پزشکی و سلامتکسب و کار ایرانی

روش های لاغری تهاجمی

امروزه شاهد روش های مختلفی به منظور انجام لاغری تهاجمی و هستیم که اگر بخواهیم شما را با این روش ها آشنا کرده و در رابطه با آن صحبت کنیم می توان به موارد زیر اشاره کرد: یکی از تکنیک های لاغری به شیوه تهاجمی شامل انجام جراحی های محدود یا کوچک کننده است. در این روش ها با کوچک کردن اندازه معده شاهد کاهش سرعت هضم هستیم. نکته مهم این است که یک معده طبیعی می تواند حدود 3 پیمانه غذا را در خود نگه دارد و پس از انجام جراحی معده اندازه کوچکتری به دست می آورد و همین مسئله باعث می شود تا شما کمتر غذا بخورید.

در واقع هر چه معده شما کوچک تر باشد، غذای کمتری می خورید و هر چه غذای تان کمتر شود، وزن تان به طرز چشمگیری کاهش پیدا می کند. این روش به عنوان یکی از شیوه های لاغری به شکل تهاجمی است که امروزه افراد بسیار زیادی اقدام به استفاده از این تکنیک به منظور لاغری خود می کنند. اما اگر قبل از اینکار به دنبال پیج گن ساعت شنی و یا قیمت گن کلمبیا میگردید، ما به شما پک پلاس را پیشنهاد میدهیم.

یکی دیگر از تکنیک هایی که در طبقه بندی لاغری تهاجمی قرار می گیرد، استفاده از روش های جراحی سو جاذب است. اگر بخواهیم در رابطه با این تکنیک صحبت کنیم باید گفت که در آن، نحوه مصرف غذای شما تغییر می کند. در این تکنیک بخشی از دستگاه گوارش از بین رفته و همین مسئله باعث می شود تا جذب کالری به صورت کلی برای بدن شما فرآیند سختی شود و این موضوع باعث می شود تا به شکل قابل توجهی بتوانید لاغر شوید. البته به دلیل خطراتی که انجام این روش دارد بسیاری از پزشکان ترجیح می دهند تا به سراغ این روش لاغری تهاجمی نرفته و تکنیک های دیگری به منظور لاغر کردن افراد استفاده کنند.

کاشت دستگاه های الکترونیکی

یکی از پیشرفته ترین روش ها به منظور لاغری به شیوه تهاجمی انجام فرآیند کاشت دستگاه الکترونیکی است. این روش که امروزه به شکل محدود در برخی از کشورهای دنیا انجام می شود به نحوی است که در آن یک دستگاه الکتریکی در بدن کاشته می شود. عملکرد این دستگاه به نحوی است که باعث قطع شدن سیگنال های عصبی بین معده و مغز شده و همین مسئله باعث می شود تا در مدت زمان کوتاهی با مصرف کم غذا بتوانید وزن خود را به طرز چشمگیری کاهش دهید.

از آن جایی که این تکنیک جدید است، هنوز تحقیقات جامع و کاملی در رابطه با آن انجام نشده و نمی توان نظر قطعی در رابطه با این روش لاغری داد اما نکته مهم این است که انتظار می رود در آینده بتوان این تکنیک را به عنوان یک روش لاغری به شکل تهاجمی طبقه بندی کرد.

بهترین روش لاغری تهاجمی

پس از آن که شما را با تکنیک های مختلف تهاجمی به منظور لاغری آشنا کردیم، ممکن است این سوال بسیار مهم برای تان مطرح شود که کدام یک از این تکنیک ها گزینه بهتری است. در راستای بررسی این مساله باید گفت که روش های جراحی محدود و کوچک کننده به دلیل سابقه طولانی که دارند، نقاط قوت و ضعف شان را به وضوح نشان داده اند.

از سوی دیگر اما روش هایی مثل جراحی سو جاذب و یا کاشت دستگاه های الکترونیکی به دلیل جدید بودن هنوز به درستی نتوانستند مزایا و معایب خود را به نمایش بگذارند. به همین دلیل پیشنهاد ما این است که اگر می خواهید از این تکنیک ها به منظور لاغری استفاده کنید، به سراغ پزشکان خبره و متخصص رفته و از آن ها کمک بخواهید تا بهترین تکنیک را برای شما انتخاب کنند.

ترواسکالپ چگونه انجام می شود؟

دستگاه لاغری ترواسکالپ با استفاده از انرژی فرکانس رادیویی کار می کند. در این روش گرما به تمامی لایه های چربی در زیر پوست می رسد. انرژی فرکانس رادیویی از پوست تا قسمت ماهیچه ها نفوذ می کند. البته دما در سطح پوست تغییری نمی کند و باعث سوختگی پوست نمی شود. این دستگاه بسیار ایمن و در قسمت های مختلف بدن می توان از آن استفاده کرد. باتوجه به نیاز شما متخصص می تواند به طور هم زمان در نواحی مختلف بدن هند پیس این دستگاه را قرار دهد.  ایجاد گرما در لایه های چربی زیر پوست باعث می شود سلول های چربی به آرامی از بدن خارج شده و دفع شوند. به همین دلیل حذف چربی دائمی است.

لاغری با ترواسکالپ آی دی

ترواسکالپ آی دی یکی از دستگاه های پرطرف دار است که با امواج رادیویی تک قطبی چربی ها را از بین می برد. در نواحی مختلف بدن با ابعاد مختلف می توان از آن استفاده کرد. با این روش چربی ها به صورت طولانی مدت از بین می روند. از این دستگاه می توان به طور هم زمان در قسمت های مختلف بدن استفاده کرد. هر جلسه درمان حدود 15 دقیقه طول می کشد. معمولا بین 6 تا 12 جلسه درمان با دستگاه ترواسکالپ آی دی باید انجام شود. بافت شناسی بالینی نشان می دهد که ترواسکالپ آی دی باعث التهاب و نکروز چربی از زیر درم تا عمق 1٫5 سانتی متری می شود. همچنین این یافته ها نشان دهنده کاهش میانگین 24 درصد چربی در ناحیه تحت درمان است که توسط سونوگرافی اندازه گیری شده اند.

درمان با ترو اسکالپ برای چه افرادی مناسب است؟

این روش درمان برای طیف گسترده ای از افراد مناسب است. شما می توانید برای حذف چربی در نواحی کوچک و بزرگ از این دستگاه استفاده کنید. اگر در ناحیه شکم، پهلو، ران، بازو، باسن و کمر چربی دارید، با دستگاه ترو اسکالپ می توانید آنها را از بین ببرید. حتی برای رفع مشکل چانه دوتایی یا غبغب می توان از این دستگاه استفاده کرد. افرادی که دچار چربی موضعی هستند یا افراد چاقی که در سراسر بدن خود چربی دارند، می توانند از این روش تاثیرگذار استفاده کنند. یکی از مزیت های دستگاه ترواسکالپ این است که برای انواع پوست مناسب است. حتی اگر پوست خود را برنزه کرده اید، می توانید بدون نگرانی از آن استفاده کنید.

اگر تمایل دارید از این روش لاغری برای قسمت های مختلف بدن خود استفاده کنید، باید با مشاوره داشته باشید. متخصص باتوجه به شرایط شما و میزان چربی بهترین روش را پیشنهاد می دهد. برای ارتباط با پزشک از طریق سایت دکترتو اقدام کنید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی وجود دارد.

نتیجه لاغری با ترو اسکالپ چقدر است؟

تکمیل تعداد جلسات درمان در نتیجه لاغری بسیار اهمیت دارد. معمولا هر 4 تا 6 هفته یک بار باید به کلینیک مراجعه کنید. بلافاصله بعد از هر جلسه نمی توانید نتایج را ببینید. زیرا تجزیه سلول های چربی توسط سیستم لنفاوی زمان بر است. معمولا 6 تا 8 هفته بعد از اولین جلسه می توانید تغییرات را مشاهده کنید. نتیجه نهایی 12 هفته بعد از آخرین جلسه درمان مشخص می شود.

ترواسکالپ برای کدام نواحی بدن مناسب است؟

از این دستگاه می توان در تمامی قسمت های بدن که چربی تجمع کرده است، استفاده کرد. این دستگاه هم چربی را از بین برده و هم به بدن کمک می کند. بیشترین کاربرد آن در ناحیه شکم و پهلو است. بسیاری از افراد برای کانتورینگ و رفع شلی پوست در ناحیه بازو، کمر، ران و باسن از این روش استفاده می کنند. برای رفع چربی در نواحی کوچک مانند غبغب و چانه دوتایی نیز می توان از این دستگاه استفاده کرد.

در نواحی مانند شکم و پهلو درمان طولانی تر است و حدود 12 جلسه باید از دستگاه استفاده شود. اما در قسمت های کوچکی مانند چانه 2 تا 4 جلسه درمان کافی است. برای نواحی مختلف بدن مانند شکم، پهلو، کمر، باسن، ران و بازو می توان از دستگاه ترو اسکالپ استفاده کرد. حتی برای تجزیه چربی در نواحی کوچکی مانند غبغب این دستگاه کاربرد دارد.

چگونه برای جلسه ترواسکالپ آماده شویم؟

قبل از انجام این روش لاغری نیاز به انجام اقدامات خاصی نیست. تنها چند مورد را باید رعایت کنید.

  • قبل از مراجعه به کلینیک تمامی جواهرات و اکسسوری ها را از ناحیه درمان جدا کنید. در این ناحیه نباید هیچ شیء مزاحمی وجود داشته باشد.
  • اگر موهای زائد شما زیاد است و حالت کرکی ندارد، حتما قبل از شروع درمان آنها را بتراشید.
  • قبل از درمان به اندازه کافی مایعات بنوشید. هیدراته بودن در زمان استفاده از دستگاه ترواسکالپ بسیار مهم است.

بهتر است قبل از مراجعه برای جلسه اول درمان با مشاوره داشته باشید تا با آمادگی لازم به کلینیک مراجعه کنید. برای ارتباط با متخصص می توانید از طریق سایت دکترتو اقدام کنید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی با متخصص وجود دارد.

ترواسکالپ نیاز به آمادگی یا مراقب های بعدی خاصی ندارد، فقط به یاد داشته باشید که آب کافی بنوشید تا بدنتان هیدراته بماند.

ترواسکالپ برای کدام نواحی بدن مناسب است؟ مزایای ترواسکالپ
شکم و پهلو درمان سریع
کانتورینگ و رفع شلی پوست در ناحیه بازو، کمر، ران و باسن درمان غیرتهاجمی و ایمن
رفع چربی در نواحی کوچک مانند غبغب و چانه دوتایی از بین چربی در مناطق کوچک و بزرگ
روشی منحصربه فرد برای درمان شلی پوست
امکان درمان هم زمان چند ناحیه از بدن
بدون دوره نقاهت

مزایای ترواسکالپ و محل هایی که مورد استفاده قرار می گیرد

مراقبت های بعد از ترواسکالپ

درمان با دستگاه ترو اسکالپ نیاز به مراقبت های خاصی ندارد. قرمزی ناحیه تحت درمان در مدت زمان کوتاهی برطرف می شود. اگر در آن ناحیه توده های کوچکی احساس کردید، نگران نباشید. شما می توانید با ماساژ 2 تا 5 دقیقه ای در روز به رفع آنها کمک کنید. هیدراته ماندن پس از درمان بسیار مهم است. در چند روز اول سعی کنید مصرف آب را افزایش دهید.

مزایای ترواسکالپ

این دستگاه به دلیل مزایای زیادی که دارد، بسیار پرطرف دار شده و افراد زیادی برای کانتورینگ بدن خود از آن استفاده می کنند. برخی از مهم ترین مزایای آن عبارت اند از:

  • درمان سریع
  • درمان غیرتهاجمی و ایمن
  • روشی منحصربه فرد برای درمان شلی پوست
  • از بین چربی در مناطق کوچک و بزرگ
  • امکان درمان هم زمان چند ناحیه از بدن
  • بدون دوره نقاهت
  • بدون درد و خونریزی.

معایب و عوارض ترواسکالپ

ترواسکالپ جز روش های غیرتهاجمی است که عوارضی ندارد. تا به امروز هیچ یک از افرادی که تحت درمان قرار گرفته اند، گزارشی از مشکلات بعد از آن نداده اند. تنها ممکن است کمی قرمزی در ناحیه تحت درمان مشاهده کنید که بعد از چند ساعت برطرف می شود. اگر به دنبال روش بهتری میگردید، استفاده از گن لاغری اسلیپ نیز میتوانید در مسیر لاغر شدن به شما کمک کند.