کسب و کار ایرانیعمومی

دانلود اپلیکیشن نهال رایگان اصفهان

وی با بیان اینکهمحور برنامه های امسال با هدف حفظ درخت و شعار “حفظ درخت، تداوم حیات” است، افزود: شهروندان می توانند با مراجعه به سایت و مطالعه فایل آموزشی که مشخصات نهال های موجود در لیست و اطلاعات فنی کاشت نهال در آن درج شده اقدام به ثبت درخواست فقط دو اصله نهال کنند

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان اینکه  اضافه کرد: محل توزیع نهال در فرهنگسراهای مناطق پیش بینی شده و کارشناسان متخصص فضای سبز و کشاورزی در دو شیفت صبح و بعد ازظهر از 15 تا 22 اسفندماه در محل های مذکور حضور می یابند و اطلاعات فنی لازم را به شهروندان ارایه می کنند.

وی با تاکید بر نهادینه شدن فرهنگ درختکاری به منظور حفاظت از گنجینه ملی ادامه داد: درختکاری فعالیتی اثربخش برای حفاظت از محیط زیست و تضمین زندگی آیندگان محسوب می شود، اقدامی که با نهادینه شدن و ارتقاء فرهنگ عمومی نسبت به اهمیت و جایگاه طبیعت می تواند راهگشای حفظ منابع طبیعی به عنوان گنجینه ملی کشور باشد.

مرتضایی نژاد با بیان اینکه باید برای حفظ محیط زیست و افزایش مشارکت همگانی در کاشت درخت و حفاظت از آنها فرهنگسازی کرد، تصریح کرد: از 15 تا 22اسفندماه هفته منابع طبیعی و نخستین روز این هفته با عنوان روز درختکاری نامگذاری شده است تا با کاشت گونه های مختلفی از درختان در این روز فرهنگ درختکاری در کشور نهادینه و در بهبود محیط زیست، پاکسازی، تلطیف هوا و کاهش آلاینده ها در کلانشهرها گام های موثری برداشته شود.

وی با بیان این مطلب که روز درختکاری بهانه ای برای پاسداشت حقوق شهروندی است، عنوان کرد: امروزه ارزش والای درختان در حیات زمین برای کسی پوشیده نیست، توصیه های بسیاری از گذشتگان درباره ارزش درخت و درختکاری برای ما به یادگار مانده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به برنامه های سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان برای هفته درخت کاری در شهر اصفهان اظهار کرد: هر سال شهرداری اصفهان برای نهادینه شدن فرهنگ درختکاری، اقدام به توزیع نهال رایگان بین شهروندان می کند که امسال نیز این کار را اجرایی خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای بهره مندی از مزایای محیط زیستی، فرهنگی و اجتماعی توسعه فضای سبز در مکان های خصوصی، امسال هم برای ششمین سال، ثبت نام از شهروندان برای توزیع نهال از طریق سایت انجام می شود.

وی تعداد نهال ها برای توزیع مردمی را 30 هزار عدد عنوان کرد و گفت: انواع نهال های توزیعی در شهر اصفهان خرمالو، به و نارنج خواهد بود.

مرتضایی نژاد تصریح کرد: نوع نهال های انتخابی بر اساس درخواست های مردمی توزیع نهال در سال های گذشته، از نهال های مثمر انتخاب شده و تعداد نهال های هر منطقه برای توزیع هم بر اساس جمعیت هر منطقه در نظر گرفته شده است.

از کجا نهال رایگان بگیریم اصفهان | توزیع نهال رایگان

وی افزود: توزیع نهال بین شهروندان هم از 15 تا 22 اسفندماه در محل های مشخص شده در فرم های ثبت نام در سایت و از ساعت هشت صبح تا 12 و نیز ساعت 16 تا 19 با ارائه کد ملی و کد رهگیری صورت می گیرد.

مدیرعامل سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه مجموع نهال های درخواستی در هر ثبت نام برای هر شهروند دو اصله است، گفت: سال گذشته برای اولین بار دو خدمت تحویل نهال درب منزل و کاشت آن به شهروندان ارائه شد که با توجه به استقبال خوب، امسال نیز این دو مورد در صورت درخواست شهروندان انجام می شود.

وی با بیان اینکه در صورتی که شهروندان تمایل داشته باشند می توانند پس از مطالعه شرایط و وارد کردن آدرس دقیق، نهال ثبت نامی خود را درب منزل دریافت کرده و یا توسط عوامل اجرایی، نهال مورد نظر در حیاط منزل آنها کاشته شود، اظهار کرد: محل دریافت نهال بر اساس منطقه است که شهروندان پس از انتخاب دقیق منطقه محل زندگی خود نام محل دریافت را مشاهده خواهند کرد. جهت اطلاع از آدرس و شماره نهالستان به سایت ما مراجعه کنید

مرتضایی نژاد تصریح کرد: شعار هفته درختکاری امسال، «درخت دوستی بنشانیم» که این شعار بر اساس پویش سراسری درختکاری در کشور است.