عمومی

بهترین کرم برای جای بخیه

یکی از عارضه های آزاردهنده بعد از عمل بینی این است که جای بخیه جراحی روی پوست بماند، یا اینکه بخیه ها ورم کنند یا درد بگیرند. کسانی که درگیر این عوارض می شوند به دنبال راه هایی برای درمان و از بین بردن عوارض بعد از عمل بینی هستند. به همین دلیل قصد داریم در این مطلب پیشنهادهایی برای از بین بردن جای بخیه عمل بینی ارائه می کنیم.

چگونه جای بخیه بعد از عمل بینی را از بین ببریم؟

باقی ماندن جای بخیه بعد از عمل بینی باعث می شود زیبایی چهره از بین برود و اعتماد به نفس فرد کاهش پیدا کند. پزشکان به بیمار توصیه می کنند از پماد برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بینی استفاده کنند تا ترمیم محل زخم با سرعت بیشتری انجام شود.

درصورتی که از تاپیک جای بخیه بعد از عمل بینی نی نی سایت نتوانستید راهکار مناسب و بهترین ترمیم کننده جای بخیه عمل بینی را پیدا کنید می توانید از طریق سایت پذیرش24 از دکتر پوست، مو و زیبایی وقت بگیرید و مطابق نظر پزشک عمل کنید.

بهترین پماد برای از بین بردن جای بخیه

پمادهایی که برای درمان جای بخیه بعد از عمل بینی مورد استفاده قرار می گیرند حاوی ویتامین A، D یا زینک اکساید هستند و می تواند اسکار و جای بخیه را از بین ببرند. برای ترمیم بخیه عمل بینی پماد تتراسایکلین هم مفید است. البته این نکته را باید به خاطر داشته باشید برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بینی باید مطابق تجویز پزشک عمل کنید و مجاز به مصرف خودسرانه پمادها نیستید.

جراح بینی برای مراقبت از بخیه ها به بیمار توصیه می کند داروهای آنتی بیوتیک و پمادها را سر ساعت مصرف کند.

نحوه مراقبت از بخیه ها بعد از عمل بینی

مراقبت از محل بخیه بعد از عمل بینی باعث می شود دوران نقاهت بیماری کوتاه شود از طرف دیگر رضایت بیمار از نتیجه جراحی بیشتر شود. نکات مراقبتی شامل موارد زیر است.

 • کنترل سرفه و عطسه

با عطسه و سرفه به بخیه ها فشار وارد می شود و ممکن است باعث پاره شدن آن ها شود. به هیمن دلیل توصیه می شود بعد از عمل هنگام عطسه و سرفه دهان باز باشد تا به بخیه ها فشار وارد نشود.

 • خشک کردن جای بخیه ها

مرطوب ماندن جای بخیه بعد از عمل باعث می شود بخیه ها عفونت کنند و مشکلاتی را برای فرد ایجاد کنند. به همین دلیل لازم است پوست به دقت تمیز و خشک شود تا از بروز عارضه جلوگیری شود.

دکتر گوش و حلق و بینی توصیه می کند در صورت وجود درد جای بخیه بعد از عمل بینی در چند روز اول از کمپرس سرد استفاده شود.

نوشته های مشابه

 • راهنمایی کامل شستشوی بینی بعد از عمل +نکات مهم

  1401-06-31

 • 0 تا 100 ترمیم و از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بینی

  1401-06-30

 • محدود کردن فعالیت ها

بعد از عمل بینی لازم است به مدت 2 تا 3 هفته فعالیت های فرد محدود شود و ورزش سنگین انجام ندهد. زیرا در این صورت محل بخیه متورم و دردناک می شود.

دکتر جراحی بینی بعد از حدود 10 روز بخیه های عمل بینی را می کشد. معمولا این اقدام بدون درد است، اما درصورتی که آستانه تحمل درد فرد کم باشد و طاقت نداشته باشد پزشک می تواند از بی حسی موضعی استفاده کند.

 • محافظت از نور خورشید

کسانی که عمل بینی انجام داده اند برای محافظت از زخم و بخیه لازم است از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید جلوگیری کنند. زیرا نور خورشید روند بهبود زخم را طولانی می کنند.

 • عدم مصرف مشروبات الکلی و دخانیات

سیگار و قلیان و نوشیدن مشروبات الکلی از عادت های مضر در سبک زندگی هستند که باعث می شوند بهبود جای بخیه به تعویق بیفتد و ترمیم محل بخیه بعد از عمل بینی به کندی پیش رود یا اینکه جای زخم روی پوست بماند.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

توجه به نشانه هایی که بعد از عمل بروز می کند بسیار مهم است زیرا نتیجه ی جراحی و مدت زمان دوران نقاهت عمل بینی را تحت تاثیر قرار می دهد. به همین دلیل توصیه می شود درصورتی که زخم بخیه خونریزی یا عفونت داشت، یا اینکه بخیه های جذبی عمل ظرف مدت 2 هفته جذب نشد یا ورم جای بخیه بعد از عمل بینی بیشتر شد لازم است بیمار هر چه سریع تر به پزشک مراجعه کند.

درصورتی که امکان مراجعه ی حضوری به پزشک ندارید می توانید از طریق سایت پذیرش24 از متخصص گوش و حلق و بینی آنلاین وقت بگیرید و سوالات خود را بپرسید.

سوالات متداول از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بینی

 • جای بخیه بعد از عمل بینی چند روز جوش میخورد؟

مدت زمان بهبود زخم بخیه در همه افراد یکسان نیست. زیرا میزان مراقبت های بعد از عمل و عواملی مانند قرار گرفتن در معرض نورخورشید یا سیگار کشیدن روند بهبود زخم را طولانی تر می کند.

 • برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بینی چکار کنیم؟

برای محو شدن جای بخیه لازم است مراقبت های بعد از عمل را جدی بگیریم تا دوران نقاهت طولانی نشود و روند بهبود زخم بیش تر از حد نشود.

 • کرم ترمیم کننده جای بخیه عمل بینی را چند مرتبه در روز استفاده کنیم؟

برای از بین بردن جای بخیه بعد از عمل بینی لازم است روزانه کرم ترمیم کننده استفاده شود، اما تعداد دفعات استعمال بستگی به نوع کرم و نظر پزشک دارد. به طور معمول دفعات استفاده از کرم دو یا سه مرتبه در روز است.

2.6/5

(13 نظر)

زخم ها عارضه های ناخوشایندی هستند که به علل مختلفی همچون سوختگی، بریدگی، عمل جراحی و یا غیره ممکن است روی پوست ایجاد شوند. پوست به طور طبیعی زخم ها را ترمیم می کند اما با این وجود لازم است به وضعیت زخم ها رسیدگی شود تا جای آن ها روی بدن به شکل لک یا گوشت اضافه باقی نماند. استفاده از محصولات ترمیم کننده پوست می تواند روند ترمیم زخم ها را سرعت ببخشد یا به شما کمک کند تا جای زخم های قدیمی تان محو شود. در این محصول ابتدا به بررسی نکات مهم در انتخاب بهترین پماد ترمیم کننده زخم می پردازیم و پس از آن ده محصول کاربردی برای ترمیم جای زخم را معرفی خواهیم کرد؛ با ما همراه باشید.

نکات مهم در انتخاب بهترین کرم و پماد ترمیم کننده زخم

برای انتخاب بهترین کرم و یا پماد ترمیم کننده زخم ابتدا باید ماهیت زخم هایتان را بشناسید. به طور کلی و به زبان ساده، هرگونه آسیب یا شکستگی در سطح پوست با بافت های زیر پوستی (با شکاف یا بدون شکاف) را زخم می نامند که ممکن است با عمق و اندازه های مختلف در هر نقطه از بدن ایجاد شود. زمانی که زخمی بر روی بدن ایجاد می شود سیستم ایمنی بدن به طور خودکار مشغول التیام و ترمیم بافت آسیب دیده خواهد شد؛ با این حال استفاده از محصولات ترمیم کننده زخم می توانند سرعت ترمیم زخم هایتان را افزایش دهند.

نحوه و زمان التیام زخم بسته به نوع زخم متفاوت است. زخم ها بسته به عامل ایجاد کننده آن ها انواع مختلفی دارند و در نهایت یا باز هستند یا بسته. زخم بسته به آسیب دیدگی گفته می شود که در آن سطح پوست شکاف برنمی دارد اما به بافت های زیرین آسیب وارد می شود. یک نمونه از متداول ترین نوع این زخم، کبودی است. اما زخم های باز سطح پوست را می شکافند و به بافت های زیرین صدمه می‎زنند. ساییدگی، پارگی، سوراخ شدگی، سوختگی و جدا شدن پوست انواع زخم های باز هستند.

زمانی که می خواهید بهترین کرم و یا پماد ترمیم کننده زخم را برای التیام دادن زخم هایتان انتخاب کنید باید به ماهیت زخم ها توجه کنید. برخی از محصولات ترمیم کننده زخم برای زخم های باز هم می توانند مورد استفاده بگیرند و برخی دیگر پس از بهبود سطحی زخم برای از بین بردن جای زخم مورد استفاده قرار می گیرند. محصولات ترمیم کننده زخم معمولا خاصیت مرطوب کنندگی، ضد التهابی و محافظتی دارند و با افزایش سرعت بازسازی پوست و فعال کردن مکانیزم  های ترمیمی به التیام زخم ها کمک می کنند. برخی از محصولات ترمیم کننده زخم خاصیت ضد آفتاب هم دارند و با توجه به این که پوست ترمیم یافته مقاومت کمتری در برابر نور خورشید دارند می توانند از پوست در برابر نور خورشید حفاظت کنند.

تفاوت بین کرم و پماد ترمیم کننده زخم هم نکته ی مهمی است که باید به آن توجه کنید. در ترکیبات سازنده ی کرم های ترمیم  کننده، از ماده ای به نام «لانولین» استفاده شده  است که قابلیت نفوذ کمتری به داخل پوست دارد. بنابراین زمانی که دچار لک و سوختگی یا بریدگی سطحی می شویم باید از کرم ترمیم  کننده  زخم باز استفاده کنیم. در حالی که در ترکیبات پمادها از ماده ی وازلین استفاده شده است. وازلین در عمق زخم نفوذ بیشتری دارد. بنابراین پماد ترمیم  کننده  زخم برای زمانی که دچار بریدگی های عمیق شده اید، تاثیرگذارتر است.

 • 10 روغن گیاهی بی نظیر برای درمان جای زخم

1. کرم ترمیم کننده اون مدل سیکالفیت پلاس؛ بهترین کرم ترمیم کننده جای زخم

کرم ترمیم کننده اون مدل سیکالفیت پلاس یکی از بهترین کرم های ترمیم کننده در جهان برای بهبود جای زخم و بخیه است. اون یکی از کمپانی های بسیار خوش نام و با سابقه فرانسوی در تولید محصولات مراقبتی و درمانی پوست است. وجود آب معدنی درمانی اون و روغن های مغذی و معدنی در این کرم باعث می ‎شود روند بهبود و ترمیم زخم ها چند برابر سریع تر شود. بریدگی، سوختگی، جای بخیه، پوست ترک خورده و خشک، جای انواع زخم ها، اگزما، جوش و آکنه، قرمزی و التهاب ناشی از حساسیت و هر نوع آسیب پوستی را می توان با استفاده از کرم ترمیم کننده اون ترمیم کرد و بهبود داد.

کرم ترمیم کننده سیکالفیت اون خاصیت ضد باکتری، ضد قارچ و ضد پروتوزوئا داشته و فاقد اسانس و پاربن است. کافیست روزی 2 بار مقداری از این کرم را روی زخم مورد نظر قرار دهید تا نتایج بی نظیر آن را مشاهده نمایید. این محصول را می توانیم بهترین کرم ترمیم کننده جای زخم خارجی بدانیم.

کرم ترمیم کننده اون مدل سیکالفیت پلاس حجم 40 میلی لیتر

638,000 تومان مشاهده و خرید

2. پماد ترمیم کننده نوروا مدل سیکادیان؛ بهترین پماد خارجی ترمیم کننده زخم

این پماد که توسط برند فرانسوی نوروا تولید شده است را می توانیم بهترین پماد خارجی ترمیم کننده زخم بدانیم. ترمیم و التیام رگ و پوست آسیب دیده پس از اقدامات درمانی نظیر لیزر، رادیوتراپی، پیلینگ، خال برداری، درم ابریشن و… از ویژگی های این پماد است و همچنین می تواند در ترمیم جای زخم های ناشی از بریدگی، سوختگی سطحی، جراحی (سزارین، جراحی پلاستیک و …) نقش موثری داشته باشد. این محصول که حاوی عصاره آفتابگردان و ویتامین E است از کلوئیدی شدن یا هایپر پیگمنتاسیون در محل زخم جلوگیری کرده و با ایجاد لایه ژله ای مشابه پانسمان مانع ورود باکتری ها به محل زخم می‎ شود.

پماد ترمیم کننده نوروا مدل سیکادیان حجم 40 میلی لیتر

1,100,000 تومان مشاهده و خرید

 • چگونه جای انواع جوش روی پوست را از بین ببرید؟

3. کرم ترمیم کننده زخم و جای زخم ام کیو ؛ بهترین کرم ترمیم کننده جای زخم و بخیه

اگر به دنبال بهترین پماد ترمیم کننده زخم می گردید، ام کیو گزینه مناسبی است. این محصول هم به صورت پماد و هم به صورت کرم توسط کشور فرانسه روانه بازار شده است. این محصول قابلیت جلوگیری از ایجاد کلوئید را دارد بنابراین می توان این کرم را بهترین کرم ترمیم کننده جای زخم و بخیه نامید چرا که با وجود ترکیبات مغذی و ترمیم کننده مناسب هم سرعت بهبود زخم را افزایش می دهد و هم باعث می شود جای زخم روی بدنتان باقی نماند. این کرم را می توانید پس از لیزر درمانی، پیلینگ، میکرودرم ابریژن، خال برداری و جراحی های سطحی هم استفاده نمایید.

کرم ترمیم کننده زخم و جای زخم ام کیو حجم 30 میلی لیتر

10 % 317,400 285,750 تومان مشاهده و خرید

4. کرم ترمیم کننده پوست بایودرما مدل Cicabio ؛ بهترین ترمیم کننده زخم باز

این کرم توسط شرکت بایودرما در ایتالیا تولید شده است. کرم ترمیم کننده سیکابیو بایودرما دارای ترکیبات ضد عفونی بوده و برای جای زخم و بریدگی های عمیقی که منجر به عفونت شده است، گزینه مناسبی خواهد بود. این محصول در واقع یک نوع پانسمان نامرئی روی زخم ایجاد می کند و علاوه جلوگیری از به جا ماندن جای زخم، می تواند روی انواع زخم های باز که ترشح ندارند هم استفاده شود و با لایه ی محافظی که روی پوست ایجاد می کند از رشد و تکثیر میکروب روی زخم جلوگیری کند. این کرم برای سوختگی هم یک محصول کاربردی خواهد بود و به دلیل قابلیت مرطوب کنندگی بالای خود، خارش و التهابات پوستی را تسکین می دهد. کرم ترمیم کننده پوست بایودرما بر آن برای نوزادان هم محصول مناسبی است. این محصول همچنین دارای SPF50 با قابلیت محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید است.

کرم ترمیم کننده پوست بایودرما مدل Cicabio حجم 30 میلی لیتر

مشاهده کالا

 • بررسی کرم ژل ترمیم کننده آردن سبوما؛ سبک و مناسب پوست های چرب

 5. کرم ترمیم کننده ویتالیر مدل CICAVIT؛ بهترین کرم ترمیم کننده زخم سوختگی

این کرم از برند ایرانی ویتالیر یکی از بهترین محصولات برای ترمیم و بهبود زخم  است و به طور ویژه در سوختگی های سطحی درجه یک و دو هم می تواند بسیار کاربردی باشد. آلوورا، گلیسیرین، موم زنبورعسل پشن فروت از ترکیبات موثر موجود در این کرم است. سیکاویت یک ترمیم کننده بسیار قوی و مؤثر از ابتدایی ترین مرحله زخم بوده و حاوی ویتامین C است.

این محصول با ایجاد پانسمان نامرئی و خاصیت آنتی باکتریال کمک به بهبود محل آسیب دیده پوست می کند. همچنین این کرم رطوبت رسان، التیام بخش و کاهنده قرمزی،تسکین درد، رفع خارش و سوزش پوست است. علاوه بر سوختگی های سطحی از این کرم می توان بعد از جراحی های پوست حتی بلافاصله روی بخیه، بعد از پیلینگ، لیزر، میکرودرم، خال برداری، تتو، ادرار سوختگی، آبله مرغان، بریدگی و ترک های پوستی در بزرگسالان، کودکان و اطفال استفاده کرد.

کرم ترمیم کننده ویتالیر مدل CICAVIT حجم 30 میلی لیتر

12 % 278,300 245,000 تومان مشاهده و خرید

6. کرم ترمیم کننده پوست لافارر مدل سوکرانیکا؛ پرفروش ترین کرم ترمیم کننده زخم در دیجی کالا

اگر برای ترمیم اسکارهای برآمده و بخیه به دنبال یک محصول ایرانی باکیفیت هستید، پیشنهاد ما این محصول از برند لافارر است. ژل لافاسیل ضمن تقویت سیستم دفاعی پوست، آنتی اکسیدان قوی بوده و موجب ترمیم، تسکین و التیام پوست آسیب دیده خواهد شد. این کرم در حال حاضر پرفروش ترین کرم ترمیم کننده زخم در فروشگاه اینترنتی دیجی کالاست. جلوگیری از ایجاد قرمزی و التهاب، افزایش رطوبت پوست، محافظت از جای زخم دربرابر باکتری ها، جلوگیری از ایجاد گوشت اضافی و رفع برآمدگی اسکار از ویژگی های دیگر این محصول هستند.

کرم ترمیم کننده پوست لافارر مدل سوکرانیکا حجم 30 میلی لیتر

45 % 199,850 109,000 تومان مشاهده و خرید

7. کرم بازسازی کننده پوست 30ml مدیلن Ultra؛ بهترین کرم ترمیم کننده جای بخیه

یکی دیگر از محصولات ایرانی بسیار با کیفیت و محبوب برای ترمیم زخم ها کرم بازسازی کننده پوست مدیلن است. این کرم را به دلیل خاصیت ترمیم کننده قوی که دارد می توانیم یکی از بهترین محصولات برای ترمیم جای بخیه بدانیم. این کرم روند ترمیم پوست پس از زخم را سرعت بخشیده و خارش و ترک های پوستی را به خوبی مداوا می کند. یکی از بهترین کاربردهای این محصول پس از لیزر و آفتاب سوختگی است. از روز اولی که زخم ایجاد می شود می توانید این فراورده را مورد استفاده قرار داده و هر 4 ساعت یکبار نیز آن را تمدید نمایید تا به نتیجه دلخواه برسید. سرامید-2 یکی از ترکیبات موثر موجود در این کرم است که خاصیت ترمیم کنندگی فوق العاده ای داشته و در حفظ رطوبت پوست نیز موثر است.

کرم بازسازی کننده پوست 30ml مدیلن Ultra

32 % 182,000 123,320 تومان مشاهده و خرید

8. پماد کالاندولا؛ بهترین پماد اقتصادی ترمیم کننده زخم

پماد کالاندولا یکی از مشهورترین پمادها برای بهبود زخم و جای زخم است.این پماد از عصاره گل کالاندولا تهیه شده و می تواند روند بهبود زخم را تسریع کند. این محصول گیاهی می  تواند برای ایجاد سلول  های جدید پوستی به خوبی ناحیه مورد نظر را تحریک کند و سرعت بهبود زخم را تسریع کند. اگر به دنبال بهترین پماد اقتصادی ترمیم کننده زخم می گردید پماد کالاندولای دینه را به شما توصیه می کنیم. پماد کالاندولا در درمان درماتیت های آلرژیک، پیشگیری و تسکین التهاب پوست بدن شیرخواران بر اثر تماس با ادرار، آزردگی های پوستی ناشی از خراش ها و بریدگی های سطحی، خشکی و ترک های پوست، گزیدگی حشرات، و درمان آفتاب سوختگی مصرف می شود.

پماد کالاندولا دینه -30 گرم

5 % 41,000 39,000 تومان مشاهده و خرید

9. پماد آلفا؛ ترمیم کننده و ضد عفونی کننده زخم

پماد آلفا یکی دیگر از معروف ترین پمادها برای ترمیم زخم است. ترکیبات طبیعی این پماد به شما کمک می کند التهاب و زخم بر جای مانده از سوختگی و سوانح دیگر را سریع تر ترمیم کنید. ترکیبات اصلی و موثر پماد آلفا شامل عصاره گیاه حنا و زردچوبه است که خواص بسیاری برای تسکین درد و التهاب پوست دارد. این پماد همچنین حاوی ماده گیاهی لاوسون است که جهت تسکین درد و سوزش و التهاب و همچنین ضد عفونی کردن زخم ها مورد استفاده قرار می گیرد. پس از شست وشوی زخم باز با سرم شست وشو می توانید این پماد را با گاز استریل روی زخم قرار داده و روزانه سه بار پانسمان را تعویض کنید.

پماد آلفا – 30 گرم

33 % 75,000 50,000 تومان مشاهده و خرید

10. پماد ژانوهیل ابوریحان؛ بهترین پماد زخم

این پماد ایرانی که از ویتامین E، عسل، آواکادو، روغن زیتون و زینک اکساید تشکیل شده است یکی از بهترین پمادها برای ترمیم انواع زخم محسوب می‎ شود. این پماد که می توانیم آن را یکی از بهترین پمادهای ایرانی ترمیم کننده زخم بدانیم در درمان انواع التهابات پوستی، انواع زخم و سوختگی مورد استفاده قرار می گیرد و با استفاده از ترکیبات موثرش می تواند در ضدعفونی کردن و بازسازی سلول های پوستی موثر باشد. ژانوهیل ژانوس علاوه بر ترمیم پوست، حاوی نرم کننده هم است. پس از تمیز کردن پوست، مقدار کافی از پماد را روزی چند بار بر روی محل آسیب دیده بمالید و این کار را چند روز تکرار کنید.

پماد ژانوهیل ابوریحان – 30 گرم

53 % 85,000 40,000 تومان مشاهده و خرید

و در آخر

در انتخاب محصولات ترمیم کننده زخم نوع زخم ها اهمیت زیادی دارند. برای زخم های عمیق قبل از اینکه اقدام به خرید این محصول کنید باید میزان عمق و شدت آسیب به پوست توسط متخصص بررسی شود و سپس کرم یا پماد مناسب توسط پزشک توصیه شود. توجه داشته باشید اگر به هر دلیلی لایه های عمیق و زیرین پوست دچار آسیب شده باشد، شاید استفاده از این محصولات موثر نباشد به همین دلیل حتما به یک متخصص مراجعه کرده و از او مشاوره بگیرید. برای ترمیم زخم های متوسط می توانید سراغ پمادها بروید که به دلیل ترکیباتشان قابلیت نفوذ بیشتری دارند. برای ترمیم زخم های سطحی و همچنین بهبود زخم های کهنه استفاده از کرم های ترمیم کننده توصیه می شود. دفعات استفاده از محصولات ترمیم کننده معمولا در کاتالوگ این محصولات نوشته شده است، سعی کنید محصولات ترمیم کننده پوست را طبق دستور مصرف کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.

منبع: دیجی کالامگ