کاشت ابروی طبیعی چیست و چه کسانی کاندید مناسبی برای کاشت ابرو هستند

آیا کاشت مو و ابرو یک روش دائمی است؟ چه کسانی کاندید مناسب کاشت مو و ابرو هستند؟ بروز طاسی در اوایل بزرگسالی در حال افزایش است حتی اجداد ما هم از طاسی رنج می بردند، اما زمانی که خیلی بزرگتر از نسل فعلی بودند به آن دچار می شدند. رژیم غذایی و سبک زندگی افراد به طور مستقیم بر کیفیت موهایشان تأثیر می گذارد؛ تغذیه سالم، ورزش منظم و سبک زندگی بدون استرس می تواند سلامت بدنی و همچنین موها را بهبود ببخشد. ریزش مو برای بسیاری از افراد یک مشکل بسیار نگران کننده است و به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، سموم محیطی، بیماری و غیره رخ می دهد. الگوی ریزش مو شروع به ظاهر شدن می کند و ظرف چند ماه گسترده می شود، در چنین شرایطی انجام یک روش درمان مو یا کاشت مو برای فرد بسیار مهم است تا ظاهر طبیعی خود را به دست آورد.

کاشت ابرو از دیگر عمل های زیبایی صورت است که به منظور پرترکردن و یا حالت دادن به ابرو استفاده می شود و ظاهرا امروزه طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است؛ چرا که نقش مهمی در زیبایی چهره ایفا می کند. اما سوال مهم این است که چه افرادی بهترین کاندید برای کاشت مو و ابرو هستند؟

چه افرادی بهترین کاندید برای کاشت مو هستند؟

همه ما قبول داریم که بازیابی خطوط مو باعث بازگرداندن اعتماد به نفس در افراد خواهد شد، که کاشت مو را به یک روش بسیار محبوب تبدیل کرده است. با اینکه کاشت مو ایده خوبی برای بازیابی موهای از دست رفته است، اما همه نمی توانند از آن بهره ببرند و پیش نیاز انجام آن فقط ریزش مو نیست. موارد زیادی وجود دارد که متقاضی باید از آنها آگاه باشد و شرایطی را داشته باشد تا این روش برای او مناسب باشد، تنها یک پزشک متخصص می تواند شرایط یک کاندید مناسب کاشت مو را تایید یا رد کند. به طور معمول، مردانی که ریزش موی آنها فراتر از کلاس 3 یا بالاتر در مقیاس نوروود پیشرفت کرده است، تا زمانی که الگوی آنها تثبیت شده باشد، کاندیدهای خوبی برای کاشت مو هستند؛ همچنین اگر ریزش موی در فردی به مدت پنج سال در حال پیشرفت بوده احتمالاً کاندید خوبی می باشد. 

کاشت ابرو برای چه کسانی مناسب است؟ 

امکان دارد موی ابرو همانند موی سر با گذشت زمان نازک تر شود. بنابراین هم مردان و هم زنان در هر سنی با مشکل نازک شدن موی ابرو مواجه هستند. این مساله بر زیبایی صورت تأثیر منفی می گذارد و منجر به کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود.

در ارتباط با میزان پرپشتی ابرو پس از کاشت، تصمیم گیری بر عهده متقاضی است. برخی از افراد تصور می کنند که کاشت ابرو باعث می شود تا ابروها بیش از حد نیاز پرپشت شوند. فرد می تواند میزان پرپشتی و نتیجه دلخواه خود را پیش از کاشت تعیین کند. کاشت ابرو بایستی به صورت یکنواخت انجام شود و باعث جوان سازی و افزایش زیبایی صورت بشود.

ابروی برخی از افراد در حالت طبیعی نازک می باشد. کاشت ابرو راه بسیار مناسبی جهت پرپشت کردن ابرو در این افراد است. به غیر از مواردی مانند افزایش سن و شکل طبیعی ابرو، دلایل استفاده از کاشت ابرو عبارتند از:

 • تریکوتیلومانیا (اختلال کندن مو). این اختلال شامل کشیدن یا کندن موهای ابرو نیز می شود.
 • بیماری های سیستمیک
 • برداشتن بیش از حد ابروها
 • شیمی درمانی یا رادیوتراپی
 • جای زخم ناشی از سوراخ کردن، سوختگی یا تتو

آیا روش های کاشت مو و کاشت ابرو تفاوت دارند؟

بهتر است قبل از هر چیز کمی راجع به ویژگی های ابروی طبیعی صحبت کنیم تا بهتر بتوانیم روش کاشت ابرو را تحلیل کنیم. موی ابرو بر خلاف موی سر دارای جهت بوده و به صورت زاویه دار رشد می کند. یعنی فولیکول های ابرو به صورت زاویه دار رشد می کنند تا ابرو بتواند روی صورت بخوابد. بنابراین متوجه شدیم که در روش کاشت ابرو و کاشت مو تفاوت هایی وجود دارد که باید به آنها دقت شود تا باعث هر چه طبیعی تر شدن ابرو گردد. تفاوت دیگری که موی ابرو و موی سر دارد این است که موی سر به صورت دسته ای است اما رشد ابرو تکی است.
طبق مواردی که گفته شد، می بینیم که بین کاشت ابرو و کاشت مو تفاوت های چشمگیری وجود دارد که سبب می شود کاشت ابرو به مهارت و دقت بالایی نیاز داشته باشد. همچنین چون ابرو در صورت قرار گرفته است، حساسیت بالایی را می طلبد. پس بهتر است که قبل از هر چیزی برای کاشت ابرو به دنبال یک متخصص زیبایی ماهر و با تجربه باشید که از روش های تخصصی و پیشرفته برای کاشت استفاده می کند.

اقدامات لازم قبل از کاشت مو

کاشت مو و کاشت ابرو از جمله تصمیمات مهم در زندگی محسوب می شوند. قبل از تصمیم گیری به این درمان لازم است اقداماتی انجام شود که در اینجا مواردی را بیان می کنیم:

* بررسی نیاز واقعی به کاشت مو

* توجه به علل ریزش مو

* سن مناسب

* موارد جایگزین برای کاشت مو

* هزینه کاشت مو

* تحقیق و کنکاش در خصوص مهارت و تجربه تیم پزشکی

* انتخاب دقیق روش کاشت مو

* داشتن اطلاعات کافی در خصوص عوارض جانبی پس از عمل کاشت مو

* آگاهی از میزان موفقیت آمیز بودن عمل کاشت مو

* مدت زمان لازم برای کاشت مو و زمان استراحت بعد از عمل

 

 

 

کاشت ابرو به عنوان یک روش موثر جهت رسیدن به ابروهای دلخواه افراد شناخته شده است. البته از آنجایی که پیوند ابرو در دسته عمل های زیبایی کم تهاجم قرار دارد سوالی که پیش می آید این است که آیا تمامی افراد می توانند از مزایای آن بهره مند شوند یا نه؟ به عبارتی دیگر چه افرادی نمی توانند پیوند ابرو انجام دهند؟ در پاسخ به این سوال باید تمامی شرایط بدنی و انتظارات فرد توسط پزشک متخصص در این زمینه سنجیده شده و متناسب با آن تصمیم گیری نهایی انجام شود. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله سعی داریم تا در مورد کاندید مناسب کاشت ابرو بیشتر صحبت کنیم. همچنین داوطلبان انجام این کار می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما در کلینیک پوست و مو هلیا تماس حاصل فرمایند.

چه افرادی قادر نیستند کاشت ابرو انجام دهند؟

کاشت ابرو از جمله عمل های زیبایی است که در طی سال های اخیر و با توجه به تغییر ملاک های مُد و زیبایی نسبت به فرم ابرو، پیشرفت چشمگیری داشته و توسط افراد بسیاری در سراسر دنیا در حال استفاده می باشد.

برخلاف گذشته که داشتن ابرو های نازک و کشیده معیار زیبایی و مد محسوب می شد، در حال حاضر اینگونه نیست و اکنون ابروهای پرپشت مُد شده است. به همین علت در سال های اخیر افراد بسیاری برای انجام کاشت ابرو تقاضا می دهند.

 

مطالب بیشتر: عوارض کاشت ابرو

دلایل ریزش ابرو در سنین مختلف چیست؟

همانگونه که متوجه شدید در این مقاله قصد داریم به معرفی کاندیدهای مناسب کاشت ابروی طبیعی بپردازیم ولی قبل از هر چیز لازم است بدانید چه عواملی در ریزش ابرو دخیل هستند چون این فاکتورها، در تعیین صلاحیت شما به شدت تاثیر دارند:

 1. ژنتیک
 2. شیمی درمانی و پرتو درمانی
 3. ریزش در اثر ضربه و جراحت
 4. ابتلا به بیماری پوستی
 5. اصلاح زیاد ابرو و در نتیجه سُست شدن ریشه مو
 6. افزایش سن و ضعیف شدن فولیکول ها
 7. کمبود ویتامین ها و مواد معدنی
 8. استفاده از مواد شیمیایی همانند رنگ، مداد ابرو و …
شرایط لازم برای کاشت ابروی طبیعی
 1. داشتن بانک موی مناسب
 2. عدم ابتلا به بیماری خاص
 3. عدم ابتلا به بیماری پوستی
چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟
 1. مبتلایان به اختلالات هورمونی
 2. افراد مبتلا به فشار خون
 3. افرادی که بیماری پوستی دارند
 4. مبتلایان به نارسایی کلیوی
 5. افراد با مشکلات روحی و روانی
 6. افراد در سن بلوغ
دلیل محدودیت پیوند ابرو در سن بلوغ وجود اختلالات هورمونی شدید در دوران بلوغ

آیا هر شخصی می تواند کاشت ابرو انجام دهد؟

ابرو ها درست مانند مو، تحت تأثیر عوامل بیرونی و ساختار ژنتیکی قرار دارند. به همین دلیل، ضعیف و بی جان می شوند و قدرت و استحکام خود را از دست می دهند که با گذر زمان و وارد شدن به میان سالی، این ضعف کاملاٌ مشهود خواهد بود. افراد بسیاری متقاضی انجام ترمیم ابرو می باشند اما لازم است بدانید آیا شما کاندید مناسبی برای پیوند طبیعی ابرو هستید یا خیر؟ از نظر متخصصان همه افراد نمی توانند کاشت ابروی طبیعی را انجام دهند. برای انجام کاشت ابرو نیاز به شرایط و معیار های زیادی نمی باشد و تنها باید شخص دارای چند نوع ویژگی و معیار ساده و عمومی باشد تا بتوان عمل پیوند ابرو را به طور کامل و موفق بر روی شخص انجام داد و نتیجه مثبت و مطلوبی را نیز از این اقدام بدست آورد.

برای اینکه مشخص شود آیا کاندید مناسبی برای پیوند ابروی طبیعی هستید یا نه، پیش از شروع عمل، تمام سوابق پزشکی خود را در اختیار پزشک قرار دهید و مشکلات، حساسیت ها و عادات خود را به متخصص اطلاع دهید. پس به طور کلی با توجه به ساده بودن و عدم پیچیدگی روند و مراحل انجام ترمیم ابرو، اکثر افراد متقاضی پیوند ابرو می توانند این اقدام را بدون دغدغه انجام دهند. فقط پس از عمل، لازم است مراقبت های لازم را از خود به عمل بیاروید که بسیار ساده هستند اما هر کدام از نکات ذکر شده توسط متخصص، تاثیر بسیار زیادی بر نتیجه نهایی کاشت ابرو خواهند گذاشت. برای پیوند ابرو تنها نیاز است که پزشک فولیکول هایی را از ناحیه بانک مو برداشت کرده و پس از آماده سازی، با ایجاد حفره و سوراخ های کوچک در ابرو قرار دهد.

در نهایت پزشک فولیکول های مو را با دقت بسیار و توجه به زاویه و جهت رویش مو در ابرو پیوند خواهد زد. به این ترتیب مراحل انجام کاشت ابرو به اتمام می رسد و شخص نیازی به گذراندن مراحل پیچیده و سخت ندارد. این مرحله از عمل، معمولاٌ کمی عوارض به همراه دارد اما لوسیون ها و کرم هایی که پزشک معالج تجویز می کند، می تواند کاملاٌ در رفع این عوارض نقش داشته باشد.

مطالب بیشتر: ورزش سنگین بعد از کاشت ابرو

مناسب ترین کاندید برای کاشت ابرو چه کسی است؟

شاید یکی از متداول ترین سوالات بین افرادی که متقاضی انجام کاشت ابرو هستند، درباره کاندید های مناسب جهت انجام پیوند ابرو باشد. کاشت ابرو، نسبت به سایر روش های زیباسازی ابرو مانند تتوی ابرو یا استفاده از لوازم آرایشی، کاملاٌ ماندگاری بیشتری دارد و اگر در دراز مدت در نظر بگیریم، حتی مقرون به صرفه هم خواهد بود. در ادامه این مقاله، چند معیار به شما معرفی خواهیم کرد که مشخص می کند کاندید مناسب کاشت ابرو هستید یا خیر:

 1. یکی از معیار ها و شرایط مورد نیاز برای این که فرد متقاضی کاشت ابرو گزینه مناسبی برای انجام آن باشد این است که فرد باید دارای بانک موی مناسب در نواحی مختلف بدن خود و به ویژه پشت گوش یا پشت سر باشد. بانک مو باید دارای مو های باکیفیت و مقاوم بوده و ترجیحاٌ قطر زیادی نیز داشته باشد.
 2. افرادی که دارای اختلالات یا بیماری هایی مانند تیروئید هستند در نتیجه در تولید هورمون نیز مشکل دارند. در چنین شرایطی، ساقه مو ضعیف شده و فرآیند ریزش آغاز می شود. لذا تا زمانی که این بیماری ها درمان نشوند، نمی توان پیوند ابرو را انجام داد.
 3. افرادی که در اثر اتفاق و یا حادثه دچار جراحات در ناحیه ابروی خود شده اند و مو های ابرو خود را در آن ناحیه از دست داده اند، می توانند از کاشت ابرو طبیعی استفاده کنند.
 4. بدن فرد در برابر بی حسی موضعی باید بتواند مقاومت کند و حساسیت به این مواد نشان ندهد.
 5. افرادی که به دلایل ژنتیکی و یا در اثر بیماری های مختلف دچار ریزش ابرو شده اند، می توانند از پیوند ابرو برای بدست آوردن ابرو های پرپشت و جذاب بهره مند شوند.
 6. برخی افراد نیز ممکن است به دلایل طبیعی مانند افزایش سن و پیری دچار ریزش مو های ابرو شوند که می توانند با استفاده از کاشت ابرو طبیعی دوباره به ابرو های طبیعی و نرمال خود دست یابند.
 7. افردی که از عدم تقارن ابرو های خود احساس نارضایتی می کنند و به همین جهت قصد ترمیم آن را دارند می توانند از این متد زیبایی بهره ببرند.

برای اطلاع از هزینه کاشت ابرو خود می توانید با مشاورین کلینیک فوق تخصصی پوست و مو هلیا به صورت کاملاٌ رایگان از طریق شماره 02179547 در ارتباط باشید. و همچنین از طریق پیام رسان واتس آپ به شماره 09122502050 تمامی سوالات خود در رابطه با کاشت ابرو و سایر خدمات زیبایی را با ما در میان بگذارید.

چه کسانی نباید کاشت ابرو انجام دهند؟

با وجود این که افراد بسیاری می توانند ترمیم ابرو را بدون مشکل انجام دهند، عده کمی از افراد هستند که انجام کاشت ابرو طبیعی به هیچ وجه به آن ها پیشنهاد نمی شود و بهتر است که این اقدام را انجام ندهند:

 1. افرادی که به بیماری هایی نظیر قند خون و فشار خون مبتلا هستند و سطح بیماری آن ها پیشرفته می باشد کاندید مناسب پیوند ابرو نیستند زیرا ممکن است واکنش های بیماری آن ها به تغییرات متابولیک، سبب ریزش مو های فرد شود. اولین کاری که در قبال این افراد انجام می گیرد، انجام آزمایش خون است تا سطح شاخص ها مشخص شود. آزمایش خون مشخص می کند که فرد برای انجام کاشت ابرو مناسب است یا خیر. به عنوان مثال، بیماری هایی مانند مشکلات قلبی، دیابت، نارسایی کبد، فشار خون و نارسایی کلیه، مشکلات مهمی هستند که باید در نظر گرفته شوند.
 2. همچنین به افرادی که دارو های خاصی مصرف می کنند که عوارض جانبی آن ها سبب ریزش کلیه مو های بدن می شود، کاشت ابرو پیشنهاد نمی شود. این افراد بهتر است از توصیه ها و کاتالوگی که پزشک معالج پیش روی آن ها می گذارد، استفاده کنند و راهکار دیگری را انتخاب نمایند.
 3. برخی دیگر از افراد متقاضی پیوند ابرو هستند که مبتلا به اختلالات ذهنی و عصبی بوده و برای رفع تنش های ذهنی خود، مو های خود را می کنند. این افراد تا درمانشان تمام نشده و به حالت نرمال نرسیدن بهتر است کاشت ابرو را انجام ندهند.
 4. افرادی که دچار ریزش ابرو شده اند اما به سن معین برای عمل (22 سالگی) نرسیده اند، بهتر است پیش از مراجعه به متخصص کاشت ابرو، از پزشکان پوست، مو و زیبایی کمک بگیرند. این افراد شاید با مصرف دارو های شیمیایی، بتوانند دوباره ابرو هایی عالی داشته باشند.
 5. همچنین متقاضیانی که الگوی ریزش ابرو ها در آن ها مشخص نشده، بهتر است دست نگه دارند.

برای افراد با شرایط ذکر شده، انجام کاشت ابرو طبیعی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود ولی در صورتی که قصد انجام پیوند ابرو را داشته باشند بهتر است به یک پزشک متخصص مراجعه کرده و با او مشورت کنند.

مطالب بیشتر: بهترین دکتر کاشت ابرو

محدودیت های کاشت ابرو چیست؟

خوشبختانه محدودیتی برای کاشت ابرو وجود نداشته و چه آقایان و چه خانم ها، قادر هستند با مراجعه به کلینیک های زیبایی، نسبت به کاشت ابرو خود اقدام کنند. در واقع هر شخصی می تواند این عمل زیبایی را بدون مشکل و دغدغه انجام دهد اما در این میان چند محدودیت ناچیز وجود دارد که اکثر افراد شامل آن ها نمی شوند. به طور کلی بیشتر محدودیت های ناشی از کاشت ابرو طبیعی، مربوط به محدودیت متقاضی می باشد:

 1. به عنوان مثال ممکن است برخی از افراد دارای بانک موی مناسب نباشند این افراد نمی توانند ابروهای خود را پیوند دهند.
 2. برخی افراد ممکن است به دلایل شغلی، قادر نباشند وضعیت چند روزه را تحمل کنند که البته باید اشاره کرد در این مورد، تکنولوژی به کمک این افراد خواهد آمد.
 3. ممکن است تراکم بانک مو، مناسب باشد ولی موهای این قسمت، بسیار ضعیف و یا نازک باشند که سبب می شود تراکم پیوند مو به خوبی شکل نگیرد و با این وجود نمی توان نتیجه مثبت را انتظار داشت. البته برای افرادی که بانک موی کافی ندارند، روش های دیگری هم توصیه می شود که در جلسه با پزشک، می توانند از شرایط این روش ها آگاهی پیدا کنند.

استفاده از روش الیاف نانو برای کسانی که بانک موی قوی نداشته و کاندید مناسب کاشت طبیعی ابرو نیستند، توصیه می شود. این نوع مو ها اصلاٌ با مو های اصلی تفاوتی ندارند و هیچکس نمی تواند تفاوت میان آن ها را تشخیص دهد. این نوع مو ها مناسب برای ابرو را می توان با رنگ و جنس دلخواه سفارش داد و پس از سفارش، این الیاف با دقت توسط پزشک پیوند  زده می شود که از همان روز اول، ظاهری زیبا و تازه به چهره شما می بخشد.

مطالب بیشتر: مدل های کاشت ابرو

چرا برخی افراد نباید نسبت به کاشت ابرو اقدام کنند؟

همانطور که در قسمت بالا توضیح داده شد برای برخی از افراد که دارای بیماری های خاص بوده اند و یا افرادی که دارو های خاصی مصرف می کنند انجام کاشت ابرو به هیچ وجه توصیه نمی شود و بهتر است برای افزایش حجم ابرو و پرپشت کردن آن ها از سایر روش ها استفاده کنند. البته این افراد نباید با این ذهنیت ناامید شوند زیرا راه های فوق العاده بسیاری وجود دارد که کاشت ابرو را برای تمام افراد ممکن می کند.

علت عمده این که این افراد نباید کاشت ابرو طبیعی را انجام دهند به دلیل اهمیت و اولویت داشتن سلامتی آن ها است و نباید برای بدست آوردن ابروهای پرپشت، به سلامتی خود آسیب بزنند. همچنین به دلیل وجود برخی شرایط در این دسته از افراد، احتمال این که پس از ترمیم ابرو نتیجه مثبتی برای فرد بدست نیاید بسیار زیاد است و در نتیجه علاوه بر صرف وقت برای انجام آن، هزینه پرداخت شده نیز به هدر خواهد رفت. به همین منظور بهتر است قبل از عمل پیوند ابرو حتماٌ یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید.

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک پوست و مو هلیا ” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت کاشت ابرو خود مطلع شوید. جهت مشاوره با شماره 02179547 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

کاشت مو و ابرو در این کلینیک توسط پزشک مطرح کشور دکتر حمیدرضا خراسانی صورت می گیرد.