ارز دیجیتال

بهترین سایت برای خرید و فروش ارز دیجیتال

ارزهای دیجیتال این روزها سروصدای زیادی را به راه انداخته‌اند، مطالب مرتبط با آنها در گوشه‌وکنار وب و شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود و کنجکاوی همه را بر می‌انگیزد. رمزارزها بخش بزرگی از دنیای دیجیتال را تصاحب کرده‌اند. از اپلیکیشن‌ها و سایت‌های مختلف گرفته تا انواع ارز دیجیتال و توکن‌های مختلف و البته صرافی‌ها و کیف پول‌ها. اکنون که شما مشغول مطالعه این مطلب هستید افراد بسیاری در حال خرید و فروش ارزهای دیجیتال و کسب درآمد از این طریق بوده و عده‌ای دیگر مشغول کسب آگاهی و اطلاعات گوناگون در این زمینه هستند.

 

ما در این مطلب قصد داریم به یکی از موضوعات مربوط به رمزارزها، یعنی سایت‌ها و صرافی‌های خرید ارز دیجیتال بپردازیم که مسئله‌ای بسیار مهم است. اگر می‌خواهید بدانید ارز دیجیتال کجا و چگونه خرید و فروش می‌شود طی این مطلب با ما همراه باشید.

صرافی ارز دیجیتال یا سایت خرید ارز دیجیتال چیست؟

سایت خرید ارز دیجیتال یا صرافی ارز دیجیتال، از یک جهت مشابه صرافی‌های پول کاغذی است. همان‌طور که برای خرید و فروش ارزهای مختلف مانند دلار، یورو و… به صرافی‌های گوناگون مراجعه می‌کنید، برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال هم باید به صرافی‌ها مراجعه کنید. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که صرافی‌های معمولی خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال را ارائه نمی‌دهند و برای این کار، شما باید به صرافی‌های مخصوص ارزهای دیجیتال مراجعه کنید.

صرافی‌های ارز دیجیتال صرافی‌هایی هستند که از طریق وب‌سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های مختلف در دسترس هستند. شما می‌توانید با مراجعه به این صرافی‌ها خرید و فروش ارزهای دیجیتال را انجام دهید. هریک از صرافی‌های ارز دیجیتال قوانین مخصوص به خود را در زمینه احراز هویت و… دارند. برای نمونه احراز هویت در تمامی صرافی‌های ایرانی ضرورت دارد و بدون احراز هویت، شما قادر به فعالیت در صرافی نیستید.

انواع صرافی ارز دیجیتال

اگر می‌خواهید بهترین و مناسب‌ترین صرافی را برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال انتخاب کنید، ابتدا باید با انواع مختلف صرافی‌ها آشنا شوید. صرافی‌های ارز دیجیتال از زوایای مختلفی قابل تقسیم‌بندی هستند، شامل:

  • متمرکز یا غیرمتمرکز
  • نیازمند به احراز هویت و عدم نیاز به احراز هویت
  • ایرانی و خارجی

صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز

صرافی‌ها بر اساس چگونگی مدیریت اطلاعات به دو دسته متمرکز (Centralized) و غیرمتمرکز (Decentralized) تقسیم می‌شوند. در دسته اول اطلاعات تحت کنترل صرافی است و صرافی به‌تنهایی روی اطلاعات نظارت کامل دارد، اما در دسته غیرمتمرکز، صرافی به شکل همتا به همتا اداره می‌شود؛ یعنی کاربران مستقیماً و بدون دخالت هیچ شخص سومی، با یک‌دیگر معامله می‌کنند.

نیاز به احراز هویت و عدم نیاز به احراز هویت

بعضی از صرافی‌ها از کاربران انتظار انجام مراحل احراز هویت دارند و نسبت به هویت کاربران خود حساس هستند. درحالی‌که صرافی‌های دیگری هستند که خدمات خود را به کاربران ناشناس ارائه می‌دهند. فعالیت در تمام صرافی‌های ایرانی نیاز به احراز هویت دارد و شما نمی‌توانید بدون انجام احراز هویت از خدمات آنها استفاده کنید. اگر مایل به فعالیت در صرافی بدون احراز هویت هستید، می‌توانید بعضی از صرافی‌های خارجی را انتخاب کنید.

صرافی ایرانی و صرافی خارجی

صرافی‌های ایرانی و خارجی هر یک مزایا و معایب مخصوص به خود را دارند. بیشتر صرافی‌های خارجی ارزهای دیجیتال متنوع و زیادی را ارائه می‌کنند. درحالی‌که ارزهای ارائه شده در صرافی‌های ایرانی محدودترند. صرافی‌های خارجی ممکن است بدون نیاز به احراز هویت خدمات خود را ارائه دهند، درحالی‌که در صرافی‌های ایرانی نیاز به احراز هویت دارید. بیشتر صرافی‌های خارجی که نیاز به احراز هویت دارند، به علت شرایط خاص کشور ایران، پاسپورت ایرانی را قبول نمی‌کنند. همچنین امکان تبدیل تومان به ارز دیجیتال و استفاده از کارت بانکی ایرانی فقط در صرافی ایرانی وجود دارد، بنابراین در صورت نداشتن حساب بانکی خارجی شما مجبور به استفاده از صرافی ایرانی هستید و راه دیگری برای شروع فعالیت یا برداشت و استفاده از پول خود ندارید.

بهترین صرافی ایرانی

صرافی‌های ایرانی زیادی هستند که شما می‌توانید آنها را برای خرید یا فروش بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال انتخاب کنید.

صرافی‌های ایرانی به دلیل وضعیت تحریم‌ها به‌شدت توصیه می‌شوند. حتی در صورت وضع قوانین و سیاست‌های جدید توسط صرافی‌های خارجی، دارایی شما در این صرافی‌ها در امنیت کامل خواهد بود. بعضی از صرافی‌های محبوب ایرانی در ادامه معرفی می‌شوند:

صرافی تبدیل Tabdeal

یکی از بهترین گزینه‌ها بین صرافی‌های ایرانی این مورد است. این صرافی یک پشتیبانی قوی دارد که به دو روش چت و تلفنی انجام می‌شود. ثبت‌نام و احراز هویت به‌صورت سریع و آسان انجام می‌شود و کیف پول اختصاصی این صرافی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است. اپلیکیشن موبایل و ابزارهای ترید حرفه‌ای (مانند حد ضرر و OCO) هم در دسترس کاربران قرار دارند و به شما اجازه می‌دهند در هر شرایطی با ابزارهای حرفه‌ای سرمایه خود را به بهترین شکل مدیریت کنید. بیشترین تنوع ارزهای دیجیتال بین صرافی‌های ایرانی را هم همین‌جا شاهد هستیم. در زمان نگارش این مقاله، بیش از ۷۰ ارز دیجیتال در تبدیل (همراه با بازار تتری و بازار تومانی) پشتیبانی می‌شود. حجم معاملات در این صرافی بالاست و قیمت‌ها با قیمت‌های جهانی تقریباً هماهنگ است. به‌صورت ۲۴ ساعته می‌توان در این صرافی معامله کرد و کم‌ترین فاصله میان قیمت خرید و فروش را تجربه کرد.

صرافی نوبیتکس Nobitex

صرافی نوبیتکس یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های ایرانی است که می‌توانید انتخاب کنید و از طریق آن به خرید و فروش بپردازید. نوبیتکس بازارهای اصلی (جفت ارزهای شامل ریال) و حرفه‌ای (جفت ارزهایی که به‌جای تومان شامل تتر هستند) دارد، سرعت انجام معاملات هم در نوبیتکس بالاست. هم امکان معامله سریع با قیمت رسمی در نوبیتکس وجود دارد و هم امکان سفارش با قیمت انتخابی. احراز هویت در نوبیتکس بسیار آسان است. اپلیکیشن نوبیتکس نیز قابل نصب بر روی گوشی است.

صرافی والکس Wallex

صرافی والکس هم از صرافی‌های قدیمی ایرانی است. والکس هم مزایای خاص خود را دارد از جمله اینکه کمترین حجم معاملاتی در بعضی بازارهای ریالی آن، ۱۰۰٬۰۰۰ تومان است درحالی‌که این عدد در صرافی نوبیتکس ۳۰۰٬۰۰۰ تومان است. والکس هم مانند صرافی تبدیل، امنیت بالایی دارد. والکس اما اپلیکیشنی ندارد و فقط از طریق وب‌سایت در دسترس است.

صرافی اکسیر Exir

اکسیر هم از صرافی‌هایی است که مزایای خاص خود را دارد. این مزایا عبارتند از پشتیبانی ۲۴ ساعته، آموزش‌های تصویری و داشتن اپلیکیشن موبایل برای سیستم اندروید. اپلیکیشن موبایل یک مزیت مهم است که باعث می‌شود شما در هر شرایطی به‌راحتی به حساب خود دسترسی داشته باشید و معاملات موردنظر خود را با سرعت و سهولت بیشتری انجام دهید.

از دیگر صرافی‌های ایرانی می‌توان به آبان تتر، بیت‌پین، بیت ۲۴، بیتستان، رمزینکس، و اکسکوینو اشاره کرد.

بهترین صرافی خارجی

صرافی‌های خارجی تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند به نیازهای مختلف کاربران پاسخ دهند. ارزهای دیجیتال زیادی هستند که در صرافی‌های ایرانی پشتیبانی نمی‌شوند و فقط در صرافی خارجی می‌توانید آنها را تهیه کنید. صرافی‌های خارجی جز مسئله تنوع رمزارزها، مزایای دیگری هم می‌توانند داشته باشند که صرافی‌های ایرانی شامل این مزایا نمی‌شوند مانند معاملات فیوچرز که تریدرهای حرفه‌ای از آن استفاده می‌کنند.

صرافی بایننس Binance

صرافی بایننس بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین صرافی در سطح جهان است و در بسیاری از زمینه‌ها حرف اول را می‌زند. بایننس تنوعی باورنکردنی از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می‌کند. اکثر ارزها در این صرافی پشتیبانی می‌شوند که تعداد آن‌ها نزدیک به ۴۰۰ تاست. هرکس که با بازار کریپتو آشنایی داشته باشد بدون شک صرافی بایننس را می‌شناسد. نکته منفی این صرافی نیاز به انجام احراز هویت است چرا که پاسپورت ایرانی را نمی‌پذیرد به همین علت فعالیت در این صرافی به دقت و هوشیاری زیادی نیاز دارد چون در صورت مشخص‌شدن آی‌پی ایران خطر بلوکه شدن ارزهای شما وجود دارد. پس از تحریم ایرانی‌ها توسط این صرافی، تریدرهای زیادی به صرافی‌های دیگر ارز دیجیتال مهاجرت کردند.

صرافی کوکوین KuCoin

کوکوین هم در سطح جهانی و هم در ایران از محبوبیت خاصی برخوردار است و عده زیادی این صرافی را برای انجام معاملات ارز دیجیتال مناسب می‌دانند. صرافی کوکوین حساسیت‌های بایننس را ندارد اما بااین‌حال بهتر است هنگام استفاده از صرافی‌های خارجی از وی‌پی‌ان استفاده نمایید تا دارایی دیجیتالی شما از هرگونه ریسک و خطر احتمالی در امان باشد. کوکوین تنوع بسیار خوبی از کوین‌ها را ارائه می‌دهد و اپلیکیشن آن محیطی بسیار کاربرپسند دارد. امنیت این صرافی هم کاملاً متناسب با محبوبیت جهانی آن است و شما را ناامید نخواهد کرد. انواع ابزارهای ترید حرفه‌ای هم در این صرافی وجود دارد.

صرافی کوینکس Coinex

صرافی خارجی کوینکس به گونه خاصی موردتوجه ایرانیان است چرا که رسماً اعلام کرده است پاسپورت ایرانی را برای انجام احراز هویت می‌پذیرد، چیزی که بین صرافی‌های خارجی رایج نیست. در مهاجرت کاربران ایرانی تحریم شده از بایننس، صرافی کوینکس مقصد بسیاری از تریدرها بود. کوینکس بیش از ۲۵۰ ارز را پشتیبانی می‌کند. این صرافی امکانات کاربری کامل را از جمله معاملات مارجینز و فیوچرز ارائه می‌کند. همچنین گفته می‌شود که این صرافی بین صرافی‌های بین‌المللی پایین‌ترین کارمزد را دارد. با این توصیفات این صرافی هم می‌تواند جز انتخاب‌های مناسب برای کاربران ایرانی باشد.

از دیگر صرافی‌های محبوب خارجی می‌توان به کراکن Kraken، جمینی Gemini، کوین‌بیس Coinbase و اوککس یا اوکی اکسچنج OKEx اشاره کرد.

صرافی ایرانی یا خارجی؟

پیش‌تر درباره صرافی‌های ایرانی و خارجی توضیح دادیم و بعضی از صرافی‌های محبوب و معتبر ایرانی و خارجی را معرفی کردیم. حال این پرسش مطرح می‌شود که بهتر است صرافی ایرانی را برای فعالیت خود انتخاب کنیم یا صرافی‌های خارجی را؟ در ادامه به پاسخ این پرسش می‌پردازیم.

42

اول باید دقت داشته باشید همان‌طور که در ابتدای مطلب گفته شد امکان تبدیل تومان فقط از طریق صرافی‌های ایرانی وجود دارد بنابراین اکثر افراد مجبور به ثبت‌نام در صرافی ایرانی برای برداشت و واریز تومان هستند. علاوه بر این، امکان تحریم کاربران ایرانی توسط صرافی‌های جدید هم وجود دارد، درست است که امکان دارد بعضی صرافی‌های خارجی مزایای مهمی نسبت به صرافی‌های ایرانی داشته باشند اما صرافی‌های خارجی، خطرات خاص خود را دارند. پیشنهاد می‌شود فعالیت در صرافی خارجی را فقط در صورت ضرورت و به شکل هدفمند و برنامه‌ریزی‌شده شروع کنید. اگر امکانات صرافی‌های ایرانی نیازهای شما را برطرف می‌کنند فعالیت خود را در همین صرافی‌ها انجام دهید. اگر به هر دلیلی لازم می‌دانید که در صرافی خارجی فعالیت کنید حتماً از وی‌پی‌ان استفاده کنید و به طور مرتب دارایی‌های خود را به کیف‌پول‌های امن و مطمئن انتقال دهید تا در معرض بلوکه شدن توسط صرافی قرار نگیرد.

سخن پایانی

بهترین سایت‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال در این مطلب خدمت شما عزیزان معرفی شدند و با انواع صرافی‌‌های ارز دیجیتال آشنا شدید. شما می‌توانید برای فعالیت مختلف و متنوعی، از صرافی‌های ارز دیجیتال استفاده کنید. به‌طور مثال برای اطلاع از قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال، استفاده از چارت‌ها و نمودارها و دسترسی به اطلاعات بازار جهانی و تحلیل بازار با استفاده از این اطلاعات.

صرافی‌ها همچنین مطالب مختلفی را در رابطه با چگونگی ثبت‌نام و احراز هویت، فعالیت در صرافی و بخش‌ها و امکانات مختلف صرافی، به همراه مطالب آموزشی متنوع ارائه می‌کنند که می‌توانید جهت انجام فعالیت‌های مختلف خود از آنها کمک بگیرید. حتماً به خاطر داشته باشید که صرافی مناسب را با توجه به نیازهای خودتان با دقت انتخاب کنید. همچنین از نکات امنیتی مربوط به حساب خود در صرافی غافل نباشید. از رمز عبوری قدرتمند استفاده کرده و از اینترنت عمومی مانند رستوران‌ها و کتابخانه‌ها جهت ورود به حساب کاربری خود استفاده نکنید.

 

 


چه فاکتورهایی را برای انتخاب بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال مدنظر قرار دهیم؟

بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال توجه بسیاری از سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است و شاهد حضور نهادها، شرکت ها و کارآفرینان بزرگ در این بازار هستیم. ایلان ماسک، کارآفرین موفق آمریکایی و بنیانگذار شرکت تسلا، از جمله فعالین بازار رمز ارز است که با توئیت هایش جنب و جوش ویژه‌ای در آن ایجاد کرده است. ماسک که لقب ثروتمندترین فرد جهان را یدک می‌کشد، بخشی از دارایی‌اش را به ارز دیجیتال تبدیل کرده‌است. او به قدری در این بازار مورد توجه است که توئیتش در حمایت از رمزارزی به نام دوج کوین سبب شد بسیاری از سرمایه گذاران تصمیم به خرید دوج کوین بگیرند. سرمایه گذاری در این بازار جذاب و پرتلاطم، برای هر کسی امکان‌پذیر است. اما لازم است نسبت به آن شناخت داشته باشیم و ابزارهای مناسبی را به کار بگیریم. در بحث ابزارها، انتخاب بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال، چالشی است که حتماً با آن مواجه خواهیدشد.

سایت خرید ارز دیجیتال چیست؟

سرمایه گذاری یا معامله ارز دیجیتال از طریق وبسایت هایی اتفاق می‌افتد که به شما امکان تبدیل دارایی ریالی به ارز دیجیتال را می‌دهند. همچنین این امکان را خواهید داشت که از طریق خرید و فروش، رمزارز خود را به ارز دیجیتال دیگری تبدیل کنید یا آن را به صورت ریالی بفروشید. البته توجه داشته‌باشید که چون تعداد ارزهای دیجیتال زیاد است، ممکن است امکان خرید یا تبدیل آن‌ها در تمام وبسایت ها وجود نداشته باشد. با این حال یک سری ارزهای دیجیتال رایج مانند بیت کوین، لایت کوین، ریپل، اتریوم و تتر در اکثر وبسایت ها قابل معامله هستند.

اکثر سایت های خرید و فروش شکل پلتفرمی دارند؛ یعنی بستری ایجاد می‌کنند که شما بتوانید با دیگر فعالان حاضر در بازار ارز دیجیتال معامله کنید. به این وبسایت‌ها، پلتفرم معامله ارز دیجیتال یا صرافی ارز دیجیتال گفته می‌شود. صرافی ها، انواع و ویژگی‌هایی دارند که با تفکیک و مقایسه آن‌ها می‌توانید بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال را متناسب با نیاز خودتان شناسایی کنید.

انواع صرافی ارز دیجیتال

صرافی‌های ارز دیجیتال را می‌توان با معیارهای متفاوتی، به چند دسته تقسیم کرد:

۱. صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز

صرافی های متمرکز به شما این امکان را می‌دهند که ارز رایج کشور خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. چون ارز محلی وارد این صرافی ها می‌شود طبیعی است فعالیتشان در صورت صدور مجوز و اعمال نظارت از طرف دولت ها امکان پذیر باشد. اخذ مجوز مسئولیت‌هایی را متوجه این صرافی‌ها می‌کند و لذا آن‌ها نقش واسط را در معاملات ایفا می‌کنند و بر انجام معاملات نظارت دارند. صرافی‌های متمرکز سعی می‌کنند امکان خرید بیت کوین و دیگر ارزهای باثبات را فراهم کنند تا ریسک کمتری متوجه مشتریان باشد.

در صرافی‌های غیرمتمرکز امکان تبدیل ارز محلی به ارز دیجیتال وجود ندارد. در این نوع صرافی ها ناظری وجود ندارد و تبادل به طور کاملاً مستقیم انجام می‌شود. اگر مالک ریال هستید و می‌خواهید در یکی از این صرافی ها فعالیت کنید، ابتدا باید به یک صرافی متمرکز مراجعه کنید تا بتوانید ریال خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. سپس خواهیدتوانست این ارز دیجیتال را به صرافی غیرمتمرکزی که مدنظر دارید منتقل کنید و معاملاتتان را در آنجا ادامه دهید. صرافی های غیرمتمرکز گزینه‌های بیشتری برای معامله در دسترس شما قرار می‌دهند اما ارزهای دیجیتال پیشنهادی آن‌ها الزاماً باثبات نیستند، یعنی ریسک بیشتری دارند.

بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

۲. نیاز به احراز هویت و عدم نیاز به احراز هویت

اینکه در وبسایت انتخابی شما احراز هویت انجام می‌شود یا نه، بر آزادی عمل و ریسک شما اثر می‌گذارد. در وبسایت های ایرانی، احراز هویت به طور مستقیم و از طریق دریافت عکس مدارک شناسایی انجام می‌شود و در خصوص وبسایت‌های خارجی این امر به صورت غیرمستقیم و از طریق کارت های متصل به حساب‌های بین‌المللی مانند ویزا یا مسترکارت انجام می‌شود. فرلیند احراز هویت ممکن است شروع فعالیت شما در بازار کریپتوکارنسی را به تأخیر بیندازد اما مزایایی به همراه دارد:

  • در صورت تخلف کاربران، به دلیل مشخص بودن هویت، اقداماتشان قابل پیگیری است.
  • در تبادل ارز دیجیتال، طرفین معامله مشخص هستند و لذا امکان کلاه برداری توسط یکی از طرفین معامله وجود ندارد.
  • اگر کسی بخواهد دارایی که از راه نامشروع به دست آورده را به ارز دیجیتال تبدیل کند، دارایی‌اش در بازار رمزارزها قابل شناسایی و پیگیری است.
  • ذخیره دارایی به شکل ارز دیجیتال برای فرار مالیاتی را غیرممکن می‌کند چون مشخص می‌شود چه کسی چه مقدار دارایی به این شکل ذخیره کرده‌است.

۳. صرافی ایرانی و صرافی خارجی

در هنگام انتخاب بهترین وبسایت خرید و فروش ارز دیجیتال با صرافی های ایرانی و خارجی مواجه می‌شوید. قبل از اینکه  این دسته‌ها را با یکدیگر مقایسه کنیم، با بهترین‌های هر یک آشنا می‌شویم.

بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی

بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال

تبدیل

تبدیل یک صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی است که امکان خرید اکثر رمزارزها را فراهم می‌کند. این صرافی مانند همه صرافی‌های ایرانی، متمرکز است و لذا لازم است برای فعالیت در آن نسبت به احراز هویت اقدام کنید. تبدیل آموزش‌های کاملی در خصوص فعالیت سرمایه گذاری و خرید و فروش ارز دیجیتال ارائه می‌کند و اگر در ابتدای مسیر هستید، این وبسایت، نیاز آموزشی شما را به‌خوبی پوشش می‌دهد. علاوه بر آموزش‌ها، امکان مشاوره رایگان نیز برای کاربران این وبسایت فراهم شده است. ارائه ابزارهای مدیریت ریسک از سوی تبدیل مورد استقبال تریدرهای حرفه‌ای قرار گرفته‌است و همچنین باعث جذابیت این وبسایت برای تازه‌واردهایی شده که نمی‌خواهند ریسک بالایی سرمایه‌شان را تهدید کند.

نوبیتکس

دلیل اصلی اینکه نوبیتکس هم‌اکنون نسبت به تبدیل و رمزینکس مخاطب بیشتری دارد، سابقه بیشتر آن است. تعداد ارزهای ارائه شده در این وبسایت نسبت به رقبایش کمتر است. کارمزد معامله در نوبیتکس بالا نیست اما نسبت به دیگر وبسایت ها بیشتر است. در واقع، رقبای نوبیتکس برای این که سهم بیشتری از بازار کسب کنند، میزان کارمزد پایین تری را پیشنهاد می‌کنند.

رمزینکس

رمزینکس توانسته با ارائه کارمزدهای رقابتی، به گزینه‌ای جدی برای کسانی تبدیل شود که می‌خواهند معاملات متعددی انجام دهند. رمزینکس هم آموزش‌های کاملی به مخاطبان ارائه می‌کند اما در مقایسه با رقبا پشتیبانی ضعیفی دارد. به همین دلیل ممکن است برای کسانی که تازه تصمیم به فعالیت در حوزه رمزارز گرفته‌اند، گزینه مناسبی نباشد.

بهترین صرافی خارجی

بایننس

این پلتفرم، بزرگترین صرافی جهان است که امکان تبادل بیش از ۴۰۰ نوع ارز دیجیتال را فراهم می‌کند. الزام به احراز هویت توسط این وبسایت سبب شده است که فعالیت کاربران ایرانی در آن با محدودیت مواجه شود.

کوکوین

اگر بخواهید خدمات کوکوین را به‌صورت تمام و کمال در دسترس داشته باشید، باید احراز هویت شوید. می‌توان بدون احراز هویت نیز تا سقف مشخصی از خدمات این وبسایت استفاده کرد. سقف اعلام شده برای فعال بدون احراز هویت در کوکوین، برداشت یا واریز ۵ بیت کوین است که مانعی برای فعالیت اکثر کاربران ایرانی ایجاد نمی‌کند.

از صرافی ایرانی استفاده کنم یا خارجی؟

برای پاسخ به این سوال موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

گستره خدمات

برخی صرافی های خارجی خدمات بیشتری نسبت به صرافی های ایرانی ارائه می‌کنند. بخشی از آن ها نظیر معاملات اهرم دار به سبب محدودیت های قانونی در ایران قابل ارائه نیستند اما در خصوص سایر خدمات شاهد پیشرفت سریع وبسایت های ایرانی و گسترش دامنه خدمات‌شان هستیم.

سهولت تبدیل ریال

برای فعالیت در وبسایت های خارجی لازم است در یک صرافی ایرانی ریال خود را به ارز دیجیتال تبدیل کنید. سپس آن را به صرافی خارجی منتقل کنید تا بتوانید معامله ارز دیجیتال انجام دهید. در صرافی‌های ایرانی اما می‌توانید به‌راحتی دارایی خود را از ارز دیجیتال به ریال و یا بالعکس تبدیل کنید. همچنین سرعت بیشتری در تزریق سرمایه جدید یا خروج دارایی خود از بازار خواهیدداشت.

تحریم‌های بین‌المللی

اگر یک وبسایت خارجی منعی برای فعالیت ایرانی‌ها نداشته‌باشد، هیچ تضمینی وجود ندارد که در آینده محدودیتی برای ایرانی‌ها اعمال نکند. بلوکه‌شدن حساب ایرانی‌ها قبلاً اتفاق افتاده و ممکن است این تجربه تلخ تکرار شود.

سخن آخر

با توجه به ویژگی هایی که بررسی کردیم، به نظر می‌آید انتخاب یک صرافی معتبر ارز دیجیتال ایرانی، برای کاربران ایرانی گزینه بهتری نسبت به وبسایت‌های خارجی است. امیدواریم با انتخاب صحیح از میان وبسایت های ایرانی نظیر تبدیل، نوبیتکس و رمزینکس، تجربه موفقی در بازار کریپتوکارنسی داشته باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید