سبک زندگی

آزمایشگاهی برای باشگاه ورزشی یا خانه شما در یک دستگاه بادی کامپوزیشن

تا دیر نشده علائمتو بگو، پزشکتو بگم:علائم مشابه کروناخون دماغ یا گوش دردمشکل در بلعخون در مدفوعاختلال خوابدرد کمر، پا، دست یا زانوسردردمعده درد یا حالت تهوعزخم مداوم دهانیسرفۀ مزمناضطراب و استرس

هر جایی که هستی، بدون مراجعه به آزمایشگاه، تست کرونا بده!

تست کرونا در محل

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

حلق و دهان، دروازۀ بدن هستن. وجود مشکل در اونها برای بقیۀ اندام ها هم مشکل ایجاد می کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافتِ مشاوره

علت های مشاهدۀ خون در مدفوع می تواند هموروئید، بواسیر، کولیت روده و… باشه. برای تشخیص و درمان درست و به موقع، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره

اختلال خواب اگه جدی گرفته نشه، سلامت جسم و روان رو درگیر می کنه. تا دیر نشده علائمت رو به متخصص اعصاب و روان بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره

دردهای اسکلتی یکی از شایع ترین علائم ایرانی هاست، تا دیر نشده علائمت رو به متخصص طب فیزیکی و توانبخشی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره

سردرد علت های مختلفی داره؛ از اضافه وزن گرفته تا اختلال در هورمون ها. برای تشخیص درست علت سردردت تا دیر نشده علائمت رو به متخصص مغز و اعصاب بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر​

دریافت مشاوره

سرطان معده سومین سرطان شایع ایران است. همین حالا علائمت رو به متخصص گوارش بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافتِ مشاوره

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص گوش، حلق و بینی بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مُشاوره

تا دیر نشده علائمت رو به متخصص ریه بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

تا دیر نشده علائمت رو به کارشناس روانشناس بگو و مشاورۀ آنلاین بگیر

دریافت مشاوره

الکتروکاردیوگرام یک آزمایش ساده و بدون درد است که فعالیت الکتریکی قلب شما را می سنجد. الکتروکاردیوگرام به عنوان ECG یا EKG هم شناخته می شود. هر ضربان قلب توسط یک سیگنال الکتریکی تحریک می شود که از بالای قلب شما شروع شده و به طرف پایین می رود. در ادامه این مطلب درمانکده بیشتر بخوانید.

الکتروکاردیوگرام یا EKG چیست؟

مشکلات قلبی اغلب بر فعالیت الکتریکی قلب شما تأثیر می گذارند. اگر علائم یا نشانه هایی را نشان می دهید که ممکن است بیانگر یک مشکل قلبی باشند، پزشک شما ممکن است گرفتن EKG را توصیه کند، این علائم عبارتند از:

 • درد قفسه سینه
 • تنفس دشوار
 • احساس خستگی یا ضعف
 • احساس ضربان، تند زدن، یا لرزش قلب
 • احساس این که قلب نامنظم می زند
 • شنیدن صداهای غیرمعمول هنگامی که پزشک به قلب شما گوش می دهد

EKG به دکتر قلب و عروق کمک می کند تا دلیل علایم شما را همراه با نوع درمانی که لازم است انجام شود، مشخص کند.

درباره تست آریتمی که به قلب ربط دارد بیشتر بخوانید.

اگر سن شما 50 سال یا بیشتر است یا سابقه خانوادگی بیماری قلبی دارید، ممکن است پزشکتان برای یافتن علائم زودرس بیماری قلبی EKG را توصیه کند.

در طول فرآیند گرفتن الکتروکاردیوگرام چه اتفاقی می افتد؟

گرفتن EKG سریع، بدون درد و بی ضرر است. بعد از این که گان پوشیدید، یک تکنسین 12 تا 15 الکترود نرم را با ژل به سینه، دست ها و پاهایتان متصل می کند. برای اطمینان از این که الکترودها به درستی به پوست شما چسبیده اند، ممکن است او مجبور شود نواحی کوچکی را بتراشد. هر الکترود تقریباً به اندازه یک سکه ی کوچک است. این الکترودها به سیم های الکتریکی (وایر) متصل می شوند، که این سیم ها هم به دستگاه EKG متصل می شوند.

در طول آزمایش، هنگامی که دستگاه فعالیت الکتریکی قلب شما را ثبت می کند و اطلاعات را روی یک نمودار می کشد، باید روی تخت دراز بکشید. مطمئن شوید که تا حد ممکن دراز کشیده اید و به طور طبیعی نفس بکشید. شما نباید در طول آزمایش صحبت کنید.

پس از عمل، الکترودها برداشته و دور ریخته می شوند. کل این فرآیند حدود 10 دقیقه زمان می برد.

مطب پزشک قلب و عروق مورد نظرتان را آنلاین رزرو کنید
به صفحه پزشکان قلب و عروق درمانکده بروید و زمان مراجعه به مطب پزشک دلخواهتان را آنلاین انتخاب کنید.
دریافت نوبت قلب

انواع الکتروکاردیوگرام یا EKG

 EKG زمانی که تحت پایش هستید، تصویری از فعالیت الکتریکی قلب شما را ضبط می کند. با این حال، برخی از مشکلات قلبی همیشگی نیستند. در این موارد، ممکن است به پایش تخصصی تر یا طولانی تری نیاز داشته باشید.

درباره این که کی به پزشک برای چکاپ قلب مراجعه کنیم، این نوشته را بخوانید.

تست استرس

برخی از مشکلات قلبی فقط در حین ورزش ظاهر می شوند. در تست استرس، EKG هنگام ورزش ثبت می شود. معمولا، این تست در حالی که روی تردمیل یا دوچرخه ی ثابت هستید، انجام می شود.

پایش با هولتر

پایش با هولتر که به نام پایش سرپایی ECG یا EKG نیز شناخته می شود، فعالیت قلب شما را طی 24 تا 48 ساعت ثبت می کند، در حالی که شما درحال ثبت یک سابقه از فعالیت خود هستید تا به پزشک کمک کند که دلیل علائم شما را مشخص کند. الکترودهای متصل به قفسه سینه اطلاعات شما را در یک مانیتور قابل حمل که با باتری کار می کند و می توانید آن را در جیب، روی کمربند یا روی تسمه شانه ای تان حمل کنید، ضبط می کنند.

مشاهده بیشتر : لیست بهترین دکتر متخصص قلب

ثبت کننده رویدادها

علائمی که مکررا اتفاق نمی افتند ممکن است به ثبت کننده رویداد نیاز داشته باشند. این دستگاه شبیه به هولتر است، ولی فعالیت الکتریکی قلب شما را فقط در زمان بروز علائم ثبت می کند. برخی از دستگاه های ثبت کننده رویداد با شناسایی علائم به طور خودکار فعال می شوند. سایر دستگاه های ثبت کننده رویداد برای ثبت علائم، نیاز دارند که دکمه ای را فشار دهید. شما می توانید این اطلاعات را مستقیماً از طریق خط تلفن برای پزشک خود ارسال کنید.

گرفتن EKG چه خطراتی دارد؟

گرفتن EKG اگر هم خطری داشته باشد، این خطر بسیار ناچیز است. برخی افراد ممکن است در جایی که الکترودها قرار داده شده اند، بثورات پوستی بزنند، اما این بثورات معمولاً بدون نیاز به درمان از بین می روند.

افرادی که تست استرس می دهند، ممکن است در معرض حمله قلبی قرار بگیرند، اما این اتفاق مربوط به انجام ورزش است نه EKG.

EKG به طور ساده ای فعالیت الکتریکی قلب شما را پایش می کند. EKG هیچ الکتریسیته ای ساطع نمی کند و کاملاً ایمن است.

آماده شدن برای گرفتن EKG

قبل از گرفتن EKG، از نوشیدن آب سرد یا ورزش خودداری کنید. نوشیدن آب سرد می تواند باعث تغییر در الگوهای الکتریکی آزمایش شود. ورزش می تواند ضربان قلب شما را افزایش دهد و نتایج آزمایش را متاثر کند.

مشاورۀ آنلاین با دکتر قلب و عروق مورد نظرتان را رزرو کنید
به صفحه مشاورۀ آنلاین قلب و عروق بروید و زمان مشاوره دلخواهتان را (تصویری، صوتی و متنی) آنلاین رزرو کنید.
رزرو مشاورۀ قلب

تفسیر نتایج یک EKG

اگر EKG شما نتایج را عادی نشان دهد، پزشک شما احتمالاً در ویزیت برای پیگیری بعدی نتایج را با شما در میان خواهد گذاشت.

درباره نتایج دارای ناهنجاری الکتروکاردیوگرام در این نوشته بیشتر توضیح داده ایم.

اگر EKG شما علائمی از مشکلات جدی نشان دهد، پزشک فوراً با شما تماس خواهد گرفت.

EKG می تواند به دکتر متخصص قلب شما کمک کند تشخیص دهد که:

 • قلب شما بیش از حد سریع، بیش از حد کند، یا نامنظم می زند
 • شما درحال حمله قلبی هستید یا قبلاً دچار حمله قلبی شده اید
 • شما دارای نقایص قلبی، از جمله بزرگ شدن قلب، کمبود جریان خون یا نقایص مادرزادی هستید
 • دریچه های قلب شما مشکل دارند
 • شما تصلب شرایین یا بیماری شریان کرونری دارید

پزشک شما از نتایج EKG شما استفاده می کند تا داروها یا درمانی که می تواند وضعیت قلب شما را بهبود بخشد را مشخص کند.

سحن نهایی

درباره الکتروکاردیوگرافی و انواع و چگونگی و نتایح نهایی آن خواندید. در همین راستا برای کسب آگاهی بیشتر درباره الکتروکاردیوگرافی و یا انجام تست الکتروکاردیوگرام EKG، با سایت درمانکده از متخصصین قلب و عروق به صورت آنلاین نوبت بگیرید.

منبع: Wikipedia

[sibwp_form id=1]

 32,219 بازدید

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد رای ها 19

اسکن بدن در اصفهان

دستگاه بادی انالیز در اصفهان چگونه کار می کند؟

استفاده از دستگاه بادی آنالیزور بسیار ساده است و فقط کافی ست روی آن بایستید و دسته  های تعبیه شده در کنار دستگاه را بگیرید و چند دقیقه منتظر بمانبد تا آنالیز بدن تان تمام شود.

بررسی بدن در اصفهان

بررسی بدن در اصفهان می تواند 12 شاخص مهم بدن شما را اندازه گیری کند که شامل موارد زیر می شود:

 

وزن، BMI  (شاخص توده بدنی)، سطح چربی احشایی، توده عضلانی، درصد چربی بدن، آب کل بدن، ضربان متابولیک (سوخت و ساز) پایه، توده مواد معدنی استخوان، سن بیو بدن، نسبت عضلات و چربی، تجزیه و تحلیل تعادل بدن.

کاربردهای دستگاه بادی آنالیزر در اصفهان

 

 

 

برای ورزش و تناسب اندام:

 

 همانطور که می دانید کلید کاهش وزن و کاهش چربی بدن، ورزش کردن است، بنابراین اندازه گیری چربی بدن ضروری است. در واقع، تجزیه و تحلیل بدن، هم برای کاهش وزن و هم برای تناسب اندام مهم است. همانطور که قبلا هم اشاره شد، علاوه بر چربی کل بدن  و  BMI، ما نیاز به تجزیه و تحلیل چربی احشایی، ماهیچه های اسکلتی، آب کل بدن، محتوای مواد معدنی استخوان و متابولیسم پایه بدن مان داریم. دستگاه بادی آنالیزر می تواند مشاور تناسب اندام شخصی و استاد کاهش وزن شما شود.

 

 

برای زیبایی:

 

بسیاری از خانم ها برای مرطوب نگه داشتن پوست به لوازم آرایشی روی می آورند، در حالی که اگر بدن کمبود آب داشته باشد، آبرسان ها نمی توانند موثر باشند. در حقیقت، درصد زیادی از آب بدن در پوست  قرار دارد. با کاهش میزان آب بدن، پوست خشک می شود و درخشانی و طراوت خود را از دست می دهد. عوامل اصلی برای حفظ آب بدن و  انعطاف پذیری پوست، به میزان چربی و مواد موجود در ماهیچه ها بستگی دارد که توسط دستگاه بادی آنالیزر مشخص می شود.

 

البته لازم به ذکر است که این دستگاه نمی تواند شاخص های سلامت پوست و مشکلات پوستی تان را تجزی و تحلیل کند؛ کلینیک زیبایی در اصفهان این کار را توسط دستگاه دیگری به نام اسکین آنالیزر انجام می دهد و پس از  آن، بهترین دکتر پوست اصفهان، بهترین روش درمانی برای عارضه های پوستی تان را به شما معرفی می کند. برای آشنایی با دستگاه اسکین آنالیزر، می توانید مطالب وبسایت مدرن لیزر را مطالعه کنید.

 

 

برای سلامتی جسمی:

 

پیشگیری از بیماری، کلید اصلی سلامتی است و تعادل در شاخص های بدن، عمل مهمی برای پیشگیری از هر نوع بیماری است. برای حفظ میزان چربی بدن، ماهیچه ها، استخوان ها، و به خصوص آب بدن، دستگاه بادی آنالیزر در اصفهان به شما کمک می کند تا عملکردهای مختلف بدن تان را هماهنگ کنید و رژیم غذایی و سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید.

 

 

برای درمان چاقی:

 

وقتی سعی در کاهش وزن دارید، اندازه گیری چربی بدن بسیار اهمیت دارد. بعد از تعیین و ارزیابی چربی،  توده های عضلانی و میزان آب بدن تان،  و بررسی عوامل دیگری که بر چاقی و اضافه وزن شما تاثیر گذار بوده اند، و همچنین بر اساس اعداد و وضعیت نماش داده شده روی دستگاه، روش مناسب کاهش وزن برای شما انتخاب می شود، تا بیشترین تاثیر را داشته باشد و بتوانید به نتیجه مطلوب تان برسید.

 دو حالت برای کاهش وزن و کاهش چربی بدن وجود دارد که اغلب اشتباه گرفته می شوند. یکی بحث کاهش وزن کلی است و دیگری درمان چاقی موضعی برای قسمت مشخصی از بدن است.

 

کاهش وزن: گاهی اوقات با رعایت رژیم غذایی و ورزش، ممکن است به وزن و اندام ایده آل تان نرسید. در این حالت روش درمانی طب سوزنی لیزری به شما توصیه می شود. این روش درمانی به شما کمک می کند تا روند کاهش وزن تان سریع تر و بهتر پیش برود و به وزن ایده آل تان برسید. این روش در کنار رژیم غذایی و ورزش، انجام می شود و فقط یک لیزر کم توان است که به شما کمک می کند تا اشتهای تان را کنترل کنید و سوخت و ساز بدن تان افزایش یابد.  این روش برای افرادی که پرخوری احساسی دارند نیز موثر است. پرخوری احساسی یعنی زمانی که ناراحت، خوشحال و عصبانی هستید و یا استرس دارید، غذای بیشتری می خورید.

 

کاهش چربی موضعی: با استفاده از دستگاه بادی آنالیزر میزان چربی های بدن شما نیز مشخص می شوند و اولین مرحله برای شروع درمان چاقی موضعی و سلولیت ها، تست و آنالیز توسط این دستگاه است. سلولیت ها در واقع فرورفتگی هایی روی پوست ایجاد می کنند که اغلب در سینه، شکم، پهلو، باسن، ران و بازوها دیده می شوند و ظاهر بدن را زشت می کنند و ممکن است برای برخی افراد آزاردهنده باشد. از آنجایی که این سلولیت ها انواع مختلفی دارند، مدرن لیزر برای درمان چاقی موضعی از دستگاه های مختلفی استفاده می کند که هر کدام از آن ها متناسب با نوع خاصی از سلولیت هاست و برای آن ها بیشترین تاثیر را دارد. لاغری با دستگاه در اصفهان، بعد از تست و بررسی با بادی آنالیزر در کلینیک مدرن  لیزر انجام می شود.

 

لازم به ذکر است مراجعین محترم به کلینیک پوست و مو و زیبایی مدرن لیزر اصفهان می توانند همچنین از خدمات دیگری از قبیل تزریق بوتاکس در اصفهان، تزریق ژل در اصفهان، مزوتراپی در اصفهان، میکرودرم در اصفهان، رفع چروک در اصفهان، لیفت صورت در اصفهان و دیگر خدمات این مرکز بهره مند شوند.

خدمات

درخواست قرار ملاقات

تماس سریع

 • آدرس اصفهان، دروازه شیراز، ابتدای خیابان چهار باغ بالا ابتدای کوچه 41، پلاک 436، مدرن لیزر
 • تلفن 09138000388/ 03131318000