سبک زندگی

طرز تهیه مربای انگور | مربای پاییزی پرخاصیت | مربای راحت و خوشمزه

  • برای:
    4 نفر
  • زمان پخت :
    40 دقیقه

طرز تهیه کمپوت گیلاس

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از آرگا، از انواع میوه می شود کلی مربای متنوع و خوشمزه پخت که به وسیله چیدن آنها روی میز و سفره صبحانه اشتهای مخاطب را تحریک کرد و از خجالت گرسنگی صبح هنگام درآمد. مربای لیمو ترش مانند انواع مربای گل سرخ و مربای به جزو مرباهای خوش عطر و خاص است که طرفداران خود را دارد، در اینجا می خواهیم دستور تهیه دیگری از این نوع مربا را در اختیارتان قرار دهیم.

مواد لازم

    پوست لیمو ترش یک کیلوگرم

    آب یک و نیم لیوان

    شکر 500 گرم

    دانه هل یک قاشق مرباخوری

    آبلیمو یک قاشق سوپ خوری

روش تهیه مربای لیمو ترش

مرحله اول

در ابتدا برای تهیه این مربا، لیموها را از وسط نصف کنید و آب و تفاله های میوه را از داخل پوست آن جدا کنید، سپس پوست لیموها را حدود 24 ساعت داخل آب سرد قرار دهید، در طی این مدت باید 3 تا 4 بار آب آن را عوض کنید.

مرحله دوم

بعد از گذشت زمان گفته شده، پوست لیموها را داخل آب گرم بریزید و بجوشانید و بعد از گذشت 15 دقیقه، آب داخل ظرف را خالی کنید و دوباره روی پوست لیموها را پر آب کرده و برای دومین بار بجوشانید، برای گرفته شدن تلخی پوست لیمو ها لازم است چهار مرتبه و یا حتی بیشتر این کار را انجام دهید.

مرحله سوم

حال بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید، می توانید پوست لیموهای پخته شده را درون یک صافی بریزید تا آب آنها به طور کامل گرفته شود.

سپس مخلوطی از آب و شکر را درست کنید و آن را روی حرارت بگذارید تا شربت غلیظ شده و قوام آید و بعد پوست لیموها را داخل آن بریزید و بگذارید کمی بجوشد.

مرحله آخر

 در انتها دانه هل و آبلیمو را به آن اضافه کنید و بعد از تقریبا 10 دقیقه مربا آماده شده و می توانید آن را از روی حرارت بردارید.

کد خبر 641769