فرم درخواست صدور گذرنامه + راهنمای جامع

نمونه فرم گذرنامه

بسیاری از شما به دنبال نمونه پر کردن فرم گذرنامه، نمونه فرم گذرنامه به ویژه نمونه فرم گذرنامه جدید در فضای اینترنتی هستید. یکی از دلایل اصلی جستجوی زیاد نمونه فرم گذرنامه جدید، فرم گذرنامه pdf و نمونه پر شده گذرنامه اشکالات و سوالات پیرامون پر کردن فرم گذرنامه است. برای دسترسی راحت تر به نمونه فرم گذرنامه و دانلود فرم گذرنامه pdf می توانید صفحه زیر را ببینید:

البته تصویری که مشاهده می‌کنید نمونه قدیمی فرم گذ‌رنامه است. نمونه فرم گذرنامه اینترنتی در حال حاضر در فضای آنلاین وجود ندارد. هرچند که شاید وجود فرم گذرنامه اینترنتی باعث تسهیل فرآیند صدور گذرنامه شود.

چگونه فرم گذرنامه پر کنیم؟

چگونه فرم گذرنامه را پر کنیم متداول‌ترین سوالی است که درباره گذرنامه وجود دارد. البته مشاهده نمونه پر کردن فرم گذرنامه یا همان نمونه پر شده فرم گذرنامه کمک قابل توجهی به افرادی که خیلی به این مقوله آشنا نیستند،خواهد کرد.

حتما بخوانید:  صدور، تمدید و تعویض گذرنامه (راهنمای کامل)

نحوه تکمیل گذرنامه به این شکل است که در ابتدا فرد باید اطلاعات فردی خودش همچون نام ونام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه و سایر اطلاعات خود را به صورت فارسی و انگلیسی، در قسمت های مشخص شده وارد کند.

دقت در این مورد بسیار حائز اهمیت است و حروف باید کاملا در قسمت مربع مخصوص به خود ثبت شود. چناچه اسامی طولانی بود، ادامه حروف به صورت جداگانه و مرتب بعد از قسمت های مشخص شده نوشته شود.

فرم درخواست پاسپورت، برای یکبار و در نخستین درخواست، پر شود.

کپی درخواست پاسپورت باید  مانند اصل آن واضح و روشن باشد.

فرم باید مکمل و خوانا بوده و با قلم سیاه  پر گردد.

بخش انگلیسی فرم درخواست پاسپورت باید با حروف کلان انگلیسی پر شود.

ذکر نام خانوادگی (تخلص) حتمی می باشد.

تاریخ تولد باید به میلادی تحریر گردد.

محل تولد باید دقیق باشد چون محل صدور تذکره لزوما به معنی محل تولد نمی باشد.

عکس باید، تمام رخ و به اندازۀ ۴٫۵*۴ سانتی بوده و جدید گرفته شده باشد.

عکس باید رنگی با پس زمینه سفید باشد.

عکس نباید فوتوشاپ شده و یا از روی عکس کهنه گرفته شده باشد.

فرم تکمیل شده باید بعد از اطمینان از خانه پری مکمل و درست در حضور مسئولین امور کنسولی در سفارت امضا شود.

چون امضا در پاسپورت چاپ می شود لذا امضا باید در داخل محدوده محل امضاء صورت گیرد و نباید به خط محدوده تماس داشته باشد.

اندازه واقعی قد به سانتی متر، باید در فرم درج شود.

اصل و کپی رنگی تذکره معتبر تابعیت باید پیوست نامه و فرم درخواست پاسپورت باشد. اصل تذکره بعد از رویت توسط مسئول مربوط در سفارت به شخص درخواست کننده بازگردانده شود.

مطالبه پاسپورت توسط درخواست کننده باید حداقل دو هفته قبل از صدور و چاپ آن صورت گیرد.

نکته مهم :عدم رعایت نکات یادشده، سبب تأخیر و یا عدم صدور پاسپورت خواهد شد و هیچگونه مسئولیتی در این زمینه متوجه اداره صدور پاسپورت نمی باشد. هرگاه بر اساس معلومات نادرست مندرج در فرم درخواست، پاسپورت چاپ گردد، مسئولیت هزینه چاپ مجدد پاسپورت، بدوش شخص درخواست کننده خواهد بود.

حتما بخوانید:  صدور و تمدید گذرنامه فوری در سال 99

پس از ثبت اطلاعات فردی می بایست علت درخواست فرم گذرنامه را مشخص کنید. پس از این قسمت ، بخشی وجود دارد که باید درآن مشخصات همسر و فرزندان خود را بصورت دقیق ذکر کنید. در قسمت های بعدی نیز باید اطلاعات مربوط به دو نفراز افرادی که شما را می شناسند به همراه نسبت آنها با خودتان را ثبت کنید.

مواردی که اعلام شده مهم ترین نکاتی ست که باید در ارتباط با نحوه تکمیل فرم گذرنامه بدانیم و تا حد زیادی پرسش چگونه فرم گذرنامه را پرکنیم را پوشش می دهد. پیشنهاد می شود جهت تسلط بیشتر بر روی تکمیل فرم گذرنامه از مشاهده نمونه پر کرده فرم گذرنامه غافل نشوید.