تکنولوژی

چگونه تصویر پیش نمایش پنجره ی برنامه ها که با مکث روی آیکون های تسک بار نمایان می شود را غیرفعال کنیم؟

تنظیمات نوار وظیفه تسک بار (Taskbar) در سیستم عامل ویندوز 10

تنظیمات نوار وظیفه تسک بار (Taskbar) در سیستم عامل ویندوز 10

به روی ناحیه Taskbar کلیک چپ می کنیم.

اگر بخواهیم تغییراتی در نوار وظیفه ویندوز اعمال کنیم در این ناحیه امکان پذیر است که این امکان با فعال کردن و یا غیر فعال کردن تیک هر کدام از گزینه های زیر ممکن می شود.

Lock the taskbar:

با فعال کردن این گزینه موجب می شود نوار وظیفه قفل شود .و با غیر فعال کردن آن آزاد می گردد.

Automatically hide the taskbar in desktop mode:

با فعال کردن این گزینه موجب می شود نوار وظیفه در حالت مخفی قرار گیرد و با هر بار قرار دادن اشاره گر ماوس بر روی آن موجب می شود نوار وظیفه ظاهر گردد.

مشاهده تغییرات اعمالی:

Automatically hide the taskbar in Table mode:

و با غیر فعال کردن این گزینه موجب می شود نوار وظیفه در حالت نمایش و ثابت باشد.

Use small taskbar buttons:

با فعال کردن تیک این گزینه موجب می شود تمام تصاویر آیکن موجود در نوار وظیفه در کوچک ترین سایز قرار گیرند.

و با غیر فعال کردن آن تصویر آیکن های موجود در نوار وظیفه در سایز معمولی قرار می گیرند

مشاهده تغییرات اعمالی:

Use Peek to preview the desktop when you move your mouse to the Show desktop button at the end of the taskbar:

با فعال کردن تیک این گزینه موجب می شود با هر بار قرار دادن اشاره گرماوس در ناحیه Peek هر آنچه پنجره فعال و یا برنامه ای در حالت اجرا در صفحه Desktop مشاهده می شود تا زمانی که اشاره گرماوس بر روی ناحیه Peek قرار دارد مخفی شوند و با برداشتن اشاره گرماوس از روی آن موجب نمایش دوباره کلیه پنجره ها می گردد.

مکان ناحیه Peek :

Peek (نگاه کوتاه): در ناحیه انتهایی سمت راست نوار وظیفه قرار دارد.

Replace Command Prompt with windows PowerShell in the menu when I right-click the start button or press windows key+X:

با فعال کردن تیک این گزینه موجب می شود جهت نمایش پنجره Command Prompt (خط فرمان) با یک کلیک راست کردن بر روی منوی Start و یا فشردن کلید های ترکیبی (پنجره ویندوز + حرف X) آن را نمایش دهیم

عملکرد گزینه :

جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان (Message Preview)

نمایش وضعیت آنلاین تلگرام برای مخاطبین خاص

تلگرام قابلیتی تحت عنوان Message Preview را ارائه می کند که به موجب آن بخشی از متن پیام جدید دریافتی به صورت پیش نمایش در اعلان قابل دیدن است. در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه غیر فعال کردن Message Preview و جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان بپردازیم. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیرات موبایل

مقدمه ای در رابطه با جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان (Message Preview)

تلگرام قابلیتی دارد که با فعال بودن آن پیش نمایشی از پیام های جدید دریافتی در منوی نوتیفیکیشن های دستگاه ارائه می شود. این پیش نمایش شامل بخشی از پیام جدید است و ممکن است در برخی موارد منجر به پایمال شدن حریم خصوصی کاربران شود. به این قابلیت ویژه در تلگرام Message Preview گفته می شود که خوشبختانه قابل غیر فعال سازی است.

در این مقاله قصد داریم که به آموزش نحوه جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان (Message Preview) بپردازیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می توانید از طریق شماره های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با موبایل کمک همراه باشید.

بیشتر بخوانید: تعمیر آیفون

نحوه غیر فعال کردن گزینه Message Preview در تلگرام

به منظور جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان باید گزینه Message Preview را از منوی تنظیمات تلگرام غیر فعال کنید. برای انجام این کار به شرح زیر عمل کنید:

  • برنامه تلگرام را اجرا کنید.
  • آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید تا منوی اصلی تلگرام نمایان شود.
  • گزینه Settings را انتخاب کنید.
  • گزینه Notifications and Sounds را انتخاب نمایید.
  • در صفحه ای که به آن هدایت شده اید، دو بخش مختلف با عناوین Message notifications و Group notifications ارائه شده است. بخش اول (Message notifications) مربوط به تنظیمات اعلان برای پیام های شخصی تلگرام است و بخش دوم (Group notifications ) مربوط به تنظیمات اعلان برای پیام های گروهی تلگرام می شود. بنابراین در بخش مد نظرتان گزینه Message Preview را غیر فعال نمایید.

به این صورت دیگر در ازای دریافت پیام های جدید تلگرام، در نوتیفیکیشن بار هیچ بخشی از پیام دریافتی نمایش داده نمی شود. دقت داشته باشید که این موضوع به نمایش پیام های جدید تلگرام در پنجره پاپ آپ تفاوت دارد. توضیحات مربوط به نحوه شخصی سازی اعلان پاپ آپ در مقاله “آموزش غیر فعال سازی اعلان پاپ آپ در تلگرام (Popup Notifications)“ ارائه شده است.

بیشتر بخوانید: تعمیر گوشی سامسونگ

آموزش ویدئویی جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان

جمع بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله به آموزش نحوه غیر فعال کردن قابلیت Message Preview در تلگرام پرداختیم. غیر فعال کردن این گزینه منجر به جلوگیری از نمایش متن پیام تلگرام در اعلان می شود. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش ها و مراحل شرح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می توانید از طریق شماره های موجود با کارشناسان موبایل کمک تماس حاصل کرده و از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید.

بیشتر بخوانید:

قطعات آیفون 6 اس

قیمت تاچ ال سی دی آیفون ایکس اس مکس

قیمت تاچ ال سی دی سامسونگ A11