سبک زندگی

برای دکوراسیون هال و پذیرایی باید از سبک های دکوراسیون داخلی پیروی کنیم؟

صفر تا صد دکوراسیون داخلی منزل

سبک زندگی ایرانیان با سایر کشور ها متفاوت می باشد. اما امروزه دکوراسیون داخلی منزل ایرانی ها دچار تغییراتی شده است. طراحی دکوراسیون داخلی منزل مسکونی یکسری قوانین و چارجوب هایی را دارد. که با شناخت این قوانین می توانید یک ایده مناسب و عالی را برای چیدمان خانه خود پیدا نمایید. در طراحی داخلی ساختمان های مسکونی باید تمام اجزای داخلی منزل را با هم هماهنگ نمایید. تناسب بین سالن پذیرایی، آشپزخانه و اتاق ها برای ایجاد فضایی آرام و دل گرم مهم است و نباید از آن غافل شوید.
برای این که بتوانید صفر تا صد دکوراسیون داخلی منزلتان را به نحوه عالی انجام دهید باید پارامترهایی را رعایت نمایید تا با هزینه ای مناسب در زمان کم بتوانید از تمامی فضاهای منزلتان به بهترین نحوه استفاده نمایید. برای این که بتوانید منزلتان را به بهترین نوع طراحی نمایید و از آرامش و لذت بهره مند شوید می توانید از شرکت دکوراسیون داخلی سفید برای دیزاین منزلتان استفاده نمایید.

دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

طراحی دکوراسیون داخلی خانه یعنی هماهنگ سازی اجزای مختلف خانه به منظور زیبا سازی را دکوراسیون داخلی منزل میگویند. البته که این فعالیت در خانه های کوچیک­تر مانند خانه های آپارتمانی یا خانه های شلوغ بسیار مهم تر است. زیرا با طراحی دکوراسیون داخلی خانه میتوان استفاده بهینه تر از خانه داشت؛ که تمام این ها به وسیله هماهنگی بین رنگ ها و وسایل جلوه بهتری به خانه ما میدهد.
برای بعضی از افراد نقل مکان کردن یکی از جذاب ترین کار های ممکن است که در بعضی اوقات به یکی از بدترین لحضات عمر فردی تبدیل میشود؛ چون چیدن وسایل منزل ممکن است سخت باشد. در این شرایط شما باید تصمیم بگیرید که چگونه وسایل خانه خود را در منزل جدید به طوری بچینید که جلوه خوبی را داشته باشند. در این شرایط میتوانید از شرکت طراحی دکوراسیون سفید کمک بگیرید.
نمونه پروژه انجام شده دکوراسیون داخلی منزل توسط متخصصان شرکت دکوراسیون داخلی سفید

طراحی داخلی منزل مسکونی رضایی

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

home-decoration-interior-design-Rezaie-house-interiordesign-sefidgroup-06

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

معماری داخلی منزل رضائی

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

home-decoration-interior-design-Rezaie-house-interiordesign-sefidgroup-07

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

home-decoration-interior-design-Rezaie-house-interiordesign-sefidgroup-08

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

home-decoration-interior-design-Rezaie-house-interiordesign-sefidgroup-05

دکوراسیون داخلی منزل آقای رضائی

 

طراحی دکوراسیون داخلی

شاید برایتان سوال باشد. طراحی دکوراسیون داخلی یعنی چی و به چه کسی گفته می شود؟ برای سوال اولتان باید بگویم. طراحی دکوراسیون داخلی یعنی قانون درست چیدمان و معماری ساختمان، که سلامت روح و روحیه کسانی که در آن محیط زندگی می کنند، را برعهده دارد. و طراح دکوراسیون داخلی به کسی گفته می شود، که این حرفه را با استفاده از دانش و ایده های نوین مناسب با روحیه افراد طراحی نماید.

طراحی دکوراسیون داخلی منزل

خانه ای که در آن زندگی می کنیم دارای بخش های بسیاری می باشد. اتاق خواب، پذیرایی، حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و… است. که هر کدام از این مکان ها دارای نقطه کانونی هستند که در طراحی دکوراسیون داخلی منزل بیبار مهم می باشند. طراحی دکوراسیون داخلی منزل به معنای ایجاد تناسب، میان اجزا و وسایل خانه است. در صورتی که ابعاد منزلتان کم است و یا فضای کافی ندارید، می توانید با یک طراحی دکوراسیون خوب، استفاده ی بهینه از فضا را ببرید. پس چه چیزی بهتر از اینکه شما میتوانید با کمک گرفتن از یک طراح داخلی بهترین استفاده را از فضای کم خانه تان را داشته باشید.
می دانیم که مهم ترین اصل در داشتن دکوراسیون داخلی منزل، داشتن حس آرامش و راحتی نسبت به آن است. ممکن است که شما اقدام به جابجایی منزلتان را کرده باشید. پس زمانی که وارد منزل جدید خود می شوید نیاز دارید که در وسایل خانه تناسب ایجاد کنید و آنها را به صورت مناسب چیدمان کنید. در اینجا شما می توانید با یک طراحی دکوراسیون داخلی مناسب بهترین چیدمان را داشته باشید.
 


 
هماهنگ سازی، تناسب، ایجاد فضای گرم، ترکیب رنگی آرام، استفاده بهینه از فضای خانه، وسایل مناسب و خاص و… همگی این موارد در کنار هم باعث ایجاد یک طراحی منحصر به فرد برای منزلتان می شود. حال با اگر شما نتوانید ایده مناسب را برای چیدمان دکوراسیون داخلی منزلتان دهید شادی و نشاط از خانه شما دور می شود. به همین منظور شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سفید آمده است تا شادی و نشاط را همراه با دلگرمی به خانه ها شما بیاورد.

دکوراسیون داخلی

یکی از دغدغه های اکثر افراد در مکان های کوچک مانند خانه های مسکونی و تجاری، مغازه های و پاساژ ها و… معماری داخلی و دکوراسیون است. دکوراسیون داخلی یعنی هماهنگ سازی رنگ، وسایل و … طبق طرحی که توسط متخصصین طراحی شده است، چیدمان می گردد. ممکن است روزی، شما تصمیم به تعویض دکوراسیون خانه تان را بگیرید. و اولین کاری که انجام دهید  انتخاب مبلمان خانه باشد. اما بهتر است که در ابتدا به این کار اقدام نکنید. زیرا ممکن است در انتخاب آیتم های بعدی دچار محدودیت شوید. پس برای داشتن نتیجه ی خوب در طراحی دکوراسیون خانه باید ابتدا، یک نقشه ی کلی از اجزا و چیدمان منزلتان را در ذهن تان در نظر بگیرید. و برای اجرای این طرح، در صورت لزوم از یک طراح داخلی مشورت بگیرید. در این صورت در مراحل بعدی خرید، دچار مشکل نخواهید شد.

تعریف دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی منزل مربوط است به هنر و علم ایجاد یک فضای داخلی که برای کاربرانش به لحاظ زیبایی شناختی خوشایند و به لحاظ کاربری مفید است. دکوراسیون داخلی از سبک ها و گرایش های متنوعی پیروی می کند و آنها را با هم به ارمغان می آورد تا سبک شخصی کاربر را بیان کند. به تعبیری دکوراسیون داخلی به این می پردازد که چگونه می توان یک پلان آزاد را با مبلمانی که مکمل فضا است و یا با دکوری که جلوه کننده است جفت و جور کرد و یا اینکه جو و حالت یک فضا را با نور پردازی و پوشش دیوارتغییر داد.

هدف از دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون داخلی به منزله پوششی است برای فضای موجود که با مفهومی گسترده مانند پست مدرن، رترو (Retro) و زیبایی شناسی سنتی (traditional aesthetics) آغاز شده و سپس به کار با جزئیات آن سبک می پردازد. دکوراتور داخلی به طور معمول در کلیت یک طرح از شروع طراحی تا پایان آن به یک سبک طراحی می پردازد تا در فضا پیوستگی ایجاد کند و این در حالی است که با وجود در نظر گرفتن رنگ، بافت و الگوهایی که مشتری ترجیح می دهد، همچنان طرح بایستی با مفهوم کلی سبک سازگاری داشته باشد.

دلایل تغییر دکوراسیون منزل

یکی از دلایل تغییر دکوراسیون، بازسازی منزل است. زمانی که ساله های زیادی از ساخت خانه ی شما گذشته باشد، احتمال خرابی و خسارت اجزای خانه و یا خطرات دیگر با گذشت زمان زیاد می شود. در این صورت منزل شما نیاز به بازسازی خواهد داشت. در این حین شما میتوانید با نو کردن وسایل خانه و یا حتی تغییر در چینش آنها، حتی دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید.
همانطور که گفته شد، برای تغییر دکوراسیون داخلی منزلتان و در اینجا، حتی در بازسازی خانه ی خود از یک فرد کار بلد و حرفه ای کمک و مشورت بگیرید تا به نتیجه ی دلخواه خود برسید.

صنعت دکوراسیون داخلی منزل

صنعت دکوراسیون داخلی عمدتا با پروژه های مسکونی هم خوانی دارد. مشاغل تجاری بزرگ به ندرت از دکوراسیون داخلی برای به روز کردن فضاهایی چون لابی یا سالن کنفرانس بهره می گیرند. یک دکوراتور داخلی معمولا با استفاده از نو آوری یا به روز رسانی جزئی برای قوت بخشیدن به سیمای فضای دکوراسیون شده خانه، به یک صاحب خانه کمک می کند.
اخیرا دکور کردن خانه به شیوه DIY  کاملا جدی گرفته شده است. مردم به تدریج به این موضوع گرایش پیدا می کنند که خودشان به دکوراسیون فضاهای مد نظر داخلی خود بپردازند. افراد به شیوه های گوناگونی تفکر می کنند و خواسته های متفاوتی دارند پس هیچ کس به اندازه خود شخص بهتر نمی داند که حقیقتا چه چیزی برای او مطلوب است. از آنجا که افراد تجربه قبلی ندارند لذا در پی مطالعه جنبه های دکوراسیون داخلی هستند. در ادامه چهار جنبه اساسی برای کسانی که قصد دارند خودشان دکور کردن خانه خود را در دست بگیرند آمده است.
 

 

چه دکوراسیونی برای منزل ترند است؟

در یک جمله ی کلی می توان گفت که ترندهای دکوراسیون داخلی جدید بر روی ایجاد خانه ای راحت، کاربردی و از همه مهم تر بازتابی از سلایق فرد تمرکز کرده است. در ادامه چند ترند طراحی داخلی که در سال جدید بسیار محبوب هستند را به شما معرفی می کنیم

 • تنالیته رنگ های خنثی و گرم
 • منحنی ها و اشکال ارگانیک
 • نوستالژی ها
 • توجه به فضای باز خانه ها
 • الهام از طبیعت
 • دفتر کار خانگی داشتن
 • استفاده از بازفت های مختلف
 • نکات مهم در انتخاب دکوراسیون داخلی منزل مناسب

  نخستین نکته انتخاب تم یا موضوع است که نقطه کانونی انجام دکوراسیون داخلی خانه شخص است. افراد دارای حالات روحی و شخصیت های گوناگونی هستند و انتخاب تم و موضوع مورد نظر کمک می کند به بهترین شکل تمایلات خود را انعکاس دهند. به عنوان مثال برخی از افراد محیط کلاسیک را می پسندند در حالی که بعضی محیط  معاصر و برخی دیگر رترو (Retro) را در ارجحیت قرار می دهند.

 • هنگامی که تم خاصی مد نظر باشد، رنگ به کمک آمده تا به طور قابل ملاحظه ای در تکمیل آن فضای داخلی کمک کند. مشکل اصلی این است که بیشتر افراد این عنصر را تنها به رنگ کف، سقف و دیوار منحصر می کنند در حالی که رنگ به راحتی متحول کننده کلیت ظاهر و حس اتاق است.
 • خانه به وسیله دکوراسیون بایستی شخصی سازی شود. در صورتی که عنصر شخصی سازی حذف شود، تمام خانه ها با یک نوع مبلمان و لوازم جانبی پدیدار می شوند. بنابراین به طور اساسی شخصی سازی است که ویژگی های خاص دکور یک خانه را تعیین می کند. به عنوان مثال یک ساعت دیواری قدیمی که از گذشته مانده است جزو ویژگی های خاص یک اتاق نشیمن است.
 • فضاهای مختلف از ساختمان های مختلف از جمله مسکونی، اداری، فروشگاه، هتل و غیره به لحاظ ایجاد یک دکوراسیون ایده آل بررسی شده و به همراه تصاویر مربوطه برای کاربران در دسترس قرار گرفته شده است.
 • و….
 • عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل

  با اینکه سیستم سازه  ای ساختمان، الگو و فرم های اصلی فضا داخلی را تعیین می کند اما شکل دهی به فضا در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است. دانش واژه ی سازه در اینجا معنی تکیه گاه فیزیکی به کار نرفته است که به انتخاب و چیدمان عناصر داخلی ای خطاب می شود که ارتباطات دیداریشان، فضای داخلی اتاق را تعریف و سازماندهی می کند.
  • اغلب از دیوارک های ناباربر و سقف های کاذب برای تعریف یا تعدیل فضای درون اسکلت سازه یا پوستۀ ساختمان استفاده می شود.
  • رنگ، بافت و الگوی دیوار، کف و سطوح سقف بر دریافتِ ما از موقعیت نسبی شان درفضا و آگاهیمان از تناسب، مقیاس و ابعاد اتاق تاثیرگذار است.
  • فرم و چیدمان اسباب و اثاثیه درون فضایی بزرگ می تواندسطوح را تقسیم، حس محصوریت را ایجاد و الگوهای فضا را تعریف کند.
  • نورپردازی و الگوهای روشنایی و تاریکی ای که پدید می آورد، توجه مان را به یک ناحیه از فضا جلب می کند، از اهمیت سایرنواحی می کاهد و بنابراین فضا را تفکیک می کند.

  ابعاد و فرم در دکوراسیون داخلی منزل

  ابعاد فضای داخلی، نظیر فرم فضا، با ماهیت سیستم سازه ای ساختمان -مقاومت مصالح و اندازه و فاصلۀ اجزای آن-ارتباطی مستقیم دارد. ابعاد فضا، به نوبه ی خود، تناسب و مقیاس اتاق را تعیین می کند و بر چگونگی استفاده از آن اثرگذار است.
  عرض -یکی از ابعاد افقی فضا- از گذشته به فن و مصالح دهانه زی محدود بوده است. امروزه، با انگاشت منابع اقتصادی لازم، تقریباً هر سازۀ معماری از لحاظ فنی نیز امکان پذیر است. تیرهای چوبی یا فولادی و دال های بتنی می توانند تا 30 فوت (9 متر) دهانه بزنند.
  خرپاهای چوبی با فولادی می توانند به طولی بلندتر نیز دست یابند -حدود 100 فوت (30 متر) یا بیشتر. دستیابی به دهانه های بیشتر بام به کمک قاب های فضایی و انواع سازه های خمیده – نظیر گنبد، سیستم های معلق و پوسته های متکی به فشارهوا۔ممکن می شود.با اینکه ممکن است ضرورت سازه ای، پهنای فضای داخلی را محدود کند اما باید طبق احتیاجات استفاده کنندگان از فضا و نیازشان به ایجاد مرزهایی برای خود و فعالیت هایشان بنا شود.

  زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

   

   
  دکورراسیون و چیدمان منزل موضوعی تخصصی است. شما برای داشتن دکوراسیون منزل زیبا باید نکات زیادی را در نظر بگیرید. داشتن تناسب و مناسبت با نوع محیط از جمله مواردی است که در دیزاین منزل باید به آن توجه داشته باشید.
  همه دوست دارند که زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشند. اما خیلی ها نمی دانند که بر چه اساس و اصولی باید به این زیبایی رسید. ما در شرکت دکوراسیون داخلی سفید به همراه طراحان حرفه ای و خبره. قصد داریم به شما در داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی کمک کنیم. به نکاتی که در ادامه گفته می شود خوب توجه کنید.

  آمادگی اولیه برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

  برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل قبل از شروع چیدمان باید از قبل آماده سازی های لازم را انجام دهید. منزلی که قصد دارید چیدمانش را انجام دهید باید از ابعاد مختلفی بررسی شود. حتی در صورت مراجعه به شرکت دکوراسیون داخلی مورد نظرتان، باز هم سوالاتی در مورد زیر ساخت های اولیه از شما پرسیده می شود. این آمادگی اولیه بابت این انجام می شود که مشخص شود چه نوع دکوری برای منزل شما مناسب است.
  از طرفی نظر شما هم در نظر گرفته می شود. مثلا بعضی ها دوست دارند چیدمان منزلشان بر اساس دکوراسیون سنتی باشد. یا مثلا حالت اسپرت یا مدرن داشته باشد. این تنها مختص دکوراسیون داخلی منزل نیست. حتی در چیدمان های دیگر مانند طراحی داخلی اداری هم در نظر گرفته می شود.
   

   
  خب پس در مرحله اول باید منزلتان را برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل آماده کنید. این آمادگی چگونه انجام می شود؟ باید به تمام موارد زیر خوب توجه کنید.

  1. اندازه منزل

  زمانی که می خواهید دکوراسیون منزلتان را تغییر دهید، متراژ خانه بسیار مهم است. ابعاد خانه به شما می گوید که دکور خانه را چطور باید بچینید. که منزلتان زیبا و دل باز به نظر برسد. از طرفی اندازه منزل به شما کمک می کند که بدانید چه تعداد لوازم برای منزلتان مناسب است.

  1. نوع لوازم منزل

  ابزار و لوازمی که در خانه شما وجود دارد. مشخص می کند که دکوراسیون منزل شما باید چگونه طراحی شود. مثلا اگر مبلمان منزلتان استیل و کلاسیک است. بهتر است نوع چیدمانتان هم سنتی و کلاسیک باشد. یا برعکس آن.

  1. شرایط جوی محیط

  این مسئله ممکن است که از نظر بسیاری از افراد جزء موارد مربوط به دکوراسیون داخلی منزل نباشد. اما بهتر است بدانید حتی این موضوع هم در انتخاب لوزام منزل مناسب تاثیر گذار است. در مناطقی که دارای آب و هوای گرم وکویری هستند. معمولا معماری و ساخت خانه ها با شیوه خاصی انجام می شود. در نتیجه چیدمان و لوازمی که در دکوراسیون داخلی منزل هم استفاده می شود، متناسب با آن تغییر می کند.
  یا حتی نقاط شرجی و شمالی کشور نیز طراحی خاص خود را دارند. اما مسئله مهم تری در این میان وجود دارد که باید به آن توجه داشته باشید. این در حال حاضر اکثر منازل به صورت آپارتمانی هستند. که این باعث می شود حساسیت و محدودیت های در این چیدمان وجود داشته باشد.

  1. بودجه موردنظر

  برای دکوراسیون داخلی منزل معمولا هزینه های اضافی صرف نمی شود. تقریبا با هر آن چه که در منزل وجود دارد. سعی می شود که به بهترین نحو چیدمان آن ها صورت بگیرد.
  اما گاهی اوقات ممکن است لازم باشد یک چیزایی در دکوراسیون اصلاح شده یا تغییر کند. در چنین شرایطی شما باید بدانید که تا چه حد قصد هزینه کردن دارید. بر اساس آن موارد لازم و ضروری تهیه کنید. هر آنچه که اهمیت کمتری دارد را هم در اولویت های پایین تر قرار دهید.

  جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل

  جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل براساس رنگ روز و همچنین ترند سال تعیین میگردد. سبک های جدید دکوراسیون، قوانین و مقررات در نظر گرفته شده برای خانه ها و موارد دیگر تعیین می شود.اگرچه انتخاب جدیدترین طراحی داخلی منزل بسته به سلیقه و معیارهای طراحان داخلی می تواند متفاوت باشد یا با ذائقه و شرایط داخلی برخی افراد سازگار نیست. برای اینکه بتوانید آخرین فضای داخلی خانه خود را انتخاب کنید، باید قسمت به قسمت عمل کنید. یعنی باید اصول و ایده ها را به طور جداگانه برای هر قسمت در نظر بگیرید و در عین حال به هماهنگی کلی آنها نیز توجه کنید.
  جدیدترین طراحی داخلی خانه در سال 2022 از ترکیب سبز، آبی، آبی اقیانوسی یا سبز و خاکستری استفاده می کند و در برخی از طراحی ها از ترکیب رنگ های گرم مانند مرجانی استفاده می شود. محدودیت و کاهش فضا در آپارتمان های شهری باعث ظهور خلاقیت طراحان داخلی در جدیدترین طراحی داخلی خانه در سال 2022 شد.

  انتخاب اصول چیدمان منزل

  یکی از کارهایی که باید قبل از انتخاب وسایل منزل انجام شود، انتخاب نوع دکوراسیون منزلتان است. شما برای داشتن یک دکوراسیون داخلی جذاب، ابتدا باید تصمیم بگیرید که چه سبکی از دکوراسیون داخلی را برای منزلتان انتخاب خواهید کرد. برای مثال، شما از منزل های ساده و پر از رنگ های آرامش بخش خوشتان می آید؟ یا خانه هایی که پر رنگ های شاد و گیاهان طبیعی و زیبا هستند را ترجیح می دهید؟
  این تصمیم مهم، با مشورت یک طراح داخلی می تواند کمک بزرگی را در تغییر دکوراسیون خانه به شما بدهد.

  نکات بااهمیت در چیدمان زیباترین دکوراسیون داخلی منزل

   

   
  بعد از این که آمادگی های اولیه برای داشتن زیباترین دکوراسیون داخلی منزل بررسی شد. حالا باید خود را برای طراحی و چیدمان این دکوراسیون آماده کنید. تصاویر و فیلم هایی که شما در فضا های مجازی یا رسانه های مختلف می بینید. همه بر اساس اصول دیزاینینگ و طراحی داخلی آماده شده اند. شاید با دیدن خیلی از آن ها این طور تصور کنید که هزینه زیادی برای آن ها صرف شده است.
  خب در مورد منازل اعیان و اشرافی که تکلیف مشخص است. لوازم به کار رفته در طراحی این منازل اکثر یونیک و منحصر بفرد هستند. بنابراین صرف هزینه بالا برای این منازل کاملا منطقی است. اما شما برای داشتن یک منزل ساده و در عین حال زیبا و به روز. نیازی به صرف هزینه های آن چنانی ندارید. حتی با مناسب ترین هزینه ها و قیمت هم می توانید زیباترین دکوراسیون داخلی منزل را داشته باشید. مواردی که باید به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از:

  1. بافت و متریال لوازم منزل

  متریال به کار رفته در مبلمان و سایر منازل موجود در منزل در چیدمان خانه بسیار مهم است. بافت لوازم خانه شما به شما کمک می کند که شیوه چیدمان آن ها را مشخص کنید. یک سری طراحی های کلی مناسب لوزام مدرن و یک سری دیگر مناسب لوازم کلاسیک است.

  1. تناسب رنگ لوازم و دیوار ها

  رنگ لوازم منزل باید با رنگ دیوار ها، فرش، پرده و غیره متناسب باشد. چون در اکثر منازل رنگ غالب در دیوار ها و فرش و چیز های دیگر به کار می رود. پیشنهاد می شود رنگ لوازم منزل مثل کمد و مبلمان را مکمل این رنگ ها در نظر بگیرید.

  1. رعایت اصول فنکشویی

  هر خانه ای یک منبع انرژی دارد که باید کشف و مدیریت شود. وقتی شما دکوراسیون منزلتان را بر اساس فنکشویی مناسب آن در نظر می گیرید. این منبع انرژی را در کل خانه منتشر می کنید و بهره برداری از آن را مدیریت کنید.

  1. شناسایی منبع نور در خانه

  این که شما بتوانید قسمت نورگیر منزلتان را مشخص کنید بسیار مهم است. نورپردازی مسئله ای است که در دکوراسیون تمام محیط ها مورد توجه قرار می گیرد. شناسایی منبع نور مناسب می تواند یک خانه کوچک را بزرگ و دلباز نشان دهد. در مقابل نورپردازی اشتباه بزرگترین محیط ها را دلگیر و نامتناسب نشان خواهد داد.

  نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی

 • طراحی باید طبق مساحت و اندازه مکان مورد طراحی باشد.
 • نورپردازی بهتر سالن و اتاق ها برای دیزاین بهتر و استفاده از نور های مصنوعی
 • انتخاب متریال برای فضاهای داخلی
 • رنگ بندی و چیدمان داخلی
 • تناسب و هماهنگی دکوراسیون با چیدمان داخلی
 • دیوارها را با متریال مناسب تغییر دهید.
 • رنگ کف و متریال مناسب
 • چیدمان مبلمان
 • انتخاب سبک دکوراسیون داخلی (مدرن، کلاسیک، نئوکلاسیک و …)
 • پنج قدم دکوراسیونی تا داشتن خانه ای شاد:

  1.ایجاد فضایی دنج و آرام

  استفاده از رنگ های آرامبخش و لوازم راحت و پازچه های نرم و لطیف

  2.استفاده از زنگ زرد و بنفش

  برخلاف عموم رنگ های تناژ قرمز باعث انرژی مثبت نیستد بلکه این دو رنگ باعث ایجاد رضایت و ایجاد حس خوشحالیست.

  3.دکوراسیونی که از محل مورد علاقه شما برای تعطیلات الهام گرفته

  مثل سبک دکوراسیون داخلی منزل مدیترانه ای و…

  4.سازماندهی و نظم

  به هم ریخنگی بیش از حد میتواند به شما استرس بدهد، بنابراین منطقس است که سازماندهی جز کلیدی منازل شاد است.

  5. چیدمان صحیح و کابردی نشیمن

  چیدمان اصولی و قرار گرفتن مبلمان دور فرش هم چنین استفاده از اکسسوری ها و رنگ های مورد علاقه شما

  طراحی داخلی منزل

  طراحی داخلی منزل سبک های متفاوتی دارد. در طراحی باید به سلیقه اعضای خانواده توجه شود. زیرا ممکن است، شادابی و راحتی را برای آنان به ارمغان نیاورد. نکاتی در خصوص طراحی داخلی خانه های مسکونی وجود دارد، که بسیار مهم است. مانند مبلمان، رنگ دیوارها، فرش ها و… که علاوه بر هماهنگی باید تناسب نیز داشته باشند. تا بتواند چیدمان مناسبی را ارائه دهند.
  متراژ خانه و محیط آن در طراحی نقش بسیار مهمی دارد. این که شما بتوانید به گونه ای طراحی نمایید. که از تمام فضاهای خانه به بهینه ترین نحوه ممکن استفاده نمایید. کار بسیار دشواری است.

  17 نوع دکوراسیون داخلی منزل

  اگر بخواهیم چیدمان داخلی و استفاده از فضا برای زیباسازی چشم انداز را به انواع گوناگون تقسیم کنیم می توان گفت بر اساس دوره های زمانی دکوراسیون را به انواع سنتی، کلاسیک، مدرن و لاکچری تقسیم می کنند که هر کدام از این سبک ها دارای زیرشاخه ها و استانداردهای مربوط به خود به ویژه در بخش انتخاب مبلمان و اکسسوری های به کاربرده شده در هر کدام از سبک ها دارند. در واقع در این طبقه بندی به مقوله های بسیار مهمی چون نقشه داخلی، نور محیط، تفکیک پلان ها، پوشش دیوار و کف و البته مبلمان و اثاثیه به شکل جداگانه و متناسب با سبک طراحی پرداخته می شود.
  دکوراسیون داخلی را می توانیم به انواع سبک های مختلفی تقسیم بندی نماییم:

 • دکوراسیون داخلی سنتی
 • دکوراسیون داخلی کلاسیک
 • دکوراسیون داخلی مدرن
 • دکوراسیون داخلی لاکچری
 • دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک
 • سبک مینیمال
 • سبک روستیک
 • و…
 • که تمام این سبک ها با توجه به دوره زمانی و کشور مورد زندگی متفاوت است.
   


   

  انواع مدل دکوراسیون داخلی خانه

  تغریبا میتوان گفت ما در تمام فعالیت های دنیا سبک های متفاوتی داریم. در دکوراسیون داخلی منزل هم سبک های متفاوتی داریم از جمله سبک مدرن، سبک مینیمال، سبک صنعتی، سبک خاورمیانه و …… که از انواع این سبک ها هستند. در ادامه درباره انواع سبک های دکوراسیون داخلی منزل صحبت خواهیم کرد.

  1.سبک شیکر در دکوراسیون داخلی

  یکی از سبک هایی که در اثر سادگی بسیار جذاب و پر طرفدار است ، سبک شیکر است. در این سبک هر وسیله ای که در هر قسمت از خانه قرار می گیرد به رنگ مات و خنثی است. در این نوع سبک دکوراسیون، از چوب هایی به رنگ تیره تر و وسایلی که معمولا به رنگ های طوسی و خاکستری و بژ هستند استفاده می شود.

  2.سبک دکوراسیون داخلی منزل شرق دور

  این سبک به سبک ژاپنی نیز معروف است که از سبک سنتی کشور های ژاپن و چین گرفته شده است. در این سبک دکوراسیون داخلی خانه تمام طراحی بسیار ساده است که نشان دهنده فروتنی و تواضع است. همانطور که در فیلم های سامورایی دیدید چینی ها و ژاپنی ها از میز هایی با ارتفاع کم و مربعی شکل استفاده میکنند و مانند ما ایرانی ها از تشک به جای تخت استفاده میکنند.
  تمام این ها سر رشته ای از سنت های اجداد مردمان شرق آسیا دارد. این سبک دکوراسیون شباهت زیادی به سبک دکوراسیون مدرن دارد. در این سبک به دلیل استفاده از رنگ های خنثی احساس آرامش زیادی در این منازل داریم.

  3.سبک دکوراسیون داخلی منزل مونوکروم

  در این سبک خاص و جذاب شما فقط نیاز به یک رنگ بودن وسایل دارید؛ در این سبک به خصوص طراح از ساده ترین پالت رنگی استفاده میکند و به همین دلیل یکی از سخت ترین نوع طراحی در دنیا است. اگر دقت کافی در حین طراحی نداشته باشید ممکن است اتاق یکنواخت، غیر زیبا و خسته کننده شود.
  یک ذهنیت غلط درباره طراح مونوکروم موجود است که فکر میکنند فقط باید با رنگ بژ طراحی شود اما اینگونه نیست و تغریبا میتوان با تمام رنگ ها این سبک را طراحی کرد. فقط باید طیف رنگی را رعایت کنید یعنی نمیتوانید در این طراحی از دو رنگ مختلف استفاده کنید فقط در یک طیف رنگی باید کار شود.

  4.سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال

  این سبک یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل است. چون در این سبک سادگی در عین جذابیت است. این سبک کمی از سبک مدرن ساده تر است و این موجب جذابیت میشود. در این سبک هیچگونه زرق و برقی وجود ندارد و کاملا ساده است و البته که رنگ های خنثی در این طراحی باعث ساده تر شدن آن میشود.
   

   

  5.سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی

  همانطور که از اسمش پیداست این سبک به حدود دو تا سه قرن گذشته باز میگردد و البهام گرفته از سبک های دوره انقلاب صنعتی اروپاست. در این طرح ممکن است حس ناتمام بودن خانه به ما دست دهد زیرا ممکن است از دیوار آجری یا میز هایی با جنس پالت چوبی باشد و این ها حس ناتمامی را به ما القا میکند. در این نوع طراحی مبلمان چرمی مورد استفاده قرار میگیرد زیرا که در آن زمان سرمایه دار های علاقه زیادی به مبلمان چرم داشتند.
   

   

  6.سبک دکوراسیون داخلی منزل مدرن

  این سبک که امروز بازار دکوراسیون داخلی خانه ها رو به خود اختصاص داده است یکی از زیباترین دکوراسیون های داخلی منزل است. کلمه مدرن در معنی لغوی به معنی امروزی بودن، بروز بودن است. البته در صنعت دکوراسیون به معنای صاف و منظم بودن، رنگ ساده و در کل منظم بودن شکل خانه اشاره دارد. در طراحی سبک مدرن حس سادگی را در وسایل خانه را مشاهده خواهید کرد این حس در قسمت هایی از جمله مبلمان، چراغ ها و حتی در تابلو ها مشاهده خواهید کرد.

  7.سبک دکوراسیون داخلی منزل سنتی غرب

  در این سبک از دکوراسیون داخلی منزل از المان های سنتی مانند: مبلمان مجلل، لوازم تزئینی زیاد استفاده میشود. چوب مبلمان اقلبا تیره، پالت های رنگی پر رنگ و بافت پارچه ای متنوع استفاده میشود. این سبک بر اساس حساسیت اروپایی ها طراحی شده است.

  8.سبک دکوراسیون داخلی منزل خاورمیانه

  در بین انواع سبک های طراحی شده توسط بشر این تنها سبکی است ایرانی ها در آن دخیل هستند. این سبک منحصر به فرد خاورمیانه است و در آن از گلیم و فرش ایرانی استفاده شده است. این سبک طراحی دکوراسیون داخلی منزل بیشتر از نقوش اسلامی و رنگ های گرم استفاده میکند که موجب می شود حس خوبی به انسان دست به دهد. پشتی و تشک از بخش های اصلی این سبک هستند.
   

   
  البته این سبک تا به الان مقداری فرق کرده است و در آن بجای پشتی و تشک از مبلمان با طرح قدیمی استفاده میشود.

  9.سبک دکوراسیون داخلی منزل هالیوودی

  سبکه هالیوودی یکی از جذاب ترین سبک های دکوراسیون داخلی منزل است. که در آن از وسایل با شکوه و مجلل استفاده میشود. از مهمترین ویژگی های این سبک همین شکوه و جلال آن است. در این سبک طراحی از مبلمان مخملی و عتیقه جات گرانبها؛ پالت های رنگی مورد استفاده در سبک هالیوودی عمدتاً بنفش، فیروزه ای، قرمز و …. است. تمام این سبک هایی که مثال زدیم و توضیح دادیم تنها قسمت کوچیکی از انواع دکوراسیون داخلی خانه است. در ادامه میخواهیم درباره نحوه انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزل صحبت کنیم.

  10.دکوراسیون داخلی منزل امروزی

  شاید این سوال براتون پیش بیاد که سبک مدرن و امروزی چه تفاوتی با هم دارند؟ چون این دو واژه در اکثر مواقع به جای هم استفاده میشن؛ تفاوت اصلی این دو سبک در اینه که سبک مدرن، تفسیری از طراحیه که در قرن بیستم شروع شده؛ از طرفی سبک امروزی، انعطاف پذیری بالایی داره و پایبندی چندانی به هیچ سبک خاصی نداره؛ برای مثال در سبک امروزی ممکنه شاهد خطوط خمیده در طراحی باشیم، در حلی که در سبک مدرن این اتفاق رو نمی بینیم.

  11.دکوراسیون داخلی منزل صنعتی

  همون طور که از اسم این سبک مشخصه، الهام گرفته از سبک های دوران انقلاب صنعتی اروپاست. در خیلی از دکوراسیون های طراحی شده با این سبک، حسی که به شما القا می شه، حس ناتمام بودن اون طراحی هست! مثلا در این سبک ممکنه در ظاهر دکوراسیون استفاده از آجر یا چوب رو ببینید!میشه گفت یک خونه طراحی شده با این سبک، نسخهی بازسازی شده ای از یک ساختمون صنعتیه! در اون دوره از تاریخ اروپا، مبلمان چرم طرفدارن زیادی در بین اشراف و کارخونه دارها داشته و به همین دلیل به یکی از عناصر جدایی ناپذیر سبک صنعتی تبدیل شده است.

  12.دکوراسیون داخلی منزل روستیک

  سبک دکوراسیون روستیک یا همون روستایی، معمولا با استفاده از عناصل طبیعی مثل چوب و سنگ و ایجاد سبکی شبیه به سبک زندگی آروم روستایی شناخته می شه. با استفاده از این سبک میتونید فضایی صمیمی وصادقانه داشته باشید وپلی به گذشته های ساده بزنید!واژه ی روستیک به معنی «رنگ و رورفته»ست. در این سبک استفاده از فلزهای زنگ زده و چوب های پوسیده خیلی دیده میشه البته این لوازم واقعا کهنه وغیر قابل استفاده نیستند؛ اما ظاهراون ها طوری طراحی شده که قدیمی به نظر بیان

  13.دکوراسیون داخلی منزل اسکاندیناوی

  این سبک ازدکوراسیون، نمایش سادگی سبک زندگی ساده ی مردم شمال روپاست. در طراحی اسکاندیناوی، مبلمان استفاده شده مثل یک اثر هنری نسبتا ساده هستند. از جمله ویژگی های این سبک، میشه به پالت تمام رنگی سفید و ترکیب عناصری مثل چوب پلاستیک های روشن و استیل، کفپوش های قطعوای ورپردازی طبیعی و استفاده از لوازم جانبی کمتر، اشاره کرد. سبک اسکاندیناوک شباهت زیادی به سبک مینیمال داره در واقع میشه گفت که سبک مینیمال،بیشتر ویژگیهاش رو از سبک اسکاندیناوی مدرن گرفته است.
   

   

  14.نگاهی به دکوراسیون سنتی

  این سبک از دکوراسیون داخلی زمانی ایجاد می شود که برای طراحی دکوراسیون و استفاده از المان های دکوری با توجه به طراحی و چیدمان در دوره های گذشته انتخاب صورت گیرد. این انتخاب ها معمولا بر اساس فرهنگ و سنت هر منطقه متفاوت است و به منظور زنده نگه داشتن فرهنگ و اصالت گذشتگان مورد استفاده قرار می گیرد. دکوراسیون به سبک مصری یکی از مشهورترین مدل های سبک دکوراسیون سنتی است.
  از آنجایی که سبک دکوراسیون سنتی به فرهنگ غنی منطقه ای و نژادی باز می گردد، تنوع طرح و رنگ در این سبک بسیار بالا بوده و می توان انتخاب های متمایز و منحصر به فردی داشت که متناسب با سلیقه و فرهنگ افراد خانواده باشد.
  معمولا المان های دکوری در این سبک از طراحی و دکوراسیون داخلی دست ساز هستند، به طور مثال استفاده از فرش های دست بافت، تابلوهای منبت کاری شده یا نقاشی های اصیل، مبلمان های ساده و ساخته شده از متریال طبیعی، مجسمه ها و اقلام دکوری سنتی شامل چراغ های گردسوز، گلاب پاش های چینی، لاله های نفیس، آینه و شمعدان های نقره با طرح قدیمی، ظروف مسی و گلی و سفالی، استفاده از پارچه های نفیس سنتی مثل ترمه و حریر و …. از جمله مواردی است که در این سبک دکوراسیون به آنها پرداخته می شود. مهمترین نکته در دکوراسیون سبک سنتی ساده گرایی و دوری از تجملات و زرق و برق است.

  15.نگاهی به دکوراسیون داخلی منزل کلاسیک

  سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی تلفیقی از سبک سنتی و امروزی است و در کنار سبک سنتی اصیل ترین سبک های چیدمان داخلی را تشکیل می دهند. البته باید گفت که امروزه سبک کلاسیک هم رگه هایی از مدرنیته را در خود جای می دهد و به روز شده است.
  در این سبک از چیدمان داخلی سعی شده است که اصالت و فرهنگ را به آسایش و رفاه امروزی گره زد، در سبک چیدمان کلاسیک رنگ ها حرف اول را می زنند، معمولا تمام المان های این سبک از چیدمان در طیف رنگی کرمی, خاکستری, طلایی, نقره ای, زیتونی, قرمز مایل به قهوه ای و مرواریدی هستند، از رنگ های تند و تیز در آن استفاده نمی شود.

  16.سبک دکوراسیون داخلی خانه مدرن

  منظور از دکوراسیون مدرن استفاده از وسایلی برای چیدمان و دکوراسیون داخلی است که مد روز بوده و مورد پذیرش نسل جوان واقع می شود. این سبک از چیدمان برای علاقه مندان به مد و ترندهای روز بسیار مناسب است، در دکوراسیون مدرن می توان به انواع رنگ ها پرداخت به ویژه رنگ های متضاد نقش مهمی در این دکوراسیون دارند، به طور مثال انتخاب رنگ های سیاه و سفید، طوسی و سفید، طوسی و زرد یا قرمز و نارنجی از جمله ترکیب رنگ هایی است که در این سبک از دکوراسیون بسیار دیده می شود.
  سبک دکوراسیون مدرن معمولا مینیمال است به این معنا که بسیار ساده انگارانه طراحی شده و از کمترین وسایل تزئینی برای دکوراسیون آن استفاده می شود. معمولا مبلمان سبک ال یا مبل راحتی برای این سبک از دکوراسیون بسیار مناسب هستند.

  17.نگاهی به دکوراسیون داخلی سبک لاکچری

  همانطور که از نامش پیدا است در این دکوراسیون همه چیز گرانبها، پر زرق و برق و چشم نواز است، در دکوراسیون لاکچری که بیشتر مناسب فضاهای بسیار بزرگ است سعی می شود از المان های بسیار منحصربه فرد و البته ارزشمند از نظر مادی بهره برد. در این سبک از چیدمان داخلی معمولا از رنگ های سفید یا طلایی، زیتونی و آبی درباری استفاده می شود.
  استفاده از المان های دکوری عتیقه، پارچه های بسیار نفیس، چوب های گرانقیمت، تابلوهای اصل و ارزشمند، فرش های دست بافت، پرده های ژاکارد و ابریشم، مبلمان سبک های فرانسوی و استیل، چوب های مرغوب و منبت کاری شده، مجسمه های برنزی و مسی و طلایی و  تابلوفرش ها از جمله مواردی است که در دکوراسیون لاکچری به وفور به آنها پرداخته می شود.

  کدام سبک دکوراسیون داخلی منزل؟

  برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خانه ­تان بهتر است به علاقه خودتان نگاه کنید. چون قرار است خودتان در آن خانه زندگی کنید و مهمترین اصل لذت بردن خودتان است. در بالا انواع سبک های طراحی را نام بردیم بر اساس نظر خودتان باید یکی از سبک های طراحی را انتخاب کنید.
  البته اصل های دیگری هم است مثلا در انتخاب رنگ باید چند اصل را رعایت کنید؛ به عنوان مثال اگر شما هر روز خسته از کار برمیگردید بهتر است برای اتاق پذیرایی رنگ های شاد و مایل به قرمز استفاده کنید تا انرژی زیادی به شما دهد و خستگی شما زودتر از بدن شما خارج شود.

  انتخاب سبک صحیح دکوراسیون داخلی منزل

  با توجه به آنچه در این مقاله به آن اشاره کردیم می توان فهمید که انتخاب یک سبک دکوراسیون داخلی بسیار فراتر از انتخاب مبلمان و اثاثیه است، این کار یک زمینه کاملا تخصصی است که نیازمند مهارت و دانش فنی در این حوزه است، بنابراین بهتر است که برای انجام امور مربوط به طراحی و دکوراسیون داخلی از افراد با تجربه و تخصص در این زمینه استفاده کرد.
  وقتی یکی از سبک های دکوراسیون داخلی را انتخاب می کنید تمام وسایل و المان هایی که برای منزل تهیه می کنید باید با این سبک همخوانی داشته باشد، حتی انتخاب طرح و رنگ وسایل نیز بدون توجه به سبک دکوراسیون انتخابی باعث بر هم خوردن نظم دکوراسیون داخلی خواهد شد.
  امروزه توجه اصولی به سبک های مختلف دکوراسیون داخلی سبب شده است که توجه به رشته طراحی و دکوراسیون داخلی و همچنین استفاده از مهارت شغلی در این زمینه نیز مورد اهمیت واقع شود.

  نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی منزل

  شاید بتوان گفت مبلمان یکی از مهمترین اجزای دکوراسیون در داخل ساختمان را تشکیل می دهد، از طرفی این کالای مصرفی مهمترین رکن جلوه های بصری در فضای داخلی تشکیل می دهد و از طرف دیگر به دلیل استفاده مستقیم از آن می تواند نقش تعیین کننده ای در بافت اجرایی دکوراسیون در سبک های گوناگون داشته باشد.
   

   

  طراحی داخلی

  برای داشتن طراحی دکوراسیون داخلی خوب، بهتر است که از یک کارشناس با تجربه کمک بگیرید تا شما را در این زمینه راهنمایی کند. شما می توانید با در میان گذاشتن ایده های خودتان در رابطه با طراحی داخلی منزلتان، نظر طراح داخلی را هم بدانید و سپس با کمک ایشان یک طراحی داخلی ناب و دلخواه را داشته باشید.

  طراحی داخلی مدرن

  طراحی داخلی مدرن یا همان دکوراسیون داخلی مدرن است. که با چیدمان وسایل مد روز و مناسب با سلیقه نسل جوان امروزی متناسب می باشد. این سبک برای افرادی که پیرو مد و علاقه مند به طراحی جدید و به روز هستند مناسب است.  در طراحی داخلی مدرن به تضاد رنگ ها و استفاده از تابلو های نقاشی مدرن توجه ویژه ای می نمایند. این طرح کاملا ساده است و تمام افراد در این مدل احساس راحتی و آسایش را دارند.
  این طرح با معماری آپارتمان های امروزی کاملا همخوانی دارد. نسل جوان بیشترین استقبال کننده از این نوع هستند.

  ویژگی های سبک مدرن

 • ساده و مینیمال
 • تنوع طرح و رنگ
 • انتخاب مبلمان
 • لوازم دکوری خاص
 • نورپردازی
 • و…
 • نقش آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل

   

   
  آشپزخانه قلب خانه است. طراحی و دیزاین این مکان باعث لذت بخشیدن به سلامتی روان اعضای خانواده می شود. کابینت ها در آشپزخانه نقش مهمی را ایفا می کنند. برای همین در انتخاب نوع و رنگ آن ها باید دقت بسیاری داشته باشیم. نور ها در آشپزخانه معجزه می کند. باید به نور کافی در آشپزخانه توجه نماییم. استفاده از پرده مناسب و گلدان های تزئینی می تواند رنگ بندی و تزئین شما را تکمیل نماید. یکی از قانون ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه رعایت قانون مثلث است. یخچال، گاز، سینک که باید هر کدام در یک راس مثلث قرار بگیرند.شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سفید منزلتان را به دلخواه شما طراحی می نمایند. و خوشحالی و آرامش را به خانواده شما هدیه می دهند.

  نقش اتاق خواب در دکوراسیون داخلی خانه

   

   
  یکی از مکان هایی که نیاز به چیدمان دقیق همراه با آرامش را دارد، اتاق خواب است. اتاق های خواب محل استراحت و کسب آرامش اعضای خانواده بوده. برای همین دیزاین آن ها بسیار مهم است. نوع چیدمان وسایل، رنگ های به کار رفته در اتاق، محل قرار گیری تخت، فرش مورد استفاده، رنگ و جنس پرده و… می تواند در کسب آسایش و آرامش شما در هنگام استراحت نقش به سزایی داشته باشد.
  وجود تقارن و نور کافی در اتاق خواب، به مغزتان حس امنیت و آرامش را القا می کند. اتاق خواب نوجوان را مناسب با روحیات آنان طراحی نمایید. در طراحی داخلی منزل مسکونی، هیچ وقت از اتاق خواب غافل نشوید.

  نقل مکان به منزل جدید و نیاز به طراحی دکوراسیون

  یکی از دغدغه بانوان در زمان نقل مکان به خانه جدید، چیدمان آن خانه است. زیرا نمیدانند باید کدام وسایل را در کجا قرار دهند. از چه رنگ پرده ای استفاده نمایند. و…. به همین دلیل دچار سردرگمی بسیاری می شوند. طرح ها و ایده های بسیاری را مطرح و تست می کنند که ممکن است چندین ایده را مورد بررسی قرار دهند. ولی در نهایت به هیچ نتیجه ای نرسند یا از نتیجه به دست آمده احساس رضایت نکنند. خانم ها با سلیقه در هنگام چیدمان خانه جدید باید به نکاتی مانند رنگ، بافت، سبک دکوراسیون، اشیای مناسب و… توجه نمایند.
  ظاهر و چیدمان منزل در دید اول برای مخاطبان بسیار مهم است. زیرا سلیقه و مهارت خانم خانه را نمایان می کند. برای همین بسیاری از بانوان به این موضوع اهمیت بسیاری می دهند. برای کمک به شما و رهایی از این سردرگمی ها، شرکت دکوراسیون داخلی سفید به کمک شما می آید. و مشکلات شما را حل می نماید.

  دکوراسیون داخلی منزل لوکس

  طراحی دکوراسیون منزل لوکس یا لاکچری، همان طور که از اسمش پیداست. طراحی که تمامی وسایل در آن گرانبها پر زرق و برق باشند. این نوع سبک طراحی برای منزل های بسیار بزرگ که دارای فضایی زیادی هستند، مناسب است. یکی از المان های مهم در این طراحی، استفاده از وسایلی که ارزش مادی بسیار بالایی می باشند. مانند وسایل دکوری عتیقه، پارچه های نفیس، چوب های گران قیمت، تابلو های اصل و ارزشمند، فرش های دست بافت و …
  این نوع طراحی داخلی خانه ها از سبک سلطنتی، کلاسیک، نئوکلاسیک و مدرن پیروی می کنند. که انتخاب نوع سبک به سلیقه شما و اعضای خانواده بستگی دارند.

   

  هماهنگی در دکوراسیون داخلی منزل

  زمانی که شروع به طراحی دکوراسیون برای خانه های مسکونی می نمایید. هماهنگ سازی وسایل، رنگ ها و … دارای اهمیت می باشد. در فضاهای کوچک، این موضوع مهم تر از فضا های بزرگ است. به دلیل کم بودن فضا، باید تمام نکات با دقت رعایت شود.
  در دکوراسیون داخلی طرح های مختلفی وجود دارد. که هر طراحی دارای سبک متفاوتی می باشد. هر طراحی که انتخاب نمایید. مدرن، کلاسیک، مینیمال و… دارای یکسری قواعد و قوانینی هستند. که باعث ایجاد یکپارچگی و هماهنگی می شوند. شاید این موضوع در دید اول از نظرتان بسیار بی اهمیت باشد. ولی باید بگوییم اگر این نکات رعایت نشود. شما یک منزل بی نظم و پر از عیب و ایراد را خواهید داشت.
  برای هماهنگی در دکوراسیون داخلی منزل، باید از طرح ها و رنگ های مشابه در مبل، پرده، کوسن مبل و … استفاده نمایید. تا بتوانید وسایل خانه را با هم ست کنید.  یکپارچگی در طراحی بسیار مهم است ولی اگر بیش از اندازه از آن استفاده نمایید ممکن است برای شما کسالت آور و تکراری گردد.
  شرکت دکوراسیون داخلی سفید، با در دست داشتن متخصصین، منزل شما را به بهترین نحوه ممکن طراحی می نمایند. فضایی شاد و آرامش بخش را به شما تقدیم می کنند.
   


   

  چگونه خودمان خانه مان را طراحی کنیم؟

  از دید خیلی از افراد چیدمان دکوراسیون داخلی منزل کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود، اما این طور نیست و نکات
  بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها را بدانید و به خوبی رعایت کنید، بهترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت و به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد.
  اولین و مهم ترین اقدام قبل از شروع کار، مشخص کردن سبک طراحی و جزئیات مربوط به آن است. در این مرحله باید با دقت تمام اولویت های شخصی و علاقمندی های خود را تعیین کنید تا بتوانید با برنامه ای منظم و دقیق پیش بروید.
  هنگام طراحی خانه حتما نباید از لوازم گران قیمت استفاده کنید؛ هیچ اهمیتی ندارد که تمام لوازم خانه از یک برند جدید باشند و یا حتما برچسب یک طراح برجسته روی آن ها باشد. در حقیقت در یک طراحی خوب و حرفه ای همه چیز متعادل است. برای به دست آوردن ایده های مناسب، تمام منابع و مکان ها و قیمت های متفاوت را در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین طراحی را با قیمت مناسب انجام دهید و خانه ای رویایی و شیک طراحی کنید، بنابراین به جای این که همه چیز را خرید، می توان طبق نیاز لوازم مختلف را در کنار هم قرار داد و از لوازم قابل استفاده، مجدد به بهترین شکل ممکن بهره برد.

  نقشه دکوراسیون داخلی منزل

  یک نقشه کلی از دکوراسیون در نظر بگیرید و ببینید در کنار این مبل انتخابیتون قرار است از چه نوع تلویزیون و میز تلویزیون و همچنین میزجلومبلی، پرده، فرش و وسایلی استفاده کنید. وقتی همه آنها را در ذهن مجسم کردید بعد اقدام به خرید کنید تا همه وسایل با ذهنیت قبلی خریداری کنید
  حتما این وسایل را با توجه به متراژ و ابعاد فضایی که در اختیار دارید خریداری نمایید اگر فکر می کنید که به خاطر سپردن طرح ها در ذهنتان کار دشواری است، کاغذ و قلم بردارید و نقشه کف خانه خود را روی آن به صورت دو بعدی بکشید و خیلی راحت ترسیمی از فضای خانه خود داشته باشید.
  از دیگر فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی انتخاب قاب عکس ها و قاب های هنری متناسب با فضای خانه و روحیه ای است که در داخل خانه برقرار است. بهتر است هر تابلویی که برای زیبایی دکوراسیون خانه انتخاب می کنید در هماهنگی با سایر قسمت ها باشد.
  یکی از این فاکتورها که مهمترین آن نیز می باشد، نقش مبلمان در دکوراسیون داخلی است. زیرا مبل ها در دکوراسیون داخلی خانه ها در این روزها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند و عضو لاینفک دکوراسیون داخلی محسوب می شوند. پس باید در انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید تا با هماهنگی سبک و همخوانی روکش و طرح مبل با رنگ دیوارها و سایر وسایل هماهنگی بیشتری در خانه ایجاد کنید.
  یکی از فاکتورهای مهم و قابل توجه در طراحی دکوراسیون داخلی منازل تغییر و تحول در کفپوش خانه ها متناسب با دکوراسیون داخلی منازل می باشد. اگر شما بتوانید یک کف پوش مناسب با سبک دکوراسیون داخلی انتخاب کنید تاثیر بسیار شگفت انگیزی در فضای خانه شما خواهد داشت.
  به طور مثال اگر خانه شما جایگاه همیشگی مهمان هاست و باید فضای گرم و دل انگیزی در خانه ایجاد شود، می توانید از چوب پارکت استفاده کنید و اگر خواهان محیط رسمی تر هستید استفاده از سنگ و سرامیک گزینه خوبی برای کفپوش خانه شما خواهد بود.

  چه نوع سبک دکوراسیون داخلی برای چه خانه ای بهتر است؟

  برای نوع و سبک دکوراسیون داخلی، مهم سلیقه و انتخاب شماست. اما بهتر است که در انتخاب سبک دکوراسیون داخلی منزلتان، ابتدا به ابعاد خانه تان و تناسب آن با سبک انتخابی تان دقت کنید. زیرا برای مثال سبک های شلوغ برای خانه هایی با ابعاد کوچک اصلا مناسب نیست.

  امکان استفاده از چند سبک در یک خانه

  در صورتی که متراژ منزل شما کم باشد، امکان استفاده از چند سبک دکوراسیون مختلف وجود نخواهد داشت. اما اگر خانه ای با ابعاد بزرگ دارید و یا خانه تان شامل قسمت های مختلف و جدا از هم است، می توانید از سبک های مختلف دکوراسیون در منزلتان استفاده کنید.

  دلایل استفاده از طراحی دکوراسیون داخلی

  بهتر است بدانیم که ایجاد تناسب در رنگ ها و اجزای داخلی منزل تاثیر خاصی بر روحیه افراد می گذارد. طراحی دکوراسیون داخلی شامل مکان های دیگر همچون بیمارستان ها، رستوران ها، فروشگاه ها و… نیز می شود. برای مثال استفاده از رنگ قرمز در رستوران ها و فست فودی ها باعث تحریک احساس گرسنگی افراد می شود. و یا به طور مثال استفاده از رنگ های سبز و آبی در بیمارستان ها باعث ایجاد احساس آرامش برای بیماران و کادر درمان می شود. و یا چیدمان درست و متناسب مواد غذایی، مواد بهداشتی و یا پوشاک در انتخاب و خرید بهتر آنها تاثیر مستقیم و به سزایی دارد.
  پس در آخر به این نتیجه می رسیم که با استفاده طراحی دکوراسیون داخلی در اماکن مختلف می توانیم به اهداف و نتایج دلخواه و خوبی برسیم.

  نورپردازی و رنگ در دکوراسیون داخلی

  از پارامترهای مهم دیگری که در طراحی دکوراسیون داخلی مکانهای مسکونی و سایر محیط ها باید به آن توجه شود، نورپردازی و تاثیر نور و روشنایی در دکوراسیون می باشد؛ زیرا این نورپردازی می تواند به کمک نورهای طبیعی لوسترها انجام شود و اگر قرار است از نورهای مختلف در ساختمان استفاده شود، بهتر است در بهترین مکان ممکن قرار بگیرند. همچنین رنگ نور متناسب با سلیقه و حس و حال فضا انتخاب شود برای پایین آوردن کنتراست نور می توانید از نورهای توکار هم در قسمتهای مختلف مانند آشپزخانه استفاده کنید
  رنگ آمیزی از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون داخلی منازل است و بیشترین فضای داخلی که جلوی دید هر مخاطب جلوه گری می کند دیوارها هستند و رنگ و بافتی که در دیوارهای یک خانه به کار میرود و همچنین طرحی که برای آنها در نظر گرفته شده تاثیر زیادی در طراحی و جذابیت فضا خواهد داشت. شما میتوانید با انتخاب یک رنگ و طرح مناسب فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید و یا باعث پوشش نواقص یک خانه شوید.

  ترکیب رنگ سیاه و سفید در دکوراسیون داخلی منزل

  ترکیب رنگ سیاه و سفید یک انتخاب خاص که هم در سبک مدرن و هم در سبک کلاسیک قابل اجراست. از اونجایی که این دو رنگ در تضاد با هم قرار دارند، شما با استفاده از کف پوش و وسایل چوبی می تونید این مرز و تضاد رو در دکوراسیون از بین ببرید و حس گرم تری در محیط ایجاد کنید همچنین استفاده از گلدان های طبیعی رو هرگز فراموش نکنید.⁣ از اونجایی که سیاه و سفید هر دو از رنگ های خنثی هستند فضای مناسبی را برای استفاده از رنگ های دیگه فراهم می کنند به همین خاطر شما می تونید برای جلوگیری از خستگی و دل زدگی، اکسسوری هایی مثل تابلو گلدان کوسن و… در رنگ های مختلف تهیه کنید و هر زمان که خواستید فقط با عوض کردن اون ها حال وهوای جدیدی به خونتون بدید.⁣
  رنگ سیاه باعث کوچک تر دیده شدن فضا می شه پس بهتره برای دیوارها از رنگ سفید استفاده کنید و رنگ سیاه را با کمک وسایل و اکسسوری ها وارد فضا کنید. ⁣یکی از بخش های جذاب خونه سیاه سفید آشپزخونه اون که می تونید از کابینت های سفید در کنار یک جزیره سیاه یا بالعکس استفاده کنید و با کمک کف پوش و صندلی های چوبی فضا رو گرم تر کنید.⁣ و در آخر به این نکته توجه کنید این رنگ دکوراسیون می تونه یک انتخاب جذاب برای زوج های جوان باشد ولی اگر شما کودک و نوجوان درحال رشد دارید بهتره از انتخاب این رنگ برای دکوراسیون خود اجتناب کنید یا فقط بخش هایی از دکوراسیون خونتون رو طراحی سیاه و سفید انجام بدید. ⁣

  معماری داخلی

  معماری داخلی به معنای طراحی نقشه برای یک فضای مشخص است که به منظور تغییر یا طراحی دکوراسیون داخلی انجام می شود. این امر با در نظر گرفتن جنبه های انسانی طراحی می شود و در واقع شامل طراحی و ساخت فضای داخل ساختمان است. پس بهتر است برای طراحی داخلی منزلتان از یک کارشناس با تجربه و کار بلد که در این زمینه تجربه ی کافی داشته باشد کمک بگیرید.

  ⁣کلام آخر

  به طور کلی اگر بخواهم بگویم دکوراسیون چیست باید بگویم که آراسته کردن، مرتب کردن یا چیدمان لوازم را دکوراسیون میگویند. البته زمانی که صحبت از دکوراسیون میشود منظورمان مرتب کردن، چیدن یا انتخاب وسایل قسمت های مختلف خانه یا محل کار است. با توجه به رشد چشم و هم چشمی ها؛ صنعت دکوراسیون ارتقا چشم گیری داشته است؛ زیرا هر فرد برای زیباتر کردن خانه خود مایل است تا هر کاری را انجام دهد.
  طراحی دکوراسیون به معنای طراحی چیدمان است. از آنجایی که این طراحی باعث جذابیت دکوراسیون می شود، تنها شامل منازل نیست و طراحی چیدمان دفاتر، اداره ها، فروشگاه ها و… را هم در بر می گیرد. طراحی دکوراسیون فقط به سلیقه ی افراد بستگی ندارد و اصول و نکات مهم دیگری را نیز در بر می گیرد . در صورت استفاده از این نکات و در کنار سلیقه ی افراد می توان بهترین و زیباترین طراحی دکوراسیون را داشت.
  دوستان طراحی داخلی خانه مدرن، خاص و منحصر به فرد برای هر پروژه انجام خواهدشد، همچنین باارائه دیتیل های کامل اجرایی وپشتیبانی و نظارت درصورت نیاز از پروژه، تطبیق کامل طرح به اجرا، توسط شرکت دکوراسیون داخلی سفید تضمین خواهد شد. خوشبختانه با توجه به مجرب بودن و مسئولیت پذیر بودن تیم های اجرایی ما، شما در سریعترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن میتوانید پروژه خود را تحویل بگیرید.
   

  سوالات متداول پیرامون دکوراسیون داخلی منزل

  هزینه دکوراسیون داخلی منزل چقدر میشود؟

  هزینه و قیمت دکوراسیون داخلی می تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد. شما باید در ابتدای کار یک جلسه مشاوره با تیم مهندسی معماری سفید داشته باشید. در این جلسه مشاوره حال چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی یا آنلاین شما خواسته های خود را مطرح می کنید.

  اصول دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

  همان طور که گفته شد می دانیم که مهم ترین اصل در داشتن دکوراسیون داخلی منزل، داشتن حس آرامش و راحتی نسبت به آن است. ممکن است که شما اقدام به جابجایی منزلتان را کرده باشید. پس زمانی که وارد منزل جدید خود می شوید نیاز دارید که در وسایل خانه تناسب ایجاد کنید و آنها را به صورت مناسب چیدمان کنید. در اینجا شما می توانید با یک طراحی دکوراسیون داخلی مناسب بهترین چیدمان را داشته باشید.

  برای چیدمان دکوراسیون داخلی منزل باید از چه روشی استفاده کرد؟

  بهتر است از قبل تمام وسایل را با توجه به ابعاد و سبک خانه خریدری نمایید و با ذهنیت قبلی از جایگاه تقریبی آن ها، وسایل را انتخاب کنید. برای چیدمان ابتدا از وسایل اصلی با ابعاد بزرگتر شروع کنید و بقیه وسایل را مطابق با آن بچینید.

  یکی از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

  همان طور که گفته شد با اینکه سیستم سازه  ای ساختمان، الگو و فرم های اصلی فضا داخلی را تعیین می کند اما شکل دهی به فضا در طراحی دکوراسیون داخلی از اهمیت زیادی برخوردار است.

  جدیدترین دکوراسیون داخلی منزل بر اساس چه معیار هایی تعیین میشود؟

  جدیدترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل براساس رنگ روز و همچنین ترند سال تعیین میگردد. سبک های جدید دکوراسیون، قوانین و مقررات در نظر گرفته شده برای خانه ها و موارد دیگر تعیین می شود.اگرچه انتخاب جدیدترین طراحی داخلی منزل بسته به سلیقه و معیارهای طراحان داخلی می تواند متفاوت باشد یا با ذائقه و شرایط داخلی برخی افراد سازگار نیست.

  انواع مدل دکوراسیون داخلی خانه را نام ببرید؟

  1.سبک شیکر در دکوراسیون داخلی، 2.سبک دکوراسیون داخلی منزل شرق دور، 3.سبک دکوراسیون داخلی منزل مونوکروم، 4.سبک دکوراسیون داخلی منزل مینیمال، 5.سبک دکوراسیون داخلی منزل صنعتی، 6.سبک دکوراسیون داخلی منزل مدرن، 7.سبک دکوراسیون داخلی منزل سنتی غرب، 8.سبک دکوراسیون داخلی منزل خاورمیانه و…

  کدام سبک دکوراسیون داخلی منزل مناسب تر است؟

  همان طور که اشاره شد برای انتخاب سبک دکوراسیون داخلی خانه ­تان بهتر است به علاقه خودتان نگاه کنید. چون قرار است خودتان در آن خانه زندگی کنید و مهمترین اصل لذت بردن خودتان است. در بالا انواع سبک های طراحی را نام بردیم بر اساس نظر خودتان باید یکی از سبک های طراحی را انتخاب کنید.

  نقش آشپزخانه در دکوراسیون داخلی منزل چیست؟

  آشپزخانه قلب خانه است. طراحی و دیزاین این مکان باعث لذت بخشیدن به سلامتی روان اعضای خانواده می شود. کابینت ها در آشپزخانه نقش مهمی را ایفا می کنند.

  من و پدرم هرازگاهی تصمیم به تغییر دکوراسیون پذیرایی خانه می گرفتیم، با همراهی مادرم کمی نظر می دادیم، و سپس در آن واحد شروع به جابجایی وسایل می کردیم. در نهایت همیشه اینطور به نظر می رسید که ایکاش از اول همین کار را کرده بودیم و هر بار هم بر این باور بودیم که تغییر جدیدی ممکن نیست که نیست! اما اینطور نبود. همیشه ایده ی جدیدی برای تغییر بود که باید پیدایش می کردیم. از کجا ایده می گرفتیم؟ برای من مجله منزل و سایت چیدانه الهام بخش ترین منابع دکوراسیونی بودند که من همیشه به سراغشان می رفتم. بیایید در ادامه درباره دکوراسیون هال و پذیرایی حرف بزنیم.

  برای دکوراسیون هال و پذیرایی باید از سبک های دکوراسیون داخلی پیروی کنیم؟

  شما چه فکر می کنید؟ شاید تصور کنید پیروی از سبک های دکوراسیون کار سختی است که نخواهید به سراغش بروید. اما به نظر من خیلی وقت ها بدون اینکه خودتان هم متوجه باشید اینکار را انجام می دهید. مثلا وقتی می خواهید چیزی را با چیز دیگری ست کنید یا وقتی می خواهید رنگ  ها را با بر اساس معیارهای خاصی انتخاب کنید، عملا همان کاری را می کنید که برای پیروی از یک سبک خاص باید انجام دهید. اجازه بدهید به جای هر توضیحی، ابتدا چند نمونه دکوراسیون داخلی هال و پذیرایی به سبک های مختلف را با هم ببینیم.از نظر حرفه ای سبک های بسیار زیادی برای دکوراسیون داخلی وجود دارند و نمونه هایی که در بالا دیدید تنها چند نمونه از رایج ترین ها بودند. شما کدام سبک را بیشتر دوست داشتید؟ از حس و حال کدام سبک بیشتر خوشتان آمد؟واقعیت این است که چیدمان و دکوراسیون بیشتر خانه های ایرانی شبیه هیچ کدام از تصاویر بالا نیست!عده ی زیادی دکوراسیون مدرن یا کلاسیک را انتخاب می کنند، عده ای هم که کمی  خاص تر هستند، سبک های مینیمال، ماکسیمال، بوهو و… را استفاده می کنند. اما شک نکنید که خانه های بیشتر مردم تلفیقی از  همه سبک هاست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که سبک دکوراسیون داخلی تلفیقی هم داریم و من این سبک را به شما پیشنهاد می کنم. در چیدانه میتوانید درباره هر یک از سبک های دکوراسیون و سبک تلفیقی بیشتر بخوانید.

  روش های خودمانی برای دکوراسیون هال و پذیرایی

  زیاد سخت نگیرید. یکسری اصول اولیه را که بلد باشید می توانید هال و پذیرایی منزل تان را شیک و چشمگیر دکوراسیون کنید.

  1. فرش مناسب دکوراسیون هال و پذیرایی

  در مورد فرش دو نکته مهم وجود دارد. طرح فرش و اندازه آن. برای مثال اگر اصرار به سیک های دکوراسیونی مدرن و مینیمال دارید، باید به دنبال فرشی با سبک مدرن باشید. اما اگر خانه ی شما هم مثل خانه ی ما سبکی تلفیقی دارد، همان فرش های اصیل ایرانی عالی هستند.با توجه به اندازه و شکل هال و پذیرایی منزل تان، باید از یک یا چند فرش با ابعاد مناسب استفاده کنید. مهم است که فرش از هر چهار طرف فضای خالی داشته باشد.

  2. چیدمان مبل در پذیرایی

  مبلمان بخش مهمی از دکوراسیون نشیمن و پذیرایی هستند و چیدمان درست آن ها بسیار مهم است. پیشنهاد من به شما این است که به هیچ عنوان پذیرایی را از مبل پُر نکنید. یعنی اندازه و فرم سالن پذیرایی منزل تان را معیار قرار دهید، نه کامل بودن ست مبلمان را!یعنی اگر پذیرایی شما ظرفیت یک ست 7نفره را ندارد سخت نگیرید! هر چقدر که ظرفیت دارد مبل بخرید. حتی شده یک سه نفره تنها. مهم این است که مبل در فضای خانه به خوبی بنشیند و به اصطلاح خودمانی چپانده نشود.اگر می خواهید بدانید که چیدمان مبل در پذیرایی مربع یا مستطیل به چه شکل باید باشد حتما به بخش  دکوراسیون هال و پذیرایی در مجله چیدانه سر بزنید.

  3. اکسسوری های پیشنهادی برای دکوراسیون نشیمن و پذیرایی

  شاید اینطور به نظر نرسد، اما اکسسوری ها تاثیرگذارترین عناصر در دکوراسیون فضاهای داخلی هستند. آن ها فضا را آرایش و آن را خاص و منحصربه فرد می کنند.گل ها و گیاهان می توانند معجزه ی دکوراسیون پذیرایی شما باشند. اگر اهل نگهداری از گل   های طبیعی هستید، حتما تعدادی از آن ها را در بخش های مختلف پذیرایی و نشیمن قرار دهید. حتی اگر اینکار برایتان سخت است، دست کم یک گیاه بتوس در خانه داشته باشید و قلمه های آن را درون ظرف های زیبا در جاهای مختلف قرار دهید. این گیاه نیاز به نگهداری خاصی ندارد و اصلا شما را اذیت نمیکند. در چیدانه می توانید روش های نگهداری از این گیاه رونده و تزیین آن را روی دیوار را بخوانید.مکرومه های آویز سقفی و دیواری، گلدان های سفالی زیبا، گلدان های مدرن فلزی یا استندهای گل هر یک می توانند با سایر لوازم دکوری ست شوند و زیبایی گیاهان تان را دوچندان کنند.از صنایع دستی ارزشمند استفاده کنید. اگر به دنبال یک دکوراسیون خاص هستید، باید به چیزهای کوچک دقت کنید. مثلا شما می توانید قلمه های گیاه خود را درون بطری های معمولی جورواجور قرار دهید یا از بطری های یکدست و شکیل استفاده کنید. یا اینکه می توانید جعبه دستمال کاغذی را به همان شکل استفاده کنید یا آن را درون یه جای دستمالی هنری و شیک قرار دهید.این ها و صدها مثال دیگر، جزئیاتی هستند که دکوراسیون هال و پذیرایی شما را خاص و منحصربه فرد می کنند. پس حواستان را جمع کنید.اگر به دنبال ایده های بروز و جزئیات جذاب دکوراسیونی هستید، مجله چیدانه با تولید محتوای تخصصی در این زمینه بهترین گزینه برای شماست.

  4. نورپردازی هال و پذیرایی

  نورپردازی بدون شک مهم ترین بخش دکوراسیون نشیمن و پذیرایی است. فضای پذیرایی باید نور کافی داشته باشد. علاوه بر این می توان با نورپردازی های دکوراتیو، حس وحال پذیرایی را جذاب و دلنشین کرد. یک آباژور ایستاده می تواند روشنایی گرمابخش و آرامی را به محیط اضافه کند. نورهای موضعی دیوارکوب حال وهوای خوبی به فضا می دهند. اگر دوست داشتید فضا کمی حس شاعرانگی به خود بگیرد، می توانید از ریسه های نور نیز استفاده کنید. مثلا برای پشت پرده ها، جلو کتابخانه یا کنار گلدان ها.

  5. پرده مناسب دکوراسیون هال و پذیرایی

  در اکثر خانه های ایرانی پرده ها هم مثل فرش زیر پا، پای ثابت دکوراسیون خانه هستند. مدل پرده، جنس، رنگ و طرح آن می تواند به کلی حال وهوای خانه را از این رو به آن رو کند. معمولا پرده هایی که در دکوراسیون هال و پذیرایی استفاده می شوند والان دار هستند و معمولا خیلی ها رنگ و طرح والان پرده را با المان های دیگری مثل طرح پارچه مبل، مدل فرش یا رنگ کوسن ها ست می کنند. مطالب تخصصی در مورد انواع پرده در دکوراسیون داخلی را در چیدانه بخوانید.در پایان:در این مقاله به مضوع دکوراسیون هال و پذیرایی پرداختیم. رنگ، بافت و فرم مهم ترین عناصری هستند که در انتخاب هوشمندانه لوازم و وسایل باید به آن ها دقت کنید. اگر بتوانید ارتباط معناداری را بین این عناصر که در سراسر دکوراسیون تان تکرار می شوند حفظ کنید، یک قدم به سمت حرفه ای شدن برداشته اید.

 • اینکه تم رنگ یکی از گل های قالی با رنگ والان پرده و راه راه پارچه مبلی یکجور باشند، یعنی یک ارتباط معنادار بین وسایل خانه
 • اینکه  لبه ی دسته ی مبلمان چوبی، پایه های کنسول پذیرایی و فرم پایه های میز جلو مبلی همگی انحنای مشابه و یک شکلی داشته باشند
 • یا مثلا اگر جلومبلی چوب و فلز دارید، اکسسوری های دیگر را نیز به همین سبک انتخاب کنید
 •  ایده های دکوراسیونی به قدری زیاد هستند که در یک مقاله نمی توان به همه جنبه های آن پرداخت. اگر می خواهید همیشه از ایده ها و ترندهای روز حوزه دکوراسیون مطلع باشید، مطلب مجله چیدانه را از دست ندهید.نویسنده: مژگان احمدی
  دکوارسیون داخلی در سال های اخیر به یکی از مهمترین عناصر در طراحی چیدمان،آراستن وسایل در کنار کدیدگر معرفی شده است.امروزه در مقاله قصد داریم در مورد دکواراسیون داخلی که شامل،طراحی داخلی منازل مسکونی،ادارای،فروشگاه های مختلف،هتله،بیمارستان ها و ….. با شما عزیزان صحبت کنیم.در جهان امروز دکوارسیون به عنوان یک صنعت و هنر می شناسند و میشه گفت دکوارسیون در معنی کلمه به فارسی به معنای آرستن و چیدمان می باشد و در معنی صنعتی به معنای بهبود و دسترسی راحتر چیدمان خانه برای زندگی و کار می باشد.این تعریف هم به علت این است که ما ساعات بسیار زیادی را هم در محل کار و هم در خانه میگذرانیم همین موضوع هم باعث طراحان با توجه به نیاز های ما،محیط پیرامون ما را به شکلی طراحی می کند که بتوانیم بهترین استفاده را داشته باشم.با توجه به صحبت های که کردیم بصورت کلی این صنعت هدفش بهتر کردن کارکرد روان و فیزکی ما می باشد.از نظر خلیلی از افراد فقط سلیقه می باشد که چیدمان و دکوارسیون خانه انجام می دهد در صورتی که اصلا به این شکل نمی باشد.نکاتی در طراحی وجود دارد که شما با استفاده از این نکات و موارد با هزینه بسیار کمتر به بهترین تصمیم ممکن در طراحی خود برسید تا بتوانید کاملا یک فضای کطبوع و گرم در کنار خانواده و همکاران خود داشته باشید.
  در ادامه مطلب فاکتور های بسیار مهمی را مورد بحث و برسسی قرار می دهیم تا با کمترین هزینه ممکن  و با رعایت کردن یکی سری از نکات به بهترین نتیجه ممکن برسید به کارشناسان آیین کابینت همراه باشید.

  طراحی دکوراسیون داخلی

  وقتی شما به فکر رفتن به خانه ی جدید یا عوض کردن شکل ظاهری خانه خود هستید یکی از مهم ترین دغدغه های شما می تواند طراحی دییزان داخلی خانه شما باشد.شما می توانید با شناخت انواع سبک های دکوراسیون کار بسیار راحتری برای این دغدغه  داشته باشید.از انواع این سبک ها می توان به مدرن،نئوکلاسیک و کلاسیک،سبک مینیمال، روستیک، ژاپنی، اسکاندیناوی، معاصر یا کانتمپروری، سبک صنعتی، بوهمی، سنتی ایرانی، فرانسوی، مراکشی، هندی ،انتقالی یا ترنزیشنال، ساحلی، شابی شیک، تلفیقی یا اکلکتیک.در ادامه مطلب تمایم سبک های گفته شده بصورت دقیق برای شما عزیزان برسی می کنیم.زیبایی و جذابیت یک ساختمان نتیجه همکاری چند مهندس حوزه ساخت ساختمان می باشد که دست به دست هم برای رسیدن به بهترین طراحی برنامه ریزی میکنند.پس از انجام مراحل ساخت نوبت به یکی از اساسی ترین بخش ها می رسد یعنی طراحی دکوراسیون داخلی .شما میتوانید با توجه به سلیقه دلخواه نوه و سبک طراحی خود را برای منزلتان انتخاب کنید.یا اگر آشنایی خاصی با سبک ها ندارید می توانید از طراح خود کمک بگیرید تا به انتخاب مناسب برسید.در دادمه مطلب راه های به شما پشنهاد می کنیم تا بتوانید سلیقه مو نظر خود را متوجه شوید.

  حتما بخوانید: دکوراسیون داخلی مدرن

  دکوراسیون داخلی جدید

  دکوراسیون داخلی

  یکی از زیباترین ضرب مثل های اروپایی ها دارن این است برای رسیدن به خط پایان اول باید بدانید که خط پایان کجاست.پس برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان بایستی تمامی جوانب را در نظر بگیرم تا بتوانیم به یک نتیجه درست برسیم.زیبای و شیک بودن یک خانه از همکاری چند مهندس و مجری مختلف بدست می آید که با همانگ کردن تمامی این افراد به یک نتیجه بسیار عالی در طراحی محل کار و یا خانه دست پیدا کنیم.اولین گام در دکوراسیون داخلی این می باشد با طراحی مختلف آشنایی داشته باشیم تا بتوانیم با توجه به محیطی که داریم طرح مورد نظر خود را انتخاب کنیم.حالا با این اینجافرض را بر این قرار می دهیم که شما هیچ اطلاعاتی راجب انواع سبک ها ندارید.پس بهتر است  یک هارمونی کلی در ذهن خود ایجاد کنید تا بتوانید برای خرید وسایل خود اقدام کنید.به عنوان مثال زمانی که برای خرد یک مدل اقدام می کنید لازم است موارد مثل اندازه ابعاد خانه و مابقی وسایلی که در نظر بگرید تا به یک خرید مناسب برای خانه خود برسید.این نکته در نظر داشته باشید اگر بخاطر سپردن در ذهنتان برای شما سخت می باشد بهتر است افکار و ایده ی خود را بر روی یک کاغذ بنوسید تا به راحتی کار های خود را انجام دهید

  حتما بخوانید: دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

  اصول و قواعد چدیمان و آراستن وسایل خانه
  یکی از اصول ها و ترفند های انتخاب دکوارسیون داخلی که می بایست انتخاب کنیم چه فضا ها و مکان های برای خود انتخاب کنیم.می توانیم به راحتی با سوال های برا شما مطرح می کنیم انتخاب کنید:آیا ما به فضاهای احتیاج داریم که سنتی باشد و دارای رنگ های مختلف باشد؟آَیا ما به فضای احتیاج داریم که پر از ارامش باشد؟آیا ما به فضای احتیاج داریم که سبک مدرن داشته باشد؟آیا ما سبک رسمی را نسبیت به بقیه ترجیح می دهیم؟
  جواب دادن به سوال های بالا باعث می شود ما از سردگمی خارج بشویم و در انتخاب وسایل در یک سبک خاص کار بسیار راحتری در پیش داشته باشیم.اگر هم ایده یا طراحی در ذهن خود ندارید به راحتی می توانید با استفاده از یک گوشی و یا کامپیوتر و سرچ کردن در گوگل به راحتی سبکی که در نظر دارید را انتخاب کنید و به راحتی کار خود را پیش ببرید.

  حتما بخوانید: دکوراسیون داخلی کلاسیک

  دکوراسیون داخلی شیک

  برای اینکه بتواینم در طراحی دکوارسیون منزل خود به بهترین نتیجه ممکن برسیم باید سه فاکتور رعایت کنیم.
  1-در انجام کار از مجریانی استفاده کنیم تا با کمترین مشکل مراحل کارمان انجام شود.
  2-در انجام کار تا میتوانیم از متریال های استفاده کنیم که کمترین هزینه را داشته باشیم.
  3-زمان فاکتور مهمی است باید همیشه مد نظر داشت.

  حتما بخوانید: دکوراسیون پذیرایی

  دکوراسیون داخلی کلاسیک

  دکوراسیون داخلی کلاسیک یکی از زیباترین و با جلال ترین سبک هایی می باشد که میتوانید برای خانه خود مورد استفاده قرار دهید.زمانی از این طراحی استفاده می کنید در نگاه اول به مخاطب خود مفاهیمی مثل تناسب،تقارن،هویت و تعادل را انتقال می دهید.در این طراحی در تمامی جزییات بایستی موارد بالا رعایت شود تا نتیجه مناسبی برای شما به وجود آید.از مهم ترین رنگ ها در این نوع طراحی به کار می رود می شود به سفید،کرم،طلایی،زیتونی،نقره ای اشاره کرد.به نظر بهتر است قبل هر چیزی تعریف های اولیه این سبک را به شما بگویم تا درک بهتری نسبت به کلاسیک داشته باشید.سبک کلاسیک در دکوراسیون داخلی کاملا از قواعد روم و یونان باستان پیروی می کندو معماران برای اینکه بتواند در طراحی های خود پیش قدم باشند تا بتواند به روز ترین این سبک را به شما عزیزان ارائه به دنبال سبک های سنتی غربی میروند تا بتواند به نتیجه های جدیدی برسند.همانطور که در قسمت بالا هم گفتیم تقارن و مجلل بودن مهم ترین بخش در این سبک می باشد.زمانی که می خواهید برای این طراحی وسایل خانه انتخاب کنید بایستی در نظر داشته باشید رنگ محور و همچنین جایگاه وسایل خانه خود را انتخاب کرده باشید تا بتوانید موارد بالا را در این طراحی رعایت کنید.اگز بخواهایم از تاریخچه این طراحی با شما عزیزان صحبت کنیم :داستان از این قرار می باشد کلاسیک از طراحی های قدیمی می باشد که در ائاسط قرن نوزدهم رواج بسیار زیادی در بین مردم پیدا کرد و پیدایش این طراحی نیز بر می گردد به قرن پنجم میلادی که کشاورزان از مصالح ساده برای زیبا سازی خانه خود استفاده می کردند.از مهمترین ویژگی های سبک کلاسیک می شود.به داشتن نظم و داشتن جزئیات در تمامی قسمت ها،داشتن تقارن ،استفاده از متریال طبیعی ، داشتن انرژی مثبت و کاهش استرس،استفاد از متریال طبیعی باعث می شود طول عمر مصنوعات چوبی مانند کابینت،مبل،تخت بالا برود.
  از مهم ترین معایب این سبک نیز می شود به داشتن هزینه بالا،استفاده از متریال طبیعی نیاز به مراقبت و نگهداری دارد،داشتن فضای مناسب و بسیار دیگر از موارد
  در نظر داشته باشید برای اجرای این سبک از طراحی مهم ترین نکته داشتن متراژ و همینطور نور بسیار مناسب می باشد.
  یک نکته دیگر وجو دارد سعی کنید زمانی که از ان سبک استفاده می کنید تمامی قسمت های خانه مثل،آشپزخانه،اتاق نشیمن،اتاق خواب و حتی سرویس های بهداشتی به صورت کامل از قواعد این سبک پیروی کنند.
  در طراحی دکوارسیون داخلی کلاسیک درست بایستی از چوب استفاده کنید ولی می توانید از ام دی اف برا کاهش هزینه و همچنین صرفه جویی در زمان نیز مورد استفاده قرار دهید. دکوراسیون انواع مختلفی دارد مثل مدرن ،نئوکلاسیک که همگی این طراحی ها از کلاسیک الهام گرفته شده است.موارد بالا در هر قسمت به صورت جداگانه برای شما توضیح می دهیم.
  دکوراسیون داخلی کلاسیک جدید

  مهم ترین ترفند های دکوراسیون داخلی چیست؟

  مهم ترین ترفند های دکوراسیون داخلی چیست؟

  مهم ترین ترفند در انتخاب یک دکوراسیون داخلی مناسب این می باشد که بتوانید قبل از خری وسایل و همچنین انتخاب سیک آن طرحی که در ذهن خود داریم بر روی یک کاغذ بکشیم و چه بهتر که بتوانیم طراحی 3 بعدی آن را در رنگ های مختلف بکشیم تا به راحت راه ممکن به هدف خود برسیم.

  انتخاب بهترین سبک دکوراسیون داخلی چگونه است؟

  انتخاب بهترین سبک دکوراسیون داخلی چگونه است؟

  از مهم ترین سبک ها می توان به مدرن،نئوکلاسیک و کلاسی اشاره کرد. انتخاب یک سبک مناسب نیاز به قانون و قواعد خاصی ندارد.هر نوع سبکی می توانید استفاده کنید .اما برای زیبا تر شدن محیطی که دارید بهتر است باتوجه به متراژ خانه و همچنین میزان نور ورودی تصمیم بگیریم تا به نتیجه بهتری برسیم