عمومی

چگونه موهای صاف و بدون وز داشته باشیم

تصور کنید که تنها چند ساعت تا آغاز میهمانی باقی مانده است، اما هنوز موهای خود را مرتب نکرده اید و کارهای انجام نشده بسیاری نیز دارید. در این شرایط نگاهی به آینه و موهای بلند و وز خود می اندازید و با خود می گویید: ای کاش راهی وجود داشت که به کمک آن می توانستم موهایم را خیلی فوری و در زمانی کوتاه صاف کنم. ای کاش صاف کردن مو تا این اندازه وقت گیر نبود!

افرادی که دوست دارند موهایی صاف داشته باشند، می دانند که صاف کردن موها علاوه بر مهارت، به زمان نیز نیاز دارد. یکی از تصورات نادرستی که درباره استفاده از اتو مو و سشوار وجود دارد این است که اگر موها را به سرعت اتو مو بکشیم و یا اگر سشوار را با حرارت بالا و دیوانه وار روی موهایمان بکشیم در زمان صرفی جویی کرده ایم، غافل از آنکه این کار نهایتا نتیجه ای جز آسیب رساندن به موها و انبوهی از موهای وز و گره خورده برای شما در پی نخواهد داشت. نکته جالب اینست که برخلاف این تصور برای صاف کردن موها باید سرعت خود را پایین بیاورید تا این کار به خوبی و سریع تر انجام شود! در ادامه این مقاله سفیر قصد داریم تا روش های صاف کردن فوری مو را با شما به اشتراک بگذاریم.

چهار نکته کلیدی برای صاف کردن مو به صورت فوری

  • موی تمیز سریع تر و بهتر صاف می شود. هنگامی که موها کثیف هستند، احتمال آنکه در هنگام کشیدن اتو مو بوی ناخوشایند چربی از موها به مشام برسد بیشتر است. بنابراین نخست باید به موهای تان شامپو و نرم کننده مو بزنید. استفاده از نرم کننده مناسب به همراه شامپو موجب افزایش نرمی و لطافت موها می شود و به صاف شدن سریع تر موها کمک می کند. برای آنکه پروسه صاف کردن موها با اتو مو، باز هم سریع تر انجام شود می توانید از شامپو، نرم کننده و صاف کننده مو استفاده کنید.
  • پیش از استفاده از اتو مو حتما موهای خود را کاملا خشک کنید. در صورتی که در هنگام استفاده از اتو مو موهای شما رطوبت داشته باشد، نه تنها موها آسیب می بیند بلکه صاف کردن موها نیز بیشتر به طول می انجامد. برای خشک کردن سریع موها، از یک سشوار استفاده کنید و در حین این کار سر سشوار را به سمت پایین بگیرید. فراموش نکنید که در صورت عدم استفاده صحیح، سشوار نیز می تواند به موها آسیب برساند. در هنگام خشک کردن موها، سر سشوار را مرتبا به سمت جلو و عقب حرکت دهید و هیچ گاه آن را به یک دسته مو نچسبانید.
  • پیش از استفاده از اتو مو، حتما موهای خود را به خوبی شانه بزنید. اگر موها را از قبل شانه نزده باشید، در هنگام استفاده از اتو مو، موها بیشتر وز می شود، زاویه های ناخواسته در آن ایجاد می شود و در نتیجه روند صاف کردن موها کند می گردد. برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن و صاف کردن فوری موها، موهای خود را سر فرصت و به دقت شانه یا برس بکشید تا تمام گره های آن باز شود.
  • همیشه از محصولات محافظ حرارتی مو استفاده کنید، زیرا حرارت و گرمای زیاد به موها آسیب می رساند. برای محافظت از موها، کاهش پیچ و تاب موها و همچنین افزایش نرمی و خوش حالتی موها، استفاده از اسپری مو و سرم های محافظتی مو توصیه می شود. به خصوص اگر موهای شما ضخیم است، پیش از استفاده از اتو مو در هر قسمت از موها، از یک لوسیون یا سرم محافظت کننده مناسب استفاده کنید.

آموزش صاف کردن مو با اتو مو

1. موها را بخش بندی کنید

نخست برای اطمینان از آنکه تمام موهای شما سریع و به یک اندازه صاف می شوند، موهای خود را حداقل به دو قسمت تقسیم کنید. برای این منظور می توانید موها را از وسط سر به دو قسمت راست و چپ تقسیم کنید و یا قسمت بالای مو را با کلیپس یا کش سر ببندید. اگر حجم موهای شما زیاد است، می توانید موها را به چهار قسمت تقسیم کنید. برای این منظور بخشی بالایی موها را به دو قسمت تقسیم کنید و بالای سرتان ببندید و بخش پایینی را نیز به دو قسمت تقسیم کنید. اگر موهایتان بلند است و آن را از وسط به دو قسمت راست و چپ تقسیم کرده اید، به سادگی می توانید هر بخش را جلوی شانه های خود بریزید. اما اگر موهای شما کوتاه است و به شانه های تان نمی رسد، از یک کش مو یا کلیپس مو استفاده کنید تا قسمت های مختلف از هم جدا بمانند.

2. موها را ببندید

اگر حجم موی شما کم است می توانید در زمان صرفه جویی کنید و از مرحله تقسیم کردن موها عبور کنید. در این حالت می توانید پشت موهای خود را دم اسبی ببندید و طول موی بسته شده را به سادگی از بالا به پایین صاف کنید. پس از صاف کردن موی دم اسبی شده، موهای خود را باز کنید و بخش بالایی و سایر قسمت های باقیمانده را صاف کنید.

3- تنظیم دمای اتو مو برای صاف کردن مو

برخی از افراد گمان می کنند که برای صاف کردن فوری موها باید دمای اتومو را تا حد ممکن زیاد کرد. این در حالی است که این کار کاملا اشتباه است و شما باید با توجه به جنس و ضخامت موهای خود دمای مناسب را در اتو مو تنظیم کنید.

  • اگر جنس موهای شما نازک و ظریف است، دمای مناسب اتو مو زیر 182 درجه سانتیگراد است؛
  • اگر جنس موهای شما نرمال است، دمای اتو مو را بین 182 تا 199 درجه سانتیگراد قرار دهید؛
  • و در نهایت برای موهای ضخیم و حجیم از دمای بین 199 تا 210 درجه سانتیگراد استفاده کنید.

4- موها را در بخش های کوچک اتو کنید

برای صاف کردن موها با اتو مو، موهای خود را در اندازه های 3 سانتی در دست بگیرید و اتو بکشید. با انتخاب حداکثر 3 سانتی متر از موها، صاف کردن موها بسیار سریع تر و راحت تر انجام می گیرد. برای این منظور دسته ها را از قسمت های بالایی شروع کنید و از فاصله یک تا یک و نیم سانتی از ریشه مو شروع به صاف کردن کنید.

5- سرعت و فشار اتو را کنترل کنید

اتو مو را با فشار خیلی کم و به سرعت در طول دسته موهای خود بکشید. هنگامی که اتومو را فشار می دهید، آن را به سمت پایین مویتان بکشید. برای آنکه صاف کردن مو سریع تر انجام گیرد، سرتان را محکم و بی حرکت نگاه دارید.

6- اتو مو را نامنظم حرکت ندهید

به صورت منظم از یک سمت شروع کنید و پس از اتو کردن هر سه سانت به سمت دیگر بروید. برای صرفه جویی در وقت، بخشی از مو را به صورت کامل صاف کنید و سپس به قسمت دیگر بروید. این کار به شما کمک می کند تا یک قسمت را به صورت تصادفی دو بار صاف نکنید و در عین حال هیچ قسمتی از موها جا نیفتد.

7- موهای صاف شده را جدا کنید

پس از صاف کردن مو قسمتی از موها که آن را با کلیپس جدا نکرده بودید، آن بخش را پشت شانه خود بیندازید. سپس کلیپس قسمت بعدی را باز کنید و آن قسمت را جلوی شانه تان بیندازید. این قسمت را هم سه سانت سه سانت صاف کنید. انداختن بخش های صاف شده مو در پشت شانه به شما کمک می کند تا موهای صاف شده را با قسمت های صاف نشده اشتباه نگیرید و در نتیجه موهای خود را در کوتاه ترین زمان ممکن صاف کنید.

8- بعد از صاف کردن مو از اسپری حالت دهنده استفاده کنید

پس از صاف کردن مو به صورت کامل، برای آنکه خیالتان راحت باشد که مویتان در تمام مدت روز صاف و خوش حالت می ماند، از محصولات موی مناسب همانند اسپری حالت دهنده یا ضد وز استفاده کنید و پس از آن موهای خود را به خوبی برس بکشید. حواستان باشد که پیش از زدن اسپری یا کرم، موی هایتان کاملا خنک شده باشد.

در این مقاله به ارائه نکات مهمی در خصوص صاف کردن فوری موها و همچنین کار با اتو مو پرداختیم؛ اما باید توجه داشته باشید که استفاده بیش از اندازه از اتو مو، به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا سلامت موها را در دراز مدت به خطر می اندازد.

استفاده از نرم کننده مو

در صورتی که موهایتان کمی پیچ و تاب دارد و به خوبی صاف نمی شود، می توانید از نرم کننده مناسب موهای خود استفاده کنید. سپس موها را با شانه صاف کنید و اجازه دهید تا در هوای آزاد خشک شود. این کار موجب می شود تا موها صاف شود و حالتی نرم و طبیعی به خود بگیرد. در پایان نیز برای جلوگیری از پیچ و تاب خوردن موها می توانید از مقدار کمی روغن و اسپری مو استفاده کنید.

استفاده از سشوار با باد سرد

اگر تاکنون در صاف کردن موها به روش سنتی و با استفاده از سشوار مهارت کسب کرده اید، پس وقت آن است تا کمی تغییر ایجاد کنید و سشوار با باد سرد را امتحان کنید.

پس از خشک شدن حدود سه چهارم موها در فضای آزاد و بدون استفاده از سشوار، آن را مانند قبل به دو بخش تقسیم کنید. سپس سشوار را در حالت باد سرد قرار دهید و آن را به صورت مرتب از ریشه تا نوک موها حرکت دهید. توجه داشته باشید که در هنگام خشک کردن موها از طریق این روش، سشوار باید حدودا 15 سانتی متر از موها فاصله داشته باشد. برای اثربخشی طولانی تر این روش و جلوگیری از وز شدن موها می توانید از سرم نرم کننده و اسپری حالت دهنده مو استفاده کنید.

استفاده از بیگودی

یکی از بهترین روش های صاف کردن مو برای موهای شدیدا وز و مجعد بدون استفاده از حرارت، کمک گرفتن از بیگودی است. برای این منظور پس از شستن موهای خود، آن را تا جایی که ممکن است با حوله خشک کنید و سپس به موها موس مو بزنید.

در مرحله بعدی موهایتان را به چهار قسمت تقسیم کنید تا پیچیدن بیگودی آسان تر شود. سپس با استفاده از شانه ای با دندانه های ریز موهای خود را شانه و نرم کنید. در  این مرحله بخش های پنج سانتی متری از موهای خود را محکم به دور بیگودی بپیچانید. ممکن است بسته به نوع بیگودی نیاز باشد تا بیگودی را با سنجاق سر نیز محکم کنید. دقت کنید که سنجاق سر را از قسمت پایین مو بزنید که دیده نشود. پس از پیچیدن تمام موها به دور بیگودی، با یک لوسیون، ژل اسپری یا اسپری موی سبک، موهای خود را مرطوب کنید.

از آنجایی که ممکن است این روش چند ساعت به طول بیانجامد می توانید این کار را در هنگام شب و پیش از خواب انجام دهید و برای جلوگیری از تکان خوردن و وز شدن موها، به دور موهایتان یک روسری ابریشمی ببندید. در انتها نیز پس از خشک شدن کامل موها می توانید بیگودی ها را باز کنید و موهای خود را برس بزنید.

استفاده از سنجاق سر

استفاده از سنجاق سر یکی از آسان ترین و مؤثرترین راه های ممکن برای صاف کردن فوری مو به حساب می آید. هرچند ممکن است که این روش وقت گیر باشد، اما اگر سلامت موهایتان برای شما اهمیت دارد و نمی خواهید که موهای شما با سشوار و اتومو آسیب ببنید، می توانید از این روش کمک بگیرید.

در این روش از یک برس مو استفاده کنید و موهای خیس خود را در یک جهت، محکم دور برس بپیچید و با استفاده از سنجاق سر آن را ثابت کنید. مشاهده خواهید کرد که موها پس از خشک شدن کاملا صاف و زیبا می شوند.

مطالب مرتبط
مراقبت از موهای رنگ شده چگونه است؟ 12 نکته مهم
آموزش بستن موهای فر برای نگهداری بهتر
موخوره چیست؟ علت مو خوره شدن موها چه چیزی است

این روزها ابزارهای زیادی برای حالت دادن به مو وجود دارد؛ سشوار، اتو و فرکننده ی مو. همه ی این ابزارها با حرارت کار می کنند. حرارت بالای این دستگاه ها، به مو به شدت آسیب می زند و باعث خشک شدن، وز شدن و ایجاد موخوره می شود. اگر می خواهید با روش های دیگری برای فر کردن مو بدون حرارت آشنا شوید که بدون استفاده از حرارت باشند، در ادامه با دیجی استایل همراه باشید.

چرا نباید از دستگاه های حرارتی استفاده کنیم؟

فر کردن مو با دستگاه هایی که با حرارت کار می کنند، راحت تر است و دوام بیشتری دارد. نتیجه ای که از کار کردن با این دستگاه ها می گیرید، سریع و بسیار چشمگیر است. شاید همین ظاهر زیبا و سرعت کار با دستگاه ها، باعث شده که این روزها بسیاری از افراد حداقل یکی دو دستگاه حرارتی برای حالت دادن به موهای خود دارند.

این دستگاه ها با حرارت زیاد، به موهای شما حالت می دهند. حرارت زیاد باعث ازبین رفتن رطوبت طبیعی مو می شود. در نتیجه موها به شدت خشک می وند. خشکی مو به تنهایی عامل ایجاد بسیاری از آسیب ها در مو است؛ وز شدن، کدر شدن و موخوره از رایج ترین مشکلاتی است که دستگاه های حرارتی برای مو ایجاد می کنند.

اما انسان قرن ها است که موهای خود را با روش های مختلف و بدون حرارت فر می کند بدون اینکه سشواری در کار باشد. بیشتر روش های خانگی برای فر کردن مو بدون حرارت و حالت دادن به مو، شامل پیچاندن و حالت دادن به موهای مرطوب و صبر کردن تا خشک شدن کامل آن است.

9 روش برای فر کردن مو بدون حرارت

برای فر کردن مو بدون حرارت روش های مختلف وجود دارد که اساس کار آن ها شبیه هم است. یکی از این روش های خانگی را انتخاب کنید تا نتیجه ی آن را روی موهای خود ببینید.

1. مچاله کردن مو

در این روش، فرهای طبیعی خود مو افزایش پیدا می کنند و تقویت می شوند. با توجه به نوع مو، ممکن است موهایی موج دار یا فر تحویل بگیرید. درواقع نتیجه ی کار به نوع موهای خود شما بستگی دارد. این روش یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها برای حالت دادن به موهایی است که صاف صاف نیستند.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را با شامپوی حجم دهنده بشویید و بعد از شامپو، از نرم کننده استفاده کنید.

2. نرم کننده را فقط روی ساقه ها و انتهای مو بزنید تا باعث سنگین شدن و لخت شدن موهای شما نشود. موقع استفاده از نرم کننده، گره های مو را باز کنید.

3. موهای خود را حسابی آب بکشید تا مواد شوینده در آن باقی نماند.

4. با حوله، موهای خود را به آرامی خشک کنید. برای خشک کردن موها، آن را لای حوله بگذارید و فشار دهید. حوله را روی موها نمالید چون باعث آسیب زدن به ساقه ی مو می شود.

5. وقتی موهای شما هنوز رطوبت دارد، مقدار قابل توجهی موس یا ژل مخصوص فر کردن مو روی موهای خود بزنید.

6. با دست موهای خود را درست مثل کاغذ مچاله کنید.

7. اجازه ندهید که موادی که استفاده می کنید به ریشه ی موهای شما نزدیک شوند چون باعث کثیف شدن و چرب شدن کف سر می شوند. بعد از مچاله کردن موها بالای سر، اجازه دهید که خشک شوند.

2. فر کردن مو با گیره

این یک روش قدیمی برای فر کردن مو بدون حرارت است و مو را در مدت زمان کوتاهی بدون استفاده از وسایل حرارتی، فر می کند. تمام کاری که باید انجام دهید این است که موهای خود را دسته دسته بپیچانید و با گیره محکم کنید. یک شب با این شرایط بخوابید و صبح وقتی بیدار می شوید، فرهای زیبا و جذابی خواهید داشت.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را با یک شامپوی حجم دهنده بشویید و بعد از نرم کننده هم استفاده کنید. وقتی روی موهای خود نرم کننده زده اید با شانه ی دندانه درشت، گره های آن را از هم باز کنید.

2. موهای خود را لای حوله بگذارید و آب آن را بگیرید. به جای مالش موها با حوله، فقط به آرامی سعی کنید آب موها گرفته شود.

3. از ژل مو یا هر محصول دیگری که برای حالت دادن به مو استفاده می کنید، روی موها بزنید.

4. از بالا موهای خود را چند قسمت کنید. قسمت هایی که با آن کاری ندارید، بالای سر ببندید.

5. از قسمت زیر و کناره ها شروع کنید و هر بار مقداری از مو به قطر دو سانتی متر جدا کنید و دور انگشت خود بپیچید تا شکل حلقه بگیرد. آن را با انگشت روی سر نگه دارید.

6. حلقه های ایجادشده را با گیره روی سر محکم کنید. طوری گیره بزنید که حلقه ها، باز نشوند و مدتی بتوانید به همان شکل حلقه ها را روی سر نگه دارید.

7. همین کار را برای تمام دسته های مو انجام دهید. لایه به لایه، موها را دسته بندی کنید و هر دسته را به شکل حلقه بالای سر گیره بزنید.

7. موهای خود را با روسری بپوشانید و شب را با همین حالت بخوابید. روسری رطوبت موها را جذب می کند و به حالت دادن آن کمک می کند.

8. صبح که از خواب بیدار شدید، آرام آرام تک تک حلقه ها را باز کنید. وقتی گیره ها را باز کنید که موها کاملا خشک شده باشند. از سشوار در این مرحله استفاده نکنید چون باعث باز شدن حلقه های مو می شود.

9. بعد از باز کردن تمام گیره ها، با انگشت های خود موها را مرتب کنید. برای اینکه موهایتان در همین حالت باقی بماند، روی آن اسپری نگهدارنده ی مو بزنید.

3. حالت دادن به مو با بافتن

اگر دوست دارید موهایی موج دار و مجعد داشته باشید، از این روش استفاده کنید. بافتن موها راحت ترین راه برای داشتن فرهای ریز یا درشت در مو است.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را بشویید و صبر کنید تا زمانی که 70 درصد موها خشک شوند.

2. موهای خود را دو قسمت کنید و هر دو طرف را ببافید.

3. اگر می خواهید فقط انتهای موهای شما فر داشته باشد، موها را به حالت عادی در دو طرف سر ببافید. اگر می خواهید فر مو از ابتدای ریشه شروع شود، باید با بافت فرانسوی، موها را ببافید.

4. موها را محکم ببافید تا باز نشوند.

5. بافت موها را تا زمانی که مو کاملا خشک نشده، باز نکنید. می توانید با موی بافته شده به رخت خواب بروید و صبح که بیدار شدید بافت مو را باز کنید.

6. بعد از باز کردن بافت موها، با انگشتان خود مو را مرتب کنید. می توانید یک اسپری ثبیت کننده ی حالت مو هم استفاده کنید تا موها سر جای خود باقی بمانند.

4. فر کردن مو با بیگودی

بیگودی یکی از قدیمی ترین روش ها برای فر کردن مو بدون حرارت است و مو را از حرارت دستگاه های فرکننده دور نگه می دارد. استفاده از بیگودی باعث حجم دادن به مو می شود. برای اینکه فرهای ریزتری داشته باشید، بیگودی با اندازه ی کوچک تر انتخاب کنید و برای فرهای درشت و پرحجم، از بیگودی هایی استفاده کنید که قطر بیشتری دارند.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را با شامپوی حجم دهنده بشویید یا با اسپری آب، آن را نم دار کنید.

2. رطوبت اضافه را با حوله بگیرید.

3. اگر موهای پرپشت دارید، آن را به چند قسمت تقسیم کنید. هر قسمت را دور بیگودی به سمت بالای سر بپیچید.

4. اگر موهای نازک و کم پشت دارید می توانید تعداد دسته های مو را کمتر کنید.

5. از گیره ی مو برای نگه داشتن بیگودی در بالای سر استفاده کنید. اگر بیگودی درست سر جای خود قرار نمی گیرد، احتمالا به این دلیل است که دسته ای ضخیم از مو را دور آن پیچیده اید.

6. چند ساعت صبر کنید تا موهای شما کاملا خشک شوند. در این مدت می توانید به کارهای دیگر خود برسید.

7. بیگودی را به آرامی باز کنید و با انگشتان دست، موها را شانه و مرتب کنید. در نهایت، از اسپری تثبیت کننده مو استفاده کنید تا موها در جای خود محکم شوند و بتوانید برای مدت طولانی تری فر موهای خود را حفظ کنید.

5. فر کردن با گره بانتو

این مدل فرهای ریز و محکمی در مو ایجاد می کند و برای تمام انواع مو مناسب است.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را بشویید و از نرم کننده استفاده کنید.

2. وقتی موهای شما 80 درصد خشک شد، دسته ای از مو را جدا کنید. هر چقدر این دسته کوچک تر باشد، فرهای ریزتری خواهید داشت. موها را بپیچید تا جایی که شبیه طناب شود.

3. تابیدن مو را ادامه دهید تا جایی که جمع شود.

4. موهای جمع شده را با گیره در جای خود محکم کنید.

5. این مراحل را برای تمام دسته های مو تکرار کنید.

6. یک کلاه رنگ روی موهای خود بکشید و شب را با همین حالت بگذرانید.

7. صبح کلاه رنگ را بردارید و صبر کنید تا موهای شما کاملا خشک شوند.

8. بعد از خشک شدن مو، موهای جمع شده را تک به تک باز کنید و با انشگت، موها را شانه و مرتب کنید.

9. در آخر روی موهای خود اسپری برای تثبیت حالت مو بزنید.

6. فر کردن با دستمال توالت

به جای استفاده از بیگودی می توانید از دستمال توالت برای فر کردن موهای خود استفاده کنید. با این روش فرهایی خواهید داشت که کاملا طبیعی به نظر می رسند.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را بشویید و رطوبت اضافه ی آن را با یک حوله بگیرید. به جای شستن مو می توانید آن را با یک اسپری، نم دار کنید.

2. مقداری دستمال توالت بردارید و آن را دور هم بپیچید تا جایی که یک اینچ عرض و حدود 4 تا 5 اینچ طول داشته باشد. موها را دسته بندی کنید و هر بار یک دسته از مو را دور دستمال بپیچید.

3. تمام دسته ها را به طرف بالا، دور دستمال بپیچید. موی پیچیده شده دور دستمال را بالای سر با گیره محکم کنید.

4. با همین حالت بخوابید و یک شب صبر کنید.

5. صبح دستمال ها را از موهای خود باز کنید و با انگشت، موهای خود را مرتب کنید.

6. برای اینکه موها در همین حالت باقی بمانند، از اسپری استفاده کنید.

7. فر کردن مو با جوراب

برای اینکه موهای بلند خود را موج دار کنید، می توانید از جوراب استفاده کنید.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را بشویید یا با اسپری، مرطوب کنید.

2. رطوبت اضافه ی مو را با حوله بگیرید تا جایی که تقریبا 80 درصد خشک شود.

3. موهای خود را به شکل دم اسبی و بالای سر ببندید و آن را با کش، محکم کنید.

4. قسمت انگشت جوراب را ببرید و آن را بپیچید تا به شکل یک دونات دربیاید.

5. انتهای موها را از داخل حلقه ی وسط جوراب دربیاورید.

6. انتهای مو را دور جوراب بپیچید و جوراب را در بالای سر محکم کنید.

7. وقتی موهای شما کاملا خشک شد، می توایند جوراب را در بیاورید. می توانید در حالی که جوراب داخل موهای شما است، بخوابید و 5 تا6 ساعت صبر کنید که موها کاملا خشک شوند.

8. موها را از جوراب جدا کنید و کش مو را باز کنید. با انگشت، موهای خود را شانه و مرتب کنید. می توانید روی مو اسپری بزنید تا حالت موها حفظ شود.

8. فر کردن با هدبند

این روش برای کسانی که می خواهند موهای موج دار و پرحجم داشته باشند، مناسب است.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. در حالی که موهای شما کمی رطوبت دارد، یک هدبند دور سر خود ببندید.

2. موهای خود را به دو قسمت تقسیم کنید و از دو طرف، آن را دور هدبند بپیچید.

3. وقتی به انتهای مو رسیدید، آن را با گیره روی سر محکم کنید.

4. همین کار را با طرف دیگر موها تکرار کنید و آن را با گیره در جای خود محکم کنید.

5. برای سریع تر کردن فرایند، می توانید از باد سرد سشوار استفاده کنید یا اینکه یک شب صبر کنید، تا موهای شما کاملا خشک شوند.

6. بعد از اینکه موها کاملا خشک شدند، گیره های مو را جدا کنید و مو را باز کنید.

7. موها را با انگشت خود مرتب کنید. می توانید در این مرحله با کمک یک اسپری و روش مچاله کردن، فر موها را بیشتر کنید.

9. فر کردن مو با مدل گوجه ای

برای اینکه سریع موهای خود را حالت بدهید، از این روش استفاده کنید.

وسایل لازم

روش انجام کار

1. موهای خود را بشویید یا با اسپری کردن آب، مرطوب کنید. می توانید از شامپوی حجم دهنده هم استفاده کنید تا موهای پرحجم تری داشته باشید.

2. موهای خود را از پشت به دو قسمت تقسیم کنید.

3. یک دسته از موها را در دست بگیرید و آن را بپیچانید تا جایی که شبیه به طناب شود.

4. پیچاندن مو را ادامه دهید تا جایی که مو به شکل گوجه، جمع شود.

5. این کار را برای هر دو طرف تکرار کنید و مو را در جای خود با گیره یا کش محکم کنید.

6. با همین شرایط به رختخواب بروید و تا صبح صبر کنید.

7. تا جایی صبر کنید که موها کاملا خشک شوند.

8. بعد از خشک شدن موها، موهای گوجه شده را باز کنید. با انگشت موهای خود را مرتب کنید.

9. روی موهای خود اسپری بزنید تا مو برای مدت بیشتری به همین شکل باقی بماند.

جمع بندی

امروزه برای فر کردن مو ابزارهای مختلفی وجود دارد؛ فرکننده ی مو، اتو و حتی سشوارهای معمولی. تمام این وسایل با حرارت بالا کار می کنند. این حرارت باعث خراب شدن ساختار مو، خشکی، وز شدن و آسیب رسیدن به مو می شود. خوشبختانه برای فر کردن مو نیازی به وسایل حرارتی نیست.

با روش های دیگری مثل استفاده از بیگودی، جوراب و… می توانید موهای خود را فر کنید. این فرها معمولا 2 تا 3 روز دوام دارند. برای بیشتر کردن دوام فر می توانید از ژل ها و موس های مخصوص و اسپری مو استفاده کنید.

روش های مختلفی که برای فر کردن مو بدون حرارت معرفی کردیم، هر کدام شکل خاصی از فر را روی مو ایجاد می کنند. بعضی فرهای ریز و بعضی فرهای درشت. اگر شما هم تجربه ای از فر کردن موهای خود در خانه دارید، تجربه ی خود را در بخش کامنت ها با ما در میان بگذارید.

منبع: Stylecraze