فیلم و سریال

بهترین سریال عاشقانه تاریخی کره ای

علاقمندان امروز سینمای کره، در زمره تماشاچیان بهترین سریال های کره ای هستند که از سال ۱۳۸۵ در صدا‌و‌سیمای کشور، دوبله و پخش شده است. دیدن ماجراهای یانگوم در سریال جواهری در قصر و مبارزات کمانگیر جذاب کره‌ای، جومونگ در سریال افسانه جومونگ، بسیاری از ما را علاقمند به تاریخ و فرهنگ کشور کره‌جنوبی نمود.

شاید نزدیکی فرهنگی ما با کره‌، یکی از عوامل اقبال عمومی مردم ایران از صنعت سینمای این کشور باشد، اما از رنگ و لعاب چشم‌نواز لوکیشن‌ها، پوشش رنگارنگ بازیگران و داستان‌های قهرمان‌محور سریال‌های کره‌ای که مفاهیم انسانی همچون، نیکی، احترام به بزرگان، سخت‌کوشی و تلاش برای رسیدن به هدف را ترویج می‌کنند نباید به راحتی گذشت.

در این مطلب، با اشاره‌ای کوتاه به بهترین سریال‌ های کره ای پخش شده از تلویزیون ایران، فهرستی از پربیننده‌ترین سریال‌های اخیر کشور کره جنوبی را به تفکیک ژانر، به شما معرفی خواهیم کرد تا بر اساس علاقه خود انتخاب و از سایت‌های معتبر دانلود نمائید.

کدام یک از سریال های کره ای از تلویزیون ایران پخش شده‌اند؟

تقریبا از ۱۳ سال پیش، شب‌های ایران در ساعت پخش سریال های کره ای ، شاهد خیابان‌های خلوت و بدون ترافیک بود زیرا از کوچک و بزرگ، پیر و جوان، با جدیت پیگیر داستان‌های تاریخی و جذاب چشم بادامی‌های دوست‌داشتنی بودند.

دونگ یی، جواهری در قصر، امپراتور دریا، تاجر پوسان، افسانه جومونگ، متشکرم، امپراتور بادها، دو دوست، ایسان، سرزمین آهن، سرنوشت، دختر امپراتور، آقای دکتر، مرد مبارز، افسانه سامبونگ، رویای فرمانروای بزرگ، خانواده کیم چی، بخش قلب و افسانه خورشید و ماه، از جمله سریال‌ های کره ای هستند که به زبان شیرین پارسی دوبله و از رسانه ملی پخش شده‌اند.

با فراگیر شدن اینترنت، علاقمندان به سریال های کره ای دیگر منتظر نمی‌مانند و تقریبا همزمان با پخش سریال در کشور کره، آن را دانلود کرده و تماشا می‌کنند.

شاید فهرست زیر به شما کمک کند تا سریال بعدی که دوست دارید ببینید را، به سهولت انتخاب کنید. کافی‌ست روی هر یک از لینک‌های زیر کلیک کنید و مطالب مرتبط با آن ژانر را مطالعه نمائید.

  • سریال های کره ای اکشن ابرقهرمانانه
  • سریال های کره ای پلیسی – جنایی
  • سریال های کره ای درام – عاشقانه
  • سریال های کره ای درام – هیجان‌انگیز
  • سریال های کره ای تاریخی – حماسی (با محوریت یک مرد)
  • سریال های کره ای تاریخی – حماسی (با محوریت یک زن)
  • سریال های کره ای کمدی – عاشقانه
  • سریال های کره ای جدید ۲۰۱۹

 بهترین سریال های کره ای اکشن ابرقهرمانانه

 

مجموعه تلویزیونی شکارچی شهر   CITY HUNTER

کارگردان: جین هیوک

بازیگران: لی مین هو، پارک مین یونگ، لی جون هیوک، کیم سانگ جونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: “لی یون سانگ” به عنوان فارغ‌التحصیل دانشگاه ام آی تی آمریکا، وارد کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی می‌شود. او به قصد گرفتن انتقام خون پدرش که سال‌ها پیش در عملیاتی در کره شمالی، بنا به دلایل سیاسی، به دستور رئیس جمهور کشته شده، وارد کاخ می‌شود اما برملا کردن فساد مقامات دولتی و گرفتن حق مردم فقیر رفته‌رفته تبدیل به هدف اصلی‌اش می‌شود. در این میان باید دید عشق دختری از گارد محافظان ریاست جمهوری او را از هدف دور می‌کند یا …

شکارچی شهر؛ یکی از سریال های کره ای موفق

 

 

دانلود کنید

مردی به نام خدا    A MAN CALLED GOD

دوست‌داران سونگ ایل گوک (بازیگر نقش جومونگ) در این سریال زیبای کره‌ای، می‌توانند به تماشای نفش‌آفرینی هنرپیشه محبوب خود بنشینند.

کارگردان: لی هیونگ سئون

بازیگران: سونگ ایل گوک، چو جین وونگ، هان چائه یونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۰

تعداد قسمت:  ۲۴

خلاصه داستان: “مایکل کینگ” (سونگ ایل گوک) رهبر یک باند زیرزمینی قاچاق مواد مخدر است که می‌خواهد انتقام مرگ والدینش را بگیرد. وقتی با خبرنگاری به نام “جین بوبه” آشنا می‌شود، تمام باورهایش دچار تغییر شده و …

مردی به نام خدا؛ سریال کره ای

 

 

دانلود کنید

ماسک عروسک   BRIDAL MASK

کارگردان: یون سونگ شیک

بازیگران: جو وون، جین سی یون، پارک کی وونگ، هان چایی-آه

تاریخ پخش: ۲۰۱۲

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: قهرمانی به نام “لی کانگ تو” در دوران استعمار ژاپن، با مهارت خود در هنرهای رزمی، به مبارزه علیه استعمارگران ژاپنی می‌پردازد. او که با نام Gaksital شناخته می‌شود برای مخفی ماندن هویت خود، از ماسک استفاده می‌کند.

این سریال را با نام ماسک عروس نیز می‌شناسند.

ماسک عروسک یکی از سریال های کره ای موفق است.

 

 

دانلود کنید

ایلجیما     ILJIMAE: THE PHANTOM THIEF

کارگردان: لی یونگ سوک

بازیگران: لی جون کی، هان هیو جو، لی یونگ-آه، پارک سی هو

تاریخ پخش: ۲۰۰۸

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: دزد قهرمان که به مردم فقیر کمک می‌کند، حافظه خود را باز می‌یابد و به جستجوی راز قتل پدر واقعی‌اش که یک اشراف‌زاده بوده می‌رود.

این سریال یکی از پربیننده‌ترین و بهترین سریال های کره ای بوده است.

سریال کره ای ایلجیما

 

 

دانلود کنید

نسل خورشید    DESENDANTS OF THE SUN

کارگردان: لی ایونگ بوک

بازیگران: سونگ جونگ کی، سونگ هی کیو

تاریخ پخش: ۲۰۱۶

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: گروهی از ارتش به کشور جنگ‌زده اوروک اعزام می‌شوند. کاپیتان “یو شین جین” رهبر نیروهای ویژه است که در منطقه جنگی با پزشک داوطلبی به نام ” کانگ مو یون” که دختری سرکش و لجباز است آشنا می‌شود و …

سریال کره ای نسل خورشید

 

 

دانلود کنید

بهترین سریال های کره ای پلیسی – جنایی

 

گروه ویژه شماره ۱۰   SPECIAL AFFAIRS TEAM TEN

کارگردان: لی سونگ یونگ

بازیگران: جو سانگ ووک، جو آن، کیم سانگ هو، چویی وو شیک

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۹

خلاصه داستان: گروه ویژه شماره ۱۰، واحدی از بخش جنایی پلیس کره جنوبی است که به تعقیب جنایتکاران معروف می‌پردازد. افراد این گروه هر یک دارای ویژگی خاصی هستند. قدرت استدلال، حس ششم قوی و قدرت کشف و شهود، در کنار سوابق کارآگاهی و دانشگاهی این افراد، آن‌ها را به حل معماهای پیچیده جنایی قادر می‌سازد.

این سریال در دو فصل ساخته شده و در هر قسمت به حل یک معمای جنایی می‌پردازد.

سریال کره ای گروه ویژه شماره 10

 

دانلود کنید

 

سه روز    THREE DAYS

کارگردان: هونگ چانگ ووک، شین کیونگ سو

بازیگران: پارک یو چون، پارک ها سون، سون هیون جو، چوئی وون یونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۴

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: رئیس‌جمهور کره، در ویلای تفریحی خود به طور اسرارآمیزی ناپدید می‌شود. محافظان وی فقط صدای شلیک گلوله شنیده‌اند. جستجو برای پیدا کردن رئیس‌جمهور آغاز می‌شود. آنها فقط سه روز فرصت دارند تا وی را یافته و به مکانی امن منتقل کنند…

سریال کره ای سه روز

 

دانلود کنید

 

شهر بی‌رحم    [HEARTLESS CITY  [CRUEL CITY

کارگردان: جانگ یونگ وو، لی جانگ هیو

بازیگران: جونگ کیونگ هو، نام گیو ری، کیم یو می، لی جای یون، چویی مو سانگ و …

تاریخ پخش: ۲۰۱۳

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: افسر پلیسی به یک باند خلافکار در زمینه قاچاق مواد مخدر، نفوذ می‌کند تا مدارکی برای دستگیری آنها پیدا کند و نیز قاتل دوستش را پیدا کند. اما بر حسب اتفاق، عاشق رئیس گروه قاچاقچی‌ها می‌شود که در قتل دوستش دست داشته است. باید دید پلیس جوان، عشق را انتخاب می‌کند یا انتقام را؟

شهر بی‌رحم، یکی از بهترین سریال های کمدی پلیسی سال‌های اخیر است که تحسین ۹۲% مخاطبان را برانگیخته است.

شهر بی رحم؛ یکی از بهترین سریال های کره ای

 

 

دانلود کنید

آیریس    IRIS

یکی از موفق‌ترین و پر‌هزینه‌ترین (با هزینه ۲۰ میلیون دلار) سریال های کره ای است که  فصل دوم آن با حضور بازیگران متفاوت در سال ۲۰۱۳ ساخته شد. آیریس ۱ در جشنواره‌های سال ۲۰۰۹ موفق به کسب ۱۱ عنوان جایزه شد.

کارگردان: کیم کیو ته

بازیگران: لی بیونگ هون، کیم ته هی

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: “کیم هیون جون” و “جین یا وو” دوستان صمیمی هستند که با هم وارد سازمان جاسوسی معروف NNS شده و هر دو عاشق زنی به نام “سونگ هی” می‌شوند. هیون جون برای مأموریتی به مجارستان فرستاده می‌شود و اتفاقاتی برایش پیش می‌آید که زندگی وی را برای همیشه تغییر می‌دهد. او می‌خواهد بداند آیریس چیست و چه کسی باعث شده که او به عضویت NNS درآید؟

سریال کره ای ایریس

 

 

دانلود کنید

صدا   VOICE

کارگردان: کیم هونگ سون

بازیگران: جانگ هیوک، لی هانا

تاریخ پخش: ۲۰۱۷

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: ” موجین هوک” کارآگاه موفقی است که پرونده‌های زیادی را بر عهده داشته و در حل معماهای جنایی سرامد است. با قتل همسرش توسط یک قاتل سریالی، تمام زندگی‌اش زیر و رو می‌شود. موجین احساس گناه می‌کند که نتوانسته از همسرش مراقبت کند، برای همین مخفیانه به دنبال قاتل می‌گردد.

فصل دوم و سوم این سریال، با بازیگران و ماجراهای جدید تولید و پخش شده است.

سریال کره ای صدا (فصل 1)

 

 

دانلود کنید

بهترین سریال های درام عاشقانه کره ای

دوست‌داران کی دراما (K DRAMA) افرادی هستند که به فیلم و سریال‌های درام کره ای علاقمندند. سینمای کره جنوبی، در این زمینه بسیار فعال بوده و همه ساله، محصولات متنوعی را تولید و پخش می‌کند. در این قسمت برخی از سریال‌های درام عاشقانه پرطرفدار کره ای را معرفی می‌کنیم.

ویروس بتهوون  BEETHOVEN VIRUS

کارگردان: لی جی.کیو

بازیگران: کیم میونگ مین، لی جی آه، جانگ گیون ساک

تاریخ پخش: ۲۰۰۸

تعداد قسمت: ۱۸

خلاصه داستان: “کنگ گان وو” در دهه چهل‌سالگی زندگی خود، رهبر ارکستر نخبه و مغروری است که برای خلق بهترین موسیقی، دست به هر کاری می‌زند. غرور بیش از حد و اخلاق خاصش مانع از ایجاد روابط خوب با اطرافیانش شده است. او یک ویولونیست به نام “دو رو می ” و یک ترومپت‌نواز هم نام خودش را ملاقات می‌کند و …

سریال کره ای ویروس بتهوون

 

 

دانلود کنید

ملکه برفی THE SNOW QUEEN

کارگردان: لی هیونگ مین

بازیگران: هیون بین  سونگ یی ری  ایم جوهوان  یو این یونگ و …

تاریخ پخش: ۲۰۰۶

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: این داستان بر اساس زندگی واقعی یک نابغه ریاضی و رقابت وی در سن ۱۷ سالگی با یک نابغه دیگر است که زندگی هر دو را دچار تغییر می‌کند. شروع سریال نفس‌گیر است. شخصیت اول مرد قصه، خودش را از بالای یک کوه برفی به پایین پرت می‌کند و …

سریال کره ای ملکه برفی

 

 

دانلود کنید

 

۴۹ روز      DAYS ۴۹

کارگردان: جو یونگ کوانگ

بازیگران: لی یو ون، نام گیوری، جونگ ایل وو، جو هیون جای، یائه سو بین

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: ۴۹ روز به “جی هیون” که چند روز قبل از ازدواج تصادف کرده و به کما رفته، فرصت داده می‌شود تا به دنیا برگردد و از جسم “سونگ بی کیونگ” استفاده کند تا سه نفر را که برایش اشک خالصانه می‌ریزند پیدا کند…

سریال کره ای 49 روز

 

 

دانلود کنید

 

معلم کیم، دکتر رمانتیک      ROMANTIC DOCTOR, TEACHER KIM

کارگردان: یو این سیک

بازیگران: هان سئوک کیو، سئو هیون جین، یو یئون سئوک، ایم وون هه

تاریخ پخش: ۲۰۱۶

تعداد قسمت: ۲۰+۱

خلاصه داستان: پسر بچه‌ای، پدرش را در یک سانحه پزشکی از دست می‌دهد، تصمیم می‌گیرد پزشک شود و انتقام مرگ ناگهانی پدرش را بگیرد. او پزشک همان بیمارستانی می‌شود که پدرش در آن مرده است و …

سریال کره ای دکتر رمانتیک

 

دانلود کنید

 

صدای قلبمو بشنو   [LISTN TO MY HEART  [CAN YOU HEAR MY HEART

کارگردان: کیم سانگ هو

بازیگران: جائه وون کیم، جیونگ ایوم هوانگ، مین نامکونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۳۰

خلاصه داستان: در این سریال رمانتیک، نقش عشق را در محدودیت‌های فیزیکی به خوبی می‌توان دید. مادر ناشنوای “بونگ وو ری” با پدر “بونگ ما” که از نظر ذهنی دچار بیماری است ازدواج می‌کند. هر دو در ابتدا بیماری والدین خود را از هم پنهان می‌کنند اما جایی که پای عشق در میان باشد…

میتونی صدای قلبمو بشنوی؟ یکی سریال کره ای عاشقانه

 

دانلود کنید

بهترین سریال های اکشن- درام  کره ای

 

شکارچیان برده  THE SLAVE HUNTERS

کارگردان: کوک یونگ هوان

بازیگران: جانگ هیوک، لی دا-هائه، او جی هوو، هان جانگ سو

تاریخ پخش: ۲۰۱۰

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: “لی دائه گیل” با هدف یافتن دختری به نام “اون نیون” که در گذشته برده خانواده آنها بوده و گیل عاشقش بوده، به شکار برده‌ها می‌پردازد. او نمی‌داند که دختر در میان اشراف‌زادگان زندگی میکند و در حال تدارک مراسم ازدواج است. اون نیون که هنوز عشق گیل را فراموش نکرده از مراسم ازدواج فرار می کند و …

این سریال یکی از پر‌بیننده‌ترین و بهترین سریال های کره ای بوده که بیش از ۱۵ عنوان جایزه از جمله بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد اصلی را به دست آورده است.

سیال کره ای شکارچیان برده

 

 

دانلود کنید

 

تازا   TAZZA

این سریال با نام های تاجا و جنگ گل ها نیز شناخته می شود.

کارگردان: کانگ شین هیو

بازیگران: جانگ هیوک  هان یی-سئول  کیم مین-جون

تاریخ پخش: ۲۰۰۸

تعداد قسمت: ۲۱

خلاصه داستان: “گو نی” با فکر انتقام گرفتن از “یونگ مین” که باعث مرگ مادر و ناپدری‌اش شده در زندان بزرگ می شود. در زندان با افرادی آشنا می شود که آینده او را برای همیشه تغییر می دهند…

سریال کره ای تازا

 

دانلود کنید

 

چلچله خورشید   SWALLOW THE SUN

کارگردان: یو چونگ یول

بازیگران: جی سانگ، سونگ یو ری، لی وان

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۲۵

خلاصه داستان: “جونگ وو” پسر یتیمی که در گروه اوباش محله روزگار می‌گذراند، یک روز بر حسب اتفاق، زندگی رئیس ثروتمند شرکتی بزرگ را نجات می‌دهد و به استخدام وی درمی‌آید. رئیس او را به سئول می‌فرستد تا مراقب پسرش باشد. پسر آقای رئیس از جونگ وو فقط یک درخواست دارد، آن هم این است که برای به دست آوردن دل دختر مورد علاقه‌اش کمک کند. جونگ وو می‌خواهد کمک کند اما آن دختر کسی نیست جز عشق دوران کودکی خودش که …

سریال کره ای چلچله خورشید

 

 

دانلود کنید

 

بک دونگ سو دلاور    WARRIOR BAEK DONG-SOO

کارگردان: لی هیون جیک، کیم هونگ سون

بازیگران: چانگ ووک جی، سئونگ هویو، هو  چانگ کیم

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۹

خلاصه داستان: دو دوست که از کودکی عاشق جنگجویی بودند، در بزرگی راهشان از هم جدا شده و در مقابل هم قرار می‌گیرند. یکی، بزرگترین مبارز کشور و رئیس گارد امنیت سلطنتی می‌شود و دیگری به عضویت گروه زیرزمینی خلافکاران که به دنبال سرنگونی پادشاه هستند در می‌آید و …

سریال کره ای بک دونگ سو دلاور

 

 

دانلود کنید

 

نجاتم بده  SAVE ME

کارگردان: کیم سونگ سو

بازیگران: تیکیون، سئو یه جی، جو سانگ ها

تاریخ پخش: ۲۰۱۷

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: دختر جوانی که همراه خانواده‌اش به شهر کوچکی نقل مکان کرده، طی حادثه‌ای با فرقه‌ای مذهبی درگیر می‌شود و اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد…

فصل دوم این سریال نیز در ۱۶ قسمت تولید شده از ۱۸ اردیبهشت سال جاری از شبکه OCN در حال پخش است.

سریال نجاتم بده یکی دیگر از بهترین سریال های کره ای

دانلود کنید

برترین سریال های کره ای تاریخی-حماسی (با محوریت یک مرد)

خیلی‌ها سریال کره‌ای را مترادف با نام جومونگ می‌دانند. افسانه جومونگ یکی از بهترین سریال های کره ای بود که از تلویزیون ایران پخش شد. اگر چه برخی معتقدند کره‌ای‌ها با این سریال‌ها برای خود تاریخ می‌سازند، اما دیدن داستان‌های حماسی همیشه جذابیت خود را داشته است.

اگر به افسانه جومونگ و امپراتور بادها علاقمند بودید، حتما از تماشای سریال‌های معرفی شده در این قسمت نیز لذت خواهید برد.

بهترین سریال های کره ای تاریخی؛ امپراتور بادها

 

خدای جنگ   GOD OF WAR

کارگردان: کیم جین مین، کیم هیونگ دونگ

بازیگران: کیم جو هیوک، پارک سانگ مین، کیم گیو ری

تاریخ پخش: ۲۰۱۲

تعداد قسمت: ۵۶

خلاصه داستان: ” کیم جوم” فزند یکی از فرماندهان فراری است که توسط راهب‌ها نگهداری شده و فنون رزمی را آموزش می‌بیند. در پی قتل عام راهب‌های کشور گوریو توسط پادشاه، کیم جون با مبارزات خود برای دفاع از قبیله‌اش وارد کاخ شده و به زودی به مقام بالای ریاست یگان ارتش ارتقا پیدا می‌کند و تا جایی پیش می‌رود که به سلطنت می‌رسد…

خدای جنگ؛ سریال کره ای

 

 

دانلود کنید

 

شاه گوانگتو کبیر    GWANGGAETO, THE GREAT CONQUEROR

کارگردان: لی جائه یونگ

بازیگران: لی تائه گون، کیم سئونگ سو، ایم هو،  اوه جی این

تاریخ پخش: ۲۰۱۲-۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۹۲

خلاصه داستان: این سریال تاریخی حماسی، درباره زندگی پادشاه گوانگتوی بزرگ است که با تصاحب قدرت از قوم بیکجی، افتخار گوگوریو را به آن باز می‌گرداند.

سریال کره ای شاه گوانگتو کبیر

 

 

دانلود کنید

 

امپراتور گیونجوگو  KING GEUNCHOGO

کارگردان: چئول گیوم کیم، سانگ وو کیم

بازیگران: وو سئونگ کام، جی سو کیم، جونگ وون لی

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۶۰

خلاصه داستان: داستان زندگی پادشاه سرزمین باکجی و فتوحات وی در دوران باشکوه سلطنت وی است که با قدرت سیاسی خود، شبه جزیره کره را به اوج اقتدار می‌رساند…

امپراتور گئون چوگو یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی و حماسی کشور کره است.

 

 

دانلود کنید

 

 

شش اژدهای پرنده  SIX FLYING DRAGON

کارگردان: شین کیونگ سو

بازیگران: آه این یو، یوهان بیون، سی کیونگ شین

تاریخ پخش: ۲۰۱۵

تعداد قسمت: ۵۰

خلاصه داستان: این سریال تاریخی درباره مبارزات، جاه طلبی، موفقیت و سقوط شش شخصیت با محوریت” لی بانگ وون” سومین پادشاه سلسله چوسان است…

 

سریال کره ای تاریخی شش اژدهای پرنده

 

 

دانلود کنید

 

درختی با ریشه های عمیق  TREE WITH DEEP ROOTS

کارگردان: تائه یو چانگ

بازیگران: سئوک هوان آن، جین وونگ چو، چوئی وون یونگ

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: در پی یک سری قتل مرموز در دوره سلطنت شاه سجونگ،” کانگ چا یونگ” مأمور بررسی علت قتل‌ها می‌شود. رفته رفته او در جریان تحقیقاتش متوجه توطئه عظیم یک سری از مقامات در پشت این قتل‌های سریالی می‌شود که برای اهداف خود دست به هر کاری می‌زنند…

یکی از بهترین سریال های کره ای ، درختی با ریشه های عمیق

 

دانلود کنید

سریال های کره ای تاریخی-حماسی (با محوریت یک زن)

گل سر‌سبد بهترین سریال های کره ای تاریخی که قهرمان زن آن در خاطره ما نقش بسته است، سریال جواهری در قصر و ماجراهای یانگوم، پزشک مخصوص دربار است. اما کره جنوبی مملو از قصه ملکه‌ها و دربارهاست که می‌توانید از دیدن آنها لذت ببرید.

جواهری در قصر، یکی از بهترین سریال های کره ای دهه 80 تلویزیون ایران

 

ملکه کی   THE EMPRESS KI

کارگردان: هان هی، لی سونگ جون

بازیگران: ها چی وون، هیونگ سونگ مین، جی چانگ ووک

تاریخ پخش: ۲۰۱۳

تعداد قسمت: ۵۱

خلاصه داستان: داستان زندگی واقعی “کی سونگ نیانگ” است که از کودکی با سختی‌های بسیار به اولین عشق خود ، پادشاه گوریو می‌رسد. پس از سلطه مغول‌ها، برای انتقام به قصر توقان تیمور وارد شده و با او ازدواج می‌کند. از پادشاه یوآن فرزند پسری به دنیا می‌آورد که با از میان برداشتن رقبا، فاتح امپراتوری چین می‌شود…

این سریال یکی از بهترین سریال های کره ای سال ۲۰۱۳ است که جوایز متعددی را از آن خود کرده است.

ملکه کی؛ یکی از بهترین سریال های کره ای تاریخی است.

 

 

دانلود کنید

 

ملکه آهنین   THE IRON EMPRESS

کارگردان: شین چانگ سوک، هوانگ این هیوک

بازیگران: چه شی را، کیم سوک هون، چوی جائه سونگ

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۷۸

خلاصه داستان: این مجموعه تلویزیونی بر اساس داستان واقعی سومین ملکه عصر گوریو است که در جوانی بیوه شده و برادرش به تخت پادشاهی می‌نشیند. ملکه برای بازگرداندن تاج و تخت به پسرش تلاش کرده و در میادین جنگ با دلاوری می‌جنگد اما برادرش مانع بزرگی بر سر راه سلنطت شاهزاده است…

سریال کره ای تاریخی ملکه آهنین

 

 

دانلود کنید

 

ملکه سوندوک     QUEEN SEON DUK

کارگردان: گئون هونگ کیم، هونگ کیوم پارک

بازیگران: وونگ این جیونگ، جیونگ هیون کیمف دام ریو

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۶۲

خلاصه داستان: پادشاه پس از کشته شدن پسر بزرگش، به جای اینکه پسر کوچکتر خود را ولیعهد کند، نوه‌اش را به عنوان جانشین بر‌می‌گزیند. میشیل یکی از معشوقه‌های امپراتور، با همدستی پسر کوچکتر پادشاه سعی می‌کند ولیعهد را به قتل برساند اماموفق نمی‌شود و بالاخره نوه اپراتور از توطئه‌ها جان سالم به در می‌برد و به پادشاهی می‌رسد و داستان از اینجا تازه شروع می شود…

سریال کره ای ملکه سوندوک

 

 

دانلود کنید

 

عشق شاهزاده خانم   THE PRINCESS’ MAN

کارگردان: کیم جونگ مین، پارک هیون سوک

بازیگران: مون چائه وون، پارک ششی هو، سونگ جونگ هو

تاریخ پخش: ۲۰۱۱

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: ورژن کره‌ای داستان رومئو و زولیت را در این سریال عاشقانه غم‌انگیز ببینید. شاهزاده خانم سویانگ که دختری جسور و سرزنده و زیباست، عاشق پسر نجیب‌زاده عاقل و جذابی می‌شود اما دشمنی خانواده‌ها، مانع بزرگی بر سر راه عشق آن دو است که…

سریال کره ای عشق شاهزاده خانم

 

 

دانلود کنید

 

هوانگ جین یی  HWANG JIN YI

کارگردان: چئول گیو کیم، سان جو یون

بازیگران: می سئون جئون، سانگ ها جو، بو یئون کیم

تاریخ پخش: ۲۰۰۶

تعداد قسمت: ۲۴

خلاصه داستان: این سریال کره ای روایت مبارزه زنی هنرمند در جامعه قرن ۱۶ ، برای یافتن جایگاه اجتماعی خود است. هوانگ جین یی، نوازنده، موسیقیدان و رقصنده هنرمندی است که در جامعه به شدت محدودی که می‌زیسته برای عرضه هنر خود با دشواری زیادی در جامعه مردسالار مواجه شده و …

سریال کره ای هوانگ جین یی

 

دانلود کنید

گلچینی از بهترین سریال های کره ای کمدی عاشقانه

 

 

پسران برتر از گل   BOYS OVER THE FLOWER

کارگردان: گی سانگ جئون

بازیگران: کو هی سان لی، مین هو  کیم، هیون جونگ، کیم بوم، کیم جوون

تاریخ پخش:  ۲۰۰۹

تعداد قسمت:  ۲۵

خلاصه داستان: دختری از طبقه متوسط که وسایل خشکشویی کالج مجللی به نام شین هوا را می‌برد که تحویل دهد، با پسر پولداری که قصد خودکشی دارد آشنا شده و او را از تصمیم خود منصرف می کند. دختر عاشق یکی از پسرهای کالج می‌شود اما …

یکی از بهترین سریال های کره ای در ژانر کمدی؛ پسران برتر از گل

 

دانلود کنید

 

تو زیبایی   YOU ARE BEAUTIFUL

کارگردان: سئونگ چانگ هونگ

بازیگران: شین هی پارک، کئون ساک جانگ، یونگ هوا جونگ

تاریخ پخش: ۲۰۰۹

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: دختر راهبه‌ای مجبور می‌شود برای کمک به برادر دوقلویش، خود را جای برادر جا زده و به مدت یک ماه تظاهر کند یک مرد است و در گروه خوانندگی که برادرش عضو بوده، برنامه اجرا کند تا زحمات برادرش به باد نرود. برادر او به دلیل عمل جراحی زیبایی که انجام داده و پزشک ناشی، پلک او را طوری عمل کرده که چشمانش حتی موقع خواب بسته نمی‌شود، قادر به همراهی تیمش نیست…

 تو زیبایی، یکی از بهترین سریال های کره ای در ژانر کمدی است که موفق به دریافت چندین جایزه از جشنواره‌های مختلف شده است.

تو زیبایی، یکی از بهترین سریال های کره ای

 

 

دانلود کنید

 

کافه پرنس  COFFEE PRINCE

کارگردان: یوون جئونگ لی

بازیگران: یون ایون هی، گونگ یو، لی سان گیون، چایی جونگ آن

تاریخ پخش: ۲۰۰۷

تعداد قسمت: ۱۷+۱

خلاصه داستان: “هان گیول” که جوانی مغرور و گریزان از عشق و ازدواج است، به دستور مادربزرگش مسئولیت اداره کافی شاپ خانوادگی را می‌پذیرد تا اینکه “اون چان” جوان شاد و سرزنده، با شخصیتی غیرقابل پیش‌بینی را می‌بیند و  با هم دوست می‌شوند.

گیول بر اساس نظر خانواده شغل خود را انتخاب کرده است، اما قرار نیست زیر بار ازدواج با دخترانی که آنها برایش کاندید می‌کنند برود! برای فراری دادن دختران انتخابی، از چان که چهره‌ای ظریف و دخترانه دارد می‌خواهد در نقش نامزد او وارد زندگی‌اش شود. غافل ازاینکه او در واقع یک دختر است و عشق وارد رابطه آنها خواهد شد…

سریال کره ای کافه پرنس یکی از بهترین سریال های کره ای کمدی است

 

دانلود کنید

 

به زیبایی تو  TO THE BEAUTIFUL YOU

کارگردان: یونگ چول لی

بازیگران: سولی، چویی مین هو، لی هیون وو

تاریخ پخش: ۲۰۱۲

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: “گو هی جو” دختر کره‌ای که در آمریکا زندگی می‌کند، یک مسابقه ورزشی را از تلویزیون می‌بیند و مجذوب یکی از بازیکنان کره‌ای به نام “کانگ تانه جون” می‌شود. این علاقه باعث می‌شود دختر انتقالی بگیرد و به همان کالجی که پسر مشغول به تحصیل است برود و …

سریال کره ای به زیبایی تو

 

 

دانلود کنید

 

سلیقه شخصی  PERSONAL TASTE

کارگردان: جونگ چان نو، هیونگ ساک سون

بازیگران: لی مین هو، سو یه جین، کیم جی سوک

تاریخ پخش: ۲۰۱۰

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: “چون چینهو” معمار و صاحب یک شرکت ورشکسته است که برای نجات شرکت باید برای به دست آوردن جایزه یک مسابقه معماری از خانه‌ای قدیمی طراحی کند. اما دختر شلخته‌ای به نام “پارک” صاحب آن خانه است و برای تأمین مخارج خود نیاز به یک هم‌خانه دارد. معمار جوان وانمود می‌کند همجنسگراست تا بتواند موافقت پارک را برای اقامت در آن خانه کسب کند. تمیزی و وسواس پسر و شلختگی دختر، باعث بروز صحنه‌های خنده‌دار و جالبی در این سریال می‌شود و البته که عشق از راه می‌رسد…

سلیقه شخصی؛ یکی از بهترین سریال های کره ای

 

دانلود کنید

 

شفادهنده  HEALER

کارگردان: جین وو کیم، جانگ سئوب لی

بازیگران: جی پانگ ووک، پارک مین یونگ، یو جی تائه

تاریخ پخش: ۲۰۱۴

تعداد قسمت: ۲۰

خلاصه داستان: “کیم مون هو” گزارشگر مشهوری است که از حقیقت پرونده‌ای که درگیر آن بوده آگاه می‌شود. او برای بررسی بیشتر به افراد این پرونده نزدیک می‌شود و  به دنبال فردی مرموز با نام مستعار هیلر می‌گردد …

هیلر، یکی از بهترین سریال های کره ای کمدی

 

 

دانلود کنید

چند سریال کره ای جدید در سال ۲۰۱۹

 

آخرین مأموریت فرشته: عشق   ANGELS’S LAST MISSION: LOVE

ژانر: عاشقانه، فانتزی، کمدی

کارگردان: لی جونگ ساب

بازیگران: شین هی سون، لی دونگ گان، کیم بو می

شروع پخش: ۱ خرداد ۱۳۹۸

پخش از شبکه: KBS2

تعداد قسمت: ۳۲

خلاصه داستان: فرشته‌ای به نام ” دان” برای بازگشت به بهشت مأموریت می‌یابد برای ” لی یون سو” که اعتقادی به عشق ندارد، عشق پیدا کند. اما در این راه خود فرشته به لی علاقمند می‌شود و …

آخرین مأموریت فرشته: عشق یکی از بهترین سریال های کره ای جدید را در سال 2019 ببینید

 

دانلود کنید

گل لوبیا سبز  [MUNG BEAN FLOWER  [NOKDU FLOWER

ژانر: تاریخی- درام

کارگردان: کیونگ سو شین

بازیگران: جو جونگ سوک، یون شی یون

شروع پخش: ۶ خرداد ۱۳۹۸

پخش از شبکه: SBS

تعداد قسمت: ۴۸

خلاصه داستان: روایت دو برادر ناتنی است که در جریان انقلاب دهقانان علیه استعمار ژاپن در سال ۱۸۹۴ مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند و …

سریال کره ای گل لوبیا سبز

 

دانلود کنید

 

وردست  [THE PRESIDENT’S AIDE]  CHIEF OF STAFF

ژانر: سیاسی- پلیسی

کارگردان: کواک جونگ هوان

بازیگران: لی جونگ جائه، شین مین آ، کیم دونگ جوون، لی الیجاه

شروع پخش: ۲۴ خرداد ۱۳۹۸

تعداد قسمت: ۱۰

پخش از شبکه: JTBC

خلاصه داستان: ” جان ته جون” فارغ‌التحصیل جاه‌طلب دانشکده پلیس، به دنبال راهیابی به مجلس ملی است و به عنوان مشاور چهار نفر از نمایندگان مشغول به کار شده است. او موازنه قدرت را پشت صحنه سیاست تغییر می‌دهد و…

وردست یا دستیار رئیس‌جمهور، یکی از بهترین سریال های کره ای سیاسی جدید است که پرده از مافیای قدرت مجلس ملی برمی‌دارد.

سریال کره ای دستیار رئیس جمهور

 

دانلود کنید

 

مراقب  WATCHER

ژانر: درام – سیاسی – هیجان‌انگیز

کارگردان: آن گیل هو

بازیگران: سئو کانگ جون، کیم هیون جو، هان سوک کیو

شروع پخش: ۱۵ تیر ۱۳۹۸

پخش از شبکه: OCN

تعداد قسمت: ۱۶

خلاصه داستان: زندگی” دو چی گوانگ” ، “کیم یوانگ کوان” و ” هان تائه جو” در اثر حادثه‌ای به سمت نابودی می‌رود. این سه نفر گروه تحقیقاتی تشکیل داده و به دنبال حقیقت ماجرا هسند تا بفهمند چه کسی پشت حوادث غم‌انگیز زندگی آنهاست…

مراقب؛ یکی از جدیدترین سریال های کره ای

 

دانلود کنید

 

عاشق شدن در بعد‌ از ظهر  LOVE AFFAIRS IN THE AFTERNOON

ژانر: عاشقانه – درام

کارگردان: کیم جونگ مین

بازیگران: پارک ها سون، یی تی وون، لی سانگ یوب، جو دونگ هیوک

شروع پخش: ۱۴ تیر ۱۳۹۸

پخش از شبکه: Channel A

تعداد قسمت: ۱۲

خلاصه داستان: “سوجی اون” و شوهرش به خاطر شغل جدید به یک شهر کوچک نقل مکان می‌کند و زندگی یکنواخت و کسل‌کننده‌ای دارد. تا اینکه با یک معلم زیست‌شناسی آشنا می‌شود و …

سریال کره ای جدید عاشق شدن در بعد از ظهر

 

دانلود کنید

لطفا ما را از نظرات‌ خود درباره این سریال‌ها و بهترین سریال‌ های کره ای از دیدگاه خودتان آگاه کنید.

مطالب پیشنهادی:

بهترین سریال‌های خارجی که در سال ۲۰۱۹ به اتمام می‌رسند کدامند؟

۵ سریال برتر نمایش خانگی که در تاریخ سینمای ایران جاودانه شد

معرفی پنج سریال ماندگار تلویزیون بعد از انقلاب

۱۰ فیلم رزمی  برتر تاریخ

 

 

منبع:   IMDb و  پروموویز


حدود نیم‌قرن است که سینما و سریال‌سازی در کره‌جنوبی برپا و برجاست؛ اما در سال‌های گذشته با درخشیدن آثاری مانند انگل که جایزه اسکار را از آن خود کرد یا جایزه‌گرفتن میناری در اسکار ۲۰۲۱، نگاه‌ها بیشتر از گذشته به سمت‌وسوی فیلم‌های سینمایی و سریال‌های کره‌ای جلب شده است. در این مقاله هم برایتان از سریال های درام کره ای خواهیم گفت که حسابی گُل کرده‌اند و طرفداران بسیار زیادی دارند. برای آشنایی با دنیایی از سریال‌های کره ای سرگرم‌کننده و جذاب آماده‌اید؟

۱. مشکلی نیست که خوب نباشی (It’s Okay to Not Be Okay)

شروع پخش: ۲۰ ژوئن ۲۰۲۰
ژانر: درام، عاشقانه
کارگردان: پارک-شین-وو (Park Shin-woo)
بازیگران اصلی: کیم‌-سو-هیون (Kim Soo-hyun)، سو-یه‌-جی(Seo Yea-ji)
مدت‌زمان هر قسمت: ۷۰ تا ۸۵ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۸ از ۱۰

خلاصه داستان

دو نفر عاشق هم می‌شوند؛ این قصه تکراریِ همه عاشقانه‌های دنیاست. اما کیفیت فیلم‌های عاشقانه و داستان‌های رمانتیک است که برخی از آنها را ماندگار می‌کند و برخی را از یادها می‌بَرد. «مشکلی نیست که خوب نباشی» از عشق میان دختر و پسری می‌گوید که فقط به حسی رمانتیک خلاصه نمی‌شود. این دو در جریان ارتباط باهم، زخم‌های روح‌وروان یکدیگر را التیام می‌دهند.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

حتی اگر طرفدار سریال‌های کره‌ای نباشید، از این مجموعه خوشتان می‌آید. دیدن این سریال یک باید است.

درباره سریال

سریال «مشکلی نیست که خوب نباشی» در میان بهترین سریال‌های ۲۰۲۰ در روزنامه نیویورک‌تایمز (New York Times) معرفی شده است. در کنار بینندگان، منتقدان هم از این مجموعه استقبال و آن را تحسین کرده‌اند. برای دیدنش کنجکاو شدید؟

۲. تاریخ‌نگار تازه‌کار، گو-هه ریونگ (Rookie Historian Goo Hae Ryung)

شروع پخش: ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۹
ژانر: درام، عاشقانه، کمدی، تاریخی
کارگردان: کانگ-ایل-سو (Kang Il-soo)، هان-هیون-هی (Han Hyun-hee)
بازیگران اصلی: شین‌-سه‌-کیونگ (Shin Se-kyung)، چا-اوون-وو (Cha Eun-woo)
مدت‌زمان هر قسمت: ۳۵ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۲ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان این سریال متنوع و جذاب است. چرا؟ چون سناریویی خاص دارد و از زن تاریخ‌نویسی می‌گوید که به‌خاطر جنسیتش به او اجازه فعالیت داده نمی‌شود. تبعیض‌ها و ممنوعیت‌هایی برای مورخان زن در حوالی قرن ۱۹ میلادی در کره وجود داشته و در این اثر در ژانر تاریخی به آنها پرداخته شده است.

با این حال، گوهه‌ریونگ از پا نمی‌نشیند و با نوشتن نامه به شاه دوران از او کمک می‌خواهد. این نامه‌نگاری به ایجاد رابطه‌ای میان دو فرد ختم می‌شود که دیدن دارد. از موضوع سریال خوشتان آمد؟

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

من درباره فرهنگ و تاریخ کره چیزی نمی‌دانم اما این سریال مرا به خود جذب کرده و انگار به دنیای دیگری می‌برد. این مجموعه، افسانه‌ای تاریخی، عاشقانه و دوست‌داشتنی است.

درباره فیلم

نقل‌قول جذابی در این فیلم وجود دارد که از زبان شخصیت نخست گفته می‌شود؛ یعنی بانوی مورخی که با محدودیت و محرومیت روبه‌رو است. او به مقامات می‌گوید:

حتی اگر گلویم را ببرید، قلم‌های ما از نوشتن نخواهند ایستاد. اگر من بمیرم، کس دیگری جایم را می‌گیرد. با کشتن او هم فرد دیگری جایش را خواهد گرفت. حتی اگر تمام مورخان را بکشید و قلم‌ها و کاغذها را از بین ببرید، باز هم ما را متوقف نخواهید کرد. تاریخ سینه‌به‌سینه، از آموزگار به شاگردان و از سالخوردگان به جوانان منتقل خواهد شد. این قدرت حقیقت است.

۳. وقتی کاملیا شکوفه می‌دهد (When The Camellia Blooms)

شروع پخش: ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹
ژانر: درام، کمدی، تریلر (دلهره‌آور)
کارگردان: چا-یئونگ-هون (Cha Yeong-hoon)
بازیگران اصلی: کنگ-هیو-ژین (Gong Hyo-jin)، کانگ-ها-نئول(Kang Ha-neul)
مدت‌زمان هر قسمت: ۳۰ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸ از ۱۰

خلاصه داستان

این سریال داستان عاشقانه‌ای را روایت می‌کند؛ البته عشقی واقع‌بینانه که با داستان‌های رمانتیک معمولی فرق دارد و روی تازه‌ای از روابط عاطفی را به نمایش می‌گذارد. ماجرا معطوف به زندگی زنی به نام دونگ باک است که باید روابط احساسی‌اش را در میان اتفاقات و آدم‌های مختلف مدیریت کند.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

این سریال به ما نشان می‌دهد که عشق و احساس برای همه وجود دارد و فرقی نمی‌کند که در چه سن‌وسالی هستید و… .

درباره فیلم

سریال «وقتی کاملیا شکوفه می‌دهد» از آن مجموعه‌هایی است که هم نظر مخاطبان را به خود جلب کرده و هم منتقدان. تلفیق ژانرهای مختلف در یک سریال کار جالبی بوده که سازندگان این مجموعه از عهده‌اش به‌خوبی برآمده‌اند. ماجراهایی جنایی و دلهره‌آور در بستر روایتی عاشقانه و روندی کمدی جذاب از کار درآمده است. این تنوع ژانر باعث شده که سریال مذکور در میان بهترین سریال های درام کره ای قرار بگیرد.

۴. عشق یک کتابچه راهنماست (Romance Is A Bonus Book)

شروع پخش: ۲۶ ژانویه ۲۰۱۹
ژانر: درام، کمدی-رمانتیک
کارگردان: لی-جئونگ-هیو (Lee Jeong-hyo)
بازیگران اصلی: لی-نا-یونگ (Lee Na-young)، لی-جونگ-سوک (Lee Jong-suk)
مدت‌زمان هر قسمت: ۱ ساعت
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۱ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان سریال درباره زندگی مرد جوان نویسنده‌ای است که کارش را به‌خوبی انجام می‌دهد و بسیار موفق است. او به‌طور اتفاقی با دوست دوران کودکی خود ملاقات می‌کند. دوست دوران کودکی او حالا زن جوانی است که طلاق گرفته، یک فرزند کوچک دارد و شغلش را هم از دست داده است.

حتما می‌توانید حدس بزنید که در ادامه آشنایی دوباره این دو ماجراهای عاشقانه شکل می‌گیرد. البته داستان فقط عشق‌وعاشقی نیست بلکه مایه‌هایی از کمدی هم چاشنی ماجراهایش شده و آن را شیرین و دیدنی می‌کند. اگر به دیدن سریال‌ها و فیلم‌های کمدی و عاشقانه علاقه دارید، این مجموعه انتخاب خوبی خواهد بود.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

من هیچ‌گاه از تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها با زیرنویس استقبال نمی‌کردم اما داستان جذاب این مجموعه باعث شد که تمام قسمت‌هایش را ببینم و مشکل زیرنویس را هم فراموش کنم.

درباره فیلم

در یکی از قسمت‌های این سریال، دیالوگ جذابی گفته می‌شود:

به‌اشتراک‌گذاشتن لحظه‌ها و تجربه باهم‌بودن با فردی دیگر ارزشمند است چون فرصت‌های تازه‌ای از زندگی را مقابلمان نمایان می‌کند.

۵. چون این اولین زندگی‌مه ( Because This Is My First Life)

شروع پخش: ۹ اکتبر ۲۰۱۷
ژانر: درام، کمدی-رمانتیک
کارگردان: پارک-جون-هوا (Park Joon-hwa)
بازیگران اصلی: لی-مینی-کی (Lee Min-ki)، جونگ-سو-مین (Jung So-min)
مدت‌زمان هر قسمت: ۶۰ تا ۸۰ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۱ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان این سریال از ازدواج صوری زن و مردی می‌گوید که فقط به‌خاطر مشکلات مالی و خانواده‌هایشان باهم وصلت کرده‌اند. اما این ازدواج، دنیای پیچیده‌ای را پیش پای دو شخصیت اصلی داستان می‌گذارد که گاهی گریه‌دار و عمیق است و گاهی شادکننده و خنده‌دار.

کسانی که این سریال را دیده‌اند به دیگران می‌گویند، پیش از آنکه متوجه شوید، بعد از چند قسمت نخست، عاشق شخصیت‌های این سریال می‌شوید و دنبال‌نکردن آن برایتان غیرممکن می‌شود.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

این سریال ارتباط زیادی با زندگی‌های امروزی‌مان در هر نقطه‌ای از جهان دارد. زوج فیلم هم با وجود شخصیت‌های به‌شدت مختلف در کنار هم حرف‌های زیادی برای گفتن به مخاطب دارند.

درباره فیلم

در یکی از صحنه‌های این سریال، یکی از شخصیت‌ها جمله‌ای می‌گوید که آن را با شما هم در میان می‌گذاریم. نظرتان درباره‌اش چیست؟

روابط عاطفی هزینه دارند. این هزینه یا از احساسات‌مان پرداخت می‌شود یا وقتمان یا پولمان.

۶. پاسخ به ۱۹۸۸ (Reply 1988)

شروع پخش: ۶ نوامبر ۲۰۱۵
ژانر: درام، خانوادگی، کمدی، عاشقانه
کارگردان: شین-وون-هو (Shin Won-ho)
بازیگران اصلی: لی-هایه-ری(Lee Hye-ri)، پارک-بو-گام(Park Bo-gum)
مدت‌زمان هر قسمت: یک ساعت و ۳۰ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۹٫۱ از ۱۰

خلاصه داستان

این سریال روایت زندگی ۵ خانواده کره‌ای در دهه ۸۰ میلادی است. آنها همگی در منطقه‌ای از سئول زندگی می‌کنند و ماجراهای مختلف خانوادگی، کمدی و البته عاشقانه در میان افرادشان رخ می‌دهد. فضای سریال هم دوست‌داشتنی است و نوستالژیک. اگر به‌دنبال انتخاب سریالی جذاب از میان سریال های درام کره ای هستید، این مجموعه را از دست ندهید.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

سریال‌ها معمولا شما را سرگرم می‌کنند و بعد از تماشا به زندگی‌تان ادامه می‌دهید. اما این سریال کاری می‌کند که با شخصیت‌ها، فرهنگ و داستان‌هایش زندگی کنید.

درباره فیلم

در فیلم دیالوگ جالبی وجود دارد که توجه شما را به خواندنش جلب می‌کنیم. نظرتان درباره‌اش چیست؟

توهم کوتاه و مختصر رخ می‌دهد اما سؤتفاهم‌ها طولانی‌اند. برای همین است که توهم به ما آزادی می‌دهد اما سؤتفاهم مانند زنجیر به اسارتمان می‌کشد.

۷.سلام خداحافظ، مامان! (Hi Bye, Mama!)

شروع پخش: ۲۲ فوریه ۲۰۲۰
ژانر: درام، فانتزی، کمدی
کارگردان: یو -جه- ون (Yoo Je-won)
بازیگران اصلی: کیم-ته-هی(Kim Tae-hee)، لی-کیو-هیونگ (Lee Kyu-hyung)
مدت‌زمان هر قسمت: ۶۲ تا ۸۶ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان درباره روح زنی است که بعد از تصادف، امکان بازگشت به زمین را پیدا می‌کند و اگر بتواند مأموریتی را که در دنیای اشباح به او واگذار شده، به‌خوبی انجام بدهد، دوباره انسان خواهد شد؛ اما داستان به همین سادگی‌ها پیش نمی‌رود.

حتی اگر مأموریت‌های این شبح به‌خوبی پیش بروند هم امکان بازگشتش به زندگی قبلی و همسرش کمی سخت است. چرا؟ چون شوهرش بعد از مرگ او ازدواج کرده و اتفاقا زندگی خوبی هم دارد. ماجرا به کجا خواهد رسید؟ اگر طرفدار سریال‌ها و فیلم‌های فانتزی هستید، «سلام، خداحافط مامان» را از دست ندهید.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

این سریال به من ارزش زندگی را یادآوری کرد؛ حضور مادرم که چقدر به هم نزدیک بودیم. یادتان باشد که این سریال کمدی و فانتزی در بعضی صحنه‌ها اشکتان را درمی‌آورد.

درباره فیلم

در یکی از دیالوگ‌های این سریال گفته می‌شود:

هرکسی در زندگی از تونلی تاریک می‌گذرد؛ تونل طوری بلند و تاریک است که انگار دیگر هیچ‌گاه نور را نخواهد دید. اما هیچ تونلی بدون راه خروج نیست. هیچ عشق و هیچ دردی همیشگی نیست.

۸. خاطرات الحمرا (memories of the alhambra)

شروع پخش: ۱ دسامبر ۲۰۱۸
ژانر: درام، اکشن، علمی‌-تخیلی، عاشقانه
کارگردان: آن-گیل-هو (Ahn Gil-ho)
بازیگران اصلی: هیون-بین(Hyun Bin)، پارک-شین-هه (Park Shin-hye)
مدت‌زمان هر قسمت: یک ساعت
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۷٫۸ از ۱۰

خلاصه داستان

یکی از مدیران شرکتی که در زمینه فناوری فعالیت می‌کند، برای بازدید از نمایشگاهی در همین حوزه، راهی سفر به اسپانیا می‌شود. او در مسافرخانه‌ای ساکن می‌شود و با خانواده‌ای ملاقات می‌کند که کره‌ای هستند و پسر جوانشان گم شده است.

در طی رویارویی و آشنایی بیشتر با دختر این خانواده، این مدیر متوجه می‌شود که طراح بازی جذابی که قرار است برای شرکتشان خریداری شود، کسی نیست جز برادر این دختر. داستان‌های عجیبی در این میان پیش می‌آید و مرز میان بازی و واقعیت گم می‌شود.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

از تک‌تک لحظات این سریال لذت برده‌ام. اگر طرفدار داستان‌های تخیلی در بستر درامی جذاب هستید، این مجموعه را ببینید.

درباره فیلم

این سریال یکی از پرمخاطب‌ترین مجموعه‌های پخش‌شده در تلویزیون کره در تاریخ است. پیچیدگی‌های جذاب فیلمنامه در کنار تنوع ژانری که در آن داستان ارائه می‌شود و پیش می‌رود از سریال مجموعه‌ای خاص و به‌یادماندنی ساخته است. پس برای انتخاب بهترین سریال های درام کره ای به این مجموعه هم نگاهی داشته باشید.

۹. پنیر در تله (Cheese in the Trap)

شروع پخش: ۴ ژانویه ۲۰۱۶
ژانر: درام، عاشقانه
کارگردان: لی-یونگ-جونگ (Lee Yoon-jung)
بازیگران اصلی: پارک-هه-جین (Park Hae-jin)، کیم-گو-یون (Kim Go-eun)
مدت‌زمان هر قسمت: یک ساعت
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۷٫۴ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان درباره مجموعه‌ای از دانشجویان و روابطشان است. البته تمرکز داستان بر زندگی دختری سخت‌کوش و درس‌خوان است که برای مدیریت هزینه‌ها نیاز به کارکردن دارد و پسری ثروتمند و خوش‌برخورد که رویه خبیث و تاریک وجودش را هیچ‌کس نمی‌بیند و نمی‌شناسد. رابطه‌ای میان این دو شکل می‌گیرد و ماجراهایی به‌وجود می‌آید که باید خودتان ببینید.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

این سریال شبیه داستان‌های کلیشه‌ای نیست. رابطه پسر پولدار و دختر فقیرِ این مجموعه با روایت شخصیت‌ها به شکلی دقیق و دوست‌داشتنی پیش می‌رود.

درباره فیلم

جالب است بدانید که از روی این سریال، نسخه‌ای سینمایی هم ساخته شده که در سال ۲۰۱۸ به نمایش درآمده است. اگر دیدن فیلم سینمایی را به تماشای سریال ترجیح می‌دهید، دیدن این فیلم به شما پیشنهاد می‌شود.

۱۰. سیگنال (Signal)

شروع پخش: ۲۲ ژانویه ۲۰۱۶
ژانر: درام، پلیسی، فانتزی
کارگردان: کیم-وون-سئوک (Kim Won-seok)
بازیگران اصلی: لی‌-جه-هوون (Lee Je-hoon)، کیم-هایه-سو (Kim Hye-soo)
مدت‌زمان هر قسمت: یک ساعت و ۲۰ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۶ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان فیلم جذاب و بامزه است. کارآگاهی در زمان حال از راه یک بی‌سیم با کارآگاهی از گذشته‌ها در ارتباط قرار دارد و برای حل معمای یک پرونده سخت و دشوار با هم کار می‌کنند. جالب نیست؟ دوست دارید بدانید که در ادامه چه رخ می‌دهد و این مسیر چطور طی می‌شود؟

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

در زمان تماشای این سریال، حتی یک لحظه هم حوصله‌تان سر نمی‌رود و خسته نمی‌شوید.

درباره فیلم

دیالوگی در این سریال وجود دارد که تناقض جرم و خشونت و احساسات انسانی را به‌خوبی به نمایش می‌گذارد:

پشت هر دست‌بندی که به متهمان زده می‌شود، چند لیتر اشک خوابیده است.

۱۱. بی‌خانمان (Vagabond)

شروع پخش: ۲۰ سپتامبر ۲۰۱۹
ژانر: درام، جاسوسی، اکشن، عاشقانه، دلهره‌آور
کارگردان: یو-این-شیک (Yoo In-sik)
بازیگران اصلی: لی-سونگ-گی (Lee Seung-gi)، بائه-سوزی (Bae Suzy)
مدت‌زمان هر قسمت: یک ساعت
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۳ از ۱۰

خلاصه داستان

سریال داستان بدل‌کاری است که در پی کشف علت سانحه هوایی پیش‌آمده برای برادرزاده‌اش، وارد ماجراهایی پیچیده می‌شود و خود را در میان شبکه‌ای از فساد درهم‌پیچیده می‌یابد که مبارزه با آنها کار بسیار دشواری است.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

وقتی هر قسمت تمام می‌شود، متوجه نمی‌شوم که چقدر زمان از شروعش گذشته است. مجموعه در یک چشم برهم‌زدن برایم تمام می‌شود و این یعنی جذابیت.

درباره فیلم

این مجموعه یکی از پرمخاطب‌ترین سریال های درام کره ای است که در زمان پخش، بیشترین میزان تماشا را به خود اختصاص داده است. چنین چیزی شما را به دیدن آن ترغیب می‌کند؟ کره‌ای‌ها برای ساخت فیلم و سریال به‌سراغ موضوعات مختلف و متنوعی می‌روند و همین یکی از دلایل موفقیت‌شان در سال‌های اخیر است. نظرتان چیست؟

۱۲. پادشاهی (Kingdom)

شروع پخش: ۲۵ ژانویه ۲۰۱۹
ژانر: درام، وحشتناک، دلهره‌آور
کارگردان: کیم-سئونگ-هون (Kim Seong-hun)
بازیگران اصلی: جو-جیهونگ (Ju Ji-Hoon)، بائه دونا (Bae Doona)
مدت‌زمان هر قسمت: ۴۵ دقیقه
وضعیت: پایان‌نیافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۴ از ۱۰

خلاصه داستان

ماجرای سریال در دوران پادشاهی چوسان و بعد از حمله ژاپن به کره می‌گذرد. بیماری سخت و عجیبی کشور کره را دربرگرفته است. به شاهزاده خبر می‌رسد که پادشاه مرده و باید به‌سرعت به پایتخت بازگردد و جای پدر بنشیند.

شاهزاده در ادامه متوجه می‌شود که پدرش هم نمرده و به همان بیماری عجیب مبتلا شده و مانند باقی بیماران به هیولایی عجیب بدل شده است. حالا باید جای او بنشیند و کشور را از این آفت همه‌گیر نجات بدهد و در ضمن توطئه‌های اطرافیان برای گرفتن تاج‌وتخت را هم خنثی کند. مسیر سخت و پرماجرایی است، نه؟ به‌ویژه اگر طرفدار سریال واکینگ دد هستید، این سریال را ببینید.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

این سریال فقط یک سریال معمولی مانند فیلم‌های دیگر نیست که از زامبی و وحشت می‌گویند. در پس داستان این مجموعه، موضوعات مهمی چون جامعه طبقاتی، سوءاستفاده‌ از قدرت و… مطرح می‌شود.

درباره فیلم

این سریال از روی مجموعه تصویری یا همان کامیک‌بوکی اقتباس شده است که کیم‌-ایون-هی نوشته است. از همان ابتدای پخش، نظرات مثبت منتقدان و مخاطبان نسبت به این مجموعه بسیار زیاد بوده است. تماشای آن تجربه متفاوتی از دنیای سریال و فیلم کره را در مقابل چشم‌هایتان می‌گذارد.

۱۳. وینچنزو (Vincenzo)

شروع پخش: ۲۰ فوریه ۲۰۲۱
ژانر: درام، کمدی سیاه
کارگردان: کیم-هی-وون (Kim Hee-won)
بازیگران اصلی: سونگ-جونگ-کی (Song Joong-ki)، جون-یو-بین (Jeon Yeo-been)
مدت‌زمان هر قسمت: یک ساعت و ۲۰ دقیقه
وضعیت: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۶ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان این سریال هیجان‌انگیز و متنوع است. پسری که در کودکی از سوی یک ایتالیایی به فرزندخواندگی گرفته شده است، در بزرگسالی به کره بازمی‌گردد و می‌خواهد با حل معماها و به‌کارگیری استراتژی‌هایی، وارد پروژه‌ای شود که طی آن چندین‌وچند کیلو طلا نصیبش می‌شود.

پسرکِ بازگشته از ایتالیا، حالا وکیلی خبره است که سابقه کار برای مافیا هم دارد و همین‌ها باعث می‌شود که ایده‌های خوبی برای به‌دست‌آوردن طلاها داشته باشد. دوست دارید بدانید که در ادامه چه می‌شود؟

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

شروع سریال کمی کند است اما صبر داشته باشید چون در ادامه غافل‌گیر خواهید شد.

درباره فیلم

در یکی از صحنه‌های فیلم، دیالوگی گفته می‌شود که ارزش مرور دارد:

کاری نکن که حسرت به بار بیاورد. حسرت دردناک‌ترین حس زندگی است.

۱۴. کلاس ایته‌وون (Itaewon Class)

شروع پخش: ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰
ژانر: درام
کارگردان: کیم-سونگ-یون (Kim Sung-yoon)
بازیگران اصلی: پارک-سئو-جون (Park Seo-joon)، کیم-دا-می (Kim Da-mi)
مدت‌زمان هر قسمت: ۷۰ دقیقه
وضعیت پخش: پایان‌یافته
رتبه IMDB: امتیاز ۸٫۲ از ۱۰

خلاصه داستان

داستان این درام مایه‌هایی از تلاش و انتقام را هم‌زمان دارد. داستان از جایی شروع می‌شود که پسرکی نوجوان به نام پارک‌سائه‌روی در مدرسه با همکلاسی‌اش دعوا می‌کند. پدر پسر کتک‌خورده که ثروتمند و پرنفوذ است، باعث اخراج پارک‌سائه از مدرسه می‌شود. پدر پارک‌سائه‌روی هم برای پدر پسر پولدار کار می‌کند. او هم به‌خاطر این ماجرا از کار برکنار می‌شود. مدتی بعد، پدر پارک‌سائه در تصادف کشته می‌شود.

مقصر این تصادف کسی نیست جز همان همکلاسی‌اش. پاک‌سائه‌روی دل‌شکسته با عصبانیت به‌سراغ قاتل پدر می‌رود و او را به‌شدت کتک می‌زند. این کارش باعث می‌شود که به زندان بیافتد. بعد از آزادی، فکرهای تازه‌ای در سر می‌پروراند: مانند تأسیس یک رستوران و البته طراحی نقشه‌ای برای انتقام.

نظرات کاربران

یکی از کاربران IMDB می‌گوید:

بازیگران نقش‌های اصلی کارشان را به‌خوبی انجام داده‌اند و قلب مخاطب را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. در یک کلام: سریال عالی است!

درباره فیلم

در فیلم دیالوگی وجود دارد که مرور آن با شما خالی از لطف نیست:

من آزادی می‌خواهم. دوست دارم که حرف‌ها و کارهایم قدرت آن را داشته باشند که کسی جلویشان را نگیرد. دوست ندارم که زندگی‌ام تحت‌تأثیر بی‌عدالتی باشد.

در آخر

در این مقاله از سریال های درام کره ای با مایه‌های مختلفی مانند وحشت، دلهره، عشق‌وعاشقی و… برایتان گفتیم. صنعت و هنر فیلم و سریال‌سازی کره‌ای‌ها به‌شدت روی به رشد دارد و همه دنیا را تسخیر کرده است. از میان این سریال‌ها کدام را دیده‌اید؟ دوست دارید کدام را ببینید و اصلا علت علاقه‌مندی‌تان به دنیای فیلم و سریال کره‌ای‌ها چیست؟ از سریال های درام کره ای به‌جز موارد این فهرست، موردی را برای توصیه به ما در ذهن دارید؟


سریال های زیبای کره ای

همان طور که میدانید پس از پخش سریال هایی همچون یانگوم و امپراطور بادها و یا حتی جومونگ سریال های کره ای طرفدار های زیادی در ایران پیدا کردند و الان میشه گفت مخاطب های خاص خود را دارند اگر از ان دسته از افراد هستید که با دیدن سریال های تاریخی همچون جومونگ و یا یانگوم برای اولین بار شروع به تماشای سریال کره ای کرده اید باید بگویم که در همان ژانرهای تاریخی و اکشن سریال هایی به مراتب قوی تر از جومونگ توسط کشور کره جنوبی ساخته شده است و قطعا شما از دیدن آن ها نا امید نخواهید شد که در ادامه لیستی از بهترین سریال های کره ای را به شما ارئه خواهیم داد البته نباید از این امر هم به سادگی بگذریم که کشور کره جنوبی سال هاست که بر روی سینما خود در حال کار کردن است و این بخش را به خوبی توسعه داده است.

تا جایی که الان صنعت فیلم سازی در کشور کره جنوبی به یکی از صنعت های پولساز تبدیل شده است کره جنوبی علاوه بر سریال تاریخی و صد البته سریال های درام حالا وارد عرصه ساخت سریال و فیلم های اکشن نیز شده است و میشه گفت ان ها به هیچ وجه در سطح هالیوود ظاهر نشده اند حداقل میتوان این مسئله را در مورد سریال ها و فیلم های اکشن کره ای گفت اما پیشرفت سینمای کره در این ژانر کاملا مشهود است تا حدی که بازیگر های سرشناس کره ای که خیلی به بازی در این ژانر و سبک فیلم و سریال ها علاقه ای نشان نمی دادند کم کم وارد این عرصه شده اند و در حال بازی در این سبک هستند و میتوان گفت که در چند سال اینده میتوان انتظار پشیرفت بسزایی را از آن ها داشت ما سعی کرده ایم در ادامه لیستی از بهترین سریال های کره ای که باید ببنید البته سریال هایی که شما را از این سینما متنفر نکنند تهیه کنیم تا با خیال راحت با دانلود سریال کره ای که نظر اکثریت مخاطبان خود را جلب کرده است یک شروع خوب و تجربه موفق داشته باشید.

در ابتدای لیست میخواهم توضیحاتی در مورد این لیست که تلفیقی از بهترین سریال های کره ای 2019 و سریال های برتر سال های قبل است بدهم همان طور که قبل تر به ان اشاره کردم ما قصد داریم یک لیست از بهترین سریال های کره ای 2019 چه ان هایی که تا الان پخش شده اند و چه انهایی که در اینده نچندان دور پخش خواهند شد گردآوری کنیم و در کنار این لیست یک مرور هم بر سریال های موفقی که توجه ها را به خود جلب کرده اند داشته باشیم و برای شما لیستی از برترین های سینما کره جمع آوری کنیم پس اگر برای اولین بار است که قصد دارید سریال کره ای ببینید با ما همراه باشید تا با شناخت قبلی از بین بهترین ها یکی را انتخاب و ان را دانلود و سپس به تماشای ان سریال بپردازید تا در اولین تجربه خود با شکستی سهمگین رو به رو نشوید و اما اگر از ان دسته افراد هستید که سرایل های کره ای را دنبال می کنید اما به بن بست خورده اید و نمی دانبد چه ببینید باز هم این لیست به شما کمک خواهد کرد که از بین این سریال ها یکی را انتخاب و به تماشای آن بپردازید

لیست بهترین سریال های کره ای

خب ابتدا از سریال های روی بورس و جدید کره ای شروع کنیم به نظرم جذاب تر و بهتر است تا اینکه به سراغ سریال های قدیمی برویم اگر شما از سریال های 2019 کره ای چیزی را ندیده اید و یا با ان ها اشنایی ندارید نگران نباشید ما بهترین ان ها را به شما در قالب یک لیست از بهترین سرایل های کره ای به شما معرفی خواهیم کرد سعی کرده ایم در این لیست بهترین ها را معرفی کنیم و عواملی چون بازیگران کارگردان نویسنده و حتی ساخت سریال را مد نظر گرفته ایم و از همه مهم تر نظر بینندگان را هم جز فاکتور های مهم قرار داده ایم البته باید همینجا اعلام کنم که سلایق متفاوت است و ممکن است بهترین سریال از نظر افراد مختلف متفاوت باشد خب بحث را به حاشیه نبریم و بریم سر اصل مطلب و به معرفی سریال های کره ای برتر بپردازیم

Melting Me Softly

سریال کره ای

خب بعنوان اولین سریال به سراغ سریالی می ریم که قراره در مهر ماه پخش بشه و اولین پروژه جی چانگ ووک بعد از خدمت سربازیشه این سریال که در مورد یه پروژه ای است که در اون دو نفر به صورت داوطلبانه تصمیم میگیرن که برای 24 ساعت فریز بشن اما وقتی بهوش میان و چشم هاشون رو باز می کنند متوجه میشند که 20 سال از موقعی که وارد محقظه شده اند گذشته و اون ها این مدت زمان رو از دست دادند پس از دانلود سریال کره ای Melting Me Softly متوجه خواهیم شد که درسته که 20 سال از زندگی اون ها گذشته و در کما بودند اما خب پیر نشدن ولی اطرافیان و آشنا های اونا این بیست رو گذروندن البته این فریز شد ساید افکت هایی هم داشته از جمله اینکه بدنشون از یه دمایی بیشتر رو نمیتونه تحمل کنه و همیشه باید مراقب دمای بدنشون باشن که از اون حد عبور نکنه چرا که ممکنه حتی به مرگ اون ها منجر بشه این سریال کمدی و علمی تخیلی می باشد و در 16 قسمت پخش خواهد شد

Vagabond

سریال کره ای

سریال دومی که قراره در این لیست از بهترین سریال های کره ای توجهتون رو بهش جلب کنیم سریالی نیست جز سریال بی خانمان که این سریال هم مانند سریال مرا ذوب کن از بازیکران کار کشته و برجسته ای بهره برده است و در اواخر شهریور ماه پخش خواهد شد از بازیگران این سریال همین قدر رو بدونید که اونها در چندین سریال از جمله سریال کتاب خانواده گو با هم همبازی بوده اند بله درست حدس زده اید اگر قصد داشتید سریالی ببینید که دوباره سوزی و لی سونگی در ان با هم بازی کنند شانس به شما رو کرده چرا که می تونید با دانلود سریال Vagabond دوباره شاهد بازی این دو نفر در کنار هم باشید

گو هه ریونگ مورخ

سریال کره ای

اگر شمات از ان دسته از افرادی هستید که سریال های کره ای را با ژانر تاریخی و در زمان های چوسان به یاد می اورید و این نوع سریال ها را می پسندید ما در این لیست که به معرفی بهترین سریال های کره ای پرداخته ایم شما را بی نصیب نخواهیم گذاشت و قطعا چند تا از بهترین سریال های تاریخی کره ای را نیز به شما معرفی خواهیم کرد سریال کره ای گو هه ریونگ مورخ نیز همچون فیلم های گذشته در قرن نوزدهم میلادی اتفاق می افتد جایی که شین سه کیونگ (Shin Se Kyung) که نقش گو هه ریونگ (Goo Hae Ryung) را بازی می کند سعی دارد تا به قصر آمده و در جهت رسیدن به آرزوهای خود یک مورخ سرشناس شود. گو هه ریونگ در بدو ورودش به قصر زمانی که می خواهد خود را در ازمون مطرح نماید مورد بی مهری قرار گرفته واین موضوع باعث می شود تا از سوی افراد دیگر برای حضور و موفقیت او مانع ایجاد شود. خب به نظرم معرفی سریال های 2019 دیگه کافیه و بهتره که از سریال های عالی کره ای که قبلا هم پخش شدند و از امتیاز و محبوبیت خاصی بین بینندگان برخوردار هستند رو به شما معرفی کنیم تا برای دوستانی که سریال های جدید رو دیده اند هم این لیست مفید واقع بشه چرا که بعضی از سریال های قدیمی کره ای واقعا عالی هستند حتی شاید اگر به مقایسه این سریال ها با سریال های 2019 بپردازیم از بعضی جهات سرتر هم باشند پس با همراه باشید تا برترین سریال های کره ای را هم که قبل از 2019 پخش شده اند را به شما معرفی کنیم

ملکه کی

سریال کره ای

همان طور که قبلا به این موشوع اشاره کردم در این لیست سعی شده تعدادی سریال تاریخی هم که زا بهترین های کره هستند رو به نمایش بگذاریم خب اگر قرار باشه چند سریال موفق تاریخی سینمای کره را معرفی کنیم قطعا یکی از ان ها سریال ملکه کی می باشد که این سریال شما را به زمان حکومت قوم مغول ها میبره در این زمان که علاوه بر قدرت گرفتن مغول ها کره هم قدرت خودش رو از دست میده و تقریبا به مستعمره ای برای مغول ها تبدیل میشه و در این بین تا قدرت گرفتن دوباره کره و همچنین ملکه کی فعل و انفعالاتی که باعث این مهم میشوند را به نمایش می کشد قطعا از بازی زیبای جی چانگ ووک در این سریال هم نمیشه گذشت او که شاهزاده قوم مغول است و تقریبا پس از مرگ پدرش هیچ قدرتی ندارد با کمک همسرش ملکه کی به قدرت واقعی خود پی میبرد و سعی میکند در اداره کشور حرف های خود را به کرسی بنشاند

هتل دل لونا

هتل دل لونا

این سریال یعنی Hotel del luna با بازی فوق العاده iu در مورد فردی است که گناهی مرتکب شده و برای تقاص این گناه باید یک مسافر خانه را اداره کنه اما این مسافر خانه یک مسافرخانه عادی نیست و مهامان هایش ادم های عادی نیستند بلکه ارواحی هستند که به تازگی مرده اند و هنوز کار های ناتمامی برای انجام دادن دارند خود او که سنش متوقف شده و سالهای سال است که این مکان را اداره میکند

شش اژدهای پرنده

شش اژدهای پرنده

در ادامه لیست بهترین سریال های کره ای به شش اژدهای پرنده خواهیم رسید این سریال یک داستان تاریخی زیبا را برای ما روایت می کند و از زمان سلسله ی چوسان که قدرتمند ترین سلسه ی کره بوده است روایات زیادی برای ما به همراه آورده است. آنه در این سریال مورد توجه قرار می گیرد به واقع نحوه ی بنیان گذاری سلسله ی چوسان است و به اتفاقات و وقایعی در طول سریال اشاره می شود که در تاریخ هم بر آنها اشاره ی اکید شده و به عنوان وقایع اصلی بنیان سلسله ی چوسان هم از آنها یاد می شود. در ادامه خواهیم دید که باید با سریال همراه باشیم تا دریابیم چه اتفاقاتی باعث شده است این سلسله ی تاریخی بنیان نهاده شود و چه کسانی در آن دست داشته اند.

تاریخ ارتدال

تاریخ ارتدال

هفتمین سریال هم که همه با آن اشنا هستیم سریالی نیست جز تاریخ ارتدال که یک سریال تاریخی فانتزی محصول کره جنوبی است که در ان بین انسان ها و دیگر گونه ها درگیری پیش می اید و این جنگ را انسان ها به سود خود به پایان می رسانند پس از دانلود سریال تاریخ ارتدال خواهیم دید که اونسوم که یک دورگه است با کمک مادرش به سرزمین های دور دست فرار می کند او که قدرتی فراتر از انسان ها دارد به سرزمینی میرود که چیزی در مورد اون نمیدانند و پس از بزرگ شدن انسوم انسان های قلمرو اصلی به این سرزمین دور دست حمله میکنند تا برای خود نیروی کار فراهم کنند حالا اونها دوستان اونسوم را به اسارت گرفته اند و او هم مجبور میشود به آسدال رفته تا دوستان خود را نجات دهد اما اونجاست که میفهمد انسان های اونجا در مورد راز او خبر دارند پس باید مخفیانه دوست هایش را نجات دهد چرا که ارتشی هم ندارد او را همراهی کند

نوادگان خورشید

نوادگان خورشید

سریال نوادگان خورشید هم با بازی سونگ جونگ کی از بهترین هاست که قطعا بازی او را در نسل الهام بخش به خاطر دارید این سریال که در سال 2016 در کشور کره جنوبی ساخته شده و و به اتمام رسیذه این سریال که ژانر عاشقانه ، کمدی ، اکشن و درام را پوشش می دهد از مخاطبان زیادی برخوردار است و جز سریال های پر بیننده محسوب می شود چرا که این سریال هم از کارگردانان قوی همچون Baek Sang Hoon, Lee Eung Bok و هم از بازیگران معروفی همچون ( Song Joong Ki – Song Hye Kyo – Jin Goo ) نیز بهره می برد که خود امتیاز مثبتی محسوب می شود

پاسخ به 1994

پاسخ به 1994

خب همین که داریم به انتهای لیست سریال های برتر کره ای میرسیم بهتره که یکم به سال های دور تر هم نگاهی بیندازیم اگر دنبال یک سریال هستید که شما رو بخندونه حتما پاسخ به 1994 را در لیست دانلود خود قرار دهید این سریال رمانتیک اونقدری طنز و کمدی هست که هر کسی رو به خنده وادار می کنه و از مشخصه های بارز این سرایال بازیگران موفق این سریال می باشند برای نمونه گو ارا در این سریال بعنوان یکی از نقش های اصلی بازی میکنه و دیگر بازیگران این سریال عبارتند از Go Ah Ra – Jung Woo – Yoo Yeon seok – Kim Sung kyun Son Ho jun – Baro – Min Do hee که هر کدام به تنهایی برای ایجاد صحنه های کمدی برای یک سریال کافی هستند چه برسه اینکه همگی با هم در یک سریال بازی کننده این درام که یکی از موفق ترین های تاریخ کره و همچنین سال 2013 می باشد با توجه به امتیاز بالا و و محبوبیت خود سریال و همچین بازیگرانش در لیست ما قرار گرفت

شاهزاده دلقک

شاهزاده دلقک

دهمین و اخرین سریال ما در این لیست از بهترین های کره قطعا یک سریال تاریخی دیگر می باشد که توجه فراوانی را به خود جلب کرده است سریال شاهزاده دلقک یا دلقک تاجدار سریالی است که در این اواخر بسیار سر و صدا ایجاد کرد در مورد یک شاهزاده است که بیماری سهمگینی داره اون که بشدت عصبانی است و همیشه با غرور با همه برخورد میکنه همینکه داره در خیابان میچرخه یکی رو پیدا میکنه که بسیار به خودش از لحاظ ظاهری شبیه است اما از لحاظ اخلاقیات بسیار با هم متفاوت هستند دقیقا نقطعه عکس همدیگه هستند شاهزاده برای سرگرمی اون رو اموزش میده تا با تقلیذ بتونه مواقعی که از قصر میره این دلقک رو به جای خودش بنشونه و کسی متوجه غیبتش نشه و حتی در مواقعی که میفهمه میخوان اون رو بکشن دلقک رو به جای خودش جا میزنه و ازش بعنوان طعمه استفاده میکنه این سریال با امتیاز 8.3 در 16 قسمت پخش شده است و همان طور که گفتم با بهره بردن از بازیگران محبوب همچون Yeo Jin Goo ، Lee Se Young در سال 2019 ساخته و پخش شده است

دیدگاهتان را بنویسید