عمومی

سرم ویتامین سی برای چه سنی مناسب است

آن چه خواهید خواند …

 • مقدمه
 • معرفی سرم ویتامین سی
 • عوارض جانبی استفاده از سرم ویتامین سی
 • بعد از سرم ویتامین سی چی بزنیم؟
 • خواص سرم ویتامین سی 
 • بهترین سرم ویتامین سی
 • قیمت سرم ویتامین سی
 • بهترین سرم ویتامین سی برای لک
 • سرم ویتامین سی کره ای
 • نحوه تهیه سرم ویتامین سی خانگی
 • فواید استفاده از سرم ویتامین سی
 • فواید ضدآفتاب حاوی ویتامین سی
 • جلوگیری از پیری زودرس با استفاده از سرم پوست ویتامین سی
 • چند بار باید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید؟
 • ایجاد یک رنگ پوست یکنواخت با استفاده از سرم پوست ویتامین c
 • چه کسی باید از سرم پوست ویتامین سی روی پوست خود استفاده کند؟
 • آیا می توانم هر روز از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنم؟
 • آیا سرم پوست ویتامین سی برای پوست چرب مفید است؟
 • بهبودی پوست با استفاده از سرم ویتامین C برای پوست چرب
 • سرم ویتامین سی برای پوست چرب حاوی هیالورونیک اسید
 • پوست چرب خسته کننده است
 • استفاده از سرم ویتامین c برای پوست خشک
 • آیا استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک مفید است ؟

مقدمه

سرم های صورت معمولا مایع هایی غلیظ هستند که از مفیدترین مواد مغذی برای پوست صورت تشکیل شده اند و به صورت موضعی روی پوست استفاده می شوند امروزه تنوع این محصول بسیار زیاد شده و حتی برخی از آنها برای درمان ناراحتی های پوستی به طور تخصصی تولید می شوند.
در اینجا  قصد داریم شما را با سرم ویتامین سی بیشتر آشنا کنیم و به شرح و بررسی ویژگی های آن بپردازیم. سرم ویتامین C یکی از انواع سرم های صورت می باشد که مقدار قابل توجهی از این ویتامین را در خود دارد و برای انواع پوست و درمان بسیار از بیماری های پوستی مناسب است.
این سرم صورت که برای همه انواع طیف پوستی مناسب است و کارایی دارد دارای مزایای بیشماری است که به آن اشاره می کنیم .

معرفی سرم ویتامین سی

به احتمال زیاد نام سرم ویتامین سی را شنیده باشید معمولا در بین مردم به عصاره ضد پیری شناخته شده که البته جلوگیری از پیر شدن پوست فقط یکی از کاربردهای آن است و مزایای بالقوه بیشتری دارد از آنجایی که بدن ما انسان ها قادر به تولید ویتامین سی نخواهد بود بنابراین باید آن را از راه های دیگر وارد بدن کنیم یکی از این راه ها خوردن غذاهای حاوی ویتامین C می باشد اما فقط درصد کمی از آن از طریق روده ها جذب بدن می شود راه دیگر جذب آن از طریق پوست که در این صورت برای پوست می تواند بسیار بهتر عمل کند و از آن محافظت کند.

طرز استفاده از سرم ویتامین سی

برای دانستن طرز استفاده از سرم ویتامین سی باید به نکات مهم و کلیدی دقت کرد، در حالیکه سرم ویتامین سی به صورت موضعی استفاده می شود، پتانسیل ایجاد عوارض جانبی را دارد و رعایت دستورالعمل های خاص قبل از استفاده دائمی و همیشگی بسیار حائز اهمیت است. برای ارزیابی خطر واکنش آلرژیک به سرم ویتامین سی، همیشه باید یک تست انجام دهید، ناحیه کوچکی از پوست را انتخاب کنید که به راحتی پنهان شود، مانند ساعد. مقدار کمی از محصول را بمالید و 24 ساعت صبر کنید. در صورت عدم بروز عوارض، می توانید از آن برای صورت نیز استفاده کنید. در صورت بروز بثورات، قرمزی یا کهیر مصرف را قطع کنید.

سرم ویتامین سی به طور معمول یک یا دو بار در روز استفاده می شود. می توان آن را به طور ایمن با سایر مواد فعال استفاده کرد، اگرچه استفاده در کنار محصولات حاوی نیاسینامید ممکن است ویتامین سی را کم اثر کند. بر اساس یک بررسی در سال 2020، ترکیبی از تیروزین، روی و ویتامین C نشان داد که فراهمی زیستی ویتامین سی را 20 برابر بیشتر از ویتامین سی به تنهایی افزایش می دهد.

حتماً تاریخ مصرف محصول خود را بررسی کنید. اگر محصول تیره یا تغییر رنگ داده باشد، ویتامین سی احتمالا اکسید شده است. اگرچه استفاده از این محصول هنوز ایمن است، اما دیگر مزایایی ندارد.

عوارض جانبی استفاده از سرم ویتامین سی

اگرچه عوارض جانبی استفاده از سرم ویتامین سی بسیار کم و اندک است، ولی بهتر است قبل از استفاده کامل، تست حساسیت انجام دهید. این تنها راه برای تعیین واکنش پوست شما به سرم است. اگر پوست شما حساس است، از محصولات حاوی اسید ال اسکوربیک اجتناب کنید. محصولات حاوی منیزیم آسکوربیل فسفات ممکن است کمتر باعث تحریک شوند.

بعد از سرم ویتامین سی چی بزنیم؟

در جواب پرسش بعد از سرم ویتامین سی چی بزنیم باید متذکر شد که بسته به نوع پوست و زمان استفاده، محصول مورد نیاز متفاوت است. بهترین ترکیب می تواند هیالورونیک اسید (HA) باشد زیرا خاصیت ضد التهابی و مرطوب کننده هیالورونیک اسید (یعنی جذب آب) می تواند به جبران خشکی که گاهی اوقات با ویتامین سی رخ می دهد کمک کند. همچنین اسید هیالورونیک به حجیم شدن موقت پوست کمک می کند و ظاهری صاف تر به آن می بخشد.

ثابت شده است که ویتامین سی به خوبی با ویتامین E و فرولیک اسید که هر دو آنتی اکسیدان هستند، عمل می کند. دو مزیت اصلی برای استفاده همزمان ویتامین C با این مواد وجود دارد، ویتامین E و  فرولیک اسید به تثبیت ویتامین C کمک می کنند تا به سرعت تجزیه نشود. همچنین اسید فرولیک خاصیت محافظت از نور ویتامین C و E را دو برابر می کند (زمانی که هر دو ویتامین با هم استفاده می شوند).

نکته ی مهم: در صورتی که سرم ویتامین سی را صبح ها استفاده می کنید حتماً بعد از آن از کرم ضد آفتاب خوب و مطمئن استفاده کنید چرا که استفاده از ویتامین سی کمی پوست را حساس می کند.

خواص سرم ویتامین سی 

ترمیم زخم و جای آن

یکی از خواص سرم ویتامین سی توانایی درمان زخم هایی می باشد  که بر اثر سوختگی ایجاد شده و این به دلیل وجود آنتی اکسیدان در این محصول است هنگامی که آن را بر روی محل زخم می زنید مانع از ورود اکسیژن به پوست می شود  که این امر باعث تسریع روند بهبودی می شود.  معمولا بعد از سوختگی مقداری از پلاسمای خون در بافت اطراف زخم باقی می ماند که ویتامین سی میزان آن را کاهش می دهد. همچنین با کمک به سلول های پوستی برای تولید سلول جدید جای زخم را نیز از بین می برد.

درمان آکنه

همانطور که می دانید سرم ویتامین سی سرشار از آنتی اکسیدان است همچنین خاصیت ضد باکتریایی آن باعث از بین رفتن باکتری های آکنه زا می شود در نتیجه به مرور از بین می روند همچنین با کاهش التهاب و قرمزی پوست آن را صاف و زیبا می کند.

لکه ها را درمان می کند

یکی از مهم ترین خواص سرم ویتامین سی، بهبود لکه هایی است که در اثر عوامل مختلف نظیر افزایش سن، نور خورشید و یا حتی لکه های سوختگی و یا زخم و حتی جای جوش می باشد، وجود مشتقات ویتامین سی می تواند نقش مهمی در کاهش میزان تولید ملانین در پوست شود و این امر به مرور زمان محو شدن لکه ها را در پی دارد با از بین رفتن لکه ها نیز پوست صاف و یک دست و روشن می شود.

روند تولید کلاژن در پوست را افزایش می دهد

هیدوکسی پرولین و هیدروکسی لایزین دو عنصر شیمیایی مهم در تولید کلاژن هستند اما برای این کار به ویتامین سی نیاز دارند بنابراین این ویتامین با تاثیر بر  این دو عنصر به تولید هر چه بیشتر کلاژن کمک می کند. تولید بیشتر این ماده به سفت شدن پوست، افزایش خاصیت کش سانی و در نهایت رفع چین و چروک را در پی دارد.

از پوست در مقابل آفتاب سوختگی محافظت می کند

خواص سرم ویتامین C بسیار زیاد است، سد دفاعی پوست را در برابر اشعه های UV تقویت کرده و مانع از آسیب جدی به آن می شود همچنین در صورتی که پوست شما آفتاب سوخته شده باشد با مالیدن سرم ویتامین سی،  آبرسانی کرده، باعث رفع خشکی و ترمیم سلول های آسیب دیده می شود. سرم روند بهبودی را سریع تر می کند همچنین التهاب و قرمزی آن را نیز از بین می برد.

پوست را آبرسانی می کند

از مهمترین سرم خواص سرم ویتامین سی آبرسانی آن است که برای داشتن پوستی جذاب و زیبا دریافت رطوبت و حفظ آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد بهترین اثری که این سرم می تواند برای پوست داشته باشد قدرت آبرسانی آن است پوست شما چه چرب باشد چه معمولی و یا خشک و حساس توسط آن به خوبی رطوبت رسانی می شود همچنین با تقویت سد دفاعی بدن مانع از خروج رطوبت از پوست می شود.

تیرگی زیر چشم را از بین می برد

سرم ویتامین C به دلیل سبک بودن به راحتی جذب پوست اطراف چشم که نازک است می شود همچنین با رساندن رطوبت و کمک به تولید بیشتر کلاژن و ترمیم بافت های سلولی نه تنها تیرگی را از بین می برد بلکه موجب محو خطوط ریز زیر چشم نیز می شود.

بهترین سرم ویتامین سی

انتخاب بهترین سرم ویتامین سی با وجود تنوع زیادی که در بازار وجود دارد کار را سخت و دشوار می کند اما اگر می خواهید بهترین سرم ویتامین C  را خرید کنید پس به نکات کلیدی زیر دقت کنید:

مواد تشکیل دهنده سرم ویتامین سی

معمولا همه سرم ها دارای مواد تشکیل دهنده برابر نیستند پس مهم است که در حین انتخاب آن نوع پوست خود بشناسید و از خود بپرسید که دقیقا سرم قرار است چه چیزی را در پوست من تغییر دهد؟ هنگام خرید محصول مورد نظر حتما و حتما مواد تشکیل دهنده آن را مطالعه کنید تا از وجود موادی که پوست شما نیاز دارد مطمئن شوید. در بین مواد تشکیل دهنده علاوه بر مشتقات ویتامین سی که در بالا توضیح دادم دقت کنید که سرم حاوی ویتامین E نیز باشد زیرا ترکیب این دو ویتامین می تواند سرم را تبدیل به اکسیری با ارزش برای پوستتان کند.

بسته بندی سرم C

بهترین سرم ویتامین سی دارای بسته بندی مناسب است از آنجایی که ویتامین C به محض قرار گرفتن در هوای آزاد تغییر رنگ می دهد و تیره تر می شود و در کیفیت آن تاثیر منفی می گذارد بنابراین معمولا این محصول  در بطری های مهر و موم شده که هوا به داخل آن راه پیدا نمی کند عرضه می شود که شما در حین خرید باید آن را در نظر داشته باشید.

همچنین بطری آن باید شیشه ای مات و تیره باشد تا از ورود نور خورشید به داخل آن جلوگیری کند زیرا نور خورشید باعث از دست رفتن خاصیت سرم می شود و همچنین رنگ آن نیز تیره می شود.

 •  حاوی ویتامین سی و آلفا آربوتین
 • بهبود تیرگی اطراف چشم رفع لک های پوستی
 • بهبود جای اسکار، جوش و آکنه
 • دارای خواص آنتی اکسیدانی
 • فاقد مواد مضر پارابن، سیلیکون، الکل

غلظت سرم

معمولا سرم های ارائه شده در بازار غلظت های متفاوتی دارند و چیزی در حدود 8-20 درصد است چنانچه پوست حساسی دارید می توانید در هنگام انتخاب، از سرم با غلظت پایین تر استفاده کنید زیرا معمولا سرمهای غلیظ تر ممکن است باعث ایجاد حساسیت شوند. به طور کلی غلظت بیشتر سرم در کیفیت آن و یا میزان تاثیر گذاری تغییری ایجاد نمی کند و این تماما به انتخاب شما بستگی دارد.

تاریخ انقضا

تاریخ انقضا عامل مهم دیگری است که در هنگام خرید سرم ویتامین C باید به آن توجه کنید همچنین ممکن است در حین مصرف آن دچار تغییر رنگ شود و تیره تر شود که در این صورت باید از مصرف آن خودداری کنید زیرا ممکن است فاسد شده باشد محل قرار گیری این محصول در جای خنک است.

قیمت سرم ویتامین سی

با وجود تنوع زیاد سرم در بازار این محصول با قیمت های مختلفی عرضه می شود مارک خارجی یا ایرانی حجم بطری در قیمت آن تاثیر گذار است اما در هنگام خرید باید به این نکته توجه کنید که قیمت سرم ویتامین سی کیفیت آن را تضمین نمی کند چه بسا محصولی را خریداری نمایید که  قیمت بالایی داشته باشد اما از لحاظ کیفیت زیر متوسط هم نباشد و بالعکس سرمی با قیمت مناسب خریداری کنید اما کیفیت فوق العاده داشته باشد.

در نتیجه در هنگام خرید ویتامین سی قبل از دقت به قیمت آن، مواد تشکیل دهنده، بسته بندی، تاریخ تولید و انقضاء، غلظت مناسب آن را مد نظر قرار دهید و بعد از آن به قیمت سرم ویتامین سی توجه کنید.

بهترین سرم ویتامین سی برای لک

محصولاتی که حاوی اسید ال اسکوربیک هستند جزو بهترین سرم ویتامین سی که برای لک مؤثر هستند، می باشند که شکل فعال ویتامین سی در آن ها به کار رفته است. از آنجایی که ویتامین سی یک ماده فعال است، در غلظت های بالا که قوی هستند بهترین عملکرد را برای درمان لک و تیرگی ارائه می دهند.

بهترین سرم ویتامین سی برا لک باید داری ویژگی های زیر باشد:

1- غلظت مناسب: سرم باید دارای غلظت مناسب ویتامین سی باشد. غلظت بالا این ویتامین می تواند به کاهش لکه های پوستی کمک کند.

2- پایداری: سرم باید پایداری خوبی داشته باشد تا ویتامین سی در آن به سرعت اکسیده نشود و از اثربخشی آن کاسته نشود.

3- ترکیب با دیگر مواد مؤثر: بهترین سرم های ویتامین سی برای درمان لک با سایر مواد مؤثر مانند هیالورونیک اسید و نیاسینامید ترکیب شده اند که می توانند به بهبود لکه ها و تقویت پوست کمک کنند.

4- جذب سریع: سرم باید به سرعت جذب شده و به لایه های عمیق پوست نفوذ کند تا اثرات خود را بهتر اعمال کند.

5- ضد التهاب و آرامش بخش: ویتامین سی خاصیت ضد التهابی دارد که می تواند در کاهش تحریک پوست و آرامش بخشی به لکهای پوستی کمک کند.

6- محافظت در برابر آفتاب: برخی سرم های ویتامین سی حاوی آنتی اکسیدان های دیگری نیز هستند که می توانند پوست را در برابر آسیب های ناشی از اشعه های مضر آفتاب محافظت کنند.

7- حاوی مواد ضد اکسیده: موادی مانند ویتامین E و فروتوکسین ها (مواد آنتی اکسیدانی گیاهی) می توانند اثرات ویتامین C را در کاهش لکه ها تقویت کنند.

سرم ویتامین سی کره ای

محصولات کره ای که در سراسر دنیا K-Beauty شناخته می شود نیز از کیفیت بالایی برخوردار است در بین محصولات کره ای سرم ویتامین سی دارای اهمیت ویژه ای است زیرا با فرمول منحصر به فرد محققان کره ای ساخته می شوند و اگر دقت کرده باشید متوجه می شوید که مردمان کشور کره پوست بسیار خوبی دارند بخشی از این به موادی که آنها برای مراقبت از پوست خود استفاده می کنند برمی گردد. معمولا آنها طرفدار مواد ارگانیک هستند و سعی می کنند مواد مغذی مورد نیاز پوست خود را از طریق خرید محصولاتی تامین کنند که با مواد کاملا طبیعی تهیه شده است.

فرق سرم های کره ای با مشابه اروپایی آن علاوه بر مواد اولیه که بر پایه ارگانیک بودن است بلکه قیمت آنها نیز قابل توجه است معمولا محصولات کره ای قیمت مناسب تری نسبت به کیفیت خوبشان دارند اما برندهای اروپایی گران قیمت تر است.

نحوه تهیه سرم ویتامین سی خانگی

هیچ اشکالی ندارد اگر تمایلی به استفاده از محصولات کارخانه ای ندارید اگر دوست دارید از بکرترین مواد برای پوست خود استفاده کنید پس خود را آماده کنید و آن را بسازید برای تهیه سرم ویتامین سی خانگی می توانید از طریق فرمول زیر عمل کنید :

مواد لازم : 

 • پودر ویتامین سی  1 قاشق چای خوری
 • آب تصفیه شده  1 قاشق چای خوری
 • ژل آلوئه ورا 2 قاشق چای خوری
 • ویتامین E     4/1 قاشق چای خوری

طرز تهیه :

ابتدا در یک کاسه کوچک پودر ویتامین سی و آب تصفیه شده را ریخته و خوب هم بزنید تا پودر کاملا در آب حل شود بعد از آن ژل آلوئه ورا و ویتامین E  را اضافه کرده و خوب هم بهم زده تا مواد یک دست شود. بعد از آن باید مواد را در یک بطری تیره رنگ بریزید و به مدت 2 هفته در یخچال نگه داری کنید در طول این مدت تبدیل به سرم می شود و PH آن به پوست نزدیک می شود.

می توانید دستور العمل فوق را با توجه به تاثیری که روی پوست شما می گذارد کم یا زیاد کنید اگر محلول روی پوست صورت شما خشکی ایجاد کرد می توانید میزان پودر ویتامین سی را کمتر کنید.

دستورالعمل دیگر
این سرم دارای ترکیباتی کامل تر از فرمول قبلی است اما تهیه هر دو بسیار آسان و مواد آن در فروشگاه ها موجود است برای تهیه سرم ویتامین سی به مواد زیر نیاز دارید:

 • پودر ویتامین سی  نصف قاشق چای خوری
 • آب مقطر گرم ( داغ نه)   1 قاشق غذا خوری
 • گلیسیرین 2     قاشق غذاخوری ( می توانید به جای آن از روغن هایی مثل آرگان و یا روغن همیشه بهار استفاده کنید)
 • ویتامین E  4/1  قاشق چای خوری
 • روغن ضروری ( گل سرخ، اسطخودوس) 5-6 قطره ( کاملا اختیاری است و فقط برای خوشبو شدن سرم است)

طرز تهیه:
ابتدا آب مقطر گرم را با پودر ویتامین سی مخلوط کنید تا به خوبی حل شوند سپس گلیسیرین یا روغن اساسی را اضافه کرده و خوب هم بزنید بعد ویتامین E و در صورت اختیار روغن ضروری برای خوشبو شدن را نیز اضافه کرده و مواد را هم می زنید.
سپس در یک بطری تیره رنگ که نور از آن رد نشود به وسیله قیف مواد را داخل آن ریخته و در یخچال نگه داری کنید.
این سرم تا دو هفته قابل استفاده است و بعد از آن خاصیت خود را از دست می دهد. از آن می توانید دو مرتبه در روز استفاده کنید و در صورتی که پوست شما به سرم واکنش نشان داد از مصرف آن خودداری کنید.
به دلیل اینکه سرم ویتامین سی خاصیت خود را خیلی زود از دست می دهد می توانید هر 3 روز یکبار آن را درست کرده و استفاده کنید. فراموش نکنید که در جای خنک نگه داری شود.


نحوه استفاده از سرم ویتامین سی:

برای اینکه سرم ویتامین سی بهترین اثر گذاری را روی صورت شما داشته باشد باید آن را در برنامه روتین روزانه خود بگنجانید برای استفاده هر چه بهتر از این محصول می توانید طبق مراحل زیر از این سرم استفاده کنید :

1-پوست خود را بشویید
شستن پوست صورت اولین و مهمترین مرحله در یک برنامه مراقبت از پوست است زیرا پوست به واسطه آلودگی ها و آرایش بسیار کثیف است و منافذ پوست را مسدود می کند بنابراین مانع از جذب موثر سرم و سایر محصولات مراقبتی می شود برای پاکسازی کامل از یک شوینده ملایم ولی در عین حال قوی برای شستشو استفاده کنید و سپس پوست خود را خشک کنید.

2-با تونر پوست خود را آماده کنید
تونر یک محصول مراقبتی محلول در آب است می توانید از آن برای پاکسازی کامل پوست و آماده کردن آن برای استفاده از دیگر محصولات استفاده کنید اگر می گویم پاکسازی منظور آلودگی هایی است که ممکن است در اعماق پوست در مرحله قبلی پاک نشده باشد می توانید بدون استفاده از تونر به سراغ سرم ویتامین سی بروید اما تونر پوست را کاملا آماده می کند.

3-سرم را به آرامی روی پوست بزنید
چند قطره از سرم را به نواحی مختلف صورتتان بزنید و شروع به ماساژ دادن آن کنید به طوری که سرم به همه قسمت های صورت پخش شود ماساژ دادن را تا جذب کامل آن توسط پوست ادامه دهید.
یک دلیل دیگر برای ماساژ دادن این است که حرارت دستان کمک زیادی به جذب بهتر سرم می شود و علاوه بر آن میزان جریان خون در زیر پوست افزایش پیدا می کند.

4-از یک مرطوب کننده برای اتمام کار استفاده کنید
بعد از جذب کامل سرم در پوست می توانید در مرحله آخر از یک مرطوب کننده استفاده کنید این کار باعث محفوظ ماندن رطوبت و مواد مغذی می شود که توسط سرم جذب شده است. در واقع کرم مرطوب کننده کامل کننده مراحل قبل است.

برای کارایی بهتر سرم ویتامین سی می توانید از آن 2 مرتبه در طول شبانه روز استفاده کنید و بهترین زمان اول صبح بعد از بیدار شدن از خواب است که پوست در طول شب سبوم و مواد سمی ترشح کرده همچنین  عصر به خانه برمی گردید که پوست شما بر اثر آرایش و آلودگی و استرس نیاز به تنفس تازه دارد می باشد.

فواید استفاده از سرم ویتامین سی

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است، به این معنی که می تواند آسیب های محیطی و آسیب های ناشی از آفتاب سلول ها را متوقف می کند. بهترین راه برای دستیابی به محافظت و فواید ویتامین C، استفاده مستقیم از آن روی پوست است. شما می توانید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید و مزایای آن را روی پوست خود ببینید. هنگامی که برش های مرکبات را روی صورت خود قرار میدهید، هیچ کنترلی روی کیفیت وجود ندارد و ممکن است هیچ نتیجه ای نگیرید. وقتی ما ویتامین C می خوریم، می نوشیم یا به عنوان مکمل استفاده می کنیم، به عنوان اسید اسکوربیک شناخته می شود و فقط یک بخش کوچک به پوست ما میرسد. با این حال با استفاده مستقیم سرم پوست ویتامین سی، به پوست ما اجازه می دهد مقدار بیشتری از آن را به روشی کارآمد جذب پوست شود.

مشاهده مشخصات و قیمت و خرید بهترین سرم ویتامین سی موجود در بازار

فواید ضدآفتاب حاوی ویتامین سی

ویتامین C یک آنتی اکسیدان است. این بدان معناست که آسیب هایی را که رادیکال های آزاد ممکن است به بدن وارد کنند کاهش می دهد. رادیکال های آزاد ذراتی هستند که باعث التهاب پوست می شوند. این در حالی که فرد برای محافظت از پوست نباید ضدآفتاب را با ویتامین C موضعی جایگزین کند، استفاده از ویتامین سی موضعی نیز می تواند به محافظت در برابر اثرات مضر آفتاب کمک کند. برخی از اثرات آنتی اکسیدانی ویتامین سی بر روی پوست عبارتند از:

 • کاهش مرگ زودرس سلول
 • کاهش ترشح سیتوکین ها که ترکیبات التهابی هستند.
 • کاهش آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض نور ماورا بنفش (UV)

جلوگیری از پیری زودرس با استفاده از سرم پوست ویتامین سی

ویتامین C نمی تواند چین و چروک هایی را که به مرور زمان ایجاد می شوند معکوس کند. با این حال، سرم پوست ویتامین سی با محافظت از پوست در برابر چروک های نابهنگام پوستی که قرار گرفتن در معرض آفتاب می تواند به کاهش پیری زودرس کمک کند. ویتامین سی همچنین با تحریک رشد کلاژن به کاهش چین و چروک زودرس کمک می کند. کلاژن پروتئینی است که ساختار و خاصیت ارتجاعی پوست را ایجاد می کند. سرم پوست ویتامین C برای مراقبت از پوست خاصیت ضد پیری و سهولت استفاده محبوبیت بیشتری پیدا می کنند. آنها نه تنها به عنوان مرطوب کننده و بازسازی کننده پوست سالم و بادوام شناخته شده اند، بلکه همچنین سرم پوست ویتامین سی به عنوان مدافع عالی در برابر آلاینده های روزمره از جمله اشعه، نور خورشید، مولکول های سرطان زا و دود شناخته می شوند.

چند بار باید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید؟

می توانید روزانه از سرم پوست ویتامین C استفاده کنید، اگر صبح از این سرم استفاده کنید، از مزایای عملکرد بهتر ضدآفتاب خود بهره مند می شوید. ویتامین سی به تقویت توانایی ضدآفتاب کمک می کند. اگر در این زمان از آن استفاده کنید، پوست در برابر رادیکال های آزاد خطرناک که می توانند به پوست شما آسیب برسانند، محافظت می شود. همچنین اگر پوست حساسی دارید، از سرم پوست ویتامین سی هنگام شب بر روی پوست خود استفاده کنید. هنگام خواب پوست خود را جوان می کند و سلولهای پوستی مرده را جایگزین سلول های تازه پوست می کند. استفاده از سرم پوست ویتامین سی در شب تاثیر زیادی در روند جوانسازی خواهد داشت.

سرم پوست روشن کننده و ضد چروک ویتامین سیتقویت و بازسازی سلول های پوستی – جلوگیری از ایجاد ملانین و تیرگی و لکه های پوستی – تولید کلاژن و بازگرداندنی خاصیت ارتجاعی طبیعی پوست و … مشاهده و خرید سرم پوست روشن کننده و ضد چروک ویتامین سی

ایجاد یک رنگ پوست یکنواخت با استفاده از سرم پوست ویتامین c

برخی از افراد برای درمان هایپرپیگمانتاسیون از سرم پوست ویتامین سی به صورت موضعی استفاده می کنند. اینها نواحی از پوست هستند که نسبت به اطراف آن تیره تر به نظر می رسند. قرار گرفتن در معرض آفتاب یا تغییرات هورمونی مرتبط با افزایش سن معمولاً باعث ایجاد این مناطق تاریک می شود. محققان نظریه می دهند که سرم پوست ویتامین سی ممکن است به کاهش تولید ملانین کمک کند. ملانین یک رنگدانه است که باعث ایجاد تیرگی در مناطق بیش از حد رنگدانه می شود. با کاهش تولید آن، ممکن است فرد به کاهش مناطق تیره پوست کمک کند.

مقالات مرتبط

برای از بین بردن چروک صورت چکار کنیم

اسفند 14, 1402

دلایل تیرگی و سیاهی دور چشم چیست؟

اسفند 7, 1402


چه کسی باید از سرم پوست ویتامین سی روی پوست خود استفاده کند؟

طبق مطالعه در مواد مغذی، ویتامین سی می تواند به محافظت از پوست در برابر بسیاری از مشکلات از جمله آفتاب سوختگی، چین و چروک، افتادگی، خشکی و ناهمواری رنگ پوست کمک کند. هر کسی که با این مشکلات پوستی سروکار داشته باشد ممکن است بخواهد یک سرم پوست ویتامین سی به رژیم مراقبت از پوست خود اضافه کند. سرم پوست ویتامین سی به افراد در هر سنی توصیه می شود. زیرا در واقع همه در معرض آسیب های خورشید هستند و با سرم های ویتامین سی ما میزان آسیب خورشید را که از نور خورشید دریافت می کنیم به حداقل می رسانیم. همچنین این سرم وظیفه ی هم وظیفه ی محافظت از پوست را دارد و هم به بهبودی مناطق آسیب دیده کمک میکند.

آیا می توانم هر روز از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنم؟

بله، سرم پوست ویتامین C محصولی است که می توانید هر روز از آن استفاده کنید. اما باید توجه داشت از آنجایی که ویتامین سی یک ماده حساس به نور خورشید است، ممکن است روش سرم را تغییر دهد. اگر تصمیم به استفاده از سرم پوست ویتامین سی در طول روز دارید حتما از ضدآفتاب همراه آن استفاده کنید. ضدآفتاب ها قابلیت محافظت در برابر آفتاب را افزایش می دهد. بعد از شستن و تمیز کردن پوست می توانید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید. این روند باعث می شود که محصول بدون نفوذ توسط هیچ محصول دیگری به پوست نفوذ کند. در روال مراقبت از پوست، توصیه می شود ابتدا از سبک ترین محصول استفاده کنید و به سراغ محصولات سنگین بروید.

آیا سرم پوست ویتامین سی برای پوست چرب مفید است؟

هر کسی که پوست چربی دارد باید از سرم پوست ویتامین C استفاده کند. بسیاری از افراد با پوست چرب این مسئله را یک مشکل می دانند و همیشه به دنبال حل این مشکل هستند. شما می توانید از سرم ویتامین سی برای پوست چرب استفاده کنید. هر نوع پوستی مزایا و معایب خود را دارد، اما احساس می کنیم وقتی صحبت از پوست چرب است، مزایای آن بسیار جذاب هستند. این جوانب مثبت عبارتند از محافظت از پیری پوست، انعطاف پذیری و حساسیت نمی پذیرد. همچنین پوست چرب سبوم اضافی طبیعی دارد و این همان چیزی است که بیشتر افراد با این نوع پوست دوست دارند تا آن را از بین ببرند. به جای تلاش برای از بین بردن چربی طبیعی پوست، باید از سرم پوست ویتامین سی استفاده کنید و با پوست کار کنید تا تعادل پیدا کنید.

شما را به مشاهده ی مقاله ( برای درمان موهای زیر پوستی چه باید کرد؟ ) دعوت می کنیم

بهبودی پوست با استفاده از سرم ویتامین C برای پوست چرب

خصوصیاتی که سرم را از مرطوب کننده ها متمایز می کند، سرم را برای پوست های چرب و ترکیبی مناسب می کند. سرم ها سبک هستند و به راحتی جذب می شوند. سرم ها می توانند عمیق تر از بسیاری از مرطوب کننده ها نفوذ کنند. فرمول یک سرم، از نظر ماهیت، روی هیدراتاسیون متمرکز است. این فواید مطابقت دقیق با نیازهای پوست چرب دارد. در حقیقت، برای کارهای روزمره مراقبت از پوست در تابستان، توصیه می کنیم تنها سرم پوست ویتامین سی را صبح استفاده کنید و مرطوب کننده خود را به زمان شب تغییر دهید.

سرم ویتامین سی برای پوست چرب حاوی هیالورونیک اسید

سرم ویتامین سی برای پوست چرب که حاوی این مواد باشد، یک سرم مراقبت از پوست است که می تواند روی پوست چرب استفاده شود. بهترین سرم اسید هیالورونیک، ترکیبی از ویتامین های C و E را برای آبرسانی کامل و تغذیه سلول های پوستی ارائه می دهد. اسید هیالورونیک تا 1000 برابر وزن خود را در آب نگه می دارد. همچنین می تواند به عنوان مرطوب کننده ی پوست نیز ایده آل باشد. خوب است بدانید سرم ویتامین C برای پوست چرب حاوی آنتی اکسیدان برای ایجاد کلاژن و رنگ پوستی صاف می باشد. بسیاری از این سرم ها حاوی اسید هیالورونیک هستند که ماده ای سبک و مرطوب کننده است و برای هر نوع پوستی بسیار مناسب است. اگر شما یکی از میلیون ها نفری هستید که هر روز با پوست چرب دست و پنجه نرم می کنند، سرم صورت مناسب می تواند برای همیشه به مبارزه شما پایان دهد. سرم ها فقط به اندازه مواد موجود در آن خوب هستند، این به معنای انتخاب سرم ویتامین C برای پوست چرب است که حاوی اسید هیالورونیک نیز باشد.

پوست چرب خسته کننده است

اگر پوست چربی دارید، ممکن است فکر کنید هرگز راهی برای نجات ندارید. اما باید بگوییم که همیشه راهی پیدا می شود. شما می توانید از سرم ویتامین سی برای پوست چرب استفاده کنید. شما لیاقت داشتن پوستی سالم و درخشان را دارید. در حالی که پاکسازی اولین قدم حیاتی در خلاص شدن از شر بسیاری از چربی ها است، استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست چرب یک مرحله حیاتی برای این گونه پوست ها می باشد. استفاده از سرم آبرسان و سرم ویتامین سی برای پوست چرب راهی عالی برای جلوگیری از بازگشت سریع پوست چرب است.

استفاده از سرم ویتامین c برای پوست خشک

یک رژیم کامل مراقبت از پوست برای مراقبت از بزرگترین اندام بدن مهم است. با افزایش سن، پوست برخی از سفت بودن سالهای جوانی را از دست می دهد و حتی ممکن است خشک شود. اگر علائمی از خشکی پوست مشاهده کردید، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که سرم ویتامین c برای پوست خشک استفاده کنید. استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک، باعث احیای مجدد پوست شما می شود.

 

شما را به مشاهده ی مقاله ( راهکارهایی برای درمان خشکی پوست صورت ) دعوت می کنیم

آیا استفاده از سرم ویتامین سی برای پوست خشک مفید است ؟

بسیاری از مطالعات نشان می دهد که سرم پوست ویتامین سی می تواند آسیب هایی را که منجر به خشکی پوست می شود در صورت جذب مستقیم کاهش دهد یا حتی ممکن است آن را برطرف کند. سرم ویتامین سی برای پوست خشک می تواند به شما کمک کند تا با علائم پیری مقابله کنید.

خرید سرم ویتامین سی با تخفیف بالای 40%