لاماری ایما؛ کوسه ای در اقیانوس خودروهای ایرانی | بررسی مشخصات و ویژگی

به گزارش گروه فناوری ایسکانیوز، اکانت واتساپ هم مانند سایر برنامه های آنلاین سعی در این دارد تا اطلاعات کاربران خود را ایمن و محرمانه نگه دارد. همچنین این اپ با داشتن قابلیت هایی نظیر ورود یکباره و یا احراز هویت دو مرحله ای توانسته در این امر بسیار پلتفرم امنی را فراهم کند. اما درست مانند هرچیزی که به اینترنت دسترسی دارد، آسیب پذیری های امنیتی همچنان در مورد واتساپ نیز وجود دارد که باعث شده تا هکرها از این بابت خوشحال باشند! اگر فکر می کنید امنیت حساب کاربری شما در واتساپ به خطر افتاده باید هرچه سریع تر نسبت به رفع این مسئله اقدامات لازم را انجام دهید. در این مقاله با ما همراه شوید تا قدم به قدم شما را در شناسایی فعالیت های مشکوک در اکانت واتساپ راهنمایی کنیم.

بیشتر بخوانید:

چگونه کسی را در واتساپ بلاک کنیم؟

1- وارد اکانت واتساپ خود شوید

برای این که درک بهتری از امنیت اکانت واتساپ داشته باشید ابتدا باید وارد حساب خود شوید. دو راه برای ورود به اکانت واتساپ وجود دارد: به صورت آنلاین و از طریق پیام رسان واتساپ iOS یا اپ واتساپ اندروید.

استفاده از نسخه وب واتساپ تایپ پیام را برای کاربران بسیار ساده می کند چراکه شما می توانید به جای لمس و تایپ روی نمایشگر گوشی از کیبورد کمک بگیریدد. با این حال برای شروع باید از دستگاه تلفن همراه خود کمک بگیرید.

ابتدا اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی یا تبلت باز کرده و روی سه نقطه عمودی که در سمت راست بالای صفحه اصلی قرار دارد کلیک کنید تا بتوانید به واتساپ وب دسترسی پیدا کنید.

حالا گزینه WhatsApp Web را انتخاب کنید. با انجام این کار دوربین گوشی شما برای استفاده در مرحله بعدی باز خواهد شد.

در این بخش شما مستقیما برای اسکن یک کد QR ارجاع داده خواهید شد که در نهایت می تواند واتساپ وب را در مروگر برایتان باز کند.

با استفاده از مرورگر روی کامپیوتر خود واتساپ وب را باز کنید.

کد QR را از روی پنجره مرورگر خود با استفاده از دوربین دستگاه اسکن کنید.

حالا شما می توانید به کمک کیبورد کامپیوتر و با استفاده از اکانت واتساپ خود به تایپ و ارسال پیام برای دوستان، همکاران و اعضای خانواده بپردازید. پنجره واتساپ شما روی گوشی باید با پنجره مرورگر حساب واتساپتان یکی باشد تا به شما اجازه گفتگو و تعامل را بدهد.

2- بررسی کنید آیا کس دیگری هم از اکانت واتساپ شما استفاده می کند

استفاده از اکانت واتساپ برای کاربران بسیار ساده و راحت است. متاسفانه شناسایی فردی مداخلگر که هم زمان از واتساپ شما استفاده کند در صورتی که با برنامه تعامل نداشته باشد بسیار چالش برانگیز است. در این شرایط فرد تنها می خواهد به مکالمات شما دسترسی داشته باشد تا بتواند پیام های دریافتی و ارسالی شما را بخواند اما این در حالیست که بعضی از هکرها می خواهند اکانت شما را تصاحب کنند.

بدون در نظر گرفتن قصد و هدفی که هکر نسبت به اکانت واتساپ شما دارد، ما در ادامه چند نشانه که به شما هشدار می دهد فرد دیگری هم در حساب واتساپی شما وجود دارد را مورد بررسی قرار دادیم:

فعالیت اکانت واتساپ خود را بررسی کنید. وقتی واتساپ را باز می کنید، با فهرستی از پیام ها مواجه خواهید شد. این لیست را برای هر پیامی که شما آن را ارسال نکردید و یا پیام هایی که دریافت کردید اما از آن خبر ندارید مورد بررسی قرار دهید.

اطلاعات مخاطبین خود را بررسی کنید. اگر فرد هکر سعی در تصاحب اکانت شما داشته باشد، شروع به تغییر اطلاعات مخاطبین شما می کند. باید روی گوشی موبایل خود در واتساپ، به سه نقطه عمودی که در گوشه بالا سمت راست صفحه قرار دارد مراجعه کنید.

 روی گزینه “Settings” کلیک کنید.

حالا پروفایل خود را که در بالای صفحه قرار دارد انتخاب کنید.

اطلاعات اکانت واتساپ خود را مرور کرده و از دقیق و به روز بودن آن اطمینان حاصل پیدا کنید.

اگر در این بخش متوجه تغییرات شدید و یا اطلاعاتی را مشاهده کردید که شما آن را وارد نکرده بودید، باید حساب خود را ایمن کنید. برای این کار کافیست مراحلی که در ادامه برایتان توضیح داده ایم را دنبال کنید تا با استفاده از احراز دو مرحله ای اکانت واتساپ شما ایمن سازی شود.

به دنبال پیام های واتساپ بگردید. برای این کار در قسمت نوار جستوجو در پیام های خود عبارت “WhatsApp” را روی گوشی های آیفون و اگر از گوشی اندروید استفاده می کنید از “magnifying glass” برای تایپ کمک بگیرید. به دنبال پیامی که در مورد ایجاد تغییرات و یا دسترسی باشد بگردید.

 دوستان جدید را مورد بررسی قرار دهید. برای این کار باید مخاطبین اکانت واتساپ خود را یک بار از ابتدا مورد بررسی قرار دهید. ابتدا اپ واتساپ را باز کرده و سپس روی آیکون “chat” که در گوشه پایین سمت راست صفحه قرار دارد بروید. در این قسمت باید ببینید آیا دوستان ناشناس جدیدی در این لیست مشاهده می کنید یا خیر.

 آخرین چت های موجود در اکانت واتساپ خود را بررسی کنید. برای این کار کافیست تا روی آیکون منو سه نقطه عمودی، مطابق تصویر زیر بروید.

حالا گزینه Linked devices را انتخاب کنید.

از این قسمت می توانید آخرین فعالیت خود را در صورتی که دستگاه های مختلف به اکانت شما دسترسی داشته باشند مشاهده کنید.

در صورت مشاهده دستگاه ناشناس روی آن کلیک کرده و سپس گزینه Log Out را بزنید تا فرد ناشناس از اکانت واتساپ شما خارج شود.

برخلاف سایر سرویس ها، مراحل بالا تنها روشی است که با استفاده از آن می توانید فعالیت های ورود به اکانت واتساپ خود را مشاهده کنید.

ایمن سازی اکانت واتساپ

اگر با استفاده از مراحل بالا متوجه شدید که فرد دیگری به اکانت واتساپ شما دسترسی داشته است، وقت آن رسیده تا حساب خود را ایمن سازی کنید. توجه داشته باشید که هر یک از شرایط بالا برای حساب واتساپتان صادق بود باید خیلی سریع وارد عمل شوید.

فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای در واتساپ

اگر کسی از حساب واتساپ شما در حال استفاده باشد، باید فورا ورود آن ها را متوقف کنید. اگر خوشانس باشید احتمالا برادر، خواهر و یا پارتنر شما در حال جاسوسی روی پیام های واتساپتان بوده است؛ در غیر این صورت یک هکر در حال سرقت اطلاعات، مخاطبین و خراب کردن زندگی اجتماعی شماست. در هر صورت باید این فرد مزاحم را با استفاده از فعال کردن احراز هویت دو مرحله ای از حساب خود بیرون بیاندازید.

واتساپ از پسورد استفاده نمی کند؛ به همین دلیل هم به جای این کار برای ایمن سازی اکانت واتساپ خود باید از احراز هویت دو مرحله ای کمک بگیرید. با این کار هرکسی که سعی در ورود به حساب شما داشته باشد باید یه کد تایید را وارد کند. پس همین حالا اقدامات لازم را شروع کنید:

ابتدا اپلیکیشن واتساپ را باز کرده و از پنجره اصلی روی سه نطقه عمودی کلیک کنید.

حالا مسیر “Settings -> Account.” را در پیش بگیرید.

حالا گزینه “Two-step verification” را انتخاب کرده و سپس Enable را انتخاب کنید.

یک کد 6 رقمی را وارد کرده و سپس گزینه Next را بزنید.

بعد از این که احراز دو مرحله ای را در اکانت واتساپ خود فعال کردید، باید برای هر بار ورود به حساب خود پین کد تنظیم شده را وارد کنید. حتما توجه داشته باشید که پین کد وارد شده، رمز آسانی نباشد تا سایر افراد نتوانند آن را حدس بزنند. بعد از تکمیل مراحل بالا اکانت واتساپ شما بیشتر از هر وقت دیگری ایمن خواهد شد.

واتساپ به شرط این که نکات ایمنی آن را رعایت کنید بسیار امنیت بالایی دارد. با استفاده از احراز دو محله ای می توانید از این که فردی مزاحم به حساب واتساپ شما دسترسی پیدا نخواهد کرد، اطمینان حاصل کنید.

سوالات متداول هک شدن واتساپ

اگر دسترسی به اکانت واتساپ خود را از دست دادم باید چکار کنم؟

در این صورت به احتمال زیاد حساب شما توسط فرد هکر اشغال شده است. اگر این اتفاق بیوفتد شما دیگر نمی توانید وارد اکانت واتساپ خود شوید و تمامی اطلاعات شما دست شخص هکر خواهد افتاد. برگرداندن اکانت در این صورت بسیار پیچیده خواهد بود اما با این حال امکان پس گرفتن حساب واتساپ همچنان وجود دارد.

پیام کد تایید از جانب واتساپ دریافت کرده ام. آیا این بدان معناست که کسی از اکانت واتساپ من استفاده می کند؟

یکی از روش هایی که به کمک آن فردی می تواند به اکانت واتساپ شما دسترسی پیدا کند از طریق دریافت پیام کد تایید است. اگر واتساپ برایتان پیامکی حاوی یک کد تایید ارسال کرده که شما درخواست آن را نداده بودید. بهترین کار این است که این پیامک را نادیده بگیرید.

حتی ممکن است پشت سر هم کدهای مختلف دریافت کنید. با این حال واتساپ تنها کدهای تایید را در یک دوره مشخص ارسال می کند و بعد از آن شما را از برنامه خارج خواهد کرد.

انتهای پیام/

در حال حاضر طراحی داشبورد جدید خودرو در پژو پارس سال و 405 انجام گرفته و به تعداد محدودی نیز بر روی خودروهای پژو پارس سال نصب و وارد بازار شده است. این داشبوردها امکان نصب دو ایربگ راننده و شاگرد را دارا بوده و بنابر خواست مشتری در دورنگ خاکستری و بژ روشن ارائه می شود.

تاکنون پژو 405 که طراحی دهه 80 میلادی کمپانی بزرگ خودرو سازی فرانسه است در ایران تغییرات زیادی همچون، موتور، بدنه، داخل و … داشته تا همچنان بتواند سهم مهی از بازار ایران را در اختیار داشته باشد. خودرویی که اگرچه در دهه 80 میلادی توانست بسیاری از استانداردهای آن روزهای اروپا را کسب کرده و به خودرویی محبوب تبدیل شود اما امروز در ایران منتقدان زیادی دارد.

بسیاری از کارشناسان در سال های اخیر به نحوه تغییرات ظاهری در خودروهای داخلی انتقاد داشته و بارها تاکید کرده اند که این تغییرات چندین و چند باره به خصوص در محصولات ایران خودرو نه تنها کیفیت ها را افزایش نداده بلکه خودرو تولید دهه 80 اروپا را نیز از استاندارهای اولیه خود دور کرده است!

داشبورد به کار گرفته شده در مدل های جدید پارس و پژو 405 مدرن تر و به روز می باشد ولی باید به این نکته  اشاره کرد داشبورد جدید پلاستیک خشک بوده و نمونه آن در رانا , پراید و تندر 90 قابل مشاهده است که پس از مدتی اینگونه داشبوردها سروصدای اضافی را داخل کابین خودرو ایجاد می کنند .حال اینگونه مدل های جدید پارس و 405 با اختلاف قیمتی در حدود 1.5 میلیون تومان در بازار مصرف به فروش میرسند .

rn1sj88w7t0lj95ezxtv.jpg