پزشکی و سلامت

بهترین روش درمان کبد چرب گرید 2

در صورتی که با در نظر گرفتن علائم کبد چرب و آزمایش کبد چرب تشخیص کبد چرب داده شد. باید اقدام به درمان کبد چرب نمایید. درمان کبد چرب با توجه به مرحله بیماری متفاوت است به طور حتم درمان کبد چرب گرید 1، درمان کبد چرب گرید 2 و درمان کبد چرب گرید 3 با هم متقاوت است. در صورتی که به دنبال درمان فوری کبد چرب هستید باید به شما بگویم صبور باشید درمان فوری کبد چرب میسر نیست. کبد چرب بیماری است که دارای سه نوع کبد چرب گرید 1، کبد چرب گرید 2 و کبد چرب گرید 3 می‌باشد. که در ادامه راه‌های درمان کبد چرب را برایتان می‌گوییم.

 

درمان کبد چرب گرید 1

معمولا از آنجایی که نوع اول کبد چرب یا ساده ترین نوع کبد چرب گرید 1 است داروی کبد چرب توصیه نمی‌شود. به همین بسیاری از افراد که برای درمان کبد چرب گرید 1 به پزشک مراجعه می‌کنند. پزشک به آن‌ها درمان خانگی کبد چرب، داروی گیاهی برای کبد چرب، رژیم غذایی کبد چرب و تمرینات ورزشی را پیشنهاد می‌کنند و مصرف داروی کبد چرب را در مواقع وخیم تر پیشنهاد می‌کنند. کبد چرب گرید 1 یکی از ساده‌ترین و در عین حال شایع‌ترین نوع بیماری کبد چرب است. تقریبا از هر سه نفر یک نفر به بیماری کبد چرب گرید 1 مبتلا هستند. درمان کبد چرب گرید 1 ملزم به تغییراتی در نحوه زندگی و رژیم غذایی است. برای آنکه از شر بیماری کبد چرب خلاص شوید، هرچه سریع‌تر باید شیوه غلط زندگی خود را تغییر دهید.

 

[مطلب پیشنهادی: علائم کبد چرب ]

 

درمان قطعی کبد چرب گرید 1

علت اصلی ابتلا به کبد چرب رژیم غذایی نامناسب و پرچرب به است. تجمع غیر عادی چربی در کبد باعث ابتلا به بیماری کبد چرب می‌شود. درمان کبد چرب گرید 1 ملزم به تغییر رژیم غذایی است. بنابراین کمی در نحوه ی خوردن خود دقت کنید و هر چیزی را نخورید تا به این بیماری مبتلا نشوید. همچنین لازم نباشد مجبور به خودرن گیاهان دارویی برای کبد چرب شوید. همچنین ورزش کردن و لاغری را هم فراموش نکنید. همچنین طول درمان کبد چرب گرید 1 به نحوه عملکرد شما بستگی دارد.

رژیم غذایی کبد چرب آنقدرها هم چیز بدی نیست. تنها در رژیم غذایی کبد چرب باید کمی مراعات کنید تا چربی کبد شما خوب شود. برای درمان قطعی کبد چرب گرید 1 ضروری است که رژیم غذایی را رعایت نموده و ورزش روزانه را فراموش نکنید. کبد چرب گرید 1 یکی از انواع ساده این بیماری است که معمولا بسیاری از افراد متوجه آن هم نمی‌شوند.

 

 

رژیم غذایی برای درمان کبد چرب گرید 1

اگر می‌خواهید از کبد چرب گرید 1 به 2 ارتقا رتبه پیدا نکند و حتی کبد چرب گرید 3 مبتلا نشوید از خوردن این خوراکی‌های خوشمزه دست بردارید. 

  • غذاهای سرخ شده در روغن فراوان: این غذاها از چربی و کالری فراوانی برخوردار است که نهایتا منجر به افزایش توده چربی در کبدتان می‌شوند.
  • گوشت قرمز: مصرف گوشت‌ گاو و پرچرب که چربی‌شان مستقیما در کبد انباشته می‌شود اکیدا ممنوع است.
  • نمک: مصرف روزانه بیش از 1500 میلی‌گرم نمک می‌تواند باعث انباشته شدن آب در بافت‌های بدن شود. این یکی از علل اصلی ابتلا به کبد چرب به شمار می‌رود.
  • نوشیدنی‌های گازدار: به جای نوشیدنی گاز دار میوه‌های مفید برای کبد چرب گرید را مصرف کنید. میوه‌های مفید برای کبد چرب گرید 1مثل: آووکادو، گریپ فروت و دارابی، پاپایا و هزینه خرید این میوه‌های برایتان مشکل است لیموترش مصرف کنید.

 

درمان کبد چرب با فهمیدن به موقع علائم کبد چرب

 

آیا کبد چرب گرید 2 قابل درمان است؟

وقتیزمانی که صحبت از کبد چرب گرید 2 به میان می‌آید اولین چیزی که پرسیده می‌شود این است که آیا کبد چرب گرید 2 قابل درمان است؟ نگران نیاشید درمان کبد چرب گرید 2 نیز میسر است. اما توقع نداشته باشید که کبد چرب گرید 2 همانند کبد چرب گرید 1 به راحتی درمان شود. در ادامه راه‌های درمان کبد چرب گرید 2 را برایتان می‌گوییم.

به طور کلی ما دو نوع بیماری کبد چرب داریم: کبد چرب الکلی و کبد چرب غیر الکلی. همان گونه که از اسم این بیماری مشخص است، کبد چرب الکلی با مصرف بی رویه الکل به وجود می‌آید و تنها روش درمان کبد چرب الکلی گرید 2 قطع دائمی الکل است. اما کبد چرب غیر الکلی می‌تواند علت‌های متفاوتی داشته باشد. در کبد چرب غیر الکلی میزان چربی موجود در کبد با وضعیت چربی موجود در خون ارتباط مستقیم دارد. معمولا از هر پنج نفر یک نفر به بیماری چربی کبد گرید 2 مبتلا می‌شوند. آمارها نشان می‌دهد که در ایران بیش از 40% افراد به بیماری کبد چرب غیر الکلی مبتلا هستند. که در مواقعی که تشخیص کبد چرب شما کبد چرب گرید 2 غیر الکلی باشد با استفاده از رژیم غذایی درمان کبد چرب میسر می‌شود. 

عوارض کبد چرب چیست؟ بهترین داروی کبد چرب چیست؟ نشانه های کبد چرب

 

آیا کبد چرب گرید 3 قابل درمان است؟

بعد از توضیحات گفته شده اولین سوالی که به ذهن بیمار می‌رسد این است که، آیا کبد چرب گرید 3 قابل درمان است؟ کبد چرب گرید سه قابل درمان است. با توجه به پیشرفت علم پزشکی بسیاری از بیماری‌ها از جمله کبد چرب گرید 3 نیز قابل درمان است. بهترین روش برای درمان کبد چرب گرید 3 بهبود سبک زندگی است. چیز در درمان چربی کبد گرید 3 موثر است زمان تشخیص کبد چرب است. پزشک با دیدن اولین علایم کبد چرب و یا حتی شک کردن به کبد چرب سریعا آزمایشات لازم را تجویز می‌کند. 

 

درمان قطعی کبد چرب گرید 3 چگونه است؟

درمان قطعی کبد چرب گرید 3 امکان پذیر است. اما درمان کبد چرب گرید 3 به سادگی کبد چرب گرید 2 و کبد چرب گرید 3 نیست. بعد از رعایت رژیم غذایی کبد چرب مصرف دارو است. درمان دارویی کبد چرب گرید 3 باید به تشخیص پزشک معالج باشد که در برخی مواقع دیتامین E و پیوگلیتازون تجویز می‌شود. اما قبل از تجویز و مصرف این داروها باید عوارض مصرفی دارو در بدن بیمار مورد بررسی قرار گیرد. در صورتی که بیمار دچار دیابت شده باشد نمی‌تواند این داروها را مصرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید