سبک زندگی

در این تصویر اول به چه کسی کمک می‌کنید(پرستار، مرد معلول، کودک گریان یا پیرزن)

انتخاب‌های ما رابطه مستقیمی با شخصیت ما دارد. ویژگی‌های مختلفی که شخصیت ما را مشخص می‌کند، انتخاب و تصمیم گیری ما را نیز مشخص می‌کنند؛ بنابراین بسته به انتخاب و تصمیمات فرد، نوع شخصیت وی نیز مشخص می‌شود.

تست شخصیتی که در زیر به شما ارائه می‌کنیم، از این مسئله الهام گرفته شده است. تمام کاری که شما باید انجام دهید، این است که به تصویر زیر نگاه کنید و از میان این افراد، یکی را انتخاب کنید که در ابتدا به آن کمک خواهید کرد.

این تست را انجام دهید. با توجه به گزینه نخستی که به ذهن شما خطور می‌کند، این آزمون شخصیت شما را نشان می‌دهد. زمان زیادی برای فکر کردن نیاز ندارید. پس به تصویر نگاه کنید؛ انتخاب کرده و سپس توضیحات زیر را بخوانید.

1- پرستار

اگر پرستار را انتخاب می‌کنید، به این معنی است که شما فرد خوشبختی هستید.

پرستار فردی است که شاید نیاز به کمک نداشته باشد. انتخاب تو برای کمک به پرستار به معنای آن است که شما فردی آسانگیر در زندگی هستید و مشکلات سخت شما را در این جهان اذیت نمی‌کنند.

شاید شما در ابتدا پرستار را دیده اید و به او کمک کرده اید تا پرونده‌های خود را جمع کند. رنگ‌های شاد زندگی شما را به خود جلب می‌کند و شما به طبیعت خود خوشبین هستید؛ تا جایی که فکر می‌کنید اطرافیان تان عملکرد خوبی دارند. به راحتی با مردم ارتباط برقرار می‌کنید. شما اعتقاد جدی دارید که مراحل تاریک زندگی صرفا موقتی هستند.

2- مرد عصادار

اگر تصمیم دارید به مرد دارای عصا کمک کنید، به این معناست که شما رهبری طبیعی هستید.

این تصویر، فردی را با عصا به هنگام سقوط نشان می‌دهد. کمک به او بدین معناست که شما ذاتا یک فرمانده و رهبر به شمار می‌روید. می‌توانید شخصی را ببینید که با عصای خود راه می‌رود؛ اما نمی‌خواهید وقت او را در حالی که در انتظار کمک به سر می‌برد، تلف کنید.

شما به او کمک می‌کنید تا بلند شود و برود. این بیانگر مهارت رهبری شماست. شما به دیگران کمک می‌کنید و افراد قدرتمند را جذب می‌کنید. کمک به این فرد، اولویتی برای شما می‌شود؛ چرا که این مسئله که او تلاش دارد تا با وجود پا‌های شکسته اش، به تنهایی راه برود را تقدیر می‌کنید. شما فردی پویا، منظم، عقلانی و دارای قدرت خارق العاده برای تمرکز در زندگی هستید.

3- پسر گریان

اگر پسری را انتخاب می‌کنید که گریه می‌کند، این به معنای دلسوزی شماست.

پسر گریه می‌کند و هیچ کس علت واقعی آن را نمی‌داند. کودکان به دلایل بسیاری گریه می‌کنند؛ برخی از آن‌ها ممکن است خطرناک باشد و برخی اینگونه نیست. کمک به کودک به این معنی است که شما فردی حساس هستید و نمی‌توانید تا رنج دیگران را تحمل کنید.

4- پیرزن

کمک به پیرزن به معنای خوش بین بودن با احساس اخلاقی بالاست.

این عکس به وضوع نشان می‌دهد پیرزن برای راه رفتن به کمک احتیاج دارد. از آنجا که او عینک مشکی به چشم دارد، نمی‌توان نتیجه گرفت که او نابیناست یا نه. کمک به این پیرزن به معنای تأکید بر اخلاق در تربیت شماست.

شما ارزش‌های سنتی را دوست دارید و به فرهنگ و میراث احترام زیادی می‌گذارید. احترام شما نسبت به سالخوردگان و تمایل به کمک به آن‌ها با وجود آنکه می‌دانید حتی آن‌ها ممکن است نتوانند لطف شما را پس دهند، از خود گذشتگی شما را نشان می‌دهد.

شما ماهیتی خوش بینیانه دارید. شما متوجه این مسئله هستید که انسان هرچقدر هم سن داشته باشد، همیشه می‌تواند در بهتر شدن دنیا سهیم باشد؛ از این رو وظیفه خود می‌دانید که کمک کنید.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

24


تست شخصیت شناسی : روانشناسان با این تست ویژگی‌های شخصیتی مانند وظیفه‌شناسی، دوستی، صداقت و کمک‌رسانی را ارزیابی میکنند.

در این تصویر اول به چه کسی کمک می‌کنید(پرستار، مرد معلول، کودک گریان یا پیرزن)

اگر شما به پرستار کمک می‌کنید

شما روی هیچ مشکل یا موضوعی تمرکز نمی‌کنید و نمی توانید برای مدت طولانی در یک موقعیت بمانید. هنگام مواجه شدن با مشکلات، دنبال راه حل هستید. شما تحلیل گر و مشکل گشا هستید. زمان ، برایتان بسیار ارزشمند است. رویکرد منطقی دارید و تصمیمات احساسی نمی گیرید. شما با آرامش به حرف دیگران گوش می دهید و هرگز آنها را قضاوت نمی کنید. اطرافیانتان وقتی در کنار شما هستند، احساس آرامش میکنند.

اگر شما به مرد معلول کمک می‌کنید

شما ویژگی‌های رهبری دارید. شما همیشه برای کمک به مردم و همدردی با آنها آماده اید. همه تصمیمات خودتان را جدی می گیرید. اهداف زندگیتان را اولویت بندی می کنید و در فعالیت هایی که شما را از رسیدن به اهدافتان دور میکند، شرکت نمیکنید.

ابتکار عمل دارید و بدون اینکه به ضرر کردن فکر کنید، ریسک میکنید. شما سرسخت هستید و در سخت ترین شرایط هم خونسردی خودتان را حفظ خواهید کرد. سطح آگاهی شما نسبت به اطرافیانتان بالا است. شما از هر موقعیت و فرصتی برای پیشرفت خودتان استفاده میکنید.

اگر شما به کودک گریان کمک‌می کنید

شما فردی احساساتی هستید که به احساسات و روابط اهمیت می دهید. شما شنونده خوبی هستید. خانواده و دوستانتان به شما اعتماد دارند. شما فردی دلسوز ومهربان هستید. گاهی اوقات به شدت تحت تأثیر احساسات خودتان قرار می گیرید. شما تصمیمات خودتان را بر اساس ارزش های جامعه می گیرید. شما محرم اسرار اطرافیانتان هستید، به مشکلات آنها گوش میدهید و حتی سعی میکنید مشکلات آنها را حل کنید. انتخاب شما نشان می دهد که در کودکی مشکلاتی داشته اید، که حل نشده است. شما کسی را دوست دارید که به شما کمک کند تا با آشفتگی های عاطفی در زندگی مقابله کنید.

اگر شما به پیرزن کمک می‌کنید

شما فردی با اخلاق هستید که به مقامات و افراد مسن احترام می گذارید. به عقاید و احساسات دیگران احترام می گذارید. شما با کسی که احساس تنهایی می کند ابراز همراهی می کنید. شما فردی احساساتی هستید اما می دانید چه زمانی باید دور دیگران را خط قرمز بکشید. شما به دیگران احترام می گذارید و انتظار احترام هم دارید. به حرف های اطرافیانتان گوش می دهید و هرگز آنها را قضاوت نمی کنید. از نظرات و تصمیمات خودتان دفاع می کنید .شما از نظر عاطفی بسیار بالغ هستید. مردم را بسیار دوست دارید، حتی اگر آن را با صدای بلند ابراز نکنید. دوست ندارید افراد ضعیف را تحقیر کنید، بلکه دوست دارید به آنها کمک کنید تا روی پای خودشان بایستند.


به گزارش همشهری آنلاین، روز گذشته نوزاد دارای معلولیتی جلوی درب شیرخوارگاه آمنه رها شده بود که طبق گفته، فاطمه ارزانیان، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران دست‌نوشته‌ای همراه این نوزاد بوده که در آن نوشته شده بود والدینش شرایط نگهداری او را ندارند.

در این راستا ارزانیان درخصوص آخرین وضعیت این کودک به ارائه توضیحاتی پرداخت و با اشاره به اینکه بعد از مشاهده کودک مقابل درب شیرخوارگاه ، مددکار برای پذیرش این کودک ورود کرد، گفت: پزشک و پرستار ویزیت اولیه را انجام دادند و حتی اجازه ندادیم که مادریار به کودک شیر دهد، زیرا ممکن بود بلع کودک دچار مشکل باشد و در این زمینه از پرستار کمک گرفتند.

ارزانیان ادامه داد: همچنین نیروی انتظامی نیز برای صورت جلسه وضعیت به شیرخوارگاه مراجعه کرد و از اورژانس اجتماعی نیز کمک گرفته شد. اورژانس بعد از انجام کارهای اولیه در شیرخوارگاه آمنه این نوزاد را به شیرخوارگاه رفیده (شیرخوارگاه کودکان دارای معلولیت) ارجاع داد. اکنون حال عمومی کودک خوب است و در شیرخوارگاه پذیرش شده است.

پیدا شدن یک نوزاد رها شده دیگر در تهران | دست‌نوشته‌ای تلخ همراه نوزاد رها شده

نحوه پذیرش کودکانی که سر راه قرار می‌گیرند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص نحوه پذیرش کودکانی که سر راه قرار می‌گیرند، نیز اینطور توضیح داد که کودکانی که اغلب در ساختمان بهزیستی، شیرخوارگاه یا حتی بیمارستان‌ها رها می‌شوند، معمولا با اورژانس اجتماعی تماس گرفته می‌شود. در این راستا از مردم درخواست داریم در صورت مشاهده موارد این چنینی‌ (کودکانی که سر راه قرار می‌گیرند) با اورژانس اجتماعی ۱۲۳ تماس بگیرند. همکاران به فوریت در محل مستقر خواهند شد و اقدامات مددکاری لازم را انجام می‌دهند. پس از آن کودک را از طریق حکم قضایی به ستاد پذیرش و هماهنگی استان منتقل و در ستاد پذیرش نیز گزارش‌هایی تهیه و سپس برای جانمایی کودک او را در یکی از شیرخوارگاه‌ها پذیرش می‌کنند.

بیشتر بخوانید: 

  • پیدا شدن یک نوزاد رها شده کنار سطل زباله در افسریه | این نوزاد پسر تنها چند ساعت است که متولد شده است 
  • پیدا شدن یک نوزاد رهاشده در بندرگز

وی با بیان اینکه اولویت بهزیستی بازگرداندن کودک به آغوش خانواده است و “گاها” می‌توان خانواده‌های این کودکان را پیدا کرد و آن‌ها را در صورت صلاحیت خانواده ومهیا بودن شرایط به خانواده‌شان پیوند داد گفت: در غیر این صورت اگر خانواده آنها را شناسایی نکنیم، کودک وارد مرحله فرزندخواندگی می‌شود. سازمان بهزیستی افرادی که متقاضی سرپرستی فرزندان دارای معلول یا نیاز به پیگیری درمان هستند را خارج از نوبت در اولویت قرار می‌دهد.

ارزانیان در ادامه درخصوص نحوه شناسایی خانواده‌های کودکانی که سر راه گذاشته می‌شوند، بیان کرد: هیچ کودکی نباید در خیابان بماند و براین اساس سازمان بهزیستی بعد از مشاهده کودکانی که سر راه گذاشته می‌شوند، آنها را پذیرش می‌کند، اما بعد از اینکه کودک در شیرخوارگاه مستقر شد، مددکار به طور جدی پیگیر پیدا کردن اعضای خانواده کودک خواهد شد تا دوباره او را به خانواده پیوند دهد و اگر خانواده به لحاظ اقتصادی دچار مشکل بود، مورد حمایت قرار می گیرد.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران افزود: در صورتی که خانواده کودک فاقد شرایط نگهداری باشد، دیگر اعضای خانواده کودک همچون عمه، دایی و خاله و… را پیدا کرده و در صورت دارا بودن شرایط او را به خانواده پیوند می‌دهیم. در غیر این صورت کودکی که فاقد سرپرست باشد، وارد مرحله فرزندخواندگی خواهد شد.

کد خبر 699883