عمومیکسب و کار ایرانی

طرز تهیه بستنی ساده

تابستان به زودی فرا می رسد و برای بسیاری از ما، خوردن بستنی به یکی از لذت های اصلی این فصل تبدیل شده است. بستنی وانیلی یکی از محبوب ترین انواع بستنی است که همه طعم خوشایندی آن را دوست دارند. در این مطلب، قصد داریم به شما نحوه تهیه بستنی ساده خانگی را آموزش دهیم. اگر شما هم به درست کردن بستنی در خانه علاقه مندید، این مطلب را به طور کامل بخوانید.

طرز تهیه بستنی ساده با استفاده از ثعلب

شاید از نام “ثعلب” در تهیه بستنی شنیده باشید. این ماده به بافت بستنی کمک می کند و آن را منسجم می کند. برخی از کافه ها از این ماده برای غلیظ کردن شیر موز نیز استفاده می کنند. در زیر، نحوه تهیه بستنی با استفاده از ثعلب آمده است.

ساده ترین بستنی | طرز تهیه بستنی خانگی با شیر

مواد مورد نیاز

  • شیر: 1 لیوان
  • شکر: یک چهارم لیوان
  • وانیل: یک چهارم قاشق چای خوری
  • ثعلب: یک چهارم قاشق چای خوری
  • هل: یک چهارم قاشق چای خوری
  • گلاب: یک قاشق غذاخوری (بسته به ذائقه خود می توانید مقدار آن را دو برابر یا نصف کنید)

در ابتدا، شیر را در یک ظرف استیلی قرار داده و آن را بر روی حرارت متوسط قرار دهید. زمانی که شیر گرم شد، مخلوطی از شکر، وانیل، ثعلب و هل را به آن اضافه کنید. سپس شروع به مخلوط کردن مواد کنید تا در شیر حل شوند. پس از آن، گلاب را به شیر اضافه کرده و مخلوط را از روی حرارت بردارید. زمانی که دمای شیر کاهش یافت، آن را درون فریزر بگذارید. هر یک ساعت یک بار مخلوط را از فریزر بیرون بکشید و آن را با هم بزنید و دوباره در فریزر قرار دهید.

زمانی که متوجه شدید که مخلوط به اندازه کافی غلیظ شده، آن را حدود 5 ساعت در فریزر بگذارید تا به خوبی سفت شود. حال بستنی خانگی شما آماده سرو است. کافیست آن را در ظرف مناسب قرار داده و از خوردن آن لذت ببرید. می توانید این بستنی را در فصل تابستان یا حتی در زمستان تهیه کنید و از آن لذت ببرید.

در هنگام تهیه بستنی خانگی با استفاده از ثعلب، مهم است که اگر مرحله بیرون کشیدن مخلوط از فریزر و هم زدن را انجام ندهید، بافت بستنی خوب شکل نمی گیرد و به شکل یخ زده خواهد بود. اما اگر این مرحله را با حوصله و چندین بار انجام دهید، می توانید یک بستنی با بافت مناسب داشته باشید.

سخن آخر

با استفاده از روش تهیه بستنی خانگی با ثعلب، می توانید در خانه به راحتی بستنی با طعم و بافت دلخواه خود را تهیه کنید. برای این کار، نیاز است که شیر، شکر، وانیل، ثعلب، هل و گلاب را با هم مخلوط کرده و سپس آن را درون فریزر قرار دهید. در هر یک ساعت، مخلوط را از فریزر بیرون بکشید و با هم بزنید تا بافت بستنی مناسب شود. پس از گذشت حدود 5 ساعت، بستنی آماده سرو شدن خواهد بود. اگر در هنگام تهیه بستنی، مرحله بیرون کشیدن مخلوط از فریزر و هم زدن را انجام ندهید، بافت بستنی به شکل یخ زده خواهد بود. اما با انجام این مرحله با حوصله و چندین بار، می توانید یک بستنی با بافت مناسب داشته باشید.

مجله آشپزی مامی کوکینگ با هدف به اشتراک گذاشتن دستورهای غذایی سالم و خوشمزه برای خانواده ها، به عنوان یکی از بهترین منابع آشپزی در دسترس شما قرار می گیرد.در این مجله، شما با تنوعی از دستورهای غذایی روزانه، پیشنهادات تغذیه ای سالم و نکات آشپزی حرفه ای آشنا خواهید شد. هر آموزش این مجله برای شما فرصتی است تا با دستورهای جدیدی در بخش های مختلف آشپزی، از جمله طبخ غذاهای ایرانی، غذاهای خارجی و انواع کیک و شیرینی و انواع پیش غذا آشنا شوید.

مجله آشپزی مامی کوکینگ، بهترین راهنمای شما در آشپزی خواهد بود، همچنین با مشارکت شما در بخش نظرات، این مجله را به یک فضای تعاملی و پویا تبدیل می کنیم.پس با مشاهده این مجله، به دنبال سفری در جهان آشپزی باشید و از لذت خوردن غذاهای خانگی لذت ببرید.