تکنولوژی

چگونه تب ها و پنجره های اخیراً بسته شده در Chrome را باز کنیم؟

به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران،یکی از امکاناتی که کروم برای مرور به صورت تب درنظر گرفته باز کردن مجدد تب هایی است که عمدا یا سهوا توسط کاربران بسته شده است. فرض کنید پس از صرف زمان زیاد برای جستجو به دنبال یک صفحه خاص آن را پیدا کرده و حالا اتفاقی دستتان به دکمه بستن تب خورده و آن را بسته اید! در چنین حالتی با استفاده از قابلیت بازکردن مجدد تب های بسته شده در کروم می توانید براحتی این تب را باز کنید و به مرور آن بپردازید. برای استفاده از این قابلیت روش های متعددی در سیستم های عامل  ویندوز و مک وجود دارد که در ادامه به معرفی 4 روش اصلی می پردازیم.

1ـ میانبرهای صفحه کلید

برای باز کردن تب های بسته شده توسط کلیدهای میانبر کافی است هنگام اجرای مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز، کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+T را فشار دهید و در سیستم عامل مک نیز از کلیدهای command+Shift+T کمک بگیرید. با فشاردادن همزمان این کلیدها، آخرین تب بسته شده در مرورگر مجددا باز می شود و می توانید به مرور آن بپردازید. همچنین اگر بخواهید تب های بیشتری را مجددا باز کنید کافی  است این کلیدها را مجدد فشار دهید. با هربار زدن این کلیدها، کروم یک مرحله به عقب برمی گردد و تب هایی را که پیش از تب اول بسته شده اند نیز مجدد فراخوانی می کند. با این شیوه بازشدن مجدد 10 تب امکان پذیر است.

2ـ  بسته شده ها در تب جدید

یکی دیگر از روش های بازکردن مجدد تب های بسته شده، مشاهده آنها در یک تب جدید است. برای استفاده از این روش نیز  باید ابتدا یک تب جدید در مرورگر ایجاد کنید. سپس از بخش پایین ـ سمت راست مرورگر روی گزینه Recently closed کلیک کنید. با کلیک روی این بخش، 3 تب آخری که در مرورگر بسته شده اند به شما نمایش داده می شود.

3 ـ مرور مجدد با کلیک راست

چنانچه از مرورگر کروم در سیستم عامل ویندوز استفاده می کنید برای بازکردن مجدد تب های بسته شده می توانید از کلیک راست ماوس کمک بگیرید. روش انجام این کار (ترفند220) نیز عبارت است از فشار دادن کلیک راست ماوس در بخش بالای نوار ابزار مرورگر. در این حالت پنجره کلیک راست به نمایش درآمده و گزینه ای با عنوان Reopen closed tab در آن مشاهده می شود که با انتخاب این گزینه آخرین تب بسته شده توسط مرورگر، مجددا باز می شود.

4ـ مرور مجدد از منو

اگر از کاربران کروم در سیستم عامل مک باشید حتما توجه کرده اید که کروم در سیستم عامل مک برخلاف دیگر سیستم های عامل  که نوار منو را از دید کاربر حذف کرده است در این سیستم عامل همچنان این نوار را حفظ کرده و دسترسی به بخش های مختلف را توسط این نوار در اختیار کاربران قرار می دهد. چنانچه بخواهید تب های بسته شده را توسط این نوار مجدد فراخوانی کنید نیز می توانید از منوی File گزینهReopen Closed Tab را انتخاب کنید.
باشگاه خبرنگاران جوان اجتماعی