خودرو

بررسی تیگو 8 پرو؛ جلوه قدرت و هوش | مشخصات و ویژگی های تیگو 8 پرو

به گزارش پرشین خودرو، نام های شناخته شده و پیشگام در عرصه خودروسازی، از روش های مختلفی برای بها دادن به تجربه مشتریان و لحاظ کردن خواست آن ها در ارائه محصولات خود استفاده می کنند. یکی از این شیوه ها برای آشنایی بهتر با نقطه نظرات مشتریان، ایجاد بستری است که مشتری بتواند پیش از اقدام به خرید، تجربه ای از سواری با خودرو داشته باشد.

برای نام های پیشرو در صنعت خودروی جهان بسیار حائز اهمیت است که علاقه مندان بتوانند فضای داخلی محصول را از نزدیک لمس کنند، آپشن هایی که در کاتالوگ دیده اند را شخصا امتحان کنند، شتاب خودرو، توان ترمزها، هندلینگ و جنبه های ایمنی را تجربه کنند و عملکرد خودروی مورد نظر را با آسودگی خاطر، تحت فشار و شرایط مختلف، محک بزنند.

از اعداد نوشته شده در لیست مشخصات محصول، تا نقطه ای که مشتری بتواند شتاب خیره کننده را زیر پای خود حس کند، فضای متفاوتی حاکم است و فونیکس هم در همین راستا فرصت دیگری را برای تجربه مشتریان از تست درایو خودرو رقم زد. در کنار امکان تست خودرو، ایجاد فضایی که ضمن جلوه های بصری مرتبط، بتواند اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان قرار دهد و رفاه حداکثری را برایشان فراهم کند تا حدی که خاطرشان از سرگرمی کودکان همراه نیز آسوده باشد، رویکردی ست که فونیکس برای معرفی تکنولوژی جدید خود در مسیر آن گام برداشت.

پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی، پنجشنبه 8 تیر 1402 میزبان مشتریان بالقوه فونیکس و علاقه مندان به تکنولوژی های سازگار با محیط زیست بود که اشتیاق خود را برای حضور در این برنامه در واکنش به فراخوان اخیر این برند، اعلام کرده بودند. فونیکس به عنوان برند پیشرو در صنعت خودرو، رویدادی ترتیب داد و تکنولوژی نوآورانه پلاگین هیبرید (PHEV) خود را برای علاقه مندان به نمایش گذاشت. این رویداد که طراحی نوینی از عناصر دوستدار محیط را شامل می شد، با استقبال کم نظیری از سوی مدعوین همراه بود.

رویداد تست درایو فونیکس که برای ارائه یک تجربه همه جانبه از این تکنولوژی در نظر گرفته شده بود، با فرصت کشف ویژگی های منحصر به فرد تیگو 8 پرو e آغاز شد. جلسات کارگاه آموزشی که هر ساعت برای گروه های جدیدی از افراد برگزار می شد، بستری برای آشنایی عمیق تر با فناوری پیچیده خودرو بود و به تاثیر آن بر محیط زیست و رفع دغدغه ها پیرامون باتری و شارژ آن می پرداخت.

امکان بهره مندی از تکنولوژی واقعیت مجازی (VR) بخش هیجان انگیز دیگری از این رویداد بود. وجود تجربیات تعاملی، به بازدیدکنندگان امکان می دهد تا درک جامع تری از ویژگی های پیشرفته خودرو داشته باشند. نکته قابل توجه برای شرکت کننده برنامه هم طراحی رویداد با عناصر دوستدار طبیعت نظیر مزرعه بادی و سلول های خورشیدی شبیه سازی شده بود که از تعهدات زیست محیطی «جریان سبز فونیکس» حکایت داشت.

این رویداد که برای شرکت کنندگان در هر سنی مورد توجه قرار گرفت و فضایی ویژه را نیز برای بازی و نقاشی کودکان در نظر گرفته بود و از اهمیت پرورش کنجکاوی و علاقه به طبیعت از طریق این فعالیت های خلاقانه حکایت داشت.

کاهش مصرف بنزین (1.5 لیتر در هر 100 کیلومتر)، کمک به بهبود وضعیت هوا، شتاب خیره کننده (7.6 ثانیه) و قدرت فوق العاده (324 اسب بخار و گشتاور 510 نیوتن متر)، از مهم ترین ویژگی های تیگو 8 پرو e پلاس بود که شگفتی حاضران را در پی داشت. فناوری PHEV به دلیل امکان پیمایش 75 کیلومتر با نیروی الکتریکی خالص و پیمایش مسافت 1000 کیلومتری در حالت ترکیبی با بنزین و شارژ کامل، مورد تحسین قرار گرفت.

در مراسم تست درایو، مشتریان همچنین فرصت ویژه ای برای برقراری ارتباط مستقیم با مدیران ارشد داشتند. این جلسه تعاملی به آنها اجازه داد تا ابهامات خود را منتقل و نقطه نظراتی که داشتند را بیان کنند. این اقدام که راستای شفاف سازی هر چه بیشتر و ارائه بازخوردهای ارزشمند مشتریان بود، جلوه ای از جایگاه رضایت مشتری برای فونیکس را به نمایش گذاشت.

در پایان رویداد تست درایو فونیکس، به رسم یادبود و به عنوان نمادی از قدردانی برای حضور ارزشمند شرکت کنندگان، هدایایی به ایشان اهدا شد.

رویداد فونیکس برای تست درایو تیگو 8 پرو e پلاس، نه تنها بستری برای نمایش یک مدل پیشرفته از تکنولوژی PHEV بود، بلکه تعهد فونیکس به نوآوری سازگار با محیط زیست و مشتری مداری این برند را نشان داد. این رویداد، بستری بود تا شرکت کنندگان، بیش از پیش برای استقبال از آینده ای که در آن گام های بشر، بیش از پیش با آگاهی محیطی همگام ایت، مشتاق باشند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد «جریان سبز فونیکس»، تیگو 8 پرو e پلاس و جزئیات مربوط به رونمایی آن، می توانید به وب سایت Fownix.com مراجعه نمایید.

به گزارش پرشین خودرو، در صنعت خودروی جهان، محصولات به طور پیوسته در حال تکامل هستند و پیشرفت های هیجان انگیز، مرزهای آنچه در ذهن خود به عنوان حد نهاییِ ممکن بودن متصور هستیم را جابجا می کند.

در ایران هم برند فونیکس که مدتی ست از گام های عملی خود برای توسعه محصولات دوستدار محیط زیست پرده برداشته، حالا بیش از هر چیز به خاطر «جریان سبز فونیکس» یعنی تمرکز و سرمایه گذاری ویژه برای جایگزینی موتورهای احتراق داخلی، با موتورهای مبتنی بر الکتریسیته، بر سر زبان ها افتاده است.

در آستانه تحولی بزرگ در صنعت خودرو کشور و رسیدن به موعد رونمایی از تیگو 8 پرو e پلاس به عنوان محصول پیشگام در جریان سبز فونیکس، برخی از اصحاب رسانه های مطرح خودرو که فرصتی برای رانندگی با این خودرو یافتند، نقطه نظرات خود درباره این محصول را منعکس کردند.

تیگو 8 پرو e پلاس، وسیله نقلیه ای مبتنی بر تکنولوژی پلاگین هیبرید (PHEV) با قابلیت های استثنایی است که به طور یکپارچه عملکرد هیجان انگیز را با جلوه های آرامش ترکیب می کند.

کارشناسانی که رانندگی با این خودرو را تجربه کردند، بازخوردهایی ارائه دادند که با توجه به اطلاعات اولیه و مشخصات منتشر شده از محصول، اتفاقی دور از ذهن نبوده است.

محتوای این مطلب، قصد دارد چکیده ای از این دیدگاه های ارزشمند را ارائه دهد. در طول فرآیند تست خودرو، تیگو 8 پرو e پلاس در شرایط مختلف و تحت فشارهای سنگین مورد ارزیابی قرار گرفته و آنچه در ادامه می خوانید، چیکده ای از نکات کلیدی است که در مورد برتری های این خودرو، اظهار شد:

شتاب خیره کننده: وجود موتورهای الکتریکی در کنار موتور بنزینی این خودرو، موجب می شود گشتاور  حاصل از فشردن پدال گاز، به طور آنی به چرخ های این خودرو انتقال یابد. سرنشینان خودرو به محض شروع به حرکت، موجی از قدرت را احساس می کنند که آن ها را به صندلی می چسباند. شتاب منحصر به فرد 7.6 ثانیه که برای این خودرو ثبت شده، رانندگی هیجان انگیزی را تضمین می کند که گواهی بر تعهد فونیکس نسبت به برتری در ابعاد مهندسی محصول است.

هندلینگ فوق العاده: عملکرد خودرو در سر پیچ ها چه با سرعت بالا و چه بعد از ترمزگیری، یکی از ویژگی های حائز اهمیت در بررسی های تخصصی است. در عمده خودروها آنچه موقع ترمزگیری در سر پیچ ها اتفاق می افتد، بیش فرمانی یا در اصطلاح، در رفتنِ انتهای خودرو است که چنین وضعیتی برای تیگو 8 پرو e پلاس دیده نمی شود. این خودرو چابکی و واکنش پذیری فوق العاده ای را ارائه می کند و به راننده امکان می دهد تا در چالش برانگیزترین شرایط مسیر هم با اطمینان حرکت کند. هندلینگ عالی، محصول فرمان پاسخگو، سیستم تعلیق مولتی لینک و سیستم پایداری پیشرفته است که پیچ های تند را از یک چالش به تجربه ای لذت بخش تبدیل می کند. کارشناسان خودرو، هندلینگ بی نقص تیگو 8 پرو e پلاس را ستوده اند، چرا که امکان مانور بی درد سر را برای راننده فراهم می کند.

سیستم ترمز مطمئن: در کنار شتاب خیره کننده، باید مهارکننده قابل اعتمادی هم برای خودرو در نظر گرفته شده باشد تا ضمن تجربه هیجان، بتوان با آسودگی خاطر مسیرها را طی نمود. ایمنی همیشه در اولویت قرار دارد و تیگو 8 پرو e پلاس با داشتن ترمزهای قدرتمند، قدرت توقف سریع و دقیق را حتی در شرایط اضطراری تضمین می کند. چه در هنگام مواجهه غیرمنتظره با موانع و چه نیاز به توقف ناگهانی به دلایل دیگر، سیستم ایمنی تیگو 8 پرو e پلاس، اقدامات ایمنی پیشرفته ای را ارائه می دهد که باعث می شود در طول سفر احساس اعتماد به نفس را برای راننده به ارمغان می آورد و ایمنی سفر را در اولویت قرار می دهد. سیستم ترمز این خودرو از موارد اساسی بود که به دلیل واکنش سریع و کنترل دقیق آن، مورد تحسین کارشناسان قرار گرفت.

کابین آرام: بهره گیری از موتورهای برقی، به ویژه در هنگام شروع به حرکت یا با سرعت های کم، در کنار عایق صوتی پیشرفته و تلاش های مهندسی، فضایی آرام را درون کابین خودرو فراهم کرده که برای ما با عادت به سر و صدای موتورهای احتراق داخلی، می تواند تجربه ای شگفت انگیز باشد. چه در یک سفر جاده ای طولانی و چه در خیابان های شلوغ شهر، تیگو 8 پرو، فرار به خوشبختی از دنیای پر همهمه ی بیرون را تضمین می کند و به یک پیله آرام شبیه است.  

تیگو 8 پرو e پلاس، نمادی از اوج نوآوری خودرو است و از آنجا که به لحاظ عملکرد، فراتر از انتظارات می رود، معیار جدیدی برای شاسی بلندهای دوستدار طبیعت خواهد بود.

نکته قابل توجه درباره تیگو 8 پرو e پلاس این است که عضو جدید خانواده فونیکس، علاوه بر تمام آپشن های هوشمند تیگو 8 پرو مکس، در حالت بهینه تنها 1.55 لیتر بنزین را در 100 کیلومتر مصرف می کند، با اتکای محض به موتورهای برقی می تواند 75 کیلومتر و با شارژ کامل باتری و یک باک پر، نزدیک به 1000 کیلومتر را طی کند.

این خودرو با شتاب شگفت انگیز، هندلینگ دقیق، ترمزهای قدرتمند و کابین آرام خود، کارشناسان رسانه خودرو را تحت تاثیر قرار داد و شاهکاری است که عملکرد و راحتی آن انتظارات مشتریان را از خودروهایی با سوخت پاک را بازتعریف خواهد کرد. حالا مجالی برای آن رسیده تا از دوستدارن محیط زیست، علاقه مندان به تکنولوژی و آن ها که مصرف سوخت برایشان اهمیت دارد را برای استقبال از این محصول دعوت کنیم.