سبک زندگی

بهترین نهال گردو در مناطق معتدل تا نسبتا سردسیر، نهال گردو چندلر پیوندی

تاریخ انتشار : 1401/11/18 ساعت 11:59کد مطلب : 385848

معرفی پربارترین ارقام نهال گردو با 300 کیلو باردهی در سال

گروه کسب و کار: کاشت و پرورش نهال گردو در بهمن 1401، سودآوری فراوانی برای باغداران و کشاورزان به همراه دارد.
درخت گردو به دلیل قیمت بالای محصول و ارزشمند بودن نسبت به سایر ارقام نهال میوه، از نظر اقتصادی به صرفه بوده و یک سرمایه گذاری مطمئن محسوب می شوند.
 اما دست یابی به محصولات با کیفیت و سودآور، نیازمند دانش کافی در مورد انواع نهال گردو است که در ادامه به معرفی پربار ترین ارقام گردو خواهیم پرداخت.

پربارترین انواع نهال گردو:
اگر به دنبال خرید نهال گردو بوده باشید حتما این جمله را شنیده اید که خرید نهال گردو مثل دلار سود دارد، این امر نیازمند دریافت راهنمای خرید نهال گردو از سایت هایی معتبری مانند آریا نهال، ویکی پدیا، گلد نهال و.. مراکز معتبر بوده اید که در این مقاله به گزیده ای از بهترین اطلاعات نهال های گردو خواهیم پرداخت.
تقاضا برای محصول گردو همیشگی است و به جهت قیمت بالای آن سودآوری فراوانی دارد. نهال گردو؛ با شرایط آب و هوایی ایران سازگار بوده و محصولات با کیفیتی تولید می شود که قابلیت صادرات دارد. درختان گردو؛ عمدتاً در مناطق سردسیر ایران یافت می شوند؛ اما برخی از ارقام گردو وجود دارد که قادر به تحمل آب و هوای گرم تر است.
در ادامه به معرفی بهترین انواع نهال گردو در ایران می پردازیم.

نهال گردو چندلر پیوندی
رقم چندلر از جمله پرفروش  ترین نهال های گردو است که محصول آن برای صادرات خواهان بسیار دارد. کیفیت بالای محصول، ارتفاع نه چندان بلند و حجم بالای باردهی، موجب محبوبیت آن شده است. این نهال گردو چندلر پیوندی در مناطق معتدل تا نسبتا سردسیر به خوبی رشد می کند.
شما می توانید جهت مطالعه بیشتر و یا خرید نهال گردو چندلر پیوندی آمریکایی به وب سایت آریا نهال مراجعه نمایید.
همچنین قیمت نهال گردو چندلر پیوندی اصل در بازه ی 230 الی 240 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

نهال گردو فرنور پیوندی
یکی از بهترین ارقام نهال گردو در مناطق سردسیر، نژاد نهال گردو فرنور می باشد. این نهال برگرفته از کشور فرانسه می باشد که سالیان سال توسط نهالستان های معتبر گردو بومی سازی شده است.
 بی شک دیرگل ترین رقم و پربارترین نهال گردو در مناطق سردسیر محسوب می گردد. با باردهی از دومین سال پس از کاشت از محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد. قیمت نهال گردو فرنور پیوندی اصل هم در بازه ی 230 الی 240 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا نهال
نهال ژنوتیپ از اولین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می کند و از نهال های بذری و پربار با قیمت بسیار مناسب بازار نهالستان گردو محسوب می شود.
 نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا نهال نسبتا دیرگل بوده و قیمت بسیار مناسبی نسبت به سایر ارقام دارا می باشد. مغز گردوی روشنی دارد و درخت آن دارای ارتفاعی متوسط می باشد.
شما می توانید جهت مطالعه بیشتر در مورد این نهال گردو ژنوتیپ به لینک زیر مراجعه نمایید:
https://ariyanahal.ir/product/نهال-گردو-ژنوتیپ-اریانهال/
همچنین قیمت نهال گردوی ژنوتیپ برتر اریا به علت بذری بودن و بومی بودن بسیار منصفانه و اقتصادی می باشد و در بازه ی 120 الی 130 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

درخت گردوی پکان
نهال گردو پکان؛ در مناطق نیمه خشک و معتدل ایران قابل کاشت است و محصول باکیفیت و راندمان بالا دارد. در ابتدای کاشت نباید از آن انتظار رشد سریع و باردهی بالا داشت؛ اما پس بالغ شدن، باردهی قابل توجهی خواهد داشت. این نهال دارای زادگاهی آمریکایی بوده و مغز گردوی آن بسیار شکل خاص و زیبایی دارد.
قیمت نهال کردو پکان پیوندی در بازه ی 150 هزار تومان می باشد.

نهال گردو تویسرکان
رقم نهال گردوی تویسرکان؛ برای صادرات بسیار مغز گردو بسیار هر ساله مورد توجه تاجران قرار می گیرد و در مناطق معتدل و کوهستانی توانایی پرورش دارد. گردوهای تویسرکان، در برابر سرمای شدید مقاوم نیست و نیاز به نگهداری و آب فراوان دارد؛ اما راندمان آن بسیار بالا می باشد. این نهال بعد از 3 سال به باردهی اولیه خود می رسد. قیمت نهال گردو تویسرکان بذری در بازه ی 120 هزار تومان می باشد.

علت محبوبیت خرید نهال گردو چیست؟
خرید نهال گردو؛ به دلیل تقاضای بالا و دائمی، کم  هزینه بودن کشت و نگهداری و امکان صادرات محصول آن، یک فرصت سرمایه گذاری ایده آل برای کشاورزان و باغ داران است.
استفاده از نهال  های مرغوب به همراه دانش و مهارت کافی می تواند محصولاتی با قابلیت صادرات را نصیب باغ دار کند. نهال گردو؛ نسبت به کم آبی مقاوم است و با شرایط کنونی کشور که اکثر مناطق دچار خشکی و کمبود بارش است سازگاری دارد.
از آنجا که گل های درختان گردو به سرمای یکباره ی بهاره مقاوم نیستند و برای جلوگیری از خسارات احتمالی ناشی از سرمایه اوایل بهار، انتخاب نهال دیرگل راه حل مناسبی است.

چطور انتخاب نهال گردویی مناسبی داشته باشیم؟
در بین انواع گردو، انتخاب نهالی مناسب امری نسبتا چالش بر انگیز می باشد. در این بین نهالستان های متفاوت آمار و اعداد متفاوتی را ممکن است مشاهده نمایید. برای مثال انواع و اقسام صفات و ویژگی های مناسب را به نهال گردویی نسبت دهند و از آن سوی، نسبت به ارقام نهال گردویی دیگر، نظر مثبتی نشان ندهند.
از همین روی توصیه می شود، همیشه از چندین مرجع معتبر باغداری مانند وزارت جهاد کشاورزی، ویکی پدیا، آریا نهال و سایر سایت هایی که به صورت بی طرف ارقام نهال را معرفی می نمایند اطلاعات ارقام را مطالعه و سپس رقم مورد نظر را خریداری نمایید.
کشاورزی امری زمان بر و هزینه بر می باشد آن هم با این افزایش قیمت نهال گردو، طبعا اگر نهال گردوی مورد نظر استانداردهای لازم را نداشته باشد، می تواند آسیب زیادی را به باغدار وارد نماید.

خرید نهال گردو از نهالستان معتبر جهاد کشاورزی
اگر قصد خرید نهال گردو را دارید، از مشاوره و خدمات متخصصان نهالستان آریا نهال برای انتخاب انواع نهال مناسب با شرایط و موقعیت جغرافیایی استفاده نمایید. نهال های گردو آریا نهال در آزمایشگاه های تخصصی زیر نظر جهاد کشاورزی و با گواهی قرنطینه تولید و عرضه می گردد.
 مجوز رسمی جهاد کشاورزی این ضمانت را به شما می دهد که خرید نهال میوه ی شما عزیزان زیر نظر این نهاد نظارتی تولید و عرضه می شود که دارای بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت بدون دخالت دلالان می باشد.
کافیست همین الان با شماره تماس های زیر ارتباط بر قرار کرده و نسبت به دریافت مشاوره و یا خرید نهال خود اقدام نمایید.
نشانی وب سایت: ariyanahal.ir
شماره تماس کارشناسان مشاوره و فروش: 09143336024 – 09143336029
نشانی ما : آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان 17 شهریور

خرید بهترین نهال گردو و نهال بادام برای مناطق معتدل از آریا نهال

اکنون که در اواخر دی ماه و اوایل بهمن 1400 قرار داریم، کشاورزان و باغداران بسیاری در پی خرید نهال گردو و نهال بادام پربار برای مناطق معتدل و سردسیر می باشند.

به گزارش آریا نهال، اگر سری به وب سایت های فروش نهال گردو همانند نهالستان آریا نهال زده باشید، با لیست بسیار متنوعی از نهال های گردو و نهال بادام رو به رو خواهید شد که انتخاب را برای شما بسیار سخت خواهد کرد.

از همین روی در این مقاله قصد داریم به معرفی 4 نهال گردو و نهال بادامی که جز پرفروش ترین ارقام نهال درخت در بازار نهالستان ها می باشد را با شما به اشتراک بگذاریم پس لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بهترین نژاد نهال گردو در مناطق معتدل:

شاید در زمان قدیم، در مناطق معتدل خبری از سرماهای یکباره در فصل بهار نبود. یا حتی در فصل های پاییز و زمستان دما به زیر صفر نمی رسید، اما اکنون که اکوسیستم دچار تغییرات زیادی شده است، هر ساله کافیست سایت های خبرگزاری برسی نمایید که باغات گردوی فراوانی دچار سرمازدگی می شوند.

 از همین روی کاشت و پرورش ارقام نهال گردو دیرگل در مناطق معتدل و سردسیر هم بسیار مهم و ضروری شده است. در ادامه به معرفی 4 نهال گردو و نهال بادام دیرگل می پردازیم که جزء بهترین نهال های بازار محسوب می شوند.

نهال گردو چندلر پیوندی، از بهترین ارقام مناطق معتدل:

از بهترین و دیرگل ترین درختان گردو در دنیا، نهال گردو چندلر محسوب می گردد. این نهال گردو با نژادی آمریکایی بیش از یک دهه است که بیشترین فروش را به خود رقم زده است. شاید این سوال برای شما پیش آید که علت این استقبال باغداران از نهال گردوی چندلر چه می باشد، باید در پاسخ این سوال اعلام کرد:

نهال گردو چندلر بسیار دیرگل است.

از ارقام پایه پیوندی و اصلاح شده ی باغات گردو محسوب می گردد.

در ارتفاعات 700 الی 1500 متر توانایی باردهی و مقاومت مناسبی دارد.

با باردهی در اولین سال از ارقام زودبارده ی نهال گردو محسوب می گردد.

در دهمین سال به بلوغ کامل رسیده و توانایی باردهی 250 الی 300 کیلویی را دارد.

قیمت نهال گردو چندلر پیوندی هم در دی ماه 1400 در حدود 245.000 الی 255.000 قیمت گذاری شده است.

فاصله ی کاشت نهال گردو چندلر به فاصله ی 7*7 یا 7*8 می باشد.

شما همچنین می توانید به مشاهده انواع قیمت نهال گردو در صفحه خرید نهال گردو در سایت آریا نهال به بپردازید. مشخصات بیش از 17 رقم از انواع نهال گردو در لینک بالا قرار داده شده است.

نهال گردو فرنور پیوندی، دیرگل ترین درخت گردو در مناطق سردسیر و کوهستانی

نهال گردو فرنور پیوندی با نژادی فرانسوی، دل هر کشاورز اروپایی را برده است. اکنون در ایران بیشترین نهال گردویی که در مناطق سردسیر کشت می شود، درخت گردو فرنور می باشد.

نهال گردوی فرنور جزء دیرگل ترین و در عین حال پربارترین نهال های گردو در اروپا محسوب می شود. این نژاد همانند چندلر از اولین سال کاشت باردهی را آغاز میکند و در دهمین سال به نهایت باردهی ( 250 الی 300) کیلو گرم گردوی سبز می رسد.

مراقبت های لازم همانند کودهی اصولی درختان گردو، هرس درخت گردو، آبیاری صحیح و منظم نهال گردو، استفاده از خاک مرغوب، سم پاشی استاندارد و مواردی این چنین می تواند عمر درختان گردو فرنور را تا 70 سال هم به راحتی برساند.

نهال گردو فرنور با پایه ی متوسط، نهایت ارتفاعی که رشد خواهد داشت 8 الی 10 متر است که این ویژگی فوق العاده نوید فصل برداشت گردوی راحتی را به باغدار می دهد.

بهترین ارتفاعی که آریا نهال توصیه می کند نهال گردو فرنور کشت شود، ارتفاع 1500 الی 2300 متر از سطح دریا می باشد.

بهترین نهال بادام مناسب مناطق معتدل تا سردسیر چه نام دارد؟

احداث باغ بادام و پرورش نهال بادام، بسیار می تواند به نسبت نهال گردو ارزان تر و اقتصادی تر باشد. کافیست یک نگاهی به قیمت نهال بادام و نهال گردو کنید. با یک مقایسه ی کلی متوجه خواهید شد ارزان ترین نهال گردو هم در حدود 4 برابر نهال بادام قیمت دارد.

اما در مقابل نهال گردو باردهی بسیار بیشتر و بازاری بسیار پر رونق تر را به خود اختصاص داده است. به یاد داشته باشید در هر درخت بادامی که به بلوغ رسیده باشد توانایی باردهی 30 الی 40 کیلویی دارد در صورتی که این عدد در درختان گردو 70 الی 80 کیلو گردوی خشک می باشد.

پس در کنار مزایای نهال بادام که قیمت آن می باشد، به مقدار باردهی و بازار صادارات آن هم توجه نمایید که رقابت را به نهال گردو باخته است.

حال در ادامه به معرفی 2 نهال بادام دیرگل که جزء پربارترین و مقاوم ترین ارقام بادام در ایران محسوب می شوند را معرفی خواهیم کرد.

نهال بادام دیرگل آذر، بهترین نهال بادام در مناطق سردسیر

نهال بادام آذر از نحوای غربی ایران و کشور دوست و برادر عراق به ایران وارد شده است. این نهال بادام یکی از بهترین نهال های بادام در مناطق معتدل و سردسیر محسوب می گردد. در برابر سرمای زیر 0 درجه مقاومت بی نظیری دارد و در فصل بهار شما را از آسیب های ناگهانی سرماهای بهاره به دور نگه می دارد.

از این نهال بادام در استان های آذربایجان غربی، شرقی و کرمانشاه بسیار مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است. بیشترین سطح کشت باغات بادام در دهه های گذشته از این درخت بادام آذر بوده است.

درخت بادام آذر با مقاومت بسیار مناسب در برابر گرما و کم آبی، توانسته در تابستان های نسبتا گرم هم عملکرد بسیار مناسبی را رقم زند.

باردهی نهال بادام آذر از سال دوم پس از کشت آغاز شده و تا 25 الی 30 سال توانایی باردهی خوبی را دارد. قیمت نهال بادام این نژاد هم در زمستان 1400 در حدود 35000 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

همچنین شما می توانید در صفحه ی خرید نهال بادام سایت آریا نهال لیست بیش از 15 نهال بادام پربار را مشاهده نمایید. برای مشاهده ی قیمت نهال بادام و یا خرید نهال بادام کافیست اینجا کلیک یا لمس نمایید تا در سایت نهالستان آریا نهال به برسی کامل انواع نهال بادام بپردازید.

دومین نهال بادام مناسب مناطق معتدل تا سردسیر، نهال بادام سنگی

شاید با شنیدن نام بادام سنگی این سوال برای شما پیش آید که چرا باید نژاد بادامی را کشت نمود که مغز آن در پوسته ی سختی و سنگی ای قرار دارد. در جواب به این سوال باید عنوان کرد نهال بادام سنگی با باردهی بادام هایی که پوسته ای سفت و سخت دارد، باردهی شما را از شر پرندگان در فصل برداشت بادام، در امان نگه خواهد داشت.

کافیست یک سری به باغات نهال بادام کاغذی بزنید تا ببینید که برای درختان بادام نگهبانی قرار داده اند تا پرندگانی که نزدیک درخت می شوند، بترساند و دور نماید. واقعیت امر این است در کنار تمام مزایای مناسب نهال های بادام کاغذی، باید عنوان کرد فصل برداشت سختی در پیش روی باغدار خواهد بود.

اما در مقابل درخت بادام سنگی فصل برداشت به مراتب ساده تری را رقم خواهد زد. در کنار این مزایا، می توان عنوان کرد این نژاد هم مقاومت فوق العاده در برابر سرما و گرما دارد و به کم ابی مقاومت بسیار مناسبی دارد. از این نهال بادام می توانید در آب و هوای معتدل تا سردسیر بهره مند شوید. قیمت نهال بادام سنگی هم اکنون در حدود 35.000 هزار تومان می باشد.

خرید نهال گردو و نهال بادام از نهالستان آریا نهال تنها با یک تماس

خرید نهالی سالم با ضمانت واقعی بازگشت کالا، دغدغه ی بسیاری از کشاورزان و باغداران می باشد. تصور کنید مبلغ قابل توجهی را هزینه کرده باشید اما درصد بالایی از نهال ها در فصل بهار جوانه نزند. بسیار ضرر مالی زیاد و آزرده خاطر خواهید شد.

از همین روی خرید نهال استاندارد با ضمانت بازگشت کالا بسیار مهم و ضروری می باشد. نهالستان آریا نهال با ضمانت بازگشت کالا، مجوز رسمی جهاد کشاورزی و قیمت رقابتی، نهالستانی مطمئن در بین وب سایت های فروش نهال گردو و نهال بادام محسوب می گردد.

کافیست اکنون به وب سایت آریا نهال به نشانی (ariyanahal.ir) مراجعه نموده و لیست بیش از 200 نهال میوه از جمله نهال گردو و نهال بادام را مشاهده و تنها با یک تماس، نسبت به دریافت مشاوره و خرید نهال اقدام نمایید.

نشانی وب سایت: https://ariyanahal.ir/

شماره تماس کارشناسان فروش و مشاوره: (09143336024) (09143336029)

نشانی: آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان 17 شهریور، بعد از پلیس راه