تکنولوژی

بهترین بخاری بدون دودکش

راهنمای خرید بهترین و پرفروش ترین بخاری گازی ؛ با آمدن فصل سرما یکی از مهمترین لوازم و وسایل هر خانه و محیط کاری، داشتن یک بخاری گازی مناسب می باشد. از این رو قصد داریم تا در این مقاله از بخش لوازم خانگی ماگرتا به راهنمای خرید و معرفی 10 مورد از بهترین مارک و پرفروش ترین بخاری های گازی موجود در بازار ایران بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بخاری های گازی بدون دودکش به هیچ وجه برای اتاق کودکان، اتاق خواب و به طور کلی فضاهای بدون هواکش مناسب نیستند. بیشترین استفاده از بخاری های گازی بدون دودکش برای مغازه ها یا سالن هایی است که در آنجا هوا به دلیل حرکت یا باز و بسته شدن درب، در جریان است. اکیداً توصیه می کنیم خرید بخاری گازی بدون دودکش برای خانه خود را فراموش کنید، زیرا استفاده از این مدل بخاری به هیچ وجه برای فضاهای بسته مانند خانه مناسب نیست.

اگر تصمیم به خرید بخاری گازی بدون دودکش دارید، حتماً به سیستم ODS مجهز باشید. وجود سیستم ODS که به آن سیستم حساس به اکسیژن نیز گفته می شود، در بخاری گازی بدون دودکش یکی از ضروریات است، زیرا این سیستم وظیفه کنترل میزان اکسیژن در محیط اطراف و زمان اکسیژن موجود در فضا را دارد و هنگامی که میزان اکسیژن در فضا به ۱۸ درصد و یا کمتر برسد به طور خودکار اقدام به قطع جریان گاز می‌کند.

اما یکی دیگر از فاکتورهای انتخاب بخاری گازی، در نظر گرفتن محوطه خانه یا فضایی که می خواهید با بخاری گازسوز گرمش کنید. برای اینکه بفهمید آیا عددی که برای خانه شما به عنوان مقدار گرمای تولید شده توسط بخاری مناسب است یا خیر، می توانید این عدد را (که یک واحد کالری است) بر عدد 24 تقسیم کنید. از طرف دیگر، مساحت (متراژ) خانه شما خود را در عدد 3 ضرب کنید. در آخر باید حاصل ضرب این دو عدد با حاصل تقسیم اولی برابر یا نزدیک به آن باشد.

به عنوان مثال، اگر مساحت اتاق نشیمن شما 70 متر باشد، حاصل ضرب آن در سه برابر 210 می باشد. حال اگر بخاری که می خواهید بخرید حداکثر 4800 کیلوکالری گرما تولید می کند، تقسیم این عدد بر 24 برابر 200 است که تفاوت زیادی با 210 ندارد، پس این بخاری انتخاب خوبی برای خانه شما می باشد. اما اگر مساحت سالن شما بزرگتر باشد، می توانید بخاری هایی با برچسب تولید حرارت هشت هزار و 9 هزار کالری تهیه کنید.


مشخصات و ویژگی های این محصول:

تمامی بدنه و دیگ بخاری گازی مروارید سوز طرح گرافیکی مدل 8000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، از ورق فولادی ساخته و لعاب شده است که با روشن شدن بخاری بوی بد تولید نمی کند. این دستگاه دارای یک کنترل حجم گاز است که به وسیله آن می توان شعله را به راحتی تنظیم کرد (بیشتر یا کمتر).

این بخاری زیبا مجهز به سیستم فندک پیزوالکتریک، ترموکوپل و ODS و گاورنر است و مشعل اصلی آن از فولاد ضد زنگ ساخته شده است. اگر شعله پیلوت به هر دلیلی خاموش شود، سیستم ایمنی (ترموکوپل) به طور خودکار جریان گاز را قطع می کند.

توان اسمی بخاری گازی مروارید سوز طرح گرافیکی مدل 8000، 3700 کیلوکالری در ساعت است که آن را برای استفاده در خانه بسیار مناسب می کند.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی MORVARID SOOZ شرق طرح شومینه رویال مدل 8000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، محصولی با کیفیت در اندازه مناسب برای محیط های کوچک با کلاس انرژی F است که در فصول سرد سال محیط را گرم و دلپذیر می کند. این بخاری می تواند به گاز شهری (طبیعی) متصل شود و قطر نازل گاز (دهانه) آن 1.6 میلی متر است و مجهز به کلید پیلوت یا شمعک می باشد.

بخاری گازی بخاری گازی مروارید سوز شرق مدل 8000 مجهز به سیستم ایمنی ODS است که بر اساس کمبود اکسیژن در محیط کار می کند و در صورت کاهش بیش از حد اکسیژن، بخاری را خاموش می کند و عملکرد ایمن دستگاه را تضمین می کند.

حداکثر میزان تولید حرارت بخاری 3900 و حداقل آن 2400 کیلوکالری در ساعت و مصرف سوخت آن 0.45 متر مکعب در ساعت است. طراحی وسیله به صورت دودکش دار بوده که قطر دودکش آن 100 میلی متر است. به کمک ولوم تعبیه شده زیر درپوش در قسمت پایین بدنه می توانید به راحتی بخاری را روشن کرده و میزان شعله را به دلخواه خود تنظیم نمایید.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی آبسال مدل 437G ( بدون فن) به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، با بازده حرارتی 90/4% و بهره گیری از آخرین دستاوردهای فناوری سوخت و مصرف بهینه انرژی توسط کمپانی شناخته شده آبسال به بازار عرضه گردیده است. بدنه بخاری تابشی 437G آبسال با پوشش رنگ پودری کوره ای ساخته شده که به روش الکترواستاتیک و تمام اتوماتیک اجرا می شود.

مشعل تعبیه شده در بخاری 437G دارای احتراق کامل بوده و میزان گازهای مضر حاصل از احتراق (منواکسید کربن) را نزدیک به صفر می رساند و همچنین بخاری 437 آبسال مجهز به فندک پیزو (Piezo Electric) بوده و برای روشن کردن آن دیگر نیازی به کبریت نمی باشد . آبسال برای ایمنی بیشتر ، بخاری گازسوز 437G را به سیستم کنترل اکسیژن ( ODS ) نیز تجهیز نموده است.

سیستم ODS به درصد اکسیژن موحود در فضا حساس می باشد و در صورت کاهش درصد اکسیژن، بخاری بصورت اتوماتیک خاموش گردیده و تا تهویه کامل، روشن کردن بخاری امکانپذیر نخواهد بود. از دیگر ویژگیهای بخاری گازی 437 آبسال می توان به گاورنر ( ثابت نگهداشتن نوسانات گاز ورودی )، شعله قابل تنظیم و سرامیکی بودن آن اشاره نمود.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی مروارید سوز مدل مروارید 12000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، با بهره گیری از آخرین دستاوردهای تکنولوژی و طرح ساده / گرافیکیی، یکی از محصولات پرفروش و با کیفیت تولید شده توسط شرکت مروارید سوز می باشد.

از ویژگیهای بارز بخاری گازسوز مروارید سوز مدل مروارید 12000 میتوان به سیستم OSD آن اشاره نمود که به کنترل اکسیژن محیط می پردازد و در صورت کاهش درصدی اکسیژن، بخاری به صورت خودکار خاموش گشته و جریان گاز ورودی به بخاری به طور کامل قطع می گردد و تا زمان تهویه کامل محیط روشن شدن بخاری امکانپذیر نخواهد بود .

همچنین بخاری گازسوز 12000 مروارید سوز مجهز به سیستم ایمنی ترموکوپل می باشد که در صورت خاموشی پیلوت بخاری، جریان گاز بصورت اتوماتیک قطع می گردد . همچنین شرکت مروارید سوز بخاری گاز سوز مروارید 12000 را با ظرفیت حرارتی 8000 – 3500 کیلو کالری بر ساعت ، برنر ( تثبیت فشار گاز ) و دودکشی با قطر 100 میلیمتر به بازار عرضه نموده است. لازم به ذکر است کمپانی مروارید سوز تمامی بخاری های تولیدی خود را با ورق فولاد عرضه کرده است .

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی مروارید سوز شرق طرح مدادی مدل 12000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، دارای استاندارد ملی مورد تأیید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران است. این محصول مجهز به سیستم مکش طبیعی است که با نصب مناسب بخاری، شومینه و دودکش ها و همچنین تهویه مناسب هوای داخل، گاز مونوکسیدکربن (co) تولید نمی کند و گازهای احتراقی کاملاً به قسمت خارج ساختمان منتقل می شوند.

بخاری گازی مروارید سوز شرق طرح مدادی مدل 12000 مجهز به سیستم کنترل اکسیژن محیط است و در صورت کاهش اکسیژن محیط، بخاری به طور خودکار خاموش می شود. حجم گرمایش این بخاری بین 3500-8000 در ساعت است که در مدت زمان کوتاهی به خوبی محیط را گرم می کند. همچنین دارای درجه ای از کنترل شعله است که به راحتی می توانید شعله بخاری را بسته به دمای محیط کم یا زیاد کنید.

فندک این بخاری گازی پیزوالکتریک است و عملکرد آن به گونه ای است که با اعمال نیروی خارجی، دو قطبی این سرامیک ها تحریک شده و میدان الکتریکی ایجاد شده باعث شعله ور شدن و گرم شدن سریع بخاری می شود. اگر قصد خرید بخاری برای مصارف خانگی یا اداری را دارید، بخاری های کف و دودکش بهترین نوع بخاری هستند و بخاری مروارید 12000 یکی از بهترین انتخاب ها پیش روی شماست.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری مروارید سوز طرح رویال مدل 9000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، با طراحی زیبا، یکی از محصولات تولید شده توسط کمپانی مروارید سوز میباشد. بخاری 9000 طرح رویال به دلیل داشتن طراحی منحصر به فرد، استاندارد و ارتقاء بازدهی حرارتی، حدود 20 درصد مصرف گاز را کاهش می دهد.

از ویژگیهای بارز بخاری گازسوز طرح رویال میتوان به سیستم OSD آن اشاره نمود که به کنترل اکسیژن محیط می پردازد و در صورت کاهش 18 درصدی اکسیژن، بخاری به صورت خودکار خاموش گشته و جریان گاز ورودی به بخاری به طور کامل قطع می گردد.

همچنین بخاری گازسوز 9000 رویال مجهز به سیستم ایمنی ترموکوپل می باشد که در صورت خاموشی پیلوت بخاری، جریان گاز بصورت اتوماتیک قطع می گردد. از دیگر ویژگی‌‌های بخاری می‌توان به ظرفیت حرارتی 5700 – 2600 کیلو کالری بر ساعت و گرید انرژی E اشاره نمود.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی نیک کالا مدل کیوان KN16 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، با طراحی زیبا و تمام لعاب با شیشه سکوریت برنزی و سفید سیلک شده و دو چاپ، یکی از محصولات تولید شده توسط کمپانی نیک کالا و طبق استاندارد ملی ایران، استاندارد CE و TSE می باشد. بخاری KN16 به دلیل داشتن طراحی منحصر به فرد، استاندارد و ارتقاء بازدهی حرارتی، حدود 20 درصد مصرف گاز را کاهش می دهد.

از ویژگیهای بارز بخاری گازسوز Nicala keyvan 16000 میتوان به سیستم OSD آن اشاره نمود که به کنترل اکسیژن محیط می پردازد و در صورت کاهش 18 درصدی اکسیژن، بخاری به صورت خودکار خاموش گشته و جریان گاز ورودی به بخاری به طور کامل قطع می گردد.

همچنین بخاری گازسوز 16000 کیوان مجهز به سیستم ایمنی ترموکوپل می باشد که در صورت خاموشی پیلوت بخاری ، جریان گاز بصورت اتوماتیک قطع می گردد. از دیگر ویژگی‌‌های بخاری دودکش دار کیوان نیک کالا می‌توان به ظرفیت حرارتی 8100 – 3500 کیلو کالری بر ساعت اشاره نمود.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی جنرال شرق مدل 14000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، محصولی با کیفیت و در عین حال شیک از شرکت جنرال است که باعث می شود خانه و محیط کار شما در فصول سرد سال گرم و دلپذیر شود. بخاری گازی جنرال شرق مدل 14000 با گاز شهری (طبیعی) قابل استفاده است و فشار گاز دستگاه در ارتباط با گاز شهری 178 میلی متر ستون آب و قطر نازل گاز (اوریفیس) دستگاه 2.5 میلی متر است.

توان حرارتی یا قدرت گرمایش این بخاری 3800 تا 8100 کیلوکالری در ساعت است. توجه داشته باشید که حداقل فاصله بخاری از دیوار 30 سانتی متر و از مواد قابل اشتعال 150 سانتی متر است. علاوه بر این، این بخاری مجهز به سیستم ایمنی ODS برای کنترل میزان اکسیژن در محیط است و با کاهش از مقدار مشخص و ایجاد خطر دستگاه را خاموش می کند.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی مروارید سوز شرق طرح Royal Fireplace مدل 25000 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، یک با بخاری گازسوز باکیفیت و شیک دارای شیشه ایمن با قابلیت نصب شدن بر روی زمین، با رده انرژی E و مصرف انرژی بهینه می باشد. این بخاری دودکش دار با قطر دودکش 100 میلی متر طراحی شده است. همچنین این مدل دارای ولوم تنظیم شعله می باشد.

بخاری گازی مروارید سوز مدل 25000 قابل استفاده با گاز شهری می باشد و توان حرارتی این بخاری 2600 تا 5700 کیلوکالری است که 70 متر مکعب فضا را پوشش می دهد. در این بخاری ها به علت بازدهی حرارت بالا مصرف گاز حدود 20% کاهش یافته و در هزینه های انرژی صرفه جویی می شود. علاوه بر این بازده حرارتی این بخاری 69.55 درصد می باشد.

شومینه گازسوز رویال مروارید سوز 89 سانتی متر طول، 38 سانتی متر عرض، 80 سانتی متر ارتفاع و 31 کیلوگرم وزن دارد. این شومینه دارای سفال مخصوص جهت پخش بهتر شعله داخلی می باشد.

مشخصات و ویژگی های این محصول:

بخاری گازی ایران شرق مدل بنیامین CH250 به عنوان یکی از بهترین بخاری های گازی بدون دودکش ، با تمام بدنه لعاب دار و شیشه نشکن، یکی از مدل های با کیفیت تولید شده توسط این شرکت است. این محصول به صورت شومینه طراحی شده و از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار است. اما ویژگی های این بخاری محدود به شکل ظاهری آن نیست و مشخصات فنی آن نیز قابل قبول است.

بخاری بنیامین ایران شرق مطابق با استاندارد ملی ایران، دارای استاندارد CE اروپا و TSE ترکیه است. همچنین این مدل از تنوع رنگی بالایی برخوردار است، بنابراین می توانید یکی از این رنگ ها را متناسب با سلیقه و دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید. ترموسوییچ: یکی از نگرانی های افرادی که از بخاری استفاده می کنند، نشت گاز بر اثر مسدود بودن مسیر دودکش می باشد.

اما در صورت مسدود شدن دودکش، قابلیت ترموسویچ به طور خودکار خاموش می شود. سیستم کنترل اکسیژن محیط (ODC): اگر به هر دلیلی مشکلی در آزادسازی مونوکسیدکربن از بخاری وجود داشته باشد و اکسیژن موجود در محیط به زیر حد استاندارد برسد، این سنسور بخاری را به طور خودکار خاموش می کند. فرماندار: وظیفه تنظیم فشار گاز ورودی به بخاری را بر عهده دارد و از خاموش شدن دستگاه در هنگام تغییر فشار گاز جلوگیری می کند.

همانطور که مشاهده نمودید در این مقاله به راهنمای خرید و معرفی 10 مورد از بهترین مارک و پرفروش ترین بخاری های گازی موجود در بازار ایران پرداختیم. در آخر از این که تا پایان این مطلب از ماگرتا همراه ما بودید سپاسگزاریم؛ شما عزیزان می‌توانید سوالات، پیشنهادات و انتقادات خود را در زمینه با این مطلب و سایر مطالب ارائه شده از طریق بخش نظرات به اطلاع ما و سایر کاربران برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید