فیلم و سریال

دانلود سریال کره ای چگونه یک دوست بخریم

همیشه به دنبال سریال  های جدید هستیم با اینکه می دانیم انبوهی فیلم کلاسیک ندیده و سریال قدیمی تمام نشده برای دیدن داریم. یک علتش این است که دوست داریم یک سریال جدید و خوب پیدا کنیم و خیلی زودتر از دوستان خود کشفش کنیم و بعد افتخار معرفی اش به آنها را به نام خود بزنیم!

در این پست 40 سریال جدید را برای شما فهرست کرده ام. برخی از آنها واقعا تر و تازه هستند و همین 2021 پخش شده اند. برخی از آنها در واقع سال 2020 پخش شده اند ولی باز در این فهرست امده اند، به یکی از دلایل زیر: تازه زیرنویس شده اند – تازه لینک دانلودشان وارد سایت های دانلود شده، تازه سایت های vod ایرانی آنها را پخش می کنند. فهرست نسبتا خوبی شده.

توجه داشته باشید که در این پست کاری به کار سریال های قدیمی خوب و آنهایی که سیزن دومشان در حال پخش است یا سیزن اولشان دیگر بیات شده، نداشته ایم!

1- سریال L.U.C.A.: The Beginning

نمره 7.1

این سریال بر اساس نظریه چارلز داروین که اظهار دارد همه گونه ها و جانداران، نسبی مشترک دارند، ساخته شده و ماجرای جی اوه (Kim Rae-Won) را روایت میکند که به ندرت احساسات خود را بروز میدهد و حس میکند که دارای قدرت و راز خاصی است اما نمیداند علت آن چیست و او واقعا کیست ؟ از طرفی گو رئوم (Lee Da-Hee) کاراگاهیست که در کودکی پدر و مادرش به یکباره ناپدید شده اند ، اکنون او به دنبال حقیقت پشت ماجرای ناپدید شدن پدر و مادرش است و در این راه با جی اوه آشنا میشود…

2- سریال Superman and Lois

نمره 8.0

سریال های جدید 2021

در این مجموعه با معروف ترین ابر قهرمان جهان و محبوب ترین خبرنگار در کتاب های کمیک همراه خواهید شد. در Superman & Lois بخشی از زندگی سوپرمن و لوئیس لین (Lois Lane) را می بینیم که کم تر به آن پردخته شده: سوپرمن و لوئیس لین با هم ازدواج کرده اند و صاحب دو پسر جوان هستند. آن ها با استرس، فشار و مشکلات ناشی از پدر و مادر بودن در جامعه ی امروزی دست و پنجه نرم می کنند…

3- سریال Debris

نمره 6.4

داستان سریال Debris در خصوص تحقیقات دو کارآگاه بر روی مسائل مرموز و عجیب می باشد. به نظر می رسد که یک فضاپیمای بیگانه و عجیب و غریب، تاثیرات منحصر به فردی بر روی مردم گذاشته است. این دو کارآگاه ملزم هستند که ماجرای پشت پرده را کشف کنند و دلایل به وجود آمدن این آثار را ….

4- سریال Bloodlands

نمره 6.8

تان برانیک، افسر پلیس ایرلند شمالی یادداشت خودکشی را با پرونده بی ربط اهمیت شخصی بسیار زیاد مرتبط می داند..

5- سریال Secrets of Sulphur Springs

نمره 7.4

این سریال مورد یک پسر و خانواده اش است که به هتلی که ظاهرا خالی از سکنه در حاشیه یک شهر کوچک قرار دارد نقل مکان می کنند.

6- سریال WandaVision

نمره 8.2

سریال های جدید 2021

وانداویژن، مینی سریال اینترنتی آمریکایی است که جک شفر آن را برای دیزنی پلاس ساخته است و بر اساس شخصیت های اسکارلت ویچ و ویژن از مارول کامیکس ساخته شده است. این مجموعه بخشی از دنیای سینمایی مارول (MCU) است. وقایع این سریال پس از فیلم انتقام جویان: پایان بازی (2019) رخ می دهد. این سریال به تهیه کنندگی کوین فایگی و توسط مارول استودیوز ساخته شده است. جک شفر به عنوان شورانر و مت شکمن به عنوان کارگردان این سریال شناخته می شوند.

الیزابت اولسن و پل بتانی نقش های خود را به ترتیب واندا ماکسیموف و ویژن را از این مجموعه آثار تکرار می کنند.

بعد از رخدادهای انتقام جویان: پایان بازی (2019)، واندا ماکسیموف (اسکارلت ویچ) یک زندگی آرمانی را در شهر وست ویو آغاز می کند و سعی دارد با کنترل افراد شهر آرامش گرفته شده از خودش را پس بگیرد؛ و در این میان سازمان سورد متوجه تغییرات شده و تصمیم به حمله به این شهر می گیرند.

7- سریال Clarice

نمره 6.4

داستان سریال در مورد کلاریس استارلینگ (با بازی ربکا بریدز) است که شش ماه پس از وقایع فیلم «سکوت بره ها» به کارش بازمی گردد.

8- سریال Mouse

نمره 9.2

جانگ با روم (Lee Seung-Gi) افسر پلیس تازه کاریست که با صداقت تمام ، جویای عدالت و رسیدن به حقیقت است تا اینکه با یک پرونده قتل زنجیره ای رو به رو میشود که قاتل آن از بیماری روانی سایکوپاتی (جامعه ستیزی) برخورد دار است ، درحالیکه تمام شهر بخاطر این قاتل در ترس و وحشت فرو رفته است ، جانگ با روم ، با این قاتل ترسناک رو به رو میشود …

9- سریال Resident Alien

نمره 8.4

داستان یک موجود فضایی که به زمین فرستاده شده تا ظاهرا نژاد بشر را براندازد، اما سفینه فضایی اش دچار حادثه می شود و مجبور می شود که هویت یک پزشک در یک شهر کوچک را اختیار کند و خود را به شکل یک انسان عادی درآورد. اما در این بین برخی از افراد قادر هستند که او را به شکل واقعی اش ببینند …

10- سریال White Lines

نمره 6.6

خطوط سفید “White Lines” سریالی انگلیسی، اسپانیایی است که توسط آلکس پینا ساخته شده است. White Lines سریالی هیجان انگیز، پر رمز و راز و طنز آمیزاست.

جسد یک دی جی افسانه ای منچستر بیست سال پس از ناپدید شدن مرموز او از ایبیزا کشف می شود. هنگامی که خواهرش به جزیره زیبای اسپانیا بازمی گردد تا دریابد چه اتفاقی افتاده است، بررسی هایش او را به دنیای هیجان کلوپ های رقص، دروغ و پنهان کاری، سوق می دهد و او را با طرف های تاریک تر شخصیت خودش روبرو می کند.

11- سریال What/If

نمره 6.3

لیزا و شان، زن و شوهری بسیار دوست داشتنی و عاشق پیشه هستند و زندگی آرامی را سپری می کنند. لیزا که یک محقق در زمینه پزشکی است در راه یافتن دارویی جدید برای بهبود بیماری خاص تلاش بسیاری کرده و به دنبال یک سرمایه گذار می گردد تا بر روی شرکتش سرمایه گذاری کند. پس از تلاش های بسیار خانم آن مونتگومری که یک ثروتمند مشهور و نامی است حاضر می شود در شرکت لیزا سرمایه گذاری کند اما این سرمایه گذاری در ازاء یک شرط نامعقول است که همین شرط کل زندگی لیزا و شان را تحت شعاع قرار داده و بسیاری حقایق پنهان زندگی این دو نفرفاش می شود

12- سریال Warrior Nun

نمره 6.8

راهبه جنگجو یک سریال فانتزی و ابرقهرمانی آمریکایی است که توسط سیمون باری بر اساس کتاب کمیک «آریلا راهبهٔ سلحشور» نوشته بن دان ساخته شده است.

راهبه جنگجو در مورد زن جوانی (به بازی آلبا باپتیستا) است که به لطف یک هالهٔ نورانی با قدرت های فراطبیعی از دنیای مردگان بازمی گردد. این سریال کلیسا را در بخش های مختلفی از سریال در قالب طنز و بذله گویی به چالش می کشد.

13- سریال V-Wars

نمره 6.1

بعد از اینکه بیماری گسترش پیدا می کند و به بیشتر مردم منتقل می شود، نظم جامعه بهم می خورد و جان سالم بدر برده ها در کمپ های مختلف برای بقا مبارزه می کنند. در این میان که تعداد خون آشام ها در حال افزایش است، دکتر لوتر باید هر چه سریع تر متوجه شود که چه اتفاقی در حال رخ دادن است، در حالی که فاین روز به روز قدرتمندتر می شود تا در نهایت تبدیل شود به رهبر جامعه زیرزمینی خون آشام ها.

14- سریال The Stranger

نمره 7.3

غریبه  یک مینی سریال معمایی مهیج بریتانیایی است که برگرفته از رمانی با همین نام، نوشته هارلن کوبن می باشد. این مجموعه به تعداد هشت قسمت از تاریخ 30 ژانویه 2020 از شبکه نتفلیکس پخش شد. ریچارد آرمیتاژ، شیوون فینران و جنیفر ساندرز از ستارگان این مینی سریال هستند.

غریبه ای مرموز رازی را با مردی در میان می گذارد که تاثیری وحشتناک روی زندگی به ظاهر عالی او دارد. این غریبه، زنی بیست و چندساله، با یک کلاه لبه دار است که با پیشرفت سریال، رازهای بیشتری را با خود دارد. این راز، بر همسر آن مرد اثر می گذارد و او گم می شود.

15- سریال Ragnarok

نمره 7.5

سریال راگناروک با عنوان اصلی «Ragnarok» محصول جدید نتفلیکس است که افسانه های اسکاندیناوی را به درامی معمولی و متناسب با سلیقه  نوجوانان تبدیل کرده است؛ چیزی شبیه سریال «تین ولف» (Teen Wolf)، اما با شخصیت های ثور و لوکی از مجموعه داستان ثور (Thor) در یک دبیرستان نروژی. راگناروک، در زبان نروژی باستان به معنای پایان جهان به واسطه یک نبرد بزرگ است؛ نبردی که منجر به مرگ اودین، ثور، لوکی، تیر، فریر و هایمدال می شود. پس از این نبرد، جهان در آب غوطه ور می ‎شود، اما این پایان همه چیز نیست و جهانی نو پس ازاین واقعه شکل خواهد گرفت.

16- سریال I Am Not Okay with This

نمره 7.6

سریال I Am Not Okay With This روایت گر ماجراهای زندگی دختری نوجوان به نام سیدنی، با بازی سوفیا لیلیس (Sophia Lillis)، است. یک سالی می شود که سیدنی پدر خود را از دست داده، اما هنوز موفق نشده است که با مرگ او کنار بیاید و از همین رو از نظر اجتماعی و خانوادگی با مشکلات متعددی رو به رو است؛ او نمی تواند با هم سن و سالانش ارتباط برقرار کند، مکررا به دعوا با مادرش می پردازد، مجبور است اکثر اوقات خود در خانه را به نگه داری از برادر کوچکترش بگذارند، از وضعیت جسمانی خود و جوش هایی که روی بدنش پدیدار شده اند بیزار است و احساس می کند که تنها دوستش، دینا، با بازی سوفیا برایانت (Sofia Bryant)، او را نادیده گرفته است. تمامی این فشارهای روحی و روانی سیدنی که حالا کارد را به استخوان رسانده و باعث بروز حملات عصبی در وی می شوند، درنهایت به صورت قدرتی فراطبیعی، نوعی قدرت تله کینزی که بی اختیار و بسته به میزان احساسات درونی او فعال می شوند، در وی تجلی پیدا می کنند، اما به دست آوردن این قدرت های جدید نه تنها زندگی را برای سیدنی آسان تر نمی کنند، بلکه حالا او باید ضمن سر و سامان دادن به ویرانه های زندگی شخصی و اجتماعی خود، از رازی بسیار بزرگ محافظت کند و به دنبال یافتن راهی برای کنترل هیولای بیدار شده در درونش باشد.

17- سریال Biohackers

نمره 6.7

یک دانشجوی پزشکی در یکی از دانشگاه های بزرگ آلمان سعی دارد از ارتباط یک استاد زیست شناسی با یک توطئه پرده بردارد.

18- سریال Hollywood

نمره 7.6

گروهی از نویسندگان، کارگردانان و بازیگران تازه کار و جوان تلاش می کنند تا در هالیوود بعد از جنگ جهانی دوم اسم و رسمی بهم بزنند، و برای محقق شدن رویاهایشان حاضرند به هرکاری دست بزنند. با وجود سختی ها و مشکلات فراوانی که بر سر راهشان قرار دارد، کورسوی امیدی پیدا می کنند؛ امیدی که البته غم زیادی را به همراه می آورد.

19- سریال Losing Alice

نمره 6.2

سریال های جدید 2021

داستان فیلم Losing Alice در خصوص کارگردان مونثی می باشد. وی بسیار جاه طلبانه و بلند پروازانه فکر می کند و همواره تصمیم داشته که فیلم های عجیب و غریب و بزرگی را بسازد. این کارگردان با بک فیلم نامه نویس کوچک تر از خود آشنا می شود و علاقه ی شدیدی به طرز فکر و نحوه ی کار و … این فیلم نامه نویس، پیدا می کند…

20- سریال The Haunting of Bly Manor

نمره 7.5

تسخیرشدگی عمارت بلای، یک سریال اینترنتی آنتولوژی در ژانر ترسناک فراطبیعی است که توسط مایک فلنگن خلق شده است. فیلمنامهٔ این سریال، اقتباسی آزاد از نوشتهٔ هنری جیمز است .

سال 1987، یک معلم زن جوان آمریکایی به نام دنی که به تنهایی در لندن زندگی می کند، بعد از تجربه ای سخت که در زندگی خود داشته است، مسئولیت مراقبت از دو کودک را برعهده می گیرد که در خانه ای قدیمی که در روستایی به نام بلای واقع شده، زندگی می کنند. دنی از همان لحظهٔ ورودش به خانه با برخورد عجیب دو بچه مواجه می شود که از دریاچهٔ نزدیکی خانه هراس دارند. به مرور و با رخدادهای بعدی، سرنوشت دنی به سرنوشت بچه ها و این خانه پر از راز گره می خورد.

21- سریال Lupin

نمره 7.7

یکی از بهترین و حال خوب کن ترین مینی سریال های جدید همین سریال لوپن است. آسن دیوپ ، دزد نجیب زاده با الهام از ماجراهای آرسن لوپین ، قصد دارد انتقام پدرش را بگیرد. پدر این جوان متهم شده بود که گردنبند باارزشی را دزدیده است و آسن تا مدت ها فکر می کرد که زمانی که کودک بود، پدرش واقعا برای تامین رفاه او دست به این کار زده …

22- سریال Tribes of Europa

نمره 6.2

داستان های فیلم Tribes of Europa در سال 2074 رخ می دهد. در پی یک فاجعه ی اسرار آمیز جهانی، جنگی بین قبایلی که از اروپا جدا شده اند، به وجود آمده است. سه خواهر و برادر از قبیله ی صلح طلب اورجین، از یکدیگر جدا می شوند و هرکدام از آن ها مجبور است که مسیر مخصوص و منحصر به فردی را پشت سر بگذارد ….

23- سریال The Investigation

نمره 7.6

پلیس جرایم قتل کپنهاگ به ریاست “جنس مولر” درتلاش است تا معمای قتل روزنامه نگار سوئدی، “کیم وال”، را حل کند.

24- سریال Behind Her Eyes

نمره 6.9

سریال “Behind Her Eyes” مجموعه ای تلویزیونی در ژانر روان شناسی، تخیلی و درام است که توسط آقای استیو لایت فوت ساخته شده است. این سریال بریتانیایی بر اساس رمانی پرفروش به همین نام ساخته شد. رمان پرفروش “Behind Her Eyes” توسط خانم سارا پینبورو نوشته و در سال 2017 انتشار یافت. سریال “Behind Her Eyes”در تاریخ 29 بهمن ماه 1399 بر روی نتفلیکس قرار گرفت. در این سریال کوتاه سیمونا براون، تام باتمن، ایو هیوسان و رابرت آرامایو نقش آفرینی می کنند.

داستان سریال Behind Her Eyes در خصوص مادری تنها به نام لوئیز می باشد. وی یک پسر کوچک دارد و دارای شغلی نمیه وقت در مطب یک روانپزشک است. اتفاقات بسیاری رخ می دهد و لوئیز تصمیم می گیرد که با رئیس خود رابطه برقرار کند. همین موضوع سبب می شود که ….

25- سریال Tell Me Your Secrets

نمره 7.5

Tell Me Your Secrets قصد دارد تا داستان سه شخصیت را روایت کند. هرکدام از این شخصیت ها دارای گذشته ای مرموز و آزاردهنده هستند. اولین آن ها زن جوانی است که گذشته ی بسیار سخت و عجیبی را پشت سر گذاشته است. دومین آن ها یک شکارچی است که از زندگی و یافت رستگاری کاملا نا امید شده است. سومین و آخرین نفر، مادری داغدار است که در صدد یافت ….

26- سریال Little Fires Everywhere

نمره 7.8

این سریال در مورد خانواده “ریچاردسون” به خصوص مادر و دختر خانواده می باشد. خانواده ای که اسراری دارند و اینکه دنبال کردن قوانین می تواند فاجعه به بار آورد …

27- سریال مستند A Perfect Planet

نمره 9.2

سریال های جدید 2021

یک سیاره کامل ( A Perfect Planet ): سریالی مستند به گویندگی دیوید اتنبورو که توسط هو کوردی و نیک شولینگین-اردن ساخته شده است. این مستند سریالی در پنج قسمت تجزیه و تحلیل می کند که چگونه نیروهای طبیعت، از جمله قدرت خورشید یا حتی انسان ها، زندگی را بر روی زمین هدایت و شکل می دهند.

28- سریال مستند Earth at Night in Color

نمره 8.3

«زمین رنگی در تاریکی شب»، مستندی در ژانر حیات وحش به کارگردانی تام هیدلستون و محصول سال 2020 کشور آمریکاست. نمایش حیوانات در شب، دید جدیدی از آنها ارائه میدهد به شکلی که برای اولین بار می توانیم شاهد رفتارهای جدیدی باشیم که آن ها از خودشان نشان می دهند.

29- سریال Fate: The Winx Saga

نمره 7

این اثر که با اقتباس از سریال ‘’Winx Club’’ ساخته شده است، ماجراجویی های جدید شخصیت «بلوم» را دنبال می کند که زندگی در جهانی تازه را آغاز کرده و می بایست چگونگی کنترل کردن قدرت های جادویی اش را یاد بگیرد اما…

30- سریال 50M2

نمره 7

پس از خیانت به رئیسانش ، یک ضارب در خیاطی خالی پنهان می شود ، جایی که او را به عنوان پسر صاحب فقید اشتباه می گیرند ، هویتی که تصمیم می گیرد از آن استقبال کند.

31- سریال 30 Coins

نمره 7.2

یک کشیش تبعیدی سعی می کند در حالی که در دهکده ای دور افتاده در اسپانیا زندگی می کرد ، از شیاطین بگریزد.

32- سریال Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

نمره 7.6

مجموعه مستند محدود شده ی “شب استاکر: شکار یک قاتل زنجیره ای” داستان واقعی را روایت می کند، اینکه چگونه یکی از بدنام ترین قاتلان سریالی در تاریخ آمریکا را دستگیر کردند و به دادگاه کشاندند.

33- سریال Ratched

نمره 7.3

رچد یک مجموعه تلویزیونی هیجانی روانشناختی آمریکایی است که در مورد شخصیتی به همین نام از رمان «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» نوشته کن کیسی ساخته شده است که در سال 1962 منتشر شد. این مجموعه توسط اوان رومانسکی ساخته شده و توسط رایان مورفی توسعه داده شده است، سارا پلسون به عنوان نقش اصلی بازی می کند.

پرستاری با نام میلدرد رچد در سال 1947 به کالیفرنیای شمالی میرود تا در یک بیمارستان روانپزشکی استخدام شود. این بیمارستان وظیفه نگهداری از یک قاتل خونسرد و بیرحم به اسم ادموند تولیسان را دارد. در این بیمارستان روانی آزمایش های عجیبی بر روی بیماران انجام می شود. میلدرد رچد با زیرکی و دروغ به عنوان پرستار در بیمارستان استخدام شده و کم کم مشخص میگردد که هدف شوم او از اینکار چیست. به مرور زندگی پرستار رچد نمایش داده شده و اتفاقات و حوادثی که رخ میدهد داستان اصلی این سریال را شکل می دهد.

34- سریال Solar Opposites

نمره 8

داستان سریال Solar Opposites درباره یک خانواده 4 نفره فضایی است که به خاطر نابودی سیاره شان به کره زمین می آیند و سفینه فضایی آن ها روی خانه ای در قلب آمریکا فرود می آید که آن ها را مجبور به زندگی در آن جا می کند چرا که سفینه شان بعد از این سقوط خراب می شود و آن ها علاوه بر ماموریت مهمی که در کره زمین دارند، باید سفینه خود را تعمیر کنند تا بتوانند از زمین فرار کنند. دو نفر از اعضای خانواده یعنی کروو و یامولاک معتقدند زمین جای افتضاحی برای زندگی است، اما تری و جسی باور دارند روی زمین چیزهای جالبی هم پیدا می شود.

در همان ابتدا با دیدن تریلر سریال متوجه خواهید شد که با یک نسخه فضایی ریک و مورتی طرف هستیم، با همان سبک انیمیشن و مهم تر از آن شخصیت کروو با صدای ریک (جاستین رویلند) که تنها مقداری بی احساس تر و ربات وارانه ست. اما بی انصافی است که این سریال را فقط اسپین آف و فرصتی برای تجدید خاطره تا فصل جدید Rick and Morty بدانیم.

35- سریال The Pembrokeshire Murders

نمره 7.3

کارآگاهی به نام استیو تصمیم می گیرد تا پرونده های باز قتل دهه 1980 را حل کند. او به همراه تیمش همه مدارک را جمع آوری می کنند تا قبل از آزادی قاتل، شواهد کافی داشته باشند و…

36- سریال Devs

نمره 7.7

«توسعه دهندگان»، یک مینی سریال درام هیجان انگیز آمریکایی است که توسط الکس گارلند ساخته و پرداخته شده است.
شخصیت لیلی چان (با بازی سونویا میزونو) شخصیت مرکزی سریال توسعه دهندگان است، یک مهندس رایانه که در حال کار برای شرکتی در حوزه محاسبات کوانتومی به نام «آمایا» است، که توسط فارست (با بازی نیک آفرمن) اداره می شود. لیلی معتقد است که این شرکت مسئول ناپدید شدن دوست پسرش است.

37- سریال Coyote

نمره 6.7

بن کلمنز ، مامور مرزبانی ، پس از 32 سال خدمت ، خود را در حال کمک به افرادی می بیند که همیشه سعی کرده است از ایالات متحده دور بمانند.

38- سریال The Serpent

نمره 7.7

پرونده قتل حل نشده  20 مسافر هیپی در تایلند در اواسط دهه 1970

39- سریال Pretend It’s a City

نمره 8.2

مستندی به کارگردانی مارتین اسکورسیزی. فرن لبوویتز، نویسنده و دوست قدیمی مارتین اسکورسیزی، در نیویورک پرسه می زند و مشاهدات و افکار خود درباره دور و اطرافش را به دست می دهد، از توریسم، اقتصاد، مترو تا هنر.

40- سریال History of Swear Words

نمره 6.5

این سریال پیرامون مصاحبه هایی از متخصصان علم لغات، فرهنگ عامه، تاریخ شناسان و افرادی که در زمینه سرگرمی جامعه فعالیت دارند، ساخته شده است…

در این مقاله 12 فیلم و سریال مشابه سریال بازی مرکب را معرفی کرده ایم که هواداران این سریال کره ای محبوب را حسابی سرگرم خواهند کرد.

 • سریال کره ای بازی مرکب؛ محبوب ترین نمایش این روزهای جهان

سریال «بازی مرکب» (Squid Game) تازه ترین پدیده ی نتفلیکس است که خیلی زود سر زبان ها افتاد و رکوردها را جابه جا کرد. این روزها هر طرف را نگاه می کنیم دارند از بازی مرکب حرف می زنند و عکس ها و تصاویر و ویدئوهای آن فضای مجازی را پر کرده است. اگر بعد از تماشای این سریال، هوس آثار مشابهی کرده اید و دلتان می خواهد بازی های مرگ بار بیشتری را ببینید، با ما همراه باشید.

1.فیلم بازی سلطنتی (Battle Royale)

فیلم بازی سلطنتی مشابه سریال بازی مرکب

 • محصول: 2000
 • کارگردان: کینجی فوکاساکو
 • بازیگران: تاتسویا فوجیوارا، آکی مائدا، ماسانوبو آندو، کو شیباساکی
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.6 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 88%

فیلمی که با اقتباس از رمانی نوشته ی کوشون تاکامی ساخته شد و موجی تازه از تریلرهایی با موضوع بقا به راه انداخت.

خلاصه ی داستان

بازی سلطنتی ماجرای 49 دانش آموز سال نهمی را روایت می کند که به جزیره ای متروک می برندشان و مجبورشان می کنند تا پای مرگ با همدیگر مبارزه کنند و آن قدر به جان هم بیفتند که در نهایت یک نفرشان زنده بماند. یک بازی سادیسمی مرگ بار که حکومتی تمامیت خواه پشت آن است.

چرا دوستش خواهید داشت؟

هوانگ دونگ-هیوک نویسنده و کارگردان سریال بازی مرکب، طی مصاحبه ای با ورایتی گفته که برای ساخت سریالش از کمیک های بازی سلطنتی الهام زیادی گرفته است. البته او از بازی های بچگانه استفاده کرد تا سوژه را ساده تر کند.

بازی سلطنتی اولین و آخرین فیلمی نیست که در زیر ژانر بقا ساخته شده، ولی بدون شک یکی از تأثیرگذارترین و جریان سازترین هاست. بازی سلطنتی از نظر بصری و فرم داستان شباهت های زیادی به بازی مرکب دارد، ولی نسبت به حکومت های تمامیت خواه انتقادهایی جدی مطرح می کند.

2. سریال 3 درصد (3%)

سریال 3 درصد

 • محصول: 2016
 • طراح اصلی: پدرو آگیلرا
 • بازیگران: بیانکا کامپاراتو، ونزا اولیویرا، رودولفو والنتی
 • امتیاز IMDb به سریال: 7.4 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: –

سریالی درباره ی چالش هایی مرگ بار و نبوغ آمیز که مردم عادی را درگیر خودش می کند، مردمی که برای زندگی در یک آرمان شهر بهای سنگینی می پردازند.

خلاصه ی داستان

3% یک سریال علمی تخیلی محصول پرتغال است و داستانش در آینده ای تاریک می گذرد، زمانی که جمعیت جهان به دو بخش تقسیم شده؛ سرزمین داخلی که منزل گاه مردم فقیر است و همه در شرایطی بد و نامناسب زندگی می کنند، و سرزمین آنسوی آب ها که ویژه ی 3 درصد جمعیت زمین است و ساکنین آن در یک آرمان شهر روزگار می گذرانند.

البته مردم بخش فقیر هم امکان حضور در این آرمان شهر را دارند، ولی باید بهای سنگینی بپردازند. هر سال جوان های 20 ساله ی ساکن بخش فقیر در مسابقاتی مرگ بار و نفس گیر شرکت می کنند تا در نهایت 3 درصد از شرکت کنندگان فرصت حضور در آرمان شهر را داشته باشند.

در این سریال داستان تعدادی از همین جوان ها را دنبال می کنیم که هر کدام با انگیزه های متفاوتی در چالش شرکت کرده است. بعضی ها آمده اند تا به آرمان شهر برسند و زندگی بهتری داشته باشند، بعضی ها به دنبال به هم زدن این سیستمِ سرشار از بی عدالتی هستند تا دنیایی بهتر بسازند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

3 درصد کمتر از بازی مرکب خشونت عریان را نمایش می دهد،  ولی مضامین پیچیده تر و عمیق تری مطرح می کند. در هردوی این سریال ها با چالش ها و بازی هایی طرف هستیم که در ظاهر ساده و بچگانه به نظر می رسند، ولی شخصیت های داستان برای زنده ماندن از آن ها با موانع وحشتناکی روبه رو می شوند.

در سریال 3 درصد نگاهی انتقادآمیز انداخته اند به مفهوم شایسته سالاری، و اینکه ذات ویران گر بشر چطور می تواند از چنین مفاهیمی سو استفاده کند و فاجعه بیافریند.

3. فیلم بازی های گرسنگی (The Hunger Games)

بازی های گرسنگی فیلمی مشابه سریال بازی مرکب

 • محصول: 2012
 • کارگردان: گری راس
 • بازیگران: جنیفر لارنس، دونالد ساترلند، جاش هاچرسون
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.2 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 84%

سری فیلم های بازی های گرسنگی بزرگ ترین و موفق ترین فرنچایزی است که درباره ی بقا و بازی های مرگ بار این چنینی ساخته شده است.

خلاصه ی داستان

بازی های گرسنگی سفر پرماجرای دختری جوان به نام کتنیس اوردین (جنیفر لارنس) را روایت می کند که به جای خواهر کوچکترش قدم در مسابقات مرگ بار بازی های گرسنگی می گذارد و کم کم تبدیل به نمادی برای مقاومت و امید و شورش علیه حکومت ظالم وقت می شود. این فیلم ها بر پایه ی رمان هایی نوشته ی سوزان کالینز ساخته شده و داستانش در آینده ای دیستوپیایی می گذارد.

کشوری که کتنیس در آن زندگی می کند به چندین بخش و طبقه ی مجزا تقسیم شده و حکومتی ظالم و تمامیت خواه، همه ی مردم را زیر ستم و فقر نگه داشته است. هر سال، هر کدام از این مناطق موظف است دو نفر از جوان هایش را به مسابقاتی موسوم به بازی های گرسنگی بفرستد، مسابقاتی مرگ بار و خطرناک که تنها یک نفر از آن زنده بیرون می آید.

چرا دوستش خواهید داشت؟

بازی های گرسنگی هم طبق همان فرمول آشنای آخرین بازمانده و بازی های بقا ساخته شده و هواداران این دست قصه ها و دوست داران سریال بازی مرکب را خوشحال می کند. اگرچه در اینجا با پیام سیاسی اجتماعی قدرتمندتری روبه رو هستیم چون انقلابی بزرگ رخ می دهد. به نسبت بازی مرکب خشونت کمتری هم دارد، پس اگر از کسانی هستید که با تماشای خون و خون ریزی به وجد می آیند حواستان به این قضیه باشد.

4. سریال آلیس در سرزمین مرزی (Alice in Borderland)

سریال آلیس در سرزمین مرزی

 • محصول: 2020
 • کارگردان: شینسوکه ساتو
 • بازیگران: کنتو یامازاکی، تائو سوچیا، یوکی موریناگا
 • امتیاز IMDb به سریال: 7.7 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 83%

این سریال ژاپنی محصول نتفلیکس یک تریلر نفس گیر درباره ی بقا و بازی های خطرناک و مرگ بار است که خیلی ها آن را با بازی مرکب مقایسه می کنند، خیلی ها هم معتقدند بهتر از آن از آب در آمده.

خلاصه ی داستان

آلیس در سرزمین مرزی سریالی است که بر پایه ی یک مانگا (کمیک بوک ژاپنی) به همین نام ساخته شده. گروهی از دخترها و پسرهای جوان را به یک بُعد دیگر و دنیایی موازی منتقل می کنند و آن ها را در آنجا گیر می اندازند. حالا باید با چالش های مرگ باری روبه رو شوند تا زنده بمانند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

اگر از خشونت و بازی های پرتنش و پرتعلیقِ بازی های مرکب خوشتان آمد، به احتمال زیادی عاشق آلیس در سرزمین مرزی خواهید شد. شخصیت هایش هم واقعا همدلی برانگیز هستند و مخاطب را درگیر خودشان می کنند.

5. فیلم هر طور خدایان بخواهند (As the Gods Will)

فیلم هرطور خدایان بخواهند

 • محصول: 2014
 • کارگردان: تاکاشی میکه
 • بازیگران: سوتا فوکوشی، هیرونا یامازاکی، شوکا سومتانی
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.4 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 57%

خیلی از هواداران سریال بازی مرکب به شباهت های بین بازی مرکب و فیلم هر طور خدایان بخواهند اشاره کرده اند.

خلاصه ی داستان

هر طور خدایان بخواهند یک فیلم ترسناک ژاپنی با موضوع ماورایی است و داستان چند دانش آموز را روایت می کند که مجبور شده اند در یک بازی مرگ بار مسابقه دهند تا زنده بمانند.

شون تاکاهاتا (سوتا فوکوشی) دانش آموزی معمولی مثل بقیه ی شاگرد مدرسه هاست، تا اینکه بازی  وحشتناک و دیوانه واری آغاز می شود. او به همراه دوستانش در مبارزات شرکت می کند تا بفهمد چه کسانی پشت این ماجرای کثیف و بیمارگونه پنهان شده اند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

خیلی ها در شبکه های اجتماعی به شباهت بین این فیلم و بازی مرکب اشاره کرده اند، به ویژه بخش بازی چراغ قرمز، چراغ سبز. با این حال، فیلم هر طور خدایان بخواهند محصول 2014 است و سازنده ی سریال بازی مرکب گفته که از سال 2008 مشغول کار روی ایده ی این سریال بوده.

در هر صورت اگر به بازی های مرگ بار و کشنده علاقه مند شده اید، هر طور خدایان بخواهند گزینه ی مناسبی برای شماست.

6. انیمه سریالی بازی داروین (Darwin’s Game)

فیلم و سریال مشابه بازی مرکب

 • محصول: 2020
 • کارگردان: یوشینوبو توکوموتو
 • بازیگران: یوسوکه کوبایاشی، نیچیکا اوموری، تاکو یاشیرو
 • امتیاز IMDb به سریال: 7.3 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: –

خلاصه ی داستان

بازی داروین که بر پایه ی مانگایی به همین نام ساخته شده، درباره ی یک بازی موبایلی است که قدرت های ماورایی دارد و بازیکنان را مجبور می کند در دنیای واقعی به جان هم بیفتند. شخصیت اصلی داستان کنامه سودو (با صدای یوسوکه کوبایاشی) با فریب و نیرنگ به این بازی کشیده می شود و وقتی می بیند دوستانش جانشان را به خاطر همین بازی از دست داده اند، تصمیم می گیرد یک بار برای همیشه به آن پایان دهد.

چرا دوستش خواهید داشت؟

بازی داروین احتمالا نزدیک ترین گزینه به بازی مرکب است چون روی مضامین مشابهی دست گذاشته؛ طمع انسان ها و خشونت. در اغلب داستان های بقا و بازی های مرگ بار، شرکت کنندگان انتخاب چندانی ندارند و به اجبار در چنین شرایطی قرار می گیرند. ولی در بازی مرکب و بازی داروین، افراد با انگیزه های شخصی یا به طمع پول، با پای خودشان وارد این موقعیت های دیوانه وار می شوند.

به خاطر همین انتخاب، شخصیت های این دو سریال خاکستری و چندلایه هستند، حالا چه نقش قهرمان را داشته باشند چه ضدقهرمان. بازی داروین خطرها و تهدیدها را چند پله بالاتر هم برده چون قدرت های ماورایی را در داستان دخیل کرده. با اینکه ممکن است موقعیت ها غیرواقعی به نظر برسند، ولی کیفیت انیمه باعث شده تا شخصیت ها را دنبال کنیم و پیگیر ماجراها شویم.

7. فیلم آزمون (Exam)

فیلم آزمون

 • محصول: 2009
 • کارگردان: استوارت هازلدین
 • بازیگران: آدار بک، جما چان، ناتالی کاکس، جان لوید
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.8 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 63%

8 نفر که گزینه های استخدام یک شغل به شدت پرطرفدار و پردرآمد شرکتی هستند، در یک اتاق حبس و درگیر آزمونی پر رمز و راز و غیرمتعارف می شوند.

خلاصه ی داستان

در فیلم آزمون، 8 نفر که متقاضی استخدام در شغلی دست نیافتنی و محبوب هستند، مجبور به شرکت در آزمونی خطرناک می شوند. وقتی به مرکز آزمون استخدام می رسند، متوجه می شوند که این یک تست و آزمون عادی نیست و باید با هم تلاش کنند تا راهی برای قبول شدن و تکمیل آن بیابند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

در اینجا خبری از بازی های مرگ بار و مبارزات خونین نیست، ولی به جایش موقعیت های پرتنش روانی داریم که دست کمی از نبردهای تن به تن ندارند و مخاطب را در تعلیق و نگرانی نگه می دارند. شرکت کنندگان در این آزمون یکی یکی علیه همدیگر می شوند و وضعیت بغرنجی برای هم خلق می کنند که رهایی از آن کار ساده ای نیست.

8. سریال آینه ی سیاه (Black Mirror)

سریال آینه ی سیاه

 • محصول: 2011
 • طراح اصلی: چارلی بروکر
 • بازیگران: برایس دالاس هاوارد، دنیل کالویا، جان هم و …
 • امتیاز IMDb به سریال: 8.8 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 84%

آینه ی سیاه یک سریال آنتولوژی بریتانیایی است که هر قسمتش داستان مجزایی دارد ولی سوژه و مضامینش ثابت است و با نگاهی تاریک و انتقادی، داستان هایی تکان دهنده درباره ی پیشرفت تکنولوژی روایت می کند.

خلاصه ی داستان

آینه ی سیاه داستان هایی نفس گیر و جذاب درباره ی آینده و تکنولوژی های ویران گرش دارد. هر قسمت از سریال با داستان و شخصیت ها و بازیگرهای متفاوتی جلو رفته و برای همین دست سازندگانش حسابی باز است.

چرا دوستش خواهید داشت؟

آینه ی سیاه یک سریال آنتولوژی است و برای همین تمام قسمت هایش شبیه هم ساخته نشده، پس تعدادی از اپیزودهایش بیشتر شبیه بازی مرکب است. خیلی از قسمت هایش هم موقعیت ها و لحظه های دلهره آوری خلق کرده اند.

9. فیلم سگ دو (Rat Race)

فیلم مشابه سریال بازی مرکب

 • محصول: 2001
 • کارگردان: جری زاکر
 • بازیگران: ایمی اسمارت، برکین میر، روان آتکینسون
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.4 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 44%

همچون بازی مرکب، در فیلم سگ دو هم طمع انسان ها مرکز داستان قرار گرفته و آدم ها را وادار می کند دست به کارهای دیوانه واری بزنند. منتهی این یکی کمدی است.

خلاصه ی داستان

در فیلم سگ دو تعدادی آدم را می بینیم که به شکلی تصادفی انتخاب شده اند و در یک مسابقه شرکت می کنند که جایزه ای 2 میلیون دلاری دارد. هر کدام از آن ها که بتواند زودتر از بقیه فاصله ای 563 مایلی را طی کند، برنده ی جایزه خواهد شد. فیلم شخصیت های رنگارنگی دارد و هر کسی با مشکلات و معضلات و موانع متفاوتی روبه روست و همه برای رسیدن به هدف دست به کارهای عجیب وغریبی می زنند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

اگر از وجه اجتماعی بازی مرکب خوشتان آمده و این سوژه که آدم های پولدار از فقرا سو استفاده می کنند تا خودشان سرگرم شوند برایتان جذاب است، احتمالا از تماشای سگ دو هم لذت خواهید برد. این فیلم کمدی است پس توقع خون و خون ریزی و موقعیت های خشونت بار نداشته باشید. ولی یک تجربه ی سرگرم کننده است و شخصیت های بامزه ای دارد که برای برنده شدن در مسابقه، موقعیت های خنده دار و مفرحی خلق می کنند.

10. سریال برف شکن (Snowpiercer)

سریال برف شکن

 • محصول: 2020
 • طراح: جاش فریدمن
 • بازیگران: جنیفر کانلی، داوید دیگز، میکی سامر
 • امتیاز IMDb به فیلم: 6.9 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 75%

این سریال دومین اقتباسی است که از کمیک بوکی فرانسوی به همین نام ساخته شده. پیش از این بونگ جو هو هم فیلم سینمایی برف شکن را با بازی کریس ایوانز ساخته بود.

خلاصه ی داستان

داستان این سریال در یک آینده ی دیستوپیایی و پادآرمان شهری می گذرد. زمین تبدیل به برهوتی منجمد و یخ زده شده و دیگر جای زندگی نیست. انسان های بازمانده در یک قطار به نام برف شکن زندگی می کنند که مدام در حال حرکت است تا نیروی الکتریکی لازم برای زنده ماندن و گرم شدن آدم ها را تأمین کند.

این قطار به دو طبقه ی مجزا تقسیم شده و انسان های بخت برگشته ای که لحظه ی آخر سوار شده اند، انتهای زنجیره ی غذایی قرار گرفته اند و در وضع فلاکت باری زندگی می کنند. یک روز آدم های طبقه ی انتهایی قطار تصمیم می گیرند علیه اعضای متمول شورش کنند.

چرا دوستش خواهید داشت؟

برف شکن شاید در زیر ژانر بقا و فیلم های بازی مرگ بار قرار نگیرد، ولی تریلری نفس گیر درباره ی بقا است که دو طبقه ی متفاوت قطار را به جان هم می اندازد تا برای جان خودشان بجنگند. از نظر خشونت هم، این سریال مثل بازی مرکب از نمایش صحنه های خون بار ابایی ندارد.

11. فیلم مگر آن ها اسب ها را خلاص نمی کنند؟ (?They Shoot Horses, Don’t They)

فیلم آن ها به اسب ها شلیک می کنند

 • محصول: 1969
 • کارگردان: سیدنی پولاک
 • بازیگران: جین فوندا،  مایکل سارازین، گیگ یانگ
 • امتیاز IMDb به فیلم: 7.9 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 84%

مگر آن ها اسب ها را خلاص نمی کنند؟  یک فیلم کلاسیک قدرنادیده و حیرت انگیز است که تماشایش روحی پولادین می خواهد.

خلاصه ی داستان

در سال های رکود اقتصادی بزرگ آمریکا، ماراتنی برگزار می شد که در آن زن ها و مرد ها شرکت می کردند و جلو تماشاگران ساعت ها و روزها می رقصیدند تا یکی یکی خسته و فرسوده شوند و از پا بیفتند و در نهایت زوجی که تا آخرین لحظه سرپا می ماند، جایزه ی 1500 دلاری را برنده می شد.

در این فیلم بازیگری شکست خورده (جین فوندا) با پسری جوان همراه می شود و طی سخت ترین شرایط روانی و فیزیکی به رقابت ادامه می دهد.

چرا دوستش خواهید داشت؟

این فیلم حس وحال کاملا متفاوتی با بقیه ی عناوین فهرست دارد. وضعیت بغرنج روانی و تنش جاری در این ماراتن نفس گیر به حدی بالاست که بعد از تماشایش حس می کنید خودتان هم روزها و ساعت های متمادی رقصیده اید و دویده اید و عرق ریخته اید.

بعد از تماشای مگر آن ها اسب ها را خلاص نمی کنند؟  آثاری مثل بازی مرکب و بازی های گرسنگی چیزی شبیه شوخی به نظر می رسند. تمام آن ها موقعیت های تخیلی هستند که با هیجان کاذب، مخاطبان را ذوق زده می کنند و موقعیت های اغراق شده و جلوه گرانه پیش چشمان ما ردیف می کنند. ولی این فیلم خود واقعیت است، چنین رقابت ها و ماراتن هایی واقعا در دهه ی 20 و 30 آمریکا جریان داشته و مردم بخت برگشته برای به دست آوردن مقداری پول که زندگی اشان را نجات دهد، بی وقفه تلاش می کردند تا تماشاچیان را سرگرم کنند.

تماشای این فیلم تجربه ای تلخ و ناراحت کننده است که هرگز فراموشش نخواهید کرد، فیلمی که در آن جین فوندا یکی از بهترین (اگر نگوییم بهترین) نقش آفرینی هایش را ارائه داده. او با چشمان خسته، نگاه عاصی از زندگی و صدایی که مدام طعنه های تند و تیز می زند، قلب مخاطبان را تسخیر می کند و با رسیدن به دقایق پایانی فیلم و آن اتفاق تکان دهنده، قلب ما را حسابی به درد می آورد.

12. سریال سرقت پول (Money Heist)

سریال سرقت پول

 • محصول: 2017
 • طراح اصلی: الکس پینا
 • بازیگران: آلوارو مورته، اورسولا کوربیرو، ایتسیار ایتانیو
 • امتیاز IMDb به فیلم: 8.2 از 10
 • امتیاز راتن تومیتوز: 92%

سرقت پول/ خانه ی کاغذی هم مثل بازی مرکب سریالی خارجی زبان محصول نتفلیکس است که حسابی غوغا به پا کرده و طرفداران بی شماری دارد.

خلاصه ی داستان

سرقت پول تریلری پرتنش و جذاب درباره ی گروهی سارق است که به ضرابخانه ی سلطنتی اسپانیا دستبرد می زنند و هم زمان تلاش می کنند از محاصره ی ارتشی از پلیس ها و نیروهای ویژه در بیایند. این سریال پر از غافلگیری  و هیجان است و با تماشایش حسابی سرگرم می شوید.

 • هر آنچه از فصل 5 سریال خانه کاغذی می دانیم
 • 5 تئوری  مهیج که پیش از تماشای فصل پنجم سرقت پول باید بدانید

چرا دوستش خواهید داشت؟

سرقت پول از نظر ژانر و محتوا شباهت چندانی به بازی مرکب ندارد، ولی مثل آن سرشار از موقعیت های پرتنش و پرتعلیق است و تماشاگران را دنبال خودش می کشاند. همچنین یک پدیده ی جهانی هم به حساب می آید.

بخش دوم فصل آخر سریال قرار است سوم دسامبر روی نتفلیکس قرار بگیرد و هواداران پروفسور و دوستانش می توانند بعد از ماه ها انتظار، سرانجامِ شخصیت های محبوبشان را ببینند.

منبع: Insider

به گزارش ایمنا، بازی مرکب (Squid Game) یک مجموعهٔ تلویزیونی محصول کره جنوبی است که از نتفلیکس پخش شد؛ نتفلیکس شرکتی آمریکایی است که در کالیفرنیا واقع شده است و کار اصلی آن فراهم کردن محتوای تصویری و بصری است. این شرکت در سال 1997 توسط Reed Hastings و Marc Randolph تأسیس شد و اکنون به یکی از بزرگترین شرکت های تولید محتوای ویدئویی و تصویری تبدیل شده است.

داستان سریال بازی مرکب (Squid Game)

سریال بازی مرکب بر روی گروهی از افراد بسیار بدهکار و بی پول در کشور کره جنوبی تمرکز دارد. در ابتدا آنها بدون آگاهی وارد یک مسابقه مرگبار از بازی های کودکانه می شوند اما در ادامه، بسیاری از آنها به صورت داوطلبانه باز می گردند تا جایزه این مسابقه را ببرند و زندگی خود را دگرگون نمایند. جایزه این مسابقه برای نفر برنده، 45 میلیارد کره جنوبی معادل با 38 میلیون دلار آمریکا است. اما شانس زنده ماندن در این مسابقه بسیار کم است.

ژانر داستان تکراری است: رقابت برای بقا در بسیاری از عناوین سینمایی و تلویزیونی به تصویر کشیده شده است و فیلم های زیادی با این مضنون ساخته شده است اما بازی مرکب، یک سریال کپی و تقلیدی نیست. این سریال، یک اثر ترسناک و درام است که به خوبی ساخته شده است. داستان های پس زمینه بسیار غنی و خلاقانه ای برای شرکت کنندگان مسابقه و همچنین عوامل اجراکننده مسابقه توسعه داده شده است.

 • بیشتر بخوانید: سریال های مشابه Squid Game + فضا و موضوع بقا در بازی مرکب

بازی مرکب چیست؟ + خلاصه و بازیگران سریال Squid Game

سریال بازی مرکب دارای درون مایه تاریکی و بسیار خونین و خشونت آمیز است. تبدیل شدن بازی های بچگانه به مسابقاتی مرگبار و خون آلود بسیار نگران کننده و تکان دهنده است، کاراکترها به خوبی توسعه داده شدند و سریال سرعت مناسبی دارد و هیچ گاه اتلاف وقت نمی کند. کاراکتر اصلی سریال بازی مرکب، یک پدر مستاصل است که به راحتی می توان با آن ارتباط برقرار کرد اما فردی کامل نیست و اشتباهات خود را دارد. شخصیت های دیگری نیز وجود دارند که دارای داستان های پس زمینه مناسبی هستند و بیننده ها می توانند با آنها ارتباط برقرار کنند.

کاراکترها به سرعت و به زیرکی معرفی می شوند و بازی ها نیز به سرعت شروع می شود. با دیدن یک قسمت از سریال بازی مرکب، مطمئناً خواهان دیدن قسمت های بعدی خواهید بود.

شخصیت ها و افراد که 456 نفر هستند، باید در بازی های مرگ بار شرکت کنند و درگیر مجموعه ای از بازی های هیجان انگیز اما کودکانه می شوند. هر شخصی که در جریان این بازی های کودکانه شکست بخورد، جانش را از دست می دهد. اما شخصی که در نهایت زنده بماند با جایزه ارزشمند را به خانه می برد. بنابراین افرادی که اساساً چیزی برای از دست دادن ندارند، زندگی خود را قمار می کنند تا برنده این رقم هنگفت شوند که نه تنها بدهکاری های آن ها را پوشش می دهد بلکه زندگی شان را هم برای همیشه دگرگون می کند.

بازیگران و عوامل سریال بازی مرکب

 • بازیگران: لی جونگ-جه، پارک هه-سو، وی ها-جون، او یونگ-سو، وی ها-جون، جونگ هو-یون، هو سونگ-ته، انوپام تریپاتی، کیم جو-ریونگ
 • کشور سازنده: کره جنوبی
 • نویسنده و کارگردان: هوانگ دونگ-هیوک
 • پلتفرم منتشرکننده: نتفلیکس
 • زبان ها: کره ای – انگلیسی
 • ژانر: اکشن، دلهره آور، درام

بازی مرکب چیست؟ + خلاصه و بازیگران سریال Squid Game

بازی مرکب چیست؟

بازی مرکب یک بازی کودکانه کره ای قدیمی است (مانند بازی رابط در دوران کودکی مان) به صورتی که یک فضای باز را خط کشی می کنند و تعدادی از بازیکن ها درون خط ها باید از رد شدن گروه مقابل جلوگیری کنند، نوع خط کشی زمین بازی از بالا شبه به ماهی مرکب است.

زنده ماندن در بازی مرکب

پس از این که نحوه بازی برای شرکت کنندگان توضیح داده شد اولین مرحله بازی شروع می شود. در ابتدا یک بازیکن حذف می شود و شرکت کنندگان آگاه می شوند که منظور از حذف شدن از بازی مرکب همان مرگ است؛ این شوک بزرگ باعث ترس بسیاری از شرکت کنندگان و در نتیجه مرگ آنها می شود. در بازی اول شاهد یک کشتار دسته جمعی هستیم و تقریباً نیمی از شرکت کنندگان کشته می شوند که این سرآغاز جنگیدن آنها برای زنده ماندن است.

فصل دوم بازی مرکب

ساخت سریال «بازی مرکب» بیشتر از ده سال طول کشیده است. هوانگ دونگ هیوک، خالق سریال بازی مرکب، برای ساخت این سریال سختی های بسیاری کشید و سال ها تلاش کرد تا در نهایت نتیجه سختی های طولانی اش را ببیند. او برای بیشتر از دوازده سال روی فیلم نامه این سریال کار کرد و پس از آن فیلم نامه را برای بسیاری از استودیوهای سینمایی و تلویزیونی ارسال کرد اما بیشتر از ده شبکه تلویزیونی و استودیو پیشنهاد او را رد کردند. در نهایت این نتفلیکس بود که پذیرفت روی ایده جذاب اما نادیده گرفته شده هیوک سرمایه گذاری کند.

بازی مرکب چیست؟ + خلاصه و بازیگران سریال Squid Game

پیش بینی ها نشان می دهد بیشتر از 200 میلیون نفر در سراسر جهان این سریال را تماشا کرده اند و این عدد روز به روز در حال افزایش است. با این حال هوانگ دونگ هیوک ایده خاصی برای ساخت فصل دوم سریال ندارد. او اعتقاد دارد با توجه به زمان بسیار زیادی که نگارش فیلم نامه سریال «بازی مرکب» از او گرفته حالا زمان آن رسیده تا به سراغ پروژه های جدید برود. اما نتفلیکس از وی خواسته تا شرایط فصل دوم سریال را بررسی کند چرا که میلیون ها تماشاگر سریال «بازی مرکب» دوست دارند ادامه این سریال را تماشا کنند.

هیوک در این باره گفت: ممکن است که این سریال برای فصل دوم بازگردد و شاید هم خبری از فصل دوم آن نباشد.

کد خبر 527869

دیدگاهتان را بنویسید