عمومیکسب و کار ایرانی

بهترین نهال گردو برای استان گلستان

راهنما ومشخصات خرید نهال در گلستان:

خرید نهال و باغداری یکی از پرسودترین و بهترین مشاغلی است که می تواند آینده شما و فرزندانتان را تامین کند. در همین راستا بسیاری از افراد بعد از سنجیدن شرایط جوی و ذخایر آبی محل زندگیشان، سراغ خرید نهال هایی پربازده و متناسب با شرایط جغرافیایی می روند. استان گلستان یکی از قطب های کشاورزی ایران است که سالانه چند هزار تن محصولات درجه یک و باکیفیت تحویل باغداران می دهد. شرایط آب و هوایی معتدل و بارش زیاد، باعث شده که استان گلستان شرایطی عالی برای کشاورزی و برداشت محصولات داشته باشد. در همین راستا قصد داریم در این مطلب شما را با بهترین نهالستان در گرگان، آشنا کنیم و راهنمایی های جهت خرید نهال در گلستان، به شما عزیزان بدهیم.

با پربازده ترین نهال های استان آشنا شوید:

بهتر است قبل از معرفی بهترین نهالستان در گرگان، پربارترین و زودبازده ترین نهال هایی که رشد و میوه دهی مناسبی متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه دارند را معرفی کنیم. طبق آمار و ارقام وزارت جهاد کشاورزی، موارد زیر بهترین گزینه ها برای خرید نهال در گلستان، هستند.

آریا نهال اصفهان | بهترین نهالستان استان گلستان

نهال مرکبات گزینه خرید نهال در گلستان:

مرکبات به صورت عمده شامل پرتقال، نارنگی و نارنج و غیره است. بارش زیادی و شرایط آب و هوایی معتدل استان گلستان، شرایط بسیار مناسبی برای پرورش مرکبات را فراهم کرده است. طبق آماری که در سال 1400 منتشر شده است، بعد از حذف آفات و محصولات سرمازده، مجموعا 121 هزار تن مرکبات شامل میوه های ذکرشده در تمامی باغات استان برداشت شده است.

همانطور که مشاهده می کنید با در نظر گرفتن کاهش منابع آبی در استان های مرکزی کشور، میزان تولید مرکبات در سایر مناطق کاهش یافته و اکنون مرکبات استان گلستان مشتریان زیادی دارند. اگر قصد خرید نهال در گلستان، را دارید، مرکبات می تواند یکی از انتخاب های اصلی و مهم شما باشد.

پرورش زیتون با خرید نهال در گلستان:

زیتون میوه ای است که هم به صورت خام مصرف می شود و هم از روغن آن در صنایع غذایی و طبخ غذا استفاده می گردد. به همین دلیل بازار عرضه و تقاضای زیتون همواره داغ و پرطرفدار است. طبق آمار منتشر شده، در تمام باغات تحت کشت استان گلستان، مجموعا 7 هزار تن زیتون مرغوب برداشت شده است که بخش عمده ای از آن صرف صادرات شده است.

نهال گردو برای پرورش مهمترین محصول کشاورزی:

گردو نیز فواید و خواص زیادی داشته و همیشه مشتریان خاص خودش را دارد. درخت گردو بسیار زودبازده و پربار است و می تواند سود مناسبی را با کاشت و خرید نهال در گلستان برای شما به ارمغان بیاورد. در همین راستا بیش از 1100 تن گردو از انواع نهال گردو چندلر، فرنو و سایر نهال های گردو برداشت شده است.

نهال گیلاس و آلبالو با محصولات محبوب فصل تابستان:

شاید عنوان بهترین نهال در گرگان را بتوان به گیلاس و آلبالو داد. طبق اعلام جهاد کشاورزی استان گلستان، بیش از 340 هکتار از مزارع سراسر استان تحت کشت گیلاس و آلبالو هستند. تجربه ثابت کرده که به طور میانگین می توان 8 تن آلبالو و 10 تن گیلاس در هر هکتار زمین برداشت کرد؛ در نتیجه نباید از پتانسیل بی نظیر نهال گیلاس و آلبالو و ثمربخشی بالای آن ها برای درآمدزایی غافل شد.

پرورش هلو برای خرید نهال در گلستان:

برای سفارش نهال در گلستان؛ می توانید سراغ هلو بروید. نهال هلو نیز سازگاری بسیار زیادی با شرایط آب و هوایی استان گلستان دارد و می توانید بازدهی بالایی برای شما داشته باشد. در سال گذشته باغداران گرگانی موفق شدند در مجموع 3000 تن هلوی مرغوب صادراتی برداشت کنند.

پرورش نهال گلابی با مغذی ترین محصولات:

گلابی نیز یکی از میوه های پرطرفدار تابستانی است که تقاضا برایش بسیار زیاد است و می تواند سود بسیاری به شما برساند. طبق آمار رسمی منتشر شده، در سال قبل 600 تن گلابی در باغات استان برداشت شده است.

اگرچه 600 تن در مقایسه با ارقام برداشت محصول مرکبات، هلو و گیلاس و آلبالو خیلی قابل مقایسه نیست ولی فراموش نکنید که سطح زیر کشت گلابی در مقایسه با سایر نهال های ذکرشده بسیار کمتر است. پس به گلابی نیز باید به چشم یک گزینه عالی برای خریداری نهال در گلستان، نگاه کنید.

پرورش بادام با خرید نهال در گلستان:

عرضه و تقاضا همواره نقش مهمی در سود و زیان باغداران دارد. از آنجایی که بادام به صورت روغن در کارخانجات صنایع غذایی و پخت و پز، آجیل و خشکبار و سایر فرآورده های غذایی استفاده می شود، همواره تقاضای آن بیشتر از میزان عرضه اش است. پس می توانید به جای نهال های مرسومی مثل مرکبات یا هلو، سراغ خرید نهال بادام بروید. در سال قبل حدود 750 تن بادام مرغوب در استان گلستان برداشت شده است.

بهترین نهالستان در گرگان را بشناسید:

حالا که با الزاماتی مثل شرایط جوی و آب و هوایی برای برداشت محصولات درجه یک و مرغوب آشنا شدید، بهتر است به یک نکته طلایی دیگر بپردازیم. یک باغ پربار و سودده نتیجه خرید نهال هایی مرغوب، زود بازده و باکیفیت است. به همین دلیل قبل از خرید نهال باید با بهترین نهالستان در گرگان، آشنایی کافی را داشته باشید و سراغ معتبرترین گزینه موجود بروید.

هم اکنون نهالستان آریا نهال با سابقه سال ها فعالیت موفق، داشتن مشتریانی وفادار از میان معتبرترین باغداران کشور و امکان ارسال به سراسر ایران، بهترین نهالستان در گرگان محسوب می شود. با توجه به ارقام و آمار ذکر شده، شما می توانید پس از انتخاب نهال مورد نظرتان، برای خرید نهال در گلستان، به وبسایت آریا نهال مراجعه و بهترین نهال های موجود در کشور را در کمترین زمان و با رقابتی ترین قیمت، دریافت کنید.

سخن آخر و خرید نهال در گلستان در یک نگاه:

نهالستان آریا نهال بهترین نهالستان در گرگان با امکان ارسال آنلاین و ارائه پربازده ترین نهال ها به حساب می آید. با توجه به ارقام و آمار ارائه شده توسط وزارت جهاد کشاورزی و با در نظر گرفتن شرایط جوی و ذخایر آبی استان گلستان، نهال های گیلاس و آلبالو، مرکبات، گردو، زیتون، بادام، گلابی و هلو بهترین گزینه ها برای سفارش نهال در گلستان، هستند.

در انتها برای کسب مشاوره جهت خرید نهال در گلستان، با شماره های موجود از نهالستان آریا نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان آریا نهال ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

01بهترین نهالستان در گرگان کدام است؟

آریا نهال با سال ها تجربه فعالیت موفق و امکان ارسال مرغوب ترین نهال ها به سراسر کشور، بهترین نهالستان در گرگان به حساب می آید.

02پربارترین نهال ها برای کاشت در استان گلستان کدام است؟

طبق آمار، نهال های گیلاس، گلابی، هلو، آلبالو، بادام، گردو و زیتون بهترین نهال ها برای کاشت در استان گلستان هستند.

معرفی 4 رقم از بهترین نهال گردو در گلستان(گرگان):

استان سرسبز گلستان یکی از استان های زیبای کشور ایران است که در شمال نقشه ایران قرار گرفته است. این استان دارای بیش از 20 هزار کیلومتر مساحت است و مرکز آن شهر گرگان می باشد که بیشتر زمین های کشاورزی آن به پرورش بهترین نهال گردو در گرگان اختصاص یافته است.

استان گلستان با کشور همسایه به اسم ترکمنستان مرز های خاکی و آبی دارد. ارتفاع از سطح دریا در استان گلستان زیر 1000 متر است. این استان جزع استان هایی است که بیشترین پوشش و بافت گیاهی را در خود جای داده است.

انواع درختان میوه و درختان خودرو و جنگل هایی با تراکم زیاد را می توان در این استان مشاهده کرد. در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با این استان آشنا سازیم و همچنین بهترین نهال گردو در گلستان را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم.

لیست بهترین نهال های گردو در گلستان:

استان گلستان با دارا بودن زمین های کشاورزی بسیار، یکی از مهمترین تولید کنندگان محصولات کشاورزی در ایران است. در این قسمت قصد داریم تا بهترین نهال گردو در گرگان را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بهترین درختان گردو در گلستان عبارتند از:

 1. نهال گردو ژنوتیپ آریا،
 2. درخت گردو خوشه ای،
 3. نهال گردو چندلر
 4. نهال گردو هارتلی است. این درختان گردو بهترین ارقام گردو برای کشت در استان گلستان می باشند.

چندلر؛ یکی از معروف ترین درختان گردو است که بیشترین بازدهی در بین درختان گردو را به خود اختصاص داده است. این درخت گردو متعلق به کشور آمریکا است و امروزه بیشترین سطح زیر کشت در این کشور را به خود اختصاص داده است.

درخت گردو چندلر دارای گزومورفی بالا و مقاوم در برابر سرما و بیماری و آفات است. وزن مغز گردو چندلر حدود 12 گرم است  رنگ آن سفید است. پوست کاغذی می باشد که یکی از در گلستان محسوب می شود.

نهال گردو هارتلی؛ یکی دیگر از نژاد های است که مناسب کشت در استان گلستان است. این درختان گردو نیز متعلق به آمریکا است و اولین بار در آنجا کشت شده است.

درخت گردو هارتلی بیش از 100 سال عمر اقتصادی دارد و می تواند در این مدت سود بسیار زیادی را برای کشاوزان و پرورش دهندگان به همراه داشته باشد. اگر قصد احداث باغ گردو را دارید می توانید از این درخت گردو بهره مند شوید.

نهال گردو خوشه ای؛ که درخت گردو فرانسوی می باشد و همانطور که از اسم آن مشخص است تولید محصول آن به صورت خوشه ای شکل می باشد. این درخت گردو دارای تولید بسیار زیاد و اقتصادی است.

وزن مغز گردو خوشه ای حدود 14 گرم است و پوسته چوبی آن بسیار نازک است. این درخت گردو بالای 65 سال عمر اقتصادی دارد و هر ساله می تواند تا 6 تن محصول گردو تولید کند. این درختان گردو از دیرباز یکی از بهترین نهال گردو در گرگان، محسوب می شود.

نهال گردو ژنوتیپ آریا؛ یکی از بهترین نهال گردو در گلستان محسوب می شود. این درخت گردو مقاومت بسیار زیادی در برابر بیماری و آفات و همینطور کم آب دارد. بیماری های شایع این درخت گردو کم است و نیاز به رسیدگی زیادی ندارد.

بهتر است در مناطق معتدل استان گلستان از این درخت برای کشت استفاده شود. وزن مغز این گردو حدود 13 گرم است و پوسته چوبی نازکی دارد که به راحتی می توان آن را از مغز جدا کرد.

چه درختان دیگری در استان گلستان کشت می شوند:

استان گلستان به دلیل شرایط خوب آب و هوایی و همچنین وجود آب کافی برای کشاورزی، یکی از استان های مهم در زمینه کشاورزی ایران محسوب می شود و میوه های بسیاری در این استان به عمل می آیند.

عمده درختان میوه ای که جز می توانید از آن در این استان کشت نمایید شامل:

 • درخت به،
 • گلابی،
 • سیب،
 • زیتون،
 • خرمالو،
 • انواع مرکبات،
 • انار،
 • شلیل،
 • هلو،
 • آلو،
 • گوجه سبز و درخت گردو است که در این استان کشت می شود.

مشاهده ی

آیا اب و هوای گلستان مناسب پرورش درختان گردو می باشد؟

استان گلستان در بیشتر نقاط دارای آب و هوای معتدل است.  این استان همچنین به دلیل نزدیکی به دریای خزر، رطوبت بسیاری دارد همین امر سبب شده است تا تابستان های گرم ومرطوبی داشته باشد.

شاید در تقسیم بندی دیگر بتوانیم این استان را به عنوان یک استان چهار فصل تمام عیار معرفی کنیم. زیرا قسمت های زیادی از استان آب و هوای کوهستانی دارد و همچنین آب وهوای گرم خشک نیز در آن مشاهده می شود که می تواند هم برای کاشت بهترین نهال گردو در گرگان یا گلستان مناسب باشد و هم می تواند در بخش گرمسیر آن، پرورش را دچار مشکل سازد.

وجود رود های بسیار زیاد و آبشار های فصلی سبب شده است تا بیشتر قسمت های این استان پوشیده از پوشش های گیاهی خودرو باشد. رطوبت بسیار زیاد در این استان نیز سبب رویش خزه های خودرو از هر روزنه ای شده است.

مشاهده ی مقاله ی

وضعیت ذخایر آبی استان گلستان آیا مناسب کشاورزی می باشد:

استان گلستان دارای رودهای بسیاری از جمله گرگان رود، رود قره سود و رود اترک است که بزرگترین رودخانه های این استان محسوب می شوند. این رودها سبب تامین آب کشاورزی زمین های پرورش درختان گردو بسیاری در استان گلستان شده است. متخصصین و کارشناسان کشاورزی و جهاد کشاورزی استان گلستان به همراه دانشگاه معتبر منابع طبیعی و کشاورزی استان گلستان تلاش کرده اند تا روش هایی را برای کاهش خطر کم آبی بیایند که تا حد مناسبی هم موفق بوده اند.

مشاهده ی مقاله ی

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید بهترین نهال گردو در گلستان:

در این مطلب تا حد مناسبی شما را با مشخصات و ویژگی های استان گلستان آشنا کردیم و پوشش گیاهی و درختانی که در این استان کشت می شوند را خدمت شما معرفی کردیم همچنین شما می توانید در هر نقطه از استان زیبای گلستان که قرار دارید تنها با یک تماس، نسبت به خرید نهال گردو از نهالستان معتبر آریا نهال اقدام نمایید.فروش تمامی ارقام با ضمانت بازگشت کالا و گواهی قرنطینه می باشد.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان آریا نهال ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.