علت معده درد بعد از خوردن قهوه

آیا قهوه معده شما را اذیت می کند؟ آیا به دنبال راه حلی هستید تا این مشکل را حل نمایید، پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. ناتان عاشق قهوه بود (او باریستایی در یک کافی شاپ ویژه بود) اما بعد از چند ماه کار متوجه چیزی شد. معده اش خیلی اذیت می کرد. آزردگی معده او را وادار به مراجعه به پزشک کرد و پزشکش خبر وحشتناکی را به او داد

The cause of stomach pain after drinking coffee

به محض اینکه که دوستم به من گفت او مجبور است کار در کافه را ترک کند، بسیار متعجب و ناراحت شدم. مثل کابوس به نظر می رسید. اما من نمی دانستم که این نوع وقایع چقدر رایج است.قهوه معده میلیون ها نفر در کشور را ناراحت می کند. اگر شما یکی از این افراد باشید … خیالاتی نشدید. اما شما محکوم به نخوردن قهوه هم نیستید.

روش هایی وجود دارد که می توانید بدون درد و رنج، از روزانه قهوه خود لذت ببرید.بیایید دلایل تأثیر منفی قهوه بر شما و چگونگی رفع آن را باهم بررسی کنیم.به طور عمده سه دلیل وجود دارد که قهوه باعث می شود در معده احساس ناراحتی کنید. هر یک از آنها برای حل این مسئله به روش مخصوص خود نیاز دارند، بنابراین بیایید بررسی کنیم که کدام یک از آنها برای شما مناسب است.بدن شما خیلی به کافئین علاقه ای ندارد

بدون شک می دانید که کافئین سیستم گوارش شمارا تحریک می کند که … به فرایند دفع کمک می کند. کافئین یک ملین طبیعی است و سیستم گوارش شمارا وادار می کند خیلی سخت سریع مشغول به کار شود. اما افزایش آمادگی برای اجابت مزاج اغلب با کمی ناراحتی همراه است.از سایر مضرات کافئین می توان به تشدید تولید اسید در بدن شما اشاره کرد. مصرف بیش ازحد کافئین، می تواند منجر با تولید اسید خیلی زیادی شود که دچار شکم درد شوید. برای بدن خطرناک نیست اما خیلی خوشایند هم نیست.

5 دلیلی که قهوه شما را شادتر و سالم تر نگه می دارد

این مسئله دلیل اصلی رنجش اکثر مردم از ناراحتی معده مربوط به قهوه است. میزان بالای کافئین منجر به دو مشکل می شود، نه فقط یک مشکل. خوشبختانه راهی برای مقابله با هردو وجود دارد (که دیرتر به آن اشاره خواهیم کرد).

مشکلی کوچک: بدن شما نسبت به اسیدها حساس است

قهوه یک نوشیدنی اسیدی است، اما خیلی اسیدی نیست. در اینجا، ما با مشاهده سطح pH سایر نوشیدنی های رایج آن را ثابت خواهیم کرد:

  • pH خنثی: 7
  • آب معدنی مارک دسانی: 6
  • قهوه سیاه: 5٫7
  • کوکاکولا: 2٫5
  • لیموترش: 2٫2

درواقع می توان نتیجه گرفت که اسیدهای موجود در قهوه خیلی قوی نیستند مگر اینکه حساسیت خاصی به اسید داشته باشید، مشکل از اسید قهوه نیست.ممکن است کافئین بدن شمارا به تولید بیش ازحد اسید تحریک کند – اما این با حساسیت به اسید کمی متفاوت است

با معده خالی قهوه نخورید

قهوه نوشیدنی ملایمی نیست. این نوشیدنی قوی است، مملو از کافئین، اسید ، چربی، و رایحه است ( و اگر معده شما خالی باشد، تحمل آن برای معده بسیار دشوار خواهد بود و به آن فشار خواهد آورد).اگر با معده خالی قهوه می نوشید، مطمئناً دچار مشکل معده خواهید شد. اثرات این ملین طبیعی احساس خوشایندی نخواهد داشت. معده شما احتمالاً بیش ازحد اسید تولید خواهد کرد که فقط باعث اذیت شدن بیشتر شما خواهد شد.ولی این می تواند برای هرکسی اتفاق بیفتد. حتی اگر به نظر می رسد که کافئین قهوه هرگز شمارا اذیت نکرده است. حتی اگر حساسیت اسید نداشته باشید. قهوه با شکم خالی فقط منجر به بدحالی می شود.

قهوه بدون کافئین امتحان کنید

در اینجا روشی (نه چندان خوشایند) برای بررسی اینکه آیا کافئین شمارا آزار می دهد وجود دارد: کافئین مصرف قهوه را به مدت دو هفته ترک کنید. میدانیم افتضاح است! سپس به مدت دو هفته قهوه بدون کافئین مصرف کنید. کمبود کافئین (مقدار ناچیزی از آن همچنان در نوشیدنی شما خواهد بود) باید احساس بهتری در شما ایجاد کند.البته، در این حالت کافئین دریافت نمی کنید – به همین دلیل ما پیشنهاد می کنیم ابتدا “روش خوردن غذا” را امتحان کنید. در فروشگاه قهوه به آسانی میتوانید اقدام به خرید قهوه در مدل های مختلف با کافئین بالا یا متوسط و یا فاقد هر نوع کافئین نمایید.

نوشیدن قهوه با معده خالی را متوقف کنید

جدی میگویم! بس کنید!موز میوه ای قلیایی است و می تواند برخی از اسیدهای قهوه را از بین ببرد. شیر هم همین طور است. برشتوک  های صبحانه حاوی شکر واقعاً تأثیر مثبت زیادی برای شما نخواهد داشت، بنابراین اگر می توانید آنها را با مواد مغذی تری مانند جو دوسر یا تخم مرغ جایگزین کنید، بهتر است.هدف این است که کافئین مصرفی را در میان غذاهای دیگر پخش کنید تا به سرعت همه آن را هضم نکنید.

قهوه  سرد دم را امتحان کنید

قهوه دم سرد اکسیری جادویی با 66٪ اسید و کافئین کمتر است. آب سرد به اندازه آب گرم نمی تواند به خوبی فرایند استخراج را انجام دهد- بنابراین نتیجه نهایی کاملاً متفاوت است.طعم آن ملایم، شیرین و معطر است. برخی افراد طرفدار اسید و تلخی نسبی این نوع قهوه نیستند، اما کاملاً ارزش آن را دارد که امتحانش کنید.

معرفی انواع قهوه ساز

به این دلیل آن است که دم سرد در مقابله با درد معده ناشی از قهوه تقریباً یک راه حل جادویی است …معده را اذیت نمی کند. 66٪ اسید و کافئین کمتری دارد و همین موضوع بسیاری از مشکلات را در همان جا حل می کند.می توان آن را هم سرد و هم گرم نوشید. برای سرد نوشیدن اکثر مردم به آن یخ اضافه می کنند، اما می توانید به جای یک قهوه گرم معمول، قهوه غلیظ به دست آمده را با آب گرم رقیق کنید.

می توانید با آن واقعاً خلاق باشید. از لیموناد دم کرده سردگرفته تا لاته سرد خانگی، روش های سرگرم کننده نوشیدنی دم کرده هرگز تمام نخواهند شد.تهیه آن در خانه واقعاً آسان است. کافی است قهوه درشت آسیاب شده و آب را مخلوط  کنید، دوازده ساعت صبر کنید و از صافی عبور دهید. به همین سادگی!ناراحتی معده از قهوه آزاردهنده است – ما این احساس را درک می کنیم – اما چندین راه حل برای مقابله با آن وجود دارد که می توانید قبل از اینکه به طورکلی از این نوشیدنی جادویی دست بکشید آن ها را امتحان کنید.

قهوه ساز کاراجا Karaca

برند مشهور کاراجا از یک کسب و کار خانوادگی کوچک آغاز شد و هدف ارائه محصولاتی با کیفیت عالی و نوآورانه با در نظر گرفتن قیمت های منصفانه همواره در تلاش بوده تا بهترین محصولات را به مشتریان خود ارائه نماید. در طراحی محصولات کاراجا همواره سعی شده تا به جای استفاده از طرح های معمولی، از طرحی های خاص و شیک استفاده شود تا علاوه بر تولید محصولی با کیفیت، خانه شما را هم زیباتر نماید.

طرز استفاده از قهوه ساز کاراجا

کاراجا مدل Hatir Hups یک قهوه ترک و فوم ساز برقی جدید با ویژگی ها و طراحی خاض و زیبا می باشد. این قهوه ساز برقی دارای سیستم تنظیم حرارت خودکار می باشد که به لطف این ویژگی کارآمده، زمانی که شما در حال تهیه قهوه با این دستگاه هستید، دیگر قهوه شما نخواهد سوخت و دستگاه به صورت خودکار و اتوماتیک درجه حرارت را تنظیم خواهد کرد.

علاوه بر این از دیگر ویژگی های این قوه ترک و فوم ساز برقی می توان به سیستم ضد سرریز شدن اشاره کرد. قهوه ساز کاراجا مدل Hatir Hups دارای سنسورهایی خاص می باشد که از سرریز شدن آب نیز جلوگیری می نماید و همچنین بعد از آماده شدن قهوه به صورت خودکار بعد از برداشتن ظرف قهوه، قهوه ساز خاموش می شود و دیگر نیاز به بررسی خاموش بودن دستگاه ندارید.

در رابطه با تمیز کردن دستگاه بعد از استفاده از آن نیز می بایست به این مورد اشاره کرد که برند کاراجا به نحوی این قهوه ساز برقی را طراحی کرده تا مصرف کنندگان این دستگاه به راحتی و بدون درد سر و با مصرف کمی آب و مواد شوینده اقدام به نظافت این دستگاه نمایند. بعد از هر بار استفاده از دستگاه برای تمیز کرده دستگاه، مخزن قهوه ساز را با فرچه مخصوص خود دستگاه تمیز نمایید و بعد از چند بار استفاده از دستگاه به وسیله یک تکه پارچه مرطوب اقدام به نظافت سنسور دستگاه نمایید. لطفا توجه نمایید، این محصول مناسب شستن با ماشین ظرفشویی نمی باشد.

منبع:karaca