رایانه

ساعت مچی مردانه گران قیمت + مقایسه و نظرات کاربران

در این مطلب زیباترین و گران ترین ساعت های مچی دنیا مردانه و زنانه به همراه عکس در اختیار شما قرار می دهیم. ۹۹ درصد از افراد نمی توانند ماشین های گران قیمت موجود در دنیا و خانه های گران و همچنین گران ترین ساعت های مچی را خریداری کنند. بعضی از ساعت های مچی گران قیمت مثل petek philippes k مدل های جدیدی را ساخته که در مقایسه با بقیه برند ها، قیمت متعادل تری دارد. البته ساعت های مچی بسیار گرانی مثل Paul Newman Rolex daytona به علت ویژگی ها و امکانات خود واقعاً ارزش خریدن دارد.

5 مورد از گران قیمت ترین ساعت های هوشمند در بازار: به روز نگه داشتن زمان

مشخصات و عکس گران ترین ساعت های مچی و جیبی دنیا

ساعت های الماس graff به علت ارزش و لاکچری بودن و توانایی گفتن زمان، مشتری های زیادی را به خود جذب کرده است. از ساعت های گران قیمت تا انواع آن، به دنبال وسایل زینتی مچ دست می رویم که دید ما را نسبت به کلمه “منطقی” تغییر دهد. برای درک بیشتر این مطلب در ادامه ۲۰ نوع از گران ترین ساعت های مچی مردانه را به شما معرفی می کنیم. مطالعه این مطلب قطعا برای افرادی که علاقمند به ساعت های مچی لاکچری هستند، جذاب می باشذ.

1) ساعت جیبی breguet Marie antoinette گران ترین ساعت جهان

این ساعت مچی مردانه تفاوت‌های زیادی با بقیه ساعت‌ها دارد و توسط یک طرفدار بدنام ملکه فرانسه در قرن ۱۸ ساخته شده است و ساخت آن ۴۰ سال طول کشید. اما زمانی که ساعت آماده شد، ملکه و طرفدارانش مرده بودند. این ساعت مجهز به یک قاب طلایی و صفحه اسکلت بندی شده است که تعداد زیادی از مکانیزم های بسیار شگفت انگیز را به نمایش می گذارد اصالت شاهانه آن نیز زبان زد خاص و عام است.

این ساعت از موزه اورشلیم در اواخر قرن ۱۹۰۰ دزدیده شد ولی به طور معجزه آسایی در سال ۲۰۰۷ دوباره به موزه برگردانده شد. حال در موزه mayer لس آنجلس قرار دارد و برای خرید آن باید ۳۰ میلیون دلار پرداخت کنید. این ساعت به علت اهمیت تاریخی اش یکی از ۲۰ مورد از گران ترین ساعت های مچی دنیا است.

2) گران ترین ساعت مچی زنانه دنیا، ساعت 21 عیار chopard

برای فهمیدن این که چرا این ساعت یکی از گران ترین هاست، فقط به نام آن توجه نکنید! این نام کلاسیک برای ساعت به الماس های رنگارنگ که شامل یک الماس صورتی ۱۵ عیار،یک الماس آبی ۱۲ عیار و یک الماس سفید ۱۱ عیار اشاره می‌کند. این ساعت الماس های زرد و سفید ۱۶۳ عیاری نیز دارد که در کل ۲۰۱ عیار می شود. بنابراین بسیار گران بها بوده و حدود ۲۵ میلیون دلار ارزش دارد.

3) ساعت جیبی patek Philippe Henry graves

این نام بسیار آشناست و برند لاکچری آن یادآور ساعت های گران قیمت بوده که برای یک بانک دار آمریکایی ثروتمند ساخته شد. این ساعت ۲۴ مورد پیچیدگی دارد و بسیار باکلاس است؛ مثلاً یک تقویم یا یک تصویر بر اساس آسمان شب که در وسط ساعت قرار گرفته و نشانه‌ی ایالت نیویورک صاحب آن است. این ساعت در جهان منحصر به فرد است و ۲۴ میلیون دلار می ارزد.

4) گران قیمت ترین ساعت مچی مردانه ( paul Newman Rolex daytona)

یکی از ساعت های مچی گران قیمت مردانه دنیا، ساعت مچی مردانه ( paul Newman Rolex daytona) است. فقط به علت گرانی و ارزشمند بودن یک ساعت، مخاطبان آن زیاد نمی‌شود! در مقایسه با بقیه ساعت ها، آرزو علاقمندان این ساعت به طور کامل بر آورده شده است. این ساعت به یک بازیگر مشهور و همسرش داده شد و به علت محکم و استوار بودنش و رنگ مشکی و کرم آن بسیار منحصر به فرد است. برای حدود ۱۵ و نیم میلیون دلار به حراج گذاشته شد و زیباترین نوع ساعت رولکس این مدل می باشد که در سال ۱۹۶۹ منتشر شد.

5) گران ترین ساعت مچی دنیا، ساعت jacob and co billionaire

این ساعت بسیار تجملاتی است. الماس های ۲۶۰ عیار دارد که چشم را به خود خیره می‌کند و در محافلی که افراد ثروتمند در کنار هم جمع شده‌اند، ساعت بسیار لوکسی به شمار می‌رود. این ساعت اعداد مختصری روی خود دارد. اگر یک هواپیمای خصوصی دارید و بسیار ثروتمند هستید، ۱۱ میلیون دلار برای شما عددی به شمار نمی‌رود.

6) ساعت مچی مردانه petek Philippe ref

این ساعت دسته فولادی ضدزنگ دارد که سبب می‌شود یک نوع برند لوکس به شمار بیاید. در کنار امکانات ویژه و به خصوص آن، در بالای ساعت یک روزنه به شکل ماه ایجاد شده است که دقت آن را بالا می‌برد. این ساعت حدود ۱۱ میلیون دلار می ارزد و یکی از گران ترین ساعت ها در لیست ساعت های گران است که در سال ۱۹۴۱ منتشر شده است.

7) ساعت مچی hublot big bang

از دیگر ساعت های مچی گران قیمت دنیا می توان به ساعت مچی hublot big bang اشاره کرد. این ساعت با ۱۲۸۰ الماس پوشانده شده است و توسط یک جواهر سازی در شهر نیویورک ساخته شده است. این ساعت در جایگاه خود بسیار ارزشمند و دقیق است، یک ساعت الماس بسیار زیبا که اگر ۵ میلیون دلار داشته باشید می توانید صاحب آن بشوید. یکی از بهترین و گران ترین ساعت های جهان است که در سال ۲۰۰۵ منتشر شد.

8) ساعت مچی louis Monet meteoris

این ساعت بسیار زیبا ساخته شده است و قیمت بالای آن به خاطر طرفدار و خریدار زیاد این ساعت است. فقط چهار مورد از این نوع ساعت ساخته شده است و ساختارش بسیار عالی بوده و نام آن louis monet می باشد که به خاطر پدر تقویم شناسی قرن ۱۸ نام گذاری شده است. قیمت زیاد آن نمایانگر موارد بسیاری است،قیمت این ساعت کمیاب حدود چهار و نیم میلیون دلار می باشد.

9) گران ترین ساعت جیبی دنیا ( breguet antique number 2667)

این ساعت ظاهر بسیار زیبایی همچون طلای زرد دارد و زیبایی سنتی آن باعث شده پیچیده تر باشد. این ساعت مچی کنداکتوری دارد که اکثر شرکت های ساعت سازی دیگر آن را نمی سازند و این ساعت در سال ۱۸۱۴ منتشر شد. به همین دلیل است که احتمالاً به همین دلیل است که قیمت آن حدودا چهار و نیم میلیون دلار است.

10) ساعت مچی pated Philippe 5004T

این ساعت در سال ۲۰۱۳ به حراج گذاشته شد و از طرق مختلف ۵۰۰۴ مدل آن منتشر شد. جنس آن از تیتانیوم بوده که زیبایی آن را چند برابر کرده است. ارزش آن بالای ۴ میلیون دلار است و در سال ۲۰۱۳ منتشر شده است. این ساعت لوکس برای هر فردی مناسب است.

11) ساعت مچی مردانه rolex Daytona ref 6263 oyster albino

این ساعت از روی زمان سنج خود نام‌گذاری شده است اما یکی از گران ترین ها در جهان می باشد و همچنین یک دسته فولادی ضدزنگ دارد. زمانی Elic clapton این ساعت را داشت و بعد در ۲۰۱۵ آن را به حراج گذاشت. در سال ۱۹۷۱ به بازار آمد و حدود ۴ میلیون دلار می ارزد.

12) ساعت Franck Muller aeternitas mega 4

این ساعت جزو چهار ساعت گران بهای دنیاست و بسیار پیچیده است. نه تنها به علت ظاهر آن بلکه امکانات فراوانی که امکان دارد شما را گیج ‌کند. ۱۴۸۳ نوع اجزا دارد و یک سیستم که همه چیز را ضبط می‌کند یا مثلا تقویمی که برای هزار سال احتیاج به روزرسانی ندارد. یک برند تجملاتی که مخصوص پادشاهان است؛ سال ۲۰۰۹ وارد بازار شده و ۹۹ جواهر دارد و حدود دو و هفت میلیون دلار می ارزد.

13) ساعت lange and sohne grand complication

ساخت این ساعت حدود یک سال طول کشید و ۸۷۶ قسمت‌ دارد. برند لوکس آن گران ترین برند است و آن حدود ۵۰ میلی مترقطر و ۲۰ میلی متر ضخامت طلا به کار رفته است. به علاوه پیچیدگی‌هایی که دارد، یک تقویم مناسب؛ یک گراند و یک تکرار کننده زمان نیاز دارد که ارزش قیمتش را پیدا می‌کند. این ساعت را به مج دستتان ببندید و با آن کار کنید. این ساعت در سال ۲۰۱۳ به بازار آمده و حدود دو و نیم میلیون دلار قیمت دارد.

14) ساعت مچی مردانه jasper lecoultre hybris 

این ساعت ۱۴۰۶ جزء دارد و عملکرد آن کاملا بی نقص است. این ساعت با اجزای باکیفیت ساخته شده و به خاطر این که بیگ بن big ban صاحب آن است, شهرت بسیار پیدا کرده. قیمت بالای آن هم به خاطر زیبایی بسیارش می باشد. این ساعت یکی از زیباترین و گران ترین ساعت های مردان در جهان بوده که در سال ۲۰۰۹ منتشر می‌شود و دو و نیم میلیون دلار قیمت دارد.

15) ساعت مچی Rolex antimagnetique ref

یک ساعت کمیاب که با قیمت بالای دو و چهار میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ حراج گذاشته شد. این ساعت در سال ۱۹۴۲ ساخته شد و یک بند ضد زنگ دارد. فقط ۱۲ نوع از آن شناخته شده است و یکی از کمیاب ترین ها به شمار می‌رود.

16) ساعت richard mille RM

این ساعت جزئیات بسیار زیبایی دارد و در سال ۲۰۱۴ معرفی شد. زمان سنج آن بسیار قوی بوده و سیستم چرخی و سیم‌های به کار رفته در آن باعث پیچیدگی بیشتر آن شده است. این ساعت یکی از گران ترین ساعت ها در جهان به شمار می رود و دو میلیون دلار می ارزد و از تیتانیوم نوع ۵ ساخته شده است.

17) ساعت مچی greubel forsey art piece 1

یکی از گران قیمت ترین ساعت مردانه مچی مردانه ساعت مچی greubel forsey art piece 1 می باشد. این ساعت از نانو ساخته شده و سیستم میکروسکوپی آن بسیار هنری است. اگر به لنزهای کوچک آن نگاه کنید، یک کشتی یا یک مرغ مگس خوار می‌بینید. البته قبل از انجام این کارها باید یک و نیم میلیون دلار هزینه کنید. این ساعت بیشتر از این ها می ارزد و در سال ۲۰۱۴ ساخته شده است.

18) ساعت vacheron constantin tour

این ساعت در سال ۲۰۰۵ ساخته شده و پیچیده ترین ساعت مچی دوران خود می باشد. طراحی زیبا و منحصر به فرد آن، تقویم مناسب و جابجایی عقربه هایش زبان زد همه مردم می باشد. اگر چه امکانات آن مورد استقبال قرار نگرفت، اما همچنان احترام و تحسین طرفدارانش را به همراه دارد. حدود یک و نیم میلیون دلار می‌ارزد و یکی از ساعت های در دسترس است.

19) ساعت الماس graff the fascination

این ساعت ۴۰ میلیون دلار می ارزد و در سال ۲۰۱۵ ساخته شده که دومین ساعت گران دنیاست. به علت الماس های سفید ۹۶/۱۵۲ عیار و الماس هلویی شکلی که ۱۳/۳۸ عیار بوده و در مرکز آن قرار دارد، این ساعت دومین ساعت گران دنیا به شمار می‌رود. اگر به تجملات اهمیت زیادی می دهید این ساعت مناسب شماست.

20) ساعت الماس graff hallucination

این ساعت رویاهای بسیاری از افراد را برآورده کرده است. الماس های رنگارنگ و درخشان آمیخته شده آن، خالص بوده و فقط با نگاه کردن به عکس آن شگفت زده خواهید شد. صاحب این ساعت بسیار باید با شهامت باشد تا آن را در دست خود بیندازد؛ چون از پلاتینیوم ساخته شده است. این ساعت تجملاتی ترین نوع بوده و اولین ساعت گران دنیا به شمار می‌رود که در سال ۲۰۱۴ ساخته شده و حدود ۵۵ میلیون دلار می‌ ارزد و به همین دلیل یکی از زیبا ترین و گران قیمت ترین ساعت های مچی زنانه بشمار می آید.


ساعت یکی از محبوب‌ترین اکسسوری‌های مردانه و زنانه است، در عین حال همیشه این سؤال وجود دارد که ساعت های لوکس و گران‌قیمت برندهای معتبر دنیا چه ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند؟ در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی برندهای بزرگ ساعت‌سازی و ویژگی‌های شگفت‌انگیز آنها آشنا کنیم.

۱. ساعت مچی Graff Diamonds Hallucination؛ یک تکه جواهر

یکه تکه جواهر؛ این بهترین توصیف برای ساعت مچی زنانه «Graff Diamonds Hallucination» است که با قیمت ۵۵ میلیون دلار به‌عنوان گران‌قیمت‌ترین ساعت مچی دنیا شناخته می‌شود. این ساعت مچی اشرافی از ۱۱۰ قیراط الماس رنگی که روی بدنه‌ای از طلای سفید سوار شده‌اند تشکیل شده است و محصول برند لوکس طلا، جواهر و ساعت‌سازی انگلیسی «Graff» است.

۲. ساعت جیبی Graff Diamonds The Fascination؛ لوکس و شگفت‌انگیز

دومین ساعت مچی گران‌قیمت دنیا نیز ساعت زنانه‌ی الماس‌نشان و اشرافی از برند لوکس «Graff» است. ساعت مچی «Graff Diamonds The Fascination» از ۱۳۵ قیراط الماس سفید و یک الماس ۳۹ قیراطی که به‌شکل اشک تراش خورده است و نقش صفحه‌ی ساعت را بازی می‌کند ساخته شده است. قیمت این ساعت شگفت‌انگیز و لوکس ۴۰ میلیون دلار است.

بد نیست بدانید که برند انگلیسی «گراف» به‌خاطر کیفیت منحصر‌به‌فرد جواهرات و ساعت‌هایش و استفاده از سنگ‌های گران‌قیمت و نفیس، نامی محبوب در سرتاسر دنیاست. این برند جهانی معتبر، مالک درشت‌ترین الماس‌های دنیاست و البته صاحب شرکت همواره در حال تلاش برای به‌دست آوردن الماس‌های بزرگ‌تر به درخواست مشتریانش در سراسر دنیاست.

۳. ساعت جیبی Breguet Marie-Antoinette Grande Complication Pocket Watch؛ تاریخ اشرافیت

این ساعت با قیمت ۳۰ میلیون دلار، سومین ساعت مچی زنانه‌ی گران‌قیمت در میان گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیاست. این ساعت جیبی اشرافی محصول کمپانی ساعت‌سازی سوئیسی لوکس «Breguet» است که به نام ملکه‌ی فرانسه، ماری آنتوانت که از مشتریان پر‌و‌پاقرص این برند اشرافی بود ساخته شد.

کار ساخت این ساعت در سال ۱۷۸۲ توسط آبراهام لوئیس بریژیت آغاز شد و ۴ سال بعد از مرگ او در سال ۱۸۲۷ توسط پسرش به پایان رسید. ماری آنتوانت هرگز این ساعت را ندید، چرا که ۳۴ سال بعد از قتل او، کار ساخت ساعت تمام شد. این ساعت در اواخر دهه‌ی ۱۹۰۰ دزدیده شده بود که در سال ۲۰۰۷ پیدا شد. در سال ۲۰۱۴ قیمت این ساعت حداقل ۳۰ میلیون دلار تخمین زده شد و درحال‌حاضر در موزه‌ی «L.A.Mayer» نگهداری می‌شود.

۴. ساعت مچی Chopard ۲۱۰Karat؛ یک شاهکار هنری رؤیایی

نام برند سوئیسی گران‌قیمت «شوپارد» به‌خاطر جواهرات و ساعت‌های رنگارنگ و شادش در تمام دنیا مشهور است. برندی که صاحبانش بر این باورند که برای تولید و ساخت مجموعه‌ای نفیس فقط باید از بهترین و با کیفیت‌ترین مواد و المان‌ها استفاده کرد. اما گران‌ترین ساعت مچی دنیا یک شاهکار هنری رؤیایی و گران‌قیمت است.

«Chopard۲۱۰Karat» محصول لوکس این برند مشهور با ۲۱۰ الماس رنگی تزیین شده است که به «الماس‌های شاد» مشهورند، به‌طوری‌ که در نگاه اول بیشتر شبیه به دستبندی رنگارنگ و شاد زنانه است تا ساعت مچی! و البته صفحه‌ی ساعت، زیر انبوهی از الماس‌های رنگی و چشم‌نواز چندان به چشم نمی‌آید.

به همین خاطر شاید بهتر باشد که به این ساعت مچی به‌ چشم دستبندی جواهرنشان نگاه کرد تا ساعتی برای نشان دادن زمان. قیمت این ساعت مچی لوکس ۲۶ میلیون دلار است که آن را تبدیل به ساعتی منحصر‌به‌فرد در مجموعه‌ی گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا کرده است.

۵. ساعت جیبی Patek Philippe Super Complication؛ کلاسیک و اشرافی

یک ساعت جیبی شکیل با همان ظاهر کلاسیک ساعت‌های جیبی قدیمی و با قیمت عجیب‌وغریب یازده میلیون دلار. این ساعت طلای جیبی ۱۷ قیراطی در سال ۱۹۳۳ توسط کمپانی مشهور ساعت سوئیسی «پتک فیلیپه» برای یک بانکدار ثروتمند به نام «هنری گیوز» ساخته شد و طراحی و ساخت آن پنج سال به‌طول انجامید.

بد نیست بدانید که شرکت سوئیسی «پتک فیلیپه»، که در سال ۱۸۵۲ در ژنو سوئیس تأسیس شد، یکی از برجسته‌ترین شرکت‌های ساعت‌سازی جهان و تولیدکننده‌ی ساعت‌های مچی و جیبی لوکس و اشرافی است.

این شرکت به دلیل ساخت ساعت‌های مچی بسیار گران‌قیمت، اشرافی و پیچیده برای افراد سرشناسی چون «پاپ پیوس نهم»، «ملکه ویکتوریا» و «همسرش پرنس آلبرت» لقب «امپراطور ساعت مچی دنیا» را از آن خود کرده است. کمپانی «پتک فیلیپه» به‌خاطر طراحی و ساخت ساعت‌های اشرافی که تمام قطعات موتور و بدنه‌‌ی آنها تولید همین شرکت است، برند محبوب مشهورترین کلکسیونرهای ساعت دنیاست. ساعت جیبی «Patek Philippe Super Complication» به دلیل عملکرد خاصی که برای هر ساعت از شبانه‌روز دارد، در نوع خود پیچیده‌ترین ساعت جهان از نظر عملکرد است.

ساعت جیبی «Patek Philippe Super Complication» گران‌ترین ساعت در مجموعه‌ی گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیاست که تا به حال در مزایده به فروش رسیده است. بد نیست بدانید که کمپانی «پتک فیلیپه» برای طراحی این ساعت‌های لوکس و پیچیده آزادی عمل بسیاری به طراحان خود می‌دهد و شاید به همین دلیل است که این شرکت علی‌رغم شهرتش در تولید ساعت‌های مچی‌ و جیبی، سالانه ۴۵ هزار ساعت بی‌نظیر و منحصر‌به‌فرد را طراحی و تولید می‌کند. رنگ موردعلاقه‌ی طراحان ساعت مچی و جیبی «پتک فیلیپه» سفید، زرد و طلایی است.

۶. ساعت مچی Jacob & Co. Billionaire Watch؛ ساعت میلیاردرها

شاید اگر بدانید که فقط یک نمونه از این ساعت مچی ساخته شده است، قیمت ۱۸ میلیون دلاری آن توجیه منطقی پیدا کند. البته دلیل قیمت سرسام‌آور این ساعت اشرافی ۲۳۹ قطعه الماس‌ درخشانی است که در سر‌تا‌سر ساعت کار شده‌‌اند.

کمپانی«Jacob & Co» در ساعت مچی «Billionaire» که درحقیقت دستبندی پر از الماس‌های درشت است، از موتور اختصاصی خودش یعنی «Caliber JCAM۰۹» استفاده کرده است. یک موتور مکانیکی کوکی با ظاهر اسکلتون (قلب باز) است که در رده‌ی ساعت‌های توربیون قرار می‌گیرد و متشکل از ۱۶۷ قطعه است.

قاب ساعت هم که این موتور اتوماتیک توربیون را در خود جای داده است، از طلای سفید ۱۸ عیار ساخته شده است و عقربه‌های نشانگر دقیقه و ساعت هم با وجود آبکاری آبی رنگ از خوانایی بسیار خوب و قابل‌قبولی برخوردارند. هرچند که موتور این ساعت مچی الماس‌نشان از معماری و ظاهر جذابی برخوردار است، اما در حقیقت الماس‌های درخشانی که صفحه‌ی ساعت را احاطه کرده‌اند دلیل اصلی قیمت سرسام‌آور این ساعت ۱۸ میلیون دلاری هستند که به ساعت میلیادرها مشهور است.

۷. ساعت مچی زنانه .۱۵۱۸ in Stainless Steel Patek Philippe Ref؛ یک ساعت استیل خاص

هفتمین ساعت مچی از مجموعه‌ی گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا، ۱۱ میلیون دلار قیمت دارد. این ساعت مچی زنانه‌ی خاص، محصول کمپانی ساعت‌سازی سوئیسی «پتک فیلیپه» است و به دلیل تعداد محدود (۴ عدد) و پوشش منحصر‌به‌فردی که دارد، توجه بسیاری از افراد علاقه‌مند به ساعت‌های لوکس را به خود جلب کرده است. کمپانی «پتک فیلیپه» به تولید ساعت‌‌های مچی‌ زنانه‌ی طلایی و رزگلد مشهور است؛ اما این ساعت خاص به‌خاطر داشتن پوشش استیل، از سایر محصولات این برند متمایز است.

۸. ساعت مچی Hublot Big Bang؛ تماما الماس

یک ساعت مچی خاص مردانه که برای ساخت تمام اجزای درونی و بیرونی‌ آن (حتی صفحه و عقربه‌ها) از الماس استفاده شده است. با اینکه تعداد مشخصی الماس را می‌توان روی یک ساعت مچی جای داد اما کمپانی سوئیسی مشهور «Hublot» در مجموع از ۱۲۸۰ الماس برای ساخت این ساعت استفاده کرده است که وزن هر کدام از الماس‌ها حداقل ۳ قیراط است.

طراحان ساعت «Big Bang»، برای پیدا کردن الماس‌های مورد نظرشان، یک سال زمان صرف کردند. اگر این سؤال ذهن‌تان را مشغول کرده است که چه کسی حاضر است تا برای ساعتی تماما الماس ۵ میلیون دلار بپردازد؟ باید بگوییم که بیانسه خواننده‌ی مشهور، برای تولد ۴۳ سالگی همسرش جی زی، این ساعت را به او هدیه داد.

۹. ساعت مچی LOUIS MOINET METEORIS؛ مسافری از ماه

یک ساعت مچی مردانه‌ی ۴/۶ دلاری بی‌نظیر از کمپانی سوئیسی «Vacheron Constantin» است که از ۷۴۰ قطعه‌ی کاملا دست‌ساز، بندی از جنس پوست کروکودیل و بدنه‌ای از طلای سفید و از همه مهم‌تر سنگی آسمانی و کمیاب که از کره‌ی ماه آورده شده است، تشکیل شده است.

این ساعت مچی مردانه‌ی شکیل از مجموعه‌ی گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا، که تنها ۴ عدد از آن در دنیا موجود است، مجهز به سیستم روز‌شمار همیشگی است و به همین دلیل با همراه داشتن آن حساب تمام لحظات در دستان شماست.

۱۰. ساعت مچی۲۶۶۷ Breguet Antique Number؛ عروسک جیب شما

ساعتی شیک و درعین‌حال سنتی از برند اصیل «Breguet» که به قول کارشناسان مد، همچون یک «عروسک» در جیب شماست. این ساعت جیبی که ۴/۵ میلیون دلار قیمت دارد دارای دو موتور است.

۱۱. ساعت مچی Daytona Ref. ۶۲۶۳ Oyster Albino

این ساعت گران‌ترین ساعت مچی از برند محبوب «Rollex» است که در سال ۲۰۱۴ با قیمت ۴ میلیون دلار در یک حراجی به فروش رسید و به این ترتیب در لیست گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا قرار گرفت. نام این ساعت مچی مردانه که قابی از فولاد ضدزنگ دارد «Oyster Albino» به معنای صدف زال یا همان صدف سفیدرنگ است که به نظر می‌رسد به‌خاطر داشتن عقربه‌های کوچک سفیدرنگ کرونوگرافش اینگونه نام‌گذاری شده است. فقط ۴ عدد از این ساعت بی‌نظیر در دنیا وجود دارد.

۱۲. ساعت مچی Patek Philippe Platinum World Time؛ خودکار و هوشمند

یک ساعت مچی گران‌قیمت دیگر از کمپانی سوئیسی «پتک فیلیپه» که در سال ۲۰۰۲ به قیمت ۴ میلیون دلار در مزایده‌ای به فروش رسید.

در ابتدا فقط یک عدد از این ساعت مچی ساخته شده بود که در همان زمان لقب گران‌قیمت‌ترین ساعت مچی جهان را در مجموعه‌ی گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا به خود اختصاص داد. یکی از توانایی‌های این ساعت مچی لوکس این است که در هر نقطه‌ از جهان، به‌صورت خودکار کوک می‌شود و به این ترتیب شما در هر کجای جهان که باشید می‌توانید زمان دقیق آن منطقه را متوجه شوید.

ساعت مچی «Patek Philippe Platinum World Time» بعدها در ۴ مدل طلایی، سفید، رز‌گلد و پلاتینیوم برای خریداران خاص طراحی و عرضه شد.

یکی از مهم‌ترین دلایل محبوبیت و خاص بودن ساعت‌های برند «پتک فیلیپه» استفاده از موتورهای سیلیکونی است که دربرابر تغییرات آب‌و‌هوایی و محیطی مقاوم هستند و همین امر سبب می‌شود که عملکرد این ساعت‌های مچی در بدترین شرایط جوی هم ثابت بماند و کوچک‌ترین خللی در عملکرد آنها وارد نشود.

علاوه‌بر این، استفاده از فلزات گرانبها و باکیفیت که باعث درخشش و زیبایی فوق‌العاده‌ی این ساعت‌های لوکس می‌شوند، نام این برند را بر سر زبان‌ها انداخته است. «پتک فیلیپه» از معدود برندهای معتبری است که به هیچ عنوان در اجزای بدنه و موتور ساعت‌هایش از پلاستیک استفاده نمی‌کند. الماس، طلا و برلیان ازجمله آلیاژها و مواد اصلی ساعت‌های برند «پتک فیلیپه» هستند.

۱۳. ساعت مچی Aeternitas Mega۴؛ ساعت ابدی

یک ساعت مچی پیچیده و پرطمطراق که از ۱۴۸۳ قطعه و ۳۶ موتور تشکیل‌ شده است و محصول برند سوئیسی «Franck Muller» است. تقویم دائمی عجیب‌و‌غریب این ساعت که هر هزار سال آپدیت می‌شود این نوید را به شما می‌دهد که تحت هر شرایطی قرار است این ساعت مچی ۲.۷ میلیون دلاری ساعتی ابدی برای شما باشد.

بد نیست بدانید که برند «Franck Muller» تولیدکننده‌ی ساعت‌های مچی خاص در تعداد محدود برای مشتریان خصوصی و معمولا سرشناسی مثل «خوزه مورینیو»، «التون جان»، «دمی مور» و «فیفتی سنت» است.

۱۴. ساعت مچی Grand Complication؛ یک سوئیسی به سبک آلمانی

گران‌ترین ساعت برند سوئیسی «Lange & Söhne» یک ساعت مچی ۲/۵ میلیون دلاری به نام «Grand Complication» است که در سال ۲۰۱۳ به بازار آمد. این ساعت دارای امکاناتی مثل تقویمی دائمی با نشانگر موقعیت کره‌ی ماه، کرونوگراف (زمان‌سنج) با شمارنده‌‌ی صدم ثانیه و عقربه‌‌ی فلایینگ (برای صفر کردن فوری و شمارش مجدد ثانیه‌شمار) و زنگ اعلام ساعت و دقیقه است.

در مجموع، موتور پیچیده‌ی این ساعت از ۸۷۶ جزء مختلف تشکیل شده است. جعبه‌ی بزرگ طلا با قطر ۵۰ میلی‌متر و ضخامت ۲۰ میلی‌متر از مشخصات این ساعت لوکس است که آن را در فهرست گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا تبدیل به یک ساعت منحصر‌به‌فرد کرده است.

بد نیست بدانید که ساعت‌های این برند مشهور سوئیسی برخلاف ساعت‌های سوئیسی که اغلب روکش برنجی دارند، معمولا به سبک آلمانی و با نقره‌ی آلمانی ساخته می‌شوند.

۱۵. ساعت مچی The Grandmaster Chime؛ نوای استاد بزرگ

شاید دو و نیم میلیون دلار برای خرید ساعت مچی رقم عجیب‌وغریب و غیر‌معقولی به نظر برسد، اما این نسخه‌ی محدود کمپانی «Patek Philipe» که به «نوای استاد بزرگ» مشهور است، قطعا پیچیده‌‌ترین ساعت مچی است که تا به حال ساخته شده و در فهرست گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا قرار گرفته است.

این ساعت مچی عجیب‌وغریب در سال ۲۰۱۴ و به مناسبت صد و هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس کمپانی «پتک فیلیپه» ساخته شد و ساعتی هوشمند، پیچیده و مجهز به تکرارکننده‌ی دقیقه، تقویم مداوم لحظه‌ای و نمایشگر ۴ رقمی سال است.

«نوای استاد بزرگ» اولین ساعت دو صفحه‌ای و دو روی مچی است. به این معنی که می‌توان آن را از هر دو طرف به دست کرد، به‌نحوی که یک صفحه ساعت و صفحه‌ی دیگر تقویم را نشان می‌دهد. «بدنه‌ی گردان» ساعت، چرخاندن روان آن را روی مچ دست ممکن می‌سازد.

طلای سرخ ۱۸ عیار و قفل ۱۶.۱ میلی‌متری آن همگی با دست حکاکی شده‌اند. بند این ساعت دست دوز و ساخته‌شده از پوست تمساح است که با ظرافت بی‌نظیری طراحی و دوخته شده است. در مجموع تنها هفت عدد از ساعت «نوای استاد بزرگ» تولید خواهد شد و کمپانی «پتک فیلیپه» یک نسخه از آن را در موزه‌ی این کمپانی در ژنو نگه خواهد داشت که امکان نمایش آن برای عموم وجود دارد.

با این‌ همه، برای افرادی که قصد دارند یکی از شش ساعت باقی‌مانده را خریداری کنند، داشتن ۲/۵ ملیون دلار در بانک شرط لازم است، اما تنها داشتن این مبلغ کافی نیست، آنطور که طراحان این ساعت می‌گویند، خریداران خوش‌شانس «The Grandmaster Chime» باید با رئیس این شرکت ساعت‌سازی یعنی «تیری استرن» نیز مصاحبه‌ای داشته باشند تا آقای رئیس از میزان علاقه، آگاهی و احساس آنها به این ساعت منحصر‌به‌فرد مطمئن شود.

۱۶. ساعت مچی Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie؛ یک بیگ‌بن کوچک

این ساعت مچی از برند لوکس سوئیسی «Jaeger lecoultre»، ازجمله پیچیده‌ترین ساعت‌های مچی‌ جهان است که با ۲۶ نوع سیستم پیچیده و ۱۳۰۰ قطعه از جنس طلای سفید ۱۸ عیار مجهز شده است. نکته‌ی جالب این است که این ساعت ۲/۵ میلیون دلاری یکی از طولانی‌ترین ملودی‌ها را برای صدای زنگ ساعت دارد؛ صدای ناقوس کلیسای «وست‌مینیستر».

۱۷. Antimagnetique Ref. ۴۱۱۳

این ساعت مچی مجهز به کرونوگراف (زمان‌سنج) و شمارشگر صدم ثانیه‌ است و قاب فولاد ضدزنگ ۴۴ میلی‌متری آن طراحی بیش‌ازحد بزرگی دارد. این ساعت مچی از برند لوکس رولکس در سال ۱۹۴۲ در مجموعه‌‌ای ۱۲ عددی ساخته شد و در یک حراجی در ژنو به قیمت ۲/۴ میلیون دلار فروخته شد.

۱۸. ساعت مچی RM ۵۶-۰۲ Sapphire

این ساعت مچی شکیل، تولید شرکت سوئیسی «Richard Mille» است و ویژگی متمایز آن، طراحی دقیق و ریزه‌کاری قاب و موتور فوق‌العاده پیچیده‌‌ی آن است که هر دو با کریستال یاقوت کبود خالصی ساخته شده‌اند و در قاب شیشه‌ای به‌صورت معلق دیده می‌شوند. قیمت این ساعت لوکس ۱/۵ میلیون دلار و یکی از محبوب‌ترین ساعت‌ها در فهرست گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیاست.

۱۹. ساعت مچی Vacheron Constatin Tour de I’lle؛ تلفیقی از یاقوت کبود و طلا

این ساعت مچی پیشرفته محصول کمپانی ساعت‌سازی لوکس سوئیسی «Vacheron Constatin» که در سال ۲۰۰۵ میلادی به مناسبت سالگرد دویست و پنجاه سالگی تأسیس این کمپانی ساخته و وارد بازار شد. این ساعت مچی لوکس و گرا‌ن‌قیمت که درحال‌حاضر یک و نیم میلیون دلار قیمت دارد از ۱۸ قیراط طلا و یک یاقوت کبود ضدانعکاس روی صفحه‌ی ساعت، تشکیل شده است. عقربه‌های ساعت از جنس تیتانیوم هستند و این ساعت ضدخش تا عمق سه متری آب کار می‌کند. از این ساعت مچی فقط ۱۰ عدد ساخته شده است و گفته می‌شود که طراحی و تولید هر یک از این ده ساعت‌ به ۴۰ روز کاری متناوب زمان نیاز دارد. بد نیست بدانید که افراد مشهوری ازجمله «ناپلئون بناپارت»، «پاپ پیوس یازدهم»، «ادوارد هشتم» و «هری ترومن» یکی از رؤسای جمهور ایالات متحده آمریکا از مشتریان پر‌و‌پاقرص این برند معتبر سوئیسی به حساب می‌آیند. برند مشهور ساعت‌سازی «واچرون کنستانتین» اولین برند ساخت ساعت ‌مچی در جهان است که اقدام به تولید ساعت‌هایی با تاریخ و تقویم و صفحه‌ی طرح‌دار کرد. جالب است بدانید که در سال ۲۰۱۶ و همزمان با دویست و شصتمین سالگرد تأسیس برند «واچرون کنستانتین»، این شرکت خبر طراحی پیچیده‌ترین ساعت‌ مچی مکانیکی و سفارشی جهان را به خبرگزاری‌ها داد. ظاهرا قرار است که این ساعت ‌مچی منحصر‌به‌فرد در بازه‌ی زمانی ۸ ساله و توسط سه طراح ساخته شود. قیمت دقیق این ساعت مچی هنوز افشا نشده است، اما رقمی ما‌بین ۸ تا ۲۰ میلیون دلار برای آن تخمین زده شده است که در این‌ صورت لقب گران‌ترین ساعت مچی جهان را از آن خود خواهد کرد.

۲۰. ساعت مچی Patek Philippe Sky Moon Tourbillon؛ پیچیده‌ترین ساعت مچی دنیا

یک شاهکار دیگر از کمپانی سوئیسی «پتک فیلیپه» که لقب پیچیده‌ترین ساعت مچی دنیا را از آن خود کرده است. یک طرف این ساعت مچی دو‌رو «آسمان شب» است که با دقیق‌ترین و ظریف‌ترین جزئیات طراحی شده است و طرف دیگر آن علاوه‌بر ساعت و تاریخ ، تصویر اشکال مختلف کره‌ی ماه را نشان می‌دهد.

قیمت این ساعت مچی فوق‌العاده به‌عنوان شاهکاری در هنر مدرن طراحی ۱/۳ میلیون دلار است.

۲۱. ساعت مچی Chopard Super Ice Cube؛ شاهکاری از حامی مالی جشنواره کن

زیباترین ساعت مچی زنانه‌ی جهان به انتخاب کارشناسان مد و زیبایی، ساعتی لوکس از کمپانی سوئیسی «Chopard» است که از ۶۰ قیراط الماس‌ برش‌خورده به‌شکل مکعب ساخته شده است.

این ساعت لوکس ضد‌آب و ضد‌خش ۱/۱ میلیون دلار قیمت دارد و یکی از محبوب‌ترین ساعت‌ها در مجموعه‌ی گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیاست. برند معتبر ساعت‌سازی «چوپارد» یا «شوپارد» که در سال ۱۸۶۰ توسط «لوییس شوپارد» افتتاح شد، از همان ابتدا بیشترین تمرکز خود را بر تولید ساعت‌های لوکس جیبی و مچی معطوف ساخت.

«شوپارد» از سال ۱۹۹۹ حامی مالی جشنواره‌ی جهانی فیلم کن است.

۲۲. ساعت مچی Hublot Black Caviar Bang؛ خاویار سیاه

یک ساعت مچی مردانه منحصر‌به‌فرد که از ۵۰۱ قطعه الماس تراش‌خورده‌ی سیاه از برند بوگاتی و طلای سفید ۱۸ عیار ساخته شده است و به «خاویار سیاه» مشهور است. «Hublot Black Caviar Bang» در سال ۲۰۰۹ به بازار آمد و از همان ابتدا مورد توجه بسیاری از افراد مشهور قرار گرفت. این ساعت مچی مردانه که محصول کمپانی سوئیسی مشهور «Hublot» است، یک میلیون دلار قیمت دارد.

۲۳. ساعت جیبی Breguet Pocket Watch ۱۹۷۰ BA/۱۲؛ ساعتی کاملا دست‌ساز

اگر جزء آن‌ دسته از افرادی هستید که به ساعت‌های کلاسیک علاقه‌مندند، این ساعت جیبی ساخته‌شده از طلای ۱۸ عیار کاملا دست‌ساز که محصول سال ۱۹۷۲ از برند مشهور سوئیسی «Breguet» است، با شکل و شمایلی کلاسیک و منحصر‌به‌فرد و قیمتی حدود ۷۳۴ هزار دلار برای شما ساخته شده است.

تمام اجزای درونی و بیرونی این ساعت جیبی لوکس به‌طرز ماهرانه‌ای با دست ساخته شده‌اند. این برند لوکس سوئیسی که افراد مشهوری چون «ملکه ماری آنتوانت» و «لویی شانزدهم» از همان ابتدا از مشتریان پر‌و‌پا‌قرص آن محسوب می‌شدند، در سال ۱۷۷۵ در شهر ژنو تأسیس شد و نخستین ساعت مچی محصول خود را در سال ۱۸۱۰ به بازار فرستاد و در سال ۱۹۷۶ عضوی از کمپانی ساعت‌سازی مشهور «سواچ» شد.

بریژیت به‌خاطر ساعت‌های لبه سکه‌ای، ساعت‌های زنانه با صفحات بسیار ظریف کارشده با جواهراتی مثل الماس و ساعت‌های عقربه آبی که به ساعت‌های «عقربه بریژیتی» معروف هستند، سال‌هاست که برندی صاحب سبک در صنعت ساعت‌سازی دنیاست.

علاوه‌بر ساعت‌های جیبی و مچی که معمولا در فهرست گران‌ترین ساعت‌های مچی و جیبی دنیا قرار می‌گیرند، سایر محصولات دیگر این برند لوکس و گران‌قیمت مثل خودنویس و خودکار، جوهر خودنویس، طلا و جواهرو دکمه‌ سردست نیز شهرت فراوانی در سرتاسر جهان دارند.


ساعت مچی یکی از ابزارهایی است که امروزه علاوه بر متوجه زمان شدن، کاربردهای دیگری نیز دارند که بر قیمت آن‌ها تاثیر گذار است. از جمله این کاربردها می‌توان به نمایش چند ساعت همزمان، تاریخ، قطب نما و… اشاره کرد.

در بین ساعت‌هایی که در دنیا ساخته می‌شود، چند شرکت معروف وجود دارند که نمونه تولید آن‌ها را در دست افراد مشهور و میلیونر می‌بینم. آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گران قیمت‌ترین ساعت دنیا چند قیمت است؟

در ادامه این گزارش گران قیمت‌ترین ساعت‌های ساخته شده در دنیا نمایش داده شده است.

۱۰. Brequet Pocket Watch ۱۹۷۰ BA/۱۲ – $۷۳۴,۰۰۰

این یک مدل ساعت قدیمی جیبی است که در آن ۱۸ قیراط طلا استفاده شده است. نکته‌ای که این ساعت را به قیمت ۷۳۴ هزار دلار می‌فروشد، دست ساز بودن و معروفیت سازنده این ساعت است.

۹. Blancpain ۱۷۳۵ Grande Complication – $۸۰۰,۰۰۰

گران‌ترین ساعت مچی دنیا

این ساعت پیچیده‌ترین ساعت مچی از نظر تعداد قطعات موتور در جهان است به طوری که از ۷۴۰ قطعه در موتور آن استفاده شده و تمام این قطعات بدون دخالت دستگاه و با دست کنار یک دیگر چیده شده اند.

بدنه این ساعت از جنس پلاتین و بند آن از جنس پوست کروکدیل است.

۸. Louis Moinet Magistralis – $۸۶۰,۰۰۰

گران‌ترین ساعت مچی دنیا

ساعت با شکوه و خاص در عین سادگی و جذابیت.

در این ساعت ۸۶۰ هزار دلاری از یک قطعه از شهاب سنگ استفاده شده که سال‌ها قبل از کره ماه به زمین پرتاب شده بود و این موضوع ساعت مورد نظر را منحصر می‌کند.

یک نکته قابل توجه برای خریداران این ساعت این است که، مکانیزم تقویم دائمی دارد و صاحب ساعت هیچ نگرانی در خصوص عقب افتادن از زمان نخواهد داشت.

۷. Hublot Black Caviar Bang – $۱ million

گران‌ترین ساعت مچی دنیا

شرکت هوبلو در سال ۲۰۰۹ چند تعداد محدود از این مدل ساعت خود را به بازار عرضه کرد، اما بعدها به دلیل تقاضای زیاد، تعداد ساخت آن را افزایش داد.

در طراحی ساخت این ساعت از ۵۰۱ الماس سیاه و طلای ۱۸ عیار استفاده شده است که قیمت ساعت شماره ۷ در این لیست را تا یک میلیون دلار بالا برده است.

۶. Chopard Super Ice Cube, $۱.۱ million

گران‌ترین ساعت مچی دنیا

در این لیست از شماره ۶ شاهد قیمت های بالای یک میلیون دلار خواهیم بود.

ساعت شماره ۶ مناسب برای خانم‌ها است که مجموعا از ۶۰ قیراط الماس با خلوص بالا استفاده شده که در برش‌های خارق العاده کنار یکدیگر چیده شده اند. دو مورد از ویژگی‌های منحصر به فرد این ساعت ضد آب و ضد خراش بودن آن است.

۵. Patek Philippe Sky Moon Tourbillon, $۱.۳ million

ساعت بعدی توسط طراح بسیار معروف ساعت Patek Phillipe طراحی شده که در تمام ساعت از شبانه روز، حالت ماه را به طور دقیق نشان می‌دهد. این ساعت در دو نوع زنانه و مردانه ساخته شده است؛ البته به تعداد بسیار محدود.

۴. Vacheron Constatin Tour de I’lle, $۱.۵ million

ساعت یک و نیم میلیون دلاری برای ۲۵۰ امین سالگرد تاسیس شرکت ساعت سازی Vacheron Constantin توسط همین شرکت ساخته شد.

در ساخت این ساعت از طلای ۱۸ عیار و یاقوت آبی با خلوص بالا استفاده شده است.

۳. Patek Philippe Platinum World Time, $۴ million

سومین ساعت در این لیست نیز توسط Patek Phillipe طراحی شده است. این ساعت به طور همزمان، زمان دقیق ۲۴ شهر در دنیا را نشان می‌دهد که باعث شده تا مورد توجه افرادی قرار گیرد که در طول سال به کشورهای زیادی سفر می‌کنند.

این ساعت در سال ۲۰۰۲ در یک حراجی ۴ میلیون دلار فروخته و تبدیل به گران قیمت‌ترین ساعت در جهان شد، اما امروز به لیست شماره ۳ سقوط کرده است.

۲. Patek Philippe Super Complication, $۱۱ million

این ساعت نیز به دست Patek Phillipe برای یک بانکدار به نام Henry Graves در سال ۱۹۳۳ طراحی شده است که ساخت آن ۵ سال زمان برد.

۲۴ ویژگی خاص و پیچیده در این ساعت وجود دارد که لقب فراتر از زمان به آن داده شده است. این ساعت پیچیده‌ترین ساعت از نظر طراحی و عملکرد و گران‌ترین ساعتی است که در حراجی‌ها فروخته شده است.

۱. Chopard ۲۱۰ karat, $۲۶ million

گران‌ترین ساعت موجود در جهان ۲۶ میلیون دلار قیمت دارد که این رقم شاید تنها برای افراد انگشت شماری در جهان قابل درک باشد.

همان طور که در عکس مشاهده می‌کنید، این ساعت در نگاه اول به شکل یک دستبند با سنگ‌های زینتی است، اما با توجه بیشتر متوجه وجود یک ساعت در بین این سنگ‌ها می‌شوید.

۲۲۳۲۲۷