آموزش گریم و میکاپ | روش هایی که در دوره های آموزشی فرا خواهید گرفت

این روزها با جستجوی مختصر درباره حرفه آرایشگری در شبکه های اجتماعی با انبوهی از افراد و دوره های آموزشی مواجه می شوید که همگی خود را در قامت اساتید خبره این حوزه معرفی می کنند. دوره های آموزشی مختلفی نیز در دسترس شما قرار دارند که هر کدام در مدرسان آن ها خود را برتر از سایرین معرفی می کنند. شاید در این هیاهو سردرگم شوید و این سؤال در ذهن تان شکل بگیرد که بهترین راه برای یادگیری آرایشگری به صورت حرفه ای چیست؟ اگر می خواهید با بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه آشنا شوید، تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

روز صفر یادگیری آرایشگری زنانه

اگر به صرف شنیدن درآمدهای بسیار زیاد در شغل آرایشگری قصد ورود به این حرفه را دارید، باید کمی تأمل کنید. بر کسی پوشیده نیست که افراد خبره در شغل آرایشگری از درآمدهای خوبی برخوردار هستند؛ اما این درآمد مطلوب حاصل سال ها تلاش و آموزش دیدن است. تنها بخش کوچکی از شاغلان این حوزه می توانند به درآمدهای مطلوب دست پیدا کنند. اصلی ترین ویژگی این افراد علاقع داشتن به شغل آرایشگری است.

پیش از هر گونه اقدام برای ثبت نام در دوره های آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران یا سایر شهر ها حتما باید از خود بپرسید که آیا به این شغل علاقه مند هستید؟ به احتمال بسیار زیاد اگر ویژگی های زیر در شما وجود داشته باشد، حتما می توانید به آرایشگری حرفه ای تبدیل شوید:

 • زیبایی ظاهری را دوست دارید و برای آراستن چهره خود با صبر زیاد وقت می گذارید.
 • از دست گرفتن لوازم آرایشی لذت می برید و می توانید به راحتی با آن ها کار کنید.
 • در قالب های محدود قرار نمی گیرید و مایل هستید که مدل های آرایشی جدید را تجربه کنید.
 • رعایت ظرافت و دقت را به عنوان دو ویژگی کلیدی در انجام فعالیت های خود مد نظر قرار می دهید.
 • با صحبت کردن با دیگران و توجه به خواسته هایشان خسته یا عصبانی نمی شوید.
 • توانایی انجام فعالیت به صورت ایستاده برای مدت زمان طولانی را دارید.
 • نسبت به لوازم آرایشی و مواد شیمیایی که در این زمینه وجود دارند، حساسیت خاصی ندارید.

آنچه در بالا اشاره کردیم، پایه و اساس یادگیری آرایشگری است. اگر ویژگی های فوق در شما وجود دارد، حتما می توانید با پشت سرگذاشتن دوره های آموزشی و تمرین کردن، به یکی از بهترین آرایشگرهای زنانه تبدیل شوید.

شرکت در دوره های رسمی؛ واجب تر از نان شب

اولین و مهم ترین نکته ای که باید برای انتخاب آموزشگاه آرایشگری زنانه در نظر بگیرید، اعتبار مدرک آن است. برای شرکت در دوره آموزشی حتما باید به سراغ آموزشگاه هایی بروید که مدارک پایان دوره آن ها در داخل و خارج از کشور اعتبار بالایی داشته باشد. مدرک فنی حرفه ای در حال حاضر به عنوان معتبرترین گزینه پیش روی هنرآموزان است. با در اختیار داشتن مدارک فنی حرفه ای نه تنها در داخل کشور، بلکه در بیرون از آن نیز می توانید حرفی برای گفتن داشته باشید.

شاید استادی را شخصا بشناسید که مهارت فوق العاده ای در زمینه آرایشگری داشته باشد. قطعا به شما توصیه می کنیم که از معلومات و توانمندی های او استفاده کنید؛ اما این موضوع به هیچ عنوان نباید شما را از شرکت در دوره های آموزشی با فنی حرفه ای منصرف کند.

یادگیری آرایشگری؛ آهسته و پیوسته

دوره های آموزشی آرایشگری زنانه در چند بخش مختلف طبقه بندی می شوند. توصیه می کنیم که با مشورت اساتید آموزشگاه آرایشگاه زنانه از دوره های مبتدی یادگیری را آغاز کنید. شرکت در چندین دوره به صورت همزمان باعث می شود که نتوانید روی یک حوزه تمرکز کنید و به همین دلیل توانایی یادگیری تان کاهش پیدا می کند. سعی کنید در طول سال برنامه ریزی مشخص داشته باشید که بتوانید در مدت زمان معینی تمام مهارت های لازم را با شرکت در دوره های آموزشی فرابگیرید.

اهمیت تمرین کردن با ابزارها و لوازم آرایش

یادگیری را محدود به محیط آموزشگاه آرایشگری زنانه نکنید. حتما ابزارها و لوازم آرایش را جداگانه برای خود تهیه کنید و از هر فرصتی برای تمرین کردن با آن ها استفاده کنید. آرایشگر ماهر کسی است که ابزار و لوازم کارش را به عنوان عضوی از اعضای بدن خود بداند. شما برای تبدیل شدن به آرایشگری حرفه ای در کسب وکار خود لازم است که حتما به تمام ابزارهای تخصصی این حوزه تسلط کامل داشته باشید.

کار آموزی؛ سکوی پرتاب موفقیت آرایشگران حرفه ای

در کنار شرکت در کلاس های آموزشگاه آرایشگری زنانه نباید از کارآموزی غفلت کنید. اگر از بسیاری از آرایشگران حرفه ای درباره دلایل موفقیت شان سؤال بپرسید، حتما از کارآموزی به عنوان یکی از اصلی ترین دلایل پیشرفت شان یاد می کنند. هر چند که کلاس های آموزشی آرایشگری به صورت عملی برگزار می شود؛ اما لازم است که حتما در محیط های جداگانه ای تجربه کار واقعی در این زمینه را کسب کنید. به این ترتیب می توانید توانمندی های خود را به خود و دیگران اثبات کنید. چه بسا کارآموزی موقعیت های شغلی خوبی را نیز پیش روی شما قرار دهد.

به روزرسانی دانش و مهارت ها

آرایشگری را به نوعی می توان ذیل مفهوم گسترده مد و فشن تعریف کرد. به همین دلیل هر روز شاهد معرفی متدها و لوازم آرایشی جدید در سطح دنیا هستیم. شما به عنوان یک آرایشگر حرفه ای باید دانش و مهارت های خود را به روز نگه دارید. این مهم تنها در صورتی محقق می شود که اخبار حوزه کاری خود را به دقت رصد کنید. به خاطر داشته باشید که بی توجهی به این مسئله باعث می شود بعد از مدت کوتاهی از سایر همکاران خود عقب بیفتید. به این ترتیب عملا جایگاه شغلی تان به خطر خواهد افتاد.

بهترین آموزشگاه آرایشگری زنانه

آموزشگاه آرایشگری زنانه الهه با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای از سال 1387 در حال ارائه خدمات به هنرآموزان عزیز است. در این آموزشگاه دوره های متنوعی برگزار می شود که برخی از مهم ترین آن ها عبارت اند از:

1. دوره آموزش رنگ و مش

اگر به دنبال بهترین آموزشگاه رنگ و مش در تهران هستید، حتما در دوره آموزش رنگ و مش آموزشگاه الهه شرکت کنید. در این دوره هنرآموزان به صورت عملی با تمام زیر و بم رنگ کردن موی سر آشنا می شوند. جدید ترین تکنیک های رنگ کردن مو در این دوره آموزشی به هنرآموزان آموزش داده می شوند.

2. دوره آموزش کوتاهی مو

کوتاه کردن مو صرفا در مهارت قیچی دست گرفتن خلاصه نمی شود. از طرفی دیگر یکی از مهارت های پایه ای تمام آرایشگران، کوتاه کردن مو است. در این دوره آموزشی هر آنچه برای تبدیل شدن به یک استاد کوتاهی مو نیاز دارید را فرا می گیرید.

3. دوره آموزش شینیون مو

کسانی که می خواهند متفاوت و درخشان در مجالس و مهمانی ها داشته باشند، به سراغ شینیون مو می روند. بنابراین لازم است که به جایگاه آرایشگر حرفه ای با تمام سبک های شینیون مو آشنا باشید. از طرفی دیگر این مهارت بسیار پول ساز نیز است. در دوره آموزش شینیون مو با تمام زیر و بم این مهارت طلایی آشنا می شود.

4. دوره آموزش میکاپ

میکاپ حرفه ای می تواند چهره ای فوق العاده متفاوت و منحصربه فرد از افراد بسازد. با میکاپ نه تنها می توان تمام نقاط ضعف احتمالی در چهره را پوشش داد؛ بلکه می توان آن ها را به نقاط قوت نیز تبدیل کرد. میکاپ چیزی فراتر از یک مهارت آرایشگری است. فرد متخصص در این حوزه باید اطلاعات علمی زیادی درباره پوست صورت داشته باشد. در دوره آموزش میکاپ تمام این موارد پوشش داده می شوند.

5. دوره آموزش کاشت ناخن

در دوره آموزش کاشت ناخن آموزشگاه آرایشگری زنانه الهه با روند کامل کاشت ناخت به شیوه های گوناگون آشنا می شوید. علاوه بر آن تمام آموخته ها را به صورت عملی اجرا می کنید تا به مهارت لازم در این زمینه دست پیدا کنید.

6. دوره آموزش تتو صورت

این روزها تتو در بین جوانان و نوجوانان طرفدار زیادی پیدا کرده است. اگر به عنوان یک آرایشگر به دنبال بازار کار مناسب هستید، باید حتما اجرای تتو صورت را به خوبی فرابگیرید. با خیال آسوده در دوره آموزش تتو صورت آموزشگاه آرایشگاه زنانه الهه شرکت کنید و به ماهرترین فرد در این زمینه تبدیل شوید.

7. دوره آموزش صافی و احیای مو

آموزش صفر تا صد کراتیه مو، گلوبال، نانوگلوبال، بوتاکس مو و پروتئین تراپی به عنوان اصلی ترین سرفصل هایی هستند که در دوره آموزش صافی و احیای مو ارائه می شوند. این روزها به دلیل مشکلات ناشی از سبک زندگی مشکلات زیادی برای موی افراد ایجاد می شود. لازم است که حتما در قامت یک آرایشگر مهارت لازم در این زمینه را کسب کنید.

8. دوره آموزش اکستنشن مژه

مژه یکی از مهم ترین اجزای صورت است که نقش بسزایی در زیباسازی چهره افراد دارد. مهارت های اکستنشن مژه کمک می کند که زیبایی ظاهری افراد بیشتر شود. در دوره آموزش اکستنشن مژه سرفصل هایی مانند کاشت، لمینت و لیفت مژه را فراخواهید گرفت.

کلام پایانی

در این مطلب سعی کردیم نقشه راهی برای تبدیل شدن به آرایشگری ماهر را ترسیم کنیم. آموزشگاه آرایشگری زنانه الهه با افتخار در این مسیر کنار شما عزیزان قرار دارد. تیم اساتید متخصص آموزشگاه الهه آماده است تا در زمینه تمام مهارت های لازم برای آرایشگری زنانه، آموزش های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار دهند. همت کنید و به میدان بیایید. ما تا پایان در کنار شما خواهیم بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دوره آموزش گریم و میکاپ از دوره های تخصصی آرایشگری

دوره آموزش گریم و میکاپ یکی از محبوب ترین دوره های آموزش آرایشگری محسوب میشود که شامل تکنیک های آموزشی گوناگون برای متعادل سازی و زیباسازی چهره بانوان است. در این دوره ها تکنیک های روز دنیا برای آرایش میکاپ و گریم عروس بصورت حرفه ای به علاقمندان آموزش داده می شود. از مطالب آموزشی این دوره ها می توان به شناخت فرم های صورت، کانتورینگ، متدهای روز گریم و میکاپ و کار با لوازم آرایش حرفه ای اشاره کرد. با توجه به تعدد آموزشگاه های مجاز و غیرمجاز در این زمینه، بهتر است با مبانی این دوره ها و آموزشگاه های معتبر آشنا باشید تا انتخابی صحیح داشته باشید. برای مشاهده تعدادی از برترین کلاس های آرایشگری معتبر میتوانید از اینجا اقدام کنید. در ادامه با انواع روش ها و اصول گریم و میکاپ آشنا خواهید شد.

با شرکت در دوره های آموزشی به یک میکاپ آرتیست تبدیل شوید

میکاپ آرتیست، یک آرایشگر حرفه ای و مسلط به کار میکاپ صورت است . این افراد به خوبی می توانند از انواع لوازم میکاپ برای ایجاد جلوه مورد نظر و شایسته برای هر صورت استفاده کنند. میکاپ آرتیست ها با انواع پوست ها، نواحی صورت و متدهای میکاپ آشنایی کامل دارند و به دلیل تخصص بالایی که دارند، درآمد بسیار مناسبی هم خواهند داشت.

از توانایی های یک میکاپ آرتیست که باید پس از شرکت در دوره های آموزشی آن ها را یاد بگیرید،  می توان به این موارد اشاره کرد:

 • شناخت دقیق رنگ ها و استفاده از آن ها برای میکاپ
 • آشنایی با قرینه سازی در چهره
 • آشنایی با تاثیر هارمونی رنگ ها
 • آشنایی با سازگاری مواد و لوازم میکاپ با انواع پوست
 • آشنایی با انواع سبک ها برای ایجاد زیبایی بیشتر در چهره

انواع سبک های میکاپ که در دوره های آموزشی تدریس می شوند

سبک در میکاپ به معنای متد، تکنیک و روش اجرای میکاپ است. استفاده از توناژ مختلف رنگ ها، نوع ایجاد توازن در چهره و ترکیب بندی و هارمونی ویژه رنگ ها در صورت باعث به وجود آمدن انواع سبک ها در میکاپ می شود. اصول اجرای این سبک ها را می توانید در دوره های آموزش میکاپ بیاموزید. در ادامه با برخی از این سبک ها آشنا می شویم.

 • میکاپ لایت یا اروپایی: استفاده نامحسوس از رنگ ها و مواد آرایشی، مهم ترین ویژگی سبک میکاپ اروپایی است. در این سبک، تمرکز بر روی افزایش زیبایی پوست و ایجاد هارمونی و هماهنگی در چهره بدون ایجاد برجستگی است.
 • میکاپ شرقی: در سبک شرقی از رنگ های شاد و زنده مانند رنگ های: قرمز، قهوه ای، بنفش، زرشکی و سرخابی برای لب و چشم ها استفاده می شود.
 • میکاپ کلاسیک: میکاپ کلاسیک حاصل ایجاد تضاد بین انواع رنگ ها در دو ناحیه چشم و لب ها است. اگر آرایش چشم، غلیظ باشد، آرایش لب، ملایم و برعکس. در این سبک از رژ گونه به طور نامحسوس استفاده می شود.
 • میکاپ هالیوودی: میکاپ هالیوودی به معنای متعادل ساختن چهره با تضاد میکاپ چشم و لب و استفاده از رنگ های تیره در چشم و رنگ های روشن و براق برای لب است. برای پوست نیز از رنگ های پایه نزدیک به رنگ پوست استفاده می شود.
 • میکاپ عربی: رنگ های گرم، تیره و غلیظ در این سبک از میکاپ کاربرد زیادی دارند. آرایش چرب، سنگین و شلوغ از ویژگی های میکاپ عربی است و چهره را بسیار تغییر می دهد.
 • میکاپ لبنانی: نوعی میکاپ عربی است که در آن از فون های سنگین آرایشی با توانایی پوشانندگی زیاد استفاده می شود. رنگ سایه چشم ها نیز در این میکاپ به رنگ های سورمه ای، مشکی،تیره و قهوه ای است. مدل سایه گربه ای، خط چشم ضخیم و تیره و مژه مصنوعی از دیگر ویژگی های این سبک است.
 • میکاپ هندی: میکاپ هندی نیز مانند میکاپ عربی نوعی آرایش سنگین با ویژگی برجسته سازی و تغییر زیاد است؛ با این تفاوت که در آن از رنگ های قرمز و زرشکی بیشتر استفاده می شود. آرایش لب و چشم نیز دارای رنگ های گرم است.

گریم چهره هم نوعی از میکاپ است

گریم چهره نیز نوعی آرایش صورت است که بر فرم صورت تاکید دارد و با استفاده از آن می توان عیب ها و مشکلات احتمالی را پوشاند. معروف ترین نوع گریم چهره بانوان، گریم عروس است و در گریم نامزدی نیز نوع دیگری از آن است. در گریم سینمایی اما ویژگی هایی به چهره افزوده می شود و می توانید اثر زخم یا ویژگی های دیگر را ایجاد کنید. برای انتخاب دوره و شرکت در کلاس گریم می توانید به سایت ایران آموزشگاه رجوع کنید.

در دوره های آموزش با لوازم مورد استفاده در گریم آشنا شوید

قبل از انجام هرگونه گریم چهره باید با لوازم مورد نیاز برای آن و کارایی هرکدام آن ها آشنایی داشته باشید. این دانش و مهارت در آموزشگاه  گریم و میکاپ به شما ارائه می شود. در ادامه با برخی از لوازم مورد نیاز برای گریم عروس آشنا می شویم  و برای مشاهده اطلاعات دقیق محصولات میتوانید به سایت آمازون مراجعه کنید.:

 • فون خشک: به انواع کیک میکاپ ها و آکواکالرها گفته می شود که برای انواع پوست مورد استفاده قرار می گیرند
 • فون لیکوئیدی: همان کرم پودر برای انواع پوست ها است که برخی از آن ها پایه آب و برخی پایه الکل دارند
 • فون چرب: پن استیک ها و سوپراها هستند که برای انواع پوست مورد استفاده قرار می گیرند
 • پرایمر: برای یکدست شدن رنگ در انواع پوست استفاده می شود و چربی زیاد یا خشکی زیاد آن را برطرف می کند
 • آندربیس: باعث رطوبت رسانی به پوست می شود
 • اسپری یا پودر فیکس: برای ماندگاری بیشتر گریم و در پایان کار استفاده می شود
 • کانسیلر: باعث پوشاندن تیرگی زیر چشم ها می شود

سرفصل آموزشی دوره میکاپ و متعادل سازی چهره:

 • آشنایی با انواع چهره ها
 • آشنایی با انواع پوست ها
 • شناخت برند ها ومحصولات
 • گریم خشک
 • کانتورینگ خشک و چرب
 • مژه گذاری
 • مدل های مختلف سایه(شامل سایه های اسموکی گوشه تیره خیس برزیلی لایت اروپایی و …)
 • آموزش آرایش ابرو
 • آرایش لب
 • هایلایت کردن
 • فیکس کردن میکاپ
 • و …

مدت آموزش دوره میکاپ و متعادل سازی چهره:

کلاس های میکاپ حدودا 8 تا 16 جلسه هستند که بصورت خصوصی یا نیمه برگزار می شوند.

هزینه دوره آموزشی میکاپ و متعادل سازی چهره:

همانطور گه گفته شد کلاس های میکاپ به دو صورت خصوصی و نیمه خصوصی برگزار می شود که متناسب با نوع کلاس هزینه ها نیز متفاوت می باشد.

آیا می توان پس از دریافت مدرک به بازار کار وارد شد؟

سرفصل هایی که شما در دوره های آموزش پشت سر می گذارید، به گونه ای هستند که می توانید پس از به پایان رساندن آن ها، به صورت مستقیم و بلافاصله به بازار کار وارد شوید. توجه داشته باشید که برای شرکت در این دوره ها و دریافت مدرک فنی حرفه ای، به هیچ مدرک تحصیلی دیگری نیاز نیست. تمام این شرایط برای رشد و موفقیت شما در نظر گرفته شده تا بتوانید به درآمد بالا در ماه برسید.

آموزش گریم و میکاپ در آموزشگاه های حرفه ای

تمامی انواع گریم و میکاپ در گروه آرایش حرفه ای قرار می گیرند و برای یادگیری آن ها نیاز است که دوره های گریم و میکاپ را در آموزشگاه های مجاز و آکادمی های زیبایی تخصصی بیاموزید. برای آشنایی با آموزشگاه های تخصصی میکاپ می توانید از منوی سایت ایران آموزشگاه بخش آموزشگاه های آرایشگری استفاده کنید. ایران آموزشگاه، مرجعی کامل برای آشنایی با انواع آموزشگاه ها در سراسر کشور است. شما با مراجعه به بخش های مختلف این سایت می توانید دوره های آموزشی مورد نیاز خود را در بهترین آموزشگاه ها بیابید و به طور آنلاین یا حضوری در آن ها ثبت نام کنید.

www. iranamozeshgah.com

ایران آموزشگاه بانک اطلاعات مراکز آموزشی کشور