پزشکی و سلامت

بهترین دارو برای کبد چرب گرید 2

درمان کبد چرب با طب سنتی و نسخه های خانگی

برای پیشگیری از ابتلا و درمان کبد چرب اکثربیماران ترجیح می دهند از دارو و روش های گیاهی استفاده کنند. چه بخوریم و چه نخوریم تا از شر کبد چرب خلاص شویم و بهترین روش درمان کبد چرب را پیش گیریم.

بهترین راههای پیشگیری و درمان کبد چرب با داروهای گیاهی و تغذیه

برای درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به بیماری خطرناک و کشنده کبد چرب استفاده از روش های طب سنتی و داروهای گیاهی بهترین راه است. راهی که هر کسی با اطمینان آن را دنبال می کند، بدون درد و بدون عوارض! برای درامان ماندن از کبد چرب و برای درمان کبد چرب بایستی تغییراتی در برنامه غذایی خود ایجاد کنید و با استفاده از عرقیات و مواد غذایی طبیعی بدن خود را به سمت سلامت پیش ببرید. در این بخش از سلامت نمناک مجموعه ای از بهرین راه و روش های درمان کبد چرب و پیشگیری از ابتلا به کبد چرب با طب سنتی را برایتان خواهیم گفت.

 بهترین راه درمان کبد چرب

درمان سریع کبد چرب با طب سنتی

 

قبل از درمان کبد چرب، علت را بشناسید

چه کسانی کبد چرب می گیرند؟

  1. کسانی که دیابت و بیماری قند نوع یک یا دو دارند اما بدنشان انسولین را پس می زند حتی اگر انسولین تزیریقی باشد اینها دچار کبد چرب می شوند چرا انسولین کریستال بزنند چه انسولین شیری رنگ.
  2. کسانی که داروهای شیمیایی خاص مصرف می کنند که اثر سوء بر روی کبد دارد. مخصوصاً آنتی بیوتیک ها چرک خشک کن ها بدون تجویز متخصص، بدون آنکه عفونت یا چرک داخلی ثابت بشود از پیش خودشان می خورند و متأسفانه در کشور ما زیاد است.
  3. چاقی، اضافه وزن، در چربی ها وقتی تری گلیسرید خون بالا برود کبد را چرب می کند.
  4. کسانی که مصرف چربی زیاد دارند سرخ کردنی، تف دادنی، بو دادنی چند بیماری می آورد حتی سوزش چشم و خارش چشم و یکی هم ایجاد کبد چرب است.
  5. کسانی که تخم مرغ نیمرو و یا آب پز زیاد می خورند چند بیماری می آورد که یک از آنها کبد چرب است.
  6. کسانی که خود درمانی های غلط دارند از پیش از خودشان کاهش وزنشان را سریع انجام می دهند. مثلاً در هفته بیش از دو کیلو وزنشان را کاهش می دهند. این کار هم عوارض سوء دارد علاوه بر سکته، کبد را هم چرب می کند.
  7. کسانی که آب آلوده، شیر آلوده یا جگر سیاه مانده گوسفند یا گاو مصرف می کنند به کبد چرب مبتلا می شوند، زیرا هر تکه از جگر سیاه به مقدار نیم کیلو پی و دنبه کلسترول بد دارد. درست است که اینها حلال گوشت هستند و خوردنش اشکال ندارد اما زندگی شهری و کم تحرکی با آن سازگار نیست. اگر چنین شخصی یکی دو تا سیخ جگر بخورد معلوم است که کبدش چرب می شود. کلسترول بد خون بالا می رود.

پیشگیری و درمان کبد چرب 

بهترین راه درمان کبد چرب 

 

برای پیشگیری و درمان کبد چرب این غذاهای را نخورید

چای ، سرخ کردنی ، غذاهای چرب و پر حجم ، سیر داغ ، پیاز داغ ، آب همراه غذا ، دوغ همراه غذا ، تخم مرغ ، تنقلات شور ، دارو ، پفک ، یخمک ، روغن سرخ کردنی ، شیرینی ، غذای فریز شده ، نمک زیاد ، ترشیجات ، رب ، سس و…

 

برای پیشگیری و تسریع درمان کبد چرب این خوراکی ها را بخورید

غذاهای مفید برای کبد :آب ، میوه جات ، لیمو ترش ، روزی 4-5 واحد سبزیجات ، ترشیجات طبیعی ( مثل زرشک یا شاتوت که بهترین دارو است .) انواع مرکبات ، غلات سبوس دار . نخود، سیب، به، انگور، کرفس، دارچین، بالنگ، زعفران، ماش، شقاقل، زیتون، زنجبیل، زردچوبه، انجیر، کاهو، اسفناج، هویج، زرشک و کدو.

درمان کبد چرب با طب سنتی

برای درمان کبد چرب چه بخوریم؟

 

درمان کبد چرب با توصیه های طب سنتی و تغذیه

1- اولین توصیه اصلاح تغذیه و شیوه زندگی است.کاهش مصرف گوشت چربی و مواد قندی و مصرف بیشتر میوه و سبزیجات توصیه کلی بسیار مفید است.

2- جایگزینی گوشت با سویا جایگزینی شام با سالادی شامل هویج، کلم، کاهو، ترب، تربچه، سرکه، سیب، آبغوره، پرهیز از آب خوردن بین غذا، استفاده بیشتر از سیر، پیاز، سبزیجات تازه، لیموترش و سیب در رژیم غذایی روزانه بسیار مفید است.

3-هر روز خوردن یک مشت برگ زرد آلو

4- خوردن 7 برگ کاسنی یا یک استکان عرق کاسنی

6- یکی دیگر از شیوه های درمان کبد چرب و کاهش جذب چربی در بدن مصرف زنجبیل در برنامه غذایی هفتگی است. افرادی که در طول هفته 2 تا 3 بار زنجبیل استفاده می کنند، می توانند از خواص درمانی آن در افزایش میزان متابولیسم و سوخت و ساز بدن و کاهش جذب چربی ها بهره مند شوند. برای این منظور می توانید یک تکه زنجبیل را درون یک کاسه ماست رنده کرده و آن را بعد از صرف وعده های غذایی میل کنید.

7- نیم گرم زعفران را بخورند که هم پیشگیری است هم درمان

زعفران

خواص زعفران برای درمان کبد چرب

8- نوشیدن یک لیوان آب که در آن عصاره یک لیموترش تازه وجود دارد در آغاز روز می تواند بهترین دارو برای پیشگیری از ابتلا به کبد چرب باشد. از آنجا که لیمو سرشار از ویتامین C است و به عنوان یک آنتی اکسیدان می تواند نقش موثری در هضم و جذب مواد مفید در بدن داشته باشد، قابلیت زیادی در پیشگیری و درمان کبد چرب دارد.

9-خوردن یک لیوان آب لبو در صبح و شب در درمان فشار خون بالا موثر است. یکی از راه های درمان کبد چرب نوشیدن آب لبو است.

10-توت ها این میوه های خوشمزه که انواع مختلفی دارند یکی از منابع غنی انتی اکسیدان به شمار می روند .این نوع میوه ها غنی از آنتی اکسیدان است و کبد را ترمیم می کند. برای دفع چربی از سلول های کبد، از انواع توت ها استفاده کنید.

11- نوشیدن چای سبز یا استفاده از عصاره این گیاه دارویی تاثیر زیادی در پیشگیری از تجمع و رسوب چربی ها در اطراف کبد دارد، ضمن آنکه می تواند به تسریع روند درمانی کبد چرب نیز کمک کند. افرادی که احتمال و استعداد ابتلا به این بیماری در آنها زیاد است مانند افراد چاق و کم تحرک می توانند با گنجاندن چای سبز در رژیم غذایی روزانه خود از ابتلا به این بیماری پیشگیری کنند، به شرط آنکه در کنار نوشیدن چای سبز، رژیم غذایی سرشار از سبزیجات و میوه ها را در برنامه غذایی خود بگنجانند.

12- مصرف روزانه یک لیوان سرکه انگبین تاثیرات شفابخشی در درمان کبد چرب دارد و عرق کاسنی، عرق خارشتر، عرق بید و عرق شاه تره نیز مفید است.بعضی کارخانجات تولید دارو از بعضی از کنگرهای خاص خوراکی قرصی درست کردند که قرص متبی گفته می شود و قرص کنگ است این هم در درمان کبد چرب مفید است.

  درمان کبد چرب با تغذیه

سرکه انگبین برای درمان سریع کبد چرب 

 

عرقیات گیاهی برای درمان کبد چرب

1-نوشیدن دم کرده گل مریم نیز اثربخش است.کاهش تدریجی وزن و ورزش روزانه می تواند به گونه چشمگیری در درمان کبد چرب مفید باشد. البته توجه داشته باشید کاهش ناگهانی وزن ممکن است این مشکل را تشدید کند.

2-سکنجبین عنصلی را که همان پیاز دشتی و پیاز موش است و عرب ها عنصل می گویند در سکنجبین می جوشانند و آبش را صاف می کنند و روزی یک الی دو قاشق پلو خوری به فاصله 12 ساعت مصرف می کنند.

3-عرق گیاهی شاه تره، خارشتر و کاسنی از جمله داروهای گیاهی موثر در کنترل و درمان کبد چرب به شمار می آیند. این نوشیدنی های گیاهی از آنجا که طبعی سرد و تر دارند موجب کاهش میزان کلسترول خون می شوند و در عین حال به پاکسازی کبد و بدن از سموم و مواد زائد هم کمک می کنند.

 


همان‌طور که از نام “کبد چرب” پیداست، این اختلال زمانی بروز می‌یابد که تجمع چربی در کبد اتفاق بیفتد. وجود مقادیر کمی از چربی در کبد کاملا طبیعی است اما هنگامی‌که این مقدار از یک حد مجاز فراتر رود، تبدیل به یک مشکل جدی برای سلامتی خواهد داشت. چربی زیاد در کبد موجب التهاب کبد شده و نارسایی کبدی را حاصل می‌کند. درمان کبد چرب شامل تغییر در سبک زندگی و استفاده از درمان دارویی است. در این مطلب با موثرترین قرص کبد چرب آشنا خواهید شد.

علائم کبد چرب

کبد چرب بر ۲ نوع است: کبد چرب الکلی و کبد چرب غیر الکلی. در بسیاری از موارد کبد چرب علائم قابل توجهی را نشان نمی‌دهد اما در حالت کلی ممکن است فرد در سمت راست بالای شکم خود احساس ناراحتی و درد داشته و همچنین حس خستگی مداوم داشته باشد. بعضی از افراد مبتلا به کبد چرب، دچار عوارضی از جمله اسکار کبدی (زخم) خواهند شد که به عنوان فیبروز کبد شناخته می‌شود. اگر فرد به فیبروز شدید کبدی مبتلا شود، این مشکل به عنوان سیروز کبدی در نظر گرفته شده و با علائمی نظیر از دست دادن اشتها، کاهش وزن، ضعف و خستگی، خارش پوست، درد و تورم شکم، تورم پا، زرد شدن سفیدی چشم و بزرگ شدن پستان در مردان همراه است.

معرفی بهترین و موثرترین قرص کبد چرب

مکمل‌ها و قرص‌هایی که در ادامه معرفی می‌شوند، از جمله بهترین‌های موجود در داروخانه‌‌ها هستند که طی سال‌ها بیشترین محبوبیت را در میان مصرف‌کنندگان پیدا کرده‌اند:

قرص لیورگل گل دارو

این قرص با خواص شگفت‌انگیز خود در ۲ دوز مختلف در بازار وجود دارد:

قرص لیورگل ۱۴۰ میلی گرم گل دارو

این قرص کاملا گیاهی بوده و از عصاره خشک گیاه خار مریم در آن استفاده شده است. به مجموعه ترکیباتی که در گیاه خار مریم وجود دارد، سیلیمارین گفته می‌شود که نقش آنتی اکسیدانی بسیار قوی داشته و حتی در کاهش اثرات سمی داروهای ضد سرطان نیز موثر است. قرص لیورگل ۱۴۰ میلی گرم گل دارو حاوی ۱۴۰ میلی گرم سیلیمارین در هر قرص بوده و به افزایش قدرت نوسازی سلول‌های کبدی کمک می‌کند. جهت درمان هپاتیت حاد و مزمن ویروسی، سیروز کبدی و کبد چرب می‌توان از این قرص استفاده کرد. این قرص صفراآور بوده و به طور معمول ۳ نوبت در روز و هر بار ۱ عدد باید مورد استفاده قرار گیرد.

 موثرترین قرص کبد چرب گل دارو 140

قرص لیورگل ۷۰ میلی گرم گل دارو

در قرص لیورگل ۷۰ میلی گرم گل دارو به جای ۱۴۰ میلی گرم گیاه خار مریم، ۷۰ میلی‌گرم از این ماده وجود دارد. بنابراین تنها تفاوت لیورگل ۷۰ و ۱۴۰ با یکدیگر در دوز ترکیبات موجود در آنها است. لیورگل ۷۰ میلی‌گرم نیز تمامی خواص موجود در لیورگل ۱۴۰ را دارد اما به جای اینکه در ۳ نوبت استفاده از آن در طی یک روز هر بار ۱ عدد قرص مورد استفاده قرار بگیرد، ۲ عدد قرص باید مصرف شود. قرص لیورگل به عنوان موثرترین قرص کبد چرب عوارض جانبی خاصی نداشته و تنها می‌تواند یک اثر ملین در دستگاه گوارش داشته باشد. البته در مواردی که به ترکیبات موجود در این دارو حساسیت وجود داشته باشد و یا اینکه فرد دچار انسداد شدید مجاری صفراوی باشد، از مصرف آن باید پرهیز شود.

 گل دارو 70

قرص لیورکر هلث اید

این محصول کاملا گیاهی بوده و در بسته‌بندی آن ۳۰ عدد قرص وجود دارد. خار مریم، گل قاصدک، زرشک، زردچوبه و کنگر فرنگی برخی از ترکیبات موجود در قرص لیورکر به شمار می‌آیند. ممانعت از تجمع و رسوب چربی‌ها در کبد و درمان آسیب‌های ناشی از سمیت کبد از فواید مصرف لیورکل محسوب می‌شوند. این قرص برای بیماران مبتلا به دیابت، پرفشاری خون، سلیاک و عدم تحمل به لاکتوز مناسب بوده و به انجام عملکرد طبیعی کبد کمک می‌کند. قرص لیور کر فاقد هرگونه طعم دهنده، رنگ مصنوعی و نگه‌دارنده بوده و این مورد نیز از مزایای آن است. این فرآورده را محصولی مناسب برای گیاه‌خواران می‌توان دانست. افراد بالای ۱۶ سال می‌توانند روزانه ۲ تا ۴ عدد از این قرص را مورد استفاده قرار دهند.

 لیور کر

کپسول بوستر لیور آرتیمان

به عنوان موثرترین قرص کبد چرب به کپسول بوستر لیور آرتیمان نیز می‌توان اشاره کرد. این کپسول حاوی عصاره گیاهان خار مریم، کنگر فرنگی و زردچوبه بوده و به تقویت کبد و پشتیبانی از وظایف آن کمک می‌کند. استفاده از این محصول موجب پاکسازی کبد شده و از آسیب‌های کبدی ناشی از برخی مواد شیمیایی و الکل پیشگیری می‌کند. ترکیبات موجود در قرص بوستر لیور خاصیت آنتی‌اکسیدانی بالایی داشته و آسیب رادیکال‌های آزاد به کبد را خنثی می‌کند. کمک به درمان هپاتیت حاد و مزمن ویروسی از مزایای مصرف این کپسول است. کپسول بوستر لیور صفراآور بوده و در رفع کم‌کاری کبد و کیسه صفرا نیز موثر است. روزانه ۳ بار و هر بار ۱ عدد از این کپسول باید مورد استفاده قرار گیرد.

 بوستر لیور

کپسول لیور اید حکیم تجارت سهند

عصاره‌های خشک گیاهی موجود در این کپسول نیز به سم‌زدایی و پاکسازی کبد کمک کرده و در درمان کبد چرب موثر است. در کپسول لیور اید از خار مریم، پیکروهیزا، گل قاصد و زردچوبه استفاده شده که همه آنها از سلول‌های کبدی محافظت به عمل می‌آورده و ضد سرطان کبد هستند. با مصرف این فرآورده می‌توان از بیماری‌های کبدی و صفراوی پیشگیری کرده و التهابات مزمن کبد را بهبود بخشید. کپسول لیور اید همچنین می‌تواند در رفع مشکلات کیسه صفرا نیز موثر باشد. شربت لیور اید نیز توسط شرکت حکیم تجارت سهند برای کمک به درمان کبد چرب تهیه شده و در آن ترکیباتی مشابه با قرص لیور اید وجود دارد.

 موثرترین قرص کبد چرب لیور اید

قرص سینارکول دینه

عصاره کنگر فرنگی و پودر زرد چوبه، قرص سینارکول دینه را در دسته موثرترین قرص کبد چرب قرار می‌دهند. ترکیبات گیاهی موجود در این محصول خاصیت آنتی اکسیدانی داشته و در برابر تجمع سموم و چربی از کبد به خوبی محافظت می‌کنند. قرص سینارکول به تقویت و بهبود عملکرد کبد کمک کرده و یبوست ناشی از اختلالات کبدی را نیز درمان می‌کند. به واسطه این قرص کلسترول در خون کاهش یافته و به بهبود سوء هاضمه نیز کمک می‌شود. اگر همراه با یک رژیم غذایی کم‌چرب از این فرآورده استفاده کنید، بهترین نتیجه‌گیری را خواهید دید. معمولا توصیه می‌شود که حداکثر ۳ بار در روز و هر بار ۱ تا ۲ قرص از این محصول مورد استفاده قرار گیرد اما بهتر است در این زمینه نظر پزشک را نیز جویا شد.

 سینارکل

سخن پایانی

در این مطلب سعی بر آن بود که بتوانیم بهترین و موثرترین قرص کبد چرب را به شما معرفی کنیم. شما می‌توانید هر یک از محصولات معرفی شده را به راحتی از داروخانه‌ها خریده و مورد استفاده قرار دهید. بر اساس گزارش‌ها و نظرات مصرف‌کنندگان همه این فرآورده‌ها اثرات بسیار مطلوبی در رفع مشکلات کبدی داشته‌اند. شما نیز اگر تجربه مصرف محصولات ذکر شده را دارید، نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید