عمومی

چگونه موهای بلندی داشته باشیم

مدل موی بلند یکی از مدل های جذاب برای زنان و مردان است. شاید باوری کلی حداقل در کشور ما وجود داشته باشد که مدل موی بلند مختص خانم ها است یا دست کم برای مردان مناسب نیست اما شاید برای شما جالب باشد که این باور تنها چند سالی است که به وجود آمده است. با سیری کوتاه در تاریخ و با تماشای عکس ها و تابلوهای نقاشی به این موضوع می رسیم که نه تنها مدل موی بلند برای مردان، بد نیست بلکه در گذشته بسیار مرسوم بوده است.

با توجه به فیزیولوژی بدن مردان و با علم به این مسئله که در مردان، ریزش مو بیشتر رخ می دهد، زمانی که مردی موی پرپشت و بلند دارد، شاید بهتر است از این موهبت استفاده کند و کفران نعمت نکند!

در مدل مو بلند مردانه به نسبت مدل مو بلند زنانه، تنوع کمتری وجود دارد. بسیاری از مردان برای بلند کردن موی خود زحمت زیادی به خود نمی دهند و صرفاً موی خود را بلند می کنند و به آن رسیدگی نمی کنند.
موی بلند به نسبت موی کوتاه نیاز به مراقبت بیشتری دارد و رسیدگی بیشتری می طلبد. پس اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید سعی کنید، به آن توجه بیشتری داشته باشید. از شامپوی مناسب استفاده کنید و بامطالعه شیوه های مراقب از مو، سلامت موی خود را تضمین کنید. برای این دستیابی به اطلاعات در مورد سلامت مو می توانید به مقاله های متعددی که بانی مگ وجود دارد، مراجعه کنید.

خرید شامپو و محصولات مراقبت از مو

در این مقاله نیز به معرفی مدل های مختلف در مدل مو بلند مردانه پرداخته ایم تا اگر قصد دارید موی خود را بلند کنید، بتوانید هوشمندانه این کار را انجام دهید.

قبل از معرفی مدل های جدید باید به این موضوع توجه کرد:

بلند کردن مو به این معنا نیست که نباید موی خود را کوتاه کنیم! گاهی کوتاهی مختصر مو، می تواند به رشد مو کمک کند و موی شما را از خطراتی مثل موخوره نجات دهد.

معرفی 6 راهکار برای مدل موی بلند مردانه

موی خود را از پشت ببندید!

یکی از مدل های کلاسیک و محبوب در مدل مو بلند مردانه مدل بلند یکنواخت است. در این مدل شما تمامی قسمت های موی خود را باید به صورت یکنواخت بلند کنید. اگر رشد کنار مویتان از روی مو بیشتر است نیز وقتی طول مو به 15 سانتی متر رسید تمام قسمت ها را یکنواخت کوتاه کنید.

زمانی که اندازه مویتان به 15 سانتی متر رسید، زمان آن رسیده که آن را ببندید. بستن مو از پشت باعث جذابیت شما می شود. این جذابیت برای سر شما نظم و مرتب بودن را نیز در بردارد.
اگر موی بلند دارید و درجایی برای تمرکز، مویتان دست وپا گیر است نیز می توانید آن را از پشت ببندید.

یکی از روش های بستن مو از پشت جمع کردن آن ها در یک نقطه است. این کار باعث می شود پوست صورتتان نیز کشیده شود و درنتیجه صورت شما خوشفرم تر به نظر می رسد. ویژگی این مدل در همیشه ترند بودن آن است. این مدل همواره مد روز است و هیچ وقت از مد نمی افتد.

گره از بالا، راه کاری مدرن برای مدل موی بلند مردانه

این مدل یکی از مدل هایی است که در سال های اخیر موردتوجه قرارگرفته. در این مدل باید موهای خود را بالای سرتان جمع کنید و در بالا آن ها را ببندید و در اصطلاح عامیانه آن را در بالای سر گوجه کنید.

خرید انواع حالت دهنده مو

یکی از ویژگی های این مدل، کمتر بودن حجم مو در کناره ی سر است. کناره ی مو را باید کوتاه کنید و صرفاً روی موی خو را بلند کنید. این مدل در میان نوجوانان، جوانان و ورزشکاران بسیار محبوب است.

اختلاف اندازه در مو و اطراف سر سبب می شود بلندی مویتان بهتر به چشم بیاید. مقدار کوتاهی دور سرتان بسته به سلیقه و البته فصل و مدل کلی، متغیر است. این مدل برای موی فر بلند بسیار مناسب است و برای موهای فرم دار و لخت نیز کاربردی است.

خرید سشوار و اتو مو

بهترین روش برای کوتاهی دور سر استفاده از روش فِیدکردن است. فیدکردن یعنی کوتاهی مو از بالای گوش تا قسمت بلند مد به تناوب از کم به زیاد تغییر کند. فید کردن مو یکی از متر و معیارها برای سنجش مهارت یک آرایشگر است.
البته می توانید موی خود را نیز نبندید و آن را به یک طرف شانه کنید که البته این استایل ترند امسال نیست.

مدل موی بلند مردانه دم اسبی، پر شکوه و زیبا

یکی از محبوب ترین مدل های مو بلند مردانه، مدل مو دم اسبی است. در این مدل باید اندازه موی شما بیش از 20 سانتی متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.

روش بستن مو به این شیوه به این شکل است که ابتدا روی موی خود را در پشت سر جمع کنید و ببندید. پس ازآن دور و پشت موی خود را رو به پایین شانه کنید.
ویژگی اصلی مدل دم اسبی به آویزان بودن مو از سر است اما اگر موی شما کوتاه تر بود نیز می توانید از این مدل استفاده کنید. درواقع باید به این مسئله اذعان کرد که در مد و استایل دست شما باز است و محدودیتی ندارید پس در خلق استایل های جدید جسور باشید.

خرید رنگ مو

مدل دم اسبی با ریش بلند سنخیت بیشتری دارد و استایلی جسورانه خلق می کند. البته ترند ریش امثال ریشی به بلندی یک بند انگشت است و برخلاف سال های گذشته که ریش بلند، ترند روز بود امسال ریش کوتاه تر مد روز است.

مدل موی بلند مردانه تا نزدیکی شانه، همیشه شیک و خاص

این مدل رایج ترین مدل موی بلند در میان آقایان است. ویژگی این مدل در سادگی آن است و به راحتی موی شما فرم می گیرد. برای این کار باید اجازه دهید مو شما بلند شود. اگر موی شما فرمی حالت دار دارد، باید خوشحال باشید چراکه این مدل برای شما بسیار کاربردی است.

برای مرتب کردن موی خود در این مدل کافی دست خود در موی خود حرکت دهید. برای خوش فرم شدن موی خود نیز می توانید از فوم مو، روغن مو یا ژل مو استفاده کنید.

این مدل مو باعث می شود شما بسیار صمیمی جلوه کنید. از طرفی اگر دارای موج نیز باشد سبب می شود فرم بهتری به خود بگیرد. بلندی جلوی سر شما نیز در بعضی از استایل ها باید به نسبت پشت سر کمتر باشد. این فرم در بعضی موارد مثلاً در موهای لخت باعث می شود فرق موی شما از وسط باز شود.

مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟

موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می دهند که موی خود را کوتاه نگه دارند. برای موی فر می توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل های دیگری که می توانید به آن فکر کنید مدل ساده است.

اگر موی شما دارای فر درشت است، می توانید موی خود را به صورت طبیعی بلند کنید که ازقضا ظاهر زیبایی نیز دارد اما اگر موی فر ریز دارید، می توانید پس از بلند کردن موی خود از تل یا کش مو استفاده کنید.

موی بلند ساده برای مردانی با صورت استخوانی

رسیدن به این مدل مو بسیار ساده است. درواقع لازم نیست کاری انجام دهید و صرفاً به بهداشت موی خو برسید و موی خود را بلند کنید.

خرید شانه و برس مو

اگر مویی پرپشت و حالت دار یا لخت دارید این مدل را حتماً امتحان کنید. این مدل مو بلند برای آقایانی که صورت کشیده دارند به ویژه بسیار کاربردی است.

در پایان به این نکته توجه کنید که در انتخاب مدل مو بلند مردانه، ابتدا به ضخامت موی خود، سپس به حجم مو و در پایان به فرم صورتتان توجه کنید.

 

 

[sc_fs_multi_faq headline-0=”h2″ question-0=”مدل مناسب برای موی فر بلند چیست؟” answer-0=”موی فر و مجعد مدل مویی است که معمولاً حالت دادن به آن کار آسانی نیست و به همین سبب بسیاری از کسانی که موی فر دارند، ترجیح می دهند که موی خود را کوتاه نگه دارند. برای موی فر می توان مدل مو گره از بالا را پیشنهاد کرد اما مدل های دیگری که می توانید به آن فکر کنید مدل ساده است. ” image-0=”” headline-1=”h2″ question-1=”مدل موی بلند مردانه دم اسبی چیست؟” answer-1=”در این مدل باید اندازه موی شما بیش از 20 سانتی متر باشد. این مدل عمدتاً برای موهای لخت و فرم دار کاربرد دارد. فرم آویزان مو از پشت سر یادآور دم اسب است و به همین سبب به مدل مو بلند دم اسبی مشهور است.” image-1=”” count=”2″ html=”true” css_class=””]