تکنولوژیکسب و کار ایرانی

چرا از طرف اینستاگرام بلاک شدم؟

همه آنچه درباره بلاک و رفع بلاک اینستاگرام باید بدانید

اینستاگرامم را باز می کنم. مثل همیشه پست های مورد علاقه ام را روی صفحه می بینم. ناخودآگاه قبل از این که ویدئو را ببینم لایکش می کنم. خبری از قلب قرمز نیست! چه اتفاقی افتاده؟ پیام بلاک اینستاگرام را روی صفحه می بینم که روزم را خراب می کند. من از طرف اینستاگرام بلاک شده ام!!! حالا برای رفع بلاک اینستاگرام باید چه کنم؟

اینستاگرام و fast smm panel چالش های زیادی دارد که باید یاد بگیرید چطور آن ها را رفع کنید. به همین خاطر ما در دوره آموزش اینستاگرام؛ از الف تا میم، تصمیم گرفتیم از صفر تا 100 اینستاگرام و telegram smm panel را به شما آموزش دهیم. مطمئن باشید بعد از دیدن این کامل ترین آموزش اینستاگرام دیگر هیچ سوالی درباره اینستاگرام توی ذهن شما نیست و شما به یک استاد اینستاگرام تبدیل شده اید. در این مقاله هر چیزی که راجع به بلاک و رفع بلاک اینستاگرام لازم است بدانید را بگوییم. پس بیایید سریع تر به سراغ داستان بلاک و بلاک شدن در اینستاگرام برویم.

رفع بلاک سریع اینستاگرام | رفع بلاک شدن در اینستاگرام توسط افراد

بلاک اینستاگرام یا همان اکشن بلاک(Action block) چیست؟

قبل از این که به سراغ روش های رفع بلاک اینستاگرام و دلایلش برویم، بگذارید ببینم اصلا بلاک اینستاگرام از کجا می آید؟

بلاک اینستاگرام یعنی وقتی شما کاری کرده اید که اینستاگرام خوشش نیامده است. بعد هم می زند و شما را بلاک می کند. بلاک شدن هم معمولا خیلی ناگهانی اتفاق می افتد. اینستاگرام برای بلاک کردن هیچ هشداری نمی دهد. شما زمانی می فهمید بلاک شده اید که نه می توانید لایک کنید نه کامنت بگذارید و نه کسی را فالو کنید. بعد هم پیامی را می بینید.

البته بلاک شدن مدل های مختلفی دارد، که پایین تر راجع بهش صحبت می کنیم. حالا این که چرا اینستاگرام شما را بلاک می کند، دلایلش مختلف است که در ادامه مقاله همه موارد را می گوییم.

چرا اینستاگرام یک اکانت را بلاک می کند؟

در حالت کلی دلیلش این است که شما کاری کرده اید که با الگوریتم های اینستاگرام همخوانی نداشته. به همین دلیل اینستاگرام تصمیم می گیرد که مدتی فعالیت نکنید. احتمالا با این کار قصد تنبیه کردن کاربرها را دارد.

1- بیش از حد فالو و آنفالو کردن

خب باید بگویم که اینستاگرام از این که کاربرها در یک روز یا یک ساعت، تعداد فالو کردن و آنفالو کردنشان زیاد باشد، خوشش نمی آید. به همین خاطر هم اکانت این افراد را بلاک می کند.

2- بیش از حد لایک کردن

اگر شما در روز بیش از حد پست های بقیه را لایک کنید، اینستاگرام عصبانی می شود! وقتی شما در روز تعداد لایکتان از حد مجاز خارج شود، اینستاگرام شما را اسپم فرض می کند و بلاکتان می کند.

3- زیاده روی در هشتگ

اگر در استفاده از هشتگ در کپشن  پست ها و استوری زیاده روی کنید، اینستاگرام شما را بلاک می کند.

4- تکرار زیاد یک کامنت در پست ها

کامنت تکراری زیر یک پست، یا پست های متفاوت باعث بلاک شدن اکانتتان از طرف اینستاگرام می شود. برای این که محدودیت لایک، فالو، هشتگ و پست گذاشتن را دقیق تر بفهمید، ما در مقاله محدودیت فالو در اینستاگرام همه آنچه لازم است بدانید را آماده کرده ایم.

5- استفاده از ربات اینستاگرام

خیلی از اکانت ها از ربات ها برای افزایش فالوور، افزایش لایک و… استفاده می کنند. اما الگوریتم های جدید اینستاگرام شدیدا با استفاده از ربات مخالف است. پس اگر از ربات های اینستاگرامی استفاده کردید، منتظر بلاک شدن از سمت اینستاگرام باشید.

6- ورود به اکانت اینستاگرام با دستگاه یا IP مختلف

اگر شما با دستگاه یا آدرس IP متفاوتی وارد اکانتتان شوید، از طرفی نتوانید پیامک یا ایمیل تشخیص هویت را تایید کنید؛ اینستاگرام مشکوک می شود. یعنی حدس می زند احتمالا این کار هکرها باشد و اکانتتان را بلاک می کند.

7- ریپورت شدن اکانت

خب یکی از دلایل واضحی که اینستاگرام اکانت شما را بلاک می کند؛ ریپورت شدن است. ریپورت شدن یعنی این که فالوورها به هر دلیلی از شما به اینستاگرام شکایت کنند.

8- گذاشتن پست های غیر اخلاقی

اگر پستی منشتر کنید که اینستاگرام غیر اخلاقی بودنش را تشخیص دهد، احتمال اکشن بلاک شدنتان بالاست. حالا این پست های غیر اخلاقی چه چیزهایی هستند؟ مثلا محتواهای جنسی، خشونت آمیز، عکس های برهنه و…

9- نقض حقوق کپی رایت

شما باید محتواهایی پست کنید که خودتان تولید کرده  اید. یعنی از جایی کپی نکرده باشید. اگر احیانا پستی را کپی کردید، حتما آن پیج را تگ کنید. البته اگر صاحب محتوا، کپی کردنش را مجاز کرده باشد، مشکلی پیش نمی آید. ولی در غیر اینصورت احتمال بلاک شدن از سمت اینستاگرام وجود دارد.

انواع بلاک اینستاگرام چگونه است؟

بلاک اینستاگرام انواع مختلفی دارد. از روی پیامی که اینستاگرام ارسال می کند، می فهمید که اکانت بلاک شده جزو کدام دسته است.

بلاک شدن موقت

همان طور که از اسمش پیداست، این مدل بلاک شدن موقت است. احتمالا از یک عمل در اینستاگرام بیش از حد استفاده کرده اید. موقع بلاک موقت، پیام زیر را دریافت می کنید:

بلاک شدن با تاریخ انقضا

این مدل بلاک شدن هم تقریبا مثل بلاک موقت است. با این تفاوت که مثلا اینستاگرام شما را تا 24 ساعت بلاک می کند. ولی خب بین کاربرها دیده شده که اگر در طول این مدت قوانین را نقض کنند، مدت بلاک زیادتر هم می شود.

حتی مورد داشتیم که تا 30 روز این بلاک ادامه پیدا کرده!

بلاک شدن برای همیشه یا اکشن بلاک

خب در این مورد شما به طور دائمی، یا برای یک مدت طولانی بلاک شده اید. این نوع بلاک معمولا اتفاق می افتد که نتیجه نقض قوانین اینستاگرام است.

برای رفع بلاک اینستاگرام چه کنیم؟

حالا که فهمیدید چرا اکانتتان هک شده، وقت رفع بلاک اینستاگرام است. روش های مختلفی برای خارج شدن از بلاک وجود دارد. ما این جا چند روش معرفی می کنیم که بالاخره یکی از آن ها جواب می دهد. از همین مورد 1 شروع کنید و یکی یکی امتحان کنید، باشد که رستگار شویم😊

1- از یک دستگاه دیگر و نتِ دیتا استفاده کنید

دلایل مختلفی برای بلاک شدن وجود دارد. ممکن است اینستاگرام، IP شما را بلاک کرده باشد نه اکانتتان را! پس از یک موبایل یا لپتاپ دیگر (دستگاهی به جز قبلی) استفاده کنید. دقت کنید که به جای اینترنتِ وای فای، باید از دیتای موبایل استفاده کنید.

2- از اینستاگرام بخواهید شما را رفع بلاک کند

بلافاصله بعد از دیدن پیام اکشن بلاک روی صفحه، گزینه  Tell Us را هم می بینید. فشردن این دکمه یعنی شما درخواست رفع بلاک دارید.

3- به اینستاگرام ریپورت بفرستید

اگر از دلایل بلاک شدن که بالاتر صحبت کردیم، هیچ کدام را انجام نداده اید و بی گناهید، پس به اینستاگرام گزارش دهید. به اینستاگرام صادقانه خبر بدهید که شما هیچ کاری نکرده اید. اینستاگرام هم بعد از شناسایی سریعا شما را رفع بلاک می کند. البته اگر خلافی هم کرده اید، حتما این مرحله را امتحان کنید!

چطور می توانم به اینستاگرام ریپورت بفرستم؟

برای این که پیام بی گناه بودنتان را به اینستاگرام بفرستید، مراحل زیر را طی کنید:

    اینستاگرام را باز کنید و روی 3 خط بالا سمت راست کلیک کنید.

    تنظیمات رفع بلاک

    به قسمت تنظیمات (setting) بروید.

    گزارش رفع بلاک اینستاگرام

    روی گزینه Help کلیک کنید.

    در این قسمت سه گزینه می بینید که باید روی گزینه اول یعنی Report a Problem کلیک کنید. وقتی روی این گزینه کلیک کردید، دوباره روی گزینه Report a Problem بعدی کلیک کنید.

    این جا باید بنویسید که چه مشکلی پیش آمده؟ مثلا برای رفع بلاک، می توانید جمله زیر را در قسمت خالی تایپ کنید:

“for some reason I’ve been blocked though I haven’t done anything wrong “

بعد هم گزینه Submit را بزنید تا پیامتان به اینستاگرام ارسال شود.

3- حساب اینستاگرام و فیس بوکتان را به هم وصل کنید

با وصل کردن اینستاگرام به اکانت شبکه اجتماعی دیگر، به اینستاگرام ثابت کنید که ربات نیستید. بالاخره باید یک جوری اعتماد اینستاگرام را جلب کنیم.

برای این کار وارد بخش تنظیمات (Setting) شوید. بعد به قسمت Account و بخش Linked Account بروید. در این قسمت شبکه های اجتماعی مختلف مثل فیس بوک، توییتر و… را می بینید. یکی را انتخاب کنید و حساب اینستاگرامتان را به آن وصل کنید.

4- 48 ساعت تا رفع بلاک اینستاگرام صبر کنید

احتمال رفع بلاک اینستاگرام بعد از 48 ساعت، به صورت خود به خود زیاد است. درمان همه دردها صبر است. بالاخره شما از سمت اینستاگرام بلاک شده اید و آنبلاک شدن کمی زمان می برد.

5- اطلاعات پروفایلتان را تکمیل کنید

اگر هنوز اطلاعات پروفایل و حسابتان ناقص است، هرچه سریع تر تکمیلش کنید. گاهی اینستاگرام با دیدن یک پروفایل ناقص، فرض می کند آن اکانت ربات است. به همین دلیل آن حساب را بلاک می کند.

6- اینستاگرام را حذف و مجددا نصب کنید

یکی از راه حل ها برای رفع بلاک اینستاگرام، حذف و نصب مجدد است. مثل وقتی که کامپیوترتان هنگ کرده و یک بار خاموش، روشن می کنید!

اگر هیچ کدام از روش های بالا جواب نداد، این روش را هم امتحان کنید. بهرحال ضرر ندارد.

7- پسورد اکانتتان را تغییر دهید

اگر همه روش های بالا جواب نداد، پسورد اکانتتان را عوض کنید. بعضی از کاربرهای اینستاگرام با تغییر دادن پسورد، از بلاک خارج شده اند.