خودرو

لوکس ترین خودروهای شاسی بلند کره ای بازار ایران کدامند؟

لوگوی دیجیاتو

دیجیاتو

آخرین کلمات کلیدی جستجو شده

 • مونرو
 • آیفون
 • انیشتین
 • اوپنهایمر
 • پیکسل گوگل
 • میگرن

بیشترین کلمات کلیدی جستجو شده

 • apple8
 • بلومبرگ
 • اپل
 • آیفون
 • موبایل
 • اینستاگرام
 • ویندوز
 • مین
 • متاورس
 • s
 • هوآوی
 • oneplus
 • ترسناک
 • تست
 • OpenAI
 • فولد
 • گوگل
 • تیم کوک

عصرایران- خودروهای شاسی بلند طی یک دهه گذشته هر لحظه سهم بیشتری از بازار جهانی خودرو را به انحصار خود در آورده اند. تقاضای بالا و علاقه مشتریان زمینه ای را ایجاد کرده تا کمپانی های خودروسازی مدل های متنوعی از این کلاس را روی خط تولید قرار دهند.

محصولات کلاس شاسی بلند معمولا در دو تیپ 5 و 7 سرنشین یا به عبارتی دو ردیفه(با دو ردیف صندلی) و سه ردیفه(با سه ردیف صندلی) عرضه می شود که هر تیپ طرفداران خاص خود را دارد.

 اخیرا لیستی با استناد به گزارش اتحادیه فروشندگان خودرو در آمریکای شمالی ارائه شده که طی آن برترین شاسی بلندهای سه ردیفه معرفی شده اند. برخی از خودروهایی که نام آنها در ادامه می آید برای نخستین بار، سال 2020 روانه بازار خواهند شد و برخی دیگر هم اکنون نیز با مدل 2019 در بازار خودروی آمریکا عرضه می شوند و مدل 2020 آنها نیز معرفی شده است.

در ادامه مطلب امروز نگاهی به لیست مذکور خواهیم داشت:

(ترتیب قرارگیری در لیست به مفهوم برتری یک مدل نسبت به دیگری نیست)

کیا تلوراید

این محصول را پیش از این در گروه خودروی عصر ایران مورد بررسی قرار داده ایم. یک شاسی متفاوت با ظاهری جان سخت که در برخورد اول توجه هر بیننده ای را جلب می کند.

بررسی تلوراید 2020 را اینجا بخوانید.

تلوراید که مجموعه ای بهترین فناوری های کیا را همراه خود دارد و از یک تپنده 6 سیلندر 3.8 لیتری با خروجی 291 اسب بخار استفاده می کند. قیمت تریم های مختلف این خودرو از 31690 دلار آغاز و به 41490 دلار می رسد.

1
 

هیوندای پالیسید

یکی دیگر از شاسی های بزرگ کره ای است که ظاهری عصبی! و کاملا جدی دارد. گریل(جلو پنجره) بزرگ و چراغ های کشیده آن به خوبی هماهنگ شده اند. قیمت این خودرو در تریم های مختلف از 31550 دلار آغاز و به 45800 دلار می رسد. در این محصول از موتور 6 سیلندر با 291 اسب بخار خروجی استفاده شده است.

 

هوندا پایلوت

این محصول ژاپنی گزینه ای مناسب برای طرفداران شاسی بلندهای سه ردیفه است. پایلوت از 31 تا 48 هزار دلار بسته به تریم قیمت گذاری می شود. تمامی تریم های این خودرو از موتور 6 سیلندر 3.5 لیتری با 280 اسب بخار خروجی و گشتاور 262 پوندفوت استفاده می کنند.

 

فولکس واگن اطلس

نسخه کوچکتر این خودرو با نام اطلس کراس اسپرت را در گروه خودروی عصر ایران بررسی کردیم. اما در کلاس سه ردیفه ها برادر بزرگتر یعنی اطلس حضور دارد. برای این خودرو دو مدل موتور در نظر گرفته شده؛ یکی نمونه 2 لیتری توربو با 235 اسب بخار خروجی و گشتاور 258 پوندفوت و دیگری 3.6 لیتری 6 سیلندر با 276 اسب بخار خروجی و گشتاور 266 پوندفوت.

بررسی اطلس کراس اسپرت را اینجا بخوانید.

قیمت این خودرو از 30895 دلار تا 49 هزار دلار متغیر است.

 

تویوتا هایلندر

تویوتا هایلندر را می توانیم اولین شاسی بلند هیبریدی با سه ردیف صندلی بنامیم. نمونه هیبریدی این محصول در حالت ترکیبی 306 اسب بخار خروجی دارد و مصرف سوخت مناسبی را برای یک شاسی بلند ارائه می دهد. این محصول بسته به تریم از 31800 دلار تا نزدیک به 50 هزار دلار قیمت دارد.

 

فورد اکسپدیشن

یک شاسی بلند آمریکایی بسیار زیبا در تمامی بخش های نما محسوب می شود. این محصول از موتور 3.5 لیتری توربو دوقلو با 375 اسب بخار خروجی(400 اسب در نسخه پلایتینوم) استفاده می کند. اکسپدیشن با توجه به تریم از 52 تا 79 هزار دلار قیمت می خورد.

 

داج دورانگو

یکی از محدود شاسی بلندهایی است که با موتور 8 سیلندر ارائه می شود. با تهیه تریم اس آر تی این خودرو می توانید از سواری با یک آپارتمان 475 اسب بخاری لذت ببرید! این محصول از 30 تا 65 هزار دلار برچسب قیمت دارد.

 

لینکِلن ایویتر

نمایی تمام عیار از طراحی خودرو به سبک آمریکایی است. یک شاسی بلند متفاوت و لوکس که جز بهترین های صنعت خودرو در کلاس خود محسوب می شود. این محصول از 51 تا 90 هزار دلار قیمت گذاری می شود. مدل سه ردیفه ایویتر از موتور 6 سیلندر توربودوقلو با 400 اسب بخار خروجی استفاده می کند. صندلی ردیف جلو با ماساژور 30 جهته و 28 اسپیکر برای سیستم صوتی تنها بخشی از امکانات این سوئیت متحرک است.

 

ولوو اکس سی90

محصولات ولوو در تمام دوران با ایمنی و کیفیت پیوند عمیقی را به نمایش گذاشته اند. اکس سی90 هم بنا به رسم مذکور یکی از بهترین های بازار شاسی بلندها با سه ردیف صندلی است. این محصول در تریم های متنوعی ارائه می شود و نسخه پلاگین هیبرید نیز در کاتالوگ فروش آن حضور دارد. اکس سی90 از 47 تا 105 هزار دلار قیمت می خورد.

 

مرسدس بنز جی ال اس کلاس

برای آنها که در جستجوی یک شاسی بلند لوکس با مجموعه ای از امکانات فناورانه هستند قطعا اعضا خانواده جی ال اس جز انتخاب های برتر قرار خواهند داشت. محصولات جی ال اس با موتورهای قدرتمند توربو دوقلو از 70 تا 127 هزار دلار قیمت دارند. یکی از برترین های جی ال اس مدل آ ام گ 63 است که از موتور 577 اسب بخاری با گشتاور 561 پوندفوت استفاده می کند.

 

آئودی کیو7

دیگر آلمانی حاضر در میدان؛ کیو7 از آئودی است. خودرویی که براساس فاکتورهای سادگی و زیبایی شکل گرفته و از 50 تا 60 هزار دلار براساس تریم قیمت گذاری می شود. نمونه پایه با موتور 2 لیتری 4 سیلندر توربو و 248 اسب بخار خروجی(گشتاور 273 پوندفوت) ارائه می شود. نمونه 6 سیلندر 3 لیتری نیز با موتور 329 اسب بخاری و گشتاور 325 پوندفوت در کاتالوگ فروش قرار دارد.

 

کادیلاک اسکالید

وقتی در رابطه با یک شاخص صحبت می کنیم یعنی بر ویژگی ها و برتری های آن به عنوان یک مقیاس تاکید داریم. اینجا هم اسکالید یک شاخص است! خودرویی که همه جا خاص بودن خود را به نمایش می گذارد. این محصول از 75 تا 99 هزار دلار قیمت دارد. در اسکالید از موتور 8 سیلندر 6.2 لیتری با 420 اسب خروجی و گشتاور 460 پوندفوت استفاده شده و این از خصوصیات یک شاسی بلند شاخص است!

 

رنجروور

حس لوکس یک سواری مرتفع! بهترین توصیف برای این خودرو است. این محصول از 89 تا 210 هزار دلار برچسب قیمت دارد. در بخش موتور دارای گزینه های 6 سیلندر، 8 سیلندر و پلاگین هیبرید است.

 

ب ام و اکس7

ب ام و با اکس7 دلبری های خاص خود را دارد. این محصول براساس  زبان طراحی جدید ب ام و شکل گرفته و قیمت آن از 74500 دلار آغاز  و تا 94 هزار دلار بالا می رود. در بخش موتور دارای دو گزینه است؛ یکی نمونه 3 لیتری 335 اسب بخاری 6 سیلندر و دیگری نمونه توربودوقلو 8 سیلندر 456 اسب بخاری. این محصول مجموعه ای از فناوری های روز را نیز در کابین خود جای داده است.

 

آکورا ام دی اکس

اکورا از منظر طراحی برتر و کیفیت همواره قواعد و قوانین خود را دنبال کرده تا تبدیل به یک انتخاب برتر در بازار خودروهای لوکس باشد. ام دی اکس با موتور 3.5 لیتری 6 سیلندر(با خروجی 290 اسب و گشتاور 267 پوندفوت) و نمونه هیبرید ارائه می شود که تا 321 اسب بخار خروجی دارد. این محصول از 44 تا 61 هزار دلار قیمت دارد.

 

مازیار دانیالی

»»» از دیگر شاسی بلندهای برتر بازار باید به شورولت تاهو، ساب اربن، یوکان، یوکان اکس ال از جنرال موتورز، سوبارو اکسنت، مزدا سی اکس-9 و لینکلن نویگیتور اشاره کرد.

تاهو ساب اربن یوکان یوکان اکس ال اکسنت سی اکس-9 نویگیتور


تماشاخانه

لحظه سقوط یک خانه به رودخانه در آلاسکا (فیلم)

ببینید در تهران دیگر زنگ خطر جواب نمی دهد، ناقوس خطر به صدا درآمده! غیر متخصصین در شهرداری تهران بلای جان مردم شده اند (فیلم)

فیلم های دیگر