تکنولوژی

چگونه در اپ دوربین از فوکوس دستی و پرتوگیری ثابت استفاده کنیم؟

بهترین اپلیکیشن های آیفون در سال 2018: 50 نرم افزار iOS که باید امتحان کنید

اپل یک موزه خاص با اپ های خاص است. در این اکوسیستم هر برنامه ای با هدف خاصی ساخته می شود. در این مطلب به معرفی بهترین اپلیکیشن های آیفون در سال 2018 پرداخته ایم.

مقدمه

نرم افزارها بخشی اساسی از دنیای پلت فرم آی او اس اپل را شکل می دهند. این اکوسیستم دقیقا همان مشخصه ای است که گوشی های هوشمند اپل را از گوشی های سایر رقبا متمایز می سازد از این رو طبیعی است که باکیفیت ترین برنامه های گوشی های آیفون، بهترین ویژگی ها و کارایی ممکن را داشته باشند. با این حال در اپ استور کوپرتینو هم گاهی پیدا کردن برترین نرم افزارها و برنامه ای که نسبت به سایر اپلیکیشن ها متمایز باشد و بتواند بهترین ابزارها و خدمات را در اختیار یک کاربر بگذارد، سخت می شود. مشکل جدی تر این است که در این اپ استور که بیش از یک میلیارد نرم افزار دانلودی دارد، فهمیدن این که کدام اپ برای شما کارایی بهتری دارد، بسیار سخت است.

کارشناسان موسسه اپ آنی (AppAnnie) می گویند که یک کاربر عادی در یک روز به طور متوسط از 9 نرم افزار استفاده می کند و این رقم آپشن های موجود در یک گوشی همراه را هم شامل می شود. حال با توجه به این که در ساخت یک گوشی آیفون عنصر خلاقیت به عنوان معیار اصلی در نظر گرفته می شود، نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که کدام برنامه آی او اس برای شما بهتر است و کدام اپلیکیشن یک ابزار ناکارآمد برای رسیدن به اهداف شما محسوب می شود.

برای مثال انواع مختلفی از نرم افزارهای هواشناسی در اپ استور با ویژگی های برجسته و رابط های کاربری زیبا وجود دارد و در این میان انواع مختلفی از برنامه های ساعت با قابلیت اتصال به خبرهای مرتبط با سیستم حمل و نقل عمومی نیز در اپ استور گذاشته شده اند تا یک کاربر پلت فرم آی او اس بداند که برای استفاده از یک وسیله نقلیه عمومی در چه زمانی باید خانه خود را ترک کند اما این نرم افزارها در صورتی که عادت دارید صبح زود از خواب بیدار شوید یا از پنجره به آسمان نگاه کنید تا شرایط آب و هوایی را بسنجید، کارایی بسیار زیادی برای شما ندارند. به همین دلیل ما سعی کرده ایم که راه شما را با معرفی بهترین نرم افزارهای عرضه شده برای گوشی های آیفون در سال 2018 کوتاه کنیم.

بیشتر بخوانید: بهترین بازی های آیفون در سال 2017: 49 بازی iOS که باید امتحان کنید

در این لیست هرآنچه را که نیاز دارید، از نرم افزارهای ویرایش کننده فیلم و تصویر تا اپلیکیشن های مخصوص هواشناسی، پیدا می کنید. حتی اگر هم اکنون یک گوشی آیفون ندارید هم توصیه می کنیم که این مطلب را بخوانید تا در صورتی که خواستید یک آیفون X یا دستگاه آی او اسی بخرید، بدانید که چه نرم افزارهایی را باید بر روی آن نصب کنید. در نظر داشته باشید که بعضی از این اپ ها تنها بر روی گوشی آیفون 5 اس و محصولاتی که بعد از این گوشی هوشمند عرضه شده اند، قابل استفاده هستند. با بی نه همراه باشید.

بهترین نرم افزارهای آیفون 2018

در ادامه لیستی از برترین برنامه های دستگاه های iOS در سال 2018 را ذکر کرده ایم.

1. ساینگراف (Cinegraph)

قیمت: 1.99 دلار

ساینگراف کاربر را قادر می سازد تا با استفاده از کلیپ های ویدیویی خود یا عکس های لایو فوتوز (Live Photos) تصاویر متحرک بسازد. این نرم افزار ناحیه انتخابی شما از یک عکس را متحرک می کند و باقی قسمت های عکس را ثابت نگه می دارد. ساینگراف ابزارهای کمی دارد اما ابزارهای پایه مورد نیاز شما را ارائه می کند تا بتوانید یک عکس یا فیلم را همان گونه که می خواهید تغییر دهید. این نرم افزار فاقد قابلیت تثبیت سازی خودکار است، از این رو شما تنها می توانید عکس هایی را که با قرار دادن گوشی خود بر روی یک سه پایه گرفته اید یا فیلم های عادی را تغییر دهید. ساینگراف ابزارهای مناسبی را برای داشتن یک شروع خوب در زمینه ادیت کردن فایل های رسانه ای در اختیار شما می گذارد. یکی از ویژگی های برجسته ساینگراف که آن را به یکی از بهترین نرم افزارهای 2018 آیفون تبدیل کرده این است که این اپ آی او اس برخلاف بعضی از برنامه های مشابه، فاقد اشتراک خریدنی است به همین دلیل شما می توانید بدون نگرانی تا هر زمانی که می خواهید از این اپلیکیشن و همه ابزارهای آن به راحتی استفاده کنید.

دانلود از آیتونز

2. استریکس (Streaks)

قیمت: 4.99 دلار

استریکس یک نرم افزار مدیریتی محسوب می شود که برای کمک کردن به کاربرش در ایجاد عادت های خوب ساخته شده است. این برنامه استفاده راحتی دارد به این نحو که شما باید یک فعالیت را به انتخاب خود برای نرم افزار تعریف کنید یا این که از میان فعالیت های ارائه شده به صورت پیش فرض یک مورد را انتخاب نمایید. این نرم افزار به شما در تعریف این که چند بار می خواهید یک کار خاص را انجام دهید، کمک می کند. کاربر می تواند تا 12 هدف را برای خود تعریف کند. اگرچه این نرم افزار به طور پیش فرض با برنامه ریزی 6 هدف طراحی شده است. در استریکس اگر می خواهید بیش از 12 هدف را برای انجام دادن تعیین کنید، باید این اهداف را اولویت بندی نمایید.

بعد از این که یکی از کارهای خود را انجام دادید، می توانید باکس آن فعالیت را علامت بزنید تا آن کار از لیست برنامه های شما خارج شود؛ شما همچنین می توانید برای حذف کردن یک هدف، آیکون آن را در قسمت تودی (Today) به مدت چند ثانیه نگه دارید تا آن هدف حذف گردد. پس از مدتی استفاده از استریکس این اپلیکیشن نرخ پیشرفت شما را به صورت یک نمودار نشان می دهد تا بدانید که چه راندمانی در انجام دادن اهدافتان داشته اید. استریکس کاربرد لذت بخشی دارد به همین دلیل پس از مدتی استفاده کردن از این نرم افزار به آن عادت می کنید.

دانلود از آیتونز

3. یواینک (Yoink)

قیمت: 2.99 دلار

یواینک یک قفسه مجازی است و شما را قادر می سازد تا آیتم های مورد نظر خود را در آن قرار دهید. ارائه این نرم افزار برای یک گوشی آیفون شاید کمی عجیب باشد مخصوصا با توجه به این که نسخه ارائه شده از آن برای آیپد کارایی بیشتری دارد و شما را قادر می سازد تا به قابلیت دید چند قسمتی (Split View) و کشیدن و رها کردن یک آیتم دسترسی داشته باشید اما باز هم ارزش توجه شما را دارد.

با استفاده از این اپ می توانید آیتم مورد نظر خود را از کلیپ بورد یا اینترنت دریافت یا دانلود کنید. یواینک عکس ها، متن ها، ایمیل ها، اسناد و URLها را پشتیبانی می کند. با استفاده از این نرم افزار می توانید هرآنچه را که دریافت کرده اید مجددا نامگذاری کنید یا چند آیتم را در کنار یکدیگر قرار دهید. نسخه ای از این برنامه که برای آیفون طراحی شده است یک ویژگی به نام Peek and Pop را هم بر روی خود دارد. این ویژگی شما را قادر می سازد تا قبل از ارسال یک آیتم برای یک کاربر دیگر از طریق صفحه به اشتراک گذاری، پیش نمایشی از آن آیتم را در اختیار داشته باشید. شما شاید هر روز از یواینک استفاده نکنید اما هنگامی که می خواهید چند سند را در کنار یکدیگر به طور همزمان برای یک کاربر دیگر بفرستید، از در اختیار داشتن این اپلیکیشن خوشحال می شوید.

دانلود از آیتونز

4. استریکس ورک اوت (Streaks Workout)

قیمت: 3.99 دلار

استریکس ورک اوت فاقد مشکلات و پیچیدگی های برنامه هایی که برای ورزش کردن در اختیار کاربران گوشی های هوشمند گذاشته شده اند، است. اگر هوای شهر شما بارانی است و به این دلیل نمی توانید در فضای باز تمرین کنید یا یک صندلی ندارید که برای انجام حرکات ورزشی مورد نظرتان به آن تکیه کنید، استریکس ورک اوت برنامه لازم را برای تمرین کردن در فضای خانه در اختیار شما می گذارد. این نرم افزار آی او اس علاوه بر این، مجموعه ای از حرکات ورزشی محبوبتان را در اختیار شما می گذارد. برای مثال اگر می خواهید حرکت شنای روی میز را انجام دهید اما به استفاده از وسیله آن علاقه ای ندارید، می توانید با کلیک کردن بر روی آیکون این حرکت روش های دیگر انجام دادن آن را یاد بگیرید. استریکس ورک اوت همچنین یک برنامه شبه تصادفی تمرینی را با طول مدت بین 6 تا 30 دقیقه در اختیار شما می گذارد.

نسخه 3.0 این اپ آی او اس آپشنی به نام تمرین های عادی هم دارد. این ویژگی به شما می گوید که بعد از یک تمرین باید چه تمرین دیگری را برای چند بار انجام دهید. شاید برای بعضی از کاربرانی که علاقه زیادی به ورزش کردن دارند این برنامه محدود باشد اما برای آن دسته از افرادی که می خواهند اندام مناسبی داشته باشند استریکس ورک اوت یک گزینه خوب محسوب می شود.

دانلود از آیتونز

5. بندیمال (Bandimal)

قیمت: 3.99 دلار

بندیمال احتمالا جذاب ترین اپلیکیشن موزیک سازی اکوسیستم آی او اس است. این نرم افزار برای کاربران خردسال طراحی شده است اما به راحتی توجه سایر کاربران علاقمند به موسیقی را هم به خود جلب می کند. در این اپلیکیشن شما می توانید 3 حیوان را در سه جایگاه قرار دهید و سپس یک نوت را بسازید و آن را پخش کنید تا حیوان های انتخاب شده توسط شما متناسب با ریتم نوت ساخته شده و در حال پخش حرکت کنند. این اپلیکیشن جذابیت بالا و کیفیت صدای بسیار خوبی دارد و به طور خودکار هر آهنگی را که بسازید، ذخیره می کند. در بندیمال حیوان هایی که در جایگاه قرار گرفته اند، قبل از پخش شدن یک آهنگ شمارش معکوس آن را برای شما اعلام می کنند.

دانلود از آیتونز

6. پلی گراند ای آر (Playground AR)

قیمت: 1.99 دلار

پلی گراند ای آر یک زمین بازی را برای داشتن اوقات فراغت با استفاده از فناوری واقعیت افزوده در اختیار شما می گذارد. این اپلیکیشن آی او اس در حقیقت یک جعبه شنی فیزیکی است که شما را قادر می سازد تا بر روی یک سطح صاف سازه های مجازی بسازید. در پلی گراند ای آر گذاشتن بلوک ها بر روی یکدیگر کمی عجیب به نظر می رسد زیرا این برنامه فرمان کشیدن و رها کردن را پشتیبانی نمی کند و شما باید حالت قرار دادن آیتم مورد نظر را با تغییر دادن حالت نگه داشتن گوشی آیفون خود تغییر دهید. شما می توانید در این نرم افزار با استفاده از لولاها، چرخ ها و محورهای ارائه شده یک ماشین بسازید و سپس آن را با بمب منفجر کنید. پلی گراند ای آر قابلیت ذخیره سازی وسیله های ساخته شده توسط کاربر را ندارد اما در عوض امکان ساختن سازه های مختلف را با استفاده از بلوک ها و وسایل مجازی و بدون نیاز به تمیز کردن یک مکان برای شما فراهم می کند.

دانلود از آیتونز

7. اینسایت هارت (Insight Heart)

قیمت: 0.99 دلار

اینسایت هارت برای لذت بخش کردن آموزش های پزشکی ساخته شده است. این اپلیکیشن آی او اس یک قلب تپنده واقعی را با کمک فناوری واقعیت افزوده در جلوی شما می گذارد. اینسایت هارت یک برنامه عجیب است اما اوقات فراغت خوبی را برای شما فراهم می سازد. این اپلیکیشن ابتدا یک قلب را طراحی می کند و سپس نمای بیرونی آن را محو می سازد تا بتوانید نمای داخلی این عضو از بدن را مشاهده کنید. بعد از انجام این کار هرقدر که به قلب نشان داده شده نزدیک تر شوید، صدای آن را با شدت بیشتری می شنوید. اگر به این قلب کاملا نزدیک شوید، در نهایت می توانید داخل آن و نحوه جریان یافتن خون را در این عضو از بدن مشاهده کنید. اینسایت هارت همچنین می تواند به شما نشان دهد که چگونه شرایط مختلف بر روی یک قلب تاثیر می گذارند.

دانلود از آیتونز

8. گاراژ بند (GarageBand)

قیمت: رایگان

گاراژ بند یک نرم افزار آهنگ سازی و استودیوی ضبط موسیقی است. این برنامه آی او اس برای جلب توجه افراد آماتور و حرفه ای دنیای موسیقی طراحی شده و توانسته است محبوبیت زیادی را هم در این زمینه کسب کند. گاراژ بند آلات موسیقی هوشمندی را برای پخش کردن خودکار آهنگ های مختلف در اختیار افرادی که تازه وارد دنیای موسیقی شده اند، می گذارد. شما بعد از مدتی استفاده از گاراژ بند می توانید به کمک آپشن های مختلف این نرم افزار یک آهنگ زیبا را به وسیله یک گیتار برقی اجرا نمایید.

اگر یک موسیقیدان حرفه ای هستید هم می توانید با استفاده از گاراژ بند کارهای زیادی را انجام دهید. این نرم افزار برای مثال می تواند به واسطه Inter-App Audio و Audiobus به برنامه های دیگر وصل شود و همه نرم افزارهای واسط را به صورت واحدهای صوتی (Audio Units) با خود همگام سازی کند. شما با استفاده از گاراژ بند علاوه بر این می توانید تا 32 آهنگ را ضبط، ترتیب بندی و میکس کنید.

دانلود از آیتونز

9. افتر لایت 2 (Afterlight 2)

قیمت: 2.99 دلار

اگر به دنبال یک نرم افزار ویرایش سازی قدرتمند تصاویر برای نصب کردن بر روی گوشی آیفون خود هستید، افتر لایت 2 را نصب کنید. این نرم افزار آی او اس همه ابزارهای پایه و اصلی نظیر فیلترهای فوری، ابزارهای برش دهی و نوارهای لغزان تنظیم کننده میزان کنتراست و روشنایی تصاویر را در اختیار شما می گذارد. افتر لایت 2 به چندین ابزار پیشرفته هم مجهز شده است. این ابزارها، کاربر را قادر می سازد تا منحنی ها، رنگمایه ها، سایه ها، اشباع شدگی ها، فیلترها، میزان پرتوگیری و سایر مشخصات یک عکس را تغییر دهد.

برترین مشخصه ای که افتر لایت 2 را به یکی از برترین برنامه های 2018 آیفون تبدیل کرده، ابزار متن نویسی این اپلیکیشن محسوب می شود. با استفاده از این ویژگی می توانید به تصویر مورد نظر خود متن اضافه کنید و آن متن را مطابق با میل خود تنظیم نمایید. افتر لایت 2 از یک رابط کاربری مجهز بهره می برد اما کاربرد بسیار ساده ای دارد. یکی از ویژگی های منفی این برنامه مخرب بودن ادیت های آن است به این نحو که شما می توانید یک ادیت را پاک کنید اما باید قبل از این کار ابتدا همه تغییراتی را که بعد از اعمال آن تغییر نامناسب انجام داده اید، با استفاده از یک ویژگی بازگردانی نامحدود پاک کنید. اگر این محدودیت را در نظر نگیریم، می توانیم بگوییم که افتر لایت 2 یک نرم افزار منحصر بفرد برای گوشی آیفون شما است. این اپلیکیشن اشتراک خرید ندارد و همه فیلترهای حرفه ای و ویژگی های خود را به طور رایگان در اختیار کاربرش می گذارد.

دانلود از آیتونز

10. توکا لایف: آفیس (Toca Life: Office)

قیمت: 2.99 دلار

توکا لایف: آفیس برای کودکان ساخته شده است تا به آن ها نشان دهد که پدر و مادرها در طول روز چه فعالیت هایی را در محل کار خود انجام می دهند. این محیط کار مجازی از هر لحاظ جذاب تر از مکانی است که شما ساعت های زیادی از روز خود را در آن سپری می کنید. کودک خردسال شما با استفاده از این نرم افزار نسبت به 32 کاراکتر شغلی مختلف اطلاعات کسب می کند. قابلیت های جذاب این نرم افزار زمانی که با کودکتان فاصله دارید، توجه شما را هم به خود جلب می کند.

دانلود از آیتونز

بیشتر بخوانید: محبوب  ترین اپلیکیشن  های اپل در سال 2017

11. پلوتاگراف پلاس (+Plotagraph)

قیمت: 4.99 دلار

پلوتاگراف پلاس برای متحرک سازی عکس های شما ساخته شده است. در این نرم افزار شما می توانید با استفاده از چند بردار قسمتی از یک عکس را که می خواهید حرکت داشته باشد، مشخص کنید. انجام این کار بر روی یک گوشی آیفون می تواند کمی سخت باشد به همین دلیل پلوتاگراف پلاس یک ابزار بزرگ نمایی را هم در اختیار شما می گذارد تا بتوانید پیش نمایش تصویر متحرک مورد نظر خود را ببینید و آن را هر موقعی که می خواهید متناسب با سلیقه خود تغییر دهید. این نرم افزار منحصر بفرد ابزارهایی را هم برای برش دادن عکس، تنظیم سرعت حرکت تصویر و مهارسازی قسمت های متحرک یک فایل در اختیار شما می  گذارد. پلوتاگراف پلاس حداکثر کارایی خود را نمی تواند بر روی هر عکسی اعمال کند اما در صورتی که یک عکس خوب را در اختیار داشته باشد، تغییرات بسیار زیبایی را در آن اعمال می کند.

دانلود از آیتونز

12. پیک کلاژ (Pic Collage)

قیمت: رایگان (قابل ارتقاء با پرداخت مبلغ 1.99 دلار)

پیک کلاژ شما را قادر می سازد تا از عکس های مورد نظر خود اثر هنری بسازید. این برنامه آی او اس توانایی قسمت بندی تصاویر را هم دارد. پیک کلاژ عکس های مورد نظر شما را به طور خودکار در یک صفحه تقسیم بندی شده می گذارد و علاوه بر این امکان اضافه سازی تصاویر پیش زمینه و استفاده از تقسیم کننده های دستی را هم برای کاربرش فراهم می سازد. شما می توانید با استفاده از پیک کلاژ به عکس خود استیکر، متن و افکت های فیلتری مختلفی را اضافه کنید و با دو بار لمس کردن یک تصویر ابزارهای ویرایش سازی دیگری را هم در اختیار بگیرید. این نرم افزار و ابزارهای آن رایگان هستند اما استفاده از بعضی از این ابزارها سایه هایی را در عکس های شما ایجاد می کند. شما می توانید با پرداخت مبلغ 1.99 دلار و ارتقاء این نرم افزار این سایه ها را از بین ببرید.

دانلود از آیتونز

13. پی کلک (PCalc)

قیمت: 9.99 دلار

پی کلک یک ماشین حاسب کاربردی و مجهز است. اگر به دنبال یک حسابدار حرفه ای برای نصب بر روی گوشی آیفون خود هستید، توصیه می کنیم که این اپلیکیشن آی او اس را انتخاب نمایید. این نرم افزار قابلیت تنظیم پذیری دارد و هرآنچه را که شما برای محاسبه می خواهید، در اختیارتان می گذارد.

دانلود از آیتونز

14. سمپل بات (Samplebot)

قیمت: 2.99 دلار

سمپل بات یک نرم افزار موسیقی است و شما را قادر می سازد تا از هرآنچه در اطراف خود دارید، فایل صوتی ضبط کنید. برای انجام این کار تنها باید یک دکمه مجازی را فشار دهید، تا صدای مورد نظرتان ضبط شود. این نرم افزار امکان افکت گذاری فایل های ضبط شده را نیز برای شما فراهم می کند. سمپل بات شبیه به یک جعبه موسیقی است اما می تواند ابزارهای پیشرفته ای را در اختیار شما بگذارد و امکان انتقال فایل های صوتی از نرم افزارهای دیگر را هم برای کاربرش فراهم سازد.

دانلود از آیتونز

15. پروکم 5 (ProCam 5)

قیمت: 4.99 دلار

پروکم 5 یک نرم افزار دوربین آیفون با آپشن های پیشرفته منحصر بفرد و کاربرد آسان است. این اپلیکیشن آی او اس شما را قادر می سازد تا با استفاده از دوربین اصلی گوشی خود عکس های RAW، TIFF، JPEG و HDR بگیرید، از حالت های عکاسی مختلفی استفاده کنید و ویژگی هایی نظیر قابلیت های تثبیت سازی نور عکس، شدت پرتوگیری، سرعت شاتر و میزان فوکوس را هم تنظیم نمایید. پروکم 5 علاوه بر این می تواند تنظیماتی را در اختیارتان بگذارد که تنها زمانی که گوشی آیفون شما کاملا بدون حرکت است، از یک منظره عکس گرفته شود. این اپلیکیشن به ابزارهایی مانند قابلیت تشخیص دهنده حداکثر میزان فوکوس تصویر و شیب سنج هم مجهز شده است. شما می توانید با استفاده از پروکم 5 بعد از عکاسی یا فیلم برداری از منظره مورد نظر خود هرگونه تغییری را که می خواهید بر روی یک عکس یا فیلم اعمال کنید.

دانلود از آیتونز

16. جاست پرس رکورد (Just Press Record)

قیمت: 4.99 دلار

جاست پرس رکورد یک دستگاه ضبط صوت و ابزار آوا نویسی منحصر بفرد است. این برنامه آی او اس به شما نشان می دهد که چگونه یک نرم افزار ساده می تواند ویژگی های پیشرفته ای را در اختیار شما بگذارد. برای شروع فرآیند استفاده از این نرم افزار باید یک دکمه بزرگ قرمز رنگ را فشار دهید تا هر آنچه را که می خواهید ضبط کنید. این اپلیکیشن صداهای ضبط کرده را به سیستم ذخیره سازی آی کلود (iCloud) انتقال می دهد تا بتوانید از طریق هر دستگاهی به این فایل ها دسترسی داشته باشید. شما می توانید در گوشی آیفون خود از طریق سربرگ های Recents و Browse به فایل های ذخیره شده توسط این نرم افزار دسترسی داشته باشید.

جاست پرس رکورد به یک ابزار جستجو هم مجهز شده است. این ابزار شاید در نگاه اول اضافی به نظر برسد اما بعد از این که متوجه شدید هر فایل صوتی رونویسی می شود، اهمیت و سودمندی آن را درک می کنید. این قابلیت امکان پیدا کردن یک فایل با استفاده از یک کلمه کلیدی را هم برای شما فراهم می سازد. جاست پرس رکورد امکان به اشتراک گذاری فایل های متنی را هم علاوه بر فایل های صوتی برای شما فراهم می سازد.

دانلود از آیتونز

17. اسکای گاید ای آر (Sky Guide AR)

قیمت: 2.99 دلار

اسکای گاید ای آر به شما کمک می کند تا با استفاده از گوشی آیفون خود آسمان شب را کاوش کنید. برای این کار تنها باید بعد از نصب این نرم افزار آی او اس گوشی خود را به سمت آسمان حرکت دهید تا بدون هیچ مانعی ماهواره ها، سیاره ها و انواع ستاره ها را ببینید. این اپلیکیشن علاوه بر این اطلاعات جانبی مختلفی را در مورد اجسام آسمانی در اختیار شما می گذارد. مشخصه ای که اسکای گاید ای آر را به یکی از برترین نرم افزارهای آیفون در سال 2018 تبدیل می کند این است که هرآنچه که در این برنامه آی او اس قرار دارد، با ظرافت و زیبایی خاصی ساخته شده است. اسکای گاید ای آر علاوه بر این صورت های فلکی را نیز به شما نشان می دهد.

دانلود از آیتونز

18. موجی میکر (Moji Maker)

قیمت: 1.99 دلار

موجی میکر یک کیت سازنده ایموجی است. این نرم افزار طراحی شده است تا همه کمبودهای دنیای ایموجی را با کمک خلاقیت شما برطرف کند. برای شروع استفاده از این برنامه می توانید بر روی گزینه Random کلیک کنید تا ببینید که این نرم افزار به طور تصادفی چه محتوایی را به شما نشان می دهد یا این که یک صفحه خالی را باز کنید و هرآنچه را که می خواهید در آن طراحی نمایید. موجی میکر انواع مختلفی از اشکال را در خود دارد و شما را قادر می سازد تا ویژگی های صورت، انواع کلاه ها و هرآنچه را که در نظر دارید به این شکل ها اضافه سازید. زمانی که یک عنصر به یک شکل اضافه شد، شما می توانید جهت و اندازه آن را مطابق میل خود تغییر دهید. این اپلیکیشن در یک صفحه خاص امکان معکوس کردن آیتم های مختلف و تغییر دادن مکان آن ها را نیز برای شما فراهم می سازد. زمانی که ایموجی مورد نظر خود را ساختید، می توانید آن را ذخیره کنید و از طریق نرم افزار پیام رسان موجی میکر به مخاطبتان ارسال نمایید. این نرم افزار امکان اضافه سازی ایموجی های ساخته شده به صفحه کلید گوشی و ساختن صورتک ها با اندازه های مختلف را هم برای شما فراهم می سازد.

دانلود از آیتونز

19. مکس کرو (MaxCurve)

قیمت: 3.99 دلار

مکس کرو در قالب یک نرم افزار ویرایشگر عکس برای کاربرانی ساخته شده است که می خواهند کنترل بیشتری بر روی تصاویر مورد نظر خود داشته باشند. این اپلیکیشین آی او اس به ابزارهای کنترلی پایه ای مانند ابزار برش دهی و تغییر دهی میزان وضوح تصویر مجهز شده است اما علاوه بر این ابزارهای پیشرفته دیگری را نیز برای کنترل رنگ، شدت روشنایی، میزان اشباع شدگی و ویژگی های دیگر یک تصویر در اختیار شما می گذارد.

راهکار ارائه شده توسط مکس کرو با آنچه که در سایر نرم افزارهای ویرایش سازی تصویر مشاهده می کنید، تفاوت زیادی دارد. اعمال تغییرات بر روی یک عکس با استفاده از ابزارهای این اپ آی او اس باعث می شود که حجم یک عکس به میزان زیادی افزایش یابد اما در عوض شما می توانید هر تغییری را که مد نظر دارید در عکس مورد نظر خود اعمال کنید. این افکت ها غیر مخرب هستند و به صورت لایه های اضافی بر روی یک تصویر گذاشته می شوند. مکس کرو امکان اضافه سازی رنگ ها و بافت های مختلف به این لایه ها را هم برای شما فراهم می کند. رابط کاربری این نرم افزار کمی پیچیده است اما مشکل اصلی این برنامه ماهیت محافظه کارانه آن محسوب می شود به این نحو که در آن شما به کلیدهای اصلاح سازی فوری برای اعمال تغییراتی در ویژگی هایی مانند میزان پرتوگیری دسترسی ندارید.

دانلود از آیتونز

20. کروت ودر (CARROT Weather)

قیمت: 3.99 دلار

کروت ودر فصل جدیدی در دنیای اپ های هواشناسی است. این نرم افزار از فناوری هوش مصنوعی بهره می برد و علاوه بر ارائه هشدارهایی در مورد بارش باران و اطلاع رسانی هفتگی و ساعتی در مورد وضعیت هوا پیشنهادهایی را در مورد نحوه سپری کردن روزهای آفتابی در اختیار شما می گذارد. کروت ودر یکی از اپ های سرگرم کننده اپ استور است و علاوه بر این می تواند در قالب یک برنام مفید، قابل تنظیم و زیبا هم برای شما ایفای نقش کند. نقشه های این نرم افزار کمی محدود هستند با این حال شما می توانید با استفاده از آپشن های خرید داخلی این برنامه کارایی بسیار خوبی را از آن دریافت کنید.

دانلود از آیتونز

بیشتر بخوانید: بهترین اپلیکیشن ها برای گوشی های اندرویدی و آیفون (جولای 2017)

21. تب بنک (TabBank)

قیمت: رایگان (قابل ارتقاء با پرداخت مبلغ 4.99 دلار)

تب بنک یک دفترچه یادداشت هوشمند برای آن دسته از کاربرانی است که به آهنگ نویسی علاقه دارند. این نرم افزار امکان نوشتن لیریک ها و نوت های هماهنگ را برای شما فراهم می سازد. در این اپلیکیشن آهنگ ها به صورت ساده نوشته می شوند. هر آهنگ دارای عنوان، نام هنرمند، لیریک و نوت های هماهنگ خاص خود است. شما در تب بنک همچنین می توانید آهنگ های زیبایی را به نوت های خود اضافه کنید. این برنامه سپس یک پیش نمایش از آنچه را که طراحی کرده اید، پخش می کند تا همه ویژگی های اعمال شده در آهنگ خود را بشنوید و ببینید. تب بنک امکان پخش کردن نوت های هماهنگ و آهنگ ها با سرعت آهسته را هم برای شما فراهم می سازد. این اپلیکیشن آی او اس به صورت رایگان عرضه شده است اما در صورتی که با پرداخت 4.99 دلار آن را ارتقاء دهید، می توانید متن آهنگ های خود را با فرمت پی دی اف هم ذخیره کنید.

دانلود از آیتونز

22. پیمپ یور اسکرین (Pimp Your Screen)

قیمت: 2.99 دلار

پیمپ یور اسکرین برای تنظیم سازی صفحه نمایش گوشی آیفون شما طراحی شده است. این نرم افزار دسته بندی های مختلفی از تصاویر با موضوعات متفاوت را در خود دارد. شما می توانید یک دسته بندی را انتخاب کنید، عکس های آن را مشاهده نمایید و بعد از انتخاب یک مورد آن را در نرم افزار فوتوز (Photos) ذخیره سازید. شما همچنین می توانید قبل از ذخیره سازی یک تصویر پیش نمایش آن را به عنوان عکس صفحه خانه گوشی خود ببینید.

پیمپ یور اسکرین ابزارهای دیگری را هم در اختیار شما می گذارد. این برنامه برای مثال یک بخش تم دارد و از این طریق تصاویر صفحه خانه و صفحه لاک اسکرین گوشی را به طور هماهنگ به شما هدیه می کند. با استفاده از پیمپ یور اسکرین همچنین می توانید برای صفحه خانه و صفحه لاک اسکرین گوشی خود هم یک تصویر زیبا بسازید. پیمپ یور اسکرین  این امکان را برای شما فراهم می کند که در بخش Lock Screen یک پیش زمینه تعریف کنید و متنی را به آن اضافه سازید. این نرم افزار شما را قادر می سازد تا هر تغییری را که می خواهید در صفحه خانه گوشی خود اعمال کنید.

دانلود از آیتونز

23. دی ان ای پلی (DNA Play)

قیمت: 2.99 دلار

دی ان ای پلی یک نرم افزار آموزشی برای کودکان است و مقدمه ای ساده از علوم پایه مرتبط با دی ان ای را در دسترس کودکان می گذارد. تعداد زیادی از کاربران خردسال به ساختن مخلوقات رنگارنگ فانتزی و رنگارنگ علاقه دارند و این امر باعث شده است که برنامه نویسان اکوسیستم آی او اس نرم افزار دی ان ای پلی را برای آن ها ارائه کنند. کاربران خردسال برای شروع می توانند ابتدا پازل های ژنتیکی این نرم افزار را حل کنند یا اجزای مختلف بدن را با ارگان های متفاوت جایگزین سازند. دی ان ای پلی سپس امکان ذخیره سازی مخلوقات ساخته شده و به اشتراک گذاری تصاویر آن ها را برای شما فراهم می سازد.

گاهی اوقات در این نرم افزار آیتم هایی نیز نمایش داده می شوند و شما می توانید مخلوقی را که ساخته اید با انواع میوه ها تغذیه کنید یا به اسکیت سواری ببرید. در دی ان ای پلی ممکن است که حیوانی که ساخته اید از یک عنکبوت ساده هم بترسد و این همان مشخصه ای است که این نرم افزار را جذاب می کند.

دانلود از آیتونز

24. کمیک زیل (Comic Zeal)

قیمت: 4.99 دلار

کمیک زیل بهترین کمیک ریدر برای یک گوشی آیفون است. در این نرم افزار شما می توانید داستان های مصور مورد علاقه خود را از کتابخانه های کلود دریافت کنید یا آن ها را به یک آدرس خاص در مرورگر گوشی خود بفرستید تا این داستان ها به صورت یک لیست نمایش داده شوند. این نرم افزار ابزارهای طبقه بندی سازی پیچیده اما منحصر بفردی دارد و شما را قادر می سازد تا به کمک این ابزارها داستان های مختلف را برای پیدا کردن سریع تر دسته بندی کنید. کمیک زیل خواندن مطالب را برای شما ساده می کند. این برنامه هر نوع فرمتی (پی دی اف، سی بی آر یا سی بی زد) را به راحتی اجرا می کند و صفحات مختلف یک داستان را به شما نمایش می دهد. شما می توانید در کمیک زیل یک مطلب را بزرگ کنید تا راحت تر آن را بر روی نمایشگر گوشی آیفون خود بخوانید. این برنامه یک دکمه را نیز برای نحوه نمایش دادن صفحات داستان به صورت منفرد یا دوگانه در اختیار شما می گذارد. داستان های مصور عموما بر روی نمایشگرهای بزرگ به خوبی نمایش داده می شوند اما کمیک زیل این امکان را فراهم کرده است که با استفاده از گوشی های آیفون هم بتوانید داستان مورد علاقه خود را بخوانید.

دانلود از آیتونز

25. اویلیست (Oilist)

قیمت: 2.99 دلار

اویلیست به عنوان بهترین اپلیکیشن آی او اس برای خلق آثار هنری شناخته می شود. شما می توانید برای شروع یک تصویر را از گالری فوتوز آیفون خود به این اپلیکیشن انتقال دهید، سبک آن را انتخاب نمایید و سپس هر گونه تغییری را که می خواهید در آن اعمال سازید. اویلیست بر روی نمایشگر بزرگ تر آیپد آثار هنری را به صورت زنده تر نشان می دهد و توانسته است کیفیت خوبی را هم بر روی نمایشگر گوشی های آیفون ارائه کند. این اپلیکیشن شارژ زیادی را از باتری گوشی شما دریافت می کند اما شما می توانید تنظیماتی را اعمال سازید تا میزان شارژ مصرفی این نرم افزار را کاهش دهید و در همین حال تصاویر مورد نظر خود را هم به آثار هنری تبدیل کنید.

دانلود از آیتونز

26. پنیز (Pennies)

قیمت: 3.99 دلار

پنیز یک حسابدار حرفه ای است و در مقایسه با سایر برنامه های مشابه و حسابدارهای عادی راهکار ساده تری را برای مدیریت کردن سرمایه پولی شما ارائه می کند. شما می توانید با استفاده از رابط کاربری ساده و رنگارنگ این نرم افزار برای هر کاری بودجه اختصاص دهید یا بودجه هر فعالیتی را حذف کنید. یکی از ویژگی های منحصر بفرد این اپلیکیشن iOS این است که شما را قادر می سازد تا مخارج خود را دسته بندی کنید. برای مثال اگر که می خواهید هزینه های خود را در خریدن قهوه کاهش دهید، می توانید یک دسته بندی برای آیتم قهوه بسازید و برای آن بودجه روزانه و ماهیانه تعیین کنید. پنیز در این زمینه امکان اضافه سازی یک یادداشت را هم برای شما فراهم می سازد تا بدانید که در چه زمانی باید برای خرید قهوه پول بدهید. این برنامه قابلیت همگام سازی بر روی دستگاه های مختلف اکوسیستم آی او اس را هم دارد از این رو شما می توانید با استفاده از یک آیپد یا اپل واچ هم آمار و سابقه مخارج خود را در اختیار داشته باشید. این برنامه iOS بهترین نرم افزار حسابداری قابل نصب بر روی یک گوشی آیفون است.

دانلود از آیتونز

27. هالاید (Halide)

قیمت: 2.99 دلار

هالاید نحوه استفاده از یک دوربین گوشی آیفون را دگرگون می کند. این برنامه iOS در مقایسه با سایر نرم افزارهای مشابه کاربرد بسیار ساده تری دارد. هالاید در واقع به طور عمدی فاقد حالت های عکس برداری ساخته شده است تا بتواند دقت عکاسی شما را افزایش دهد. این اپ ابزارهایی ساده را برای گرفتن عکس های بهتر در اختیار شما می گذارد. شما می توانید در هالاید میزان پرتوگیری و فوکوس عکس را تنظیم کنید. این برنامه همچنین می تواند با استفاده از رنگ قرمز قسمت هایی از یک عکس را که بیشترین مقدار کنتراست را دارد، مشخص کند. هالاید همچنین به کمک یک صفحه مستطیل شکل به شما نشان می دهد که آیا گوشی خود را با زاویه مناسب در دست گرفته اید یا خیر. این مستطیل در هنگامی که دوربین زاویه مناسبی نداشته باشد، زرد می شود. هالاید فاقد استیکر و حالت های منحصر بفرد عکاسی است اما در صورتی که به دنبال یک نرم افزار برجسته عکاسی هستید، کارایی بسیار خوبی را در اختیار شما می گذارد.

دانلود از آیتونز

28. آنتایتلد (Untitled)

قیمت: 9.99 دلار

آنتایتلد نمایشنامه نویسی را متحول کرده است. این اپلیکیشن سودمند فرمت نمایشنامه نویسی را به شما نشان می دهد، ایده هایتان را اولویت بندی می کند و علاوه بر این به شما یاد می دهد که یک نمایشنامه باید چه ظاهری داشته باشد. آنتایتلد به کاربرش کمک می کند تا خلاصه نویسی را در نمایشنامه نویسی به کار گیرد و دیالوگ های هر کاراکتر را در زیر آن قرار دهد. این اپ هوشمند آی او اس همچنین می تواند سربرگ های صحنه ها را برحسب مقدمه، زمان و مکان به طور مناسب ترتیب بندی کند. آنتایتلد بر روی یک آیپد می تواند کارایی خوبی را به عنوان یک ابزار نمایشنامه نویسی ارائه کند اما بر روی یک آیفون راهکار راحت تری را ارائه می کند. این برنامه شاید برای تنظیم سازی یک نمایشنامه تمام عیار مناسب نباشد اما می تواند نقطه شروع خوبی برای شما باشد.

دانلود از آیتونز

29. اینفلتر (Infltr)

قیمت: 1.99 دلار

اینفلتر یک ادیتور ساده عکس است. این اپلیکیشن آی او اس چند فیلتر را برای ادیت سازی تصاویر مختلف در اختیار شما می گذارد. شما می توانید این نرم افزار را اجرا کنید و با حرکت دادن صفحه نمایش فیلترهای مختلفی را بر روی یک عکس اعمال نمایید. این اپ امکان تغییر دادن رنگ یک تصویر را هم با وارد سازی یک فرمان انگشتی برای شما فراهم می سازد. شما با کمک این نرم افزار همچنین می توانید عکس های مورد نظر خود را از طریق ایمیل، پیام های متنی یا شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید. اینفلتر چند افکت پیش فرض را هم در اختیار شما می گذارد و علاوه بر این شما را قادر می سازد تا عکس مورد نظر خود را برش دهید یا تغییراتی را در شکل آن اعمال سازید. تغییرات اعمال شده توسط این نرم افزار مخرب نیستند زیرا کاربر می تواند آن ها را بازگرداند. این برنامه امکان ذخیره کردن یک عکس تغییر یافته را هم برای شما به ارمغان می آورد.

دانلود از آیتونز

30. اولی (Olli)

قیمت: 1.99 دلار

اولی ساخته شده است تا همه تصاویر شما را به آثار هنری تبدیل کند. این برنامه iOS انواع مختلفی از سبک ها را با تاثیرهای متفاوت در اختیار شما می گذارد. برخی از این سبک ها می توانند عکس مورد نظر شما را در قالب یک تصویر که ترکیبی از یک طراحی ساده و فوتورئالیسم را بر روی خود دارد، ارائه کند. اولی یک نرم افزار دوربین مخصوص به خود را هم دارد و می تواند از یک هدف عکس یا فیلم بگیرد. برای فیلم برداری با استفاده از این نرم افزار تنها باید دکمه شاتر را به مدت مورد نظر خود نگه دارید. اولی به چند نوار لغزان هم برای تنظیم کردن میزان روشنایی نور، کنتراست، سایه و جزییات تصاویر مجهز شده است. انتخاب حالت های عکاسی در اولی کمی عجیب و غریب است با این حال می توان گفت که این نرم افزار کارایی مناسبی را برای ویرایش سازی عکس های مختلف ارائه می کند.

دانلود از آیتونز

بیشتر بخوانید: بازی های ماشینی و مسابقه ای رایگان برای آیفون و آیپد

31. فورست (Forest)

قیمت: 1.99 دلار

فورست ساخته شده است تا شما بتوانید کمتر با گوشی آیفون خود کار کنید. این نرم افزار آی او اس به شما کمک می کند تا یک نهال بکارید و سپس یک تایمر را فعال می کند؛ اگر که توانستید از گوشی آیفون خود تا اتمام زمان تایمر استفاده نکنید، بعد از تمام شدن این بازه زمانی می بینید که نهال شما به یک درخت تبدیل شده است اما در صورتی که موفق نشوید، فورست نهال کوچک شما را از بین می برد و تنها یک شاخه کوچک را از آن باقی می گذارد. این نرم افزار پس از مدتی کوتاه به شما کمک می کند تا انواع مختلفی از درختان را بکارید و یک جنگل را پرورش دهید. شما همچنین می توانید با استفاده از سکه هایی که در این نرم افزار به دست می آورید برای جامعه خود درخت واقعی بخرید.

دانلود از آیتونز

32. ایرپانو سیتی بوک (AirPano City Book)

قیمت: 2.99 دلار

ایر پانو سیتی بوک یک نرم افزار خاص است. برای شروع فرآیند استفاده از این نرم افزار شما باید روی یک کلید مجازی کلیک کنید تا یک کتاب باز شود و شهر نیویورک در جلو چشمان شما نمایش داده شود. این برنامه همچنین می تواند شهرهای دیگری مانند پاریس، بارسلونا و … را هم به شما نشان دهد. این نرم افزار یک نقشه را هم ارائه می کند تا بتوانید سریع تر نمای شهر مورد نظر خود را ببینید. در هنگام انتخاب یک شهر می توانید از یک حالت عکاسی پانوراما هم استفاده کنید و با حرکت دادن گوشی خود مکان های مختلفی را ببینید. ایر پانو سیتی بوک جهان گردی را به ساده ترین روش ممکن در اختیار شما می گذارد.

دانلود از آیتونز

33. برایان انو: رفلکشن (Brian Eno: Reflection)

قیمت: 30.99 دلار

برایان انو: رفلکشن یک نرم افزار خاص است. این اثر برخلاف سایر همکاری های بین انو و پیتر چیلور هیچگونه قابلیت تعاملی ندارد اما می تواند آلبوم رفلکشن انو را با کمی تغییرات برای شما پخش کند. آلبوم رفلکشن قابل پخش توسط این برنامه بر خلاف آلبوم استاندارد دارای الگوها و اصواتی هستند که به طور مداوم و متفاوت با یکدیگر تعامل دارند. این تغییر باعث می شود که شما هر بار یک آهنگ را با لحن خاصی بشنوید. برایان انو: رفلکشن قیمت گرانی دارد اما آلبوم رفلکشن انو را در هر اجرا به گونه ای متفاوت برای شما پخش می کند.

دانلود از آیتونز

34. دی لایت (DayLight)

قیمت: 1.99 دلار

نرم افزارهای مختلفی برای ارائه اطلاعات در رابطه با زمان طلوع و غروب خورشید ارائه شده اند اما هیچ یک از این نرم افزارها به زیبایی دی لایت نیستند. در این اپلیکیشن آی او اس شما می توانید اطلاعات شهر خود را وارد کنید تا رابط کاربری آن را پیدا کند یا یک شهر دیگر را انتخاب کنید و از دی لایت بخواهید تا اطلاعات مرتبط با آن شهر را در اختیار شما بگذارد. در این بین دی لایت یک ساعت کامل را هم به شما نمایش می دهد و می گوید که طلوع و غروب خورشید در چه زمانی انجام می شود. دی لایت در حالت افقی و عمودی ظاهر بسیار زیبایی دارد. این برنامه علی رغم این که کمی اغراق آمیز و تبلیغاتی به نظر می رسد می تواند کارهای مفیدی را برای شما انجام دهد؛ برای مثال اگر که یک عکاس هستید و می خواهید در هنگام تابش شدت خاصی از نور خورشید از یک منظره عکس بگیرید، دی لایت زمان مناسب را برای شما اعلام می کند. این برنامه علاوه بر این به کاربرانی که به دوچرخه سواری علاقمند هستند و می خواهند قبل از تاریک شدن هوا به خانه بازگردند، زمان مناسب را یادآوری می کند.

دانلود از آیتونز

35. الک (Elk)

قیمت: 3.99 دلار

هیچ کس نمی داند که چه تعداد نرم افزار مبدل ارز هم اکنون در اپ استور وجود دارد اما نکته مسلم این است که تقریبا همه کاربرانی که به این نرم افزارها نیاز دارند، یک نوع کاربرد را در اختیار می گیرند. الک یک رابط کاربری و راهکار خاص را در اختیار شما می گذارد تا بتوانید به راحتی فرآیند تبدیل ارز خود را انجام دهید. برای شروع فرآیند استفاده از این نرم افزار ابتدا باید دو ارز مختلف را انتخاب کنید و سپس این برنامه لیستی از نرخ های تبدیل کنونی را در اختیار شما می گذارد. برای مثال اگر که می خواهید دلار را به یورو تبدیل کنید، الک یک لیست تبدیل نرخ یک تا ده دلاری را در اختیار شما می گذارد. این نرم افزار سپس در صورتی که صفحه نمایش را از راست به چپ نمایش دهید، نرخ این تبدیل را با ضریب ده به شما نشان می دهد. شما همچنین می توانید یک نرخ ثابت را نیز برای این نرم افزار تعریف کنید تا برای مثال بدانید که در طول تعطیلات خود چقدر پول خرج کرده اید. بیشتر ویژگی های این اپ در صورت انجام خریدهای داخل نرم افزاری ارائه می شوند با این حال شما می توانید به مدت 14 روز از این ویژگی ها به طور رایگان استفاده کنید.

دانلود از آیتونز

36. پاکت کستس (Pocket Casts)

قیمت: 3.99 دلار

یک آیفون زمانی که به نرم افزارهای پادکست گذاری مجهز باشد، می تواند کارایی واقعی خود را نشان دهد به همین دلیل برنامه نویسان اکوسیستم آی او اس نرم افزار پاکت کستس را با ویژگی های برجسته و کاربردی طراحی و ارائه کرده اند. پاکت کستس کاربرد بسیار ساده ای دارد و ابزارهای مختلفی را برای جستجو در اختیار شما می گذارد. این برنامه با مهارت زیادی سازماندهی شده است و علاوه بر امکان دانلود سازی و اجرای آنلاین محتویات مختلف، تعدادی فیلتر قابل تنظیم را هم در اختیار شما می گذارد. پاکت کستس به یک قابلیت بازپخش هوشمندانه هم مجهز شده است و می تواند ابزارهای متفاوتی را برای کنترل صدا و سرعت پخش یک مطلب ارائه کند. پاکت کستس شباهت هایی به نرم افزار رایگان و منحصر بفرد اورکست (Overcast) دارد اما یک رابط کاربری و کاربرد بهتر را در اختیار شما می گذارد. این نرم افزار برای سایر پلت فرم ها هم ارائه شده است و امکان همگام سازی بین دستگاه های مختلف و شنیدن پادکست های متفاوت را نیز در چند دستگاه برای شما فراهم می کند.

دانلود از آیتونز

37. فلاکس بای بلو (FLUX by belew)

قیمت: 9.99 دلار

این نرم افزار توسط آدریان بلو (Adrian Belew) ، موسیقیدان معروف، ارائه شده است. وی معتقد است که یک آهنگ برای این که بتواند توجه یک فرد را جلب کند باید سریع، شگفت انگیز، خاص و صریح باشد. فلاکس تا حد زیادی این معیار را با پخش آهنگ های کوتاه و شبه تصادفی دنبال می کند. این نرم افزار آهنگ های مختلف را در شکل های متفاوت با میکس ها، لیریک ها و آلات موسیقی مختلف پخش می کند. در فلاکس یک آهنگ ترانه بعدی خود را معرفی می کند و از این طریق نشان می دهد که چگونه یک برنامه می تواند دنیای موسیقی را متحول سازد.

دانلود از آیتونز

38. ای آی رایتر (iA Writer)

قیمت: 3.99 دلار

اگر از آن دسته از کاربرانی هستید که به تایپ کردن با یک گوشی آیفون علاقه ای ندارید، توصیه می کنیم که ای آی رایتر را بر روی گوشی iOS خود نصب کنید. این نرم افزار یک ابزار هوشمند و زیبا محسوب می شود که برای نوشتن مطالب متفاوت و ارائه ویژگی های مختلف طراحی شده است. زمانی که صفحه کلید موبایل خود را لمس می کنید، این نرم افزار یک جعبه ابزار دارای فلش های نشانگر را به همراه کلیدهای فرمت سازی در اختیار شما می گذارد.

نصب این برنامه باعث می شود که یک شمارشگر لغت و ابزار پیش بینی کننده زمان خواندن مطلب در بالای نمایشگر گوشی شما ظاهر شود. ای آی رایتر فرامین حرکتی را هم پشتیبانی می کند از این رو شما می توانید با حرکت دادن صفحه نمایش داده شده از سمت راست به سمت چپ پیش نمایشی از فرمت ایجاد شده را ببینید و به آپشن های ارسال یک متن دسترسی داشته باشید یا با حرکت دادن صفحه نمایش از سمت چپ به سمت راست به لیست اسناد موجود در آی کلود دسترسی پیدا کنید. ای آی رایتر توانایی همگام سازی را هم دارد و برای پلت فرم های مختلفی ساخته شده است از این رو شما می توانید از طریق چند دستگاه به اسناد خود دسترسی داشته باشید. این برنامه یک حالت مطالعه در شب و ابزار بزرگ نمایی مطلب را هم در اختیار کاربرش می گذارد تا تجربه بهتری را در زمینه خواندن و نوشتن یک مطلب ارائه کند. ای آی رایتر برای نوشتن یک داستان بلند ابزار خوبی نیست اما اگر که می خواهید با گوشی آیفون خود چند صد کلمه را تایپ کنید این اپلیکیشن نوشتن مطلب را برای شما راحت تر می سازد.

دانلود از آیتونز

39. اگزکتو (Exacto)

قیمت: 2.99 دلار

اگزکتو بر مبنای فاکتور دقت طراحی شده است. در این نرم افزار شما می توانید با استفاده از یک قلم ریسمانی از نقاط آبی رنگ را بر روی صفحه نمایش گوشی خود بکشید و سپس از این طریق طرح اولیه یک ماسک را ترسیم کنید. شما همچنین می توانید مکان هر نقطه را با کشیدن آن به هر سمتی که می خواهید، طبق نظر خود تنظیم نمایید. اگزکتو نقاطی سیاه رنگ را بین نقاط آبی رنگ می گذارد تا شما بتوانید با انتخاب این نقاط شکل خط مورد نظر خود را تغییر دهید. این نرم افزار به یک قابلیت بازگشت نامحدود، توانایی ذخیره سازی خودکار یک شکل و سیستمی از لایه ها با قابلیت انتخاب چندگانه مجهز شده است. اگزکتو شاید گران قیمت به نظر برسد اما می تواند کارایی بسیار خوبی را به واسطه یک گوشی آیفون در اختیار شما بگذارد و در کنار نرم افزارهای طراحی دیگر هرآنچه را که انتظار دارید، انجام دهد.

دانلود از آیتونز

40. فوکوس کیپر (Focus Keeper)

قیمت: 1.99 دلار

اغلب افراد در هنگام انجام دادن کارهای خود با دو مشکل خستگی و از دست دادن تمرکز مواجه می شوند. این امکان وجود دارد که شما در هنگام انجام دادن یک فرآیند دچار حواس پرتی شوید یا این که به دلیل انجام یک کار برای چند ساعت خسته بشوید. فوکوس کیپر برای رفع این دو مشکل ارائه شده است. این نرم افزار به یک تایمر که بر مبنای روش پومودورو (Pomodoro Technique) طراحی شده، مجهز است و از این طریق زمان شما را به فرجه های 25 دقیقه کار و 5 دقیقه استراحت تقسیم می کند. فوکوس کیپر بعد از هر چهار بازه زمانی کاری یک استراحت حدودا 30 دقیقه ای را برای شما برنامه ریزی می کند. این برنامه کاربرد ساده ای دارد و یک تایمر زیبا را در اختیار شما می گذارد. در این نرم افزار شما می توانید مدت زمان کار و استراحت را مطابق عادت خود تنظیم کنید و از هشدارهای صوتی مختلفی برای دنبال کردن برنامه خود استفاده نمایید. فوکوس کیپر در یک نسخه آزمایشی رایگان هم عرضه شده است تا کاربر را با توانایی های خود آشنا سازد.

دانلود از آیتونز

بیشتر بخوانید: 5 عدد از بهترین برنامه های تماس تصویری برای گوشی های هوشمند و تبلت ها

41. ایزومتریک (Isometric)

قیمت: 1.99 دلار

از یک لوزی چه نوع اثر هنری می توانید بسازید؟ این چالش توسط ایزومتریک در پیش روی شما گذاشته می شود؛ برنامه ای که به منظور خلق آثار هنری فضایی ساخته شده است. این نرم افزار کاربرد بسیار ساده ای دارد به این نحو که شما باید در هنگام فعال بودن آن یک لوزی را لمس کنید و از این طریق آن را به یک صفحه طراحی اضافه سازید یا لوزی های موجود در صفحه را لمس کنید تا آن ها را بچرخانید. ایزومتریک امکان کنار هم قرار دادن چند لوزی  به منظور ساختن یک صفحه بزرگ تر و همچنین رنگ کردن عناصر موجود بر روی صفحه طراحی را نیز برای شما فراهم می سازد. این نرم افزار کاربرد بسیار خوبی برای خلق آثار هنری هندسی دارد و از این طریق استرس شما را کاهش می دهد. ایزومتریک امکان استفاده از یک صفحه طراحی 2048 در 2048 پیکسلی و اضافه سازی یک اثر هنری به نرم افزار فوتوز را هم برای شما فراهم می سازد. شما می توانید با پرداخت مبالغی مشخص ویژگی های این نرم افزار را ارتقاء دهید.

دانلود از آیتونز

42. مکسچرز (Mextures)

قیمت: 1.99 دلار

آیفون های جدید به دوربین های بسیار خوب و نرم افزارهای دوربین بسیار پیشرفته ای مجهز شده اند و می توانند عکس های بسیار واضح و باکیفیتی بگیرند به همین دلیل عجیب نیست که یک کاربر آیفون زمان زیادی را صرف ادیت کردن یک عکس با نرم افزار گوشی خود کند. مکسچرز برای این دسته از افراد طراحی شده است و انواع مختلفی از افکت های تنظیم پذیر را در اختیار شما می گذارد. شما می توانید با استفاده از این برنامه آی او اس یک ویژگی یا عکس خاص را نیز با مخاطبان مورد نظر خود به اشتراک بگذارید یا از یک کاربر دیگر ابزاری را برای ادیت کردن عکس خود بگیرید.

دانلود از آیتونز

43. گرافیک (Graphic)

قیمت: 2.99 دلار

اگر نرم افزار گرافیک را بر روی آیپد خود نصب کنید، می توانید از ویژگی های بسیار پیشرفته ای نظیر آنچه که توسط آدوب ایلوستریتور (Adobe Illustrator) ارائه می شود، استفاده نمایید. شاید فکر کنید که استفاده از این نرم افزار با یک گوشی آیفون امکان پذیر نیست اما سازنده گرافیک این برنامه را به نحوی طراحی کرده است که بتوانید بر روی یک گوشی هم به راحتی از آن استفاده کنید. گرافیک در هر حالت نمایش، افقی یا عمودی، کارایی بسیار خوبی دارد و امکان ترسیم سازی و ادیت کردن یک طرح را به راحتی برای شما فراهم می سازد. این نرم افزار از قابلیت نمایش صفحه در صفحه هم بهره می برد و به کمک یک صفحه کوچک دیگر به شما نشان می دهد که در حال طراحی چه شکلی هستید. شما می توانید با کمی جستجو در گرافیک به هرآنچه که برای تغییر دادن یک طرح نیاز دارید، دسترسی پیدا کنید. کار کردن با گرافیک گاهی سخت می شود با این حال شما می توانید به کمک قابلیت بزرگ نمایی منحصر بفرد و رابط کاربردی ساده این برنامه به راحتی از چنین پیچیدگی هایی عبور کنید.

دانلود از آیتونز

44. اینفیوز پرو 5 (Infuse Pro 5)

قیمت: 12.99 دلار

اینفیوز پرو 5 ساخته شده است تا شما مجبور نباشید که با استفاده از برنامه آی تیونز (iTunes) فیلم به گوشی آیفون خود منتقل کنید و بتوانید از طریق یک شبکه محلی یا اکانت کلود فیلم مورد علاقه خود را پخش کنید. اینفیوز در مواقع لازم به عنوان یک مبدل فایل هم عمل می کند تا بتوانید از این طریق فایل مورد علاقه خود را با فرمت آی او اس دریافت نمایید. این نرم افزار همچنین به یک رابط کاربری بسیار خوب نیز مجهز است از این رو در صورتی که فایل های شما به درستی نامگذاری شده باشند، می تواند زیرنویس ها و کاورهای مناسبی را برای آن ها پیدا کند. اینفیوز پرو 5 قابلیت همگام سازی با چند وسیله را هم دارد. تنها مشکل این نرم افزار قیمت گران آن است اما این محدودیت نیز قابل حل است زیرا شما می توانید نسخه رایگان این برنامه را با ویژگی هایی کمتر بر روی گوشی خود نصب کنید و هر وقت که خواستید به کمک خریدهای داخلی این برنامه به سایر ویژگی های آن دسترسی داشته باشید.

دانلود از آیتونز

45. پرینتد (Printed)

قیمت: 1.99 دلار

نرم افزارهای مختلفی برای تبدیل کردن عکس ها به آثار هنری ارائه شده اند و پرینتد هم یکی از این اپلیکیشن ها است، با این تفاوت که شما می توانید به کمک این برنامه یک عکس را تنها با طی کردن چند مرحله ساده به یک کارت پستال هنری تبدیل کنید. پرینتد مجموعه ای بزرگ از فیلترها را به همراه چند ابزار برای تنظیم سازی درجه نقطه، میزان روشنایی، رنگ ها و خطوط  یک عکس در اختیار شما می گذارد. رابط کاربری پرینتد گاهی عملکرد پیچیده ای را ارائه می کند با این حال می توان گفت که این نرم افزار یک برنامه کاربردی و سودمند برای تبدیل کردن یک تصویر ساده به یک اثر هنری محسوب می شود.

دانلود از آیتونز

46. دجی پرو فور آیفون (djay Pro for iPhone)

قیمت: 9.99 دلار

دجی پرو فور آیفون یک دی جی زیبا برای کاربران خردسال است. این نرم افزار ابزارهای یک دستگاه دی جی را در یک قالب ساده در اختیار فرزند شما می گذارد. شما شاید نتوانید با استفاده از دجی پرو فور آیفون یک آهنگ بسیار زیبا را پخش کنید اما می توانید این برنامه را به چند سخت افزار متصل سازید و از آن به عنوان یک مرکز کنترل استفاده کنید. دجی پرو فور آیفون ویژگی های متفاوتی را در اختیار شما می گذارد.

دانلود از آیتونز

47. هیپ استاماتیک (Hipstamatic)

قیمت: 2.99 دلار

هیپ استاماتیک یک نرم افزار دو وجهی است. از یک دیدگاه شما می توانید با استفاده از این برنامه به طور ساده از یک هدف عکاسی عکس بگیرید. در این فرآیند امکان گرفتن فیلم، تغییر دادن لنزها، استفاده از فلش، تغییر دادن میزان پرتوگیری تصویر و همچنین تنظیمات شاتر دوربین نیز برای شما فراهم می شود. این راهکار ساده استفاده از هیپ استاماتیک است؛ حال اگر می خواهید از همه صفحه نمایش و توان گوشی آیفون خود استفاده کنید باید این نرم افزار را بر روی حالت پرو (Pro) قرار دهید. در این حالت می توانید از فیلترهای بسیار زیادی در کنار توانایی نسبتا کامل دوربین گوشی آیفون خود برای عکاسی استفاده نمایید. هیپ استاماتیک ساخته شده است تا عکاسی را برای شما ساده و لذت بخش کند.

دانلود از آیتونز

48. پویزن مپس (Poison Maps)

قیمت: 1.99 دلار

این نرم افزار برای نشان دادن نقاط مورد علاقه شما بر روی نقشه ها طراحی شده است به همین دلیل چنین نامی را بر روی خود دارد. پویزن مپس اطلاعات کامل خود را از سازمان اوپن استریت مپ (OpenStreetMap) دریافت می کند و آن ها را در قالب یک نرم افزار و رابط کاربری با قابلیت ارائه دسته بندی های مختلف در اختیار شما می گذارد. با استفاده از این برنامه می توانید زمانی که در یک مکان هستید و می خواهید یک وعده غذایی داشته باشید، آیکون غذا نشان داده شده در نرم افزار را لمس کنید تا نزدیک ترین رستوران به شما نشان داده شود. در پویزن مپس هر سربرگ نقاط مورد علاقه خاصی را دسته بندی می کند؛ سپس شما می توانید با کمک کلیدهای ناوبری و ویژگی های ارائه شده توسط این برنامه به مکانی که بر روی آن زوم کرده اید، برسید.

در پویزن مپس همه ویژگی ها کارامد هستند و آیکون ها و نقشه ها به طور واضح و با کاربرد آسان در اختیار شما گذاشته می شوند. این اپلیکیشن ویژگی های سودمند دیگری نظیر حالت نمایش تمام صفحه، یک قابلیت جستجو و مسیرهای حمل و نقل عمومی را هم در اختیار شما می گذارد. تنها محدودیت این برنامه حجم 1.2 گیگابایتی آن است؛ اگر که این نقطه ضعف شما را دلسرد می کند، می توانید برنامه های سبک تر سازنده این نرم افزار را با قابلیت های خرید داخلی به طور رایگان بر روی گوشی خود نصب کنید.

دانلود از آیتونز

49. اسپیس بای تاینی باپ (Space by Tinybop)

قیمت: 2.99 دلار

اسپیس بای تاینی باپ هشتمین نسل از یک کتابخانه نرم افزاری محبوب است. این نرم افزار هرگونه اطلاعاتی را که از کیهان و منظومه خورشیدی می خواهید، در اختیار شما می گذارد. در این نرم افزار شما باید ابتدا یک پروفایل برای خود بسازید؛ بعد از این مرحله سوار یک سفینه کوچک می شوید و سیاره مقصد خود را انتخاب می کنید و پس از رسیدن به مقصد با بازی کردن در آن اطلاعاتی آموزشی را هم یاد می گیرید. شما می توانید به کمک ویژگی سنجش وزن اسپیس بای تاینی باپ جرم اجسام آسمانی را هم با یکدیگر مقایسه کنید و علاوه بر این با قرار دادن سیاره های مختلف در دایره هایی تعریف شده اندازه های آن ها را نیز با یکدیگر مقایسه نمایید. این نرم افزار در واقع برای آن دسته از کاربرانی ساخته شده است که می خواهند اطلاعاتی بیشتر از یک مجموعه جملات ساده را در مورد فضای دور زمین یاد بگیرند.

دانلود از آیتونز

50. اندلس آلفابت (Endless Alphabet)

قیمت: 8.99 دلار

اندلس آلفابت چندین پازل زیبا را برای حل کردن با استفاده از یک نمایشگر لمسی در اختیار شما می گذارد. در این نرم افزار زمانی که کودک شما یک لغت را انتخاب می کند، چند هیولا با سرعت از پایین صفحه نمایش گوشی شما رد می شوند و حروف آن لغت را در این فضا پخش می کنند؛ حال شما باید این هیولاها را بگیرید و به جای خودشان ببرید. زمانی که لغت مورد نظر را تکمیل کردید، این هیولاها با انجام حرکاتی خنده دار مفهوم این لغت را به شما نشان می دهند. اندلس آلفابت محدودیت هایی دارد؛ این نرم افزار صرفا به زبان انگلیسی طراحی شده است و از طرفی صدای حروف را گاهی به گونه ای گیج کننده پخش می کند زیرا این حروف کامل نیستند و ماهیت واژک هایی را هم که در محیط های آموزشی تدریس می شوند، ندارند. اگر که این محدودیت ها را در نظر نگیریم، می توانیم ادعا کنیم که اندلس آلفابت یک برنامه آموزشی زیبا، درجه یک و لذت بخش برای کاربران جوانی است که به دنیای لغات علاقه زیادی دارند.

دانلود از آیتونز

.

بیشتر بخوانید:

معرفی بهترین اپلیکیشن های کسب و کار مخصوص گوشی های آیفون

بهترین اپلیکیشن های اندرویدی تا آگوست 2017

بهترین بازی های پلی استیشن 4 که صاحبان PS4 باید داشته باشند

بهترین فیلم های 2018 که انتظار زیادی برای تماشای آن داریم

بهترین آنتی ویروس  های 2018 ؛ 11 مورد از برترین اپلیکیشن  های آنتی ویروس جهان در سال 96-97

 

منبع: techradar