فیلم و سریال

سریال خارجی اکشن و هیجان انگیز

همیشه به دنبال سریال‌ های جدید هستیم با اینکه می‌دانیم انبوهی فیلم کلاسیک ندیده و سریال قدیمی تمام‌نشده برای دیدن داریم. یک علتش این است که دوست داریم یک سریال جدید و خوب پیدا کنیم و خیلی زودتر از دوستان خود کشفش کنیم و بعد افتخار معرفی‌اش به آنها را به نام خود بزنیم!

در این پست ۴۰ سریال جدید را برای شما فهرست کرده‌ام. برخی از آنها واقعا تر و تازه هستند و همین ۲۰۲۱ پخش شده‌اند. برخی از آنها در واقع سال ۲۰۲۰ پخش شده‌اند ولی باز در این فهرست امده‌اند، به یکی از دلایل زیر: تازه زیرنویس شده‌اند – تازه لینک دانلودشان وارد سایت‌های دانلود شده، تازه سایت‌های vod ایرانی آنها را پخش می‌کنند. فهرست نسبتا خوبی شده.

توجه داشته باشید که در این پست کاری به کار سریال‌های قدیمی خوب و آنهایی که سیزن دومشان در حال پخش است یا سیزن اولشان دیگر بیات شده، نداشته‌ایم!

۱- سریال L.U.C.A.: The Beginning

نمره ۷.۱

این سریال بر اساس نظریه چارلز داروین که اظهار دارد همه گونه ها و جانداران، نسبی مشترک دارند، ساخته شده و ماجرای جی اوه (Kim Rae-Won) را روایت میکند که به ندرت احساسات خود را بروز میدهد و حس میکند که دارای قدرت و راز خاصی است اما نمیداند علت آن چیست و او واقعا کیست ؟ از طرفی گو رئوم (Lee Da-Hee) کاراگاهیست که در کودکی پدر و مادرش به یکباره ناپدید شده اند ، اکنون او به دنبال حقیقت پشت ماجرای ناپدید شدن پدر و مادرش است و در این راه با جی اوه آشنا میشود…

۲- سریال Superman and Lois

نمره ۸.۰

سریال‌های جدید 2021

در این مجموعه با معروف‌ترین ابر قهرمان جهان و محبوب‌ترین خبرنگار در کتاب های کمیک همراه خواهید شد. در Superman & Lois بخشی از زندگی سوپرمن و لوئیس لین (Lois Lane) را می‌بینیم که کم‌تر به آن پردخته شده: سوپرمن و لوئیس لین با هم ازدواج کرده‌اند و صاحب دو پسر جوان هستند. آن ها با استرس، فشار و مشکلات ناشی از پدر و مادر بودن در جامعه ی امروزی دست و پنجه نرم می کنند…

۳- سریال Debris

نمره ۶.۴

داستان سریال Debris در خصوص تحقیقات دو کارآگاه بر روی مسائل مرموز و عجیب می‌باشد. به نظر می‌رسد که یک فضاپیمای بیگانه و عجیب و غریب، تاثیرات منحصر به فردی بر روی مردم گذاشته است. این دو کارآگاه ملزم هستند که ماجرای پشت پرده را کشف کنند و دلایل به وجود آمدن این آثار را ….

۴- سریال Bloodlands

نمره ۶.۸

تان برانیک، افسر پلیس ایرلند شمالی یادداشت خودکشی را با پرونده بی ربط اهمیت شخصی بسیار زیاد مرتبط می داند..

۵- سریال Secrets of Sulphur Springs

نمره ۷.۴

این سریال مورد یک پسر و خانواده‌اش است که به هتلی که ظاهرا خالی از سکنه در حاشیه یک شهر کوچک قرار دارد نقل مکان می‌کنند.

۶- سریال WandaVision

نمره ۸.۲

سریال‌های جدید 2021

وانداویژن، مینی‌سریال اینترنتی آمریکایی است که جک شفر آن را برای دیزنی پلاس ساخته‌است و بر اساس شخصیت‌های اسکارلت ویچ و ویژن از مارول کامیکس ساخته شده‌است. این مجموعه بخشی از دنیای سینمایی مارول (MCU) است. وقایع این سریال پس از فیلم انتقام‌جویان: پایان بازی (۲۰۱۹) رخ می‌دهد. این سریال به تهیه کنندگی کوین فایگی و توسط مارول استودیوز ساخته شده‌است. جک شفر به عنوان شورانر و مت شکمن به عنوان کارگردان این سریال شناخته می‌شوند.

الیزابت اولسن و پل بتانی نقش‌های خود را به ترتیب واندا ماکسیموف و ویژن را از این مجموعه آثار تکرار می‌کنند.

بعد از رخدادهای انتقام جویان: پایان بازی (۲۰۱۹)، واندا ماکسیموف (اسکارلت ویچ) یک زندگی آرمانی را در شهر وست ویو آغاز می‌کند و سعی دارد با کنترل افراد شهر آرامش گرفته شده از خودش را پس بگیرد؛ و در این میان سازمان سورد متوجه تغییرات شده و تصمیم به حمله به این شهر می‌گیرند.

۷- سریال Clarice

نمره ۶.۴

داستان سریال در مورد کلاریس استارلینگ (با بازی ربکا بریدز) است که شش ماه پس از وقایع فیلم «سکوت بره‌ها» به کارش بازمی‌گردد.

۸- سریال Mouse

نمره ۹.۲

جانگ با روم (Lee Seung-Gi) افسر پلیس تازه کاریست که با صداقت تمام ، جویای عدالت و رسیدن به حقیقت است تا اینکه با یک پرونده قتل زنجیره ای رو به رو میشود که قاتل آن از بیماری روانی سایکوپاتی (جامعه ستیزی) برخورد دار است ، درحالیکه تمام شهر بخاطر این قاتل در ترس و وحشت فرو رفته است ، جانگ با روم ، با این قاتل ترسناک رو به رو میشود …

۹- سریال Resident Alien

نمره ۸.۴

داستان یک موجود فضایی که به زمین فرستاده شده تا ظاهرا نژاد بشر را براندازد، اما سفینه فضایی‌اش دچار حادثه می‌شود و مجبور می‌شود که هویت یک پزشک در یک شهر کوچک را اختیار کند و خود را به شکل یک انسان عادی درآورد. اما در این بین برخی از افراد قادر هستند که او را به شکل واقعی‌اش ببینند …

۱۰- سریال White Lines

نمره ۶.۶

خطوط سفید “White Lines” سریالی انگلیسی، اسپانیایی است که توسط آلکس پینا ساخته شده است. White Lines سریالی هیجان انگیز، پر رمز و راز و طنز آمیزاست.

جسد یک دی جی افسانه ای منچستر بیست سال پس از ناپدید شدن مرموز او از ایبیزا کشف می‌شود. هنگامی که خواهرش به جزیره زیبای اسپانیا بازمی‌گردد تا دریابد چه اتفاقی افتاده‌است، بررسی‌هایش او را به دنیای هیجان کلوپ‌های رقص، دروغ و پنهان‌کاری، سوق می‌دهد و او را با طرف‌های تاریک تر شخصیت خودش روبرو می‌کند.

۱۱- سریال What/If

نمره ۶.۳

لیزا و شان، زن و شوهری بسیار دوست داشتنی و عاشق پیشه هستند و زندگی آرامی را سپری می‌کنند. لیزا که یک محقق در زمینه پزشکی است در راه یافتن دارویی جدید برای بهبود بیماری خاص تلاش بسیاری کرده و به دنبال یک سرمایه گذار می‌گردد تا بر روی شرکتش سرمایه‌گذاری کند. پس از تلاش‌های بسیار خانم آن مونتگومری که یک ثروتمند مشهور و نامی است حاضر می‌شود در شرکت لیزا سرمایه گذاری کند اما این سرمایه گذاری در ازاء یک شرط نامعقول است که همین شرط کل زندگی لیزا و شان را تحت شعاع قرار داده و بسیاری حقایق پنهان زندگی این دو نفرفاش می‌شود

۱۲- سریال Warrior Nun

نمره ۶.۸

راهبه جنگجو یک سریال فانتزی و ابرقهرمانی آمریکایی است که توسط سیمون باری بر اساس کتاب کمیک «آریلا راهبهٔ سلحشور» نوشته بن دان ساخته شده‌است.

راهبه جنگجو در مورد زن جوانی (به بازی آلبا باپتیستا) است که به لطف یک هالهٔ نورانی با قدرت‌های فراطبیعی از دنیای مردگان بازمی‌گردد. این سریال کلیسا را در بخش‌های مختلفی از سریال در قالب طنز و بذله‌گویی به چالش می‌کشد.

۱۳- سریال V-Wars

نمره ۶.۱

بعد از اینکه بیماری گسترش پیدا می کند و به بیشتر مردم منتقل می شود، نظم جامعه بهم می خورد و جان سالم بدر برده ها در کمپ های مختلف برای بقا مبارزه می کنند. در این میان که تعداد خون‌آشام ها در حال افزایش است، دکتر لوتر باید هر چه سریع تر متوجه شود که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، در حالی که فاین روز به روز قدرتمندتر می شود تا در نهایت تبدیل شود به رهبر جامعه زیرزمینی خون‌آشام ها.

۱۴- سریال The Stranger

نمره ۷.۳

غریبه  یک مینی‌سریال معمایی مهیج بریتانیایی است که برگرفته از رمانی با همین نام، نوشته هارلن کوبن می‌باشد. این مجموعه به تعداد هشت قسمت از تاریخ ۳۰ ژانویه ۲۰۲۰ از شبکه نتفلیکس پخش شد. ریچارد آرمیتاژ، شیوون فینران و جنیفر ساندرز از ستارگان این مینی‌سریال هستند.

غریبه ای مرموز رازی را با مردی در میان می گذارد که تاثیری وحشتناک روی زندگی به ظاهر عالی او دارد. این غریبه، زنی بیست و چندساله، با یک کلاه لبه دار است که با پیشرفت سریال، رازهای بیشتری را با خود دارد. این راز، بر همسر آن مرد اثر می گذارد و او گم می شود.

۱۵- سریال Ragnarok

نمره ۷.۵

سریال راگناروک با عنوان اصلی «Ragnarok» محصول جدید نتفلیکس است که افسانه‌های اسکاندیناوی را به درامی معمولی و متناسب با سلیقه‌ نوجوانان تبدیل کرده است؛ چیزی شبیه سریال «تین ولف» (Teen Wolf)، اما با شخصیت‌های ثور و لوکی از مجموعه داستان ثور (Thor) در یک دبیرستان نروژی. راگناروک، در زبان نروژی باستان به معنای پایان جهان به‌واسطه یک نبرد بزرگ است؛ نبردی که منجر به مرگ اودین، ثور، لوکی، تیر، فریر و هایمدال می‌شود. پس از این نبرد، جهان در آب غوطه‌ور می‌‎شود، اما این پایان همه‌چیز نیست و جهانی نو پس‌ازاین واقعه شکل خواهد گرفت.

۱۶- سریال I Am Not Okay with This

نمره ۷.۶

سریال I Am Not Okay With This روایت‌گر ماجراهای زندگی دختری نوجوان به نام سیدنی، با بازی سوفیا لیلیس (Sophia Lillis)، است. یک سالی می‌شود که سیدنی پدر خود را از دست داده، اما هنوز موفق نشده است که با مرگ او کنار بیاید و از همین رو از نظر اجتماعی و خانوادگی با مشکلات متعددی رو‌به‌رو است؛ او نمی‌تواند با هم‌سن و سالانش ارتباط برقرار کند، مکررا به دعوا با مادرش می‌پردازد، مجبور است اکثر اوقات خود در خانه را به نگه‌داری از برادر کوچکترش بگذارند، از وضعیت جسمانی خود و جوش‌هایی که روی بدنش پدیدار شده‌اند بیزار است و احساس می‌کند که تنها دوستش، دینا، با بازی سوفیا برایانت (Sofia Bryant)، او را نادیده گرفته است. تمامی این فشارهای روحی و روانی سیدنی که حالا کارد را به استخوان رسانده و باعث بروز حملات عصبی در وی می‌شوند، درنهایت به‌صورت قدرتی فراطبیعی، نوعی قدرت تله کینزی که بی اختیار و بسته به میزان احساسات درونی او فعال می‌شوند، در وی تجلی پیدا می‌کنند، اما به‌دست آوردن این قدرت‌های جدید نه‌تنها زندگی را برای سیدنی آسان‌تر نمی‌کنند، بلکه حالا او باید ضمن سر و سامان دادن به ویرانه‌های زندگی شخصی و اجتماعی خود، از رازی بسیار بزرگ محافظت کند و به‌دنبال یافتن راهی برای کنترل هیولای بیدار شده در درونش باشد.

۱۷- سریال Biohackers

نمره ۶.۷

یک دانشجوی پزشکی در یکی از دانشگاه‌های بزرگ آلمان سعی دارد از ارتباط یک استاد زیست‌شناسی با یک توطئه پرده بردارد.

۱۸- سریال Hollywood

نمره ۷.۶

گروهی از نویسندگان، کارگردانان و بازیگران تازه‌کار و جوان تلاش می‌کنند تا در هالیوود بعد از جنگ جهانی دوم اسم و رسمی بهم بزنند، و برای محقق شدن رویاهایشان حاضرند به هرکاری دست بزنند. با وجود سختی‌ها و مشکلات فراوانی که بر سر راهشان قرار دارد، کورسوی امیدی پیدا می‌کنند؛ امیدی که البته غم زیادی را به همراه می‌آورد.

۱۹- سریال Losing Alice

نمره ۶.۲

سریال‌های جدید 2021

داستان فیلم Losing Alice در خصوص کارگردان مونثی می‌باشد. وی بسیار جاه طلبانه و بلند پروازانه فکر می‌کند و همواره تصمیم داشته که فیلم‌های عجیب و غریب و بزرگی را بسازد. این کارگردان با بک فیلم نامه نویس کوچک‌تر از خود آشنا می‌شود و علاقه‌ی شدیدی به طرز فکر و نحوه‌ی کار و … این فیلم نامه نویس، پیدا می‌کند…

۲۰- سریال The Haunting of Bly Manor

نمره ۷.۵

تسخیرشدگی عمارت بلای، یک سریال اینترنتی آنتولوژی در ژانر ترسناک فراطبیعی است که توسط مایک فلنگن خلق شده‌است. فیلمنامهٔ این سریال، اقتباسی آزاد از نوشتهٔ هنری جیمز است .

سال ۱۹۸۷، یک معلم زن جوان آمریکایی به نام دنی که به تنهایی در لندن زندگی می‌کند، بعد از تجربه‌ای سخت که در زندگی خود داشته است، مسئولیت مراقبت از دو کودک را برعهده می‌گیرد که در خانه‌ای قدیمی که در روستایی به نام بلای واقع شده، زندگی می‌کنند. دنی از همان لحظهٔ ورودش به خانه با برخورد عجیب دو بچه مواجه می‌شود که از دریاچهٔ نزدیکی خانه هراس دارند. به مرور و با رخدادهای بعدی، سرنوشت دنی به سرنوشت بچه‌ها و این خانه پر از راز گره می‌خورد.۲۱- سریال Lupin

نمره ۷.۷

یکی از بهترین و حال‌خوب‌کن‌ترین مینی‌سریال‌های جدید همین سریال لوپن است. آسن دیوپ ، دزد نجیب زاده با الهام از ماجراهای آرسن لوپین ، قصد دارد انتقام پدرش را بگیرد. پدر این جوان متهم شده بود که گردنبند باارزشی را دزدیده است و آسن تا مدت‌ها فکر می‌کرد که زمانی که کودک بود، پدرش واقعا برای تامین رفاه او دست به این کار زده …

۲۲- سریال Tribes of Europa

نمره ۶.۲

داستان های فیلم Tribes of Europa در سال ۲۰۷۴ رخ می‌دهد. در پی یک فاجعه‌ی اسرار آمیز جهانی، جنگی بین قبایلی که از اروپا جدا شده اند، به وجود آمده است. سه خواهر و برادر از قبیله‌ی صلح طلب اورجین، از یکدیگر جدا می‌شوند و هرکدام از آن ها مجبور است که مسیر مخصوص و منحصر به فردی را پشت سر بگذارد ….

۲۳- سریال The Investigation

نمره ۷.۶

پلیس جرایم قتل کپنهاگ به ریاست “جنس مولر” درتلاش است تا معمای قتل روزنامه نگار سوئدی، “کیم وال”، را حل کند.

۲۴- سریال Behind Her Eyes

نمره ۶.۹

سریال “Behind Her Eyes” مجموعه‌ای تلویزیونی در ژانر روان‌شناسی، تخیلی و درام است که توسط آقای استیو لایت‌فوت ساخته شده است. این سریال بریتانیایی بر اساس رمانی پرفروش به همین نام ساخته شد. رمان پرفروش “Behind Her Eyes” توسط خانم سارا پینبورو نوشته و در سال ۲۰۱۷ انتشار یافت. سریال “Behind Her Eyes”در تاریخ ۲۹ بهمن‌ماه ۱۳۹۹ بر روی نتفلیکس قرار گرفت. در این سریال کوتاه سیمونا براون، تام باتمن، ایو هیوسان و رابرت آرامایو نقش آفرینی می‌کنند.

داستان سریال Behind Her Eyes در خصوص مادری تنها به نام لوئیز می‌باشد. وی یک پسر کوچک دارد و دارای شغلی نمیه وقت در مطب یک روانپزشک است. اتفاقات بسیاری رخ می‌دهد و لوئیز تصمیم می‌گیرد که با رئیس خود رابطه برقرار کند. همین موضوع سبب می‌شود که ….

۲۵- سریال Tell Me Your Secrets

نمره ۷.۵

Tell Me Your Secrets قصد دارد تا داستان سه شخصیت را روایت کند. هرکدام از این شخصیت‌ها دارای گذشته‌ای مرموز و آزاردهنده هستند. اولین آن ها زن جوانی است که گذشته‌ی بسیار سخت و عجیبی را پشت سر گذاشته است. دومین آن‌ها یک شکارچی است که از زندگی و یافت رستگاری کاملا نا امید شده است. سومین و آخرین نفر، مادری داغدار است که در صدد یافت ….

۲۶- سریال Little Fires Everywhere

نمره ۷.۸

این سریال در مورد خانواده “ریچاردسون” به خصوص مادر و دختر خانواده می باشد. خانواده ای که اسراری دارند و اینکه دنبال کردن قوانین می تواند فاجعه به بار آورد …

۲۷- سریال مستند A Perfect Planet

نمره ۹.۲

سریال‌های جدید 2021

یک سیاره کامل ( A Perfect Planet ): سریالی مستند به گویندگی دیوید اتنبورو که توسط هو کوردی و نیک شولینگین-اردن ساخته شده است. این مستند سریالی در پنج قسمت تجزیه و تحلیل می‌کند که چگونه نیروهای طبیعت، از جمله قدرت خورشید یا حتی انسان‌ها، زندگی را بر روی زمین هدایت و شکل می‌دهند.

۲۸- سریال مستند Earth at Night in Color

نمره ۸.۳

«زمین رنگی در تاریکی شب»، مستندی در ژانر حیات وحش به کارگردانی تام هیدلستون و محصول سال ۲۰۲۰ کشور آمریکاست. نمایش حیوانات در شب، دید جدیدی از آنها ارائه میدهد به شکلی که برای اولین بار می توانیم شاهد رفتارهای جدیدی باشیم که آن ها از خودشان نشان می دهند.

۲۹- سریال Fate: The Winx Saga

نمره ۷

این اثر که با اقتباس از سریال ‘’Winx Club’’ ساخته شده است، ماجراجویی‌های جدید شخصیت «بلوم» را دنبال می‌کند که زندگی در جهانی تازه را آغاز کرده و می‌بایست چگونگی کنترل کردن قدرت‌های جادویی‌اش را یاد بگیرد اما…

۳۰- سریال ۵۰M2

نمره ۷

پس از خیانت به رئیسانش ، یک ضارب در خیاطی خالی پنهان می شود ، جایی که او را به عنوان پسر صاحب فقید اشتباه می گیرند ، هویتی که تصمیم می گیرد از آن استقبال کند.

۳۱- سریال ۳۰ Coins

نمره ۷.۲

یک کشیش تبعیدی سعی می کند در حالی که در دهکده‌ای دور افتاده در اسپانیا زندگی می کرد ، از شیاطین بگریزد.

۳۲- سریال Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

نمره ۷.۶

مجموعه مستند محدود شده ی “شب استاکر: شکار یک قاتل زنجیره ای” داستان واقعی را روایت می‌کند، اینکه چگونه یکی از بدنام‌ترین قاتلان سریالی در تاریخ آمریکا را دستگیر کردند و به دادگاه کشاندند.

۳۳- سریال Ratched

نمره ۷.۳

رچد یک مجموعه تلویزیونی هیجانی روانشناختی آمریکایی است که در مورد شخصیتی به همین نام از رمان «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» نوشته کن کیسی ساخته شده‌است که در سال ۱۹۶۲ منتشر شد. این مجموعه توسط اوان رومانسکی ساخته شده و توسط رایان مورفی توسعه داده شده‌است، سارا پلسون به عنوان نقش اصلی بازی می‌کند.

پرستاری با نام میلدرد رچد در سال ۱۹۴۷ به کالیفرنیای شمالی میرود تا در یک بیمارستان روانپزشکی استخدام شود. این بیمارستان وظیفه نگهداری از یک قاتل خونسرد و بیرحم به اسم ادموند تولیسان را دارد. در این بیمارستان روانی آزمایش‌های عجیبی بر روی بیماران انجام می‌شود. میلدرد رچد با زیرکی و دروغ به عنوان پرستار در بیمارستان استخدام شده و کم کم مشخص میگردد که هدف شوم او از اینکار چیست. به مرور زندگی پرستار رچد نمایش داده شده و اتفاقات و حوادثی که رخ میدهد داستان اصلی این سریال را شکل می‌دهد.

۳۴- سریال Solar Opposites

نمره ۸

داستان سریال Solar Opposites درباره یک خانواده ۴ نفره فضایی است که به خاطر نابودی سیاره‌شان به کره زمین می‌آیند و سفینه فضایی آن‌ها روی خانه‌ای در قلب آمریکا فرود می‌آید که آن‌ها را مجبور به زندگی در آن جا می‌کند چرا که سفینه‌شان بعد از این سقوط خراب می‌شود و آن‌ها علاوه بر ماموریت مهمی که در کره زمین دارند، باید سفینه خود را تعمیر کنند تا بتوانند از زمین فرار کنند. دو نفر از اعضای خانواده یعنی کروو و یامولاک معتقدند زمین جای افتضاحی برای زندگی است، اما تری و جسی باور دارند روی زمین چیزهای جالبی هم پیدا می‌شود.

در همان ابتدا با دیدن تریلر سریال متوجه خواهید شد که با یک نسخه فضایی ریک و مورتی طرف هستیم، با همان سبک انیمیشن و مهم‌تر از آن شخصیت کروو با صدای ریک (جاستین رویلند) که تنها مقداری بی‌احساس‌تر و ربات‌وارانه ست. اما بی انصافی است که این سریال را فقط اسپین‌آف و فرصتی برای تجدید خاطره تا فصل جدید Rick and Morty بدانیم.

۳۵- سریال The Pembrokeshire Murders

نمره ۷.۳

کارآگاهی به نام استیو تصمیم می‌گیرد تا پرونده های باز قتل دهه ۱۹۸۰ را حل کند. او به همراه تیمش همه مدارک را جمع‌آوری می‌کنند تا قبل از آزادی قاتل، شواهد کافی داشته باشند و…

۳۶- سریال Devs

نمره ۷.۷

«توسعه‌دهندگان»، یک مینی‌سریال درام هیجان انگیز آمریکایی است که توسط الکس گارلند ساخته و پرداخته شده‌است.
شخصیت لیلی چان (با بازی سونویا میزونو) شخصیت مرکزی سریال توسعه دهندگان است، یک مهندس رایانه که در حال کار برای شرکتی در حوزه محاسبات کوانتومی به نام «آمایا» است، که توسط فارست (با بازی نیک آفرمن) اداره می‌شود. لیلی معتقد است که این شرکت مسئول ناپدید شدن دوست پسرش است.

۳۷- سریال Coyote

نمره ۶.۷

بن کلمنز ، مامور مرزبانی ، پس از ۳۲ سال خدمت ، خود را در حال کمک به افرادی می بیند که همیشه سعی کرده است از ایالات متحده دور بمانند.

۳۸- سریال The Serpent

نمره ۷.۷

پرونده قتل حل نشده‌ ۲۰ مسافر هیپی در تایلند در اواسط دهه ۱۹۷۰

۳۹- سریال Pretend It’s a City

نمره ۸.۲

مستندی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی. فرن لبوویتز، نویسنده و دوست قدیمی مارتین اسکورسیزی، در نیویورک پرسه می‌زند و مشاهدات و افکار خود درباره دور و اطرافش را به‌دست می‌دهد، از توریسم، اقتصاد، مترو تا هنر.

۴۰- سریال History of Swear Words

نمره ۶.۵

این سریال پیرامون مصاحبه‌هایی از متخصصان علم لغات، فرهنگ عامه، تاریخ‌شناسان و افرادی که در زمینه سرگرمی جامعه فعالیت دارند، ساخته شده است…