رایانه

تفاوت می بند ۵ گلوبال و چینی + مقایسه و نظرات کاربران

شیائومی در تولید به ساخت می‌ بند ۵ توانسته یکسری از امکانات جدید را نسبت به نسخه قبلی آن یعنی می‌بند ۴ افزایش دهد. همان‌طور که برای نسخه ۴ این مچ بند هوشمند مدل‌های مختلفی وجود داشت، در این مطلب هم در مورد تفاوت‌ نسخه چینی و گلوبال می‌بند ۵ صحبت خواهیم کرد. یکی از قابلیت‌های جدید این مچ بند هوشمند ، داشتن یک حسگر سنجش برای سطح اکسیژن خون اشاره کرد. این دستبند در ۱۱ ژوئیه ۲۰۲۰ در بازارهای چین در بازارهای جهانی عرضه شده است.

یکی از مشکلاتی که کاربران برای تهیه این ساعت هوشمند شیائومی دارند این هست که نمی‌دانند چه نسخه‌ای را بخرند؟ می‌توان گفت تا حدی اگر به نسخه‌های قبلی می بندهای شیائومی آشنا باشید, متوجه خواهید شد که چه نسخه‌ای را باید خریداری کنید. نگران نباشید ما به شما خواهیم گفت که چه تفاوتهایی بین نسخه گلوبال و چینی می‌بند 5 وجود دارد.

تمامی مدلهای می بند 5 گزینه های خوبی برای خرید هستند و از لحاظ ظاهری تفاوتی با هم ندارند. مهمترین تفاوت آنها بحث زبان و یکسری امکانات نه چندان ضروری برای کاربران ایرانی هست که در این مطلب به آن اشاره کرده ایم.

اگر قصد انتخاب بین این 2 گزینه را دارید , پیشنهاد می کنیم که نسخه گلوبال را تهیه کنید. دلایل آن در مطلب آورده شده است. اکثر خریدها در ایران مربوط به نسخه گلوبال هست.

بله , قطعا. مطمئن باشید که با انتخاب این مچ بند هوشمند شما با یکسری قابلیتها و امکاناتی مواجه خواهید شد که در سایر مچ بند ها یا وجود ندارد و یا به دقت این دستبند سلامتی نخواهد بود. چه در نسخه گلوبال و چه در نسخه چینی یا nfc.

ببینید ما در ایران زندگی می کنیم و حتی اگر این مدل را هم تهیه کنید برای ما ایرانیها کاربردی نخواهد داشت. این مدل فقط برای بازار چین مناسب هست. حتی کشورهای دیگر هم نسخه گلوبال به زبان انگلیسی را تهیه می کنند.

آیا خرید می‌بند 5 بهتر هست؟ برتری می‌بند 5 در مقابل می‌بند 4 شیائومی

بعد از فروش بسیار بالای می‌بند 4 شیائومی در بازارهای جهانی, شیائومی توانست با ارائه می‌بند 5 باز هم در بین رقبای سرسخت خود, فروش بسیار بالایی را در ماه‌های اول تجربه کند. تفاوت‌های کم اما بسیار مناسب نسبت به سری 4 در این مچ بند, می‌تواند شما را علاقه‌مند کند که بین می‌بند 4 و می‌بند 5, سری جدید شیائومی را انتخاب کنید. تفاوت قیمتی آن شاید برای کسانی که به قیمت حساس هستند کمی زیاد باشد, اما اگر مشکلی از بابت قیم ندارید ما به شما توصیه می‌کنیم که از سری جدید آن مخصوصاً نسخه گلوبال استفاده کنید.

این دستبند نسبت به ورژن قبل عملکردهای جالبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. می‌بند 5 شیائومی خصوصیت‌های جدیدی همانند: محاسبه استرس, تمرینات تنفسی, شاخص‌های PAI, ردیابی سالم بودن زنان و کنترل از راه دور را خواهد داشت. یک کدام از نکات شایان توجه شارژر مغناطیسی Xiaomi Mi Band 5 است. اینک یک سنسور SpO2 برای در دست گرفتن اکسیژن خون برای بهبود تجربه استفاده‌کننده بیشتر شده است. این سنسور به آن‌ها اجازه می‌دهد تا بفهمند مرحله استرس آنان فراوان است یا کم؟

بیشتر بخوانید: مقایسه می بند 5 با می بند 6 شیائومی

آیا امکانات این مچ بند شیائومی مناسب و دقیق هست؟

می‌بند 5 پر از امکانات بسیار زیاد که در مچ بندهای گران‌تر هم شاید پیدا نشود. مطمئناً با مقایسه امکانات این سری با نسخه‌های مشابه رقبای آن متوجه خواهید شد که می‌بند 5 توانسته به خوبی در این زمینه از آنها گوی سبقت را بگیرد. یک کدام از وسیع‌ترین تفاوت‌های این دو اندازه صفحه است. شیائومی Mi Band 5 به یک مانیتور OLED 1.2 اینچی مجهز است که از نمایشگر 0.95 اینچی Mi Band 4 بزرگ‌تر است. در می‌بند 5 تعداد شرایط‌های ورزشی به 11 وضعیت ارتقاء یافت.

امکانات بسیار زیاد این دستبند سلامتی محبوب

مهم‌ترین قابلیت‌های دستبند می‌بند ۵ را می‌توان به: حسگرهای فشار سنج، ضربان قلب، ژیروسکوپ سه محور، مادون قرمز ، میکروفون، شتاب سنج، دستیار صوتی، ویبره، کنترل دوربین و موزیک، امکان پیدا کردن موبایل، بی صدا کردن موبایل زیر گول آنلاک کردن لپ تاپ شیائومی، هشدارهای مربوط به شبکه‌های اجتماعی، تماس و پیام، تایمر و حالت بیدار باش، نمایش وضعیت آب و هوا و تشخیص پوشیدن ساعت اشاره کرد.

تفاوت‌های می‌بند 5 شیائومی در نسخه گلوبال و چینی (nfc)

1- هر چقدر که نسخه‌های گلوبال و چینی می‌بند ۵ شیائومی یک سری تفاوت‌هایی داشته باشند، اما از نظر طراحی هیچ‌گونه تفاوتی ندارند. مطمئن با خرید نسخه چینی می‌بند ۵ شما شاهد کار کردن با زبان چینی خواهید بود. در صورتی که در نسخه گلوبال آن و هنگام روشن کردن آن، شاهد زبان انگلیسی خواهید بود. اما هیچ گونه نگرانی بابت تغییر زبان چینی به زبان انگلیسی و زبان‌های دیگر نخواهید داشت.

2- تفاوت دیگر آن در نسخه چینی می‌باشد که به خاطر دارا بودن چندروزه میخوای nfc شما می‌توانید از دستیار صوتیان استفاده کنید. همانطور که یادتان هست در نسخه قبلی آن (می‌بند 4 گلوبال) نبود nfc, بسیار برای کاربران برن شیائومی اذیت کننده بود و هر کسی که شیائومی داشت فقط می‌توانست از برنامه می فیت استفاده کنید. شما نمی‌توانستید که از برنامه‌های گوگل پلی استفاده کنید. اما خبر خوب و ویژه در مورد می‌بند 5 و نسخه گلوبال, وجود nfc در این نسخه هست.

3- وجود nfc در این نسخه یاعث شده که شما می‌توانید از برنامه‌های خدمات پرداخت Google Pay به‌راحتی استفاده کنید. که با اضافه شدن این خدمات برای نسخه گلوبال می‌بند 5, شما می‌توانید گزینه‌های پرداخت بیشتری به نسبت برنامه می فیت داشته باشید.

4- یکی دیگر از قابلیتهای نسخه چینی دارا بودن ویژگی باز کردن قفل لپ تاب شیائومی با کمک برنامه Mi Blaz Unlock و دانلود آن از طریق مایکروسافت می‌باشد. البته مطمئنا در هر دو دستگاه لپ تاب و می‌بند 5 شیائومی, باید به اکانت شیائومی خود متصل شده باشید.

5- یکی دیگر از تفاوتهای ظاهری نه چندان مهم در مقایسه نسخه گلوبال و چینی آن, تفاوت دکمه home آنها می‌باشد که در نسخه چینی به صورت حروف O و در نسخه گلوبال آن به صورت حرف U برعکس هست. اگر در تصویر دقت کنید متوجه این تفاوت خواهید شد.

6- یکی دیگر از تفاوت‌ها در نسخه چینی که دارای NFC هست، داشتن امکانات و قابلیت‌های پیشرفته بیشتر نسبت به سایر مدل‌ها در راستای بهبود عملکرد در خانه‌های هوشمند است. این نسخه با خانه‌های هوشمند و وسایل هوشمند خانگی سازگاری بیشتری دارد و با کمک آن می‌توان بر روی محصولات خانگی هوشمند کنترل هم داشت. نکته مهم در مورد این ویژگی می بنده ۵ نسخه چینی، این هست که فقط با محصولات هوشمند و خانگی برند شیائومی قابلیت اتصال و کنترل را دارد.

7- این نسخه از می‌بند ۵ همانند نسخه گلوبال در ایران وجود دارد اما مهمترین مشکل استفاده از قابلیت‌های بیشتر نسخه چینی به نسبت نسخه گلوبال، نبود محصولات خانگی شیائومی و عدم استفاده از قابلیت nfc برای کارهایی مانند خدمات پرداخت GOOGLE PAY هست. همچنین دیگر مشکل استفاده از نسخه چینی این می‌باشد دستیار صوتی آن که فقط برای زبان چینی قابلیت کار کردن دارد و شما برای استفاده از قابلیت‌های این نسخه کار بسیار سختی را خواهید داشت ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که از نسخه گلوبال می‌بند 5 استفاده و برای خرید آن اقدام کنید. شاید در آینده‌ای نزدیک در سری‌های جدید شیائومی می‌بند ۶ استفاده از زبان‌های مختلف از جمله انگلیسی در نسخه چینی می‌بند ۵ باشیم.

8- قابلیت خواندن کارت‌ها و اسکن کد هامخصوص در متروها،اتوبوس‌ها و ورودی‌ها در شهرهای هوشمند از جمله امکانات پیشرفته نسخه چینی می‌باشد. می‌توان گفت که نسخه چینی می‌بند ۵ فقط برای کشور چین و شهرهای هوشمند و همچنین وجود بسیار زیاد محصولات شیائومی در آن کشور کاربرد زیادی دارد.

9- تفاوت دیگر در مقایسه نسخه چینی با گلوبال می‌بند 5 در قیمت آن می‌باشد. نسخه گلوبال می‌بند 5 دارای قیمت بالاتری هست, زیرا با وجود داشتن NFC شما می‌توانید از خدمات بیشتری (کمبود این ویژگی‌ها در نسخه 4) استفاده کنید. همچنین دارا بودن زبان انگلیسی در نسخه گلوبال برای بازار جهانی بسیار مناسب می‌باشد. اکثر کاربران مطمئناً می‌توانند با زبان انگلیسی بهتر از زبان چینی کار کنند. قیمت دستبند یا مچ بند می‌بند ۵ شیائومی در بازارهای جهانی از ۲۷ دلار شروع و تا ۳۳ دلار به فروش می‌رسد.

در این مطلب در مورد مقایسه و تفاوت نسخه چینی و گلوبال می بند 5 شیائومی صحبت کردیم و نکات بسیار مهمی را به طور خلاصه بیان کردیم. اگر شما هم تفاوت خاصی در مورد این 2 سری دارید , حتما در بخش کامنتها برای ما ارسال کنید تا در ادامه مقاله قرار دهیم.

4/5 – (1 امتیاز)


شیائومی به‌تازگی از جدیدترین مچ‌بند سلامتی خود با نام می بند ۶ رونمایی کرد (در برخی مناطق از این محصول با نام می اسمارت بند ۶ یاد می‌شود). گجتی که در راستای ادامه‌ی روند موفقیت‌آمیز نسل‌های گذشته به بازار آمد تا بار دیگر شاهد محصولی ارزشمند، با امکانات فراوان و البته قیمت مناسب باشیم که می‌تواند اساسی‌ترین نیازهای یک کاربر نیمه‌حرفه‌ای را در زمینه‌ی سلامتی پوشش دهد. از آنجایی که این محصول به‌تازگی رونمایی شده و اطلاعات زیادی در اختیار کاربران قرار ندارد تا ارزش خرید آن را به نسبت نسل گذشته مقایسه کنند، تصمیم گرفتیم به بررسی مچ‌بند شیائومی می بند ۶ بپردازیم تا ببینیم آیا این گجت همانند سری ۵ و قبل‌تر ارزش خرید دارد یا خیر.

شیائومی هر سال در کنار گوشی‌های خود از یک مچ‌بند هم رونمایی می‌کند. جالب‌تر اینکه هر سال، قیمتی که برای این مچ‌بندها در نظر گرفته می‌شود کمتر از ۵۰ یورو است تا بدین ترتیب تقریبا همه‌ی کاربران توانایی خرید آن‌ها را داشته باشند. می بند ۶ هم اصلا از این قاعده مستثنی نیست و با همان سیاست کاربر پسند شیائومی مبنی بر عرضه‌ی محصولی غنی از امکانات و البته باکیفیت اما در عین حال با قیمت مناسب راهی بازار شد.

مچ‌بند جدید شیائومی اکنون اندکی بزرگتر شده، می‌تواند میزان اکسیژن خون را بسنجد، از حالت‌های ورزشی جدیدی پشتیبانی می‌کند و بسیاری چیزهای دیگر که در ادامه به بررسی کامل تمام این امکانات و قابلیت‌ها خواهیم پرداخت. البته قبل از بررسی باید به این نکته هم اشاره کنیم که شرکت‌های دیگری هم در زمینه‌ی تولید مچ‌بند هوشمند فعالیت می‌کنند و گاهی اوقات شاهد رونمایی از گجت‌هایی از این شرکت‌ها هستیم که بسیار بیشتر از قیمتی که دارند ارزشمند هستند اما نام شیائومی به واسطه‌ی عملکرد خوبی که در زمینه‌ی تولید گوشی‌های هوشمند داشته و محبوبیت بالای خود در این بخش، بیشتر سر زبان‌هاست و طبیعی است می بند‌ها بیشتر در‌ مرکز توجه قرار داشته باشند.

می‌بند ۶ به مدت ۷ روز، با آپدیت نرم‌افزاری شماره‌ی ۱.۰.۰.۲۶ در کنار گوشی گوگل پیکسل ۵ بررسی شد.

اما قبل از اینکه وارد جزئیاتی شویم که در طول بررسی متوجه شدیم، باید به نکات و قابلیت‌هایی اشاره کنیم که از می بند ۶ می‌دانیم تا از چیزهایی نظیر قیمت، قابلیت‌ها و مشخصات روی کاغذ آن مطلع شویم. می بند ۶ در مدلی که برای بازار جهانی در نظر گرفته شده، از NFC پشتیبانی نمی‌کند و این قابلیت تنها در مدلی که برای بازار کشور چین در نظر گرفته شده در دسترس است. البته مدلی بدون پشتیبانی از NFC هم در چین به فروش می‌رسد که به نسبت مدل جهانی قیمت کمتری دارد. به صورت کلی، می بند ۶ در سه مدل عرضه می‌شود که قیمت هر یک از آن‌ها به شرح زیر است؛

  • می بند ۶ نسخه‌ی مخصوص بازار جهانی بدون پشتیبانی از NFC: با قیمت ۵۳ دلار
  • می بند ۶ نسخه‌ی مخصوص بازار چین بدون پشتیبانی از NFC: با قیمت ۳۵ دلار
  • می بند ۶ نسخه‌ی مخصوص بازار چین با پشتیبانی از NFC: با قیمت ۴۲ دلار

لازم به ذکر است یکی از مدل‌هایی که در چین به فروش می‌رسند از سرویس پرداخت و دستیار صوتی ژیائو شیائومی هم بهره می‌برند. اما خبری از این ویژگی‌ها در مدل جهانی نیست. همانطور که مشاهده می‌کنید، قیمتی که شیائومی برای این مچ‌بند در نظر‌ گرفته عالی است و تقریبا می‌توان گفت هر کاربری که در کنار گوشی هوشمند خود به دنبال یک گجت هوشمند سلامتی می‌گردد و با قیمت بالایی مواجه شده، می‌تواند می بند ۶ را به‌عنوان یک گزینه‌ی ارزشمند در نظر داشته باشد.

مچ‌بند شیائومی می بند ۶ از نمایشگر بزرگتری به نسبت قبل بهره می‌برد که پنلی از جنس AMOLED داشته، از حدودا دو برابر فعالیت‌های بدنی بیشتری پشتیبانی می‌کند، سنجش اکسیژن خون به آن اضافه شده، در حین خواب می‌تواند کیفیت تنفس شما را بررسی کند و بسیاری چیزهای دیگر که البته شاید برای دارندگان کنونی مچ‌بندهای می بند ۴ یا ۵ دلایل ترغیب‌کننده‌ای برای ارتقا به مدل ۶ نباشند اما قطعا اگر کسی بخواهد بین این محصول و نمونه‌های مشابه با قیمت بالا نظیر فیت‌بیت یکی را انتخاب کند، می بند ۶ ارزشمندتر خواهد بود.

متأسفانه شیائومی از این بابت که می بند ۶ در کدام کشورها در دسترس قرار می‌گیرد توضیحی ارائه نداده اما می‌توان تا حدودی با اطمینان گفت تمام بازارهایی که می بند ۴ و ۵ در آن به فروش رفتند، می بند ۶ را هم موجود خواهند کرد که از جمله این بازارها می‌توان به کشور خودمان اشاره کرد. این مچ‌بند در شش رنگ مشکی، نارنجی، زرد، زیتونی، کرم و آبی به فروش می‌رسد. مشخصات کامل می‌بند ۶ را هم می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

مشخصات مربوط به نمایشگر می‌بند ۶ ۱.۵۶ اینچ AMOLED با پوشش محافظ ضد جذب اثرانگشت – ۱۵۲ × ۴۸۶ پیکسل – ۳۲۶ پیکسل بر هر اینچ – بیشینه‌ی روشنایی ۴۵۰ نیت
سنسورها سنسور سنجش ضربان قلب – سنسور سه محوره‌ی شتاب‌سنچ – سنسور سه‌محوره‌ی ژیروسکوپ – سنسور سنجش میزان اکسیژن خون
باتری ۱۲۵ میلی‌آمپر ساعت – ۱۴ روز ماندگاری در صورت استفاده‌ی سبک و معمولی
اتصالات بلوتوث نسخه‌ی ۵.۰
قابلیت‌ها پشتیبانی از ۳۰ حالت مختلف ورزشی – حالت تشخیص خودکار ۶ حرکت مختلف – سنجش اکسیژن خون – پایش خواب – تمرین تنفس – پایش استرس – قابلیت‌های مخصوص پایش سلامت بانوان – اطلاعات فعالیت‌های شخصی (PAI) – هشدار عدم فعالیت – ریموت دوربین
استاندارد مقاومتی ۵ATM – مقاومت در برابر فشار آب تا عمق ۵۰ متر – مقاومت در برابر نفوذ آب باران و دوش گرفتن
اپلیکیشن‌های سازگار Mi Wear و Mi Fit
نوع شارژ مغناطیسی
دستگاه‌های پشتیبانی شده اندروید ۵.۰ و بالاتر – iOS 10 و بالاتر
ابعاد ۱۲٫۷ × ۱۸٫۶ × ۴۷٫۴ میلی‌متر = مچ‌بند
۱۵۵ – ۲۱۹ میلی‌متر = بند
رنگ‌بندی مشکی، نارنجی، زرد، زیتونی، کرم، آبی

می‌پردازیم به بررسی مچ‌بند شیائومی می بند ۶ تا ببینیم آیا این محصول می‌تواند در حال حاضر بهترین انتخاب برای آن دسته از کاربرانی باشد که به دنبال گجت سلامتی با قیمت مناسب می‌گردند یا خیر.

  • مقایسه و بررسی کوتاه ۴ مچ‌بند هوشمند از هواوی، شیائومی و لنوو‌‌

طراحی؛ همان همیشگی

شیائومی سری می بند خود را با طراحی تقریبا مشابهی راهی بازار می‌کند و می بند ۶ هم از این قاعده مستثنی نیست. البته این بدان معنا نیست که طراحی مچ‌بندهای شرکت نقاط ضعف زیادی دارد. اتفاقا این محصولات ظرافت و زیبایی خاصی دارند و پسندیده‌ی کاربران با سلیقه‌های مختلف واقع می‌شوند. بنابراین اینکه می‌بینیم می بند ۶ هم مانند نسل‌های گذشته‌ی خود با چنین طراحی راهی بازار شده خوشحالیم. هرچند تمایل داشتیم اندکی تغییر در راستای ایجاد تنوع شاهد باشیم اما این‌طور نشد. اگر هم بندهای خود ساعت خیلی توجه شما را جلب نکرد، می‌توانید از انوع و اقسام بندهای شخص ثالثی استفاده کنید که در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به فروش می‌رسند.

طراحی مچ‌بند می‌بند ۶ به نسبت دو نسل گذشته تغییر محسوس و چشمگیری نداشته است.

بندی که شیائومی به صورت پیش‌فرض برای این محصول در نظر گرفته حس خوبی دارد. بافت نرمی دارد و مو و گرد و غبار را هم جذب نمی‌کند که یک نکته‌ی خوب در طراحی آن به حساب می‌آید. در ضمن باید به این نکته هم اشاره کنیم، بندهایی که برای می‌بند ۵ طراحی شده و اکنون به‌عنوان بند شخص ثالث به فروش می‌رسند، با این مچ‌بند نیز سازگاری دارند. بنابراین اگر از نسل ۵ با بند خاص استفاده می‌کنید، می‌توانید از آن بند به همراه مدل جدید نیز استفاده کنید.

در بخش طراحی، یک نکته‌ی کاملا مشخص و البته خوب وجود دارد و آن هم نمایشگر بزرگتر محصول به نسبت قبل است. می‌بند ۶ از نمایشگر ۱٫۵۶ اینچی AMOLED استفاده می‌کند که ۵۰ درصد بزرگتر از نمایشگر ۱٫۱ اینچی به کار رفته در می‌بند ۵ است. همچنین این نمایشگر تا گوشه‌های پنل جلویی هم کشیده شده تا بدین ترتیب شاهد ظاهری مدرن‌تر و زیباتر باشیم.

بررسی شیائومی می بند 6

سمت چپ، می‌بند ۶ و سمت راست، می‌بند ۵

متأسفانه سنسور نور محیطی در این مچ‌بند وجود ندارد. به همین خاطر برای تنظیم نور به صورت خودکار در محیط‌های گوناگون با شرایط نوری متفاوت باید شخصا اقدام کنید تا به سطح لازم برسید. اما از این‌ها گذشته، کیفیت نمایشگر خیلی تغییر نکرده و در وصف آن همان کلمه‌ی خوب کفایت می‌کند.

بیش از ۱۰۰ واچ‌فیس برای دانلود در دسترس قرار دارد که متأسفانه کمتر از ۱۰ نمونه از آن‌ها قابلیت شخصی‌سازی دارند. اکثر این واچ‌فیس‌ها هم تم جالب و بامزه‌ی شخصیت‌های انیمیشنی به خود گرفته‌اند. شاید اگر به استفاده از تم‌هایی با شکل و شمایل رسمی‌تر تمایل داشته باشید، می‌بند ۶ گزینه‌های زیادی روبه‌روی‌تان قرار ندهد.

  • مچ‌بند هوشمند هواوی بند ۶ با قیمت ۵۳ دلار معرفی شد

طول عمر باتری

بررسی شیائومی می بند 6

طول عمر باتری در مچ‌بندهای سری می‌بند شیائومی هیچ‌وقت برای کاربران مشکل‌ساز نبود و به گفته‌ی شیائومی، می‌بند ۶ هم همین‌طور خواهد بود. شرکت چینی مدعی شده این محصول با یک‌بار شارژ، در استفاده‌ی معمولی می‌تواند ۱۴ روز دوام داشته باشد اما طبق بررسی‌های صورت گرفته، این مدت زمان در حالی به‌دست می‌آید که سطح کاربری خود را اندکی از متوسط پایین‌تر نگه داشته باشید؛ مثلا فقط از ویژگی‌های معمولی مچ‌بند خود استفاده کنید. چون حداقل در این بررسی، مچ‌بند شیائومی می بند ۶ نتوانست در استفاده‌ی متوسط تا این اندازه دوام داشته باشد.

بسیاری از قابلیت‌های جدیدی که به این محصول اضافه شده باعث می‌شود باتری آن سریع‌تر از آنچه که انتظار داشتیم تخلیه شود. برای مثال قابلیت جدید امتیاز به تنفس می‌تواند تمام روز به بررسی وضعیت شما بپردازد یا مثلا افزایش فرکانس سنجش ضربان قلب در حالت استراحت و چیزهای این‌چنینی انرژی زیادی را می‌طلبند. البته یک سری از این قابلیت‌ها در محدوده‌ی استفاده‌ی متوسط قرار نمی‌گیرند. از طرفی بسیاری از کاربران می‌خواهند مچ‌بند هوشمندشان بیشتر از یک هفته با انجام کارهای متوسط به بالا دوام داشته باشد که می‌بند ۶ حتی در صورت استفاده از تمام قابلیت‌های خود هم این امکان را به آن‌ها می‌دهد.

قابلیت‌های نرم‌افزاری می‌بند ۶؛ مناسب برای پایش فعالیت‌های روزانه

بررسی شیائومی می بند 6

همان‌طور که می‌دانید، این محصول یک مچ‌بند است و نه ساعت هوشمند. بنابراین باید انتظارات خود را در حد و اندازه‌های آن محدود کنید. با این حال به‌عنوان یک مچ‌بند که انتظار داشتیم قابلیت‌های معمولی را در خود جای داده باشد، می‌بند ۶ کاملا مجهز است به امکانات پایه نظیر گام‌شمار، میزان کالری مصرف شده، مسافت طی شده، پایش ضربان قلب در حالت کار و استراحت، پایش وضعیت خواب، سنجش سطح اکسیژن خون و بسیاری قابلیت‌های خوب دیگر.

متأسفانه در این محصول GPS مجزا وجود ندارد و کاربر برای بهره‌مندی از این قابلیت باید گوشی هوشمند خود را هم به همراه داشته باشد. کیفیت سنسورهای یاد شده نظیر پایش وضعیت خواب و یا میزان کالری مصرف شده مشابه سنسورهای به‌کار رفته در نمونه‌های رقیب نظیر فیت‌بیت و گارمین است. اما سنجش قلب داستان خود را دارد.

پایش ضربان قلب در حالت استراحت را می‌توان طوری تنظیم کرد که هر ۳۰، ۱۰، ۵ و ۱ دقیقه، وضعیت را به کاربر گزارش دهد که اگر ماندگاری بالاتر باتری مد نظرتان باشد، باید آن را روی ۳۰ دقیقه تنظیم کنید. البته باید به این نکته هم دقت داشته باشید که گزارش اطلاعات هر ۱ دقیقه به شما دید بهتری به نسبت شرایط‌تان می‌دهد اما از طرفی مصرف انرژی را تا حد زیادی بالا می‌برد. به نظر می‌رسد تنظیم گزینه‌ی مربوطه روی ۵ دقیقه می‌تواند بهترین حالتی باشد که کاربر می‌تواند در کنار کسب اطلاعات از وضعیت ضربان قلب خود، مصرف انرژی را هم پایین نگه دارد.

در این بخش، یعنی پایش ضربان قلب، محصولات گارمین عملکرد فوق‌العاده خوبی دارند. بسیاری از محصولات هوشمند این شرکت در زمینه‌ی سلامت، امکان پایش ضربان قلب در هر چند ثانیه‌ در طول روز را به کاربر می‌دهند.

مانند مدل سال گذشته، می‌بند ۶ هم می‌تواند وقتی ضربان قلب کاربر در زمان استراحت از حد مجاز فراتر رفت، به وی هشدار بدهد. البته در طول بررسی هیچ‌وقت چنین اتفاقی رخ نداد اما این قابلیت در نماینده‌ی شرکت چینی وجود دارد. شیائومی می‌بند ۶ در حین انجام فعالیت، ضربان قلب متوسط را چیزی بین ۹۰ تا ۱۴۰ پالس می‌داند. بنابراین هر میزان کمتر و بیشتر از ۹۰ و ۱۴۰ پالس باعث می‌شوند این مچ‌بند به کاربر هشدار دهد.

سنسور به‌کار رفته در می‌بند ۶ برای پایش ضربان قلب صرفا برای فعالیت‌های معمولی مناسب است و نباید انتظار عملکرد دقیقی از آن حین انجام فعالیت‌های سنگین و حرفه‌ای داشت.

البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که به ادعای شخص بررسی کننده، می‌بند ۶ در طول ۱۰ دقیقه دویدن روی تردمیل، ضربان قلب وی را بیشتر از ۱۵۰ و هر از چند گاهی روی ۱۷۲ نشان می‌داد. این در حالی بود که با یک ابزار دقیق‌تر سنجش ضربان قلب، میزان واقعی روی ۱۳۹ قرار داشت. بدیهی است اختلاف بین اعداد یاد شده بسیار بیشتر از آن چیزی است که بتوان آن را نادیده گرفت. به همین خاطر برای آن دسته از کاربرانی که فعالیت‌های بدنی سنگینی دارند که طی آن ضربان قلب ممکن است افزایش شدیدی داشته باشد و در عین حال پایش میزان پالس هم اهمیت بالایی حین انجام این فعالیت‌ها دارد، توصیه می‌شود می‌بند ۶ را برای خرید در ذهن خود نداشته باشند و به سراغ مدل‌های بهتری بروند.

مچ‌بند شیائومی می بند ۶ بیشتر برای افرادی در نظر گرفته شده که فعالیت‌های نیمه‌حرفه‌ای انجام می‌دهند و در همین محدوده هم عملکرد بسیار خوبی دارد. بدیهی است نمی‌توان انتظار داشت در محدوده‌ی قیمتی ۵۰ دلار، یک مچ‌بند دقیق‌ترین عملکرد را در تمامی سطح تمرینات از خود به نمایش بگذارد.

  • نقد و بررسی آنر بند ۶؛ یک به‌روزرسانی تمام عیار!

تغییر مثبتی که به نسبت نسل گذشته در این محصول شاهد هستیم، تعداد فعالیت‌های ورزشی است که از آن پشتیبانی می‌شود. می‌بند ۶ اکنون می‌تواند ۳۰ فعالیت ورزشی را پشتیبانی کند که حدود ۱۱ مورد بیشتر از تعدادی است که کاربران می‌بند ۵ به آن دسترسی دارند. همچنین این محصول می‌تواند ۶ فعالیت را به صورت خودکار شناسایی کند که شامل دویدن، قد‌م زدن، دویدن روی تردمیل، دوچرخه‌سواری، دستگاه روئینگ و دستگاه اسکی فضایی (الپتیکال) می‌شوند. برای سایر فعالیت‌ها ابتدا باید گزینه‌ی مربوطه را روی مچ‌بند انتخاب و روی Start ضربه بزنید.

قابلیت خوب دیگر، پایش سطح اکسیژن خون است که به‌تازگی در بین محصولات سلامتی کاربرد و طرفداران زیادی پیدا کرده. شیائومی هم این قابلیت را در می‌بند ۶ قرار داده تا کاربران بتوانند سطح اکسیژن خون خود را بدون نیاز به تست‌های خاصی فقط با استفاده از یک مچ‌بند کوچک انجام دهند. نکته‌ی جالب و البته غافلگیرکننده اینجاست که سنسور یاد شده در می‌بند ۶ به نسبت سنسور به‌کار رفته در ساعت هوشمند شیائومی می‌واچ، عملکرد بهتری دارد.

برای اندازه‌گیری میزان اکسیژن خون نیازی نیست که مدت زمان زیادی منتظر بمانید. ظرف مدت چند ثانیه این فرایند به اتمام می‌رسد. اکثر مواقع در طول تست، این میزان روی ۹۵-۱۰۰ درصد قرار داشت که وقتی آن را با مدل‌هایی از شرکت رقیب مثل Forerunner 245 Music و یک سنسور مخصوص سنجش سطح اکسیژن خون مقایسه کردیم، نتایج کاملا نزدیک به هم بود تا می‌بند ۶ این مرحله از بررسی را با امتیاز خوبی پشت سر بگذارد.

البته در این بخش نکته‌ای وجود دارد که باید به آن اشاره شود. سنسور سنجش اکسیژن خون می‌بند ۶ هنگام شب برای سنجش احتمالی آپنه خواب (وقفه‌ی تنفسی هنگام خواب) کار نمی‌کند. بررسی برای وقوع احتمالی آپنه‌ی خواب یکی از مهم‌ترین کاربردهای سنسور سنجش اکسیژن خون است که متاسفانه در می‌بند ۶ چنین امکانی وجود ندارد. اگر قصد داشته باشید در طول شب هم به بررسی میزان اکسیژن خون خود بپردازید، باید به دنبال محصولی بهتر و البته گران‌تر باشید. همچنین با وجود عملکرد نسبتا دقیق می‌بند ۶ در سنجش میزان اکسیژن خون، شیائومی اعلام کرد نتایج به دست آمده را نمی‌توان مبنای کارهای پزشکی و درمانی قرار داد و فقط برای آگاه‌سازی خود فرد باید استفاده و توجه شود. هرچند این قابلیت اگرچه بسیار مهم است اما کاربران زیادی هستند که اهمیت خاصی به آن نمی‌دهند.

قابلیت بسیار خوب دیگر می‌بند ۶، که برای بانوان کاربرد خوبی دارد، آگاه‌سازی آن‌ها از دوران قاعدگی است. این سنسور به بانوان کمک می‌کند مدت زمان دوران قاعدگی و تخمک‌گذاری را مشاهده کرده و البته پیش‌بینی می‌کند چه زمانی، قاعدگی بعدی اتفاق خواهد افتاد. البته برای استفاده از این قابلیت باید آن را فعال کنید چون به صورت پیش‌فرض غیرفعال است. هنگامی که آن را فعال کردید، یک تقویم ماهانه در اپلیکیشن شیائومی Wear به نمایش در می‌آید که می‌توانید اطلاعات لازم خود را از آن بدست بیاورید.

بدیهی است اطلاعات لازم در این زمینه در اپلیکیشن شیائومی Wear به اندازه‌ی دستگاه‌های مخصوص این کار غنی نیست و حتی به نسبت آنچه که شیائومی پیش‌تر در اپلیکیشن Mi Fit ارائه‌ می‌داد هم ضعیف‌تر است. قبلا می‌شد در Mi Fit، نشانه‌ها و حالات مختلف در دوران قاعدگی را ثبت کرد اما این امکان در اپلیکیشن جدید وجود ندارد. با این حال می‌توان این موضوع را هم رضایت‌بخش در نظر گرفت.

قابلیت بسیار خوب دیگری که در می‌بند ۶ وجود دارد، PAI نام دارد که مخفف عبارت Personal Activity Intelligence به معنای اطلاعات مربوط به فعالیت‌های شخصی است. این ابزار به شما دید بهتری در رابطه با سلامت قلبی‌تان ارائه می‌دهد و در واقع یک امتیاز برایتان در نظر می‌گیرد. بدین ترتیب با هر فعالیتی که انجام می‌دهید، به این امتیاز افزوده می‌شود. فعالیت‌های سنگین‌تر که باعث شوند ضربان قلبتان افزایش داشته باشد، باعث کسب امتیاز بیشتری می‌شوند. هدف از تعبیه‌ی چنین قابلیتی این است که کاربر بتواند امتیاز خود را بالاتر از ۱۰۰ نگه دارد تا طبق دستورالعمل‌های می‌بند ۶، بدن در محدوده‌ی سلامتی مد نظر قرار داشته باشد.

می‌بند ۶ می‌تواند وضعیت خواب کاربران را پایش کند که شامل مدت زمان خواب، مراحل خواب مانند خواب سبک، عمیق و REM (خواب همراه با حرکات سریع چشم در دوره‌های ۱۰ تا ۲۰ ثانیه‌ای که طی آن ضربان قلب افزایش پیدا می‌کند و میزان سوخت‌و‌ساز مغز هم به حد زمان بیداری می‌رسد)، کیفیت تنفس در طول خواب و حتی چرت‌زدن‌های در طول روز می‌شود. هنگامی هم که بیدار شوید، می‌بند ۶ با در نظر گرفتن تمام موارد یاد شده، به خواب شما از ۱ تا ۱۰۰ امتیاز می‌دهد.

اگرچه پایش خواب یکی از نقاط قوت‌های می‌بند ۶ به حساب می‌آید اما یک سری مشکلات در آن وجود دارد که باید اشاره کرد. طبق گفته‌های شخص بررسی‌کننده، یک بار می‌بند ۶ به خواب وی از ۱۰۰، ۹۸ امتیاز داد. در حالی که در اطلاعات مربوط به آن، هیچ‌گونه خواب REM دیده نشد. این در حالی است که فیت‌بیت سنس (Fitbit Sense – محصول سلامتی فیت‌بیت)، نشان می‌داد وی حدود ۴۱ دقیقه بیدار بود و ۱ ساعت و نیم هم خواب همراه با حرکات سریع چشم داشت. برای اطمینان، وضعیت خواب با گوگل نست هاب ۲ هم بررسی شد که در نهایت اعلام شد خواب کاربر خیلی هم آرام و راحت نبود!

این موضوع یک بار دیگر هم اتفاق افتاد و در شرایطی که نست هاب و فیت‌بیت سنس گزارش خوابی پرالتهاب را داده بودند، می‌بند ۶ اعلام کرد کاربر تنها یک‌بار بیدار بود و دیگر زمان‌هایی که دو محصول دیگر ثبت کردند را ثبت نکرد. جالب اینجاست که کاربر با خستگی از خواب بیدار شد اما می‌بند ۶ امتیاز ۹۵ را به او داد که البته اگر تمام زمان‌های بیداری و خستگی در طول شب ثبت می‌شد، امتیاز باید کمتر از این می‌بود.

پایش تعداد تنفس هنگام خواب هم کاملا معمولی است. در این بخش هم به کاربر از ۱ تا ۱۰۰ امتیاز داده می‌شود که مبتنی بر اطلاعات کسب شده از سنسور سنجش اکسیژن خون است. اطلاعات بیشتر در رابطه با امتیاز کسب شده را هم می‌توانید در اپلیکیشن شیائومی Wear مشاهده کنید. همچنین در این بخش یک سری توصیه‌های مبنی بر چگونگی تنفس بهتر به شما داده می‌شود.

اپلیکیشن شیائومی Wear؛ رضایت‌بخش (اما جای بهتر شدن دارد)

اپلیکیشنی که شیائومی برای کار با می‌بند ۶ در نظر گرفته، شیائومی Wear نام دارد. تمام اطلاعات پایه و مورد نیاز کاربران در رابطه با فعالیت‌های بدنی که دارند در این اپلیکیشن ثبت می‌شود. این اپلیکیشن سه بخش مختلف دارد که شامل Status به معنای وضعیت، Workouts به معنای فعالیت بدنی و پروفایل می‌شوند.

منوی وضعیت در واقع همان هوم اسکرین اپلیکیشن است که به شما فعالیت‌های اخیر، تعداد گام‌های همان لحظه، وضعیت خواب شب گذشته و به طور خلاصه هر فعالیتی که توسط می‌بند ۶ پایش شد را نشان می‌دهد. این صفحه رابط بسیار آسانی دارد و گشت‌و‌گذار بین آن هم ساده است. اما سربرگ Workouts به شما این امکان را می‌دهد هر فعالیتی را که مد نظر دارید شروع کنید. در همین صفحه است که می‌توانید موقعیت مکانی خود و همچنین اطلاعات مربوط به فعالیتی که انجام می‌دهید را مشاهده کنید. در سربرگ پروفایل هم به تنظیمات مربوط به اپلیکیشن، نحوه‌ی نمایش اعلانات و… دسترسی خواهید داشت.

از لحاظ ظاهری، سهولت رابط کاربری و موارد اینچنینی، شیائومی Wear عملکرد بهتری از Mi Fit دارد. اما اهمیتی که شیائومی به ظاهر این اپلیکیشن داده بسیار بیشتر از اهمیتی بود که باید به کاربرد آن داده می‌شد. مثلا نمی‌توان این اپلیکیشن را به اپلیکیشن‌های شخص ثالثی مثل استراوا (Strava)، گوگل فیت و … متصل کرد. همچنین دیتاهای خام ثبت شده را هم نمی‌توان از طریق آن به دستگاهی دیگر ارسال کرد. در نتیجه هر اطلاعاتی که می‌بند ۶ ثبت و به این برنامه ارسال می‌کند درون آن خواهد ماند. البته اگر به کاربر امکان بررسی دقیق این اطلاعات داده می‌شد مشکلی نبود که این مورد هم وجود ندارد.

مثلا ضربان قلب را در نظر بگیرید. داده‌های ثبت شده از طریق یک چارت به شما نشان داده خواهد شد که شامل ضربان قلب حداکثر و متوسط می‌شود. جز این دو، هیچ داده‌ی دیگری در دسترس نیست و نمی‌توان مثلا ضربان قلب دقیق را در یک زمان خاص مشاهده کرد. به همین خاطر است که می‌گوییم Wear یک اپلیکیشن کاملا معمولی است. متأسفانه یک سری قابلیت‌های خوب از این اپلیکیشن حذف شده و از طرفی یک سری قابلیت‌های خوب باید به آن اضافه شود تا بتوان Wear را یک اپلیکیشن سلامتی قدرتمند و البته همه‌چیز تمام خطاب کرد.

قابلیت‌های هوشمند؛ محدود در مدل جهانی

می‌بند ۶ یک سری قابلیت‌های خوب ساعت‌های هوشمند را به شکل خیلی معمولی درون خود جای داده و از طرفی از قابلیت‌های بسیار خوبی هم بهره می‌برد که در برخی مچ‌بندهای هوشمند شاهد آن‌ها نیستیم. این محصول می‌تواند اعلانات گوشی‌های هوشمند شما را نشان دهد اما هیچ کاری نمی‌توان با آن‌ها انجام داد. حتی خواندن این اعلانات هم در نمایشگر کوچکی که می‌بند ۶ دارد بسیار سخت است. به همین خاطر فقط می‌توان از آن به‌عنوان محصولی استفاده کرد که به کاربر اطلاع می‌دهد اعلانی دریافت شده و سپس باید سراغ گوشی هوشمند رفت تا بتوان اقدامات لازم را انجام داد.

در رابطه با قابلیت‌های هوشمند باید بگوییم می‌بند ۶ در دو مدل وارد بازار چین و در یک مدل وارد بازار جهانی می‌شود. در مدل جهانی و یک مدل چینی شاهد استفاده از NFC نیستیم. اما یک مدل دیگر به NFC مجهز شده که متأسفانه فقط در چین برای خرید در دسترس قرار دارد. هر دو مدل مخصوص بازار چین هم از دستیار صوتی ژیائو شیائومی پشتیبانی می‌کنند. انتظار داشتیم همانند هوامی (زیرمجموعه‌ی شیائومی) که سال گذشته محصولی شبیه به می‌بند با پشتیبانی از دستیار صوتی الکسا برای بازار جهانی عرضه کرد، در می‌بند ۶ مخصوص بازارهای جهانی هم یک دستیار صوتی را شاهد باشیم که این‌طور نشد.

یک قابلیت خوبی که در می‌بند ۶ وجود دارد و خوشبختانه به بازار خاصی محدود نیست، حالت تیره است که شیائومی در این بخش عملکرد بهتری حتی از محصولات گوگل با سیستم‌عامل Wear OS دارد. می‌توان در تنظیمات نمایشگر می‌بند ۶، حالت تیره را طوری تنظیم کرد که در زمان خاصی فعال شود. همچنین قابلیت raise-to-wake هم در این مچ‌بند وجود دارد که آن هم قابل زمان‌بندی است. این قابلیت باعث می‌شود وقتی دست خود را بالا می‌آورید تا مچ‌بند را ببینید، نمایشگر به صورت خودکار روشن شود. اما می‌توان آن را زمان‌بندی کرد که هنگام خواب، با بلند کردن ناخواسته‌ی دست، نمایشگر روشن نشود.

در نهایت می‌رسیم به یک سری اپلیکیشن‌های پیش‌فرض نظیر ساعت زنگ‌دار، تایمر، کرنومتر، اپلیکیشن کنترل دوربین گوشی و find my device برای زمانی که دستگاه گم می‌شود. همچنین امکان کنترل موسیقی پخش‌شده در گوشی هم از طریق می‌بند ۶ وجود دارد. این لیست تمام اپلیکشین‌هایی بود که با روشن کردن مچ‌بند با آن مواجه می‌شوید؛ هیچ اپلیکیشن شخص ثالث یا واچ‌فیس شخص ثالثی هم در این محصول پشتیبانی نمی‌شود.

مچ‌بند می‌بند ۶؛ برنده یا بازنده؟

مچ‌بند شیائومی می بند ۶ بدون شک در محدوده‌ی قیمتی که قرار دارد، یکی از بهترین‌هاست و شاید بتوان گفت بهترین مچ‌بندی است که تا به این لحظه در سال ۲۰۲۱ راهی بازار شده. در محدوده‌ی قیمتی حدودا ۵۰ دلار، هرآنچه که باید از این مچ‌بند انتظار داشته باشیم برآورده شده و اگر هم در بخش‌هایی نتواند نیازمان را پوشش دهد، مسلما نباید آن را نقطه ضعف بزرگی به حساب بیاوریم.

با این حال یک سری مشکلات در این محصول وجود دارد که به ازای پرداخت هزینه‌ی بیشتر می‌توانید مدل‌های بهتری را خریداری کنید. اما می‌بند ۶ به نسبت نسل گذشته‌ی خود از بسیاری جهات بهتر شده و همین موضوع پیشرفت شیائومی را در این زمینه نشان می‌دهد. بدیهی است یک سری بخش‌ها هنوز جای پیشرفت دارند اما می‌بند ۶ در مجموع انتخاب خوبی برای کاربران با نیازهای معمولی است.

با در نظر گرفتن نکات بالا، به نظر می‌رسد مچ‌بند شیائومی می بند ۶ را می‌توان به‌عنوان یک مچ‌بند خوب به کاربران با بودجه‌ی محدود توصیه کرد. با این حال نظر شما در رابطه با این محصول چیست؟

  • ۵ دلیل برای خریدن مچ‌بند به‌جای ساعت هوشمند

منبع: Android Authority


مچ بند سلامتی هوشمند مدل می بند
6 گلوبال شیائومی

Xiaomi Mi Band 6 Global XMSH15HM

 

نسخه گلوبال استاندارد بدونهNFC  مدل XMSH15HM

نسخه چین با NFC مدل XMSH16HM

 

پشتیبانی از فونت و زبان فارسی
در پیام ها
SMS و نوتیفیکیشن های Notification برنامه های واتساپ و اینستاگرام و تلگرام و
… و اسم های مخاطبین در هنگام تماس در آپدیت جدید فریمور

ابعاد 47.4×18.6×12.7 میلی متر

بند سیلیکونی مشکی جداشدنی دارد که
طول بند از 155-219 میلی متر قابل تنظیم است

ظرفیت باتری 125mAh میزان شارژ
در استفاده معمولی 14 روز و میزان شارژ در حالت استندبادی 19 روز و مدت زمان شارژ
2 ساعت

فرم صفحه بیضی نوع صفحه نمایش
آمولد
AMOLED صفحه نمایش
بدون حاشیه

اندازه صفحه نمایش 1.56 اینچ و رزولوشن
152×486 پیکسل و تراکم پیکسلی 326 پیکسل در هر اینچ و حداکثر روشنایی صفحه نمایش 450
نیت و صفحه نمایش رنگی و لمسی سوپر آمولد
LED دارد و صفحه نمایش لمسی و تاچ

نسخه‌ی بلوتوث بلوتوث نسخه 5.0 و سازگار با
اندروید
5 و iOS 10 و بالاتر

حسگرها ژیروسکوپ – سنسور اندازه گیری
اکسیژن خون در لحظه- سنسور شتاب دهنده- سنسور ضربان قلب

کنترل موسیقی – شاتر دوربین عکاسی
موبایل – نظارت بر وضعیت خواب – یادآوری پیام یادآوری تماس – اندازه گیری مقدار کالری
سوزانده شده – پشتیبانی از 30 حالت ورزشی
PAI – Spo2 و با اپلیکیشن Mi Fit می فیت Mifit کار می کند
و مقاومت در برابر آب تا فشار 5 اتمسفر یا عمق 50 متر دارد
فونت فارسی دارد

 

امسال شیائومی زودتر از همیشه و با
فاصله کمتری نسخه ششم از دستبند سلامتی محبوب خود یعنی
Mi Band 6 را معرفی و
به بازار جهانی عرضه کرد. بالاخره و پس از انتظارهای فراوان دو خصوصیت مورد انتظار
به
Mi Band 6 اضافه شد، صفحه نمایش بدون حاشیه و قابلیت سنجش اکسیژن
خون، که باعث شده می بند 6 بیش از پیش خواستنی و دوست داشتنی باشد. تفاوت های اصلی
Mi
Band 6
با نسخه قبلی یکی از اصلی ترین تغییراتی که می بند 6 به نسبت نسخه قبلی خود
یعنی می بند 5 داشته، صفحه نمایش آن است. صفحه نمایش در
Mi Band 5 برابر 1.1 اینچ
بود که در نسخه ششم به 1.56 اینچ رسیده است و این اولین بار است که در سری می بند صفحه
نمایش
AMOLED فول اسکرین استفاده شده است. دیگر خبری از کلید لمسی
پایین صفحه نمایش نیست و برای روشن کردن صفحه ساعت
Mi Band 6 کافیست یا دست
خود را بالا بیاورید یا یک بار روی صفحه تپ کنید. از دیگر تفاوت هایی که در
Xiaomi Mi Band
6
نسبت به نسخه قبل اضافه شده است، قابلیت سنجش اکسیژن خون و پایش سلامتی بانوان
است که در منوی ساعت به راحتی در دسترس است. ابعاد می بند 6 برابر با
47.4*18.6*12.7 میلی متر است و وزنی معادل 11.9 گرم دارد. گفتنی است که شیائومی برای
صفحه نمایش
Mi Band 6 خود از یک گلس 2.5D استفاده کرده است که لبه های خمیده
آن را نیز به خوبی می توان مشاهده کرد؛ لازم به ذکر است که این صفحه نمایش در برابر
خط و خش مقاوم است. می بند 6 با اپلیکیشن
MiFit به موبایل شما
متصل می شود که پس از آن می توانید به راحتی از امکانات و قابلیت های در نظر گرفته
شده برای این دستبند سلامتی استفاده نمایید. اتصال ابتدایی دستبند به گوشی توسط این
نرم افزار حدود 4 الی 5 دقیقه زمان می برد و با انجام دستور العمل های آن به سادگی
انجام می پذیرد.اکسیژن خون همانطور که پیش از این اشاره کردیم یکی از ویژگی های جدیدی
که به شیائومی می بند 6 اضافه شده است قابلیت سنجش اکسیژن خون است. این سنسور خصوصا
از زمان شیوع کرونا محبوبیت بیشتری بین مردم پیدا کرده است و حالا می توانید تنها با
یک اشاره به این ویژگی روی مچ خود دسترسی داشته باشید و همواره سلامتی و غلظت اکسیژن
خون خود را بررسی کنید. پایش سلامتی بانوان زمانی که شما قابلیت پایش سلامتی را روشن
کنید باید در اپلیکیشن
Mi Fit اطلاعات مربوطه را وارد کنید تا
در زمان نزدیک شدن به دوره عادت ماهانه به شما هشداری ارسال شود. همچنین می توانید
در ساعت و اپلیکیشن سیکل ماهانه را بررسی کنید و در صورت نیاز از اطلاعات زمانی آن
برای مراجعه به پزشک زنان استفاده کنید. شارژر مگنتی
Mi Band 6 در نسخه های
قبلی می بند همیشه باید برای شارژ کردن دستگاه را از خود بند سیلیکونی جدا می کردید
و آن را داخل شارژ می گذاشتید، اما از می بند 5 شارژر مگنتی به این سری اضافه شده است
که دیگر نیازی به خارج کردن دستبند از خود بند ندارید و کافیست کابل شارژ را به پشت
دستبند متصل کنید و منتظر شارژ شدن کامل دستگاه باشید. برای شارژ کردن هم می توانید
از کامپیوتر شخصی خود استفاده نمایید و هم می توانید از شارژرهای دیواری بهره بگیرید.
به گفته کمپانی
Xiaomi شما با یک بار شارژ کردن می بند 6 به طور کامل، می توانید
حدود 2 هفته با آن کار کنید. این میزان علیرغم بزرگتر شدن صفحه نمایش نسبت به نسخه
قبلی تفاوتی نداشته.تکمیل شارژ برای این دست بند سلامتی حدود 2 ساعت زمان می برد تا
باتری 125
mAh آن به طور کامل پر شده و آماده استفاده باشد. توجه داشته
باشید که در بسته بندی این محصول آداپتور شارژر قرار ندارد و برای شارژ دستگاه نهایتا
از شارژری که 2 آمپر باشد استفاده کنید. همچنین این شارژر نباید فست شارژ باشد. صفحه
نمایش
AMOLED بزرگتر با ابعاد 1.56 اینچی شیائومی برای می بند خود
از یک صفحه نمایش
AMOLED استفاده کرده که وضوح تصویر آن
152*486 پیکسل است (326
ppi) و ابعاد آن 1.56 اینچ می باشد. این ابعاد تقریباً حدود 50 درصد از
Mi
Band 5
که حدود 1.1 اینچ بود بزرگتر است که علاوه بر زیبایی بیشتر دستبند، باعث نمایش
اطلاعات بیشتری می شود. افزون بر آن،
Mi Band 6 دارای صدها
واچ فیس متنوع و گوناگون است که می توانید از آن ها استفاده نمایید. تنوع این واچ فیس
ها به قدری است که پاسخگوی تمامی سلیقه ها است و شما می توانید از بین صدها طرح مختلف،
طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید. سینک کردن واچ فیس ها نیز زمان زیادی نمی برد و با
سرعت بالایی انجام می شود (واچ فیس به همان تصویر زمینه ای می گویند که با روشن کردن
صفحه دستبند سلامتی، نمای کلی آن را تشکیل می دهد.) همچنین می توانید از تصاویر متحرک
Gif یا تصاویر دلخواه
خود بعنوان واچ فیس استفاده کنید. روشنی صفحه نمایش می بند6 در 5 سطح مختلف قابل تنظیم
است و از ویژگی های آن روشن تر شدنش در فضاهای پر نور و آفتابی است که امکان رویت و
تشخیص محتوای صفحه نمایش را برای شما بسیار واضح می سازد. این ویژگی زمانی که در مکان
های تاریک قرار دارید نیز بر عکس عمل می کند تا در نهایت نتیجه ای رضایت بخش برای شما
داشته باشد. غیر از موردی که شرح داده شد، شما امکان این را دارید که خاموش شدن صفحه
را تنظیم کنید، تا پس از استفاده نکردن از دستبند سلامتی هوشمند خود، پس از چند ثانیه
مشخص، صفحه خاموش شود. 30 حالت ورزشی و شناسایی خودکار در جدیدترین نسخه می بند، یعنی
می بند 6 برای شما 30 حالت ورزشی در نظر گرفته شده تا چگونگی فعالیت شما را هنگام و
پس از ورزش به خوبی مورد سنجش قرار دهد و اطلاعات آن را در اختیار شما بگذارد، تفاوت
این نسخه از می بند با نسخه پیشین خود در اضافه شدن 19 حالت ورزشی جدید است که در می
بند 5 تنها شاهد 11 حالت ورزشی بودیم. از جمله حالات ورزشی جدید برای این دستبند می
توان به حالت یوگا، طناب زدن، دوچرخه ثابت و
اشاره داشت که برای ورزشکاران حرفه
ای بسیار مورد توجه است. علاوه بر این از بین این 30 حالت، 6 حالت قابلیت شناسایی خودکار
دارند که کافیست تا آن ورزش را شروع کنید تا خود دستبند آن را شناسایی کرده و اطلاعات
را جمع آوری کند. استفاده از می بند به عنوان شاتر ریموت برای گرفتن عکس در این دستبند
یک ویژگی قرار داده شده است که می توانید با ست کردن و تنظیم آن، از
Mi Band به عنوان یک
شاتر برای دوربین گوشی خود استفاده کنید و عکس بگیرید، به این ترتیب می توانید راحت
تر لحظات خود را ثبت کرده و عکس بگیرید. این ویژیگی هم برای سیستم عامل های اندروید
وجود دارد و هم برای سیستم عامل های
iOS که می توانید
از آن بهره مند شوید. قابلیت های سلامتی از قابلیت هایی که برای می بند 6 وجود دارد
می توان به اندازه گیری ضربان قلب، گام شمار، استرس، تنفس و تمرین دادن برای تنفس صحیح
به شما اشاره داشت. برخی از مواردی که ذکر شد در نسخه قبلی نیز وجود داشت که در این
نسخه می توان گفت بهبود یافته و کارایی بهتری برای شما خواهد داشت. برای مثال شیائومی
ادعا می کند که با توجه به اندازه گیری میزان ضربان قلب شما می تواند علاوه بر سنجش
کیفیت خواب، مشکلات آن را نیز طبق الگوریتم های خود مورد بررسی قرار دهد، مانند بررسی
الگوهای بی نظمی و گاه و بی گاه خواب و تمامی این موارد بر حسب دیتا و اطلاعاتی است
که از ضربان قلب شما به دست می آورد. در نهایت با اطلاعاتی که برای شما استخراج می
شود، پیشنهاداتی هم توسط اپلیکیشن
Mi Fit در اختیار شما قرار می گیرد که
می توانید با رعایت کردن آن ها خوابی با کیفیت بالاتر و بهتر داشته باشید (توجه کنید
که برای دریافت این اطلاعات باید دستبند را هنگام خواب نیز به مچ خود بسته باشید تا
آنالیزهای ذکر شده به درستی و با دقت انجام گیرند.) خواب سبک، خواب سنگین و افزون بر
این موارد حالت
REM خواب شما نیز توسط می بند 6 اندازه گیری می شود که آن
را نیز به اطلاع شما می رساند. حالت خواب
REM زمانی رخ می
دهد که مغز در فعال ترین حالت خود در خواب است و سوخت و ساز آن تقریباً برابر با زمان
بیداری می شود و در مقابل بدن و اعضای آن (غیر از قلب و دیافراگم) در غیر فعال ترین
حالت خود به سر می برند. در این حالت چشم ها حدود 10 تا 20 ثانیه سریعاً پلک خواهند
زد. می توانید با استفاده از داده هایی که هنگام بررسی و اندازه گیری ضربان قلب صورت
می گیرد، تحلیل دقیق تری از کیفیت خواب خود داشته و آن را بررسی کرده و فیدبک های بیشتری
دریافت کنید. این اندازه گیری می تواند برای مدت 24 ساعت به طور متوالی و با اندازه
گیری ثانیه به ثانیه صورت گیرد. به طور کلی تر می توان عنوان کرد که شیائومی با استفاده
از امتیاز
PAI به خوبی اطلاعات شخصی شما را در اختیارتان می گذارد
تا بتوانید فعالیت های دقیق تر و منظم تری داشته باشید و به خوبی برنامه تناسب اندام
خود را پیش ببرید. ردیابی شنا و ضدآب می بند 5 تا 50 متر زیر آب قابل استفاده است،
پس شنا کردن با آن هیچ مانعی برای شما ایجاد نمی کند، حتی یکی از حالت های ورزش آن
در رابطه با شنا کردن است که می تواند 5 سبک اصلی شنا را نیز به طور خودکار شناسایی
کند. علاوه بر تمام ویژگی ها می توان به قابلیت یادآوری رویدادها نیز اشاره کرد که
می توانید آن را فعال کنید و مورد استفاده قرار دهید. لازم به ذکر است که
Mi Band 6 هم مانند نسخه
های قبلی، اسپیکر ندارد و اعلان ها از طریق ویبره به شما اطلاع داده می شود و صدایی
نخواهید شنید. اگر گوشی خود را گم کردید و نمی دانید که آخرین بار آن را کجا قرار داده
اید، می توانید با استفاده از آلارمی که روی می بند قرار داده شده است، صدای هشداری
از گوشی خود بشنوید که به این ترتیب به شما در پیدا کردن تلفن همراه کمک می کند. این
مورد زمانی اتفاق می افتد که گوشی و دستبند از طریق بلوتوث به یکدیگر متصل باشند و
در محدوده عملکرد یکدگیر باشند. همچنین برای پیدا کردن دستبند هم همین روش وجود دارد؛
منتها تفاوت در اینجا است که دستبند و اسپیکر نداشته و فقط از طریق شنیدن صدای ویبره
می توان آن را پیدا کرد. نسخه گلوبال خریده ام ولی زبان منو چینی است؟ چه کنم؟ در نسخه
گلوبال، قبل از
Pair شدن، امکان تغییر زبان چینی به انگلیسی یا برعکس، گنجانده
شده است که کشیدن صفحه به سمت راست می توانید زبان را انتخاب کنید. همچنین توجه داشته
باشید که پس از
Pair شدن با گوشی شما، در صورتی که زبان گوشی انگلیسی باشد،
زبان ساعت نیز انگلیسی می شود. آیا می توان از لوازم
Mi Band 5 در این ساعت
استفاده کرد؟ می توانید از بند دستبند سلامتی نسخه پنجم و شارژر آن برای این نسخه هم
استفاده کنید. نام اپلیکیشن این دستبند چیست؟
Mi Fit آیا می توانم
این ساعت را با آیفون هم استفاده کنم؟ بله! تفاوتی ندارد که گوشی شما از چه برندی باشد.
صرفا باید توجه داشته باشید که از اندروید
5 به بالا یا iOS 10 به بالا استفاده
کنید.

مچ بند هوشمند شیائومی مدل Mi Band 6

دستبند هوشمند شیائومی می بند Mi Band 6 نسخه گلوبال

مچ بند هوشمند شیائومی مدل Mi Band 6
Global

دستبند سلامتی شیائومی Xiaomi Mi Band
6 Smart
Band6 نسخه گلوبال

دستبند هوشمند شیائومی می بند 6
(نسخه گلوبال) ا
Xiaomi Mi Band 6 (Global Version) SmartBand

مچ بند هوشمند مدل XMSH15HM Mi
Smart Band 6

دستبند سلامتی شیائومی Mi Band 6 نسخه گلوبال

مچ‌بند هوشمند و سلامتی شیائومی mi band 6

مچ‌بند هوشمند شیائومی مدل mi band 6

مچ بند هوشمند شیائومی Xiaomi Mi Band
6
(گلوبال)

خرید مچ بند هوشمند شیائومی Mi band 6

مچ بند هوشمند شیائومی Xiaomi Mi
Smart Band 6
نسخه ی گلوبال

ساعت هوشمند شیائومی مدل Mi band 6

مچ بند هوشمند شیائومی مدل Mi Band 6 Xiaomi

مچ بند هوشمند شیائومی می بند 6

دستبند سلامتی هوشمند شیائومی Xiaomi Mi Band
6
Smart Band نسخه گلوبال

مچ بند هوشمند شیائومی مدل MI Band 6 گلوبال

مچ بند هوشمند می بند 6 شیائومی Xiaomi Mi Band
6
Smart Band

دستبند سلامتی شیائومی Mi Band 6 ا Mi Smart Band 6