پزشکی و سلامت

قرص خواب گیاهی استرس کالم

نقد و بررسی قرص استرس کالم ناتیریس

قرص استرس کالم ناتیریس مکملی معجزه آسا جهت کاهش استرس و رفع اختلالات خواب محسوب می شود. این فراورده به افزایش انرژی بدن و رفع بی نظمی های عصبی و هورمونی در دوران بلوغ و یائسگی کمک موثری می نماید. استرس کنترل نشده می تواند یکی از اصلی ترین عوامل مختل کننده فعالیت های روزانه باشد. همچنین سیستم ایمنی بدن را تضعیف نموده و مشکلات زیادی را به همراه دارد. از این رو بهتر است برای کنترل این استرس و یا اختلالات دیگر در خواب و استراحت از مکمل ها کمک گرفت. با استفاده از ترکیبات بدون عوارض قوی ترین داروهای گیاهی خواب آور می توان به راحتی از بروز اختلالات این چنینی جلوگیری نمود.

اهمیت خواب بر سلامت

خواب یکی از ضروری ترین نیازهای انسان است و فواید روحی و جسمی بسیاری را برای انسان به همراه دارد. از جمله این فواید می توان به تقویت حافظه، کاهش استرس، افزایش تمرکز و ثابت نگهداشتن وزن اشاره نمود. عدم خواب کافی یا با کیفیت می تواند عوارض جبران ناپذیری بر روی بدن داشته باشد. این اختلالات ممکن است مشکلات سلامتی و یا استرس بیش از حد را به دنبال دارد. حال اگر این موضوع از کنترل خارج شود می تواند آسیب های جدی را به سلامتی فرد وارد کند.

سنبل الطیب و رفع بی خوابی

مطالعات نشان داده که سنبل الطیب موجود در stress calm زمان به خواب رفتن را کاهش داده و کیفیت خواب را ارتقا می دهد. این گیاه در قرص استرس کالم ناتیریس عوارض جانبی کمی داشته و احتمال خواب آلودگی و خستگی صبحگاهی ناشی از آن را بسیار کمتر می کند. این گیاه حاوی یک ماده شیمیایی به نام لینارین است که خاصیت خواب آوری دارد. به علاوه این عصاره قادر است با افزایش سطح گاما آمینوبوتیریک اسید در مغز موجب خواب آلودگی شود. Gaba یک میانجی مهم در دستگاه عصبی مرکزی پستانداران بوده که سبب آرامش دستگاه عصبی می شود. همچنین این ترکیب به تنظیم فعالیت سلول های عصبی و کاهش اضطراب کمک نموده و همانند داروهای روان گرا، اثری مشابه در کاهش اضطراب دارد.

تاثیر ویتامین های گروه B قرص استرس کالم ناتیریس در اضطراب

ویتامین های B موجود در قرص استرس کالم با یکدیگر ترکیب شده و تبدیل به یک نیروگاه واقعی برای تسکین استرس می شوند. از آنجایی که این ویتامین ها بر قند خون، ترکیب سروتونین، افسردگی و سلامت غدد فوق کلیوی ما تاثیر می گذارند، به عنوان کلیدی جهت سرکوب کردن اضطراب در نظر گرفته شده اند. عملکرد سالم مغز، بالا بردن سطح انرژی، عملکرد عصبی مناسب و پشتیبانی از سلامت سلول نیز از دیگر فواید دریافت کافی این ویتامین ها است.

رازک گیاهی آرام بخش

بیخوابی به علت عدم تعادل انتقال دهنده های عصبی ایجاد می شود. انتقال دهنده های عصبی مواد شیمیایی هستند که به تکانه های عصبی اجازه می دهند تا از یک سلول عصبی به دیگری منتقل شده و شامل سروتونین، استیل کولین، گابا و … می شوند. حال اختلالات خواب و علائمی مانند افسردگی به عدم تعادل سروتونین مربوط می شوند. از این رو مصرف قرص استرس کالم ناتیریس می تواند این میزان را متعادل نگه دارد.

عصاره بابونه قرص استرس کالم ناتیریس و کاهش استرس

مصرف گیاه بابونه استرس و ناراحتی را رفع نموده و می تواند به آرامش بدن کمک نماید. این گیاه یکی از گیاهان دارویی است که قادر است علاوه بر کاهش اضطراب و افسردگی به تسکین درد معده نیز کمک  نماید. همچنین این عصاره در دردهای عضلانی نیز نقش داشته و عوارض جانبی ندارد.

ویژگی های قرص استرس کالم ناتیریس

  • موثر در رفع علائم و اختلالات ناشی از استرس، خستگی و خواب آلودگی
  • حاوی عصاره گیاه پاسی فلورا، بابونه، سنبل الطیب و رازک
  • دارای ویتامین B

چطور مصرف کنیم

روزانه سه عدد از قرص روکش دار استرس کالم همراه با غذا و با مقدار کافی آب یا مطابق دستور پزشک مصرف شود.

لطفا دقت کنید

قرص استرس کالم ناتیریس صرفا مکمل رژیمی-غذایی بوده و جهت تشخیص، درمان و پیشگیری از بیماری نیست.

استرس کالم ناتیریس را دور از دسترس اطفال و در جای خشک و خنک نگهداری نمایید.

جدول ترکیبات قرص استرس کالم ناتیریس

ترکیبات مقدار در هر وعده روزانه درصد نیاز مصرف روزانه
عصاره بابونه 90 mg **
عصاره گیاه یاسی فلورا 81 mg **
عصاره سنبل الطیب 78 mg **
مایع کاهو 75 mg **
رازک 33 mg **
نیاسین 5.4 mg 33.8%
ویتامین B2 0.78 mg 55.7%
ویتامین B1 0.79 mg 71.8%

*نیاز مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

**درصد مصرف روزانه از طرف شرکت سازنده مشخص نشده است.

g = گرم  /  mg = میلی گرم  /  µg یا mcg = میکروگرم  /  IU = واحد بین المللی