محاسبه سرانگشتی بار حرارتی و برودتی ساختمان

خدمات گروه تهویه مطبوع ماخ به مشتریان

خدمات ما به مشتریان شامل دو بخش خدمات مشاوره مهندسی و نیز خدمات پس از فروش در زمینه تهویه مطبوع ، دستگاه های سرمایش صنعتی و انواع مبدل های حرارتی می شود.

خدمات مشاوره مهندسی

برای برآورد دقیق میزان بار حرارتی و برودتی یک پروژه بایستی که محاسبات دقیق توسط مهندسان متخصص در این زمینه و پس از جمع آوری اطلاعات و نیازهای مشتری در محل پروژه انجام شود. در زیر یک نمونه از محاسبات سرانگشتی برای تخمین بار برودتی آورده شده است که می توانید از آنها در برآورد اولیه نیاز خود استفاده کنید.

برای محاسبه سریع ظرفیت بار برودتی ، مهمترین گام محاسبه مساحت مفید فضای تهویه شونده است.

برای محاسبه مساحت مفید کافی است که مساحت ساختمان را از مساحت دیوارها ، سرویس بهداشتی ، حمام و … کم کنید.

۱ . محاسبات ظرفیت بار برودتی منازل مسکونی :

ظرفیت بار برودتی بر حسب Btu/h = مساحت مفید ساختمان * ضریب شهر

(برای نمونه ضریب شهرهای تهران ، شیراز ، اصفهان و مشهد برابر ۴۰۰ Btu/h – ضریب شهرهای مازندران ، گیلان ۳۸۰ Btu/h – بندرعباس ، بوشهر و کیش ۵۵۰ Btu/h – ضریب شهرهای یزد و اهواز ۶۰۰ Btu/h است)

۲ . محاسبات ظرفیت بار برودتی ساختمان های اداری :

ظرفیت بار برودتی = تعداد پرسنل * ۴۰۰ Btu/h + تعداد کامپیوتر * ۶۰۰ Btu/h + ضریب شهر * مساحت مفید ساختمان اداری

۳ . محاسبات ظرفیت بار برودتی ساختمان های تجاری :

ظرفیت بار برودتی = مساحت مفید ساختمان * ضریب شهر * ۲

پس از انجام محاسبات دقیق توسط مهندسان ما ، مناسب ترین نوع دستگاه سرمایشی و گرمایشی یا مبدل حرارتی و با ظرفیت مشخص ، برای تامین نیازهای اساسی و اولویت بندی شده شما انتخاب می گردد.

خدمات پس از فروش

خدمات پس از فروش ما متناسب با نوع محصول انتخابی ، نوع پروژه و کاربرد آن متفاوت است. در حالت کلی خدمات پس از فروش ما شامل نصب ، راه اندازی ، گارانتی (تا مدت زمان کاری معین طبق قرارداد) و سپس پشتیبانی از محصولات و تامین قطعات آنها می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر ، استعلام قیمت ها ، جزئیات خدمات پس از فروش هر محصول و نیز انتخاب مناسب ترین دستگاه برای پروژه خود با مهندسان ما تماس بگیرید.

مهندس احمدی : ۰۹۱۲۷۶۷۵۱۱۷ – ۰۹۱۹۴۴۲۷۴۷۰

مهندس خورانی : ۰۹۱۹۱۶۳۹۳۶۳

دیدگاهتان را بنویسید