عمومیکسب و کار ایرانی

آینه و کنسول را کجای خانه بگذاریم؟

به نظر من آینه و کنسول مثل کیف دستی هستند، حالا بهتان می گویم چرا.

شاید خیلی از ما فکر کنیم که کیف دستی عنصر چندان مهمی در پوشش و آرایش ما نیست و خیلی وقت ها در مهمانی و دور همی ها اصلاً به آن توجه نشود. ولی باید بگویم فقط کافی است یک بار کیف دستی ناهماهنگی با کفش و لباس خود بپوشید تا ببینید که چقدر انتخاب اشتباه آن ها، می تواند این وسیله را به اصلی ترین و تو چشم ترین فاکتور در استایل ما تبدیل کند.

با این مثال می خواستم بگویم که نقش آینه و کنسول در خانه به اندازه همین کیف، مهم است. اگر آینه و کنسول در منزل نداشته باشید خیلی بهتر است تا این ترکیب زیبا را در جای اشتباه قرار دهید. حالا اگر قصد خرید آینه و کنسول دارید و دوست دارید بدانید بهترین جای منزل برای گذاشتن آینه کنسول کجاست، به خواندن این مقاله از مجله خوگر ادامه دهید که قرار است بعد از خواندن یک تغییر بسیار محسوس در خانه شما به وجود بیاید.

در این مقاله چند نمونه از اینه کنسول جدید رو براتون گذاشتیم تا بتونید ایده بگیرید.

بهترین جای خانه برای گذاشتن آینه و کنسول کجاست؟

آینه و کنسول از آن دسته وسایل تزیینی است که تا وقتی در خانه نباشد فکر می کنیم شاید نیازی به آن نداشته باشیم، ولی به محض اینکه پایش به خانه کشیده می شود، چنان دلبری می کند که دیگر نمی توانیم خانه مان را بدون آن ها تصور کنیم.

شرط اصلی برای دل فریبی آینه کنسول این است که بدانیم بهترین جا برای گذاشتن این دو یار جدانشدنی کجاست. در قدیم اکثراً آینه و کنسول را در راهرو یا پذیرایی می گذاشتند اما در خانه های امروز می توان رد این دو یار را در هر گوشه ای از خانه پیدا کرد.

در ادامه می خواهم بگویم آینه کنسول در هر جای خانه چه کاربردی دارند و چه طور می توان آن ها را در درست ترین جایشان قرار دارد. برای دست گرمی به چند تصویر زیر نگاه کنید و ببینید به نظرتان این آینه کنسول ها را باید کجای خانه گذاشت.

راهرو یا ورودی، کلاسیک ترین قسمت خانه برای گذاشتن آینه و کنسول

راهرو یا ورودی خانه یکی از کلاسیک ترین جاها برای گذاشتن آینه و کنسول در خانه است. اگر آینه کنسول را در این قسمت ها بگذارید، آن ها را به مهم ترین و اصلی ترین وسیله خانه که به محض ورود دیده می شود، تبدیل کرده اید. در این حالت می توان آینه کنسول را به پیش درآمد یک قطعه موسیقی یا مقدمه داستان چیدمان خانه تشبیه کرد که شما را به هدف نزدیک می کند.

محل مناسب چیدمان آینه و کنسول در پذیرایی کجاست - چی بچین

گذاشتن آینه کنسول در راهرو، ورودی یا کنار پله ها در خانه های دوبلکس، یک مزیت اصلی دارد که می توانید با در نظر گرفتن ظرف هایی برای وسایل کوچک و ضروری مثل کلید خانه، ماشین و … روی آن، هم چیدمان خاصی به سطح روی کنسول بدهید هم از آن بیشتر از یک وسیله تزیینی استفاده کنید.

سالن پذیرایی، خاص ترین و بهترین جا برای گذاشتن آینه و کنسول است.

سالن پذیرایی، خاص ترین و پرکاربردترین جا برای گذاشتن آینه و کنسول

به نظر من اگر خانه بزرگی دارید، یکی از بهترین جاها برای گذاشتن آینه و کنسول، نزدیک میز ناهارخوری است. با این کار هم چیدمان میز ناهارخوری را تکمیل کرده اید هم به خاطر وجود آینه، مهمانی ها گرم تر و فضای پذیرایی بزرگ تر نشان داده می شود.

اگر تصمیم به این کار گرفتید، بهتر است از کنسول هایی که کشو دارند استفاده کنید تا بتوانید در آن وسایل لازم برای پذیرایی مثل سرویس قاشق چنگال ویژه، زیر بشقابی ها و … را قرار دهید. در این حالت اگر در میانه مهمانی، سرویس پذیرایی جدیدی لازم داشته باشید، نیازی نیست مهمانان را تنها بگذارید و در آشپزخانه دنبال سرویس پذیرایی بگردید

من می توانم ساعت ها به عکس بالا نگاه کنم و از هماهنگی زیبای کنسول و آینه با میز ناهارخوری و طراحی دیوار لذت ببرم. در این خانه آبی و طوسی بهترین ایده برای اجرا شده است. نه دیوار با تابلوها و دیوارکوب های دکوراتیو بیش از اندازه شلوغ شده است و نه فضای خالی بیش از اندازه خودنمایی می کند؛ زیرا این آینه و کنسول در جای درستی قرار گرفته اند.

در عکس بالا، کنسول کارکرد بوفه دارد و به نظر من زیبایی خاصی به اتاق پذیرایی داده است، نظر شما چیست؟

هال یا اتاق نشیمن، یک مکان با چند ظرفیت برای گذاشتن آینه و کنسول

اتاق نشیمن یا هال، یکی از با ظرفیت ترین بخش های خانه برای گذاشتن آینه و کنسول است. شما می توانید با انتخاب یک آینه کنسول که با مبلمان منزلتان هماهنگی دارد، این ترکیب جدانشدنی را در هال یا مثلاً نزدیک میز پذیرایی قرار دهید. با این کار، هال شما جلوه خاصی می گیرد.

بگذارید یک رازی را به شما بگویم. میزهای کنسول و آباژورهای روی میزی کوچک، عاشق یکدیگر هستند. پس آن ها را از هم جدا نکنید و برای تزیین روی کنسول در پذیرایی، حتماً از یک چراغ روشنایی روی آن استفاده کنید.

با توجه به سبک دکوراسیون خانه می توانید از دو چراغ یکسان و متقارن روی کنسول استفاده کنید یا می توانید یک آباژور کلاسیک ولی خاص را در یک گوشه قرار دهید. تصور نور این چراغ ها روی کنسول دل آدم را می برد چه برسد به این که آن را اجرایی کنید.

تازه کنسول کشودار در هال، بهترین جا برای گذاشتن شارژر، مجلات، کتاب ها، شال مبل و … است.

شما هم مثل من با نگاه کردن به تصویر بالا از نهایت زیبایی و سادگی لذت می برید؟

آینه و کنسول را مهمان اتاق ها کنید

شاید تصور کنید که گذاشتن آینه کنسول در اتاق خواب کار بی فایده ای است؛ به خصوص اگر و آینه دارید. ولی باید به شما بگویم اگر به اندازه کافی کشو دارید و نیازی به خرید میز آرایش ندارید. با گذاشتن آینه و کنسول در اتاق خواب، این وسیله را مهمان یکی از زیباترین و شخصی ترین بخش های خانه کرده اید.

من حدس می زنم که اتاق خواب بالا، اتاق خواب یک تازه عروس داماد است، حدس شما چیست؟

آینه و کنسول در اتاق کودک

شما می توانید از آینه کنسول در اتاق خواب کودک هم استفاده کنید. فوت کوزه گری گذاشتن آینه کنسول در اتاق کودک، هماهنگی آن با جنسیت، سن و علاقه مندی های فرزندتان است. با این حال کمی هم به خودتان توجه کنید و کنسولی بخرید که کشو داشته باشد و بتوانید بخشی از وسایل تمام نشدنی کودکان را در آن بگذارید!

البته برای داشتن یک اتاق زیبا بهتر است با آشنا باشید و بدانید چه رنگ ها و وسایلی برای کودک شما مناسب تر است.

وای خدای من، ببینید برای این پسربچه بامزه چه آینه بامزه ای طراحی کرده اند. کنسول این کوچولو هم کاربرد این را دارد که بتواند خودش را ایستاده نگه دارد.

دکوبیست فروشگاه اینترنتی تخصصی صنعت دکوراسیون داخلی است.