تکنولوژی

آموزش کلاژ عکس در استوری اینستاگرام

منظور از کلاژ در اینستاگرام و سایر سایت ها این است که چند عکس را کنار هم بگذاریم و در یک قاب منتشر کنیم. برای این کار می توان از برنامه کنار هم گذاشتن عکس اندروید یا ویندوزی استفاده کرد اما خود اینستاگرام هم چنین قابلیتی دارد. به عبارت دیگر می توانید کلاژ عکس در استوری اینستاگرام منتشر کنید، آن هم بدون نصب کردن برنامه اضافی.

در این مقاله نحوه ساخت کلاژ در اینستاگرام برای بخش استوری را بدون نرم افزار چیدمان عکس در اینستاگرام توضیح می دهیم و در مقاله ی دیگر به معرفی برنامه ترکیب چند عکس در یک قاب اشاره می پردازیم. با ما باشید.

جستجو:

کلاژ در اینستاگرام

جستجو:

برنامه ترکیب چند عکس در یک قاب

برای ساخت کلاژ در اینستاگرام نیازی به اپلیکیشن اضافی نیست، به خصوص اگر گوشی شما رم و حافظه ی زیادی ندارد و نصب کردن اپ اضافی روی آن کار جالبی نیست. بنابراین توصیه می کنیم که از دانلود رایگان برنامه چیدن عکس کنار هم برای اندروید صرفاً به منظور ساخت کلاژ در اینستاگرام خودداری کنید.

نحوه ساخت کلاژ عکس در استوری اینستاگرام با استفاده از چیدمان یا Layout

برای ساخت کلاژ می توانید از قابلیت چیدمان یا Layout  اینستاگرام استفاده کنید که البته کم و بیش شما را محدود می کند اما کار کردن با آن ساده و سریع است.

مراحل کار بسیار ساده است: ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام را اجرا کنید. با حرکت جاروبی به سمت چپ صفحه، صفحه دوربین را باز کنید و سپس گزینه ی Story در پایین صفحه را انتخاب کنید تا ایجاد استوری آغاز شود.

قبل از اینکه عکس بگیرید و در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید، روی آیکون Layout یا چیدمان در منوی عمودی سمت چپ صفحه تپ کنید. گام بعدی انتخاب قالب بندی کلاژ در اینستاگرام است که با تپ کردن روی یکی از قالب های کلاژ صورت می گیرد. می توانید حداکثر 6 عکس برای ترکیب چند عکس در یک قاب انتخاب کنید. حالت دو تایی و سه تایی عمودی و حالت دو تصویر دراز و افقی نیز قابل انتخاب است. حالت 4 عکس کنار هم و 3 تصویر نیز قابل انتخاب است. حتی ممکن است در آینده اینستاگرام با اضافه کردن چیدمان های بیشتر، به بهترین برنامه چیدمان عکس تبدیل شود!

پس از انتخاب کردن چیدمان مناسب، شروع به عکس گرفتن کنید. البته می توانید از عکس هایی که قبلاً گرفته اید و در گالری تصاویر موجود است، استفاده کنید. کافی است روی آیکون گالری در گوشه ی پایین و چپ صفحه تپ کنید تا انتخاب عکس از گالری آغاز شود.

مرحله ی بعدی تغییر دادن موقعیت عکس ها است. برای این منظور روی عکس موردنظر تپ و مکث کنید و سپس آن را با درگ کردن در موقعیت مطلوب قرار دهید.

برای حذف کردن عکس از کلاژ عکس در استوری اینستاگرام می توانید روی آیکون سطل زباله تپ کنید.

در نهایت زمانی که عکس ها در موقعیت مناسب قرار گرفتند، روی آیکون تیک در پایین تپ کنید. به این ترتیب کلاژ عکس اینستاگرامی شما تکمیل می شود و البته می توانید روی آن مثل سایر عکس ها، استیکر و متن بنویسید و فیلترهای جالب اعمال کنید تا جذاب تر شود.

در پایان با تپ روی Your Story می توانید کلاس عکس در استوری اینستاگرام به اشتراک بگذارید.

همان طور که اشاره کردیم اینستاگرام از نظر تعداد عکس هایی که در یک قاب قرار می گیرد و تنوع قاب و قالب، عالی نیست اما شما را از نصب برنامه عکس کنار هم گذاشتن بی نیاز می کند. به هر حال اگر از قابلیت چیدمان اینستاگرام خوشتان نیامده، می توانید در مورد بهترین برنامه چیدمان عکس برای اندروید و ایفون سرچ کنید و برنامه های رایگان و پولی مختلف را تست کنید.

جستجو:

کلاژ عکس در استوری اینستاگرام

جستجو:

برنامه کنار هم گذاشتن عکس و فیلم

برای ساخت کلاژ عکس حرفه ای برای اینستاگرام، دانلود برنامه چیدمان پست اینستاگرام توصیه می شود اما اگر نخواهید اپ اضافی نصب کنید، می توانید از طریق خود اینستاگرام و بخش استوری، کلاژ بسازید. در بخش استوری امکان ترکیب عکس ساده فراهم شده است.

قبلاً در مقاله ای به نحوه ساخت کلاژ عکس در استوری اینستاگرام پرداختیم و در این مقاله به یک روش دیگر می پردازیم که استفاده از استیکرها است. با این روش می توانید کلاژ عکس جذاب تری بسازید و شاید با این روش از نصب بهترین برنامه چیدمان عکس بی نیاز شوید!

جستجو:

نرم افزار چیدمان عکس در اینستاگرام

جستجو:

برنامه ترکیب چند عکس در یک قاب

افرادی که می خواهند کلاژ عکس با چیدمان دلخواه و تعداد زیادی عکس بسازند و روی تصاویر متن و استیکر و غیره قرار دهند، معمولاً برای دانلود رایگان برنامه چیدن عکس کنار هم برای اندروید یا آیفون اقدام می کنند چرا که قابلیت های اینستاگرام در زمینه ی ساخت کلاژ عکس کمی محدود و ساده است.

برای آموزش ساخت کلاژ عکس در استوری اینستاگرام به مقاله ای که قبلاً منتشر کردیم مراجعه کنید:

آموزش کلاژ عکس در استوری اینستاگرام

به جای استفاده از برنامه ترکیب چند عکس در یک قاب می توانید از استیکرهای اینستاگرام استفاده کنید و کلاژ عکس بسازید. اما چطور؟ در ادامه به صورت گام به گام و تصویری توضیح می دهیم.

آموزش ساخت کلاژ عکس در استوری اینستاگرام با استیکرها

در روش قبلی محدودیت تعداد عکس وجود داشت اما در این روش محدودیتی وجود ندارد. ابتدا اپلیکیشن اینستاگرام برای اندروید یا آیفون را اجرا کنید.

دانلود اینستاگرام فارسی، نسخه جدید (آپدیت امروز)

با تپ روی دکمه ی + در گوشه ی بالای صفحه پست ها یا با تپ روی حباب Your Story در گوشه ی بالای صفحه، بخش ساخت استوری را باز کنید. می توانید با حرکت جاروبی به چپ نیز صفحه ی دوربین را باز کرده و سپس روی گزینه ی Story تپ کنید. اکنون نوبت به انتخاب پس زمینه کلاژ عکس می رسد. با عکس گرفتن یا انتخاب یک عکس از گالری، پس زمینه را ایجاد کنید.

گام بعدی تپ روی آیکون استیکر در بالای صفحه است.

شاید می پرسید که هدف ما قرار دادن استیکر روی کلاژ عکس نیست! نگران نباشید و روی استیکر خاصی که آیکون آن به شکل چند عکس با علامت + است تپ کنید. این استیکر، Collage نام دارد و شما را از دانلود برنامه چیدن عکس کنار هم اندروید بی نیاز می کند.

اکنون می توانید عکس های کلاژ را یکی یکی اضافه کنید. متأسفانه مثل نرم افزار چیدمان عکس در اینستاگرام، امکان اضافه کردن تعدادی عکس در یک مرحله وجود ندارد.

در این روش گذاشتن چند عکس کنار هم در یک استوری اینستاگرام می توانید پس از اضافه کردن هر عکس، محل آن را تغییر بدهید و کلاژ را به شکل دلخواه خودتان طراحی کنید.

برای بزرگ و کوچک کردن عکس جدیدی که اضافه کرده اید، از دو انگشت استفاده کنید. امکان چرخاندن و کج کردن عکسی که در کلاژ عکس گذاشته اید هم وجود دارد. برای حرکت دادن عکس از یک انگشت و حرکت انگشت روی صفحه استفاده کنید.

یک مزیت استیکر کلاژ عکس نسبت به نرم افزار چیدمان عکس در اینستاگرام این است که می توانید هر عکس را به شکل خاصی برش بزنید! به عنوان مثال برش دایره ای عکس یا برش ستاره ای عکس امکان پذیر است. این قابلیت جالب حتی در هر برنامه کنار هم گذاشتن عکس اندروید نیز وجود ندارد.

در کنار استیکر کلاژ عکس می توانید از استیکرهای معمولی و ایموجی و متن و افکت های عکس اینستاگرام هم استفاده کنید.

همان طور که در تصاویر فوق مشاهده می کنید، این قابلیت اینستاگرام جایگزین دانلود رایگان برنامه چیدن عکس کنار هم برای اندروید است چرا که انعطاف پذیری بالایی دارد و کلاژ جذابی می توان طراحی کرد.

برای حذف کردن بعضی از عکس ها کافی است استیکر مربوطه را بگیرید و به پایین صفحه درگ کنید. زمانی که طراحی کلاژ عکس در استوری اینستاگرام تکمیل شد، با تپ روی Your Story آن را در بخش استوری ها پست کنید.

اگر نمی خواهید کلاژ را در استوری پست کنید و می خواهید به صورت پست معمولی یا عکس پروفایل از آن استفاده کنید، به جای لمس گزینه ی Your Story روی منوی سه نقطه در گوشه ی بالا تپ کرده و سپس Save را انتخاب کنید. به این ترتیب عکس در گالری ذخیره می شود و می توانید از آن در اینستاگرام یا هر برنامه ی دیگری استفاده کنید.

در پایان یادآوری می کنیم که برای ساخت سریع کلاژ عکس در اندروید، استفاده از قابلیت استیکر مخصوص کلاژ عکس تصمیم خوبی نیست چرا که وقت گیر است. در این حالت بهتر است برای دانلود برنامه چیدن عکس کنار هم اندروید اقدام کنید.

جستجو:

دانلود برنامه چیدمان پست اینستاگرام

جستجو:

کلاژ عکس در استوری اینستاگرام