سبک زندگی

نام نویسی بیمه درمان تکمیلی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه برای سال 1401 -1402

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی صندوق اعتباری هنر، مرحله ثبت نام نویسی بیمه درمان تکمیلی، عمر و حوادث اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه توسط مجموعه صندوق اعتباری هنر از روز چهارشنبه 31 شهریور آغاز شد.
در توضیحات تکمیلی صندوق اعتباری هنر آمده است:
«به منظور پوشش حداکثری هزینه های درمانی خانواده بزرگ فرهنگ، هنر و رسانه کشور، صندوق اعتباری هنر همچون سالیان گذشته خدمات بیمه تکمیلی اعضاء خود را از تاریخ اول مهر 1400 تا 31 شهریور ماه 1401 ارائه می دهد. بر همین اساش ثبت نامه بیمه تکمیلی از تاریخ 31 شهریورتا 9 مهر سال جاری از طریق سامانه اینترنتی صندوق اعتباری هنر انجام خواهد گرفت.
با توجه به افزایش تعرفه های ارائه خدمات درمانی که از سوی شرکت های بیمه گر مورد تأیید بیمه مرکزی (بطور میانگین با حداقل 60 درصد افزایش نسبت به سال گذشته) اعلام شد، صندوق اعتباری هنر در راستای دستور مقام عالی وزارت و به منظور حمایت از اعضای تحت پوشش، حداکثر تلاش خود را به کار گرفته است تا بیشترین خدمات با کمترین هزینه برای اعضاء منظور شود. بنابراین مصوب شد، نسبت به سال گذشته، هیچ گونه افزایش قیمتی در سهم حق بیمه پرداختی اعضا در قرارداد 1400_1401 اعمال نشود.
خدمات بیمه درمان تکمیلی در قالب 3 طرح (امید، آرامش و رفاه) ارائه می شود. براین اساس همچون سال گذشته مبلغ پرداختی سهم اعضا به ازاء هر نفر برای طرح امید 130 هزارتومان، طرح آرامش 500 هزارتومان و طرح رفاه یک میلیون و 100 هزار تومان است.
متقاضیان می توانند با انتخاب یکی از طرح ها، افراد تحت تکفل خود را نیز در همان طرح ثبت نام نمایند.
همچنین سرپرستان خانوار (بیمه شده اصلی) با پرداخت مبلغ 95 هزار تومان از مزایای بیمه عمر و حوادث برخوردار می شوند که این مبلغ به حق بیمه سالانه بیمه شده اصلی اضافه می شود.
اعضای صندوق اعتباری هنر با پرداخت بخشی از حق بیمه، مشمول بهره مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی خواهند شد و مابقی هزینه توسط صندوق، تأمین و پرداخت می شود.»

علیرضا سعیدی

به گزارش ایمنا، به منظور بهره مندی آن دسته از هنرمندان، نویسندگان و روزنامه نگارانی که تاکنون موفق به ثبت نام و بهره مندی از خدمات بیمه درمان تکمیلی نشده اند، مهلت نام نویسی تا یکشنبه _11 مهر ماه_ تمدید شد.

شرح خدمات و سقف هزینه پرداختی بیمه تکمیلی امسال اعضای صندوق اعتباری هنر همانند سال گذشته در قالب سه طرح «امید»، «آرامش» و «رفاه» ارائه شده است و اعضا و افراد تحت تکفل امکان انتخاب یکی از این طرح ها را تا پایان قرارداد دارند.

باید این نکته را در نظر داشت که طرح انتخابی فرد اصلی برای افراد تحت تکفل نیز یکسان است. همچنین مبلغ طرح انتخابی برای هر نفر تحت پوشش به صورت مجزا خواهد بود.

اعضای این صندوق در سراسر کشور می توانند با مراجعه به صفحه شخصی خود در سایت صندوق به نشانی www.honarcredit.ir نسبت به ثبت نام و بهره مندی از خدمات بیمه تکمیلی اقدام کنند.

قرارداد بیمه تکمیلی برای اعضا صندوق اعتباری هنر که از طرح بیمه درمان تکمیلی استفاده می کنند از یکم مهرماه 1400 تا 31 شهریور ماه 1401 برقرار خواهد بود.

تمامی اخبار در خصوص خدمات رسانی، نحوه دریافت خسارت و مراکز تحت پوشش متعاقباً از طریق کانال های اطلاع رسانی صندوق به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

کد خبر 526034