رایانه

چگونه زبان ساعت هوشمند را فارسی کنیم + مقایسه و نظرات کاربران

فهرست مطالب

با استفاده بیشتر از کامپیوتر و لپ تاپ شاید برای شما سوال‌های زیادی پیش بیاید. از جمله چگونه زبان لپ تاپ را فارسی کنیم ویندوز 10؟ چگونه زبان لپ تاپ را فارسی کنیم ویندوز 7؟ یا حتی چگونه زبان کیبورد را فارسی کنیم؟ نسخه ویندوز 10 با زبان انگلیسی به عنوان زبان پیش فرض عرضه شد، اما خبر خوب این است که ویندوز 10 از بسیاری از زبان‌های منطقه‌ای پشتیبانی می‌کند. اگر به تغییر زبان در ویندوز 10 فکر می‌کردید اما تنظیمات مناسب آن را پیدا نکردید، نگران نباشید، ما به شما خواهیم گفت که چگونه زبان را در ویندوز 10 و ویندوز 7 اضافه، حذف و تغییر دهید.

 

فروشگاه اینترنتی تکنولایف لپ تاپ و انواع کامپیوتر All in One با قیمت مناسب موجود دارد.

 

نحوه دانلود و نصب زبان‌ها در ویندوز 7

برای استفاده از زبان‌هایی غیر از پیش فرض ویندوز، ابتدا باید آنها را از مایکروسافت دانلود و نصب کنید.

۱. منوی استارت (آرم ویندوز) را برای باز کردن منو انتخاب کنید.

۲. ​change display language را در کادر جستجوی ویندوز وارد کنید.

۳. از لیست نتایج جستجو Change display language را انتخاب کنید

۴. تب Keyboards and Languages را در پنجره Region and Language انتخاب کنید.

۵. Install/Uninstall Languages را انتخاب کنید.

۶.برای دانلود بسته های زبان، Install display languages را انتخاب کنید. از شما خواسته می‌شود که مکان بسته‌های زبان را انتخاب کنید. برای یافتن فایل‌ها در هارد دیسک ، Browse را انتخاب کنید، یا Windows Update را برای دانلود آن‌ها از مایکروسافت راه‌اندازی کنید.

۷.اگر بسته‌های زبان را از Windows Update دانلود می‌کنید، پیوند X optional updates are available را انتخاب کنید (که در آن X تعداد فایل‌هایی است که می‌توانید دانلود کنید).

۸. در زبانه اختیاری، زبان‌هایی را که می‌خواهید دانلود کنید بررسی کنید، سپس تأیید را انتخاب کنید.

۹. به صفحه Windows Update برگردید و Install Updates را انتخاب کنید تا دانلود بسته‌های زبانی که از لیست انتخاب کرده‌اید، آغاز شود.

۱۰.هنگامی که بسته‌های زبان شما دانلود و نصب شدند، به کادر گفتگوی Region and Language برگردید و زبان مورد نظر خود را از منوی کشویی زیر انتخاب زبان نمایش انتخاب کنید. برای ذخیره تغییرات، OK را انتخاب کنید.

هنگامی که زبان نمایش خود را تنظیم کردید، ممکن است لازم باشد قبل از اعمال تغییرات، رایانه خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 

برای Trade کدام گزینه ها مناسب ترند؟
لپ تاپ مناسب ترید ارز دیجیتال

 

چگونه زبان لپ تاپ را در ویندوز ۱۰ فارسی کنیم؟

می‌رسیم به جواب سوال چگونه زبان لپ تاپ را فارسی کنیم ویندوز 10؟ شما می‌توانید زبان مورد علاقه خود را در ویندوز 10 به راحتی انتخاب کنید، اگرچه تغییر برخی تنظیمات می‌تواند در ویندوز 10 کمی مشکل باشد، زیرا بین کنترل پنل و تنظیمات کمی سردرگمی وجود دارد. بنابراین، بدون هیچ انتظار دیگری، بیایید دریابیم که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید.

ویندوز 10 به شما این امکان را می‌دهد که هر تعداد زبانی که می‌خواهید اضافه کنید. مراحل انجام آن بسیار ساده است:

۱. به منوی استارت بروید و روی تنظیمات کلیک کنید.

۲. در صفحه «تنظیمات» به گزینه «Time & Language» بروید.

۳. سپس، روی زبانه «Region & Language» کلیک کنید.

۴. برای افزودن بسته زبان جدید، روی «Add a language» کلیک کنید.

۵. پس از انجام این کار، تمام زبان‌هایی که ویندوز 10 در حال حاضر پشتیبانی می‌کند به شما نشان داده می‌شود. سپس زبانی را که می‌خواهید اضافه کنید انتخاب کنید.

۶. پس از انتخاب زبان، زبان خود را با زیرمتن language pack available خواهید دید. وقتی روی زبان کلیک می‌کنید، گزینه‌های «تنظیم به عنوان پیش‌فرض»، «گزینه‌ها» و «حذف» را دریافت خواهید کرد.

۷. روی دکمه Options کلیک کنید. سپس، گزینه‌های «Download language pack» و دانلود «basic typing»، «Handwriting» و «Speech» را می‌بینید، اگر بسته زبان از آن پشتیبانی کند.

۵. پس از زدن دکمه دانلود، بسته زبان شروع به دانلود می‌کند.

هنگامی که بسته زبان دانلود شد، گزینه تنظیم به عنوان پیش فرض را خواهید داشت. برخی از زبان‌ها دارای ویژگی‌های اختیاری هستند که می‌توانید جداگانه دانلود کنید. برای اعمال تغییرات زبان جدید، باید رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید.

 

مطالب مرتبط دیگر:
چگونه کیبورد را فارسی کنیم

 

نحوه تغییر زبان نمایش ویندوز 10

می‌توانید از ویندوز بخواهید همه چیز را به زبان مورد علاقه شما نشان دهد. برای تغییر زبان نمایش ویندوز مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. در تنظیمات Region & Language، روی Additional Date, Time & Regional Settings کلیک کنید.

۲. شما را به صفحه زبان در کنترل پنل می‌برد. در اینجا می‌توانید ترجیحات زبان و زبان نمایش ویندوز خود را تغییر دهید.

۳. روی دکمه «Options» در کنار زبانی که می‌خواهید به عنوان زبان نمایش ویندوز انتخاب کنید، کلیک کنید.

۴. در Options، ویندوز ابتدا بررسی می‌کند که آیا زبان شما برای نمایش ویندوز پشتیبانی می‌شود یا خیر. اگر پشتیبانی شود، ویندوز از شما می‌خواهد بسته زبان را دانلود کنید. بر روی Download and install language pack کلیک کنید.

۵. سپس ویندوز شروع به دانلود و نصب بسته زبان می‌کند. اگر از قبل بسته زبان را دانلود کرده‌اید، مستقیما شروع به نصب می‌کند.

۶. سپس، باید از سیستم خارج شوید و سپس وارد شوید تا تغییرات اعمال شوند.

 

چگونه زبان کیبورد را فارسی کنیم؟

سوال بعدی که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید این است که چگونه زبان کیبورد را فارسی کنیم؟ این مورد نیز تنظیمات بسیار ساده‌ای دارد که به آن خواهیم پرداخت. برای نصب کیبورد فارسی روی دستگاه ویندوز 10 خود، لطفا مراحل زیر را دنبال کنید.

منوی “استارت” را باز کنید.

می‌توانید این کار را با فشار دادن دکمه windows روی صفحه کلید یا با کلیک کردن روی دکمه windows در گوشه سمت چپ پایین صفحه انجام دهید.

روی نماد چرخ دنده که برنامه تنظیمات است کلیک کنید. با این کار منوی تنظیمات شما باز می‌شود.

از طرف دیگر، اگر نماد چرخ دنده را نمی‌بینید، می‌توانید settings را در نوار جستجوی ویندوز خود در گوشه سمت چپ پایین صفحه تایپ کنید.

هنگامی که منوی تنظیمات را باز کردید، روی «time and language» کلیک کنید، گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش آن را خواهید دید.

روی “language” کلیک کنید.

در قسمت «preferred languages» روی «add a language» کلیک کنید.

با این کار پنجره دیگری با لیستی از زبان‌ها باز می‌شود. برای جستجوی فارسی «Persian» را تایپ کنید.

روی زبانی که می‌خواهید نصب کنید کلیک کنید تا برجسته شود و سپس روی next کلیک کنید.
اگر فارسی ایرانی صحبت می‌کنید، باید «فارسی» را انتخاب کنید. اگر به فارسی دری/افغانی صحبت می‌کنید، باید «فارسی (افغانستان)» را انتخاب کنید.

پس از انتخاب زبان، گزینه نصب بسته زبان به شما داده می‌شود. مطمئن شوید که کادر «Install language pack» را علامت بزنید.
فقط اگر می‌خواهید همه چیز در رایانه شخصی شما از جمله منوها به فارسی نمایش داده شوند، «Set as my Windows display language» را علامت بزنید.
روی “install” کلیک کنید.

در زیر «preferred languages»، اکنون فارسی را به‌عنوان یک گزینه خواهید دید. هنگامی که سیستم شما بسته زبان را نصب می‌کند، یک نماد معلق در زیر آن و سپس یک نوار پیشرفت وجود خواهد داشت.

اکنون که می‌دانید چگونه صفحه کلید فارسی را به رایانه شخصی/لپ تاپ ویندوز 10 خود اضافه کنید، باید بدانید که چگونه تغییر زبان کیبورد لپ تاپ برای شما میسر خواهد بود.

 

فارسی کردن کیبورد انواع گوشی موبایل:
چگونه کیبورد گوشی را فارسی کنیم

 

تغییر زبان کیبورد لپ تاپ به فارسی

برای شروع تغییر زبان کیبورد در ویندوز 10 روی نشانگر ورودی که در گوشه سمت راست پایین صفحه شما در نوار وظیفه قرار دارد کلیک کنید.

زبان انگلیسی باید به‌عنوان زبان فعلی شما نشان داده شود، بنابراین اگر این زبان شما انگلیسی باشد، باید «ENG» برای انگلیسی نشان داده شود. اگر از زبان دیگری استفاده می‌کنید ممکن است متفاوت باشد.

پس از کلیک بر روی نشانگر ورودی تغییر زبان کیبورد در ویندوز 10، لیستی از کیبوردهایی که در حال حاضر نصب شده به شما نمایش داده می‌شود.
بر روی گزینه Persian Keyboard کلیک کنید تا فارسی به عنوان صفحه کلید شما فعال شود.

اکنون می‌توانید با استفاده از کیبورد خود در رایانه شخصی ویندوزی فارسی تایپ کنید.
برای بازگشت به انگلیسی کافی است دوباره روی نشانگر ورودی کلیک کنید و سپس به سادگی روی English کلیک کنید.

تغییر زبان کیبورد با alt+shift

یک راه حل بسیار مناسب دیگر برای تغییر زبان کیبورد لپ تاپ تغییر زبان کیبورد با alt+shift است. در این صورت در متنی که در حال تایپ هستید کافی است. alt+shift را با هم از روی کیبورد نگه دارید تا زبان شما تغییر کند. این حالت بیشتر زمانی کاربرد دارد که دو زبان در کیبورد شما نصب باشد.

 

شاید نیاز داشته باشید:
اپلیکیشن آموزش زبان ترکی استانبولی

 

سوالات متداول

چگونه کیبورد گوشی را فارسی کنیم؟

برای جواب چگونه کیبورد گوشی را فارسی کنیم؟ به تنظیمات > مدیریت عمومی > زبان و ورودی > صفحه‌کلید روی صفحه (یا «صفحه‌کلید مجازی» در برخی دستگاه‌ها) > صفحه‌کلید سامسونگ بروید. بسته به دستگاه روی «زبان و انواع» یا «+ انتخاب زبان های ورودی» و سپس «مدیریت زبان های ورودی» در صورت موجود بودن ضربه بزنید.

چگونه زبان کیبورد را فارسی کنیم؟

با کلیک بر روی چرخ دنده در سمت چپ منوی استارت به تنظیمات ویندوز بروید. روی «زمان و زبان» کلیک کنید، سپس روی «منطقه و زبان» در نوار کناری سمت چپ کلیک کنید. در بخش زبان‌ها، روی «افزودن زبان» کلیک کنید. زبانی را که می خواهید اضافه کنید پیدا کنید.

کیبورد فارسی کامپیوتر انلاین چیست؟

کیبورد فارسی کامپیوتر انلاین سایت‌هایی هستند که به شما این امکان را می‌دهند که متن خود را به صورت آنلاین فارسی تایپ کنید و بعد به هرجایی که خواستید کپی کنید. این سایت‌ها مخصوص کسانی است که نمی‌توانند زبان دستگاه خود را تغییر دهند.