تکنولوژی

بهترین مارک آبرنگ

راهنمای خرید آبرنگ حرفه ای

ترکیب دنیای رنگ با یکی از عناصر تشکیل دهنده این کره خاکی یعنی آب بی شک ترکیبی جذاب را روبروی چشم هر انسان هنر دوستی رغم میزند. در دنیای هنر تمامی تلاش هنرمند ایجاد یک حس به بیننده اثر خودش است. تمامی ابزارهای نقاشی را می توان وسیله و مکملی برای ایجاد این حس به بیننده دانست. بهترین و جذاب ترین و در عین حال خاص ترین نوع از ابزار نقاشی آبرنگ است.

همانطور که گفتیم آبرنگ حاصل ترکیب انواع رنگ ها با آب است که در نتیجه آن باعث ایجاد حس خوب به اثر می شود. این رنگ ها به دلیل داشتن جلوه های چشمگیر و زیبای عمق که از رنگابه های ظریفش به دست می آید و همچنین سهولت در حمل و نقل و نیاز به ابزار بسیار کم ( یک جعبه رنگ، قلم مو و یک صفحه کاغذ) باعث شده امروزه در سراسر جهان بیش از هر رنگ دیگری مورد استفاده باشد .

آبرنگ حرفه ای برای خلق آثار حرفه ای تولید شده است . منظور از آبرنگ حرفه ای مانند گواش این است که بعد از گذشت زمان و خشک شدن آبرنگ روی کاغذ رنگ ها زرد و یا کمرنگ نمی شوند. همچنین آبرنگ حرفه ای میزان ترکیب رنگ دانه های بیشتر از آبرنگ های معمولی است و بعد از نشستن روی کاغذ رنگ را به اصطلاح زنده جلوه می دهند. در ادامه نکاتی را بازگو میکنیم که در انتخاب بهترین مارک آبرنگ به شما کمک میکند چرا که هر آبرنگی این ویژگی ها را داشته باشد می تواند بهترین مارک آبرنگ باشد . اما قبل از گفتن ویژگی های آبرنگ حرفه ای انواع آن را می شناسیم.

آبرنگ ها همانند دیگر مواد هنری از نظر نحوه استفاده به سه دسته آبرنگ های خشک، مایع و مرطوب تقسیم بندی می شوند که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشند. ابرنگهای قرصی و بلوکی که به نام آبرنگ خشک شناخته می شوند یکی از پراستفاده ترین نمونه آبرنگ ها هستند که توسط هنرمندان بسیاری مورد استفاده می باشد که از دلایل آن می توان به این موارد اشاره کرد که رنگ های قرصی برای استفاده در زمان سفر ایده آل می باشند زیرا تعداد رنگهای بسیاری را می توان در یک جعبه بدون هیچ گونه آسیب جای داد، همچنین براحتی میتوان رنگ را در هنگام استفاده کنترل کرد بگونه ای که در هنگام استفاده میتوان رنگ مد نظر را کم یا زیاد کرد.

آبرنگهای تیوپی نیز از انواع دیگر آبرنگ حرفه ای هستند که مناسب نقاشان و هنرمندانی است که به صورت مدام کار می کنند و نیاز به حجم زیادی از رنگ ها دارند زیرا رنگابه های رنگ های تیوپی نسبت به رنگهای قرصی پررنگ تر هستند و با سرعت بیشتری ساخته می شوند و هنگام نشستن روی برگه سریعتر به هم میچسبند و رنگ را زنده تر نشان میدهند . پس در مجموع می توان گفت رنگ تیوپی طرفداران بیشتری،به دلیل حجم زیاد، رنگدانه بیشتر و سرعت ساخت بیشتر دارد.

در ادامه باید این را نیز اضافه کرد که برخی آبرنگ ها رنگابه شفاف ایجاد می کنند و برخی دیگر رنگهای مات و پوششی پدید می آورند و هر کدام نیز کاربرد خاصی دارند.

پس می توان گفت بهترین مارک آبرنگ همانی است که با توجه به نیاز و کاربری شما بیشتر مورد استفاده هست و از جهت کیفیت باید شامل موارد ذکر شده بالا باشد. برند جیوتو ایتالیا نیز با توجه به کاربری دانش آموزی و نیمه حرفه ای برای آماتورهای کار با آبرنگ اقدام به ساخت آبرنگ با تنوع های 12 و 24 رنگ به صورت کلاسیک و 8 رنگ در دو مدل متالیک و اکریلیک کرده که 8 رنگ ها در بازه 30 الی 40 هزار تومان هستند و آبرنگ های 24 رنگ نیمه حرفه ای جیوتو در بازه 60 الی 70 هزار تومان هستند که فروشگاه لوازم التحریر تینو به عنوان نمایندگی رسمی محصولات جیوتو ایتالیا در ایران اقدام به عرضه این مدل آبرنگ ها کرده است.

انواع آبرنگ

آبرنگ ترکیبی از رنگ‌دانه‌های پودری و مواد صمغی یا رزینی است. انواع آبرنگ نمونه های مختلفی دارد که هر کدام کاربرد ویژه‌ای دارد. این نوع از ابزار نقاشی هیچ محدودیت سنی ندارد و همه‌ی افراد از بزرگسالان گرفته تا کودکان می‌توانند به وسیله آن هنرهای خود را به نمایش بگذارند. با توجه به استرس‌های ناشی از زندگی در این دوره به بیشتر افراد توصیه می‌شود برای رفع استرس و ایجاد آرامش نقاشی و از رنگ‌ها استفاده کند. اگر قصد خرید آبرنگ دارید بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید.

انواع آبرنگ از چه موادی تشکیل شده است؟

آبرنگ نوعی از رنگ‌های هنری است. که برای اولین بار در چین اختراع شد. برای تولید انواع آبرنگ از ماده آنیلین، مواد معدنی و اجزای گیاهی استفاده می‌شود. رنگ‌دانه‌های پودری با نوعی چسب حلال در آب ترکیب می‌شوند. و بسته به نوع رهاسازی مواد به اشکال مختلفی بسته‌بندی می‌شوند. با این حال می‌توان آبرنگ‌ها را به سه دسته اصلی که عبارتند از:

  • آبرنگ‌های خشک: آبرنگ‌های قرصی و بلوکی در این دسته قرار دارند. که با استفاده از قلم مو خیس فعال می‌شوند. حمل این نوع آبرنگ بسیار آسان است. نگهداری آن راحت بوده و برای سالیان سال می‌توان از آن استفاده کرد.
  • آبرنگ‌های مرطوب: آبرنگ‌های تیوپی جزء آب رنگ‌های مرطوب به شمار می‌رود. درجه و میزان رنگ در آبرنگ تیوپی خیلی دقیق است. بسیار مناسب برای رنگ کردن سطح وسیعی از طرح است. ترکیب رنگ در این نوع آبرنگ راحت‌تر است.
  • آبرنگ مایع: برخلاف آبرنگ‌های خشک و مرطوب که در آن از رنگ دانه استفاده نشده است در تولید آن از رنگ دانه استفاده شده است.

آبرنگ خوب چه مشخصاتی دارد؟

حال که با انواع آبرنگ آشنا شدید بهتر است بدانید که هنگام خرید این محصول بهترین نوع آن چه خصوصیاتی دارد. اکثر کمپانی‌ها آبرنگ‌های خود را بر اساس کیفیت در دودسته حرفه‌ای و دانش آموزی قرار می‌دهند که نوع حرفه‌ای گران‌تر و از مواد باکیفیت و رنگدانه های بیشتری تولید می‌شود. یکی از خصوصیات آبرنگ‌ها شفافیت رنگ آن است که در رنگ‌ها و برند های مختلف متفاوت است. معمولاً رنگ‌های شفاف و نیمه شفاف براق‌تر هستند و رنگ ای مات و نیمه مات حالتی گچی دارند. مشخصه‌ی دیگر آبرنگ خوب نوع رنگ آمیزی و میزان رنگ دانه موجود در آن است که هرچه رنگدانه ها بیشتر باشد رنگ زیباتری ایجاد خواهد کرد. دیگر مشخصه‌ی انواع آبرنگ خوب میزان مقاومت در برابر نور است هرچه میزان ماندگاری بیشتر باشد کیفیت آبرنگ بهتر خواهد بود. خرید آنلاین لوازم تحریر از فروشگاه تینو بهترین فرصت برای مشتریان است تا با خیال راحت انواع ملزومات مورد نیاز خود در این زمینه را با قیمت مناسب و کیفیت تضمین شده تهیه نمایند.

مزایای نقاشی با انواع آبرنگ

مزایای نقاشی با انواع آبرنگ

در دنیای امروز سبک‌های زیادی برای نقاشی وجود دارد که در این میان نقاشی با انواع آبرنگ نسبت به انواع مداد رنگی، پاستل و رنگ روغن تفاوت‌هایی دارد. از بارزترین خصوصیات آبرنگ شفافیت رنگ‌ها و طرحی است که ارائه داده می‌شود. علاوه بر آن نقاشی با آبرنگ سبب هماهنگی چشم و دست می‌شود. همچنین سرعت نقاشی در آبرنگ از سایر ابزار نقاشی بیشتر خواهد بود. در ادامه با انواع برند های برتر در زمینه تولید آبرنگ بیشتر آشنا می‌شوید.

خرید آبرنگ پلیکان

یکی دیگر از برندهای مطرح در زمینه تولید انواع نوشت افزار و لوازم تحریر، برند آلمانی پلیکان است. محصولات این کمپانی در همه جای دنیا شناخته شده‌اند. آبرنگ های پلیکان بسیار باکیفیت هستند که معمولاً افراد نیمه حرفه‌ای مانند دانشجوهای رشته هنر و گرافیست از آن استفاده می‌کنند. اگر به تازگی می‌خواهید با این ابزار نقاشی شروع به کار کنید بهترین انتخاب برای شما آبرنگ پروکالر پلیکان است که نسبت به قیمت مناسب کیفیتی تضمین شده دارد.

خرید آبرنگ سنپترزبورگ

این کمپانی از سال 1900 فعالیت خود را شروع کرده است. اصلی ترین محصول آن، آبرنگ وایت نایت است که یک آبرنگ حرفه‌ای به شمار می‌رود. همچنین آبرنگ لادوگا دیگر محصول باکیفیت این شرکت محسوب می‌شود. آبرنگ سونت هم از تولیدات این برند می باشد که در سطح دانش آموزی مورد تائید است. میزان پخش رنگ و شفافیت در این آبرنگ مناسب است. ضمن آنکه میزان مقاومت و ماندگاری قابل توجهی در مقابل نور دارد. پس می‌توان گفت که انواع آبرنگ سنپترزبورگ از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و این شرکت محصولات خود را هم در سطح حرفه‌ای و هم مبتدی عرضه می‌کند.

خرید آبرنگ اشمینگ

خرید آبرنگ اشمینگ

این محصول تولید کشور آلمان است که از سال 1892 در حال تولید انواع آبرنگ است. این کمپانی در دو سطح هورادام و آکادمی آبرنگ تولید می‌کند. آبرنگ هورادام در سطح فوق حرفه‌ای و با فرمولی منحصر به فرد عرضه می‌شود. قرص‌های رنگ در جعبه فلزی محکمی قرار دارد که این ویژگی سبب می‌شود تا رنگ‌ها همیشه در جای خود ثابت بمانند. میزان مقاومت این محصول در برابر نور عالی است. بعلاوه اینکه طیف رنگی در آبرنگ هورادام اشمینک بسیار گسترده است. همچنین در این نوع آبرنگ پس از خشک شدن قرص‌ها قابلیت استفاده دوباره نیز دارد. کیفیت بسیار بالای این محصول سبب شده نسبت به قیمتی که دارد برای نقاشان حرفه‌ای بسیار ایده آل باشد.

خرید آبرنگ وینزور

این برند، یک برند انگلیسی است که از سال 1835 در زمینه تولید آبرنگ و سایر ملزومات هنری فعالیت دارد. از بارزترین خصوصیات آبرنگ وینزور می‌توان به کیفیت بالای آن در مقابل قیمت مناسبش اشاره کرد. انواع آبرنگ وینزرو هم به صورت قرص و هم به صورت تیوپی در بازار موجود است. شفافیت و درخشندگی رنگ‌ها در این برند بسیار مطلوب است. همچنین این نوع آبرنگ قابلیت ترکیب رنگ‌ها را دارد. علاوه بر این میزان پخش رنگ و قدرت رنگ دهی رنگ دانه ها نیز بسیار خوب است.

خرید آبرنگ آقامیری

آبرنگ این کمپانی به شکل قرص است و رنگ‌های این محصول بسیار درخشنده هستند. از دیگر ویژگی های آبرنگ آقامیری می‌توان به معطر بودن قرص آبرنگ‌ها اشاره کرد که زمان استفاده حسی خوشایند در فرد ایجاد می‌کند. ضمن اینکه می‌توان گفت کیفیت انواع آبرنگ آقامیری نسبت به قیمت آن بسیار مناسب و به صرفه خواهد بود.

خرید آبرنگ افرا

خرید آبرنگ افرا

یکی از برندهای ایرانی موفق در زمینه تولید آبرنگ می‌توان به برند افرا اشاره کرد. شفافیت و درخشندگی در این نوع آبرنگ نیز بسیار خوب است. رنگ‌های این نمونه از انواع آبرنگ به خوبی روی کاغذ پخش می‌شوند و در برابر نور هم مقاومت خوبی دارند. همچنین لایه گذاری رنگ‌های آبرنگ برند افرا بسیار عالی و یکدست انجام می‌شود. بسته‌بندی آن هم بسیار مناسب و شیک است.

با توجه به هر آنچه گفته شد اگر شما هم قصد خرید بهترین برندهای آبرنگ را دارید ما در فروشگاه لوازم تحریر تینو این امکان را فراهم آورده‌ایم تا شما بتوانید برای خرید نوشت افزار و انواع لوازم تحریر بدون هیچ دغدغه‌ای نیاز خود را رفع نمایید.

سخن پایانی

آبرنگ‌ها در انواع و کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شوند که باید با توجه به نوع کاربری و میزان بودجه آن را تهیه کرد. نقاشی با انواع آبرنگ نسبت به سایر سبک‌های نقاشی سریع‌تر و روان‌تر است. همچنین تنوع رنگ‌های آبرنگ و همچنین شفافیت آن سبب ایجاد حس آرامش در زمان استفاده از این ابزار می‌شود. این ابزار به راحتی حمل و نقل می‌شود و استفاده از آن نیز بسیار آسان می باشد. اما نکته قابل توجه این است که هنگام خرید آن باید به کیفیت و قیمت محصول توجه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید