سبک زندگی

ایا بعد از طلاق اسم همسر از شناسنامه پاک میشود

1- طلاق بعد از رابطه جنسی رخ داده باشد : در این حالت اداره ثبت احوال از حذف نام همسر سابق از شناسنامه خودداری می کند. اما در رویه عملی برای این عمل راهکارهایی وجود دارد که وکیل متخصص ثبت احوال موسسه تهران وکیل برای این موارد انجام می دهد.

 1.  
 2. وکیل حذف نام همسر از شناسنامه
 3. حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت
 4. حذف نام همسر اول از شناسنامه مرد
 5.  حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره
 6. حذف نام همسر از شناسنامه زن
 7. حذف طلاق از شناسنامه
 8. مدارک لازم برای حذف طلاق از شناسنامه
  1. شرایط حذف نام همسر بعد از طلاق
  2. شرایط حذف نام همسر بعد از فوت
  3. شرایط پاک نمودن اسم همسر در صورت داشتن فرزند

 

وکیل حذف نام همسر از شناسنامهوکیل حذف نام همسر از شناسنامه

 • در مواردی که زنی خواهان حذف نام همسر سابق خود باشد باید فردی را به عنوان خواستگار به یکی از دفاتر ثبت ازدواج و طلاق معرفی کند و گواهی سر دفتر را مبنی بر خواستگاری و تمایل به عقد از سوی طرفین را به ثبت احوال ارائه دهد. در این صورت با این اقدام ثبت احوال شناسنامه المثنی صادر می کند و نام همسر سابق را در آن ذکر نمی کند.
 • دومین اقدامی که فرد می تواند انجام دهد، این است که در دادگاه صالح به ظرفیت ثبت احوال طرح دعوا کند. دادگاه صالح در این موارد دادگاه محل صدور شناسنامه است. اگر دادگاه تشخیص دهد که نام می تواند حذف گردد و حکم صادر کند. فرد می تواند با ارائه آن به ثبت احوال نامه همه سابق خود را لز شناسنامه حذف کند. در این مورد بعد از حکم دادگاه اداره ثبت احوال مکلف به اجرای حکم است. معمولا این نوع اقدام برای حذف نام همسر سابق با ادعای فقدان شناسنامه مطرح می شود.

2- اقدامی دیگر که امری پذیرفته شده است در مواردی است که زن مدخوله نباشد در این مورد زن می تواند با گواهی پزشکی قانونی یا حکم دادگاه به ثبت احوال مراجعه کند و بعد از اینکه فرم های مخصوص را تکمیل کرد، تقاضای صدور المثنی کند. در این موارد ثبت احوال شناسنامه المثنی را صادر می کند. این مورد برای مرد هم قابل انجام است.

وکیل حذف نام همسر از شناسنامهوکیل حذف نام همسر از شناسنامه

وکیل حذف نام همسر از شناسنامه

حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت

اگر شما قصد دارید برای حذف نام همسر خود اقدام موسسه حقوقی تهران وکیل یکی از معتبرترین موسسات در زمینه حذف نام همسر است که براحتی و بدون هیچ نگرانی می توانید شناسنامه خود را بدون خوردن مهر المثنی و قابلیت گرفتن استعلام از موسسه ما دریافت کنید.  حذف نام همسر از شناسنامه بعد از فوت تخصص ماست که بهترین وکیل این کار را برای شما انجام می دهد.

وکیل حذف نام همسر از شناسنامهوکیل حذف نام همسر از شناسنامه

حذف نام همسر اول از شناسنامه مرد

یکی دیگر مواردی که در تهران وکیل انجام می شود حذف نام همسر اول از شناسنامه مرد است که شما با پرداخت هزینه ای اندک می توانید اینکار را براحتی و بدون هیچ دردسری انجام بدهید و تیم تخصصی تهران وکیل این کار را برای شما عزیزان انجام خواهد داد و در صورت داشتن سوال می توانید از مشاوره حقوقی رایگان ما استفاده کنید.

 حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره

برای حذف نام همسر از شناسنامه دختر باکره باید به ثبت احوال مراجعه کرده و با بردن مدارک می توانید تقاضای حذف نام همسر را بدهید که این کار معمولا چند ماه طول می کشد و شما قادر هستید یک شناسنامه المثنی دریافت کنید.

وکیل حذف نام همسر از شناسنامهوکیل حذف نام همسر از شناسنامه

حذف نام همسر از شناسنامه زن

با توجه به آمار بالای طلاق ر کشور و شیوه های ازدواج سنتی که در کشور ما وجود دارد باعث شده آمار طلاق در دوران عقد بالا برود. از آنجا که بعد از طلاق در دوران نامزدی و عقد زوجین نیاز به وکیل برای حذف نام همسر از شناسنامه یا حذف طلاق از شناسنامه دارند.

حذف طلاق از شناسنامه

موسسه حقوقی تهران وکیل در این راستا می توانند با حداقل زمان ممکن و حداقل هزینه ممکن پروسه حذف نام همسر سابق یا پاک کردن نام همسر را از شناسنامه انجام دهد. نکته مهمی که در این راستا وجود دارد این است که حذف نام همسر از شناسنامه کسی که دارای فرزند است به هیچ وجه امکان پذیر نیست به علت اینکه در صورت حذف نام همسر یا حذف طلاق از شناسنامه زوج یا زوجه فرزند از ارث محروم شده.

بنابرین تحت هیچ شرایطی این امکان در موسسه تهران وکیل وجود ندارد. از طرفی از نظر قانونی و اخلاقی نیز این موضوع امکان پذیر نیست. ما در تهران وکیل پاک کردن اسم همسر سابق را برای هر کدام از طرفین به صورت جداگانه انجام می دهیم. یعنی حذف نام شوهر سابق از شناسنامه یا حذف نام همسر از شناسنامه به صورت جداگانه انجام می گردد.

وکیل حذف نام همسر از شناسنامهوکیل حذف نام همسر از شناسنامه

مدارک لازم برای حذف طلاق از شناسنامه

دو قطعه عکس
دادنامه طلاق
رونوشت یا اصل طلاق نامه
اصل شناسنامه
اصل کارت ملی
گواهی باکرگی پزشک قانونی

مدت زمان برای پاک کردن اسم همسر توسط وکیل حدود دو هفته الی سه هفته کاری می باشد که این پروسه به صورت تضمینی انجام می گردد. در صورتی که گروه وکلای تهران وکیل امکان حذف نام همسر را نداشته باشد تمامی هزینه های دریافتی را به صورت کامل بدون قید و شرط عودت می شود.

حذف نام همسر از مواردی است که معمولاً بعد از طلاق زوجین به فکر طرفین خطور می کند.بعضی از افراد بعد از طلاق به دلیل مشکلات روحی عدیده ای که برایشان پیش می آید و منفور بودن از طرف مقابلشان یا برای حذف کلیه خاطرات مشترک،خیلی علاقه دارند که نام همسرشان را از شناسنامه حذف نمایند تا شاید کمی از نظر روحی به آرامش برسند و بتوانند زندگی جدیدی را برای خود از نو تشکیل دهند.باید بدانید برای حذف نام بعد فوت و یا بعد از طلاق در صورت باکره بودن زوجه یا باکره نبودنش شرایط متفاوتی وجود دارد که باید به آن توجه نمود.

شرایط حذف نام همسر بعد از طلاق

در صورتی که طلاق صورت گیرد 2حالت وجود دارد :

1- در صورتی که زوجه دوشیزه یا باکره باشد ،در این صورت هر یک  زوجین می توانند با مراجعه به اداره ثبت احوال و سند طلاق که پیش تر در آن اشاره شده که بنابر نامه پزشکی قانونی زوجه دوشیزه می باشد،می توانند درخواست حذف نام همسر خود را بنمایند.

2- اما اگر زوجه دوشیزه یا باکره نباشد در صورتی می توانند درخواست حذف نام همسر را از اداره ثبت احوال بنمایند که دوباره ازدواج نموده و این ازدواج به صورت رسمی ثبت شده باشد و نام همسر دوم در شناسنامه درج شده باشد که در اینصورت با اطلاع همسر دوم می توانند درخواست حذف نام همسر اول را بنمایند بنابراین صرف انتخاب همسر دوم و معرفی آن،نمی تواند دلیلی برای حذف نام همسر اول باشد و باید ازدواج دوم رسماً ثبت شده و نام همسر دوم در شناسنامه درج گردد.

شرایط حذف نام همسر بعد از فوت

در بعضی مواقع یکی از زوجین فوت نموده که در این موارد بعد از فوت همسر،همسر دیگر علاقه دارد نام متوفی را از شناسنامه اش حذف نماید که در اینصورت با در دست داشتن مدارک مورد نیاز می توان به اداره ثبت احوال مراجعه نمود ودرخواست حذف نام متوفی را بنماید به شرطی که ازدواج ثبت شده باشد.

وکیل حذف نام همسر از شناسنامهوکیل حذف نام همسر از شناسنامه

شرایط پاک نمودن اسم همسر در صورت داشتن فرزند

باید بدانید داشتن فرزند مانعی برای پاک نمودن اسم نمی باشد.در بعضی مواقع بعد از طلاق یا فوت،اشخاص علاقه دارند که نام طرف مقابل که از آن طلاق گرفتند یا فوت نموده را از شناسنامه خود حذف نمایند که در اینصورت با توجه به شرایط مذکور می توانند درخواست خود را از اداره ثبت احوال بنمایند حتی اگر فرزند داشته باشند البته مشخصات و اسم پدر و مادر در شناسنامه فرزند درج می گردد و همچنین مشخصات و اسم فرزند نیز در شناسنامه پدر و مادر وجود دارد و از بین نمی رود.

برای دریافت مشاوره حقوقی توسط کارشناسان حقوقی به صفحه مربوطه مراجعه کرده و یا با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

اظهار نامه فسخ قرارداد به علت ...


اظهار نامه فسخ قرارداد به علت …


مشاوره حقوقی ثبت احوال1010 views

اعتراض ثالث در پرونده الزام به...


اعتراض ثالث در پرونده الزام به…


مشاوره حقوقی ثبت احوال398 views

مطالبه بهای معامله و قرار داد ...


مطالبه بهای معامله و قرار داد …


مشاوره حقوقی ثبت احوال108 views

تحویل گوشی با دستور موقت


تحویل گوشی با دستور موقت


مشاوره حقوقی ثبت احوال324 views

صدور حکم عزل ولی قهري


صدور حکم عزل ولی قهري


مشاوره حقوقی ثبت احوال685 views

ابطال صورتجلسات شرکت اولی و اب...


ابطال صورتجلسات شرکت اولی و اب…


مشاوره حقوقی ثبت احوال173 views

الزام به تحویل مبيع اتومبیل از...


الزام به تحویل مبيع اتومبیل از…


مشاوره حقوقی ثبت احوال2038 views

دادخواست اثبات مالكيت / ابطال ...


دادخواست اثبات مالكيت / ابطال …


مشاوره حقوقی ثبت احوال151 views


تعویض  شناسنامه بعد از طلاق به معنای پنهان کردن ازدواج یا ازدواج های قبلی نیست بلکه صرفا به عنوان یک اقدام جهت حفظ حریم شخصی و خصوصی افراد به حساب می آید . کسی که نیت ازدواج دوم یا سوم دارد باید زندگی گذشته خود را از شریک زندگی آینده اش پنهان کند که البته برای طرف مقابل هم می تواند از ثبت احوال استعلام بگیرد و گذشته خصوصی همسرش مطلع گردد در حال حاضر چندین سازمان و نهاد خصوصی و دولتی به صورت آنلاین با ثبت احوال همکاری می کنند تا با آسانی هرچه تمام تر زوجین بتوانند استعلام گذشته یکدیگر را بگیرند .

تعویض شناسنامه بعد از طلاق توافقی

طریقه تعویض شناسنامه بعد از طلاق:

مطابق قانون فردی که طلاق گرفته و ازوداج جدید را به ثبت رسانده می تواند نام همسر سابق خود را از شناسنامه حذف کند و این عمل تنها و تنها پس از ثبت قانوننی ازدواج جدید ممکن است دلیل آن نیز اینست که همسر فعلی از ازدواج قبلی آگاه شود و فریب در ازدواج رخ ندهد .

نکته : این قانون فقط شامل ازدواج دوم نمی شود و ازدواج های بعدی را نیز به همین ترتیب شامل می شود اما استثنای این قانون زمانی است که طلاق در دوران عقد صورت بگیرد و زوجه باکره بود. در این حالت با اثبات این امر از طریق نامه پزشکی قانونی به راحتی می توان اقدام به تعویض شناسنامه و حذف نام همسر سابق کرد .

همچنین مورد استثنای دیگر فوت همسر است که در این حالت نیز همچون مورد قبل می توان با ارایه مدارکی دال بر ادعای شما همچون مدرک قانونی ثبت ازدواج و گواهی فوت همسر به حذف نام همسر از شناسنامه خود اقدام کرد . اما اگر برای بار دوم دوشیزه ای به عقد ازدواج با مردی در آید و در همان حال مجدد طلاق بگیرد و دیگر حذف نام همسر از شناسنامه مقدور نخواهد بود . در این موارد فقط پس از ازدواج مجدد زوج و حذف نام همسر از شناسنامه این امر میسر می شود .

تعویض شناسنامه بعد از طلاق توافقی

اگر فردی با همسرش متارکه کرده باشد و پس از ازدواج دوم و ثبت رسمی ازدواج دوم می تواند به اداره ثبت احوال رجوع نموده و درخواست برای حذف نام همسر اول را ارایه کند . اما چنانچه همین مرد بخواهد برای بار سوم ازدواج کند و نام همسر اول نیز پاک شده باشد همسر سوم برای آگاهی از گذشته این فرد می تواند به اداره ثت احوال مراجعه کند و اطلاعات ازدواج های قبلی این فرد را دریافت کند .

اما قانونی برای حذف نام همسر وجود دارد که در آن تفاوتی بین زن و مرد قائل نشده است :

این ماده قانونی مربوط به دوران عقد است که هنوز رابطه جنسی بین زوجین صورت نگرفته که در این مورد بلافاصله پس از طلاق ، ثبت احوال با دریافت مدارکی دال بر ادعای عدم نزدیکی اقدام به حذف نام همسر هر یک از طرفین از شناسنامه آنها می کند و تفاوتی بین زن و مرد در این قانون لحاظ نشده است .

تعویض شناسنامه بعد از طلاق توافقی

همانطور که ملاحظه فرمودید فقط زن و شوهرانی که بین ایشان نزدیکی واقع نشده باشد پس از طلاق می توانند در شناسنامه المثنی نام همسر قبلی و ازدواج و طلاق مربوطه به آن از شناسنامه حذف کنند اما اگر زن باکره نباشد و از همسر اول خود جدا شده باشد تا قبل از ازدواج دوم نام همسر اول در شناسنامه وی باقی خواهد ماند و تنها پس از ازدواج دوم می تواند تقاضای حذف نام همسر اول را از شناسنامه خود به ثبت احوال ارائه کند ، بدین منظور زنی که خواهان حذف نام همسر سابق است باید مردی را به عنوان خواستگار خود معرفی کرده و با مراجعه به یکی از دفاتر ثبت ازدواج ، گواهی سردفتر را مبنی بر خواستگاری و تمایل به عقد از سوی طرفین به ثبت احوال ارایه دهد. در این حالت ثبت احوال نسبت به صدور شناسنامه المثنی بدون ذکر نام همسر سابق اقدام خواهد کرد تا نام همسر دوم در شناسنامه زن قید گردد.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در باب طلاق توافقی یا گرفتن مشاوره از وکیل طلاق توافقی می توانید با شماره های موجود در وب سایت تهران وکیل تماس حاصل فرمایید.

برای ارتباط با وکیل خانواده متخصص به صفحه فوق مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

دعوای مطالبه مهریه از زوج متوف...


دعوای مطالبه مهریه از زوج متوف…


مشاوره حقوقی خانواده543 views

مدارک لازم جهت طلاق توافقی


مدارک لازم جهت طلاق توافقی


مشاوره حقوقی خانواده1814 views

تکلیف طلا بعد از طلاق


تکلیف طلا بعد از طلاق


مشاوره حقوقی خانواده3599 views


تخلیه به جهت نیاز به سکونت


مشاوره حقوقی ملکی606 views

طلاق بخاطر عقیم بودن


طلاق بخاطر عقیم بودن


پرسش و پاسخ حقوقی752 views

دادخواست نصب امین از غیرمادر


دادخواست نصب امین از غیرمادر


مشاوره حقوقی308 views

اظهارنامه صدور اجازه ازدواج از...


اظهارنامه صدور اجازه ازدواج از…


مشاوره حقوقی خانواده612 views

اگر زن طلاق بخواهد


اگر زن طلاق بخواهد


مشاوره حقوقی خانواده1088 views