فیلم و سریال

بهترین سریال اکشن و هیجان انگیز

اگر به دنبال لحظه های هیجان انگیز و به یاد ماندنی هستید، با فیگار همراه باشید تا بهترین سریال های اکشن 2022 را به شما معرفی نماییم.

ژانر اکشن در جهان جزء پرطرفدارترین ژانر ها به حساب می آید و نگاه عمده مردم را به خود دوخته است. با ما همراه باشید تا بهترین و مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 را به شما معرفی کنیم.

بهترین سریال های اکشن 2022

سریال های هیجان انگیزی که باید ببینید

شما می‌توانید فهرست بهترین سریال های اکشن 2022 را در یک نگاه در لیست زیر مشاهده کنید:

 • Raised by wolves
 • Reacher
 • The walking dead
 • Vikings :Valhalla
 • The boys present: Diabolical
 • Kung fu
 • Halo
 • Moon knight
 • The boys
 • The lord of the rings: The rings of power
بهترین سریال های اکشن 2022,جدیدترین سریال های اکشن 2022

خون شما همیشه چشم انتظار بهترین سریال های اکشن است تا آدرنالین خود را افزایش دهد و لذت ببرد. علاوه بر این، مزیت تلویزیون این است که می‌تواند روایت گسترده بسیاری از نماها را با انواع قراردادهایی که همچنان مردم را به سمت دنیای هیجان‌انگیز اکشن به عنوان یک ژانر سوق می‌دهد ترکیب کند. اکنون به معرفی بهترین و مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 میپردازیم.

Raised by wolves

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

در سال های اخیر سریال های علمی تخیلی (بهترین سریال های علمی تخیلی 2021) بسیار خوبی وجود داشته است. Raised by wolves شایسته است که به عنوان یکی از آنها شناخته شود. اگرچه گاهی اوقات آن هیجان مورد انتظار را ندارد، تضاد اساسی آن بین دین و علم به موقع است، و شخصیت های آن، اگر نگوییم پرفکت، حداقل قابل درک هستند. علاوه بر این، مانند تمام داستان‌های علمی تخیلی بزرگ، سؤالات سختی را مطرح می‌کند که اغلب تخیل انسان را درگیر می‌کند. این سریال یکی از مورد انتظارترین سریال های اکشن 2022 به شمار می‌رود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های دلهره آور 2022
 • بهترین فیلم های هندی 2022

Reacher

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

یکی از جنبه های کلیدی ژانر اکشن وجود قهرمان است، که اغلب خود را در تضاد با دنیای اطراف خود می بیند و باید هر کاری که می‌تواند انجام دهد تا نام خود را پاک کند. این نکته مطمئناً فرض اصلی ریچر، سری جدید آمازون بر اساس رمان‌های لی چایلد است، که یکی ازبهترین سریال های اکشن 2022 است.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های نتفلیکس 2022
 • بهترین سریال های نتفلیکس 2022

The walking dead

بهترین سریال های اکشن 2022, مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 

سریال walking dead، جزء معدود سریال های زامبی است که عمر طولانی داشته است و همچنان قدرت ماندگاری خود را به نمایش میگذارد. اگرچه واضح است که زامبی‌ها بخش عمده‌ای از داستان هستند، اما این سریال در مورد شخصیت‌های انسانی آن نیز است که همچنان باید برای زنده ماندن در عواقب آخرالزمان تلاش کنند. با توجه به آن که این فصل، فصل پایانی سریال خواهد بود، ارزش آن را دارد که در سال 2022 منتظر آن باشیم. این سریال مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 به شمار میرود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین انیمیشن های کمدی 2022
 • بهترین سریال های کمدی 2022

Vikings:Valhalla

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال اکشن 2022

وایکینگ‌ها برخی از بدنام ترین افراد در تاریخ اروپا هستند، که به دلیل تجاوز و غارت هایشان در سراسر اروپا مشهور هستند. آنها همچنین موضوع یک درام دوره ای بسیار موفق به نام وایکینگ ها بودند که اسپین آف خود را به نام وایکینگ ها: والهالا ایجاد کرد.

در حالی که مطمئناً زیبایی‌شناسی خاص خود را مشابه نسخه قبلی خود خواهد داشت، داستان این سریال یک قرن بعد اتفاق می‌افتد، زمانی که وایکینگ‌ها شروع به حضور دائمی‌تر در برخی از کشورهای بزرگ اروپا، از جمله انگلستان خواهند کرد. این سریال قطعا بهترین سریال اکشن 2022 است.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های دی سی 2022 (DC)
 • بهترین فیلم های 2022

The boys presents: Diabolical

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

The Boys نشان داده است، که برای تبدیل شدن به یکی از محبوب‌ترین و بهترین سریال‌های Prime Video آنچه لازم است را دارد. با توجه به اینکه ابعاد جدید و جالبی به داستان ابرقهرمانی (بهترین فیلم های مارول 2022) سنتی می‌افزاید (در این نسخه، آن‌ها به جای آدم‌های خوب، آدم‌های بد هستند).

سری جدید اسپین آف، The Boys Presents: Diabolical، هرآنچه را که شما انتظار دارید برآورده می‌کند، علاوه بر معرفی عناصر جدید این دنیا، همه چیز در فضا و در سبک  انیمیشن به تصویر کشیده می‌شود (بهترین انیمیشن های 2022). این سریال یکی از جدیدترین سریال های اکشن 2022 است که باید ببینید و لذت دو عالم را ببرید.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های آخرالزمانی 2022
 • بهترین فیلم های ترسناک 2022

Kung fu

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال های اکشن 2022

مجموعه اصلی کونگ فو از دهه 1970 همچنان به عنوان یکی از بهترین نمایش های دهه 1970 دیده می شود، اما در این راه اندازی مجدد، که در CW پخش می شود، ارتقای مورد نیاز را دریافت کرده است.

در این سریال، ساختار روایی بر روی زن جوانی تمرکز می‌کند که از آموزش هنرهای رزمی خود برای مقابله با جنایات سازمان‌یافته‌ای که شهر او سانفرانسیسکو را فراگرفته و حتی خانواده‌اش را نیز تهدید می‌کند، استفاده می‌کند. پس از فصل اول بسیار موفق، قرار است به فصلی که در سال 2022 منتشر خواد شد، بازگردد. این سریال یکی از جدیدترین سریال های اکشن 2022 است.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های علمی تخیلی 2022
 • بهترین انیمیشن های 2022

Halo

بهترین سریال های اکشن 2022, بهترین سریال اکشن 2022

فکر کردن به بازی تاثیرگذارتر و ماندگارتر از Halo سخت است. مانند بازی، این سری نیز بر روی گروهی از جنگجویان نظامی تمرکز خواهد کرد که با گروهی از بیگانگان مبارزه می کنند که یک حکومت دینی را تشکیل دهند. این سریال بهترین سریال اکشن 2022 به شمار میرود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های مارول 2022
 • بهترین فیلم های کمدی 2022

Moon Knight

بهترین سریال های اکشن 2022, بهترین سریال اکشن 2022

اسکار آیزاک به طور گسترده ای به عنوان یکی از با استعدادترین بازیگران هالیوود شناخته می شود و او نقش های بزرگ بسیاری را ایفا کرده است. او همچنین با قلمرو ابرقهرمانان غریبه نیست و آماده است تا در سریال Moon Knight وارد دنیای سینمایی مارول شود که قرار است در ماه مارس در دیزنی پلاس نمایش داده شود.

او شخصیت مارک اسپکتور را به تصویر می‌کشد، مردی با شخصیت‌های چندگانه که نه تنها باید رمز و راز واقعی بودنش، بلکه نقشه‌ای که خدایان مصری را در بر می‌گیرد را نیز کشف کند. این سریال یکی از بهترین سریال های اکشن2022 به شمار میرود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های آخرالزمانی 2021
 • بهترین فیلم‌ها و سریال‌های 2021

The Boys

بهترین سریال های اکشن 2022, مورد انتظارترین سریال اکشن 2022

 

سریال ابرقهرمانی یکی از ماندگارترین ژانرهای محبوب به خصوص در دهه اخیر است. با این حال، برخی از سریال ها وجود دارند که واقعاً تلاش می‌کنند معنی قهرمان بودن را بررسی کنند و اینکه آیا واقعاً باید به کسانی که قدرت‌های خارق‌العاده دارند اعتماد کرد یا خیر.

این فرض اصلی The Boys است که همچنان برای آمازون موفقیت آمیز است. ماجراهای شخصیت ها قرار است در فصل جدید که امسال نمایش داده می شود ادامه یابد. این سریال یکی از مورد انتظارترین سریال های اکشن2022 به شمار میرود.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های پسا آخرالزمانی 2021
 • بهترین فیلم های کمدی ترسناک 2021

The lord of the rings: The rings of power

بهترین سریال های اکشن 2022, جدیدترین سریال اکشن 2022

در تاریخ‌های فانتزی، سریال‌های کمی وجود دارند که کاملاً تأثیر و قدرت ارباب حلقه‌ها تالکین را داشته باشند. اسطوره‌شناسی گسترده این مجموعه قرار است با سری جدید آمازون که در دوران مرموز عصر دوم اتفاق می‌افتد و همانطور که از عنوان نشان می‌دهد، جعل حلقه‌های قدرت را بررسی می‌کند. علاوه بر این، به بینندگان درک بیشتری از برخی از قدرتمندترین موجودات ساکن در سرزمین میانه، از جمله الف ها و خود سائورون، به بینندگان می دهد.این سریال جدیدترین سریال اکشن 2022 به شمار میرود. همچنین لازم به ذکر است که شما می‌توانید تحلیل تریلر سریال ارباب حلقه ها قدرت حلقه ها را در فیگار مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید:

 • بهترین فیلم های فضایی 2022
 • بهترین فیلم های بیوگرافی 2022
 • بهترین فیلم های فانتزی 2022
 • بهترین سریال‌ های کره‌ ای مدرسه‌ای 2022
 • بهترین فیلم های حماسی 2022
 •  بهترین فیلم ها و سریال های زامبی 2022
 • بهترین فیلم های زندان 2022
 • بهترین فیلم ها و سریال های تینیجری 2022
 • بهترین فیلم های درام 2022
 • بهترین فیلم های ماجراجویی 2022

از همراهی شما تا انتهای نوشتار بهترین سریال های اکشن 2022 سپاس‌گزار هستیم. حتما ما را با نظرات خود در رابطه با این نوشتار آگاه کنید. شما می‌توانید به عنوان نویسنده مهمان در سایت فیگار عضو شوید و علاوه بر اشتراک نظرات خود در رابطه با مقاله‌ها، نقد‌ها و مطالب خودتان را نیز انتشار دهید. برای مطالعه فراخوان مرتبط با آن بر روی لینک نویسندگی مهمان کلیک نمایید.

پرسش های متداول در رابطه با بهترین سریال های اکشن 2022

معیار انتخاب بهترین سریال های اکشن 2022 چیست؟

ما در فیگار تلاش کرده‌ایم تا لیستی از بهترین فیلم‌های اکشن را با توجه به سلیقه‌های مختلف، از انیمیشن تا ژانر علمی تخیلی تهیه کرده تا شما بتوانید بهترین سریال اکشن 2022 را از میان آن‌ها انتخاب نمایید.

مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 انیمیشنی کدام سریال است؟

سریال The boys presents: Diabolical مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 محسوب می‌شود که به صورت انیمیشنی طراحی شده است.
{“@context”:”https://schema.org”,”@type”:”FAQPage”,”mainEntity”:[{“@type”:”Question”,”name”:”معیار انتخاب بهترین سریال های اکشن 2022 چیست؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”ما در فیگار تلاش کرده‌ایم تا لیستی از بهترین فیلم‌های اکشن را با توجه به سلیقه‌های مختلف، از انیمیشن تا ژانر علمی تخیلی تهیه کرده تا شما بتوانید بهترین سریال اکشن 2022 را از میان آن‌ها انتخاب نمایید.”}},{“@type”:”Question”,”name”:”مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 انیمیشنی کدام سریال است؟”,”acceptedAnswer”:{“@type”:”Answer”,”text”:”سریال The boys presents: Diabolical مورد انتظارترین سریال اکشن 2022 محسوب می‌شود که به صورت انیمیشنی طراحی شده است.”}}]}


بدون شک شروع سال جدید میلادی برای بسیاری از افراد به معنای شروع اهداف و فرصت‎های جدید بود؛ اما در کنار آن نمی‎توان لذت دیدن بهترین سریال های خارجی 2019 را فراموش کرد. سریال های تلویزیونی که در این سال قصد دارند علاقه‎مندان را به دنیایی از ماجراجویی، هیجان، درام و جاه‎طلبی بکشانند.

Best Series 2018

در ادامه قصد دارم 17 سریال از بهترین سریال های 2019 که نباید آن‌ها را از دست داد، معرفی کنم.

سال 2019 از همان ابتدا با پخش سریال‌های جذاب، کار خود را قدرتمندانه آغاز کرد. این روند تا بهار ادامه داشت اما تابستان تا حدودی ما را ناامید کرد. برخی سریال‌های کنسل شده، احیا و برخی دیگر در ادامه رها شدند.بهترین سریال های خارجی معمولا کار خود را از این روزهای ابتدایی پاییز شروع می‌کنند و شاهد سریال های کاملا جدید و فصل‌های جدید سریال های قدیمی هستیم. با پیشرفت روزافرون شبکه‌های تلویزیونی، کاملاً بدیهی است که در کنار سریال‌های خوب، سریال متوسط یا حتی ضعیف هم پخش شود و حتی می‌‌توان گفت این سریال‌های ضعیف هستند که باعث می‌شوند ما بتوانیم معیارهای یک سریال خوب را مشخص کنیم. حال من در این نوشته می‌خواهم به شما بهترین سریال های خارجی 2019 را معرفی کنم.

با من همراه باشید.

Best Series
Best Series

1- سریال Bodyguard

Bodyguard
Bodyguard

شبکه پخش کننده: Netflix

ژانر: جنایی،درام، سیاسی

فصل: 1

خالق اثر: جد مرکوریو

سریال 6 قسمتی نتفلیکس به کارگردانی جد مرکوریو که داستان افسر پلیس پایتخت، دیوید باد (با بازی ریچارد مدن) را دنبال می‌کند. او که یک کهنه سرباز جنگ است، سعی می‌کند در همان 15 دقیقه ابتدایی به کمک توانایی‌های ویژه‌ای که دارد، جلوی یک حمله تروریستی را می‌گیرد. نقطه قوت اصلی سریال Bodyguard، ریچارد مدن است که توانسته شخصیتی را خلق کند که با وجود خشن و ترسناک بودن در حین عملیات، در اعماق قلبش دارای شخصیتی احساسی و عاطفی است. سریال بادیگارد را با توجه به شبکه پخش کننده و بازیگران معروف، می‌توان یکی از پرطرفدارترین سریال های 2019 نامید.

2- سریال Peaky Blinders

Peaky Blinders
Peaky Blinders

شبکه پخش کننده: BBC

ژانر: تاریخی، اکشن، جنایی، درام

فصل: 5

خالق اثر: استیون نایت

بدون شک یکی از زیبا ترین آثاری که طی سالهای گذشته به سینما وارد شده ، سریال پیکی بلایندرز است.

سریال Peaky Blinders در ژانر درام، داستان زندگی رئیسی جنایتکار در سال های بعد از جنگ جهانی اول در بیرمنگام انگلستان است. چهار فصل اول این مجموعه تلویزیونی، بعد از رفتن به Netflix، مورد توجه بسیاری از مخاطبان در ایالات متحده قرار گرفت.

برخلاف فصل های قبلی که شبکه BBC Two این سریال را نمایش می‎داد، این دفعه شبکه BBC One این کار را بر عهده گرفته است.
طرفداران سریال پیکی بلایندرز خوشحال خواهند شد که اکثر بازیگران اصلی در فصل پنجم دوباره دیده خواهند شد؛ ولی آن‎هایی که امیدوار به دیدن گنگستر افسانه‎ای آل کاپون بودند، ناامید خواهند شد!

پس از پایان فصل چهارم در سپتامبر 2017 ، تأیید شده که سریال در سال 2019 به سینما باز میگردد.

3- سریال Black Lightning

Black Lightning
Black Lightning

شبکه پخش کننده: The CW

ژانر: ابرقهرمانی،درام، اکشن

فصل: 1 و 2

خالق اثر: سلیم آکیل

درست زمانی که فکر می‌کردیم ژانر ابرقهرمان‌ها اشباع شده است، سریال Black Lightning آمد و همه چیز را تغییر داد. سریال جدید CW به چند دلیل مورد ستایش قرار گرفته است. دلیل اول تمرکز بر روی یک خانواده سیاه‌پوست و دلیل دوم، نوجوان نبودن نقش اصلی است. این سریال توانسته است بدون نصیحت و حرف‌های موعظه‌آمیز، نظر خود را به خوبی درمورد نژاد و سیاست بیان کند. فصل اول سریال به موقع قدرت‌های شخصیت اصلی را معرفی کرد و در پایان فصل هم سرنوشت دشمن اصلی با بقیه سریال‌ها متفاوت بود. با اینکه فصل دوم به خوبی فصل اول نبوده است، اما سریال Black Lightning همچنان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

4- سریال Stranger Things

شبکه پخش کننده: Netflix

ژانر: علمی تخیلی، ترسناک

فصل: 3

خالق اثر: برادران دافر

سریال Stranger Things یکی از ساخته‌های بسیار پر طرفدار نتفلیکس است که اتفاقات آن در دهه هشتاد میلادی روی می‌دهد. بازیگران این سریال، را نوجوانانی تشکیل می‌دهند که در آن در حال تلاش برای حل معمای اتفاقات عجیب و تئوری‌های توطئه هستند که در شهرشان روی می‌دهد. در حالی که همه فکر می‌کردند این سریال بهتر بود در پایان فصل دوم به پایان می‌رسید و کار را در اوج رها می‌کرد، سازندگان با ساخت فصل سوم نشان دادند که هنوز این سریال پتانسیل زیادی برای ادامه دارد.بدون تردید این سریال را می‌توان یکی از بهترین سریال های 2019 نامید.

5- سریال Howards End

Howards End
Howards End

شبکه پخش کننده: StarZ

ژانر: درام،عاشقانه

فصل: مینی سریال

خالق اثر: کنت لونرگان

سریال Howards End داستان 3 خواهر و برادر پولدار را به نمایش می‌گذارد که شاهد تغییر جامعه انگلیس هستند. این خواهر و برادران لیبرال از تغییرات با روی گشاده استقبال می‌کنند اما در ابتدا نمی‌دانند که تلاش‌های خالصانه آن‌ها برای استفاده از امتیازات ویژه برای به ثمر رساندن پروژه‌های طبقه پایین جامعه، درواقع یک حرکت خودپسندانه است. در ادامه آن‌ها با خانواده‌ی تازه به دوران رسیده‌ای روبه‌رو می‌شوند که تفکرات محافظه‌کارانه‌تری دارند و این باعث ایجاد جنگ عقاید و خواسته‌ها به همراه کمی رابطه عاطفی می‌شود. هنر فیلمبرداری سریال فوق‌العاده است و به این‌ها باید بازی بی‌نظیر هایلی اتول را نیز اضافه کنیم. همه این‌ها در کنار هم باعث شده‌اند که بتوان این سریال را یکی از بهترین سریال‌های دنیا در سال 2019 خواند.

6- سریال Chernobyl

شبکه پخش کننده: HBO

ژانر: درام تاریخی

فصل: مینی سریال

خالق اثر: کریگ مازین

سازندگان سریال Chernobyl در آن وقایع فاجعه بار 1986 چرنوبیل را روایت می‌کنند و نشان می‌دهند که چگونه بوروکراسی نامناسب می‌تواند وضعیت بد را چندین برابر بدتر کند. این سریال که پس از اتمام Game of Thrones پخش شد، به سرعت توانست نظر بینندگان و منتقدین را به خود جلب کند. با ترکیب ترس، کمدی سیاه، و طنز سیاسی این قطعا یکی از بهترین سریال های 2019 است. برای آشنایی بیشتر با این سریال می‌توانید به این مطلب من مراجعه کنید.

7-سریال Victoria

Victoria
Victoria

شبکه پخش کننده: PBS

ژانر: درام

فصل: 2

خالق اثر: دیزی گودوین

در فصل دوم سریال ویکتوریای جوان (با بازی جنا کولمن) و پرنس آلبرت (با بازی تام هیوز) در تلاش‌اند که ملکه را بر تخت پادشاهی بنشانند آن هم در دوره‌ای که این اتفاق به ندرت می‌افتد و همچنین آن‌ها خانواده خود را گسترده‌تر کرده‌اند و ملکه نیاز به استراحت دارد. نقطه قوت فصل دوم سریال Victoria، متمایز کردن هر قسمت بوسیله نشان دادن وقایع مختلف تاریخی است که در این حین این زوج باید با خانواده‌های سخت‌گیر خود نیز مجادله کنند. این اثر که یکی از بهترین سریال های 2019 است، داستان یک ازدواج سلطنتی در سال‌ها قبل است که به شما حس تازه‌ای می‌دهد و سرشار است از لباس‌های سلطنتی و پر زرق و برق.

8- سریال West World

West World
West World

شبکه پخش کننده : HBO

ژانر :علمی تخیلی ، درام ، مهیج

فصل : اتمام فصل 2 – درانتظار فصل 3

بازیگران : ,Evan Rachel Wood, Thandie Newton, Jeffrey Wright, James Marsden

خالق اثر : جاناتان نولان – لیزی جوی

اگر به آثار کریستوفر نولان به عنوان شاهکارهای ده جدید میلادی علاقه مند هستید این سریال را از دست ندهید، سریال جهان غرب از بهترین سریال های خارجی در ژانر روانشناختی میباشد و با تم رازآلودی که در محتوای آن وجود دارد ذهن شما را به بازی میگیرد و با به تصویر کشیدن یک داستان ساده با معماهای فراوان که در طول داستان قطعا به دنبال حل آن خواهید بود شما را شوکه خواهد کرد، در زمانی که به تماشای قسمت‌های این سریال مینشینید به میخکوب شدن در برخی صحنه ها عادت خواهید کرد، در طول داستان فیلم به سوال های شما پاسخ داده میشود ولی نه پاسخ کامل که بعد از دیدن هر فصل شما هنوز در برخی چارچوب‌های فیلم به نتیجه گیری نهایی نمی رسید، نکاتی که در مورد این سریال جالب است بدانید این است که اولا یکی از نویسندگان آن جاناتان نولان میباشد که به کمک برادر خود یعنی کریستوفر در بسیاری از فیلم ها همکاری داشته است، دوما این سریال تنها با انتشار یک فصل 10 قسمتی در بین پربیننده ترین و بهترین سریال‌ های خارجی تاریخ قرار گرفت.

9- سریال Band of Brothers

 Band of Brothers
Band of Brothers

شبکه پخش کننده : HBO

ژانر: درام جنگی

فصل : 1 فصل ، به اتمام رسیده است

بازیگران :Damian Lewis, Kirk Acevedo, Eion Bailey, Michael Cudlitz, Dale Dye

خالق اثر: تام هنکس – استیون اسپیلبرگ

جدا از سلیقه که هر فرد در دیدن سریال دارد ولی یک سریال را همه باید به تماشای آن بنشینند و آن سریال Band of Brothers میباشد، اگر فقط نمرات سایت imdb برای شما معیار باشد با رتبه نخست بهترین سریال های خارجی تاریخ در این سایت رو به رو هستید! جدا از صحنه های باز سازی شده جنگ جهانی توسط این سریال که به طرز باورنکردنی ساخته شده اند، نمیتوان به بعد انسانی آن اشاره نکرد و همچنین روایت داستان دسته ای از چتربازان که جنگ آن ها را به برادران خونی تبدیل میکند، اگر قصد ساخت سریال نجات سرباز رایان را هم با بازی درخشان تام هنکس داشته باشند باز هم پا از سریال جوخه برادران فراتر نخواهند گذاشت زیرا این سریال مفهوم درونی خود را به بهترین شکل به مخاطب انتقال میدهد و در آخر این سریال به پوچی جنگ بین انسان ها به خوبی پی خواهید برد.

10- سریال Succession

Succession
Succession

شبکه پخش کننده: HBO

ژانر: درام، کمدی سیاه، طنز

فصل: 1

خالق اثر: جسی آرمسترانگ

برای لذت بردن از سریال Succession نباید آن را یک سریال با پرستیژ دانست؛ بلکه باید به آن همانند سریال‌های The Thick of It و Veep، به عنوان یک سریال کمدی با طنزی عجیب و غریب نگاه کرد که با توجه به نویسنده‌ی آن، جسی آرمسترانگ، کاملاً موضوعی عادی است. سریال Succession داستان تاریک، خنده‌دار و چاپلوسانه‌ی یک خانواده است که تلاش می‌کنند به هر قیمتی کنترل امپراطوری یک رسانه خیالی را بدست آورند. سریال دنیای پیچیده مخصوص خود را دارد؛ دنیایی که در آن کنترل قدرت می‌تواند همانند اخلاقیات تام بیچاره (با بازی متیو مک‌فادین) به راحتی تغییر کند. اگر به دنبال یکی از بهترین سریال های 2019 هستید، Succession را از دست ندهید.

11- سریال Sorry for Your Loss

Sorry for Your Loss
Sorry for Your Loss

شبکه پخش کننده: Facebook Watch

ژانر: درام

فصل: 1

خالق اثر: کیت اشتاین کلنر

سریال بی‌حاشیه‌ Sorry for Your Loss داستان زندگی زنی جوان به نام لی (با بازی الیزابت اولسن) را به نمایش می‌گذارد که به تازگی شوهر خود، مت (با بازی مامودو آتی) را از دست داده است. داستان سریال مربوط می‌شود به 3 ماه پس از این اتفاق و نه تنها تلاش‌های لی برای سر و سامان دادن زندگی‌اش پس از مرگ شوهرش را نشان می‌دهد، بلکه وارد جزئیات رابطه‌ی لی با خواهر ناتنی‌اش جولز (با بازی کلی ماری تران)، و مادرش امی (با بازی جنت مک‌تیر) می‌شود. رابطه این سه زن به خوبی در طی سریال کاوش می‌شود.

12- سریال GLOW

GLOW
GLOW

شبکه پخش کننده: Netflix

ژانر: کمدی، درام، ورزشی

فصل: 3

خالق اثر: لیز فلاهایو، کارلی منش

شاید سریال GLOW به اندازه‌ی نامزدهای بهترین سریال های 2019 داستان منحصر به فرد یا شخصیت‌های فوق‌العاده نداشته باشد، اما گاهی به سریالی نیاز داریم که فقط شادمان کند و از آن لذت ببریم. فصل دوم بر روی دوستی‌ها تمرکز دارد و سعی می‌کند رابطه‌ی قطع شده‌ی دبی (با بازی بتی گیلپین) و روث (با بازی آلیسون بری) را با روش‌هایی منطقی بازسازی کند. شما در طول سریال متوجه می‌شوید که این رابطه‌ی بین شخصیت‌هاست که سریال را سر پا نگه داشته است. پس از تلاش‌های بسیار برای کنسل نشدن سریال، پایان فصل 2 به شما نوید فصل سه‌ای جذاب‌تر می‌دهد.

13- سریال Sharp Objects

Sharp Objects
Sharp Objects

شبکه پخش کننده: HBO

ژانر: روان شناختی، درام، معمایی

فصل: مینی سریال

خالق اثر: مارتی نوکسون، براساس رمانی از گیلیان فلین

تعجبی ندارد که این سریال یکی از بهترین سریال های 2019 نام گرفته است. سریال جنایی Sharp Objects با بازی فوق‌العاده امی آدامز به عنوان یک خبرنگار آسیب دیده که به محل حادثه باز می‌گردد، توانسته است به خوبی حال و هوای تاریک تابستان میزوری را به نمایش بگذارد.

این سریال شما را میخکوب خواهد کرد و کارگردان سریال، جین مارک والی، توانسته است به خوبی زیبایی و وحشت این شهر کوچک را در کنار هم نشان دهد. شخصیت آدامز، کامیل در طول سریال وارد سفرهای خیالی می‌شود که به ترس سریال می‌افزاید. سریال Sharp Objects از یک سریال جنایی هیجانی فراتر رفته و به شکلی احساسی به شما نشان می‌دهد که چرا نمی‌توانید به خانه برگردید.

14- سریال The Americans

The Americans
The Americans

شبکه پخش کننده: FX

ژانر: جنایی،درام

فصل: 4 (فصل آخر)

خالق اثر: جوئل فیلد، جوئی ویزبرگ

امکان ندارد کسی فصل 4 سریال The Americans را نگاه کند و در لیست بهترین‌هایش قرار نگیرد. سریال توانست در قسمت نهایی، تعادلی منطقی بین چیزی که برای سریال بهتر است و چیزی که مخاطبین می‌خواهند برقرار کند. پایان سریال غم‌انگیز و شجاعانه بود اما در نهایت توانست داستان این دو جاسوس روسی که تظاهر می‌کردند آمریکایی هستند و سعی در از بین بردن دموکراسی داشتند را به خوبی توجیه کند. سریال در طول این چهار فصل هیچگاه افت نکرد و عملکرد بازیگران آن یعنی کری راسل و متیو ریس به این زودی‌ها فراموش نخواهد شد.

15- سریال Barry

Barry
Barry

شبکه پخش کننده: HBO

ژانر: کمدی سیاه، درام، جنایی

فصل: 1

خالق اثر: بیل هیدر

سریال جدید بیل هیدر را به سختی می‌توان در ژانر مشخصی قرار داد. گاهی اوقات خنده‌دار است اما معمولاً شما را ناراحت می‌کند. سریال یک قاتل بی‌رحم را نشان می‌دهد که به طور اتفاقی وارد کلاس بازیگری می‌شود و همین باعث می‌شود دوباره انسانیت را پیدا کند. این اتفاقی عجیب و دردناک و در عین حال زیباست، مخصوصاً زمانی که بری تصور می‌کند چه زندگی‌ای می‌توانسته داشته باشد. خشونت گذشته‌ی بری همچنان در وی وجود دارد و گاهی نیز با شخصیت جدیدی که پیدا کرده است به تقابل برمی‌خیزد. سریال Barry یکی از بهترین سریال های 2018 بود که شما را وادار می‌کند پشت سر هم قسمت‌ها را تماشا کنید و در سال جدید میلادی به تماشای فصل دوم آن بنشینید.

16- سریال Killing Eve

Killing Eve
Killing Eve

شبکه پخش کننده: BBC America

ژانر: درام، کمدی سیاه، تریلر

فصل: 1

خالق اثر: فیبی والر بریج

سریال Killing Eve با درخشش ساندرا اُ داستان یک مأمور ویژه MI-5 را نشان می‌دهد که به طور اتفاقی وارد داستانی می‌شود که باید به دنبال قاتلی روسی معروف به ویلانل بگردد. داستان سریال در اروپا رخ می‌دهد و با وجود سرعت بالای آن، به شما حس آرامش و ناراحتی را نیز القا می‌کند. سریال به سرعت حس شما را تغییر می‌دهد و شما ایو و ویلانل را می‌بینید که در یک بازی خنده دار، عجیب و خطرناک، دائماً در حال مبارزه هستند. با وجود سریال‌های خوب زیاد، فصل اول سریال Killing Eve به این راحتی‌ها فراموش نخواهد شد.

17- سریال Legends of Tomorrow

Legends of Tomorrow
Legends of Tomorrow

شبکه پخش کننده: The CW

ژانر: ابرقهرمانی، اکشن، علمی تخیلی

فصل: 3-4

خالق اثر: گرگ برنالتی، آندرو کریزبرگ

تا همین پارسال کسی باور نمی‌کرد که سریال Legends of Tomorrow بتواند در لیست بهترین‌ها قرار بگیرد ولی فصل سوم بالاخره توانست سریال را مال خود کند و با ریتم خوب در مبارزات هفتگی با دشمنان متفاوت شما را به وجد آورد. دلیل موفقیت سریال تغییر خط داستانی و بازیگران بوده است و همچنین داستان‌های قدیمی موفق را نیز برگردانده است. فصل 3 و 4 قسمت‌های هیجانی و در عین‌های خنده‌داری را به همراه داشتند. یک سریال ابرقهرمانی با چندین قهرمان که می‌توانند در زمان سفر کنند، باید همچین ویژگی‌هایی داشته باشد تا تبدیل به یکی از بهترین سریال های 2019 شود.


به نظر شما بهترین سریال 2019 یا بهترین سریالی که تاکنون دیده اید کدام است؟ کدام یک از این سریال های معرفی شده را دنبال می کنید؟

لطفاً نظرات ، انتقادات و پیشنهاداتتون رو برای من بنویسید و من را با فالو کردن ، اشتراک مطالبم و لایک کردن حمایت کنید و از دیگر نوشته هایم نیز دیدن فرمایید.


مبارزه و صحنه‌های نبرد برای یک دوست‌دار سینما یا همان سینه‌فیل همیشه جذاب بوده است، حالا چه با اسلحه‌ی تماما اتوماتیکی باشد که تا دندان مسلح و پر از گلوله‌‌های آتشین است و چه با شمشیر سامورایی که آغشته به زهری است که هر موجودی را به خاک می‌افکند. اگر صحنه‌ی نبرد تن به تن نیز شود که فبها و مراد هر تماشاگر تشنه‌ی جنگ و نبردی در لحظه مهیا می‌شود. از فیلم‌های حماسی قدیمی مثل اسپارتاکوس کوبریک و بن هور ویلیام وایلر تا اکشن‌های بزن و بکوب امروزی مثل ساخته‌های کارگردان مجنونی به اسم تارانتینو یا حتی فیلم‌های ابرقهرمانی مارول، صحنه‌های اکشن و فیلم‌هایی که این چنین جلوه‌‌هایی را به تصویر می‌کشند، محبوبیتی جهانی دارند و گویی انسان متمدن امروزی هر روز که از عمر باسعادتش می‌گذرد، میل بیشتری به خون و خون‌ریزی دارد تا صلح و صفا و تولید چنین فیلم‌هایی موید این ماجراست.

با رونق‌گرفتن ساخت سریال‌ها و مینی‌سریال‌ها که استارتش به نوعی با ظهور و انقلاب نتفلیکس رقم خورد و دیگر شبکه‌ها مثل اچ‌بی‌او و آمازون پرایم ویدیو نیز به این غافله پیوستند، هر روز بیش از پیش شاهد ساخت چنین سریال‌هایی هستیم و این به این معناست که صحنه‌‌های اکشن و نبرد‌های نفس‌گیر شاید دیگر تمامی نداشته باشد و ما نیز همچون سایر سینما‌دوستان از این اتفاق خوشحالیم و برای شما فهرست ۴۰ سریال برتر اکشن در تمامی دوران را آماده کرده‌ایم. در این فهرست هم سریال‌های قدیمی جای دارند و هم جدید‌ترین ساخته‌ها و هم انیمه‌ها و انیمیشن‌هایی که بر خلاف ظاهر کودکانه‌‌اشان، دست کمی از سریال‌‌های اکشن مشهور ندارند. لازم به ذکر است که این فهرست بر اساس نمرات وبسایت IMDb مرتب شده است.

 • ۲۰ سریال علمی-تخیلی برتر تاریخ
 • بهترین سریال‌های درام تاریخ تلویزیون
 • ۱۵ سریال تاریخی برتر بر اساس امتیاز IMDb
 • ۵۰ سریال کمدی برتر جهان در تمام دوران
 • ۳۰ سریال فانتزی برتر تمام دوران

۴۰. کربن تغییر یافته (Altered Carbon)

 • زمان پخش: ۲۰۲۰ – ۲۰۱۸
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نتفلیکس
 • خالق: لائتا کالوگریدیس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۱۸ قسمت
 • بازیگران: یوئل کینامان، جیمز پیورفوی، مارتا اریگاردا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۶۴ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۵ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸ از ۱۰

کربن تغییر‌یافته سریالی از ژانر سایبرپانک است که بر اساس رمانی به همین نام نوشته‌ی ریچارد کی مورگان ساخته شده است. داستان این سریال، قرن ۲۳ را به تصویر می‌کشد که در آن ذهن انسان دیجیتالی شده است و روح انسان می‌تواند از بدنی به بدن دیگر منتقل شود. تاکشی کواکس که یک جنگجوی میان‌ستاره‌ای سابق و برتر است، پس از ۲۵۰ سال از زندان آزاد می‌شود و به آینده‌ای پا می‌گذارد که سعی داشت از وقوع آن جلوگیری کند. اگر او بتواند پرونده‌ی یک قتل را حل کند، شانس این را خواهد داشت که زندگی جدیدی را بر روی کره‌ی زمین شروع کند.

این سریال که به دلیل جلوه‌‌های بصری و بازی‌های خوب بازیگران و داستان پیچیده‌اش مورد تحسین منتقدان قرار گرفته بود، ادامه ساختش بعد از ۲ فصل لغو شد. این سریال همچنین با جلوه‌‌های ویژه‌ی بی‌نظیرش، نامزد دریافت جوایز مختلف از جمله از مراسم امی شده است.

۳۹. آکادمی آمبرلا (The Umbrella Academy)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نتفلیکس
 • خالق: استیو بلکمن
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۲۰ قسمت
 • بازیگران: الیوت پیچ، تام هاپر، دیوید کاستانیدا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۶۳ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۳ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸ از ۱۰

این سریال ابرقهرمانی که درون‌مایه‌ی طنز را نیز همراه خود کرده است، بر اساس کتابی به همین نام نوشته‌ی جرارد وی و گابریل به ساخته شده است. داستان این سریال حول ابرقهرمانانی است که با یکدیگر تشکیل خانواده داده‌اند و رویای سرپرست این خواهر و برادران این است که جهان را از خطر حفظ کند اما این رویا تا دیرزمانی به تاخیر می‌افتد تا اینکه پدر خانواده از دنیا می‌رود و این اعضا به دنبال حل پرونده‌ی مرگ پدرشان و جلوگیری از وقوع یک آخرالزمان قریب‌الوقوع هستند.

این سریال که تا به امروز ۲ فصل از آن توسط نتفلیکس پخش شده است، یکی از سریال‌های پر مخاطب این شبکه است و برای فصل سوم نیز تمدید شده است. همچنین این سریال توانسته است نظر منتقدان را به خود جلب کند و بازخورد مثبتی را از آنان دریافت کند.

۳۸. جک رایان (Tom Clancy’s Jack Ryan)

 • زمان پخش: ۲۰۱۸ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: آمازون پرایم ویدیو
 • خالقان: کارلتون کیوس و گراهام رولاند
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۱۶ قسمت
 • بازیگران: جان کرازینسکی، وندل پیرس، ابی کورنیش و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۶۴ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۷۱ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۱ از ۱۰

این سریال اکشن سیاسی بر اساس شخصیتی به همین نام و داستان‌هایش نوشته‌ی تام کلنسی، نویسنده‌ی معروف آمریکایی، ساخته شده است. فیلم‌های و گیم‌های زیادی بر اساس داستان‌های این نویسنده‌ی فقید آمریکایی ساخته شده‌اند و شخصیت جک رایان نیز یکی از محبوب‌ترین‌ها میان فیلم‌سازان است و این پنجمین باری است که این شخصیت در قالب دنیای سینمایی و این بار به صورت سریالی به تصویر کشیده می‌شود. داستان این سریال حول یک تحلیل‌گر سازمان جاسوسی آمریکا یا همان سیا به نام جک رایان می‌گردد که خودش را در میانه‌ی یک ماموریت خطرناک میدانی می‌یابد و موفق به کشف الگویی در ارتباطات تروریست‌ها می‌شود که او را به میانه‌ی یک بازی خطرناک می‌اندازد.

این سریال که برای فصل سوم نیز تمدید شده است، توانست بازخورد‌‌های مثبتی را به علت بازی خوب جان کرازینسکی و صحنه‌‌های نبرد جذابش و درامی که همراه قصه است، دریافت کند.

۳۷. لژیون (Legion)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹-۲۰۱۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: اف‌ایکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۲۷ قسمت
 • خالق: نوا هاولی
 • بازیگران: دن استیونز، ریچل کلر، آبری پلازا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۸۲ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۲ از ۱۰

این سریال بر اساس شخصیتی به همین نام از دنیای کمیک‌های مارول ساخته شده است و داستان انسان جهش‌یافته‌ای به نام دیوید هالر را به تصویر می‌کشد که از بچگی مبتلا به بیماری شیزوفرنی است و سال‌های کودکی و نوجوانی‌اش را در بیمارستان‌های روانی سپری کرده است. او که اکنون در ۲۰ سالگی‌اش به سر می‌برد و بار دیگر از اسارت آزاد شده است، خودش را سرگرم کار‌های روزمره می‌کند اما او در تلاش است که قدرت‌های ماورایی خود را کنترل کند تا بلکه بتواند به آرامش دست پیدا کند. ولی به نظر می‌رسد که او در این راه تنها نیست و انسان‌هایی با قدرت‌های خاص با او همراه می‌شوند. این سریال به دلیل ساختار روایی متفاوت و رویکرد متفاوتش نسبت به داستان‌های ابرقهرمانی، توانست نظر منتقدان و مخاطبان را به سمت خود جلب کند.

۳۶. کشتن ایو (Killing Eve)

 • زمان پخش: ۲۰۱۸ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: بی‌بی‌سی آمریکا و بی‌بی‌سی آی‌پلیر
 • خالقان: کالین راتن و الینور دی
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۲۴ قسمت
 • بازیگران: ساندرا اوه، جودی کومر، فیونا شو و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۹ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۲ از ۱۰

حال و هوای موش و گربه‌بازی فیلم‌های جاسوسی که با سکانس‌های اکشن ترکیب شده است. این سریال که بر اساس سری‌رمان‌های ویلانل نوشته‌ی لوک جنینگز ساخته شده است، داستان بازپرس اداره‌ی جاسوسی و امنیت پشت میز‌نشینی را روایت می‌کند که از کارش خسته شده است و فانتزی‌های تعقیب و گریز‌های جاسوسی‌اش به واقعیت بدل نمی‌شوند. در سوی دیگر داستان نیز شاهد حضور ویلانل، یک قاتل خبره هستیم که جنون عجیب و غریبی دارد و گویا دست تقدیر راه این دو شخصیت را به هم گره زده است تا ماجرا‌‌های جذابی شکل گیرد.

این سریال با بازی خوب نقش‌های اصلی‌اش که هر دو بر عهده‌ی دو بازیگر زن است و البته فیلم‌نامه‌اش مورد تحسین قرار گرفت و دو بازیگر نقش اصلی این فیلم توانستند جوایز متعددی را برای خود دشت کنند.

۳۵. چاک (Chuck)

 • زمان پخش: ۲۰۱۲-۲۰۰۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: ان‌بی‌سی
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۵ فصل، ۹۱ قسمت
 • خالقان: جاش شوارتز، کریس فداک
 • بازیگران: زکری لی‌وای، ایوان استراهاوسکی، جاشوا گومز و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۴ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۲ از ۱۰

وقتی که یک دانشجوی اخراجی دانشگاه استنفورد که پشت میز‌نشین است و مشغول کار ملال‌آورش با کامپیوتر است، به طور تصادفی ایمیل بسیار مهمی را که حاوی اطلاعات سری دولتی آمریکا است، دریافت می‌کند، تبدیل به مهم‌ترین آدم روی کره‌ی زمین می‌شود و CIA و NSA، بهترین مامورانشان را برای حفاظت از او به کار می‌گیرند.

این سریال که علاوه بر صحنه‌‌های اکشن با سکانس‌‌های کمدی نیز ترکیب شده است، بعد از اتمام فصل دوم به دلیل پایین بودن رتبه در خطر کنسل‌شدن قرار داشت اما توانست به کمک طرفداران دو‌آتشه‌ی خود تا فصل پنجم به حیات خود ادامه دهد و همیشه در برزخ کنسل‌شدن یا فصل جدید قرار داشت اما با این وجود منتقدان نظر مثبتی نسبت به این سریال داشتند و یکی از پربحث‌ترین سریال‌های زمان خود بود.

۳۴. بافی قاتل خون‌آشام‌ها (Buffy The Vampire Slayer)

 • زمان پخش: ۲۰۰۳-۱۹۹۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: دبلیو بی (فصل‌های ۱ تا ۵)، یو‌پی‌ان (فصل‌های ۶ و ۷)
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۷ فصل، ۱۴۴ قسمت
 • خالق: جاس ویدون
 • بازیگران: سارا میشل گلر، نیکولاس برندون، آلیسون هانیگان و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۸۵ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۳ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۲ از ۱۰

این سریال که بر اساس فیلمی به همین نام که محصول سال ۱۹۹۲ است، ساخته شده است، داستان قاتل خون‌آشامی به نام بافی را که از خانواده‌ای که نسل اندر نسل این‌کاره هستند، به تصویر می‌کشد. طبق روال این فیلم‌ها، بافی فردی برگزیده است و انتخاب شده است تا با خون‌آشام‌ها و سایر نیرو‌‌های تاریکی مبارزه کند اما او می‌خواهد یک زندگی عادی داشته باشد و کاری به این کار‌ها نداشته باشد اما او نمی‌تواند از سرنوشتش فرار کند و به جای آن یاد می‌گیرد که چگونه با این تقدیر جهنمی کنار بیاید.

البته او در این راه تنها نیست و دوستان فوق‌العاده و وفاداری در این راه او را یاری می‌کنند. جوایز مهم در زمان پخش این سریال نسبت به آن بی‌مهری نشان دادند، اما این سریال دست آخر برای بازیگر نقش اصلی خود جایزه‌ی گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اصلی زن در سریال درام را به ارمغان آورد.

۳۳. ویچر (The Witcher)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نتفلیکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۱ فصل، ۸ قسمت
 • خالق: لورن اشمیت هیسریش
 • بازیگران: هنری کویل، فریا آلن، ایمون فارن و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۵۳ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۲ از ۱۰

سریال فانتزی محبوب نتفلیکس، داستان‌ یک هیولا‌کش به نام گرالت اهل ریویا (با بازی هنری کویل) را دنبال می‌کند که سرنوشتش به شاهزاده سیری (با بازی فریا آلن) گره خورده است. این سریال که بر اساس رمان‌های نویسنده‌ی لهستانی آندری ساپکوسکی ساخته شده است و بازی‌‌های کامپیوتری خوش‌ساخت و پرطرفداری نیز از آن تهیه و تولید شده است، در فصل ۱ هشت قسمتی‌اش توانست طرفداران فانتزی تیره و تاریک را راضی کند که بعد از تجربه‌ی بازی کامپیوتری این اثر انتظار بالایی از این سریال داشتند و مخاطبان زیادی پای تماشای این سریال نشستند اما بازی ستودنی کویل گویا زیاد به دل منتقدان ننشسته است و نتوانست نگاه تیزبین و سخت‌گیر آن‌ها را راضی کند.

۳۲. خانه‌ی کاغذی (La Casa de Papel)

 • زمان پخش: ۲۰۱۷ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: آنتنا ۳ (۲۰۱۷)، نتفلیکس (۲۰۱۹ تا به امروز)
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۳۶ قسمت
 • خالق: آلکس پینا
 • بازیگران: اوروسلا کوربیرو، آلوارو مورته، ایتسیار ایتونیو و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۲ از ۱۰

کمتر پیش می‌آید که سریالی به زبانی غیر از زبان انگلیسی با اقبال بالایی روبه‌رو شود. اما سریال سرقت پول که نام اصلی‌اش در زبان اسپانیایی خانه‌ی کاغذی است، مثال خوبی برای محبوبیت جهانی است. این سریال داستان نقشه‌ی دو سرقت بزرگ یکی از ضراب‌خانه‌ی ملی اسپانیا و دیگری  از بانک اسپانیا به رهبری فردی مرموز و باذکاوت به نام پروفسور است که گروهی از سارقان را دور هم جمع می‌کند تا این نقشه‌ها عملیاتی شوند و این سارقان یک نقطه‌ی مشترک دارند و آن هم این است که چیزی برای از دست دادن ندارند و در پنج ماه پیش روی خود قدم به قدم نقشه و هر احتمال ممکن را مرور می‌کنند و در پایان دست به سرقت می‌زنند.

این سریال که در اصل به صورت یک سریال کوتاه در دو بخش ۱۵ قسمتی برای شبکه‌ی اسپانیایی آنتنا ۳ ساخته شده بود، حق پخشش توسط نتفلیکس خریداری شد و با تغییراتی در ۲۲ قسمت کوتاه‌تر مجددا پخش شد و برای فصل‌های دو و سه که در مجموع شامل پنج قسمت می‌شود نیز تمدید شد. این سریال جوایز متعددی را برای خود دشت کرده است و با بازی‌های بی‌نظیر گروه بازیگرانش به خصوص بازیگر نقش توکیو (با بازی اوروسلا کوربیرو) سر زبان‌ها افتاده است و آهنگ ایتالیایی ضد فاشیستی بلا چاو که یک آهنگ قدیمی فولک ایتالیایی است و بار‌ها در این سریال پخش می‌شود، تبدیل به نمادی از این سریال شده است.

۳۱. Orphan Black

 • زمان پخش: ۲۰۱۷-۲۰۰۳
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: بی‌بی‌سی آمریکا
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۵ فصل، ۵۰ قسمت
 • خالقان: گریم منسون، جان فاست
 • بازیگران: تاتیانا مازلانی، دیلان بروس، جوردن گاواریس و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۶ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۳ از ۱۰

این سریال داستان شخصیتی به نام سارا منینگ را روایت می‌کند که زندگی سختی را با برادر و مادر‌خوانده‌ی خود داشته است و در تلاش است تا زندگی راحتی را برای دختر نوجوان خود فراهم کند. اما زندگی سارا در یک چشم بر هم زدن از این رو به آن رو می‌شود وقتی که او شاهد خودکشی زنی با پریدن جلوی قطار است که از قضا دقیقا شبیه خود اوست. او که با دیدن این اتفاق پی به این می‌برد که در واقع خودش نیز بخشی از پروژه‌ی کلونی انسان و شبیه‌سازی افراد است، دیگر خواهران خود را که اهداف و زندگی‌های دیگری برای خود دارند نیز می‌یابد و در تلاش است تا سر از ماجرای این پروژه‌ در بیاورد.

این سریال در واقع به اثرات اخلاقی و پیامد‌‌های پروژه‌های تناسخ و کلونی انسان و تاثیر آن روی هویت آدمی می‌پردازد و بازیگر نقش اصلی این فیلم یعنی تانیانا مازلانی با بازی فوق‌العاده‌اش در نقش ۵ آدم مختلف توانست نظر منتقدان را به خود جلب کند و موجب موفقیت این سریال شود.

۳۰. بیست و چهار (۲۴)

 • زمان پخش: ۲۰۱۰-۲۰۰۱ و ۲۰۱۴
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: فاکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۹ فصل، ۲۰۴ قسمت
 • خالقان: جول سارنو، رابرت کوچران
 • بازیگران: کیف ساترلند، لسلی هوپ، سارا کلارک و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۹ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۷ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۳ از ۱۰

این سریال هیجان انگیز و محبوب، داستان یک مامور ضدتروریستی به نام جک باوئر را روایت می‌کند که در هر فصل از این سریال که ۲۴ ساعت متوالی از زندگی او را دربرمی‌گیرد، در تلاش است تا جلوی اتفاقات مهلک و خطرناک تروریستی را بگیرد وقایعی مثل ترور رییس جمهور، خنثی کردن بمب، حملات سایبری و بیوشیمایی و هر آن چیزی که درباره‌ی توطئه و دسیسه دولت و شرکت‌ها و فساد‌های نهاد‌های مرتبط به آن به ذهنتان برسد.

او ماموری کارکشته است که معتقد است که هدف وسیله را توجیه می‌کند و نتیجه‌گراست و این بی‌اعتنایی او به روال متداول اخلاقیات سبب می‌شود که در مقابل دیگران قرار گیرد تا اینکه در پایان معمولا ثابت می‌شود که حق با اوست. این سریال توانسته است جوایز بی‌شماری از جمله جایزه‌ی گلدن گلوب برای بهترین سریال درام در سال ۲۰۰۴ را از آن خود کند و پس از اتمامش تبدیل به طولانی‌ترین سریال جاسوسی تاریخ آمریکا شد. همچنین این سریال و به خصوص فصل پنجم آن، بازخورد‌های بسیاری مثبتی از منتقدان دریافت کرده است و معمولا به عنوان یکی از بهترین سریال‌های تاریخ از آن یاد می‌شود.

۲۹. فرار از زندان (Prison Break)

 • زمان پخش: ۲۰۰۹-۲۰۰۵ و ۲۰۱۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: فاکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۵ فصل، ۹۰ قسمت
 • خالق: پل شیورینگ
 • بازیگران: دامینیک پرسل، ونتورث میلر، رابین تونی و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۵۹ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۳ از ۱۰

سریال فرار از زندان که در کشور ما ایران هم طرفدران پر و پا قرصی برای خودش دارد، داستان فردی را به تصویر می‌کشد که به اشتباه به اتهام قتل معاون رییس‌جمهور به مجازات اعدام محکوم شده است و در زندان منتظر اجرای حکم است و برادر باهوش و زیرک او با طرح نقشه‌ای خودش را به میانه‌ی ماجرا و زندان می‌اندازد تا بلکه بتواند برادر عزیزش را که تبدیل به مجرم شماره یک زندان فاکس ریورز شده است، نجات دهد. اما در این راه سایر زندانیان و حوادث و مشکلات ریز و درشتی که او با آن‌ها مواجه می‌شود، سبب می‌شود که نقشه‌ی قبلی او با موانع متعددی روبه‌رو شود.

این سریال که آهنگسازی تیتراژ اصلی‌اش بر عهده‌ی رامین جوادی است، صحنه‌های دلهره‌آور و اکشن جذابی را در محیط بسته‌ی زندان برای شما رقم می‌زند و بعد از موفقیت سریال ۲۴، شبکه‌ی فاکس با عرضه‌ی این سریال بار دیگر توانست مخاطبان فراوانی چه در سطح ملی و چه در سطح جهانی برای خود دست و پا کند. این سریال در ابتدا در ۴ فصل پخش شد اما پس از گذشت ۸ سال فصل پنجمی از آن نیز پخش شد و حتی زمزمه‌‌هایی از ساخت فصل ششم نیز به گوش می‌رسید که در پایان گفته شد که ونتورث میلر و شبکه‌ی فاکس برنامه‌ای برای این کار ندارند. این سریال همچنین به شدت در میان طرفداران محبوب بود اما بازخورد‌های متفاوتی را از منتقدان دریافت کرده است و برخی از آن‌ها معتقدند کعه این سریال بیش از حد کش پیدا کرده است.

۲۸. لوکی (Loki)

 • زمان پخش: ۲۰۲۱ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: دیزنی پلاس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۱ فصل، ۶ قسمت
 • خالق: مایکل والدرون
 • بازیگران: تام هیدلستون، گوگو امباتا را، وونمی موساکو و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۴ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۳ از ۱۰

این سریال که سومین سریال جهان سینمایی مارول پس از وانداویژن و فالکون و سرباز زمستان است، داستانش بعد از آخرین قسمت فیلم‌های انتقام‌جویان یعنی پایان بازی اتفاق می‌افتد. جایی که تام هیدلستون دوباره در نقش لوکی، ضدقهرمان شرور و محبوب و برادر ثور که طمع قدرت در رگ‌های او در جریان است، ظاهر می‌شود. این سریال هم توانست به مانند سایر ساخته‌های جهان سینمایی مارول که این روز‌‌ها در صدر اخبار هستند، خوش بدرخشد و منتقدان آن را به خاطر بازی‌های خوب بازیگران، جلوه‌های بصری و موسیقی‌اش ستودند.

۲۷. Ash vs Evil Dead

 • زمان پخش: ۲۰۱۸-۲۰۱۵
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: استارز
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۳۰ قسمت
 • خالقان: سم ریمی، ایوان ریمی، تام اسپزیالی
 • بازیگران: بروس کمپبل، ری سانتیاگو، دانا دلورنزو و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۶ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۹ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۴ از ۱۰

این سریال محصول شبکه‌ی استارز برای سه فصل ساخته شد و به خوبی توانست ترکیب خوبی از دو ژانر ترس و کمدی را ارائه دهد. ۳۰ سال بعد از اتفاقات سه‌گانه‌ی مرده‌ی شرور ساخته‌ی سم ریمی، این سریال شخصیت ویلیامز (با بازی بروس کمپل) را مجددا در نقش اصلی خود می‌بیند که تنهاست و زندگی کسالت‌باری دارد اما با وقایع گذشته کنار نیامده است و بار دیگر باید اره برقی را بردارد تا از جان بشریت حفاظت کند. طرفداران و منتقدان به دلیل وفاداری این سریال به فیلم‌های اصلی و شخصیت‌هایش، آن را تحسین کردند و ترکیب خوب ژانر ترس و سکانس‌های اکشن جذاب را ستودند.

۲۶. دروازه‌ی ستارگان اس جی-۱ (Stargate SG-1)

 • زمان پخش: ۲۰۰۷-۱۹۹۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: شو‌تایم (فصل‌های ۱ تا ۵)، سای‌فای (فصل‌های ۶ تا ۱۰)
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۱۰ فصل، ۲۱۴ قسمت
 • خالقان: برد رایت، جاناتان گلسنر
 • بازیگران: ریچارد دین اندرسون، مایکل شنکس، آماندا تپینگ و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۴۸ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۴ از ۱۰

این سریال که بر اساس فیلم علمی تخیلی دروازه‌ی ستارگان محصول ۱۹۹۴ به کارگردانی رونالد امریچ ساخته شده است، اتفاقاتش یک سال پس از وقایع فیلم رخ می‌دهد که در آن دولت آمریکا درمی‌یابد که یک دستگاه باستانی فضایی به نام استارگیت می‌تواند به شبکه‌ای از چنین دستگا‌ه‌هایی در گروهی از سیاره‌ها و فضا دست یابد. SG1 یکی از گروه‌های ویژه‌ی هوایی از کره‌زمین و یکی از ۲۰ گروهی اعزامی از کره‌ی زمین است که دور کهکشان در حال اکتشاف هستند و به دنبال خطرات و حملات احتمالی هستند تا بدین وسیله از کره‌ی زمین در برابر آن‌ها حفاظت کنند. این سریال که بیشتر در اروپا و استرالیا محبوبیت داشت، یکی از طولانی‌ترین سریال‌هایی است که تاکنون پخش شده است.

۲۵. بانشی (Banshee)

 • زمان پخش: ۲۰۱۶-۲۰۱۳
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: سینمکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۴ فصل، ۳۸ قسمت
 • خالقان: جاناتان تروپر، دیوید شیکلر
 • بازیگران: آنتونی استار، ایوانا میلیچویچ، اولریش تامسن و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۶۶ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۴ از ۱۰

این سریال جنایی و اکشن داستان یک زندانی و محکوم سابق را که دزد باسابقه‌ای است، روایت می‌کند که گذشته‌ی تاریک او رهایش نکرده است و او مجبور می‌شود برای گذران زندگی عادی خود، از هویت کلانتر مقتول شهر استفاده کند اما جنایت‌کاران همواره به دنبال او هستند و او با اجرای عدالت به شیوه‌ی خاص خودش داستان‌های تازه‌ای را در زندگی جدیدش رقم می‌زند. این سریال که صحنه‌‌های خشونت‌بار فراوانی دارد، منتقدان را به دو دسته تقسیم کرده است. افرادی که وجود چنین صحنه‌هایی را نامعقول و زننده می‌بینند و البته افرادی که به خاطر وجود چنین صحنه‌‌هایی آن را ستایش می‌کنند.

۲۴. افسانه‌ی کورا (The Legend of Korra)

 • زمان پخش: ۲۰۱۴-۲۰۱۲
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نیکلدئون، نیک دات‌کام
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۴ فصل، ۵۲ قسمت
 • خالقان: مایکل دانته دی‌مارتینو، برایان کونیتزکو
 • صدا‌پیشگان: جانت وارنی، دیوید فاستینو، پی جی برن و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۴ از ۱۰

افسانه‌ی کورا که در واقع اسپین‌آفی برای سریال انیمیشنی موفق «آواتار: آخرین باد‌افزار» است و بسیار متاثر از حال و هوای انیمه‌های ژاپنی است، در جهانی خیالی روایت می‌شود که قصه‌اش ۷۰ سال پس از وقایع آواتار روایت می‌شود و داستان جانشین شخصیت آواتار قبلی به نام کورا را روایت می‌کند؛ دختری نوجوان که توانایی ایجاد تغییر در سه عنصر اصلی از عناصر چهارگانه یعنی آب، خاک و آتش را داراست و به دنبال تسلط بر عنصر چهارم یعنی هواست و برای این منظور قدم در دنیای مدرن و پر از جرم و جنایتی می‌گذارد و در راه کسب این قدرت با سختی‌های فراوانی رو‌به‌رو می‌شود. این سریال هم به مانند سلف خود جانشین شایسته‌ای است و توانست تحسین متقدان را به خاطر شیوه‌ی ساخت و نویسندگی‌اش برانگیزد و نامزدی جوایز متعدد را از آن خود کند و برخی از آن‌ها را به خانه ببرد.

۲۳. مظنون (Person Of Interest)

 • زمان پخش: ۲۰۱۶-۲۰۱۱
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: سی‌بی‌اس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۵ فصل، ۱۰۳ قسمت
 • خالق: جاناتان نولان
 • بازیگران: جیم کاویزل، تراجی پی هنسون، مایکل امرسون و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۶۶ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۴ از ۱۰

این سریال اکشن علمی تخیلی که دست پخت جاناتان نولان، برادر کارگردان پر سر و صدای این روز‌ها یعنی کریستوفر نولان است، در ابتدا و در فصل اول خود بازخورد خیلی متفاوتی را از منتقدان گرفت و به خاطر نظر منتقدان که معتقد بودند شخصیت‌پردازی عمیقی ندارد، چندان مورد استقبال قرار نگرفت اما در ادامه و در فصل‌های آتی خود توانست آن ها را راضی کند و جانی دوباره به سریال ببخشد.

این سریال داستان یک برنامه‌نویس ثروتمند را روایت می‌کند که دستگاهی را برای دولت طراحی کرده است که می‌تواند با رصد تمامی امکانات ارتباطی از موبایل تا دوربین‌‌های مداربسته، تمامی وقایع را ثبت کند و قبل از وقوع جنایت‌ها پرده از راز آن‌ها بردارد. او در این راه با یک مامور سابق سازمان جاسوسی آمریکا همراه می‌شود و به کمک یکدیگر از وقوع جنایت‌‌ها جلوگیری ‌می‌کنند اما چنین امکان و اقدامی، کاری نیست از که از چشمان تیزبین ماموران دولت و سازمان جاسوسی و هکر‌‌ها دور بماند و دردسر‌های جدیدی را برای این دو نفر رقم می‌خورد و موانع متعددی بر سر راهشان قرار می‌گیرد.

۲۲. مجازات‌گر (The Punisher)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹-۲۰۱۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نتفلیکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۲۶ قسمت
 • خالق: استیو لایت‌فوت
 • بازیگران: جان برنتال، ایبون ماس بچراک، بن بارنز و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۵۵ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۶۴ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۵ از ۱۰

این سریال ساخته‌ی مارول که حال و هوای متفاوتی با دنیای ابر‌قهرمان‌های جهان انتقام‌جویان دارد، داستان شخصیتی به نام مجازات‌گر را روایت می‌کند، شخصیتی که از دل سریال دردویل بیرون آمده است و پس از کشته‌شدن اعضای خانواده‌اش، تنها به دنبال یک چیز و آن هم انتقام است اما این جست‌وجوی او برای یافتن عاملان قتل فرزند و همسرش، او را به درون باتلاق دنیای تبه‌کاری شهر نیوریوک می‌کشاند و او می‌فهمد که ناعدالتی و جرم و جنایت تنها گربیان خانواده و خود او را نگرفته است و افراد زیادی روز به روز بیشتر در این باتلاق بی‌بازگشت فرو می‌روند. این سریال که در واقع اسپین‌آفی برای سریال دردویل محسوب می‌شود، بازخورد‌های متفاوتی را از منتقدان گرفته است و پس از تنها دو فصل توسط نتفلیکس کنسل شد.

۲۱. اسپارتاکوس (Spartacus)

 • زمان پخش: ۲۰۱۳-۲۰۱۰
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: استارز
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۴ فصل، ۳۹ قسمت
 • خالقان: سم ریمی، استیو اس د‌نایت
 • بازیگران: اندی ویتفیلد، لیام مک‌اینتایر، جان هانا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ـــ
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۵ از ۱۰

این سریال که پر از صحنه‌‌های نبرد و خون و خون‌ریزی است، داستان برده‌ای اهل منطقه تراکیه به نام اسپارتاکوس را به تصویر می‌کشد که تبدیل به گلادیاتوری مبارز می‌شود و در میان مردم محبوبیتی خاص پیدا می‌کند و به دنبال این است تا علیه حاکمیت امپراطوری روم بر منطقه قیام کند و انتقام همسر مقتولش را از آن‌ها بگیرد. این داستان قدیمی و اساطیری که سابقا توسط استنلی کوبریک و به همین نام و در قالب فیلم‌سینمایی و با نقش‌آفرینی کرک داگلاس ساخته شده بود، اینبار در قالب یک سریال و در قالبی متفاوت که پر از صحنه‌‌های خشن و نبرد‌های خونین است، ساخته شده است.

۲۰. وایکینگ‌ها (Vikings)

 • زمان پخش: ۲۰۲۰-۲۰۱۳
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: هیستوری و آمازون پرایم
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۶ فصل، ۸۹ قسمت
 • خالق: مایکل هرست
 • بازیگران: تراویس فیمل، کاترین وینیک، کلایو استندن و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۴ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۵ از ۱۰

این سریال تاریخی همانطور که از اسمش پیداست، حکایتش در مورد دنیای مردمان وایکینگ و مشخصا در مورد راگنار لودبروک است، شخصیت افسانه‌ای جهان اساطیری کشور‌های اسکاندیناوی که برترین قهرمان عصر خودش بود و موفق می‌شود تا به کمک هم‌رزمان و خانواده‌اش از کشاورزی ساده به پادشاه جهان اسکاندیناوی تبدیل شود و به خاطر نترسی  و یورش‌های بی‌رحمانه‌اش، نامش بر اندام تک‌تک مردمان و همسایگان خوف و وحشت می‌افکند. این سریال که صحنه‌‌های نفس‌گیر در آن بی‌شمار است، در واقع راوی حکایت این قهرمان اسطوره‌ای و سلطنت خود و اطرافیانش بر اریکه‌ی قدرت است.

۱۹. توجیه‌شده (Justified)

 • زمان پخش: ۲۰۱۵-۲۰۱۰
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: اف‌ایکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۶ فصل، ۷۸ قسمت
 • خالقان: المور لئونارد، گراهام یوست و …
 • بازیگران: تیموتی الیفنت، نیک سیرسی، جوئل کارتر و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۸۶ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۷ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۶ از ۱۰

این سریال که در سبک وسترن و جنایی ساخته شده است و داستان آن بر اساس کتابی به نام آتش در سوراخ نوشته‌ی المور لئونارد است، داستان یک مارشال آمریکایی به نام رایلان گیونز را روایت می‌کند که به زادگاه خود در کنتاکی بازمی‌گردد تا عدالت را به شیوه‌ی خودش در آنجا برقرار کند. او سخت‌گیر است و به این راحتی‌‌ها عقب نمی‌کشد و اجرای قانون برای این مرد قانون امروزی اهمیت به سزایی دارد. این سریال توانست بازخورد‌های مثبتی را از منتقدان به خاطر بازی خوب تیموتی الیفنت، کارگردانی و نویسندگی آن دریافت کند و نامزد جوایز متعدد از جمله ۸ جایزه‌ی امی شد که موفق شد تا ۲تای آن را از آن خود کند.

۱۸. ناروتو: شیپودن (Naruto: Shippuden)

 • زمان پخش: ۲۰۱۷-۲۰۰۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: تی‌ایکس‌ان، کارتون نتورک، دیزنی ایکس‌دی و …
 • تعداد قسمت‌ها: ۵۰۰ قسمت
 • کارگردان‌ (ها): هایاتو داته، ماساکی کوماگای، یاسوئاکی کوروتسو و …
 • صدا‌پیشگان: جونکو تاکیوچی، چیه ناکامورا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ـــ
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۶ از ۱۰

این انیمه‌ی پرطرفدار ژاپنی که به مدت ۱۰ سال برای علاقه‌مندان پخش شده است، داستان پسر پر سر و صدا و پر جنب و جوشی به نام ناروتو اوزوماکی است که به دنبال این است تا تبدیل به بهترین نینجا در روستای خود شود اما او برای دست یافتن به این مهم باید سخت تلاش کند و البته خطری نیز از جانب سازمانی مرموز او را تهدید می‌کند. این انیمه که مانگا یا کمیک ژاپنی آن چهارمین مانگای پرفروش تاریخ است، پس از پخش به زبان ژاپنی به زبان انگلیسی نیز دوبله شده است و در اقصی نقاط دنیا طرفداران پر و پا قرصی برای خود دارد.

۱۷. پیشتازان فضا: نسل بعدی (Star Trek: The Next Generation)

 • زمان پخش: ۱۹۹۴-۱۹۸۷
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: First-Run Syndication
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۷ فصل، ۱۷۸ قسمت
 • خالق: جن رادنبری
 • بازیگران: پاتریک استوارت، جاناتان فریکس، لوار بارتون و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۵۱ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۱ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۶ از ۱۰

داستان‌های علمی و تخیلی و سفرها و اکتشاف‌های فضایی، همواره جایگاه ویژه‌ای مابین سریال‌های علمی دارند و پیشتازان فضا همچون نامش یکی از طلایه‌داران این سبک است. این سریال علمی تخیلی، قصه‌ی پاتریک استورات را در نقش کاپیتان ژان لوک پیکارد و تیمش را دنبال می‌کند که همراه با کشتی‌ فضایی‌اشان، استارفلیت به کنکاش و جست‌وجو در کهکشان راه شیری می‌پردازند. این سریال که وقایع آن ۱۰۰ سال پس از سریال اصلی اتفاق می‌افتد، به قدری موفق بود که در قسمت پایانی‌اش ۳۱ میلیون نفر بیننده داشت و سبب شد که تا استودیوی پارامونت چهار فیلم را با گروه بازیگری این سریال بسازد و عصر موفق پیشتازان فضا را رقم بزند. البته از سال ۲۰۲۰ نیز سریال جدیدی از پیشتازان فضا در حال پخش شدن است.

۱۶. کبرا کای (Cobra Kai)

 • زمان پخش: ۲۰۱۸ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: یوتیوب رد (فصل ۱)، یوتیوب پریمیوم (فصل ۲)، نتفلیکس (فصل ۳)
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۳۰ قسمت
 • خالقان: جاش هیالد، جون هورویتز
 • بازیگران: رالف ماکیو، ویلیام زابکا، کورتنی هنگلر و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۰ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۶ از ۱۰

سریالی با مایه‌ی هنر‌های رزمی و چاشنی طنز که وقایعش ۳۴ سال پس از اتفاقات فیلم بچه‌ی کاراته‌کار محصول ۱۹۸۴ اتفاق می‌افتد. جایی که کارگر بی‌کاری که زندگی نابسامانی دارد، بچه‌‌ای را از دست قلدر‌ها نجات می‌دهد و این فکر به ذهنش خطور می‌کند که دوباره باشگاه آموزش کاراته‌ی کبرا کای را راه بیندازد. از طرفی رقیب او که اکنون یک تاجر موفق است اما گویا زندگی‌اش از تعدل خارج شده است و همان شور و اشتیاق سابق را ندارد، قرار است با او رو‌به‌رو شود و دست تقدیر این دو رقیب دیرینه را که اکنون در دوران میان‌سالی خود، هستند دوباره رو در روی هم قرار می‌دهد. این سریال از محبوبیت زیادی مابین طرفدارانش برخوردار است و توانسته نقد‌های مثبتی را به خاطر حال و هوای کمدی و پر شور و نشاط دوران نوجوانی دریافت کند.

۱۵. آرچر (Archer)

 • زمان پخش: ۲۰۰۹ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: اف‌ایکس و اف‌ایکس‌ایکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۱۲ فصل، ۱۲۲ قسمت
 • خالق: آدام رید
 • بازیگران: اچ جان بنجامین، جودی گریر، امبر نش و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۹ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۶ از ۱۰

این سریال انیمشینی و کمدی مخصوص بزرگسالان که در واقع طعنه‌ای به فیلم‌های جاسوسی مثل جیمز باند است، راوی حکایت‌های یک جاسوس بین‌المللی به نام استرلینگ آرچر است که در یک سازمان جاسوسی که مادرش رئیس آن است، کار می‌کند و باید بتواند با مهارت‌هایی که دارد از پس پرونده‌‌های جاسوی مختلف بربیاید و البته با مشکلاتی که این سازمان ناکارآمد برایش ایجاد کرده است نیز سر و کله بزند.

این سریال به دلیلی شوخی‌های متعدد و نیش وکنایه‌‌هایی که به فیلم‌های جاسوسی می‌زند، به شدت مورد استقبال قرار گرفت. همچنین صداپیشه‌های نقش اصلی و مادرش نیز به خاطر خلاقیت و ایفای نقش خوبشان مورد تحسین منتقدان قرار گرفتند.

۱۴. دردویل (Daredevil)

 • زمان پخش: ۲۰۱۸-۲۰۱۵
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نتفلیکس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۳۹ قسمت
 • خالق: درو گادرد
 • بازیگران: چارلی کاکس، دبورا آن ول، الدن هنسون و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۲ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۶ از ۱۰

سریال موفق دیگری از جهان سینمایی مارول که در واقع شروعی برای موقیت عظیم این جهان سینمایی در دنیای سریال‌ها بود. داستان این سریال درباره‌ی شخصیتی به نام مت مرداک است، کسی که در کودکی و در طی حادثه‌ای بینایی خودش را از دست می‌دهد اما این اتفاق دردناک سبب نمی‌شود که او محدود شود و او در عوض قابلیت‌های ابرانسانی پید می‌کند و دنیا را به شیوه‌ای منحصر به فرد می‌بیند. او از این توانایی استفاده می‌کند تا به عنوان یک وکیل در زمان بزرگسالی و همچنین در لباس یک ابرقهرمان عدالت را اجرا کند. شخصی که به راحتی در تاریکی شب قدم می‌زند و هیچ ترسی از دنیای جرم و جنایت ندارد. این سریال به رغم موفقیت و تحسین آن توسط منتقدین تنها سه فصل ادامه داشت و در ادامه توسط نتفلیکس کنسل شد اما سنگ بنای شروع سریال‌هایی مثل مجازات‌گر، جسیکا جونز و لوک کیج  و مدافعان با این سریال گذاشته شد.

۱۳. شکست‌نا‌پذیر (Invincible)

 • زمان پخش: ۲۰۲۱ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: آمازون پرایم ویدیو
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۱ فصل، ۸ قسمت
 • خالق: رابرت کرکمن
 • صداپیشگان: استیون ین، ساندرا اوه، جی کی سیمونز و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۳ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۸ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۷ از ۱۰

ابرقهرمانانا چه در دنیای سریال و چه در دنیای فیلم محبوبیتی تمام‌نشدنی دارند و آمازون هم از اهمیت این موضوع آگاه است. پس سراغ انیمیشن ابرقهرمانی شکست‌ناپذیر رفته است. سریالی که بر اساس کمیک بوکی به همین نام ساخته شده است و داستان پسری ۱۷ ساله به نام مارک گریسون را بازگو می‌کند که بعد از پدر ابرقهرمانش یعنی «آمنی من»، مدافع بعدی کره‌‌ی زمین خواهد بود اما به نظر می‌رسد مارک جوان با مشکلات روزمره‌ی زندگی خودش نیز به شدت درگیر است و می‌خواهد با وجود همه‌ی موانع، ثابت کند که لیاقت ابرقهرمان بودن را دارد و جا پای پدرش بگذارد.

۱۲. دراگون بال زد (Dragon Ball Z)

 • زمان پخش: ۱۹۹۶-۱۹۸۹ (نسخه‌ی ژاپنی) ، ۲۰۰۳-۱۹۹۶ (نسخه‌ی انگلیسی)
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: فوجی تی‌وی، کارتون نتورکز و …
 • قسمت‌ها: ۲۹۱ قسمت
 • کارگردان‌ها: دایسوکه نیشیو، شیگه‌یاسو یامائوچی
 • صداپیشگان: ماساکو نوزاوا، جوجی یانامی و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ـــ
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۷ از ۱۰

این انیمه‌ی محبوب ژاپنی که شاید بتوان مشهور‌ترین انیمه‌ی تمامی دوران نیز نامید، در واقع دنباله‌ی انیمه‌ی دراگون بال است و داستان شخصیت اصلی این انیمه یعنی گوکو را در دوران بزرگسالی‌اش نشان می‌دهد که به همراه یاران خودش باید از دنیا در برابر دشمنان مختلف از موجودات فضایی گرفته تا موجودات جادویی حفاظت کنند. اما این تمام ماجرا نیست و این انیمه داستان فرزند گوکو یعنی گوهان و رقبای او یعنی پیکولو و وگتا نیز به تصویر می‌کشد. این انیمه دو دنباله‌ی موفق و یک بازسازی دیگر به نام دراگون بال جی تی دراگون بال سوپر و دراگون بال کای را نیز دارد که سبب شده تا شهرت این انیمه‌ی موفق عالم‌گیر شود.

۱۱. ناوبر فضایی گالاکتیکا (Battlestar Galactica)

 • زمان پخش: ۲۰۰۹-۲۰۰۴
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: سای‌فای
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۴ فصل، ۷۶ قسمت
 • خالقان: رونالد دی مور، دیوید آیک
 • بازیگران: ادوارد جیمز آلموس، مری مک‌دانل، کیت سکف و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۸۹ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۷ از ۱۰

این سریال که یکی از بهترین سریال های علمی تخیلی است که تا به حال ساخته شده است و بازسازی سریالی به همین نام محصول سال ۱۹۷۸ است، داستان گروهی از انسان‌های ساکن در چندین سیاره در یک منظومه‌ی شمسی به نام ۱۲ کولونی کوبول را به تصویر می‌کشد. این کولونی‌ها در گذشته با ربات‌هایی به نام سایلون‌ها که ساخته‌ی دسته‌ی خودشان بودند، در جنگ و نزاع بودند که از این نبرد خونین و از بین میلیارد‌ها انسان، تنها ۵۰ هزار انسانی که نزدیک به نبرد نبودند، جان سالم به در می‌برند و در ناوبری فضایی به نام گالاکتیکا زندگی می‌کنند و تحت فرماندهی بیل آداما به دنبال سیزدهمین کلونی افسانه‌ای به نام زمین هستند. این سریال به انتخاب نیویورک تایمز یکی از ۲۰ سریال برتر درام از زمان پخش سریال سوپرانوز نامیده شده است، دوره‌ای ۲۰ ساله که بسیاری از منتقدان از آن به نام عصر طلایی تلویزیون یاد می‌کنند.

۱۰. رم (Rome)

 • زمان پخش: ۲۰۰۷-۲۰۰۵
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: اچ‌بی‌او
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۲۲ قسمت
 • خالقان: جان میلیوس، ویلیام جی مک‌دونالد، برونو هلر
 • بازیگران: کوین مک‌کید، ری استیونسون، کیران هایندز و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۰ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۶ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷/۸ از ۱۰

این سریال تاریخی و حماسی هیجان‌انگیز همان‌طور که از نامش پیداست، داستانش در زمان قرن نخست پیش از میلاد مسیح می‌گذرد و داستان دو سربازی را روایت می‌کند که زندگی روزمره‌شان با وقایع تاریخی مهم در آمیخته است. بیشتر وقایع این سریال بر اساس اتفاقات حقیقی تاریخی است و زمان‌های پایانی جمهوری روم و تبدیل‌شدن آن به امپراطوری روم را به تصویر می‌کشد و این مجموعه‌ی خوش‌ساخت توانست به خاطر صحنه‌های بدیع و جذاب و خشونت‌بار نبرد، تحسین منتقدان را برانگیزد و بازخورد‌های مثبتی را دریافت کند.

۹. پسران (The Boys)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: آمازون پرایم
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۱۶ قسمت
 • تهیه‌کنندگان اجرایی: اریک کریپکه، ست روگان و …
 • بازیگران: کارل اربن، جک کواید، آنتونی استار و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۷ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۷ از ۱۰

این سریال ابرقهرمانی محصول آمازون پرایم، جهانی از ابرقهرمانان را به تصویر می‌کشد که در آن ابرقهرمانان محبوب مردم، آلت دست سازمان‌های بین‌المللی برای کسب درآمد هستند و از این رو از نظر اخلاقی، فاسد هستند و دست به جنایات مختلفی می‌زنند. در این سریال دو گروه از ابرقهرمانان مقابل هم قرار می‌گیرند، گروهی به نام پسران که سعی در کنترل قهرمانان فاسد دارند و گروهی به نام هفت که تحت سیطره‌ی یک سازمان بین‌المللی هستند. گروه پسران در تلاش است تا گروه هفت را شکست دهد و راز‌های سیاه این گروه را فاش سازد. این سریال که بر اساس کمیک‌بوکی به همین نام از جهان قهرمانان دی‌سی است، به خاطر طنز و بازی‌های خوب بازیگران اصلی‌اش خصوصا کارل اوربن و آنتونی استار مورد تحسین منتقدان قرار گرفت.

۸. وان پانچ من (One Punch Man)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹-۲۰۱۵
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: تی‌وی توکیو
 • تعداد قسمت‌ها: ۲۴ قسمت و ۱۲ قسمت ویژه
 • کارگردان‌ها: شینگو ناتسومه، چیکارا ساکورای
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ـــ
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۸ از ۱۰

انیمه‌های ژاپنی به داستان‌های خیالی خاص و دور از ذهنشان شهره هستند و این انیمه‌ی پرطرفدار هم از این قاعده مستنثی نیست. قهرمانی که تنها با یک مشت رقبایش را شکست می‌دهد. سایتاما ابرقهرمان کچل این انیمه، دیگر از این وضعیت که هیچ حریفی ندارد، خسته شده است و به دنبال رقیبی می‌گردد که بتواند در برابر او دوام بیاورد و البته زندگی کسل‌کننده‌ی او نیز که به خاطر تمرینات بیش از حد و بی‌خیالی او مصیبت‌بار شده است، رنگ و بوی تازه‌ای بگیرد. این انیمه هم به خاطر منحصر‌به‌فرد بودن، طنز و صحنه‌‌های نبردش، بازخورد‌های خوبی را توانست از منتقدان بگیرد.

۷. مندلورین (The Mandalorian)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: دیزنی پلاس
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۱۶ قسمت
 • خالق: جان فاورو
 • بازیگران: پدرو پاسکال، کارل ویترز، امید ابطحی و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۷۱ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۳ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۸ از ۱۰

مگر می‌شود از فیلم‌های علمی و تخیلی و نبرد با شمشیر‌های لیزری حرف بزنیم و نامی از جنگ ستارگان نیاوریم؟ این فرنچایز محبوب که قدمتی نزدیک به نیم قرن دارد، در دنیای سریال‌ها هم خوش درخشیده است و با سریال مندلورین وارد جهان سریال‌های علمی تخیلی و اکشن شده است. داستان این سریال حول شخصیتی به همین نام است که برای پول آدم می‌کشد و وقایع این سریال پنج سال بعد از وقایع فیلم «جنگ ستارگان: بازگشت جدای» اتفاق می‌افتد. ابتدا قرار بود خود جورج لوکاس بر روی این پروژه کار کند اما به دلیل هزینه‌ی بالا این پروژه کنار گذاشته شد و با تصاحب لوکاس‌فیلم توسط دیزنی و استخدام کارگردان و تیم جدید، ساخت این پروژه از سر گرفته شد و توانست بازخورد‌های بسیار خوبی را از منتقدان دریافت کند و به عنوان یکی از سریال‌های محبوب و پرطرفدار سر زبان‌ها بیفتد.

۶. One Piece

 • زمان پخش: ۱۹۹۹ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: اف‌ان‌اس، کارتون نتورک و …
 • تعداد قسمت‌ها: ۹۹۱ قسمت
 • کارگردان‌ها: کونوسوکه اودا، جونجی شیمیزو و …
 • صداپیشگان: مایومی تاناکا، کازویا ناکای، آکمی اوکامورا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ـــ
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۸ از ۱۰

این انیمه‌ی ژاپنی داستان پسری به نام مانکی دی لافی را روایت می‌کند که وقتی ناخواسته میوه‌ی شیطان را می‌خورد، بدنش خاصیت لاستیکی پیدا می‌کند. او پس از این اتفاق به همراه دوستان دزدان دریایی‌اش، راهی سفری دور و درازی می‌شود تا برترین گنچ جهان را که مشهور به One Piece است، پیدا کند تا بتواند به عنوان پادشاه بعدی دزدان دریایی تاج‌گذاری کند. این انیمه هم که بر اساس مانگایی به همین نام است، یکی از پرطرفدارترین‌ها در دنیاست و به خاطر روایت خاص، طراحی شخصیت‌ها و طنز کم‌نظیرش، مورد تحسین قرار گرفته است.

۵. کابوی بیباپ (Cowboy Bebop)

 • زمان پخش: ۱۹۹۸
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: تی‌وی توکیو
 • تعداد قسمت‌ها: ۲۶ قسمت
 • کارگردان: شینچیرو واتانابه
 • بازیگران: کوئیچی یامادرا، اونشو ایشیزوکا، مگومی هایاشیبارا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۱۰۰ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۸/۹ از ۱۰

این انیمه‌ی ژاپنی که آمیزه‌ای از ژانر‌‌های مختلف از جمله فیلم‌های علمی تخیلی، اکشن، وسترن و نوآر است، داستان سه آدم‌کش را به تصویر می‌کشد که برای پول این کار را می‌کنند و در سفینه‌ی فضایی خود به نام بیباپ در سراسر کهکشان، به دنبال گزینه‌های خوبی برای کسب درآمد بیشتر هستند. این سریال در زمان عرضه‌اش یکی از موفق‌ترین‌ها هم در بازار ژاپن و هم در بازار بین‌المللی بود و موفقیتش به حدی است که بعد از گذشت ۲۳ سال قرار است نتفلیکس سریال لایو‌اکشنی بر اساس این انیمه بسازد و قرار است به زودی و در اواخر آبان ماه پخش شود.

۴. حمله به تایتان (Attack on Titan)

 • زمان پخش: ۳۰۱۳ تا به امروز
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: ام‌بی‌اس، ان‌اچ‌کی‌ جی
 • تعداد قسمت‌ها: ۷۵ قسمت و ۸ قسمت ویژه
 • کارگردان‌ها: تتسورو آراکی، ماساشی کویزوکا و …
 • صداپیشگان: یوکی کاجی، یوئی ایشیکاوا، هیروشی کامیا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۹ از ۱۰

حمله به تایتان، حکایت جهانی است که با سه دیوار بزرگ محاصره شده‌اند تا انسان‌ها از شر حملات موجودات عظیم‌الجثه‌ای به نام تایتان‌ها در امان باشند. اما این تایتان‌ها که گویا عقلی ندارند، تنها برای خورد و خوراک این کار را نمی‌کنند و از این کار لذت می‌برند اما قهرمان قصه‌ی این انیمه، ارن ییگر پس از اتفاقی که برایش می‌افتد و زادگاهش به کلی از بین می‌رود و مادرش در طی حمله‌ی تایتان کشته می‌شود، عهد می‌بندد تا بر سیطره‌ی این تایتان‌ها پایان دهد و آن‌ها را نابود کند. این انیمه هم به مانند سایر انیمه‌های ژاپنی، موفقیت بزرگی هم از نظر تجاری و هم از نظر سینمایی بود.

۳. بتمن: مجموعه‌ی انیمیشنی (Batman: The Animated Series)

 • زمان پخش: ۱۹۹۵-۱۹۹۲
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: فاکس کیدز
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۲ فصل، ۸۵ قسمت
 • خالقان: اریک رادومسکی، بروس تیم
 • صداپیشگان: کوین کانروی، افرم زیمبالیست جونیور، باب هیستینگز و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۵ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۹ از ۱۰

هر کسی که اندکی با دنیای ابرقهرمان‌ها سر وکار داشته باشد، نام کمیک‌بوک‌های دی‌سی به گوشش خورده است و بتمن شاید معروف‌ترین قهرمان این دنیای خیالی باشد. ولی جنس او با دیگر ابرقهرمانان فرق می‌کند و او یک ابرقهرمان با قدرت‌های خارق‌العاده نیست بلکه به مدد ثروت بی‌پایانی که دارد و تکنولوژی های پیشرفته‌‌ای که در اختیار دارد، به جنگ با تبه‌کاران می‌پردازد که یکی از آن‌ها جوکر است. البته او در این راه یارانی مثل رابین و زن گربه‌ای را هم در کنارش دارد. این انیمیشن سریالی موفق به مانند سایر محتواهای تولیدشده درباره‌ی مرد خفاشی مورد استقبال قرار گرفت و به خاطر جهان سینمایی پیچیده‌اش، زبیایی‌شناختی‌های متاثر از فیلم‌های نوآرو لحن تیره و تار و خاصش تحسین بینندگان را برانگیخت.

۲. بازی تاج و تخت (Game of Thrones)

 • زمان پخش: ۲۰۱۹-۲۰۱۱
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: اچ‌بی‌او
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۸ فصل، ۷۳ قسمت
 • خالقان: دیوید بنیاف، دی بی وایس
 • بازیگران: نیکلای کاستر والدو، لینا هیدی، امیلیا کلارک و …
 • امتیاز متاکریتیک: ۸۶ از ۱۰۰
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۹/۲ از ۱۰

بازی تاج و تخت که هشت سال چشمان طرفدارانش را ربوده بود، سریالی است بر اساس کتا‌ب‌های ترانه‌ی یخ و آتش نوشته‌ی جی آر آر مارتین که با داستان حماسی و افسانه‌ای خود، به یکی از برترین سریال‌های تاریخ تبدیل شد و اغلب اوقات در تعداد تماشاگر با سریال موفقی مثل سوپرانوز در چهار فصل ابتدایی‌اش رقابت می‌کند. قصه‌ی این سریال حکایت دو خاندان قدرتمند است که بر سر کنترل هفت قلمرو پادشاهی در قاره‌ی وستروس با یکدیگر در نبردی خونین و بی‌پایان هستند. البته این سریال نتوانست در فصل‌های پایانی، سرانجامی رضایت‌بخش داشته باشد اما آنقدر محبوبیت یافت که نه نویسنده و نه شبکه‌ی اچ‌بی‌او نتوانستند از آن دست بکشند و قرار است به زودی و در سال ۲۰۲۲ پیش‌درآمدی سریالی بر این مجموعه به نام خانه‌ی اژدها پخش شود.

۱. آواتار: آخرین باد‌افزار (Avatar: The Last Airbender)

 • زمان پخش: ۲۰۰۸-۲۰۰۵
 • شبکه‌ی پخش‌کننده: نیکلدئون
 • تعداد فصل‌ها و قسمت‌ها: ۳ فصل، ۶۱ قسمت
 • خالقان: مایکل دانته دی‌مارتینو، برایان کونیتزکو
 • صداپیشگان: زک تایلر آیزن، می ویتمن، جک د‌سنا و …
 • امتیاز متاکریتیک: ـــ
 • امتیاز راتن تومیتوز: ۹۷ از ۱۰۰
 • امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۹/۳ از ۱۰

برسیم به شماره یک این فهرست بلند بالا که انیمیشنی است متاثر از انیمه‌‌‌های ژاپنی که در جهانی شبیه به محیط کشور‌های آسیایی اتفاق می‌افتد که در آن برخی از افراد می‌توانند در یکی از عناصر چهارگانه که سابقا در انیمیشن افسانه‌ی کورا آن‌ها معرفی کردیم، تغییر ایجاد می‌کنند و با برخی فنون رزمی چینی به اصطلاح آن‌ها را خم کنند. تنها کسی که بر روی هر چهار عنصر تسلط دارد، آواتار نام دارد و مسئولیت ایجاد تعادل بین این عناصر را داراست و پلی است مابین جهان مادی و جهان معنوی. این انیمیشن در واقع ترکیبی است از انیمه‌های ژاپنی با کارتون‌های آمریکایی و از فرهنگ کشور‌های آسیایی شرقی و آسایی جنوبی متاثر است و داستان آواتار کنونی یعنی آنگ که پسری ۱۲ ساله است و دوستانش را روایت می‌کند. از این انیمیشن معمولا به عنوان یکی از برترین انیمیشن‌های تاریخ یاد می‌شود و همواره به خاطر مسائلی که کمتر پیش می‌آید در سریال‌های نوجوانی شاهدش باشیم مثل جنگ، قتل عام و انتخاب آزادانه و البته اشارات فرهنگی و موسیقی متن و طنزش ستایش می‌شود.


بهترین سریال های تمام شده از نظر IMDB

بهترین سریال های تمام شده از نظر IMDB

سریال های خارجی زیادی تولید شده اما برخی از آنها با اینکه به اتمام رسیده‌اند؛ همچنان مخاطبان خود را دارند. ما در این مطلب از سایت زوم لایف، بهترین سریال های خارجی تمام شده را معرفی کرده‌ایم. این سریال‌ها براساس محبوبیت در بین بینندگان و بررسی کارشناسان رتبه‌بندی شده است و دائماً در حال بروزرسانی است.

57 سریال خارجی عالی که به اتمام رسیدند

در ادامه لیستی از بهترین و محبوب‌ترین سریال‌های تکمیل شده (تمام شده)، به نقل از سایت IMDB معرفی شده است. در ادامه با زوم لایف همراه باشید.

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

1. سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

 • سال ساخت: 2011 تا 2019
 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، درام
 • ستارگان: Emilia Clarke, Peter Dinklage, Kit Harington, Lena Headey

سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) که بر اساس داستانی با عنوان ترانه یخ و آتش (A Song of Ice and Fire) به قلم جرج آر. آر. مارتین (George Raymond Richard Martin) نویسنده و نمایشنامه‌نویس آمریکایی سبک‌های فانتزی، علمی-تخیلی و وحشتناک به رشته تحریر درآمده، روایتگر داستان درگیری چندین خاندان مختلف برای تصاحب تاج‌وتخت پادشاهی و حکومت بر هفت‌اقلیم است.

مدتی قبل سایت Digital Spy در گزارشی اعلام کرد که سریال Game of Thrones در یک نظرسنجی مردمی موفق به کسب بهترین محصول تلویزیونی ساخته شده در قرن بیست و یکم شده است. در این گزارش آمده است که این سریال موفق به شکست دادن سریال‌هایی مانند سریال Breaking Bad و سریال Chernobyl شده و بالاتر از آن‌ها در رتبه اول قرار گرفته است (1).

سریال Breaking Bad (برکینگ بد)

2. سریال Breaking Bad (برکینگ بد)

 • سال ساخت: 2008 تا 2013
 • ژانر: جرم و جنایت، درام، هیجان انگیز
 • ستارگان: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Betsy Brandt

سریال برکینگ بد (Breaking Bad) به یکی از تحسین شده‌ترین سریال‌های تاریخ است بطوریکه از سایت‌های معتبری همچون IMDb امتیاز 9.5 از 10 و Metacritic امتیاز 99 از 100 (برای فصل پنجم) را کسب کرده است. این موفقیت‌ها به قدری ادامه یافت که با عنوان «ارزشمندترین سریال تاریخ» در کتاب رکوردهای گینس ثبت شد. قسمت آخر سریال Felina با تماشای همزمان 10.28 میلیون نفر در سراسر آمریکا تبدیل به پرتماشاگرترین برنامه‌ی تاریخ تلوزیون کابلی آمریکا شد. برخی از منتقدان قسمت 14 از فصل پنجم سریال Ozymandias را بهترین قسمت پخش شده در تاریخ تلویزیون می‌دانند. این قسمت از سایت IMDB امتیاز 10 از 10 را گرفته است.

سریال The Office (اداره)

3. سریال The Office (اداره)

 • سال ساخت: 2005 تا 2013
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Steve Carell, Jenna Fischer, John Krasinski, Rainn Wilson

داستان سریال اداره (The Office) درباره گروهی کارمند هستندکه در شرکتی مشغول به کارند. هر یک از این افراد عیبی منحصر یه فرد دارند و در راس انها رئیس آنهاست که بیش از دیگران عیب دارد.

سریال Friends (دوستان)

4. سریال Friends (دوستان)

 • سال ساخت: 1994 تا 2004
 • ژانر: کمدی، رمانتیک
 • ستارگان: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc

سریال دوستان یا فرندز (Friends) یک مجموعه کمدی درباره‌ی زندگی شش دوست است که در منطقه منهتن شهر نیویورک زندگی می‌کنند. این سریال طرفداران بسیاری دارد و جالب است بدانید که افراد زیادی این سریال را چندین بار مشاهده کرده‌اند و خسته نشدند.

سریال The Big Bang Theory (تئوری بیگ بنگ)

5. سریال The Big Bang Theory (تئوری بیگ بنگ)

 • سال ساخت: 2007 تا 2019
 • ژانر: کمدی، رمانتیک
 • ستارگان: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg

تئوری بیگ بنگ یا تئوری انفجار بزرگ (The Big Bang Theory) یک مجموعه تلویزیونی در گونه کمدی موقعیت است. «لئونارد» و «شلدون» دو دانشجوی نخبه فیزیک، اما بسیار ضعیف در روابط اجتماعی هستند که با هم زندگی می‌کنند. ماجرا از جایی شروع می‌شود که دختری بنام «پنی» همسایه‌ی آن‌ها می‌شود، و به آن‌ها نشان می‌دهد که چقدر درمورد نحوه‌ی زندگی در خارج از آزمایشگاه کم می‌دانند.

سریال Black Mirror (آینه سیاه)

6. سریال Black Mirror (آینه سیاه)

 • سال ساخت: 2011 تا 2019
 • ژانر: درام، علمی تخیلی، هیجان انگیز
 • ستارگان: Daniel Lapaine, Hannah John-Kamen, Michaela Coel, Beatrice Robertson-Jones

سریال بلک میرور یا آینه سیاه (Black Mirror) در هر قسمت از خود با داستان‌های فوق العاده زیبا و متفاوت سعی دارد اعتراضی نسبت به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و اعتیاد مردم به آنرا نشان دهند که بصورت روز افزون در حال پیشرفت در زندگی انسان هاست.

سریال Community (اجتماع)

7. سریال Community (اجتماع)

 • سال ساخت: 2009 تا 2015
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Joel McHale, Danny Pudi, Donald Glover, Chevy Chase

داستان سریال اجتماع (Community) از آنجایی شروع می‌شود که مدراک جعلی یک وکیل لو می‌رود و باید برای دریافت مدرک به دانشگاه برود. وکیل دانشگاه Greendale را برای مدرک 2 ساله انتخاب می‌کند و در همان ابتدا از دختری خوشش می‌آید. همین آشنایی باعث می‌شود که یک گروه درس خواندن یا همان Study Gorup تشکیل شود.

سریال New Girl (دختر جدید)

8. سریال New Girl (دختر جدید)

 • سال ساخت: 2011 تا 2018
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Zooey Deschanel, Jake Johnson, Max Greenfield, Hannah Simone

سریال دختر جدید (New Girl) داستان فردی به نام جس را روایت می‌کند که پس از جدایی از نامزد سابق خود حس و حال خوبی ندارد و به دنبال یک راه و روش تازه برای زندگی است و می‌خواهد در زندگی معمولی که دارد اتفاقات تازه‌ای برایش رخ دهد و تغییراتی را تجربه کند، از همین رو تصمیم می‌گیرد تا برای این که بتواند روحیه از دست رفته خودش را یک بار دیگر بازیابد به یک مکان جدید برای زندگی‌برود. او به همین علت به یک خانه جدید می‌رود و در آپارتمانی مستقر می‌شود که همسایگانش سه مرد مجرد هستند.

سریال Sons of Anarchy (فرزندان آشوب)

9. سریال Sons of Anarchy (فرزندان آشوب)

 • سال ساخت: 2008 تا 2014
 • ژانر: جنایی، درام، هیجان انگیز
 • ستارگان: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Junior, Kim Coates

سریال فرزندان آشوب (Sons of Anarchy) به حواشی زندگی گروهی از الواط، در یکی از شهرهای کوچک آمریکا می‌پردازد که علاقه زیادی به درآمدهای غیر قانونی، خرید و فروش مواد و … دارند. عشق آنها اسلحه، موتور سیکلت و فیلم است. و درگیری‌هایی که بین این گروه و مردم عادی، کلانتر و پلیس‌های شهر رخ می‌دهد جالب توجه است.

سریال How I Met Your Mother (آشنایی با مادر)

10. سریال How I Met Your Mother (آشنایی با مادر)

 • سال ساخت: 2005 تا 2014
 • ژانر: کمدی، رمانتیک
 • ستارگان: Josh Radnor, Jason Segel, Cobie Smulders, Neil Patrick Harris

داستان سریال آشنایی با مادر (How I Met Your Mother) در سال 2030 شروع می‌شود. تد میانسال تصمیم می‌گیرد برای بچه‌هایش داستان آشنایی با مادرشان را تعریف کند. داستانی طولانی که پر از اتفاقات و صحنه‌های خنده‌داری است که تد و دوستان صمیمیش به وجود آورده بودند.

سریال Homeland (میهن)

11. سریال Homeland (میهن)

 • سال ساخت: 2010 تا 2020
 • ژانر: جنایی، درام، رازآلود
 • ستارگان: Claire Danes, Mandy Patinkin, Damian Lewis, Rupert Friend

داستان سریال میهن یا زادگاه (Homeland) در یک روز عادی اتفاق می‌افتد یعنی در زمانی که هیچکسی انتظار رخ دادن اتفاقات غیر منتظره را ندارد دقیقا حادثه‌ای رخ می‌دهد که همه را شگفت‌زده می‌کند. نیروهای ویژه آمریکا که در عراق به سر می‌برند طی یک عملیات مردی را پیدا می‌کنند که همه گمان می‌کردند او مرده است و حالا با زنده پیدا شدنش به دانسته‌های خود شک و شبهه‌های زیادی را وارد کردند. این مرد که هشت سال پیش مرگش اعلام شده بود در کمال ناباوری زنده است و به نظر هم می‌آید با توجه به ظاهری عجیب و غریبش که ریشی بلند و ژولیده دارد چندین سال از تمدن بشری به دور بوده است. او نیکولاس برودی نام دارد که هشت سال پیش توسط نیروهای القاعده به اسارت گرفته شده بود.

سریال True Detective (کارآگاه حقیقی)

12. سریال True Detective (کارآگاه حقیقی)

 • سال ساخت: 2014، 2015 و 2019
 • ژانر: جنایی، درام، راز آلود
 • ستارگان: Vince Vaughn, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch

داستان سریال کارآگاه حقیقی (True Detective) در مورد دو کاراگاه است که به دنبال قاتلی زنجیره‌ای هستند و در این میان به معماهایی بر می‌خورند که باید آن‌ها را کشف کنند، این پرونده که این دو کاراگاه بر روی آن کار می‌کنند یک پرونده‌ی ۱۷ ساله است که در طول سریال فلش بک‌هایی از اوایل این پرونده پخش می‌شود.

سریال Arrow (کماندار)

13. سریال Arrow (کماندار)

 • سال ساخت: 2012 تا 2020
 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، جنایی
 • ستارگان: Stephen Amell, Katie Cassidy, David Ramsey, Susanna Thompson

داستان سریال کماندار (Arrow) درباره جوانی بیلیونر به نام الیور کویین بعد از گیر افتادن در یک جزیره به مدت 5 سال او به خانه خود استارلینگ سیتی بر می‌گردد و با خانواده خود دیدار می‌کند و سعی دارد اتفاقاتی که در آن جزیره برایش افتاده را پنهان نگه دارد.  بعد از اتفاقاتی که در جزیره برای او رخ می‌دهد، تصمیم می‌گیرد تا به یک شورشی تبدیل شود و کسانی که باعث نا امیدی شهرش شده‌اند را با عدالت رو به رو کند.

سریال Sherlock (شرلوک)

14. سریال Sherlock (شرلوک)

 • سال ساخت: 2010 تا 2017
 • ژانر: جنایی، درام، راز آلود
 • ستارگان: Benedict Cumberbatch, Martin Freeman, Una Stubbs, Rupert Graves

سریال شرلوک (Sherlock)، داستان یک کاراگاه معروف به نام شرلوک هلمز را روایت می‌کند که به همراه دستیارش جان واتسن به حل پرونده‌های جنایی و معمایی می‌پردازد. شرلوک هلمز فردی خودگرا است که سعی می‌کند خود را باهوش و دیگران را احمق نشان دهد. رفتارهای عجیب او گرچه موجب شده است دوستان زیادی نداشته باشد، ولی مقامات سیاسی از جمله برادرش مایکرافت پرونده‌های بزرگ را به او واگذار می‌کند.

سریال Mr. Robot (آقای ربات)

15. سریال Mr. Robot (آقای ربات)

 • سال ساخت: 2015 تا 2019
 • ژانر: جنایی، درام، هیجان انگیز
 • ستارگان: Rami Malek, Christian Slater, Carly Chaikin, Martin Wallström

سریال آقای ربات (Mr.Robot)، داستان مردی جوان به نام الیوت را روایت می‌کند که توانایی‌های دارد که افراد عادی از دست یافتن به آنها ناتوان‌اند. او توانایی هک کردن انسان‌ها را دارد، به طوری که می‌تواند پس از هک کردن فکر و مغزشان، با آنها ارتباط برقرار کند. ولی این توانایی او بزودی برایش دردسرهای بزرگی ایجاد خواهد کرد که تماشایی است.

سریال House of Cards (خانه پوشالی)

16. سریال House of Cards (خانه پوشالی)

 • سال ساخت: 2013 تا 2018
 • ژانر: درام
 • ستارگان: Kevin Spacey, Michel Gill, Robin Wright, Kate Mara

سریال خانه پوشالی (House of Cards) برگرفته از سریالی بریتانیایی به همین نام ساخت بی‌ بی‌ سی و نیز رمانی با همین نام نوشته مایکل دابز عضو حزب محافظه‌‌کاران بریتانیا بود. داستان در مورد قدرت طلبی شخصیتی به نام فرانک آندروود است، شخصی که به عنوان یک مرد بد ذات و شیطان صفت به تصویر کشیده شده است و می‌خواهد به هر قیمتی که شده، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شود.

 سریال The Good Place (جای خوب)

17. سریال The Good Place (جای خوب)

 • سال ساخت: 2016 تا 2020
 • ژانر: کمدی، درام، فانتزی
 • ستارگان: Kristen Bell, William Jackson Harper, Jameela Jamil, D’Arcy Carden

سریال جای خوب (The Good Place) داستان زنی به نام النور را دنبال می‌کند که پس از تصادفی که منجر به مرگش می‌شود وارد جهان پس از مرگ می‌شود و مایکل، مرشدش در این جهان به او می‌گوید برای اینکه افراد بی‌گناهی که به اشتباه در انتظار اعدام بوده‌اند را از مرگ نجات داده، وارد “مکان خوب (بهشت)” شده است. النور می‌فهمد که اشتباهی رخ داده و او را با شخص دیگری اشتباه گرفته‌اند.

مینی سریال Chernobyl (چرنوبیل)

18. مینی سریال Chernobyl (چرنوبیل)

 • سال ساخت: 2019
 • ژانر: درام، تاریخی، هیجان انگیز
 • ستارگان: Jessie Buckley, Jared Harris, Stellan Skarsgård, Adam Nagaitis

چرنوبیل (Chernobyl) یک مینی سریال 5 قسمتی است که با محوریت و برگرفته از فاجعه اتمی شهر چرنوبیل اوکراین که از آن به عنوان بزرگ‌ترین فاجعه غیر نظامی و اتمی تاریخ بشر یاد می‌شود.  این حادثه اتمی در روز 26 آوریل 1986 (6 اردیبهشت 1365) در نیروگاه اتمی چرنوبیل اوکراین رخ داد و در آن زمان اوکراین یکی از جمهوری‌های اتحاد جماهیر شوروی بود. انفجار و آتش‌سوزی در رآکتور شماره ۴ نیروگاه چرنوبیل موجب پخش مواد رادیواکتیو در بخش بزرگی از غرب شوروی و اروپا شد.

سریال How to Get Away with Murder (چگونه از مجازات قتل فرار کنیم)

19. سریال How to Get Away with Murder (چگونه از مجازات قتل فرار کنیم)

 • سال ساخت: 2014 تا 2020
 • ژانر: جنایی، درام، رازآلود
 • ستارگان: Viola Davis, Billy Brown, Jack Falahee, Aja Naomi King

سریال چگونه از مجازات قتل فرار کنیم (How to Get Away with Murder) روایتگر داستان چندین دانشجوی نخبه حقوق و یکی از استادان خوب و مار بلد آنهاست که درگیر یک ماجرای جنایی که به قتل مربوط است می‌شوند، و این قتل می‌تواند زندگی هر کدام از آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

سریال Justified (موجه)

20. سریال Justified (موجه)

 • سال ساخت: 2010 تا 2015
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام
 • ستارگان: Timothy Olyphant, Nick Searcy, Joelle Carter, Jacob Pitts

سریال موجه (Justified)، درباره فردی به‌نام مارشال است. او که یک کارمند مدرسه در ایالت میامی هست، به زادگاه مادریش که شهری کوچک و فقیر نشین در شرق کنتاکی هست منتقل می‌شود. در آنجا دوست دوران جوانیش را ملاقات می‌کند که در گذشته با یکدیگر در معدن ذغال سنگ کار می‌کردند. او اکنون یکی از فعالان نژادپرستی است و به تازگی در یکی از کلیساهای سیاه پوستان بمب گذاری کرده است.

سریال Parks and Recreation (پارک‌ها و تفریحات)

21. سریال Parks and Recreation (پارک‌ها و تفریحات)

 • سال ساخت: 2009 تا 2020
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Amy Poehler, Jim O’Heir, Nick Offerman, Chris Pratt

سریال پارک‌ها و تفریحات (Parks and Recreation) درباره‌ی کارمندان عجیب و غریب پانی در ایالت ایندیانای آمریکاست که با اجرایی کردن پروژه‌ها سعی دارند شهرشان را به جای بهتری تبدیل کنند.

سریال Mad Men (مرد دیوانه)

22. سریال Mad Men (مرد دیوانه)

 • سال ساخت: 2007 تا 2015
 • ژانر: درام
 • ستارگان: Jon Hamm, Elisabeth Moss, Vincent Kartheiser, January Jones

سریال مرد دیونه (Mad Men) روایتگر دهه شصت امریکا و به خصوص نیویورک است. سریال حواشی زندگی فردی به نام دان دریپر رئیس بخش طراحی شرکت تبلیغاتی استرلینگ کوپر می‌باشد. او دارای زنی زیبا، شغل و همکارانی خوب است، ولی با جلو رفتن داستان زندگی این فرد دچار تغییراتی می‌شود و در این بین همیشه سایه گذشته نامعلوم و گاها مرموز این فرد موفق نیز نمود پیدا می‌کند.

سریال Orange Is the New Black (نارنجی مد جدید است)

23. سریال Orange Is the New Black (نارنجی مد جدید است)

 • سال ساخت: 2013 تا 2019
 • ژانر: کمدی، جنایی، درام
 • ستارگان: Taylor Schilling, Danielle Brooks, Taryn Manning, Emma Myles

سریال نارنجی مد جدید است (Orange Is the New Black)، درباره‌ی یک زن 30 ساله به نام پیپر چاپمن می‌باشد که بدلیل جابجایی پول به مدت یک دهه برای دوست دخترِ مواد فروشش، به مدت 15 ماه زندان محکوم شده است.

سریال The End of the F***ing World (پایان دنیای لعنتی)

24. سریال The End of the F***ing World (پایان دنیای لعنتی)

 • سال ساخت: 2017 تا 2019
 • ژانر: ماجراجویی، کمدی، جنایی
 • ستارگان: Jessica Barden, Alex Lawther, Steve Oram, Christine Bottomley

پایان دنیای لعنتی یا پایان جهان لعنتی (The End Of The F***ing World)، یک سریال بریتانیایی جاه‌طلبانه با سبک‌ کمدی سیاه و درام است که الهام گرفته از یک کتاب کمیک به همین نام نوشته‌ چارلز فورسمن می‌باشد. جیمز” 17 ساله است که مطمئن شده که بیماری روانی دارد. “آلیسا” نیز 17 ساله، دختری باحال و دمدمی و تازه وارد در مدرسه است. آنها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و آلیسا، جیمز را تشویق می‌کند تا سفری را شروع کند و دنبال پدر واقعیش بگردد.

سریال Big Little Lies (دروغ‌های کوچک بزرگ)

25. سریال Big Little Lies (دروغ‌های کوچک بزرگ)

 • سال ساخت: 2017 تا 2019
 • ژانر: جنایی، درام، راز آلود
 • ستارگان: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley, Zoë Kravitz

سریال دروغ‌های کوچک بزرگ (Big Little Lies)، درباره‌ی زندگی عادی چند مادر است که فرزندان خود را به یک مهد کودک می‌برند، با هم معاشرت دارند. اما در این بین یک قتل عجیب اتفاق می‌افتد و زندگی آنها را دگرگون می‌شود.

سریال Hannibal (هانیبال)

26. سریال Hannibal (هانیبال)

 • سال ساخت: 2013 تا 2015
 • ژانر: جنایی، درام، ترسناک
 • ستارگان: Hugh Dancy, Mads Mikkelsen, Caroline Dhavernas, Laurence Fishburne

سریال هانیبال (Hannibal)، درباره یک مامور سازمان FBI به نام ویل گراهام است که روش‌های خاص خودش را برای یافتن قاتلان دارد. او همیشه خود را به جای قاتل می‌گذارد و همانند او فکر می‌کند تا بتواند به سرنخ‌ها و در نهایت دستگیر مجرمان برسد. ویل پس از مدتی با یک روانشناس باهوش به نام هانیبال لکتر آشنا می‌شود و مدت کوتاهی پس از این آشنایی این دو با یکدیگر همکار می‌شوند تا قاتلان را دستگیر و تحویل قانون دهند.

سریال 24

27. سریال 24

 • سال ساخت: 2001 تا 2010
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام
 • ستارگان: Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Carlos Bernard, Dennis Haysbert

سریال 24 درباره‌ی جک باوئر، یک مامور واحد ضدتروریستی دولت آمریکا است که ظرف ۲۴ ساعت که نمایش آن ۲۴ قسمت یا یک فصل تلویزیونی به طول می‌انجامد، یک حمله تروریستی یا توطئه برای نابودی میلیون‌ها نفر را خنثی می‌کند.

مینی سریال Watchmen (نگهبانان)

28. مینی سریال Watchmen (نگهبانان)

 • سال ساخت: 2019
 • ژانر: اکشن، درام، جنایی
 • ستارگان: Regina King, Yahya Abdul-Mateen II, Tom Mison, Sara Vickers

سریال نگهبانان (Watchmen) پیرامون گروهی جریان دارد که در قالب قهرمانان نقابدار شناخته می‌شوند، فعالیت آن‌ها ادامه دارد تا جایی که به تصویب قانونی توسط سناتور “کین” برای عدم فعالیت آن ها منجر می‌شود، بعد از این اتفاق بعضی از نگهبانان بازنشسته شدند و بعضی دیگر زیر نظر پلیس فعالیت خود را آغاز می‌کنند. تنها یکی از نگهبانان به اسم “رورشاخ” به‌طور غیرقانونی به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد.

سریال Fleabag (فلیبگ)

29. سریال Fleabag (فلیبگ)

 • سال ساخت: 2016 تا 2019
 • ژانر: کمدی، درام
 • ستارگان: Phoebe Waller-Bridge, Sian Clifford, Olivia Colman, Jenny Rainsford

سریال فلیبگ (Fleabag) در مورد زن جوانی که صاحب کافه‌ای در لندن است و می‌خواهد با زندگی در لندن کنار بیاید در حالی که با اتفاق غم‌انگیزی که اخیرا برایش رخ داده، دست و پنجه نرم می‌کند.

مینی سریال Godless (بی‌خدا)

30. مینی سریال Godless (بی‌خدا)

 • سال ساخت: 2017
 • ژانر: درام، وسترن
 • ستارگان: Jack O’Connell, Michelle Dockery, Scoot McNairy, Merritt Wever

سریال بی‌خدا (Godless)، درباره‌ی فردی به‌نام فرانک گریفین است. او یک جنایتکار در دهه 1880 آمریکای وسترن بود که که باعث رعب وحشت می‌شد. زمانی که روی دوست او تبدیل به دشمنش می‌شود فرانک برای انتقام به دنبال او می‌رود و به شهری رازآلود در نیو مکزیکو می‌رسد که همه شهروندان آنجا زن هستند.

سریال The Americans (آمریکایی‌ها)

31. سریال The Americans (آمریکایی‌ها)

 • سال ساخت: 2013 تا 2018
 • ژانر: جنایی، درام، رازآلود
 • ستارگان: Keri Russell, Matthew Rhys, Keidrich Sellati, Holly Taylor

سریال The Americans در ارتباط با شبکه سازمان جاسوسی شوروی، “کا.گ.ب” است که در آن سال‌ها در کشور آمریکا تارهای خود را تنیده بودند. البته این مورد دو طرفه بود و هر دو کشور فعالیت گسترده جاسوسی را برای کسب اطلاعات از طرف مقابل انجام می‌دادند.

سریال BoJack Horseman (بوجک هورسمن)

32. سریال BoJack Horseman (بوجک هورسمن)

 • سال ساخت: 2014 تا 2020
 • ژانر: انیمیشن، کمدی، درام
 • ستارگان: Will Arnett, Amy Sedaris, Alison Brie, Aaron Paul

سریال بوجک هورسمن یا حول اسبی انسان‌نما (BoJack Horseman) یک سریال کارتونی است که قصه‌ آن در دنیایی جریان دارد که انسان‌ها و حیوانات که حشرات و ماهی‌ها هم شامل آن می‌شوند در کنار هم زندگی می‌کنند.

سریال Twin Peaks (توئین پیکس)

33. سریال Twin Peaks (توئین پیکس)

 • سال ساخت: 1990 تا 1991 (فصل سوم 2017)
 • ژانر: جنایی، درام، راز آلود
 • ستارگان: Kyle MacLachlan, Michael Ontkean, Mädchen Amick, Dana Ashbrook

اگر اهل سینما باشید، حتماً گذرتان به سریال Twin Peaks افتاده است. سریالی که توسط کارگردان معروف، دیوید لینچ (David Lynch) و مارک فراست (Mark Frost) در سال 1990 در دو فصل ساخته شده است.

توئین پیکس (Twin Peaks) نام مجموعه تلویزیونی درام آمریکایی است. داستان سریال در شهر توئین پیکس در واشنگتن روی می‌دهد و درباره تحقیقات اف‌بی‌آی به رهبری دیل کوپر درباره قتل دختری نوجوان به نام لورا پالمر است.

جالب است بدانید که فصل سوم سریال جریان‌سازِ دیوید لینچ و مارک فراست که بعد از ۲۷ سال برگشته در سال 2017 ساخته شد و سری جدید این سریال، دنباله‌ای مستقیم برای این مجموعه‌ی قدیمی است.

سریال Veep (ویپ)

34. سریال Veep (ویپ)

 • سال ساخت: 2012 تا 2019
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Julia Louis-Dreyfus, Tony Hale, Anna Chlumsky, Reid Scott

سریال معاون رئیس‌جمهور یا ویپ (Veep)، درباره‌ی سلینا میر یک سناتور ایالات متحده است که موفق می‌شود به مقام معاونت رئیس‌جمهور آن کشور برسد. معاون رئیس‌جمهور فردی است که تنها نقش ظاهری در دنیای سیاست دارد و اجازه قدرت نمایی به او جز در کارهای تجملاتی مانند افتتاحیه‌ها داده نمی‌شود. هر چند معاون رئیس‌جمهور، سلینا میر، در ابتدای کار تمام سعی خود را می‌کند تا تغییراتی در سیستم ایجاد کند، اما به مرور می‌بیند که دستان پشت پرده از دستان او قوی‌تر هستند و همچنین متوجه می‌شود که هیچ چیز مطابق میل او پیش نخواهد رفت.

سریال Daredevil (دردویل)

35. سریال Daredevil (دردویل)

 • سال ساخت: 2015 تا 2018
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام
 • ستارگان: Charlie Cox, Vincent D’Onofrio, Deborah Ann Woll, Elden Henson

سریال دردویل (Daredevil)، درباره شخصیتی با نام مت مورداک می‌باشد، کسی که در کودکی بینایی خود را از دست داد اما در عوض حواس خارق‌العاده‌ای را به دست آورد. حال او در روز به عنوان یکی وکیل، و در شب به عنوان یک ابر قهرمان در نیویورک مدرن با بی‌قانونی مبارزه می‌کند.

سریال 13 Reasons Why (13 دلیل برای اینکه)

36. سریال 13 Reasons Why (13 دلیل برای اینکه)

 • سال ساخت: 2015 تا 2018
 • ژانر: درام، رازآلود، هیجان انگیز
 • ستارگان: Dylan Minnette, Katherine Langford, Christian Navarro, Alisha Boe

سریال 13 دلیل برای اینکه (13 Reasons Why) سریالی است که به خاطر رویکرد متفاوتش به موضوعات چالش برانگیزی مانند خودکشی از همان ابتدا جنجال برانگیز بود. این درام نوجوانانه یکی از پربحث‌ترین سریال‌های سرویس نتفلیکس در دو سه سال اخیر بوده و اخیراً اعلام شده که فصل چهارم، آخرین فصل آن خواهد بود، هر چند هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای این فصل اعلام نشده است.

مینی سریال Normal People (مردم عادی)

37. مینی سریال Normal People (مردم عادی)

 • سال ساخت: 2020
 • ژانر: درام، عاشقانه
 • ستارگان: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal, Desmond Eastwood, Aislín McGuckin

سریال مردم عادی (Normal People)، اقتباسی وفادارانه از رمان موفق و پرفروش نویسنده‌ی جوان ایرلندی Sally Rooney، داستان رابطه‌ی عاشقانه‌‌ای را در مقطعی چند ساله روایت می‌کند. روایتی پیچیده از عشق نخست، دوستی، زمان و بلوغ که توسط دو بازیگر جوان فوق‌العاده به تصویر کشیده می‌شود.

سریال Jane the Virgin (جین باکره)

38. سریال Jane the Virgin (جین باکره)

 • سال ساخت: 2014 تا 2019
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Yael Grobglas, Ivonne Coll

سریال جین باکره (Jane the Virgin)، حول شخصیت جین ویونوا با بازی جینا رادریگز یک جوان مذهبی، لاتینو است که باکره است و از روی اشتباه به وی منی تزریق شده و وی حامله می‌شود.

سریال The Leftovers (بازماندگان)

39. سریال The Leftovers (بازماندگان)

 • سال ساخت: 2014 تا 2017
 • ژانر: دارم، فانتزی، رازآلود
 • ستارگان: Justin Theroux, Amy Brenneman, Christopher Eccleston, Liv Tyler

سریال بازماندگان (The Leftovers) از زمانی آغاز می‌شود که 2% افراد کل کره زمین بدون هیچ دلیلی ناپدید شده‌اند و هیچ آثاری از آن‌ها باقی نمانده است. بطوریکه حتی مشخص نیست که گم شده‌اند و یا کشته‌اند و بعضی افراد دلیل ناپدید شدن آنان را از خود بیخود شدن و بعضی افراد نیز هیچ توضیحی برای این رویداد ندارند و حال که سه سال از سالگرد آن اتفاق می‌گذرد.

سریال Deadwood (چوب مرده)

40. سریال Deadwood (چوب مرده)

 • سال ساخت: 2004 تا 2006
 • ژانر: جنایی، درام، تاریخی
 • ستارگان: Timothy Olyphant, Ian McShane, Molly Parker, Brad Dourif

داستان چوب مرده (Deadwood)، در شهری کوچک به نام «ددوود» در جنوب ایالت داکوتای فعلی در اواخر سال ۱۸۰۰ میلادی روایت می‌شود. از سراسر آمریکا برای یافتن طلا مهاجران بساری کوچ می‌کنند که با یافتن طلا یک شبه ره صد ساله را بپیمایند. این شهر که در ابتدای تأسیس خود بدون هیچ قانونی اداره می‌شود و همه‌کاره آن شخصی است به نام «سورنجن» که صاحب هتل‌رستوران و فاحشه‌خانه‌ای در «ددوود» می‌باشد که قانون را از طریق خود اجرا می‌کند.

مینی سریال Taboo (تابو)

41. سریال Taboo (تابو)

 • سال ساخت: 2017
 • ژانر: درام، رازآلود، هیجان‌انگیز
 • ستارگان: Tom Hardy, David Hayman, Jonathan Pryce, Oona Chaplin

مینی سریال تابو (Taboo)، درباره‌ی  جیمز کازیا دلینی است که پس از یک دهه زندگی در آفریقا به خانه بازگشته و متوجه می‌شود میراث پدرش اکنون تحت مالکیت او است. جیمز، در راه برقراری عدالت و انتقام در قبال کسانی که به او صدمه زدند قدم می‌گذارد و در این راه به مبارزه با کمپانی هند شرقی پرداخته و آمریکا و بریتانیا را در دورانی پر طنش رو‌ در‌ روی یکدیگر قرار می‌دهد.

سریال Person of Interest (مظنون)

42. سریال Person of Interest (مظنون)

 • سال ساخت: 2011 تا 2016
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام
 • ستارگان: Jim Caviezel, Taraji P. Henson, Kevin Chapman, Michael Emerson

سریال مظنون (Person of Interest) درباره‌ی هارولد فینچ دانشمندی است که مأمور شده تا دستگاهی را برای مبارزه با تروریسم بسازد، او ۵ سال از عمر خود را صرف این پروژه می‌کند، ولی با مرگ مشکوک مدیر این پروژه نیتن اینگرام او نیز از این پروژه کنارگذاشته می‌شود، او دریافته است که ماشین با تجزیه تحلیل رفتار شهروندان آمریکا می‌تواند پی ببرد که جرمی صورت خواهد گرفت، ولی حکومت علاقه‌ای به این موضوع ندارد و به او گوشزد می‌کند که دستگاه تنها برای ضد ترور است و بس؛ ولی حالا او دست بکار می‌شود تا خود از وقوع جرم جلوگیری کند.

مینی سریال Maniac (مجنون)

43. مینی سریال Maniac (مجنون)

 • سال ساخت: 2018
 • ژانر: کمدی، درام، علمی تخیلی
 • ستارگان: Jonah Hill, Emma Stone, Sonoya Mizuno, Justin Theroux

سریال مجنون (Maniac)، داستان آنی لندزبرگ و اوون میلگریم را روایت می‌کند. دو غریبه‌ای که به مراحل پایانی درمان دارویی مرموز خود که هر کدام به دلایلی شخصی در آن حضور دارند، نزدیک می‌شوند. آنها هیچگاه زندگی خوبی را پشت سر نگذاشته‌اند و وعده‎ی درمان دارویی جدیدی به آنها داده شده است که توسط دکتر جیمز مانتلری تولید شده و او ادعا می‌کند که این قرص‌ها هر نوع بیماری را درمان می‌کند. آنها به همراه ده نفر دیگر طی سه روز تحت آزمایش و درمان قرار می‌گیرند تا بررسی و ثابت شود که این درمان دارویی هیچ عوارض جانبی را نخواهد داشت و کاملا بیماری را درمان می‌کند.

سریال 30 Rock (30 راک)

44. سریال 30 Rock (30 راک)

 • سال ساخت: 2006 تا 2013
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Tina Fey, Alec Baldwin, Tracy Morgan, Jack McBrayer

این سریال زندگی یک سری بازیگر نویسنده مخصوصا زندگی رئیس نویسندگان یک برنامه تلویزیونی کمدی را به نمایش می‌گذارد. داستان از انجا شروع می‌شود که با تغییر رییس سازمان زندگی روزمره آنها تغییر می‌کند و باعث می‌شود که زندگی رئیس نویسندگان دچار مشکلاتی شود. رئیس سازمان که خود آدم بسیار موفقی است سعی دارد تا زندگی کارمندان خود را بهتر کند.

سریال Jessica Jones (جسیکا جونز)

45. سریال Jessica Jones (جسیکا جونز)

 • سال ساخت: 2015 تا 2019
 • ژانر: اکشن، جنایی، درام
 • ستارگان: Krysten Ritter, Rachael Taylor, Eka Darville, Carrie-Anne Moss

سریال جسیکا جونز (Jessica Jones)، درباره‌ی دختری است که از استرس و نوعی بیماری اختلال روانی رنج می‌برد و این مسئله باعث می‌شود تا لباس ابر قهرمانی خود را کنار بگذارد و به جای آن تبدیل به یک کارگاه خصوصی شود.

مینی سریال The Comey Rule (قانون کامی)

46. مینی سریال The Comey Rule (قانون کامی)

 • سال ساخت: 2020
 • ژانر: درام
 • ستارگان: Jeff Daniels, Holly Hunter, Michael Kelly, Jennifer Ehle

این مینی‌سریالی با اقتباس از کتاب جیمز کومی، “یک وفاداری عالی: حقیقت، دروغ و رهبری ” جف دانیلز و برندان گلیسون در نقش مدیر سابق “اِف بی آی” بازی می‌کنند. جیمز کومی و رئیس جمهور دونالد ج. ترامپ در این مجموعه محدود از داستان دو مرد قدرتمند، که اخلاق و وفاداری کاملا متفاوت آنها را در مسیر برخورد با یکدیگر قرار می‌دهد.

سریال Luther (لوتر)

47. سریال Luther (لوتر)

 • سال ساخت: 2010 تا 2019
 • ژانر: جنایی، درام، رازآلود
 • ستارگان: Idris Elba, Dermot Crowley, Michael Smiley, Warren Brown

این سریال درباره‌ی افسری نابغه و خاص است از چندین مشکل رنج می‌برد که باعث به دردسر افتادن خودش و هم اطرافیانش می‌شود. اولین مورد این است که او بسیار وسواسی و قدرتمند است که کارش برایش در درجه اول اهمیت قرار دارد و البته او مشکلی دیگر که دارد این است که گاهی نیز کنترل خشونت و عصبانیت خود را از دست می‌دهد.

سریال iZombie (من زامبی هستم)

48. سریال iZombie (من زامبی هستم)

 • سال ساخت: 2015 تا 2019
 • ژانر: کمدی، جنایی، درام
 • ستارگان: Rose McIver, Malcolm Goodwin, Rahul Kohli, Robert Buckley

این سریال درباره‌ی یک دانشجوی پزشکی است که در می‌یابد زامبی بودن مزایایی دارد و از آنجایی که می تواند از مغز انسان ها تغذیه کند تا کنترل خودش را به دست بگیرد، تصمیم می گیرد به پلیس ها از این راه کمک کند و ماجراهای جالب و تازه ای را تجربه کند.

سریال Friday Night Lights (چراغ شب جمعه)

49. سریال Friday Night Lights (چراغ شب جمعه)

 • سال ساخت: 2006 تا 2011
 • ژانر: درام، ورزشی
 • ستارگان: Kyle Chandler, Connie Britton, Zach Gilford, Aimee Teegarden

این سریال داستان شهر کوچکیست به نام “دیلن” که در ایالت “تگزاس”آمریکا واقع شده است. در این شهر مثل هر شهر دیگه‌ای و حتی بیشتر از هرشهر دیگه‌ای زندگی جریان دارد، برای اهالی این شهر اما یک شب و یک ورزش بیشتر از هرچیز دیگه‌ای اهمیت دارد و آن فوتبال استه و شب‌هایی که بازی فوتبال یعنی جمعه شب‌ها در این شهر برگزار می‌شود.

سریال The Good Wife (همسر خوب)

50. سریال The Good Wife (همسر خوب)

 • سال ساخت: 2009 تا 2016
 • ژانر: جنایی، درام، رازآلود
 • ستارگان: Julianna Margulies, Chris Noth, Josh Charles, Matt Czuchry

خط داستانی سریال تلویزیونی همسر خوب بر زندگی آلیشیا فلوریک، با بازی جولیانا مارگولیس، همسر پیتر فلوریک، دادستان کل شهر منطقه کوک در شهر شیکاگو، ایلینوی (بزرگترین منطقه کشور آمریکا از نظر جمعیتی بعد از لس آنجلس)، متمرکز شده است. همسر آلیشیا به دنبال یک سری رسوایی‌ها در فساد و فعالیت‌های جنسی عمومی بازداشت شده است. آلیشیا به شغل سابقش که وکالت حقوقی است بازمی‌گردد تا بتواند اعتبار از دست رفته‌اش را بازسازی کند و دو فرزندش را سر و سامان دهد.

 

سریال Vikings (وایکنیگ‌ها)

51. سریال Vikings (وایکنیگ‌ها)

 • سال ساخت: از 2013
 • ژانر: اکشن، ماجراجویی، درام
 • ستارگان: Katheryn Winnick, Alexander Ludwig, Travis Fimmel

داستان فیلم وایکینگ ها دربارهٔ راگنار لاثبروک (با بازی تراویس فیمل)، یکی از قهرمانان باستانی اسکاندیناوی در عصر وایکینگ‌ها است. راگنار، که یک وایکینگ کشاورز است، برای اولین بار پیشنهاد حمله به غرب و انگلستان را مطرح می‌کند، و همراه برادر جنگجوی خود، رولو (کلایو استندن)، و همسرش لاگرتا (کاترین وینیک)، که یک سپربانو است، به آنجا سفر می‌کنند.

 

سریال The 100 (100 نفر)

52. سریال The 100 (100 نفر)

 • سال ساخت:  2014 تا 2020
 • ژانر: درام، رازآلود، علمی تخیلی
 • ستارگان: Eliza Taylor, Bob Morley, Marie Avgeropoulos

سریال 100 در مورد گروهی از نوجوانان بود که بعد از یافتن خود در دنیایی خطرناک و پساآخرالزمانی در روی زمین برای بقا تلاش می‌کردند. این مجموعه تلویزیونی در کنار «ماوراءالطبیعه» و «کماندار» یکی از طولانی ترین سریال‌هایی است که در سال 2020 به پایان می‌رسد.

سریال Criminal Minds (ذهن‌های جنایتکار)

53. سریال Criminal Minds (ذهن‌های جنایتکار)

 • سال ساخت: از 2005 تا 2020
 • ژانر: جنایی، درام، رازآلود
 • ستارگان: Matthew Gray Gubler, Kirsten Vangsness, J. Cook

سریال درباره متخصصین حرفه‌ای است که توسط FBI گرد هم می‌آیند تا یک قاتل زنجیره‌ای را گیر بیاندازند. یک  تفاوت اصلی این سریال با سریال‌های پلیسی این است که آن اتفاقاتی که فکر می‌کنید باید رخ دهد، اتفاق نخواهد افتاد.

سریال Supernatural (فراطبیعی)

54. سریال Supernatural (فراطبیعی)

 • سال ساخت: 2005 تا 2020
 • ژانر: درام، فانتزی، ترسناک
 • ستارگان: Jared Padalecki, Jensen Ackles, Jim Beaver

داستان این سریال، وام گرفته‌ شده از فولکلور و افسانه‌‌های محلی و بررسی پاگانیسم و اساطیر مسیحی است. شیاطین دشمنان اصلی شخصیت‌های اصلی سریال در سراسر این مجموعه را تشکیل می‌دهند. داستان سریال ماوراء طبیعی‌، درباره‌ی دو برادر است که زمانی که قدم به قدم به دنبال ردپای پدر خود هستند، به عنوان شکارچی، به مبارزه با موجودات ماوراء‌طبیعی از جمله هیولاها، دیوها و روح ها که در زمین وجود دارند، می‌پردازند.

سریال Schitt's Creek (شتز کریک)

55. سریال Schitt’s Creek (شتز کریک)

 • سال ساخت: 2015 تا 2020
 • ژانر: کمدی
 • ستارگان: Eugene Levy, Catherine O’Hara, Dan Levy

داستان درباره یک زن و شوهر ثروتمند است که ناگهان می‌بینند به طور کامل ورشکست شده‌اند. تنها یک دارایی باقیمانده برایشان، یک شهر کوچک به نام Schitt’s Creek، که سالها قبل به عنوان یک شوخی خریداری کرده بودند. این خانواده با داشتن دو فرزند و زندگی نابسامان خود، مجبور شده‌اند تا با فقر جدید خود روبرو شوند.

سریال The Sopranos (سوپرانوز)

56. سریال The Sopranos (سوپرانوز)

 • سال ساخت: 1997 تا 2007
 • ژانر: جنایی، درام
 • ستارگان: James Gandolfini, Lorraine Bracco, Edie Falco

خانوادهٔ سوپرانو (The Sopranos) عنوان مجموعه تلویزیونی است ساخته کشور آمریکا که با ژانر درام و مافیایی ساخته شده‌است و جزو ده سریال برتر تاریخ از نگاه سایت آی ام دی بی است. داستان فیلم مربوط به خانواده مافیایی آنتونی سوپرانو، رئیس مافیایی خانواده ایتالیایی-امریکایی در شهرهای نیوجرسی و نیویورک می‌باشد.

سریال The Wire (وایر)

57. سریال The Wire (وایر)

 • سال ساخت: 2002 تا 2008
 • ژانر: درام، جنایی، هیجان‌انگیز
 • ستارگان: Dominic West, Lance Reddick, Sonja Sohn

وایر یا شنود مجموعه تلویزیونی جنایی-درام آمریکایی است که در داخل و اطراف بالتیمور مریلند تنظیم و تولید و توسط نویسنده و خبرنگار سابق پلیس دیوید سیمون نوشته شده‌است. هر فصل از سریال وایر جنبه‌های مختلف شهر بالتیمور را معرفی می‌کند که شامل تجارت غیرقانونی مواد مخدر، سیستم مدرسه، رسانه‌های خبری و … می‌شود.

سخن پایانی

اگر تعجب کردید که چرا سریال‌هایی مثل سریال دارک، وست‌ورلد، واکینگ دد و… معرفی نشده‌اند و جایشان در این لیست خالی است؟ باید بگوییم که هر کدام از این سریال‌ها بر اساس بررسی‌های انجام شده رتبه گرفته‌اند و این لیست دائماً در حال بروزرسانی است. ممکن است در هر لحظه ممکن است سریال جدیدی به این لیست اضافه شود و یا جایگاه سریال‌های فعلی تغییر کند.

اگر پیشنهادی دیگری دارید که در این لیست وجود ندارد و یا هر نظری درباره این لیست دارید، لطفاً دیدگاه خود را از طریق نظرات ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید