سبک زندگی

تشخیص سایز سوتین | سایز کرست | سایز سینه | سایز سوتین را چگونه بدست آوریم؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برترین ها، مهم ترین جایی که همین ندانستن سایز گیرتان می اندازد خرید کردن از فروشگاه هایی است که امکان پرو لباس ندارند. زمانی را تصور کنید که یک  سفر به کشوری خارجی در پیش دارید و اطرافیان به شما سفارش خرید لباس یا کفش به عنوان سوغات داده اند و شما هم استانداردهای درست لباس و کفش آن کشور را نمی دانید.

همیشه هم که نمی شود به چشم هایتان اعتماد و سایزها را چشمی انتخاب کنید، چرا که امکانی برای تعویض لباس وجود ندارد. ما در این گزارش سایزهای استاندارد بانوان و آقایان را به شما معرفی کرده ایم. همچنین اندازه های استاندارد قسمت های مختلف اندام شما در این گزارش به صورت جدول آمده تا به راحتی از آن استفاده کنید.

برای گرفتن سایز درست یادتان باشد:

حتما لباسی نازک بپوشید.

غذا و آب زیادی نخورید.

از مترهای استاندارد استفاده کنید.

از یک فرد دقیق و منصف کمک بگیرید؛ و در نهایت اینکه صاف بایستید، شانه ها را به عقب بدهید. گردن صاف و کمر در راستای بدن باشد تا شکمتان هم آویزان نباشد!

با سایزهای استاندارد آشنا شوید

ظاهرا هر کدام از ما سایز دقیق خودمان را می دانیم، اما اگر بدون پرو دست به خرید و انتخاب بزنیم، خرید ریسکی انجام داده ایم. به همین دلیل بهتر است که با استانداردهای اصلی سایز لباس، حتی در کشورهای مختلف هم آشنا باشید. لباس هایی که متعلق به برندهای شناخته شده دنیا هستند، سایزهای استانداردتری دارند، اما اگر شما اصول تعیین سایز و جدول تطبیقی و مدل های مختلف سایزبندی را بدانید، با تضمین خرید می کنید؛ حتی اگر برای دیگران خرید کنید.

آیا دو سایزی شده اید؟

بعضی از افراد هم کمی کارشان در انتخاب لباس سخت است. چرا که تک سایزی نیستند و بدنشان اصطلاحا دوسایزی است؛ یعنی سایز بالاتنه شان به پایین تنه شان نمی خورد. اگر به تازگی متوجه این تغییرات شده اید که چه بهتر، سریع تر به فکر اصلاح سایز خودتان باشید. گاهی با کمک یک مربی حرفه ای در یک باشگاه (همراه با مشورت یک پزشک) می توانید با انجام تمریناتی این تغییر سایز را اصلاح کنید.

هیچ سایزی ایده آل نیست

مراقب باشید وارد بازی سایزهای ایده آل نشوید. هیچ سایزی به تنهایی ایده آل نیست. آیتم های مختلفی برای یک سایز ایده آل مطرح است. اینکه برخی می گویند سایز 34 خوب است، به قد و وزن فرد بستگی دارد. کسی که بسیار بلندقد است، در لاغرترین حالت هم شاید 34 نباشد. به جدول سایزبندی (شماره 1 و 2) ما مراجعه کنید تا بدانید چه سایزی دارید. این کار را می توانید برای اطرافیانتان هم انجام دهید تا هنگام خرید برای آن ها مطمئن باشید.

اگر عازم سفر به خارج از کشور هستید…

کشورهای دنیا، سیستم های سایزبندی مختلفی دارند؛ مثلا اگر ما در ایران 36، 38، 40 و… داریم، در آمریکا لباس ها با سایز 2، 4 و… تفکیک می شوند. برای اینکه هنگام خرید از کشورهای مختلف دچار اشتباه و مشکل نشوید، ما یک جدول تطبیقی از سایزهای سراسر دنیا (شماره 3 و 4) برای شما تهیه کردیم. اول در جدول سایزبندی، سایز دقیق خودتان را پیدا کنید و بعد در جدول تطبیقی، به کشف سایز خودتان در سایر کشورها بپردازید. همین کار را درباره کفش هم می توانید انجام دهید.

جدول شماره یک: سایزبندی لباس بانوان (سانتی متر)

جدول شماره دو: سایزبندی لباس آقایان (سانتی متر)

جدول شماره سه: استاندارد سایز لباس در کشورهای مختلف

جدول شماره چهار: استاندارد سایز کفش در کشورهای مختلف

کد خبر 479174


از کجا بفهمیم سایز سوتین مناسب چند است؟ این سوالی است که بسیاری از خانم ها هر بار برای خرید سوتین، کرست یا همان سینه بند از خودشان می پرسند. این که کدام سایز سینه بند برای آن ها مناسب است یا چطور باید سایز درست سوتین را انتخاب کنند؟ امروز می توانید با خواندن این مطلب و دیدن جدول سایز بندی سوتین پاسخ تمام سوالات مربوط به سایز سینه و سوتین را بگیرید و بهترین سوتین را برای خودتان انتخاب کنید.

چگونه سایز سینه را تشخیص دهیم؟

برای انتخاب سایز سوتین مناسب داشتن دو سایز ضروری است: سایز دور سینه و سایز  زیر سینه.

این سایزها را می توانید به اینچ یا به سانتی متر یادداشت کنید، اما سیستم سایز بندی سوتین معمولا به اینچ است. برای اندازه گیری سایز سوتین مراحل زیر را انجام دهید.

گام اول: زیر سینه ی خودتان را اندازه بگیرید

  1. یک سوتین مناسب که در آن احساس راحتی دارید بپوشید.
  2. دقیقا مماس با خط زیرین سوتین و روی قفسه ی سینه متر را بچرخانید و اندازه بگیرید.
  3. مطمئن شوید که متر بدون هیچ پیچیدگی دور سینه قرار گرفته است.
  4. متر را نه خیلی شل و نه خیلی سفت نگه دارید.
  5. این کار را مقابل آینه انجام دهید تا از صاف بودن متر مطمئن باشید.

گام دوم: کاپ سینه را اندازه بگیرید (سایز دور سینه)

  1. این کار را هم باید در حالی که سوتین پوشیده اید انجام دهید.
  2. از بزرگترین بخش سینه اندازه گیری را انجام دهید، کافی است متر را در جایی که نوک سینه قرار دارد بچرخانید.
  3. باز هم مطمئن شوید که متر در تمام دور سینه، صاف قرار گرفته و هیچ پیچ خورگی یا کشیدگی وجود ندارد.

اگر از اندازه گیری خود مطمئن نیستید و یا نیاز به یک نظر دوم دارید، می توانید از یک فرد حرفه ای مانند خیاط یا فروشنده ی لباس زیر کمک بگیرید.

چطور سایز کاپ سوتین را محاسبه کنیم؟

وقتی اندازه ی دور سینه و زیر سینه را یادداشت کردید، نوبت محاسبه کردن اندازه ی کاپ سینه است. سایز کاپ سوتین با حروف از A تا G مشخص می شود.

بسیاری از خانم ها نمی دانند چطور باید اندازه ی کاپ سوتین خود را محاسبه کنند. اما فرمول محاسبه کردن کاپ سوتین ساده است.

فرمول: اندازه ی دور سینه – اندازه ی زیر سینه = اندازه ی کاپ سوتین

برای مثال: اندازه ی کاپ سینه: 37 اینچ – اندازه ی زیر سینه: 34 اینچ = اندازه ی کاپ سوتین 3 اینچ (معادل کاپ C)

اندازه گیری سوتین معمولا به اینچ انجام می شود، بنابراین بهتر است سایزها را به اینچ به دست بیاورید. اما در جدول زیر می توانید تمامی سایزهای کاپ سوتین را به سانتی متر هم داشته باشید.

جدول سایز بندی کاپ سوتین

سایز اروپایی کاپ سوتین (EU) سایز انگلیسی کاپ سوتین (EN) سایز کاپ سوتین به سانتی متر سایز کاپ سوتین به اینچ
 AA  AA  کمتر از 2.5 کمتر از 1 اینچ
 A A  2.5 ا اینچ
 B  B  5  2 اینچ
C C 7.5 3 اینچ
 D D 10 4 اینچ
E DD  12.5 5 اینچ
F E  15 6 اینچ
 G F 18 7 اینچ
H FF 20.5 8 اینچ
I  G 23 9 اینچ
J GG 25.5 10 اینچ

چطور اندازه ی دور سوتین (باند) را به دست آوریم؟

این سایز در برندهای مختلف می تواند کمی متفاوت باشد، درست مانند سایز شلوار زنانه یا هر سایز دیگری!

لازم است باز هم به این نکته توجه کنید که سایزهای سوتین معمولا به اینچ است! سایز زیر سینه به اینچ در واقع سایز باند زیر سوتین است، اما اگر می خواهید یک انتخاب مطمئن تر داشته باشید، سایزی بین سایز کاپ سینه و زیر سینه انتخاب کنید.

برای رسیدن به سایز مناسب می توانید اگر سایز شما چیزی مثل 32.4 اینچ یا کمتر است، آن را به 32 و اگر چیزی مثل 32.5 اینچ یا بیشتر است آن را به 33 رند کنید.

اما سایزهای اروپایی که در ایران نیز رایج است به سانتی متر محاسبه می شود. در زیر می توانید جدول سایز سوتین اروپایی از 60 تا 110 را ببینید. سایز رایج سوتین به اروپایی بین 65 تا 85 است.

البته سایزهای سوتین مناسب برای نوجوانان و خانم هایی با سینه ی کوچک تر نیز وجود دارد. این سوتین ها معمولا سایز 60 دارند یا سوتین های بدون کاپ یا باندی هستند که دور سینه را می گیرند.

جدول سایز بندی دور سوتین

سایز اروپایی (EU) سایز انگلیسی (EN) سایز دور سوتین به سانتی متر سایز دور سوتین به اینچ
60 28 58-62 28
65 30 63-67 30
70 32 68-72 32
75 34 73-77 34
80 36 78-82 36
85 38 83-87 38
90 40 88-92 40
95 42 93-97 42
100 44 98-102 44
105 46 103-107 46
110 48 108-112 48

سایز سوتین خواهر (Sister Size) چیست؟

فرقی نمی کند چه سایز سوتینی (کاپ و باند دور سوتین) را انتخاب کنید، هر سایز یک سایز خواهر هم دارد؛ سایزهایی که اگر چه به لحاظ عددی با هم متفاوت هستند اما اندازه ی یکسانی دارند. در واقع اگر چه حرف مربوط به سایز کاپ یا عدد مربوط به باند دور سینه در این سوتین ها تفاوت دارد اما اندازه ی کلی این سوتین ها یکسان است. لازم نیست نگران باشید، با نگاهی به جدول زیر می توانید سایز خواهر مناسب خودتان را خیلی ساده انتخاب کنید. سایزهای چپ و راست هر سایز، سایز خواهر به حساب می آیند.

کارایی: سایز خواهر زمانی به کار می آید که شما می خواهید سوتینی را انتخاب کنید که دور سینه یا کاپ آن یک سایز بزرگ تر یا کوچک تر است. با توجه به این که کاپ سوتین متناسب با سایز باند دور آن تغییر می کند، سایز خواهر به شما کمک می کند که بهترین اندازه ی سوتین را انتخاب کنید.

توجه: سایزهای این جدول بر اساس راهنمای سایز انگلیسی است.

 42  40  38  36 34 32 30
 A
 A  B
 A  B  C
 A  B  C  D
 A  B  C  D  DD
 A  B  C  D  DD
 A  B  C  D  DD
 B  C  D  DD
 C  D  DD
D DD
DD

چطور بدانیم سایز یک سوتین مناسب نیست؟

سایز مناسب سوتین

یک سوتین با سایز نامناسب نشانه های زیادی دارد؛ نشانه هایی که بسیاری از خانم ها در طول روز با آن دست و پنجه نرم می کنند. اگر فکر می کنید سوتین ها لباس های عذاب آور زندگی شما هستند، شاید تا به حال سایز درست را انتخاب نکرده اید!

اگر یک یا چند مورد از اتفاقات زیر را تجریه می کنید، احتمالا سایز درست را انتخاب نکرده اید.

نکاتی که برای خرید سوتین باید در نظر داشته باشید

سوتین ابی

به همان اندازه که خرید کردن، به خصوص خرید لباس زیر و سوتین لذت بخش است، باید به نکاتی نیز توجه کرد. در نظر نگرفتن بعضی موارد و انتخاب فقط بر اساس زیبایی و جذابیت، در نهایت باعث پشیمان شدن شما از خریدتان می شود. اما همیشه لازم است در خرید سوتین و وقتی که آن را می پوشید چند نکته ی دیگر را هم بررسی کنید تا مطمئن شوید یک سوتین دقیقا مناسب شماست.

1. به بند سوتین توجه کنید

کاپ ها باعث نگه داشتن سینه ها در جای خود می شوند؛ اما بندها درصد بسیار زیادی از فرم کلی سوتین را بر عهده دارند. شاید فکر کنید که بندها فقط برای بالا نگه  داشتن سوتین به کار می روند؛ اما در واقع نگه داشتن کاپ ها روی فرم بدنتان و شکل دادن به سینه ها از جمله وظایف آن هاست.

نکته: اگر سایز دور سوتین تغییر کند سایز کاپ آن نیز عوض می شود! پس طبق قاعده ی «سایز خواهر» اگر یک سایز کوچک تر دور سوتین را انتخاب می کنید، در مورد کاپ یک سایز بالا بروید و بر عکس. به این ترتیب یک لباس زیر مناسب خواهید داشت.

2. کاپ سوتین چقدر مناسب شما است؟

نکته: باز هم به رابطه ی عکس بین دور سوتین و سایز کاپ آن توجه کنید و طبق قاعده ی «سایز خواهر» بهترین سایز مورد نظرتان را انتخاب کنید.

3. فرم سیم یا فنر سوتین چطور است؟

اگر از سوتین سیم یا فنردار استفاده می کنید، سیم سوتین باید فیت بدن شما باشد، بین سینه ها قرار بگیرد و خیلی صاف روی تن بنشیند. سیم سوتین باید خیلی خوب دور و زیر سینه ها را بگیرد.

اگر هر کدام از حالت های زیر را تجربه می کنید، احتمالا لازم است سایز کاپ یا دور سوتین خودتان را تغییر دهید.

4. آیا بند سوتین اندازه است؟

بند سوتین باید راحت و مطمئن روی شانه قرار بگیرد. به این ترتیب شما باید بتوانید دو انگشت را به راحتی زیر بند سوتین قرار دهید. اگر بند بیش از اندازه روی شانه فشار نمی آورد و روی شانه ها جا نمی اندازد و در عین حال محکم و راحت است، شما اندازه ی مناسبی را انتخاب کرده اید.

5. باید سایز خواهر و سایز اصلی تان را بدانید

دقیقا مانند خرید شلوار جین یا کفش، خرید سوتین از یک برند به برند دیگر یا از یک سبک به سبکی دیگر متفاوت است؛ به همین دلیل دانستن سایز اصلی و سایز خواهر از ضروری ترین موارد است و در همین مواقع به کار خواهد آمد.

6. اگر اندازه ی سینه هایتان متفاوت است، عدد را گرد کنید

اینکه اندازه ی دو سینه دقیقا یکسان نباشد کاملا طبیعی است؛ اما اگر این تفاوت زیاد و قابل توجه است، جای نگرانی نیست. کورا هرینگتون، نویسنده و متخصص لباس زیر، در این مورد پیشنهاد می کند که سوتین مناسب برای سینه ی بزرگ تر را بخرید. اگر سوتین بزرگ تر را خریدید، می توانید به کاپ کوچک تر یک پد اضافه کنید تا حجم خالی را پر کند؛ و همچنین اگر سوتین کوچک تر را انتخاب کردید، مدلی را انتخاب کنید که کاپ های قابل جدا شدن داشته باشد و یک طرف آن را تعویض کنید.

همچنین در نظر داشته باشید که سایز سوتین همزمان با بدن شما قابل تغییر است. اگر به طور منظم ورزش می کنید، به تازگی بچه دار شده اید و… ممکن است که سوتین های فعلی تان اندازه ی شما نباشند.

7. سبک ها و جنس های مختلف سوتین ها، اهداف مختلفی دارند

در حالت ایدئال، سوتین های شما باید مکمل لباس های موجود در کمد لباس شما باشند. شما به سبک هایی احتیاج دارید که همه کاره باشند و در عین حال راحت هم باشند تا در طول روز اذیت نشوید. همچنین بهتر است که چند مدل مختلف داشته باشید تا در موقعیت های مختلف بتوانید استفاده کنید.

انتخاب سوتین بر اساس فرم سینه

سوتین ورزشی

یکی از مواردی که در هنگام خرید سوتین باید به آن توجه کنید، فرم سینه است. فرم های سینه ها به چند دسته تقسیم می شود؛ سینه ها می توانند در قسمت پایین، بالا یا دور تا دور پر باشند و یا نوک تیز، افتاده یا گرد باشند. در این دسته بندی بیشتر به فرم خود سینه توجه می شود و اندازه ی قفسه ی سینه مورد بحث نیست.

برای سینه هایی که در قسمت پایین پر هستند، سوتین هایی که قسمت پایین سینه را پر می کنند بهترین انتخاب هستند؛ مانند مدل بالکنی (Balconette). این مدل سوتین ها خاصیت لیفت کردن دارند و سینه ها را به سمت بالا می آورند. اگر به دنبال سوتینی هستید که هم سینه ها را بپوشاند، هم جذاب باشد و در عین حال راحت باشند، سوتین های بالکنی با پارچه های نرم و انعطاف پذیر گزینه ی خوبی برای شما خواهند بود. اگر فرم سینه ی افتاده هم دارید، از سوتین هایی با ویژگی لیفت و جمع کننده استفاده کنید.

اگر سینه های شما در قسمت بالا پر هستند، سعی کنید سوتینی را انتخاب کنید که کاپ آن به طوری باشد که کاملا سینه ها را پوشش دهد و فضای کمی از آن باز باشد. همچنین این مدل سوتین ها برای کسانی که سینه هایی با فرم نوک تیز دارند هم مناسب است.

اگر سینه های شما کاملا در همه ی قسمت ها پر هستند، بهتر است سوتینی را انتخاب کنید که بالا و پایین سینه را به خوبی پوشش دهد. سوتین هایی که مدل کاپ مثلثی شکل دارند و همچنین سوتین هایی که به مدل نیم تنه نزدیک هستند گزینه ی خوبی خواهند بود. همینطور اگر سینه های شما گرد و کمی به سمت طرفین متمایل هستند، سوتین با کاپ مثلثی شکل و مدل هایی که سینه ها را به سمت وسط جمع کند مناسب خواهند بود.

بهترین برندهای سوتین و لباس زیر و خواب زنانه را انتخاب کنید

سوتین توری

برای این که تنوعی از مدل سوتین را داشته باشید، بهتر است طرح ها و فرم های متنوع را انتخاب کنید و در عین حال از کیفیت و راحتی سوتین یا هر لباس زیر دیگری مطمئن شوید. برای این کار کافی است بهترین برندهای لباس زیر و خواب زنانه را بشناسید و از بین آن ها دست به انتخاب بزنید.

برندهایی مانند لاوین رز  (lA Vie En Rose)، اتام (Etam)، لانژ اند اسلیپ (Lounge and Sleep)، گارودی و بسیاری از برندهای باکیفیت و شناخته شده نه تنها سیستم سایزبندی دقیقی برای لباس زیر زنانه دارند که انتخاب را برای شما آسان تر می کند، بلکه دوام و کارایی خوبی هم دارند و از الیافت مناسبی تشکیل شده اند که در هر فصلی از ایجاد حساسیت جلوگیری می کند.

منابع: self, glamour, wikihow


روش های پیدا کردن سایز سوتین و کرست

سایز سوتین و کرست را چگونه بدست آوریم؟سایز سوتین و کرست را چگونه بدست آوریم؟

سایز سوتین و کرست را چگونه بدست آوریم؟ بسیاری از خانم ها و دختران در هنگام خرید سوتین نمی دانند باید چه سایزی را برای خود انتخاب کنند.  در این مطلب راه پیدا کردن سایز سوتین شخصی را برایتان بیان خواهد کرد.

 

سوال : من چگونه می توانم سایز سوتین را که باید بپوشم را تعیین کنم ؟ اگر لباس زیرتان شما از جایشان جابجا می شوند و یا اگر پهنای آن شما را نا راحت می کند، انتخاب های شما بر اساس سایزتان نیست.

 

سندی سیمون از فروشگاه اسمیت در نیویورک و نیو جرسی می گوید اگر شما در فروشگاه امکان پرو ندارید، می توانید سایز های مناسب خود را در خانه به دست آورید.

 

در اینجا روشی که شما برای اندازه گیری نیاز دارید شرح داده شده است: سایز بند و سایز فنجانی. برای پیدا کردن سایز مناسب خود به یک آینه و متر نواری نیاز دارید.

 

 

توجه دقت کنینتوجه دقت کنین

روش های بزرگ کردن سینه / علل کوچکی سینه

بزرگ کردن سینه,بزرگ کردن سینه با ورزش,بزرگ کردن سینه خانمها

 

سایز بند سوتین:

با متر نواری دور قفسه ی سینه ی خود را اندازه بگیرید، این اندازه گیری باید از زیر سینه ها باشد. مطمئن باشید که نوار کاملا صاف باشد تا بیشترین عدد ممکن را نشان دهد. اگر عدد به دست آمده یک عدد زوج بود به آن 4 اینچ اضافه کنید و اگر عدد به دست آمده یک عدد فرد بود به آن 5 اینچ اضافه کنید. (بنابراین اگر عددی که شما اندازه گیری کردید 32 اینچ باشد سایز بند شما 36 است و اگر عدد به دست آمده 33 باشد سایز بند شما 38 است.)

 

سایز فنجانی سوتین:

این بار متر نواری را روی قسمت برامده سینه خود قرار داده و قفسه ی سینه را اندازه گیری کنید. مطمئن شوید که متر روی پوستتان حفره ایجاد نکرده باشد. اختلاف عددی را که در اینجا به دست آمده و عدد سایز بند را به دست آورید. اگر این اختلاف 1 اینچ بود سایز فنجانی شما A، اگر 2 اینچ بود B، اگر 3 اینچ بود C، و اگر 4 اینچ بود D است. برای مثال اگر اگر سایز بند شما 36 و این اندازه گری عدد 38 را نشان می داد سایز فنجانی شما B است.