فیلم و سریال

محبوب ترین سریال های علمی تخیلی

بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ ؛ از Alice In Borderland تا Snowpiercer

بله نوبت به بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ رسید! بخش اعظم سال میلادی که امروز آخرین روز آن است را در داخل خانه هایمان گذراندیم و به همین دلیل دنیای تلویزیون برای قابل اتکا بودن محک سختی را در پیش داشت. خوشبختانه سال ۲۰۲۰ اگر چه سالی تراژیک برای جهانیان بود اما در زمینه محصولات صفحه کوچک دنیای سرگرمی یک موفقیت بزرگ بوده و در کنار تولیدات متعدد شاهد ساخت برخی از بهترین سریال های تمام دوران بودیم. ژانر علمی تخیلی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تعداد زیادی از سریال های اورجینالی که در سال ۲۰۲۰ ساخته شدند در کنار سریال های دنباله دار گذشته باعث لذت طرفداران ژانر فانتزی شدند.

در سالی که خود بیشتر به یک داستان علمی تخیلی شبیه بود، قابل درک است که یک سری سریال های تلویزیونی جذاب فضا و فرصتی برای مخاطبان ایجاد کردند تا خود را در دنیاهایی جدید و بدور از دنیای ترسناک ۲۰۲۰ غرق نمایند. سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد در سال ۲۰۲۰ آغاز شده اما جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ دانست.

هشدار اسپویل: در طول این مطلب ممکن است بخشی از داستان سریال ها به ناچار اسپویل شود که به خاطر آن پیشاپیش از شما پوزش می طلبیم.

۱۰- Brave New World

سریال علمی تخیلی Brave New World بر اساس یک رمان پرفروش نوشته آلدوس هاکسلی ساخته شده که به مقدار قابل توجهی به منبع اصلی خود وفادار بوده و در عین حال نتیجه یک درام علمی تخیلی هیجان انگیز و جذاب است که با بسیاری از موضوعات پیچیده سر و کار داشته و مجموعه ای از بازی های قوی را در خود دارد. سریال Brave New World داستان دنیایی به اصطلاح آرمانشهری را روایت می کند که قوانین سختگیرانه تک همسری در آن جاری بوده و ساختار اجتماعی نیز سلسله مراتبی است. شهروندان لندنی به شکل مصنوعی متولد شده و به سمت یک سلسله مراتب جفتی هدایت می شوند که مسیر شغلی و زندگی آن ها را تعیین می کند.

با این وجود، گروهی از اعضای این جامعه نظم موجود را به چالش می کشند که آن ها را به مسیر عشق ممنوعه و انقلاب می برد. کتابی که این سریال بر اساس آن ساخته شده کتابی بسیار تاثیرگذار و تعمق برانگیز بوده و از زمانه داستان علمی تخیلی خود بسیار جلوتر. اگر چه نسخه سریالی نیز از بسیاری از جهات این روح مشابه دارد اما کمی بیش از حد به سمت جذابیت های تلویزیونی متمایل شده و بیشتر به جنبه های جنسیتی داستان پرداخته است. بدون شک این سریال یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ است.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۹-Utopia

این بازتفسیر آمریکایی از سریال فانتزی فوق العاده بریتانیایی در سال ۲۰۱۳ به نام Utopia نقص های خاص خود را دارد اما آنقدر جذاب هست که توجه مخاطب را جلب کند، به ویژه برای کسانی که می خواستند چیز بیشتری از آن سریال اورجینال ببینند. سریال علمی تخیلی Utopia که توسط گیلین فلین توسعه یافته یک سریال تاریک و منفی نگر است اما با این وجود یک تجربه علمی تخیلی جذاب است. داستان سریال در مورد زندگی گروهی از نوجوانان است که با یک رمان گرافیک مربوط به یگ فرقه مذهبی زیرزمینی آشنا می شوند. از طریق این کشف است که این گروه خود را ملزم به تلاش برای نجات جهان می بیند، در حالی که توسط یک ارگان دولتی مبهم و بسیار خطرناک در معرض تهدید قرار دارد.

این سریال ارتباطات بسیاری با مسائل امروزی داشته که باعث می شود تماشای آن جذاب و همزمان دشوار باشد. این جنبه تاریک از سریال به آن احساس مهم بودن می دهد که از طریق بازی های خوب شخصیت های اصلی داستان به تصویر می کشیده می شود. سریال Utopia نقاط ضعف خود را دارد و محصول نهایی یک نسخه به نسبت خنثی شده از منبع اصلی است اما این سریال علمی تخیلی بخش زیادی از جذابیت تاریکی که منبع اصلی را منحصربفرد ساخت در خود دارد. سریال علمی تخیلی Utopia ارزش تماشا کردن را دارد اگر چه ادامه انتشار آن کنسل شده و از یک فصل فراتر نخواهد رفت.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۸- Snowpiercer

سریال علمی تخیلی Snowpiercer بر اساس همان رمانی ساخته شده که فیلم اورجینالی به همین نام در سال ۲۰۱۳ از روی آن ساخته شده و بسیار مورد تحسین قرار گرفت. سری رمان های گرافیکی Le Transperceneige که توسط ژاک لوب، بنجامین لگراند و ژان مارک روشه نوشته شده یک داستان حقیقتاً اورجینال است که به موضوعات مهمی مانند جایگاه اجتماعی، خشونت و سرکوب می پردازد. سریال مذکور داستان یک دنیای پساآخرالزمانی را روایت می کند که در آن زمین به یک برهوت منجمد تبدیل شده است. در این دنیا شخصیت های سریال در داخل یک قطار دائماً در حال حرکت با نام The Snowpiercer زندگی می کنند که آن ها را از یخبندان بیرون از قطار محافظت کرده اما باعث شده مجبور باشند در یک فضای تنگ و در یک جامعه بدون کنترل مناسب زندگی کنند. در این شرایط به دلیل نابرابری سیاسی و درماندگی طبقات پایین قطار، خشونت در گرفته و تنش به اوج خود می رسد.

سریال علمی تخیلی The Snowpiercer به عنوان یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ ،به بسیاری از دستاوردهای نسخه سینمایی دست یافته و می توان آن را نگاهی جذاب به شکلی خلاصه از نبرد بین طبقات اجتماعی در معنای کاملاً واقعی آن دانست. همچنین تیم بازیگران سریال نیز مملو از نام های شناخته شده است که از آن میان می توان به جنیفر کانلی و دیوید دیگز اشاره کرد که هر دو بازی های جذابی ارائه می دهند. نکته منفی سریال اما احساس کشدار شدن بیش از حد است اگر چه سازندگان کار فوق العاده ای در ایجاد یک ساختار و انگیزه ها در هر اپیزود انجام داده و کلیت داستان یک داستان ساده «ما در برابر آن ها» است و به همین دلیل سریال The Snowpiercer یک داستان ۱۰ اپیزودی است که به نظر می رسد بی دلیل کش داده می شود. شاید سریال بی نقصی نباشد اما The Snowpiercer یک سریال بسیار منحصربفرد است و ارزش تماشا کردن را دارد.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۷- Upload

سریال Upload بیشتر شبیه تلاشی برای ساخت یکی از اپیزودهای سریال Black Mirror است اما یک داستان کاملاً جذاب را روایت می کند که تکنولوژی و عرفان را به چالش می کشد در حالی که همزمان کمدی جذاب و قابل درکش را حفظ می کند. این سریال که توسط گرگ دانیلز خالق سریال های The Office و Parks and Recreation ساخته شده، در مورد مردی است که به شکل ناگهانی و ناموقع می میرد و این اجازه را می یابد که شناخت و درک خود را روی یک دنیای مجازی آپلود کند. بعد از این انتقال، او با این قلمرو جدید از وجود کنار آمده، با فرشته همراهش دوست شده و نسبت به دلایل و شرایط مرگش مشکوک می شود.

مفهوم سریال کمی غیراورجینال است زیرا سریال های دیگری نیز تجسمی از دنیای پس از مرگ را به تصویر کشیده اند، همانند سریال Black Mirror. از بسیاری از جهات، تمرکز اصلی سریال بر روی جنبه های کمدی بوده و می توان آن را نسخه دیجیتالی شده سریال The Good Place دانست. اما اگر این موضوعات را کنار بگذاریم و از سریال به خاطر چیزی که هست لذت ببریم، این سریال به مخاطبان خود اجازه می دهد یک تجربه جذاب و بدون خطر داشته باشند که صحبت های متعددی در مورد وابستگی ما به تکنولوژی و تجاری سازی همه چیز خواهد داشت بدون اینکه خیلی در این زمینه مبهم باشد.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۶- Alien Worlds

چه چیزی می تواند از یک مستند دیوید آتنبروئی که در فضا رخ می دهد برای فرار از دنیای کرونایی لذت بخش تر و مناسب تر باشد؟ سریال علمی تخیلی Alien Worlds یک داستان بسیار عجیب و غریب دارد که گمان نمی رفت موفق باشد اما جلوه های ویژه فوق العاده و قابل قبول بودن از لحاظ علم باعث شده که این پروژه بسیار جذاب بوده و ارزش تماشا کردن را داشته باشد. Alien Worlds یک داستان تخیلی است که به عنوان واقعیت ارائه می شود که در ان با استفاده از جلوه های ویژه کامپیوتری گونه های حیات محتمل در دیگر دنیاها به تصویر کشیده می شوند. هر اپیزود شما را به مکان جدیدی برده و تشریح می کند که چگونه موجودات فرازمینی و حیات وحش آن زندگی کرده و به چه خطرات و تهدیدهایی مواجه هستند.

اگر چه داستان سریال بسیار تخیلی است اما Alien Worlds یک رویکرد کاملاً درگیر کننده و جذاب برای استفاده از علم فرضیات به منظور نگاه کردن به جهان خود ما دارد و از دانشی که از محیط زیست زمین داریم برای صحبت در مورد فاکتورهای زیست محیطی که می تواند حیات را در سیارات دیگر شکل دهد استفاده می کند. جلوه های بصری سریال حقیقتاً حیرت انگیز بوده و مشخص است که تلاش و بودجه فراوانی صرف ساخت آن شده و نتیجه پایانی یک تجربه منحصربفرد است که باید امتحانش کنید و بدون شک یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ به شمار می آید.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۵- The Midnight Gospel

اگر چه ممکن است عکس این موضوع به نظر برسد اما Rick and Morty در زمینه جذابیت و زیبایی کمدی های علمی تخیلی انیمیشنی انحصار مطلق را در دست ندارد. چندین کارتون علمی تخیلی بزرگسالانه دیگر نیز وجود دارند که تصورات انسانی را درک کرده و در این مسیر مخاطب را به خنده می اندازند و سال ۲۰۲۰ با ورود یک رقیب جدید در این عرصه به نام The Midnight Gospel همراه بود که یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ است. این سریال توسط پندلتون وارد و کمدین دانکن تروسل خلق شده و همین دو نفر برای اینکه بدانید استعداد بسیاری پشت ساخت آن وجود داشته کافی است. داستان سریال علمی تخیلی انیمیشنی The Midnight Gospel در مورد یک پادکستر فضایی به نام کلنسی است که از شبیه ساز چندجهانی خود برای سفر به دنیاهای در حال مرگ دیگر و انجام مصاحبه با ساکنان آن ها استفاده می کند.

این سریال بسیار منحصربفرد بوده و از ابزارهای پادکستی گذشته تروسل استفاده کرده و آن ها را به داستان های فانتزی ماجراجویانه تبدیل می کند. انیمیشنی که در برابر چشم مخاطب قرار می گیرد بسیار باکیفیت و خارق العاده بوده و جلوه های بصری شبیه رویاهایی است که با سبک کارتونی خاص وارد ترکیب شده است. علاوه بر این، محتوای سریال نیز بسیار جذاب است و مفهوم سازی مجدد پادکست های تروسل امکان بیشترین خلاقات را فراهم کرده و به خوبی برای این فضا مناسب است. هر دنیا جذابیت و مرکزیت خاص خود را دارد و فضا برای کلیشه های مشهور دنیای علمی تخیلی مانند زامبی ها، شبیه سازها، پیش بینی های مرگ و بسیاری دیگر فراهم است.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۴- Star Trek: Picard

فرانچایز Star Trek یکی از بزرگ ترین دارایی های علمی تخیلی تاریخ تلویزیون است و مخاطبان با گزینه های بسیاری در این دنیا مواجه هستند. سال ۲۰۲۰ نیز با انتشار دو پروژه بزرگ در قالب فصل سوم سریال Star Trek: Discovery  از سرویس نتفلیکس و سریال تازه وارد Star Trek: Picard از سرویس آمازون پرایم همراه بود. در حالی که سریال قبلی جذابیت های خاص خودش را داشت اما کیفیتی متغیر داشت. با این وجود Picard موفق شد بدون خراب کردن هیچ نوستالژی، بار دیگر به سراغ تداوم Next Generations برود. این سریال به میراث ژان لوک پیکارد ادامه داده و نهایت عدالت را در حق این شخصیت به اجرا می گذارد.

این سریال همچنین شخصیت های جدیدی را معرفی کرده و شخصیت های محبوب را نیز به شکلی راضی کننده باز می گرداند. اگر چه Star Trek: Picard بی نقص نیست اما یک تجربه نوستالژی بسیار جذاب برای طرفداران این فرانچایز است. طرفداران Star Trek باید انتظار چیزهایی بسیار بهتر از این سریال داشته باشند زیرا فصل اول آن یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ بوده است.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۳- Alice In Borderland

اقتباس یک مانگای مشهور به یک سریال لایو اکشن همیشه دستورالعملی برای موفقیت نبوده زیرا اغلب منبع اصلی برای یک فرم انیمیشنی مناسب تر است. با این وجود، اجازه ندهید این قانون کلی شما را از سریال فوق العاده Alice In Borderland دور کند، زیرا این سریال ژاپنی اورجینال که توسط نتفلیکس ساخته شده یک تجربه تماشای جذاب را برای شما رقم خواهد زد که همه جذابیت های مورد علاقه طرفداران مانگا/انیمه و مخاطبان عام را در خود دارد. داستان این سریال علمی تخیلی در مورد گروهی از جوانان ولنگار و خلافکار است که به یکباره به یک دنیای پساآخرالزمانی منتقل می شوند. در این فضای جدید، آن ها باید با انجام یک سری بازی سادیستی زنده بمانند و هر یک از آن ها بر اساس مقدار امتیازی که به دست آورده اند زنده خواهند ماند.

سریال Alice in Borderland انرژی و جذابیت فرانچایز Saw در قالب یک داستان علمی تخیلی را داشته و چالش های آن همگی نسخه های خونین و دیوانه کننده بازی های کلاسیک دوران کودکی است که باعث پرتنش شدن سریال می شود. علاوه بر این، بازی های شخصیت های اصلی سریال نیز بسیار دوست داشتنی بوده و بدین ترتیب هنگام ورودشان به بازی می توان تنش و هیجان را حس کرد. به دلیل ژاپنی بودن سریال شاید برخی با مشکل زیرنویس مواجه باشند اما یک نسخه دوبله شده به زبان انگلیسی از این سریال نیز وجود دارد که می توان از آن استفاده کرد و بدانید که جذابیت اصلی سریال در اکشن فیزیکی شخصیت های آن نهفته است. سریال Alice in Borderland یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ بوده اگر چه یک سریال متفاوت به شمار می آید. این سریال علمی تخیلی بسیار جذاب و درگیر کننده بوده و مفهومی بسیار سرراست دارد که باعث شده به شدت مورد تحسین قرار بگیرد.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۲- Raised By Wolves

هیچ سریالی در حال حاضر در دنیا وجود ندارد که به اندازه سریال علمی تخیلی Raised By Wolves احساس غریب و منحصر بودن را ایجاد کند. این سریال دارای داستانی تعمق برانگیز، جذاب و مسحور کننده است که گزینه های بسیاری برای سرگرم کردن شما دارد در حالی که همزمان شما را گیج می کند. سریال Raised By Wolves به خوبی روی خط بین این دو راه رفته و در تمام طول این مسیر موفق می ماند. این سریال توسط آرون گوزیکوفسکی ساخته شده و نام بزرگ ریدلی اسکات به عنوان کارگردان و تهیه کننده اجرایی را در پشت صحنه می بیند. می توان سبک کاری و میراث علمی تخیلی اسکات را در جای جای سریال دید اما این ویژگی ها آنقدر شما را از کلیت سریال دور نمی کنند که احساس گیجی کنید که باعث می شود مشارکت اسکات در پروژه بیش از پیش به سود آن باشد.

سریال Raised By Wolves داستان دو ربات انسان نما به نام های پدر و مادر را روایت می کند که وظیفه دارند کودکانی را بعد از یک جنگ بزرگ در زمین، در یک سیاره متفاوت بزرگ کنند. خیلی زود این شخصیت ها با چالش هایی که مربوط به بزرگ کردن کودکان است و همچنین وابستگی ها و دیدگاه های مذهبی متفاوت آن ها روبرو می شوند. سریال Raised By Wolves به عنوان یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ به مفاهیم بزرگ کیهانی می پردازد که در ذات خود انسانی هستند. ایده تفرقه در جامعه به دلیل دیدگاه های متفاوت مذهبی و هوش مصنوعی در یک دنیای علمی تخیلی بسیار پیشرفته مورد بحث قرار می گیرد و همزمان نگاهی جذاب به حالت وجودی کنونی همه انسان ها انداخته می شود. همچنین بازی های شخصیت های اصلی نیز بسیار عجیب و جذاب بوده که از آن میان می توان به تراویس فیمل و آماندا کالین اشاره کرد.

سریال هایی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد جایگاه خاص خود را یافته و می توان آن ها را بهترین سریال های علمی تخیلی سال 2020 دانست.

۱- Tales From The Loop

سریال علمی تخیلی Tales From The Loop بر اساس اثری از سیمون استالنهاگ سوئدی ساخته شده که یک مفهوم بسیار جاه طلبانه بوده و نسخه سریالی آمازون پرایم نیز نهایت تلاش خود را در اجرای عدالت در حق منبع اصلی خود انجام داده است. اثر استالنهاگ نگاهی ترسناک اما زیبا به آینده ای نزدیک است که در آن تکنولوژی رباتیک و کیهانی راهش را به درون زندگی انسانی خواهد یافت. سریالی که بر اساس یک اثر هنری ساخته شده باید ظاهری زیبا داشته باشد در غیر این صورت هیچ معنایی نخواهد داشت و این همان چیزی است که نقطه قوت اصلی سریال Tales From The Loop است. فیلمبرداری سریال بسیار هیجان انگیز بوده و تماشای آن احساس تجسم تصاویر اورجینالی است که سریال بر اساس آن ها ساخته شده است.

سریال Tales From The Loop به عنوان یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ و شاید بهترین آن ها، به شکلی جذاب نوشته شده که حالتی شبه آنتالوژی دارد و هر اپیزود داستانی مجزا را روایت می کند اما در هر اپیزود شاهد بازگشت شخصیت ها و فضاهای قبلی هستیم که دنیا را مرتبط نگه داشته و همزمان امکان جدا بودن اپیزودها از هم برای منحصربفرد بودن را فراهم می سازد. اگر به روایت تصویری سریال دقت داشته باشید می توانید سرنخ ها و اشاراتی در داستان برای مفاهیم بزرگتر را پیدا کنید. کسانی نیز که به دنبال یک سریال علمی تخیلی جذاب و سرگرم کننده برای فرار از قرنطینه کرونایی هستند نیز با دنیایی جذاب روبرو خواهند شد که هیجان بسیاری داشته و یک روایت کاملاً انسانی دارد.

بیشتر بخوانید: ۱۰ سریال علمی تخیلی برتر یک دهه اخیر تلویزیون؛ از The Mandalorian تا Westworld

۱۰ فیلم علمی تخیلی جذاب و خوش ساخت برای کسانی که به این ژانر علاقه ای ندارند


بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 ؛ سای فای جدید چی ببینیم؟

فیلم‌های علمی تخیلی یکی از پر طرفدارترین فیلم‌ها هستند. از این رو در ادامه لیستی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 را در اختیار شما قرار می‌دهیم. برای اطلاع از جزئیات با تکراتو همراه باشید.

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 جزو فیلم‌هایی محسوب می‌شوند که طرفداران مخصوص به خود را دارند و بسیاری از افراد به این‌گونه فیلم‌ها علاقه دارند. ازاین‌رو، ما در این نوشتار تلاش کرده‌ایم تا لیستی از جدیدترین فیلم های علمی تخیلی 2022 را برای شما نام ببریم تا بتوانید با دیدی باز، این فیلم‌ها را بر اساس علاقه خود انتخاب نمایید.

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

اگر قصد دارید فیلم‌های سال 2021 را نیز تماشا کرد و سپس به سراغ فیلم‌های 2022 بروید، می‌توانید به فهرست بهترین فیلم های 2022 نگاهی بیندازید. اگر هم ذائقه شما با فیلم‌های علمی تخیلی سازگار نبوده و بیشتر به دنبال ژانرهای طنز هستید، می‌توانید بهترین فیلم های کمدی جهان را مشاهده کرده و اوقات خوشی را با خانواده و دوستان خود سپری کنید.

از سوی دیگر، اگر به فیلم‌های سینمایی ایرانی علاقه دارید، بهترین فیلم های کمدی ایرانی 1400 را مطالعه فرمایید. همان طور که می‌دانید، فیلم‌های زیادی با ژانرهای متفاوتی وجود دارد که طرفداران مخصوص به خود را دارد. اگر یکی از طرفدارن فیلم‌های علمی تخیلی هستید، تا انتها همراه ما باشید.

فیلم‌های علمی تخیلی، نوعی فیلم هستند که به بینندگان تجربه جدیدی از فیلم ارائه می‌دهد و شما می‌توانید با مشاهده آنها به موضوعات جدیدی دست پیدا کنید. این فیلم‌ها، ذهن مخاطب را با موضوعات ماورا طبیعی، غیرعادی و تخیلی آشنا می‌کند که شاید واقعیت نداشته باشند.

تاکنون در سینما فیلم‌های علمی تخیلی زیادی اکران شده است. اما ما در این مقاله، قصد داریم به بررسی بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله را مطالعه فرمایید.

فلش (The Flash)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، ابرقهرمانی، اکشن، ماجراجویی و فانتزی
 • کارگردان: اندی موسکیتی
 • ستارگان: ازرا میلر، بن افلک، مایکل کیتون، ساشا کال، کرسی کلمونس، ماریبل وردو، ران لیوینگستون

فیلم سینمایی فلش (Flash) یکی از بهترین و جدیدترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود که بسیاری از افراد منتظر اکران آن هستند. در این فیلم ابرقهرمانی، شما می‌توانید بازیگران حرفه‌ای زیادی مشاهده کنید.

این فیلم که توسط شرکت دی‌سی فیلمز ساخته شده، به زبان انگلیسی بوده و در ایالات متحده فیلم‌برداری شده است. گفته می‌شود که این فیلم، قرار است در تاریخ 4 نوامبر 2022 (مطابق با 13 آبان سال 1401) در ایالات متحده آمریکا اکران شود.

ازاین‌رو، بسیاری از طرفداران این فیلم، بی‌صبرانه منتظر اکران این فیلم مهیج هستند. داستان این فیلم که بر اساس ابرقهرمان کمیک بوک است، طبق زندگی شخصیتی به نام فلش بوده که شخصیت بسیار جالب و هیجان‌انگیزی دارد.

بسیاری گفته‌اند که این شخصیت، تقریباً مشابه داستان Flashpoint است. ما در این فیلم، مشاهده می‌کنیم که بری (Barry) تصمیم می‌گیرد که برای نجات جان مادر خود، در زمان سفر کرده و جلوی مرگ او را بگیرد.

باوجوداینکه او موفق می‌شود در زمان سفر کند، اما دچار مشکلاتی می‌شود که خلاص شدن از آن بسیار سخت است. یکی از مهم‌ترین مشکلات، تغییر اثر پروانه‌ای یا هرج‌ومرج در زمان آینده است که موجب بروز اتفاقات عجیبی می‌شود. شما می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این فیلم را در مقاله The Flash 2022 کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های اکشن 2022 

بهترین فیلم های عاشقانه 2022

پلنگ سیاه 2 واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، ابرقهرمانی، فانتزی
 • کارگردان: رایان کوگلر
 • ستارگان: لوپیتا نیونگو، دانای گوریرا، مارتین فریمن، لتیشیا رایت، وینستون دوک، آنجلا باست

فیلم جذاب و دیدنی پلنگ سیاه 2 واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever) یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود که مدت زیادی است که طرفدارن خود را منتظر نگه داشته است. خوب است بدانید که این فیلم توسط شرکت مارول تولید و توزیع شده است.

این فیلم جدید علمی تخیلی 2022 که در سال 2018 نسخه اول آن به اکران عمومی درآمد، اکنون دومین سری آن نیز در حال انتظار برای اکران است. این فیلم جذاب، قرار است در تاریخ 11 نوامبر 2022 (مطابق با 20 آبان 1401) در ایالات متحده انتشار یابد و به انتظارهای طرفداران خود پایان دهد. پلنگ سیاه که شخصیت اصلی داستان است، بر اساس شخصیت‌های ابرقهرمانی شرکت مارول ساخته شده که جذابیت آن را بیش‌ازپیش کرده است.

در این فیلم، ما با داستان آتلانتیس و مردمان وی آشنا خواهیم شد. ما مشاهده می‌کنیم که این افراد، تمدن بسیار پیشرفته‌ای دارند. بااین‌حال، آن‌ها به دنبال ویبرانیوم می‌روند. درگیری شدیدی میان این دو ملت شکل می‌گیرد.

زیرا واکاندا از اشتراک‌گذاری فلز خود با دیگران، خودداری می‌کنید و این افراد که به دنبال این قدرت هستند، با واکاندا و مردم وی به جنگ و جدال می‌پردازد. شما می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره تریلر و تاریخ اکران فیلم Black Panther: Wakanda Forever کسب کنید.

دوردست (Distant)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی
 • کارگردان: ویل اسپک و جاش گوردون
 • ستارگان: نائومی اسکات، برایان کاوانا-جونز، آنتونی راموس، ریچل بروزناهان

فیلم دوردست (Distant) جزو یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 شناخته می‌شود که مدت طولانی است که طرفداران آن منتظر اکران آن هستند. طبق گفته عوامل این فیلم، Distant در تاریخ 16 سپتامبر سال 2022 (25 شهریور 1401) اکران خواهد شد.

این فیلم جذاب که به کارگردانی ویل اسپک و جاش گوردون ساخته شده است، اسپنسر کوهن آن را نگاشته است. همچنین این فیلم به تهیه‌کنندگی به زیبایی به تصویر درآمده است. این فیلم طرفداران بسیاری دارد که در ادامه به‌اختصار داستان آن را بررسی خواهیم کرد.

داستان این فیلم علمی تخیلی جدید به این شکل است که یک شخص به طور کاملاً تصادفی، روی یک سیاره بیگانه فرود می‌آید. این فرد که یک معدنچی است، باید تلاش کند تا به هر طریقی زنده بماند. وی در این مسیر، با چالش‌های زیادی ازجمله خشکی زمین، کمبود اکسیژن و موجودات عجیب‌وغریب روبرو می‌شود. این فیلم جذابیت‌های بسیاری دارد که موجب شده است قبل از اکران خود، افراد زیادی را به خود جذب کرده باشد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم و سریال های تینیجری

بهترین فیلم های کمدی جهان

نگران نباش عزیزم (Don’t Worry Darling)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، دلهره‌آور، روان‌شناختی
 • کارگردان: الیویا وایلد
 • ستارگان: فلورانس پیو، هری استایلز، اولیویا وایلد، کریس پاین، جما چان، کیکی لین، سیدنی چندلر، نیک کرول، آلیشا هنگ، داگلاس اسمیت، کیت برلانت

فیلم جذاب نگران نباش عزیزم (Don’t Worry Darling) یکی از فیلم‌های جذابی است که قرار است در سال 2022 به اکران عمومی درآیند. این فیلم که یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 شناخته می‌شود، توسط شرکت نیولاین سینما ساخته شده است.

این فیلم که به‌صورت روان‌شناختی ارائه می‌شود، نوعی فیلم علمی تخیلی است که برادران وارنر پیکچرز آن را توزیع خواهند کرد. عوامل فیلم نگران نباش عزیزم، اظهار کرده‌اند که قرار است این فیلم در تاریخ 23 سپتامبر 2022 (مطابق با اول مهر 1401) به‌صورت عمومی به اکران درآید و مخاطبان را شوکه کند. این فیلم، به تهیه‌کنندگی جمعی از تهیه‌کنندگان، یعنی روی لی، کیتی سیلبرمن، اولیویا وایلد و همچنین مری یور ساخته شده است.

برای اطلاع از داستان فیلم Don’t Worry Darling خوب است بدانید که این فیلم قصد دارد موضوعاتی در بازه زمانی سال 1950 میلادی را بازگو کند که اتفاقات ویژه‌ای در آن مدت می‌افتد. در این بازه زمانی، زن خانه‌داری را مشاهده می‌کنیم که رابطه تقریباً خوبی با همسر خود دارد، اما از طرفی احساس رضایت از زندگی خود ندارد.

به دلیل این‌که گمان می‌کند شوهر وی راز سیاهی در دل خود دارد که از او پنهان می‌کند. او گمان می‌کند که همسر او، آرزو دارد که در سال‌های گذشته‌ای زندگی می‌کرد که زنان مطیع شوهرانشان بودند.

بلک آدام (Black Adam)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، ابرقهرمانی، اکشن، فانتزی
 • کارگردان: ژاومه کویت-سرا
 • ستارگان: دوئین جانسون، نوپا سنتی نو، آلدیس هاج، سارا شاهی، کوئینتسا سوئیندل، پیرس برازنان

فیلم بلک آدام (Black Adam) یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی در سال 2022 است که علاقه‌مندان به این سبک فیلم را مدت زیادی است منتظر خود نگه داشته است. این فیلم که به‌عنوان بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 شناخته می‌شود، ژانر علمی تخیلی، ابرقهرمانی، اکشن و فانتزی دارد، موجب شده که بتواند مخاطب را به خود جذب کند. شما با تماشای این فیلم، می‌توانید تجربه جدیدی و فراموش‌نشدنی از این ژانر فیلم‌ها داشته باشید.

گفته شده است که این فیلم در تاریخ 29 ژوئیه (مطابق با 7 مرداد 1401) منتشر خواهد شد. اگر تمالی دارید اطلاعاتی درباه تریلر این فیلم به دست آورید، می‌توانید به مقاله اولین تریلر فیلم بلک آدام رجوع کنید و همچننی اطلاعات دقیق درباره اکران ان را در مقاله تاریخ اکران فیلم بلک ادم مشاهده فرمایید.

این فیلم جذاب که به کارگردانی ژاومه کویت-سرا ساخته شده است را آدام استیکیل، روی هینز به همراه سهراب شیروانی نگاشته‌اند. از سوی دیگر، افراد معروف و موفقی مانند دوئین جانسون، دنی گارسیا و همچنین بو فلین، مسئولیت تهیه‌کنندگی این فیلم را داشته‌اند که به‌خوبی از پس آن برآمده‌اند.

بسیاری از افراد، این را اسپین‌آف فیلم شزم که در سال 2019 ساخته و منتشر شد، می‌دانند. شاید برای شما جالب باشد که بدانید فیلم بلک آدام توسط شرکت موفق دی‌سی فیلمز ساخته و توسط برادران وارنر پیکچرز توزیع خواهد شد.

دوئین جانسون که یکی از موفق‌ترین بازیگران هالیوود محسوب می‌شود، در این فیلم نقشی اساسی را به اجرا در می‌آورد. وی قرار بود که در سال 2014 در بلک آدام که جزو بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود، نقش‌آفرینی کند.

اما ساخت آن تا سال 2022 عقب افتاد و اکنون اسپین‌آفی از شزم را مشاهده خواهیم کرد. ازآنجاکه بلک آدام یکی از اصلی‌ترین دشمنان شزم محسوب می‌شوند، این دو نفر در آینده روبروی یکدیگر قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های نتفلیکس

بهترین فیلم های ترسناک جهان

دنیای ژوراسیک: قلمرو (Jurassic World Dominion)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، ماجراجویی، اکشن
 • کارگردان: کالین ترورو
 • ستارگان: کریس پرت، برایس دالاس هاوارد، لورا درن، سم نیل، جف گلدبلوم، مامودو آتی، اسکات هیز، دیجن لاچمن، جاستین اسمیت

فیلم دنیای ژوراسیک: قلمرو (Jurassic World Dominion) که یک فیلم جدید علمی تخیلی 2022 است، یکی از فیلم‌های رو به اکران شناخته می‌شود که به‌صورت اکشن، ماجراجویی و درکل، علمی تخیلی است.

کالین ترورو این فیلم جذاب را کارگردانی کرده است که در آن بسیار موفق خواهد بود. زیرا این کارگردان تجربه زیادی دارد. فیلم‌نامه این فیلم را امیلی کارمایکل به همراه کالین ترورو به رشته تحریر درآورده‌اند.

طبق اظهارات عوامل فیلم، دنیای ژوراسیک: قلمرو قرار است در تاریخ 10 ژوئن 2022 (مطابق با 20 خرداد 1401) در ایالات متحده آمریکا به اکران عمومی دربیاید. برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره این فیلم، می‌توانید تریلر و تاریخ اکران فیلم Jurassic World: Dominion را مشاهده فرمایید.

این فیلم که توسط امبلین اینترتینمنت (Amblin Entertainment) ساخته شده را شرکت نیرو سال پیکچرز (Universal Pictures) منتشر خواهد کرد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این فیلم که یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود، نزدیک به 165 میلیون دلار هزینه داشته است.

لازم به ذکر است که این فیلم، سومیم فیلم از مجموعه دنیای ژوراسیک بوده و همچنین ششمین قسمت از فرنچایز پارک ژوراسیک شناخته می‌شود. علاوه بر این، دنیای ژوراسیک: قلمرو درواقع ادامه‌دهنده دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی است. اگر شما به دو فیلم قبلی این مجموعه علاقه داشته باشید، مطمئناً به این فیلم نیز تمایل پیدا خواهید کرد.

لایت‌یر (Lightyear)

لایت‌یر (Lightyear)

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، ماجراجویی، کمدی
 • کارگردان: آنگوس مک‌لین
 • صداپیشه: کریس ایوانز

انیمیشن لایت‌یر (Lightyear) یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی در سال 2022 محسوب می‌شود که نه‌تنها برای کودکان، بلکه برای بزرگسالان نیز کاملاً مناسب است. طبق گفته عوامل این انیمیشن، لایت‌یر در تاریخ 17 ژوئن 2022 (مطابق با 17 خرداد 1401) اکران خواهد شد و در سینماها قابل‌مشاهده هستند. این انیمیشن رو به اکران، به‌صورت علمی تخیلی بوده و با ژانر ماجراجویی که دارد، مخاطب را تا لحظات آخر با خود همراه می‌کند.

هان طور که در بالا هم مشاهده کردید، آنگوس مک‌لین این انیمیشن را کارگردانی کرده و تهیه‌کننده آن نیز، گالین سوزمن بوده است. کریس ایوانز، بازیگر مشهور آمریکایی، صداپیشگی لاز لایتیر که اصلی‌ترین شخصیت انیمیشن است را انجام داده است.

شرکت دیزنی مسئولیت ساخت این انیمیشن محبوب را بر عهده دارد و گفته شده است که همین شرکت هم آن را منتشر و توزیع خواهد کرد. اگر شما به این‌گونه انیمیشن‌ها علاقه دارید، می‌توانید لیست بهترین انیمیشن های 2022 را نیز مشاهده فرمایید.

لایت‌یر که یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به‌حساب می‌آید، به‌عنوان یک اسپین‌آف از مجموعه محبوب داستان اسباب‌بازی‌هاست. در این انیمیشن، ما داستان پیدا شدن یک محیط‌بان فضایی را مشاهده می‌کنیم که لایت‌یر نام دارد. Lightyear بر اساس باز لایتیر ساخته شده است که در همین مدتی که از معرفی آن می‌گذرد، طرفداران زیادی جذب کرده است. البته کسانی که به مجموعه اسباب‌بازی‌ها علاقه دارند، قطعاً شیفته این انیمیشن نیز خواهند شد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های اکشن جهان

بهترین فیلم های خانوادگی جهان

بتمن (The Batman)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، ابرقهرمانی،
 • کارگردان: مت ریوز
 • ستارگان: رابرت پتینسون، زوئی کراویتز، پل دینو، جفری رایت، جان تورتورو، پیتر سارسگارد، اندی سرکیس، کالین فارل

فیلم جذاب بتمن (The Batman) یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی در سال 2022 و رو به اکران بوده که توسط شرکت دی‌سی کامیکس ساخته خواهد شد. ازآنجاکه این فیلم به‌نوعی ادامه‌دهنده فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد (The Darknight Raises) است، پیش از این‌که اکران شود هم طرفداران زیادی دارد. اگر مایل به دریافت اطلاعاتی درباره تریلر جدید فیلم بتمن هستید، می‌توانید مقاله مربوط به آن را مشاهده فرمایید.

اگر هم قصد دارید نقد و بررسی فیلم بتمن 2022 را مشاهده کنید، به مقاله مخصوص آن مراجعه فرمایید. این فیلم جذاب به کارگردانی مت ریوز، قرار است در تاریخ 4 مارس 2022 (مطابق با 13 اسفند 1400) اکران شود. لازم به ذکر است که فیلم‌برداری این فیلم بر عهده گرگ فریزر بوده که در سال 2020 آغاز شده و در ماه فوریه 2021 به پایان خواهد رسید. این فیلم را می‌توان در لیست بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار آورد.

البته پتینسون اظهار کرده است که این فیلم با فیلم جوکر متفاوت بوده و کاملاً از یکدیگر مستقل هستند. داستان این قسمت از فیلم، مبارزه بتمن در برابر فساد در شهر گاتهام را به نمایش می‌گذارد. وی فسادی در این شهر پیدا می‌کند که به خانواده وی مرتبط است. برای اطلاع بیشتر، می‌توانید داستان فیلم بتمن (The Batman 2022) را مشاهده فرمایید.

همه چیز همه‌جا به‌یک‌باره (Everything Everywhere All At Once)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، کمدی، فانتزی، ماجراجویی
 • کارگردان: دن کوان، دنیل شاینرت
 • ستارگان: میشل یئو، جاناتن کی‌کوان، جنی سلیت، هری شام جونیور، جیمز هنگ، جیمی لی کرتیس

فیلم جذاب همه چیز همه‌جا به‌یک‌باره (Everything Everywhere All At Once) یکی از جدیدترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار می‌‌رود که به نظر می‌رسد فیلم بسیار خوبی باشد.

این فیلم، به کارگردانی دن کوان با همکاری دنیل شاینرت ساخته شده و محصول کشور آمریکاست. این فیلم که ژانر کمدی هم در کنار علمی تخیلی بودن آن دارد، موجب می‌شود که شما اوقات بسیار خوشی در کنار خانواده داشته باشید.

همچنین ازآنجاکه در این فیلم ماجراجویی‌های زیادی مشاهده خواهد شد، مخاطب را کاملاً درگیر می‌کند. عوامل فیلم همه چیز همه‌جا به‌یک‌باره تاریخ اکران آن را اطلاع‌رسانی کردند. طبق گفته آن‌ها، این فیلم در تاریخ 25 مارس 2022 (مطابق با 5 فروردین سال 1401) اکران خواهد شد. بسیاری از منتقدان عقیده دارند که این فیلم را می‌توان جزو بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار آورد.

در ماه آگوست 2018 بود که شرکت سازنده این فیلم اعلام کرد که دن کوان و دنیل شاینرت، میشل یئو را به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین شخصیت‌های فیلم جدید Everything Everywhere All At Once انتخاب کرده‌اند. تهیه‌کنندگی این فیلم نیز بر عهده آنتونی روسو، جو روسو به همراه جاناتان وانگ خواهد بود.

لازم به ذکر است که در مارس سال 2019، این فیلم بودجه لازم برای شروع فیلم‌برداری را دریافت کرد و در ماه ژانویه 2020، فیلم‌برداری آن آغاز شد. این فیلم، داستان یک زن دورگه چینی-آمریکایی (با هنرمندی میشل یئو) را روایت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های علمی تخیلی تاریخ سینما

بهترین فیلم های بقا

سقوط ماه (Moonfall)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، فانتزی، ماجراجویی
 • کارگردان: رولاند امریش
 • ستارگان: هلی بری، پاتریک ویلسون، چارلی پلامر، جان بردلی-وست، دونالد ساترلند، مایکل پنیا، کارولینا بارتزاک، ایم ایکوآکور، ماکسیم روی، استفان بوگارت

فیلم سقوط ماه (Moonfall) یکی دیگر از برترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود که رو به اکران است. این فیلم به کارگردانی رولاند امریش و تهیه‌کنندگی همین فرد به همراه هارالد کلوسر ساخته شده است.

این دو فرد با همکاری رابی باومگارتنر، فیلم‌نامه این فیلم زیبا را نگاشته‌اند و آن را به رشته تحریر درآورد‌اند. طبق گفته عوامل فیلم، سقوط ماه در تاریخ 4 فوریه 2022 (مطابق با 15 بهمن 1400) اکران خواهد شد. خوب است بدانید که هزینه لازم برای ساخت این فیلم، نزدیک به 150 میلیون دلار است.

سقوط ماه (Moonfall) که جزو بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 شناخته می‌شود، موضوعی را روایت می‌کند که اگر ماه از مدار خود خارج شود، چه اتفاقی خواهد افتاد. در این موقعیت دشوار، همه مردم جهان که برای یکدیگر غریبه هستند، باید برای نجات زمین و همچنین زندگی خود، دست‌به‌دست یکدیگر داده و این مشکل را حل کنند. شما می‌توانید اطلاعاتی درباره تریلر جدید فیلم Moonfall را مشاهده کنید.

در ماه مه 2019 بود که گفته شد که رولاند امریش در حال نوشتن و برنامه‌ریزی برای کارگردانی این فیلم بود. وی اعلام کرد که بودجه لازم برای ساخت این فیلم، نزدیک به 150 میلیون دلار است و همین امر موجب شد که این فیلم، یکی از گران‌ترین و پرهزینه‌ترین فیلم‌های مستقل از تاریخ شناخته شود. در نهایت، فیلم‌برداری فیلم سقوط ماه، در شهر مونترال و در تاریخ اکتبر 2020 شروع شد.

65

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، هیجان‌انگیز، معمایی
 • کارگردان: اسکات بک، برایان وودز
 • ستارگان: آدام درایور، آریانا گرینبلت، کلویی کولمن

فیلم جذاب و هیجان‌انگیز 65، یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی 2022 شناخته می‌شود که به دلیل بازیگران مشهور و حرفه‌ای که در آن بازی می‌کنند، قبل از اکران هم طرفداران زیادی کسب کرده است.

این فیلم به کارگردانی اسکات بک با همکاری برایان وودز، توسط شرکت مشهور سونی ساخته و منتشر خواهد شد. این شرکت اعلام کرده است که فیلم 65 در تاریخ 29 آوریل 2022 (مطابق با تاریخ 9 اردیبهشت سال 1401) اکران خواهد شد.

بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند که می‌تواند این فیلم را به یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 برشمرد که تجربه جدیدی از این ژانر به مخاطبان خود ارائه خواهد داد. در این فیلم، بازیگران بسیار خوبی اعم از آدام درایور، کلویی کولمن به همراه آریانا گرینبلت نقش‌آفرینی خواهند کرد. این بازیگران حرفه‌ای را می‌توان یکی از مهم‌ترین نقاط قوت آن به شمار آورد. در حال حاضر، جزئیات زیادی از این فیلم جدید علمی تخیلی 2022 در دسترس نیست.

تنها چیزی که ما از این فیلم اطلاع داریم، این است که آدام درایور به‌طورقطع در این فیلم بازی خواهد کرد. همان  طور که پیش‌ازاین نیز گفتیم، اسکات بک که به همراه برایان وودز نویسندگی و همچنین کارگردانی این فیلم را بر عهده دارند، قبلاً هم با یکدیگر همکاری داشته‌اند. آن‌ها فیلم یک مکان ساکت (A Quiet Place) را نیز با همکاری یکدیگر نوشته‌اند. خوب است بدنید که نزدیک به 91 میلیون دلار برای بودجه این فیلم در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های زامبی

بهترین فیلم های جنایی تاریخ سینما

سونوگرافی (Ultrasound)

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022

 • ژانر: علمی تخیلی، معمایی
 • کارگردان: وینسنت کارتیسر
 • ستارگان: وینسنت کارتیسر، چلسیا لوپز، بردیا وول، رینی کوالی

فیلم سونوگرافی (Ultrasound) را می‌توان یک فیلم علمی تخیلی جدید به‌حساب آورد که رو به اکران است. این فیلم توسط وینسنت کارتیسر کارگردانی شده و همچنین این شخص در لیست بازیگران آن هم مشاهده می‌شود. علاوه بر این، وینسنت کارتیسر وظیفه تهیه‎کنندگی فیلم سونوگرافی را نیز به عهده دارد.

برای اطلاع از داستان فیلم که یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود، تا ادامه این بخش را مطالعه فرمایید. شخصیت گلن (با هنرمندی وینسنت کارتیسر) در ابتدای فیلم مشخص است که در زیر باران، از یک جشن عروسی به منزل خود می‌رود.

او در حین رانندگی، روی میخ‌ها حرکت می‌کند و موجب می‌شود که به دردسر بیفتد. وی مجبور می‌شود از خانه‌ای که در آن نزدیکی قرار دارد، کمک بخواهد تا بتواند از این مشکل خلاص شود.

در این خانه، آرت به وی کمک می‌کند و تا حدی سعی می‌کند با گلن صمیمی شود. در ادامه، آرت گلن را مجبور به هم‌بستر شدن با همسر کوچک‌تر خود، سیندی می‌کند. گلن از این اوضاع ناراحت می‌شود و ناراحتی او زمانی تشدید پیدا می‌‎کند که آرت با یک نوار ویدئویی به خانه گلن می‌رود.

در این نوار، مشخص می‌شود که سیندی باردار است. در نتیجه، آرت وی را متقاعد می‌کند که ازاین‌پس، مسئولیت سیندی با گلن بوده و او را مجبور می‌کند که با آن‌ها در یک خانه زندگی کنند. در این حین، اتفاقت عجیب‌وغریبی را شاهد هستیم.

Moonshot

 • ژانر: علمی تخیلی، فانتزی
 • کارگردان: کریس وینترباوئر
 • ستارگان: لانا کاندور، کول اسپراوس، میسون گودینگ، امیلی راد، زاک براف، لوکاس گیج

فیلم Moonshot که رو به اکران است، یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار می‌رود که به نظر می‌رسد فیلم پرطرفداری شود. این فیلم به کارگردانی کریس وینترباوئر ساخته شده است و شرکت محبوب و پرطرفدار HBO ساخت و توزیع آن را بر عهده دارد.

در داستان این فیلم که یک فیلم علمی تخیلی جدید محسوب می‌شود، داستان جالبی دارد. مکس تکس، نویسندگی این فیلم را بر عهده دارد و گرگ برلانتی نیز تهیه‌کنندگی این فیلم را انجام خواهد داد.

این فیلم، داستان دو دانشجوی کالج را به نمایش می‌گذارد که به نیروهای مخفیانه‌ای می‌پیوندند. این دو دانشجو، به‌صورت مخفیانه وارد یک سفینه فضایی می‌شوند تا به سمت مریخ حرکت کنند.

کاندور، نقش نامزد کسی را بازی می‌کند که به دنبال نامزد خود می‌رود. این فیلم علمی تخیلی جدید تلاش می‌کند تا زندگی در مریخ را به نمایش بگذارد. اطلاعات نشان می‌دهند که این فیلم در تاریخ 24 مارس 2022 (مطابق با 4 فروردین سال 1401) به اکران عمومی درخواهد آمد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های آخرالزمانی تاریخ سینما

بهترین فیلم های ابرقهرمانی تاریخ سینما

مرد آزاد 2 (Free Guy 2)

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، کمدی، ماجراجویی
 • کارگردان: شان لوی
 • ستارگان: رایان رینولدز، جودی کامر، تایکا وایتیتی، مت لیبرمن، جو کیری، اوتکرش امید کار

فیلم مرد آزاد (Free Guy) یکی از جدیدترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود که شان لوی کارگردانی آن را بر عهده دارد. رایان رینولدز، شان لوی، سارا شکر، گرگ برلانتی به همراه آدام کولرنر نیز مسئول تهیه‌کنندگی این فیلم هستند. بسیاری از منتقدان اعتقاد دارند که این فیلم را می‌توان به‌عنوان یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 محسوب می‌شود. مرد آزاد که در سال آینده اکران خواهد شد، قسمت دوم این فیلم است.

اخیرا،رایان رینولدز شایعات ساخت Free Guy 2 را تأیید کرد. نگاشتن فیلم‌نامه این فیلم هم بر عهده مت لیبرمن و همچنین زک پن است. قسمت اول این فیلم، به دلیل شیوع ویروس کرونا عقب افتاد و نهایتاً در تاریخ 13 اوت 2021 منتشر شد. این در حالی است که قسمت دوم این فیلم در تاریخ 23 فوریه 2022 (مطابق با 4 اسفند 1400) اکران خواهد شد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید این فیلم در مراسم افتتاحیه خود، نزدیک به 25 میلیون دلار کسب کرد.

شرکت مشهور دیزنی، مسئولیت ساخت فیلم مرد آزاد دو را عهده دارد. این امر نشان می‌دهد که شرکت دیزنی قصد دارد به سمت ساخت مجموعه‌های فیلمی خانوادگی جدیدی برود. شما می‌توانید نقد فیلم Free Guy (مرد آزاد) را مطالعه کنید.

در اعماق (The Superseep)

 • ژانر: علمی تخیلی، ترسناک
 • کارگردان: آرسنی سوخین
 • ستارگان: میلنا رادولوویچ، سرگنی ایوانیوک، نیکولای کووباس، کیریل کووباس، نیکیتا دیوبانوف

فیلم مهیج و جذاب در اعماق (The Superseep)، یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی در سال 2022 به شمار می‌شود که رو به اکران است. این فیلم به کارگردانی آرسنی سوخین و بازیگران فوق‌العاده‌ای که دارد، موجب شده که یکی از فیلم‌های جذاب سال آینده به نظر برسد.

این فیلم ترسناک، توسط شرکت RLJ Entertainment ساخته و منتشر خواهد شد. عوامل این فیلم اظهار کرده‌اند که The Superseep در تاریخ 12 ژانویه 2022 (مطابق با 22 دی‌ماه 1400) اکران خواهد شد.

یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 همین فیلم مذکور است که با تریلر آن نیز، توانسته تعداد زیادی طرفدار به خود جذب کند. در این فیلم با یکی از بزرگ‌ترین تأسیسات مخفی روسیه روبرو هستیم که گمانه kola نام دارد.

گفته می‌شود که در سال 1984، در اعماق زمین و در عمق نزدیک به 7 مایلی، برخی صداهای نامشخصی ضبط شده است که برای بسیاری از افراد مبهم بود. این صداهای مبهم، بیشتر شبیه به ناله و فریاد انسان‌ها بود که تا حد زیادی هم ترسناک به نظر می‌رسید.

در ادامه داستان این فیلم مشاهده می‌کنیم که از زمانی که این صداها شنیده می‌شود، تیمی برای تحقیق در این حوزه تشکیل شد. این تیم، شامل افراد دانشمند و افراد نظامی زیادی بودند که برای کشف این صداهای ترسناک، به زیرزمین رفتند تا پرده از این راز بزرگ بردارند.

شاید برای شما جالب باشد که بدانید آن‌ها چه چیزی در زیرزمین کشف کردند. کشفیات آن‌ها، نشان داد را می‌توان تهدید بزرگی در برابر بشریت به‌حساب آورد. در حال حاضر، این افراد باید آینده بشریت را نجات دهند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های آمریکایی درام و عاشقانه

بهترین فیلم های عاشقانه تاریخ

شاه ماشین (King Car)

 • ژانر: علمی تخیلی
 • کارگردان: رناتا پینهیرو
 • ستاران: لوسیانو پدرو جونیور،ماتیوس ناپترگایل، اکادو دو کنل

فیلم شاه ماشین (King Car) یکی از فیلم‌های جذابی است که در این ژانر ساخته شده است. این فیلم که یکی از مهم‌ترین و بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به‌حساب می‌آید، در این سال اکران خواهد شد. علاوه بر این، شرکت Dark Star Pictures قصد دارد این فیلم را ساخته و آن را منتشر کند. این امر نیز تأثیر بسزایی در موفقیت این فیلم دارد.

در داستان و روایت این فیلم، ما با یک فرد جوان ملاقات می‌کنیم که توانایی عجیبی در استفاده از ماشین‌ها برای نجات جان افراد دارد. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در این فیلم با آن روبرو می‌شویم، تلاش برای زنده ماندن است.

همان طور که بعداً در این فیلم مشاهده خواهید کرد، متوجه می‌شوید که در King Car تا حد زیادی با انواع زامبی‌ها در جنگ بوده تا بتوانند زنده بمانند. طبق گفته عوامل این فیلم محبوب، شاه ماشین قرار است در تاریخ 7 ژانویه سال 2022 (مطابق با 17 دی‌ماه 1400) اکران شود.

جاودانگان (Eternals)

 • ژانر: علی تخیلی، ابرقهرمانی، اکشن، هیجان‌انگیز
 • کارگردان: کلویی ژائو
 • ستارگان: آنجلینا جولی، سلما هایک، کیت هرینگتون، هریش بتل، ما دونگ-سئوک، جما چان، ریچادر مدن، میل نانجیانی، لیا مک‌هئی، لورن ریدرلایف

فیلم دوست‌داشتنی و جذاب جاودانگان (Eternals)، یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی در سال 2022 محسوب می‌شود و به‌محض پخش تریلر آن، افراد زیادی به آن علاقه نشان دادند.

این فیلم به کارگردانی کلویی ژائو و تهیه‌کنندگی کوین فایلی به همراه نیت مور انجام می‌شود. همچنین لازم به ذکر است که فیلم‌نامه فیلم را کلویی ژائو، پلتریک بورلی، رایان فیرپو و کار فیرپو نگاشته و به رشته تحریر درآورده‎اند. خوب است بدانید این فیلم در لیست بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار می‌رود.

خوب است بدانید که این فیلم را شرکت محبوب مارول ساخته است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان داد. از سودی دیگر، شرکت دیزنی تصمیم دارد آن را اکران و منتشر کند. صحبت از اکران شد. برخی از افراد می‌گویند که فیلم در تاریخ 12 ژانویه سال 2022 (مطابق با  22 دی‎‌ماه 1400) اکران می‌شود.

این زمان کنی همیشه 18 نوامبر سال 2021 به اکران عمومی درآمد. اگر شما قصد دارید نقد این فیلم را مشاهده کنید، نقد فیلم جاودانگان را مطالعه فرموده و از اطلاعات آن استفاده نمایید.

از سوی درگ، اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری درباره آخرین تریلر فیلم Eternls را مشاهده کنید، می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را بخوانید. به‌علاوه، اگر شما بخواهید، می‌توانید معرفی قهرمانان جدید مارول با انتشار پوسترهای آن را مشاهده کنید.

در داستان این فیلم، با  کسانی روبرو می‌شویم که به‌صورت ابرقهرمانی هستند و به شکلی شبیه به انسان داند. این فیلم که یک فیلم جدید علمی تخیلی 2022،ایین ظور صبح نمی‌شود. این ابرقهرمان‌ها، ده نفر هستند که گروه Etennals (جاودانگان) نامیده می‌شوند.

این افراد وظیفه دارند که برای نجات انسان‌ها و خود، در برابر کسانی که قابلیت‌هایی تقریباً مشابهی دارند، به مبارزه بپردازند و به همین دلیل هم به زمین آمده‌اند. تا قبل از سال‌های طولانی، این افراد تنها انسان‌ها را کنترل می‌کردند و اگر مشکلی برای آن‌ها پیش می‌آمد، آن را حل می‌کردند. این افراد اجازه نداشتند در میزان و کنترل جمعیت را در دست بگیرند. این فیلم را می‌توان یکی بهترین فیلم های 2022 است که در زمان اکران خود، طرفدارن زیادی را به خود جذب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های عاشقانه هندی‌

بهترین فیلم های هندی بالیوود

آنچارتد (Uncharted)

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، فانتزی، رازآلود، جنایی
 • کارگردان: میشل بای
 • ستارگان: تام هالند، مارک والبرگ، آنتونیو باندراس، سوفیا تیلور علی، تانی گابریل

فیلم منحصربه‎فرد و جذاب آنچارتد (Uncharted) یکی از جدیدترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به‌حساب می‌آید که هرکسی را به خود جذب می‌کند. این فیلم با کارگردانی میشل بای، یکی از فیلم‌های مطرح سینمای محسوب می‌شود. شما می‌توانید اطلاعات بیش‌تری درباره تریلر و تاریخ اکران فیلم Uncharted در کسب کنید. خوب است بدانید که شرکت کلمبیا پیکچرز، ساخت آن را بر عهده دارد و قرار است که شرکت سونی پیکچرز آن را توزیع نماید.

عوامل فیلم آنچارتد اعلام کرده‌اند که این فیلم در تاریخ 18 فوریه 2022 (29 بهمن سال 1400) اکران خواهد شد. در داستان این فیلم، شما با بازی‌ها آشنا شده و یاد می‌گیرید که در آنچارتد، ریشه‌های گذشته ناتان دریا را برای خود مشخص کنید.

دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی (Doctor Strange in the Multiverse of madness)

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، ماجراجویی، فانتزی
 • کارگردان: سم ریمی
 • ستارگان: بندیکت کامبربچ، الزیابت اولین، بندیکت وانگ، ریچل مک‎آدامز، چیویتل اجیوفور

فیلم دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی (Doctor Stange in the Multiverse of madness) یکی از برترین فیلم های علمی تخیلی در سال 2022 در دنیا محسوب می‌شود. این فیلم که از شرکت دیزنی توزیع می‌شود، توسط شرکت محبوب مارول شناخته شده است که از همه جوانب مورد اعتماد خواهد بود.

بسیاری از افراد اعتقاد دارند که این فیلم، یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار می‌رود. گفته شده که اکران عمومی این فیلم در تاریخ 6 مه 2022 (مطابق با 16 اردیبهشت 1401) خواهد بود.

لازم به ذکر است که این فیلم، در ژانر علمی تخیلی بوده، طرفداران زیادی به خود جذب کرده است. خوب است بدانید که این قسمت از فیلم، سری دم فیلم دکتر استرنج است. داستان فیلم هم درباره خود دکتر استرنج بوده که تلاش می‌کند با یافتن سنگ زمان، مشکلات پیش‌آمده را پیدا کند.

دکتر استرنج برای این کار، در زمان گذشته سفر می‌کند و به دنبال سنگ مخصوصی است. با مراجعه به جستار  تریلر Doctor Strange in the Multiverse of Madness اطلاعات بیشتر درباره این فیلم جذاب کسب کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های ترکی

بهترین فیلم های بیوگرافی

ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder)

 • ژانر: علمی تخیلی، فانتزی، اکشن؛ ماجراجویی
 • کارگردان: تایکا وایتیتی
 • ستارگان: کریس همورث، ناتالی پورتمن، تسا تامپسون، کریستین بیل، پام کلمنتیئف، جیمی الکساندر، دیوید باتیستا، شان گان، کارن گیلان

فیلم جذاب ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder) یک فیلم جدید علمی تخیلی 2022 به شمار می‌رود. این فیلم به کارگردانی تایکا وایتیتی، یکی از موفق‌ترین فیلم‌ها در زمینه علمی تخیلی خواهد بود. عوامل این فیلم اعلام کرده‌اند که ثور: عشق و تندر در تاریخ 8 جولای سال 2022 (مطابق با 17 تیر 1401) اکران در خواهد آمد.

آکوامن و پادشاهی گم‌شده (Aquaman and the Lost Kingdom)

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، ماجراجویی، فانتزی
 • کارگردان: جیمز وان
 • ستارگان: جیسون موموآ، امبر هرد، دولف لاندگرن، پاتریک ویلسون، تمور یا موریسون، یحیی عبدالمتین

فیلم جذاب آکوامن و پادشاهی گم‌شده (Aquaman and the Lost Kingdom) یکی از بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 به شمار می‌رود و طرفداران زیادی را تاکنون الآن خود کرده است. قرار است که این فیلم در تاریخ 16 دسامبر 2022 (مطابق با 25 آذر 1401) اکران خواهد یافت. شما می‌توانید اطلاع زیادی در برنامه محصول به آن کسب کنید. این اطلاعات در مقاله فیلم مدتی است.

بیشتر بخوانید:

بهترین فیلم های دی سی

بهترین فیلم های کمدی 2021

آواتار (Avatar)

 • ژانر: علمی تخیلی، اکشن، ماجراجویی
 • کارگردان: جیمز کامزون
 • ستارگان: زوئی سالدانیا، سم ورثینگتون، جووانی ریبیسی،‌ استیون لانگ، وین دیزل، ادی فالکو، امین کلمنت

یک فیلم علمی تخیلی جدید که طرفداران زیادی دارد، فیلم جذاب آواتار (Avtar) بوده که قرار است در سال آینده اکران یابد. ما در این فیلم جدید علمی تخیلی 2022 مشاهده می‌کنیم که جیک سولی خانواده‌ای تشکیل می‌دهد که برای ماندن در کنار یکدیگر، همکاری انجام می‌دهد.

با این‌ وجود، هنگامی که با تهدیدی مواجه می‌شوند، منزل خود را ترک کرده و به مناطق جدیدی سفر می‌کنند. عوامل فیلم اظهار کرده‌اند که فیلم در تاریخ 16 دسامبر 2022 (مطابق با 25 آذر 1401) به امران عمومی درمی‌اید.

بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022 در یک نگاه:

 • فلش (The Flash)
 • پلنگ سیاه 2 واکاندا تا ابد (Black Panther: Wakanda Forever)
 • دوردست (Distant)
 • نگران نباش عزیزم (Don’t Worry Darling)
 • بلک آدام (Black Adam)
 • دنیای ژوراسیک: قلمرو (Jurassic World Dominion)
 • لایت‌یر (Lightyear)
 • بتمن (The Batman)
 • همه چیز همه‌جا به‌یک‌باره (Everything Everywhere All At Once)
 • سقوط ماه (Moonfall)
 • سونوگرافی (Ultrasound)
 • 65
 • Moonshot
 • مرد آزاد (Free Guy)
 • در اعماق (The Superseep)
 • شاه ماشین (King Car)
 • جاودانگان (Eternals)
 • آنچارتد (Uncharted)
 • دکتر استرنج در چند جهانی دیوانگی (Doctor Stange in the Multiverse of madness)
 • ثور: عشق و تندر (Thor: Love and Thunder)
 • آکوامن و پادشاهی گم‌شده (Aquaman and the Lost Kingdom)
 • آواتار (Avatar)

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های خانوادگی
 • بهترین فیلم های خون آشامی
 • بهترین فیلم های کمدی هندی بالیوود
 • بهترین فیلم های فضایی
 • بهترین فیلم های بر اساس واقعیت
 • بهترین فیلم های عاشقانه جهان

 

.

منبع: movieinsider

نظر شما در خصوص فیلم های علمی تخیلی 2022 چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت ها با تکراتو در میان بگذارید.

 


بهترین فیلم‌های علمی تخیلیبنر فیلم میان ستاره‌ای

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم میان ستاره‌ای


گالری فیلم میان ستاره‌ای
بنر فیلم مریخی

درباره فیلم مریخی
بنر فیلم تلقین

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم تلقین


گالری فیلم تلقین
بنر فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر


گالری فیلم جنگ ستارگان: خیزش اسکای واکر
بنر فیلم مسافران

درباره فیلم مسافران
بنر فیلم آلیتا: فرشته نبرد

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم آلیتا: فرشته نبرد
بنر فیلم ماتریکس

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم ماتریکس


گالری فیلم ماتریکس
بنر فیلم آکوامن

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم آکوامن
بنر فیلم فراموشی

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم فراموشی


گالری فیلم فراموشی
بنر فیلم یادآوری کامل

درباره فیلم یادآوری کامل


گالری فیلم یادآوری کامل
بنر فیلم دانی دارکو

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم دانی دارکو
بنر فیلم او

درباره فیلم او
بنر فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه

درباره فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه


گالری فیلم تبدیل شوندگان: آخرین شوالیه
بنر فیلم مدمکس جاده خشم

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم مدمکس جاده خشم


گالری فیلم مدمکس جاده خشم
بنر فیلم فرا ماشین

درباره فیلم فرا ماشین
بنر فیلم دونده مارپیچ: علاج مرگ

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم دونده مارپیچ: علاج مرگ
بنر فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم درخشش ابدی یک ذهن پاک
بنر فیلم آواتار

درباره فیلم آواتار


گالری فیلم آواتار
بنر فیلم ارتقاء

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم ارتقاء


گالری فیلم ارتقاء
بنر فیلم انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت


گالری فیلم انتقام جویان: جنگ بی‌نهایت
بنر فیلم انتقام جویان: پایان بازی

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم انتقام جویان: پایان بازی


گالری فیلم انتقام جویان: پایان بازی
بنر فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه


گالری فیلم مرد عنکبوتی: دور از خانه
بنر فیلم ورود

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم ورود
بنر فیلم زن شگفت انگیز 1984

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم زن شگفت انگیز 1984
بنر فیلم بازیکن شماره یک آماده

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم بازیکن شماره یک آماده
بنر فیلم بیگانه ۶ : پیمان

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم بیگانه ۶ : پیمان
بنر فیلم ونوم

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم ونوم


گالری فیلم ونوم
بنر فیلم لبه‌ی فردا

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم لبه‌ی فردا


گالری فیلم لبه‌ی فردا
بنر فیلم لوسی

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم لوسی


گالری فیلم لوسی
بنر فیلم دنیای ژوراسیک

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم دنیای ژوراسیک
بنر فیلم مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم مردان سیاه‌پوش: بین‌المللی
بنر فیلم موتورهای مرگبار

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم موتورهای مرگبار
بنر فیلم سریع و خشن 9

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم سریع و خشن 9


گالری فیلم سریع و خشن 9
بنر فیلم جنگ فردا

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم جنگ فردا
بنر فیلم بیوه سیاه

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم بیوه سیاه
بنر فیلم کاپیتان مارول

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم کاپیتان مارول


گالری فیلم کاپیتان مارول
بنر سریال ماندالوریان

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال ماندالوریان


گالری سریال ماندالوریان
بنر سریال جهان غرب

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال جهان غرب


گالری سریال جهان غرب
بنر سریال چیزهای عجیب

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال چیزهای عجیب


گالری سریال چیزهای عجیب
بنر سریال بزرگ شده توسط گرگ‌ها

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال بزرگ شده توسط گرگ‌ها


گالری سریال بزرگ شده توسط گرگ‌ها
بنر سریال پسرها

دوبله

درباره سریال پسرها
بنر سریال صد نفر

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال صد نفر
بنر سریال مردگان متحرک

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال مردگان متحرک
بنر سریال ورود به سرزمین های بد

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال ورود به سرزمین های بد
بنر سریال تاریک

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال تاریک


گالری سریال تاریک
بنر سریال پیکان

درباره سریال پیکان
بنر سریال فلش

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال فلش
بنر سریال سوپرنچرال

درباره سریال سوپرنچرال
بنر سریال فرینج

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال فرینج
بنر سریال نگهبانان

دوبله

تماشای آنلاین سریال

درباره سریال نگهبانانبنر سریال آینه سیاه

درباره سریال آینه سیاهبنر سریال دردویل

دو زیرنویس

درباره سریال دردویل
بنر فیلم گودزیلا در برابر کونگ

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم گودزیلا در برابر کونگ
بنر فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر

درباره فیلم لیگ عدالت زک اسنایدر
بنر فیلم تپه

تماشای آنلاین فیلم

درباره فیلم تپه
بنر فیلم جاودانه‌ها

مشاهده صفحه فیلم

درباره فیلم جاودانه‌هادیدگاهتان را بنویسید