عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین قهوه ایرانی

آشنایی با انواع برند قهوه در ایران

قهوه یکی از نوشیدنی های محبوب در سراسر جهان است و با بیش از 2٫25 میلیارد فنجان مصرف در روز، یک صنعت بزرگ به حساب می آید. در ایران نیز قهوه جایگاه ویژه ای دارد و مردم از طعم و عطر دلپذیر آن لذت می برند. در این پست، با قهوه های تولیدی در ایران آشنا خواهیم شد و به بررسی محصولات محبوب این صنعت در کشور می پردازیم. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع برند قهوه در ایران آشنا کنیم تا با شناخت بیشتری نسبت به خرید قهوه عربیکا‎  اقدام کنید و مناسب ترین قهوه را با توجه به فاکتور های مهمی که در نظر دارید شناسایی کنید.

بنابراین اگر شما هم از جمله افرادی هستید که می خواهید در مورد اینکه چرا میگوییم چیزی به اسم قهوه ایرانی وجود ندارد بدانید تا پایین این محتوا با کافه ساپورت همراه باشید. قهوه برند ایرانی همانطور که قبل تر هم گفته شد قهوه در ایران کشت نمی شود بلکه در مناطق گرمسیری  مانند هند،جامائیکا،کلمبیا بیشتر رشد می کند و به صورت خام، به شکل دانه قهوه سبز وارد بازار ایران می شود. این دانه های قهوه در ایران فرآوری و رست شده و بعد پردازش می شوند. سپس با ابزارها و روش های مختلف بسته بندی شده و توسط شرکت های مختلف با برند های متفاوتی عرضه می شوند.

قهوه برند ایرانی لم قهوه برند ایرانی لم توسط یک شرکت خصوصی  که در زمینه برشته کاری، آموزش و تجارت قهوه با کیفیت نیز فعالیت دارد، به وجود آمده است. شرکت توانسته با استفاده از نیروهای متخصص، تکنولوژی ها و ابزارهای کارآمد و همچنین دانش روز دنیا محصولات با کیفیت را طبق استانداردهای جهانی تولید کند. اما چه چیزی باعث متفاوت بودن این دانه های قهوه نسبت به برندهای دیگر می شود؟ باید بگوییم این برند سعی کرده که با استفاده از تکنیک های خاص محصولات ویژه ای را خلق کند. محصولاتی که هم از عطر و طعم بالایی برخوردار هستند و  هم می توانند کف یا خامه مناسب را بر روی سطح نوشیدنی های مبتنی بر قهوه، ایجاد نمایند.

همچنین تمام مراحل آماده سازی آن ها  بارها بارها کنترل می شود بنابراین تمام این ویژگی ها، این برند قهوه را نسبت به سایر برند ها متمایز می کند. ناگفته نماند که این برند قهوه، دانه های قهوه مورد نیاز خود را از مزارع آمریکای مرکزی و جنوبی و آسیای جنوب و شرقی تهیه می کند. اما این قهوه چه طعم و عطری دارد؟ این قهوه از اسیدیته مناسبی برخوردار است، رایحه و عطر گلی شکلاتی و شیرینی دارد و طعم آن کمی ترش است. قهوه برند ایرانی لم قهوه رستم قهوه برند ایرانی رستم از مزارع مختلف و به صورت مستقیم وارد کشور می شود. سپس  تحت نظارت و بررسی دقیق توسط افراد مجرب در زمینه ارزیابی حسی قهوه قرار می گیرد و در نهایت آنهایی که

مرغوب تر و با کیفیت تر هستند در کارخانه ها بسته بندی شده و سپس روانه بازار می شوند لازم است بگوییم این برند قهوه یکی از معروفترین برندهای قهوه های ایرانی کانادایی است و محصولات بی نظیر مانند را ارائه می دهد. برند قهوه ایرانی تام کینز از دیگر قهوه های ایرانی محسوب می شود . همان طور که می دانید برندهای قهوه از گونه های مختلف دانه قهوه عربیکا و روبوستا ساخته می شود. عربیکا معمولاً بیش ترین طرفدار ها را در جهان دارد زیرا این گونه قهوه خوش طعم تر است، کافئین کمی دارد، چربی و ترشی آن زیاد است. اما روبوستا برای کسانی مناسب است که خواهان یک قهوه تلخ و سنگین هستند. مانند اسپرسو.

از آنجایی که در تولیدات این برند قهوه از گونه های مختلف دانه های قهوه استفاده می شود بنابراین از آن می توان برای هر مکانی استفاده کرد. یعنی از این خوشمزه می شود در دورهمی های دوستانه در منزل، در محل کار و همچنین در کافه ها و رستوران ها استفاده نمود. قهوه ایرانی تام کینز  برند قهوه هایک با تکیه بر دانش و مطابق با ذائقه ایرانی ها ساخته شده است . این قهوه برند ایرانی دانه های قهوه مورد نیاز خود را از بهترین و مزارع قهوه جمع آوری کرد ه است، بنابراین دانه های قهوه ای که برای تولید محصولات خود استفاده می کند کیفیت بالایی دارند. همچنین هر محصول این برند قهوه را می توان برای تهیه اسپرسو، قهوه تخصصی،تک خاستگاه و یا … استفاده کرد زیرا با حساسیت و کنترل بالایی انتخاب شده اند.

قهوه لاین 45 یکی از مرغوب ترین محصولات این برند قهوه ایرانی است که میزان ترشی و تلخی یک اندازه ای دارد و طعم واقعی قهوه را به تصویر می کشد. قهوه هایک قهوه برند ایرانی ست یکی از دیگر برندهای قهوه مشهور در ایران است که سعی کرده با توجه به تجربه چندین ساله خود و همچنین ارتباط موثر با مصرف کنندگان قهوه محصولات با کیفیت و مرغوب را تولید کند. از ویژگی های دیگر این مجموعه عضویت در انجمن قهوه تخصصی اروپا و همچنین شرکت در دوره های مهم و موثر و به دست آوردن دانش مورد نیاز در مورد فراوری قهوه به خصوص بو دادن قهوه در کشور آمریکاست.

همچنین این شرکت دیپلم دانش قهوه از انجمن قهوه تخصصی اروپا را نیز دارد. قهوه ایرانی آلبا مدیر تولید این شرکت فردی موفق به نام منصور احسانی فرد برنده اول مسابقات ملی باریستا و روستر قهوه است است. این فرد توانست محصولات مبتنی بر قهوه خود را با کمک کشور نیوزلند تولید و تهیه نماید و و ارتباطات گسترده ای را به شکل مستقیم با قهوه کاران برتر تولید کننده قهوه به شکل موثری حفظ کند. همچنین تمام مراحل تولید محصولات قهوه را یعنی مراحل واردات، تولید و ارائه خدمات خود را به صورت تخصصی انجام دهد.

قهوه ایرانی آلبا قهوه برند ایرانی لمیز قهوه برنده ایرانی لمیز فعالیت خود را از سال 88 شروع کرد و هدف آن تنها یک چیز بود تهیه قهوه فوق العاده. این برند سعی کرد که با خرید مواد اولیه قهوه یعنی قهوه سبز و دقت وسواس در انتخاب آن ها بهترین مواد را برای تولید محصولات خود استفاده کند. این شرکت بعد از انتخاب دانه ها آنها را در اختیار گروه تحقیق و توسعه همچنین استادان برشته کاری قهوه قرار می دهد تا به بهترین نحو آنها برشته شوند. سپس با استفاده از تجهیزات و امکانات مختلف آنها را فراوری کرده و بسته بندی می کنند.