عمومی

نحوه استفاده سرم ویتامین سی بیوآکوا

ویتامین ها یکی از مواد مورد نیاز بدن هستند که به حفظ سلامتی پوست کمک کرده و یکی از مهمترین ویتامین ها برای حفظ سلامتی پوست، ویتامین سی است.  

سرم ویتامین سی یک آنتی  اکسیدان قوی محسوب می شود یعنی چه؟

رادیکال های آزاد باعث لک و تیرگی یا سرطان پوست می شوند، ویتامین سی هنگام برخورد این رادیکال ها به پوست مثل یک آینه در برابر نور می ماند که آن ها را منحرف می کند.

 پس با تیرگی، خستگی و کدری پوست مقابله می کند. علاوه  بر این، قادر است فرایند کلاژن  سازی را تسریع ببخشد و پیری و افتادگی پوست را به تعویق بیندازد. به همین دلیل جستجو درباره خرید و قیمت قطره ویتامین سی C در فروشگاه تخصصی محصولات پوست و مو بسیار زیاد است.

استفاده صحیح و موثر از سرم ویتامین سی (قطره ویتامین سی) بسیار اهمیت دارد و بهترین روش استفاده را شرح می دهیم.

نحوه استفاده از سرم ویتامین سی چیست؟

بین مصرف قطره ویتامین سی در روتین صبح یا روتین شبانه پوست، اختلاف نظرهایی وجود دارد. اما به نظر می رسد تفاوت زیادی بین آن وجود ندارد. نکته مهم، انجام صحیح مراحل است که در زیر به این مراحل اشاره می کنیم:

  • ابتدا با ژل یا فوم شوینده مناسب صورت خود، پوست را بشویید و آبکشی نمایید. سپس صورت را به  آرامی خشک کنید.
  • اگر از سرم در روتین شبانه استفاده می کنید، به تونر نیاز دارید. یک پد پنبه ای را به تونر آغشته کنید و روی پوست بکشید. با این کار منافذ پوست نیز که در مرحله قبل مقداری آلودگی در آن ها باقی مانده بود، کاملا تمیز می شود.
  • بعد از گذشت چند دقیقه و جذب تونر به پوست، نوبت به سرم می رسد. چند قطره از سرم ویتامین سی را روی پوست بریزید و کمی ماساژ دهید.
  • بعد از حدود پنج دقیقه، حتما از کرم آبرسان برای پوست استفاده کنید تا جذب سرم به پوست بهتر انجام شود.
  • درپایان می توانید از دیگر کرم های روتین خود مثل کرم روزانه یا شبانه، ضدآفتاب و غیره استفاده کنید.

برای آن که بهترین استفاده را از ویتامین C داشته باشید، رعایت چند نکته ضروری است:

  • اگر پس از مصرف دچار التهاب و واکنش پوست می شوید، بهتراست با مصرف یک روز درمیان و غلظت کمتر شروع کنید و به مرور آن را افزایش دهید.
  • اگر پوست حساس یا دارای آلرژی دارید، حتما قبل از استفاده سرم ویتامین سی، تست پچ انجام دهید و در صورت بروز واکنش شدید، حتما با پزشک خود مشورت کنید.
  • بهتر است از قطره ویتامین سی در یک روتین پوستی با محصولات دارای رتینول و نیاسینامید استفاده نکنید. برای مثال، ویتامین C در هنگام صبح و سرم رتینول در هنگام شب زده شود.
  • برای جلوگیری از تخریب و کاهش عملکرد ویتامین سی، سرم را از گرما دور نگه دارید و آن را ترجیحا در یخچال قرار دهید.
  • بعد از استفاده پیلینگ (لایه بردار) نباید از سرم ویتامین سی استفاده شود.

 سوالات متداول استفاده از سرم ویتامین سی:

 1- زمان مصرف سرم ویتامین C:

اگر شما در طول روز 2 بار از سرم ویتامین سی استفاده می کنید بهتر است یک وعده آن در صبح و وعده دیگر در اوایل تاریک شدن شب باشد و قبل از خواب استفاده نشود چون تجربیات بسیار زیاد ما نشان داده که اگر به سرم حساسیت هم نداشته باشید قبل از خواب می تواند ایجاد جوش کند.

2- مقدار مصرف قطره ویتامین سی:

معمولا استفاده از این سرم بین 2 تا 4 قطره برای کل صورت می باشد.

3- نقاطی که میتوان ویتامین سی را استفاده کرد:

شما می توانید جدا از پوست صورت سرم ویتامین سی را برای زیباتر شدن پوست نقاط دیگر بدن آن را به دست ها، گردن، دکلته زد.  

4- آیا می توان ویتامین سی را برای زیر چشم استفاده کرد؟

معمولا نباید از سرم ویتامین سی برای زیر چشم استفاده کرد، البته شاید تعداد کمی از افراد به این استفاده حساسیت داشته باشند و تعداد بسیار زیادی اصلا دچار مشکل نشوند ولی پیشنهاد ما این است که بجای استفاده از سرم ویتامین سی برای زیر چشم از دور چشم های حاوی ویتامین سی استفاده شود.

5- آیا می توان ویتامین سی را با سرم یا کرم های دیگر مخلوط (میکس) کرد؟

می توانید ویتامین سی را به سرم هیالورونیک اسید یا کرم های مرطوب کننده روزانه اضافه کرد و از تاثیر 2 محصول در یک محصول نهایت استفاده را کرد. البته پودرهای ویتامین سی هم می توان به همین شکل استفاده کرد.

6- آیا می توان بعد از استفاده تونرهای لایه بردار و حاوی اسید از ویتامین سی استفاده کرد؟

تونرهای لایه بردار و یا حاوی اسیدهایی مثل گلیکولیک اسید در طول روز یک بار و یا در طول هفته 3 بار استفاده می شوند. و می توان در طول روز با فاصله زمانی از ویتامین سی استفاده شود..

در لینک ذیل می توانید بهترین و محبوب ترین محصولات ویتامین سی اصل را در فروشگاه سوراو مشاهده کنید:

https://suraw.com/product-tag/vitamin-c-serum

سخن پایانی

سرم ویتامین سی یکی از موثرترین سرم ها برای بهبود ویژگی های پوست، جوان سازی، کاهش تیرگی و افزایش کلاژن پوست است. مهمترین نکته در خرید آن، انتخاب یک فروشگاه معتبر اینترنتی است که محصولات اصل را در اختیار شما قرار دهد. در غیراین صورت، با خرید محصولات تقلبی و بی کیفیت، نه تنها به سلامت پوست خود کمک نمی کنید، بلکه باعث بروز آسیب به آن نیز خواهید شد. برای مشاوره و انتخاب و خرید سرم و دیگر محصولات ویتامین سی می توانید به فروشگاه اینترنتی سوراو مراجعه کنید و از پشتیبانی و مشاوره تخصصی به صورت رایگان بهره مند شوید.

برگرفته از فروشگاه اینترنتی سوراو

https://suraw.com